SPORT EN WEDSTRIJDEN. D. O. S. ontvangt het sterke Ajax. Alcmaria Victrix I Kennemers I Qemeentecadea OCetk ÓL Schaal tweede blad. ALCMARIA—DE KENNEMERS. GEMENGD NIEUWS. KOEDIJK DE TWEEDE KLASSERS DE DERDE KI-ASSERS. DE VIERDE KLASSERS langs de N.H.V.B.-velden. De elftallen voor morgen. Zondag a.s. 2 uur: 3 Voetbal. Moeilijke teis voor de Boy». De Westelijke eersteklassers kunnen morgen voor eenige spannende wed strijden zorgen, waaronder allereerst gerekend mag worden de ontmoeting D.O.S.Ajax. Want hoewel de Am sterdammers natuurlijk favoriet zijn, zal hun verdediging op zware proef gesteld worden door den snellen en gevaarlijken aanval van D. O. S. met zijn twee jonge internationalen. Het zou daarom heelemaal zoo gek niet zijn, als Utrecht voor een verrassing zorgde. Tegelijkertijd gaat Feijenoord naar D, r, C., dat een week geleden een zware nederlaag leed tegen Ajax en dat toen toch niet zoo krachtig bleek, als voor dien wedstrijd gedacht werd. D. H. C. zal dan ook wel verliezen. Het zwakke 't Gooi gaat kansloos naar V, U. C. en komt dus steeds steviger op onderste plaats. Misschien, als 't Gooi Weer volledig uitkomt, dat de kansen dan zullen keeren. D. F. C., het onberekenbare, ontvangt R. f. C. en hoewel de Rotterdammers tot goede dingen in staat zijn, lijkt de Dordt- sche ploeg cns stérk genoeg om te winnen. Zoodat in deze afdeeling II nog over blijft V. S. V.Haarlem. Beide ploegen hebben teleurgesteld in de vorige wedstrij den en behooren toch tot de sterkste teams. Veel krachtsverschil is er niet, zoodat een gelijk spel zeker niet onmogelijk is. In afdeeling I zal C V V. thuis D. W. S. te bestrijden krijgen. Hoewel de gasten sterker zijn, moeten hun prestaties toch niet te hoog aangeslagen worden en moet C. V. V. in staat geacht worden een gelijk spél te bevechten. Hier hebben we verder Xerxes—H. B. S. Op papier is Xerxes sterker en haar gevaarlijke voorhoede zal o. i. den doorslag geven. K. F. C., thuis spelende tegen H. D. V. S., is natuurlijk sterk genoeg om te winnen en haar fraaie positie te handhaven, maar of haar grootste concurrente A. D. O. zonder kleerscheuren uit Rotterdam terug komt, betwijfelen wij. Sparta zal o.i. wel kans zien, om het in elk geval tJt een puntenverdeeling te brengen. Blauw Wit, dat het heel goed doet, speelt thuis tegen de Stormvogels, dat ongeveer van gelijke kracht is. Een voorspelling is hier al zeer gewaagd, omdat elke uitslag mogelijk is. De »verige wedstrijden. In het Oosten trekken Enschedé Heracles en A.G.O.V.V.Go ahead de aandacht. Hoewel Enschedé wat heeft te leurgesteld, behoort ze toch nog steeds tot de sterkste ploegen en het zou ons niet verwonderen, wanneer Heracles zich te vreden zou moeten stellen met een gelijk spel. En Go ahead zal O.i. al heel tevreden zijn met eèn puntenverdeeling, omdat A. G. O. V. V. misschien op het oogenblik haar gevaa'rlijke concurrente is. In het Zuiden zal Eindhoven haar lei dende positie gemakkelijk kunnen hand haven nu het thuis speelt tegen het zwakke Bleijerheide. Zelfs is het mogelijk, dat haar positie iets versterkt wordt, want een ge lijk spel in de wedstrijden NoadP. S. V. en M. V. V.—N. A. C. is niet onmogelijk. In het Noorden de derby G.V.A.V. Be Quick. Zou dat de zooveelsfe nederlaag voor Be Quick beteekenen. Wij vreezen voor de kampioenen! Belangrijk- is hier ook het treffen tus- schen Achilles en Veer,dam. Misschien dat terreinvoordeel hier den doorslag kan geven, maar voorloopig rekenen wij op een puntenverdeeling. H. S. C.. dat zoo fraai gestart is, zou te Leeuwarden tegen F. V. C. wel eens een veel kunnen laten. Wat de overige wedstrijden betreft, ver wijzen we naar het programma, dat we Dinsdag j.1. opnamen. Geheime zender gesnapt. - Een tweetal bewoners van het dorp Wijhe was in het be zit van een radiozender, waarmede onderling geëxperimenteerd werd. Het betrof hier toe stelletjes, die op de 5 meter band uitgezon den en dus een beperkte draagwijdte had den. Desniettemin slaagden de uitzendingen goed. Totdat cok hier de kruik zoolang te Water ging, tot hij brak, want gistermiddag sfen'd midden onder een uitzending een P.T.T. ambtenaar, die zich door de plaatse lijke politie bad laten vergezellen, voor de uitzenders. Aan ontkomen viel niet meer te denken, de toertellen werden in beslag ge nomen en proces-verbaal opgemaakt. De zucht tot experimenteeren zal nu wel voor eenigen tijd over zijn. Prins Bernhard feliciteert de oudste inwoner van Arnhem. - Na de openings plechtigheid van de Kema op het landgoed Der; Brink te Arnhem te hebben bijgewoond, heeft prins Bernhard zich naar het in de on middellijke nabijheid van het landgoed ge legen rusthuis Hoogstede begeven, waar de oudste inwoner van Arnhem, de heer J. E. Labots, die gister juist zijn honderdsten ver jaardag viert, wordt verpleegd. De prins was in gezelschap van den burgemeester van Arnhem, den heer H. P. J. Bloemers. Dick Weiman overleden. - Gisteren, 14 October, is te Den Haag de bekende concert zanger en declamator Dick Weiman na een langdurig lijden, in den ouderdom van 42 jaar overleden. De overledene, die een leerling was van Thom Denijs, heeft gedurende zijn loopbaan als concertzanger, welke in 1923 een aanvang nam, aan vele concerten medegewerkt en zich daarbij doen kennen als een ernstig kunstenaar. Knaapje onder auto gedood. - Gister middag is de 6-jarige M. Troeien op den Schijndelschedijk te Boxtel bij het spelen onder een personenauto geraakt en op slag gedood. Knaapje doodgereden. - In de Trans- vaalstraat te Tilburg is gistermiddag de ^K-jarige Jos. van Oort bij het oversteken van de straat door een gespan aangereden. Het knaapje was op slag dood. Onder de tram gekomen en ernstig gewond. - Gisteravond is te Amsterdam e*n wielrijder op het kruispunt Miner- valaanRubensstraat onder een juist pas séerenden tramwagen van lijn 24 gekomen. He man, op wiens fiets een waschmand was bevestigd, geraakte tusschen de tram en de straat bekneld. Hij is in zeer ernstigen toe stand naar het Wilhelminagasthuis ver voerd. De heer J. A. Meêuwsen .onderwijzer te Den Helder, vroeger te Alkmaar, is benoemd tot hoofd der school te Lage VdUrsche Bern Raarn 1.01 nooia ae vuursche gem. Baarn. H>e kerkvoogdij en kerkeraad van de erv. gemeente te Zwaag hebben in een emeensehappelijke vergadering de mo- ee '.f besproken cm gecombineerd met nab« gelegen gemeente wederom een Predikant te beroepen. PREDIKBEURTEN. PANCRAS, herv. kerk, geen °Pgaaf>aal' diensten onbekend, (verb. De Raad kwam gistermiddag ten drie ure, onder leiding van burgemeester Nienaber, voltallig bijeen. Bij het gehouden schoolfeest, aldus de voorzitter, ter gelegenheid van net regee- ringsjubileum, had ik gelegenheid uiting te geven aan de gevoelens van erkentelijk heid, die er onder een groot deel van de be volking leven jegens Haar, die op zoo voor treffelijke wijze Haar taak voor volk en land heeft vervuld. Ik ben van meening, dat ik op deze plaats niet moet nalaten, mijn instemming te betuigen met de velen, die in die dagen blijk hebben gegeven van hun hoogachting, liefde en verknochtheid aan de Landsvrouwe. Van deze dagen tot de dagen van span ning in het einde van September, is slechts een korte schrede. Daarover uit te weiden of een beschouwing te geven, ligt niet op mijn weg. Wel is het mij een behoefte, hun, die in die dagen, als mijn naaste medewer kers, uitvoering moesten geven aan de door de regeering gelaste maatregelen, in het openbaar dank te zeggen voor de nauwge zette hulp, door hen verleend en voor de samenwerking, welke er tusschen ons bij deze uitvoering bestaan heeft. Met het oog op den ernstigen toestand is er in die dagen door den minister van bin- nenlandsche zaken gelast, op-korten termijn een verduisteringsproef in de gemeente te houden. Hoewel wij onvoorbereid waren, verklaar ik toch gaarne, dat dank zij aller medewerking, deze eerste proef in onze gemeente als geslaagd kan worden be schouwd. Ik betuig allen, die daartoe mede werkten, mijn dank. Mededeelingen. Medegedeeld werd, dat de voorloopige toestemming is verkregen voor het uitvoe ren van baggerwerk in werkverschaffing en dat is afgekondigd de verordening tot wij ziging van de algemeene politieverordening, betreffende de brandweer, waardoor de ver plichte brandweer is afgeschaft. Het nieuwe, zoo zeide de voorzitter, is door het oude verdrongen. Onze goedwer- kende handbrandspuiten moesten plaats ma ken voor een moderne motorspuit, waaraan ons vrijwilligerscorps meer aanpast. Het nieuwe toejuichen, dunkt mij goed, doch ons past toch een woord van dank jegens hen, die deel hebben uitgemaakt van het oude corps en ik spreek den wensch uit, dat de kern van het oude corps nog lang het nieu we zal aanvullen, zoodat de geest, die het oude kenmerkte, in ons vrijwilligerscorps behouden zal blijven. Voor kennisgeving werd aangenomen de regeling met de gemeente Alkmaar, inzake toelating van leerlingen tot de O.L. scholen. Besloten werd om de verzoeken van de wed. Rezelman en van den heer G. van Vee- nendaal tot ontheffing van de hondenbelas ting in comité te behandelen. Ingevolge een verzoek van de vaste lasten- commissie werd besloten de achterstallige huur van den heer C. H. HartlaneF terug te brengen tot 10 Overeenkomstig het verzoek van den com missaris der koningin werden eenige redac tie-wijzigingen aangebracht in de veldwach tersverordening. De raad, buiten de wethouders, werd tot commissie benoemd, belast met het onder zoek van de begrooting 1939. De voorgestelde begrootingswijzigingen voor het jaar 1938 werden conform vastgesteld. Hierna sluiting. Alcmaria speelt eindelijk weer eens op eigen terrein, waar thans de Ken- nemers op bezoek komen. De Beverwijkers spelen in den regel tegen Alcmaria hun besten wedstrijd en waar de withemden een soort depressie doormaken, moet men op een nederlaag der Alcmarianen rekenen. En toch, zoolang de wedstrijd niet geëin digd is, moet er hoop zijn. Ook wij hebben nog goede hoop op een tijdig herstel en we zien die hoop in een krachtige middenlinie. Wanneer Alcmaria het elftal is ons nog niet bekend kans ziet om een gave middenlinie samen te stellen, dan is een nederlaag tegen de Kennemers niet noodig Wij gelooven, dat Alcmaria morgen met een elftal in het veld zal komen, dat zich tot het uiterste zal verweren, dat zich ge heel zal geven, omdat het zich zoo spoedig mogelijk zal rehabiliseeren. Technisch is de ploeg goed genoeg, om het tegen de Ken- nemers op te nemen, wanneer nu maar het tempo hoog genoeg opgevoerd kan worden, wanneer er snel en niet egoistisch gespeeld wordt, dan zien wij met vertrou wen den wedstrijd tegemoet. Een bezielen de ploeg, die zich geheel geven wil voor zijn club, is tot veel in staat. Wij rekenen op zoo'n bezielende Alcmaria-ploeg. De Boys zullen eindelijk eens op nieuw terrein 't geluk beproeven. Ze zullen mor gen een bezoek brengen aan H. F. C., dat zich dit jaar van zijn beste zijde laat zien. Het wordt ongetwijfeld een wedstrijd tus schen twee gelijkwaardige ploegen. Wan neer de Alkmaarders spelen voor wat ze waard zyn, zullen zij ongeslagen blijven en hun leidende positie kunnen handhaven. O. S. V, ontvangt H. R. C., en de Oost- zaners zijn thuis wel zóó sterk, dat wij op een nieuwe zege van hen moeten rekenen. Verder rekenen wij op een Haarlemsche overwinning in den wedstrijd E. D. O.-— West Frisia, terwijl W. F. C. in staat is, om tegen R. C. H. gelijk te spelen. Intusschen is het wel merkwaardig, dat alle drie Haarlemsche ploegen weer thuiswedstrijd hebben. een In de tweede klasse B krijgt Hilversum thans een zwaren tegenstander te bevech ten: het sterke Z. F. C. Weliswaar is de voorhoede der Zaandammers niet bijzonder productief, maar het geheele team is in staat, om tenminste een gelijk spel te be vechten. Vriendenschaar zou wel eens kans kun nen zien, om thuis D. W. V. te kloppen. Dat de Amsterdammers te kloppen zijn. is een week geleden bewezen en wellicht, dat dit de Kuilenburgers moed geeft! De Spartaan, moed puttende uit de overwinning op D. W. V., zal thuis pro- beeren H. V. C. beide punten af te snoe pen. Het kan, als alles een beetje mee zit. Zeeburgia zal eindelijk kans zien, om te winnen, want het bezoekende A F. C. is zeker niet sterker dan haar stadgenoote. Rest dan nog Watergraafsmeer—Hercu les. Misschien, dat eigen omgeving hier den doorslag kan geven, al is Hercules dit jaar geen ploeg, die zich gemakkelijk laat kloppen. Z. V. V.—Zaandijk! Tot een van de meest belangrijke wed strijden behoort zeker het treffen van du blauw zwarte Zaandammers in eigen om geving tegen bet leidende Zaandijk. De geleverde prestaties der Zaandijkers drie mooie overwinningen zijn vol doende bekend, evenals de tweede misstap van Z. V. V. van j.1. Zondag; waarmee wc maar zeggen willen, dat het voor de Zaan dammers geducht uitkijken wordt. Een nieuwe nederlaag voor morgen beteekent een achterstand van zes punten, terwijl een zege den bestaanden achterstand kan re- duceeren tot twee punten. Natuurlijk zul len de blauw zwarten geducht aanpakken en kan het er ongetwijfeld aan den West- zanerdijk spannen; of de ex-tweede klas- sers het tot een volledige zege zullen brengen, meenen we te moeten betwijfelen. Q. S. C. kan nog een woordje blijven meespreken, daar van het bezoekende Suc ces gewonnen kan worden. Toch zullen de Wormerveerders op hun qui vive moeten zijn, want de Wieringers zijn niet voor de P°es- Ook Beverwijk kan in de running blij ven, door Assendelft met een nederlaag naar huis te zenden. Purmersteijn—Hollandia wordt traditio neel een zege voor de thuisclub. Helder en Kinheim stelden tot nu toe teleur, zoodat in de noordpunt spanning verwacht kan worden. Wel hebben de wit hemden morgen terrein-voordeel, doch we stellen in de Beverwijkers iets meer ver trouwen. De bezoekers brengen het stellig nog tot een puntendeeling. In de derde klasse B kan Bloemendaal het tot een nieuwe overwinning brengen, nu in eigen huis tegen De Germaan ge speeld zal worde. Ripperda kan de leiders op den voet blij ven volgen, want we geven het bezoeken de A. P. G. S. niet veel kans. Ook Schoten geven we in eigen huis kans op de volle winst tegen De Zeemeeuwen, terwijl we in ZandvoortT. I. W. eenzelf de resultaat verwachten. V. V. A. kan van Aalsmeer winnen. Schagen en B. K. C. kunnen hun positie handhaven. De beide leidende ploegen Schagen en B. K. C. kunnen aan den kop blijven, daar voor elk van hen een thuiswedstrijd op het programma staat. De Spartanen krijgen bezoek van Nieuwe Niedorp en hoewel men tegen de pittige Niedorpers steeds op zijn qui vive moet wezen, zullen de Schagena ren het in elk geval tot een zwaar bevoch ten zege brengen. En B. K. C. ontvangt D. T. S. Alle goede bedoelingen der Oudkarspelieren ten spijt, verwachten we dat ze toch aan het kortste eind zullen trekken. M. F. C. kan de beide leiders op den voet blijven volgen, daar we de Medem blikkers bij Atlas een behoorlijke kans ge ven. TexelWieringerwaard, twee teleurstel lende ploegen. Texel herstelde zich inmid dels, zoodat we de eilanders morgen de meeste kans geven. We vreezen op geen herstel voor Water vogels bij het bezoek aan Strandvogels. In de vierde klasse B heeft het leidende I. V. V. een vrijen dag en kan dus geduldig toe zien, wat de concurrenten gaan doen E. V. C. gaat een bezoek brengen aan An dijk en indien de Edammers op hun tellen passen, behalen ze een nieuwe zege. K. V. V. ontvangt Bergen en natuurlijk zullen de Bergenaren zich geducht weren we vreezen echter dat ook hier de leidende ploeg in dit geval dan K. V. V. even eens aan het langste eind zal trekken. Aan de duinkanters, om voor een verrassing zorg te dragen. Uitgeest kan het bezoekende Monniken- damkloppen, terwijl C. S V. wel niet veel genoegen van het bezoek aan Sporters zal beleven. Alkmaar I gaat naar Zaandijk II. Lastige trip voor O.F.C. I. M.E.V.0 I zal moeten oppassen M.E.V.O. IIDirkshorn I. Nu de weersomstandigheden heel wat gunstiger zijn dan vorige week, kunnen we ons met een heel wat geruster hart aan ons overzicht zetten enom de over winningen of nederlagen daar te voorspel len, waar we meenen, ze te kunnen ver wachten; tenzij de elkaar bekampende ploegen het juister vinden, de punten broe derlijk te gaan deelen. Ook nu weer staan er nog heel wat be langrijke ontmoetingen op het programma, De eerste klasse A laat daar reeds dadelijk een klein „voor proefje" van zien. Onze groen-witte Alkmaarders gaan een bezoek brengen aan een der concurrenten namelijk Zaandijk II. De Zaandijkers staan met één verliespunt iets hooger op de rang lijst in verband met een meer gespeelden wedstrijd en zouden dus door de kaasmenschen morgen gepasseerd kunnen worden. Daartoe is een overwinning noodig en het spreekt van zelf, dat de Zaankanters die zelf wat van plan zijn zich geducht zullen weren. Enfin, een gewaarschuwd man telt voor twee! En zoo zullen de green-witten dus op hun qui vive zijn en het in ieder geval tot een zeer zwaar be vochten zege brengen. Good luck, Wester- weg-bewoners! Het leidende O.F.C. I krijgt een lastige trip te verwerken, daar Beemster I opge zocht moet worden. Deze tocht zal voor de Oostzaners ongetwijfeld onprettige herinne ringen opwekken, want van het voorjaar nog is men vlak voor de haven het kam pioenschap gestrand en moesten alle in scène gezette feestelijkheden worden afge last, tot wellicht een volgend seizoen. We verwachten dat OF.C. er nu geducht op zal zitten en het tot een benauwde zege weet te brengen, tenzij een gevoel van „onmacht" naar voren treedt. Alcmaria IV komt ook al voor een zware taak te staan en we vreezen dat de withem den bij R.C.Z. I aan het korste eind zullen trekken. In St. Pancras kan Vrone IOudorp I een interessante kamp opleveren, waarbij men elkander iederen duim grond zal betwisten. Echter ook hier heeft de thuisclub de beste kans, zoodat we een groen zwarten-zege verwachten. De tweede klasse B laat drie even belangrijke ontmoetingen zien. Alkmaar II heeft nog de minst zware taak, want verwacht kan worden, dat de groen-witte kaasmenschen het bezoekende Akersloot I niet veel kans op eenige winst zullen geven. In Alcmaria VAlkmaarsche Boys III echter, krijgt één van beide of wellicht beiden verlies te boeken. Hoe hier de winst- of verliesrekening zal zijn, is niet met zekerheid te zeggen, al verwachten we, dat de geblokten het stellig tot een punten deeling kunnen brengen. M. E. V. O. I gaat naar D. T. S. II en het is de vraag, of de Mevoanen zich van hun eerste misstap zullen herstellen. Hoewel het in Oudkarspel oppassen blijft, geven we hen wel een kans. De tweede klasse D laat slechts twee ontmoetingen zien. Krom- meniedijker Boys I ontvangt Uitgeest II en alle goede bedoelingen van de Uitgeesters ten spijt, verwachten we hier een Zaansche zege. Het puntlooze Alkmaarsche Boys IV krijgt bezoek van het eveneens puntlooze Z. V. V. IV. Dat is een reden te meer voor de rood-witten, om nog eens geducht aan te pakken envoor de eerste winst zorg te dragen. Geblokten, we rekenen er op! In de derde klasse D krijgt het leidende M. E. V. O. II bezoek van den grootsten concurrent, Dirkshorn I. Dat kan een hardnekkigen strijd worden, die stellig de Mevo-reserves in verband met terrein-voordeel de meeste winst geeft. Vrone II kan in de running blijven, door in eigen huis van Oudorp II te winnen. D. T. S. III staat voor hetzelfde feit, al is de trip naar Schoorl II iets zwaarder, zoodat de Oudkarspelieren de kans loopen een kostbaar punt kwijt te raken. Alkmaar III zou zich in eigen huis tegen Bergen II, van de eerste misstap kunnen herstellen. Alcmariade Kennemers (2 uur). Het elftal der Kennemers ziet er als volgt uit: van Urk Balder v. d. Bos Veenstra Horeman v. d. Wal Schipper Steeman Groot Boom Brethouwer De overige elftallen zijn ons niet bekend. Seizoenkaaiten f 3.—, i 5,— en f 7.— In de vierde klasse D gaat het leidende Bergen III naar Aker sloot II, wat een nieuwe overwinning kan beteekenen. Nieuwe Niedorp III zou zich bij Dirks horn II van de eerste misstap kunnen her stellen, evenals V. V. S. I, dat bezoek van D. T. S. IV krijgt. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. Een bijna volledig programma is samen gesteld in le klasse Noord en 2e klasse Centrum, de resp. klassen waarover wij omreden er zoo veel clubs uit Alkmaar en omgeving by betrokken zijn regelmatig beschouwingen geven. In le klasse Noord zien we in de aller eerste plaats den belangrijken wedstrijd te Heiloo tusschen H.S.V. en K.G.B. Laatstge noemde vereeniging wordt nog steeds be schouwd als de vereeniging, die maar niet op toeren kan komen en elke wedstrijd dien zij speelt verwacht men van haar, dat zij den vorm, dien zij demonstreerde In 't O.C.- bekertournooi, waarin zij als nr. 1 eindigde, zal terugvinden. Dat de Heilooërs het Zon dag zwaar te verantwoorden zullen hebben behoeft geen twijfel en wij vertrouwen dan ook, dat zij in deze kamp wel een veer zullen moeten laten. Of geeft eigen terrein de Heilooërs zooveel steun, dat zij het tot een overwinning zullen brengen? U.S.V.R.E.O. wordt een strijd van een zich herstellend U.S.V. tegen een zich ster ker wetend R.E.O. De Rijpers zullen echter goed doen alle zeilen bij te zetten, anders konden zij Zondag wel eens haar eerste ver liespunt noteeren. E.S.V.Limmen is een gelijkwaardige krachtmeting. Zelfs het eigen terrein van E.S.V. zal weinig van invloed zijn. Ook het spelsysteem is van beide gelijk. Alleen de voorhoede van Limmen is o.L Iets sterker, doch daartegenover staat, dat aan E.S.V. - zijde juist de achterhoede het sterkste ge deelte van de ploeg is. Het zal hier echter wel niet aan spanning ontbreken. Alleen in den strijd De ValkenL.S.V.V. durven wij een overwinning voor de be zoekers te voorspellen. Of zou de lange rustperiode L.S.V.V. zooveel kwaad gedaan hebben, dat zij zelfs met leege handen naar Noordscharwoude terug gestuurd zal wor den? Wij rekenen daar niet op. In de 2e klasse Centrum ontvangt Berdos de club uit Assendelft, n.1. S.V.A. Wij vree zen het ergste voor S.V.A., want Terdos is inderdaad één der sterkste ploegen in deze klasse. Doch Berdos, onderschat de tegen standers niet. Onze plaatselijke club A.F.C. onderneemt weer een trip naar Amsterdam, nu om P.V. C.B. te bekampen. Natuurlijk wint A.F.C. ook dezen strijd. De Alkmaarders hebben momenteel een goede ploeg en wij rekenen dan ook op beide punten. S.D.E.Oranje-Zwart is een strijd tus schen twee gelijkwaardige krachten. Maar nu op het S.D.E.-terrein gespeeld wordt, vermoeden wij dat Oranje-Zwart wel met leege handen naar Amsterdam teruggestuurd zal worden. St. LouisN.V.A. is eveneens voor de thuisclub en N.V.A. zal wel haar derde ne derlaag te boeken krijgen. CALDENHOVE SPEELT TE KOPENHAGEN. Naar wij vernemen heeft het bonds- bestuur van den Koninklijken Nederland- schen Voetbalbond, naar aanleiding van een verzoek van de F. I. F. A. om Calden- hove vrij te geven voor den wedstrijd tusschen het continent en een Neder- landsch b-elftal, aan de internationale voetbalfederatie medegedeeld, dat het K. N. V. B.-bestuur het op prijs stelt, dat Caldenhove te Kopenhagen deel uitmaakt van het Nederlandsch elftal voor den wed strijd tegen Denemarken op 23 October. Dammen. DE MATCH OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Tiende partij remise. Gisteravond is te Diemen de tiende partij tusschen Keiler en Raichenbach om het wereldkampioenschap dammen gespeeld. De uitslag was wederom remise. De stand is thans 1010. Schaken. COMPETITIE SCHAAKKRING ALKMAAR. Vrijdag had te Heiloo de tweede wed strijd plaats. De schaakclub „Oppositie" te Heiloo ontving D. O. S. uit Alkmaar. De resultaten waren: Oppositie D. O. S. C. MohrP. Ooykaas H. P. GreuterH. A. Schouten H. de LangeJ. Arends M. de GrootR. v. Wezop W. de ZwijgerA. Burgert H. de VriesF. Appel BoelhouwerJ. Kooy ZanderC. Hendriks H. LamarC. Ouwens de GraafR. Godijn 0—1 0—1 1—0 1—0 1—0 1—0 0—1 1—0 0—1 0—1 Totaal 55

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7