DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. H. F. C.—Alkmaarsche Boys 0—1. DERDE BLAD. Fortuinlijk doelpunt in de laatste minuut. Aicmaria's fraai herstel. Uitstekende wedstrijd tegen de Kennemers. K.V.V. Bergen 4-3. H.S.V.-Jong Holland 9-1. Sporters-C.S.V. 2-2. L Gisteren is weer eens bewezen, dat een wedstrijd eerst bij het klinken van het eindsignaal beslist is. De Alk- maarders waren zich dit volkomen bewust en dit heeft hun, mede dank zij Fortuna, de overwinning bezorgd. In de laatste minuut viel de beslissing. Ofschoon de beide partijen elkaar fel bestookten, leek het ten slotte toch, dat ze zich reeds met een gelijk spel verzoend hadden. Maar toen ondernam Mulders een snellen aanval, zwenkte naar binnen, en schoot onhoudbaar via een back van H. F. C. in het net. Hierdoor sleepten de Boys beide pun ten uit den strijd; een resultaat, waarmee ze meer dan tevreden mogen zijn, want de thuisclub speelde niet minder dan zy. De Alkmaarders hebben in de Spaarne- stad een goeden indruk achtergelaten. Vooral in de eerste helft toonden zij een spel, dat er wezen mocht. En zij, die de be zoekers de laatste maal, dat zy in de om geving van Haarlem speelden, zagen (tij dens de promotiewedstrijden tegen Bloe- mendaal), konden een aanmerkelijke ver betering constateeren. Er werd nu vlot en resoluut gewerkt. Dezen middag waren er geen zwakke plekken in de ploeg te vinden. Alles sloot uitstekend. Maar het zwaarste werk is door de achterhoede verricht. Deze heeft, on danks de moeilijkheden als een glad veld en een natten bal, bergen werk verzet. Door haar zwoegen bleven doelpunten uit, die in periodes van H. F. C.-overwicht te wachten waren. De voorhoede had de zware taak om de verdediging der thuis club te passeeren. De Haarlemmers waren echter schitterend op dreef. Ook de thuisclub kan op een goeden wedstrijd terugzien. Soms was zij sterk in de meederheid, maar door slecht schieten en fraai spel der roodwitten bleven doel punten uit. Evenals bij de Alkmaarders was de verdediging het beste deel van de ploeg. De volgende elftallen bonden den strijd aan: H. F. C.: v. d. Togt Langendam C. ten Have Beets Kruyver v. Olphen J. ten Have Drijver Hagenaar Höck Baasbank O De Grand Schenke Goudsblom Mulders De Groot Pater Hartog Brouwer Slikker Pater Alkm. Boys: v. d. Horst Ondanks den voortdurend neervallenden regen ontwikkelt zich dadelijk op het gladde terrein een vlotte strijd. Aanvan kelijk gaat het spel gelijk op. Met verre trappen zuiveren de backs aan beide zijden het terrein. Gaandeweg wordt H. F. C. sterker en v. d. Horst wordt aan den tand gevoeld. Deze is echter op zijn post en maakt over het algemeen een betrouw baren indruk. Een enkelen keer speelt hem de gladheid parten. De blauwwitten blij ven aanvallen, maar de achterhoede der gasten zet alle zeilen bij en weet doelpun ten te voorkomen. Dan raakt de strijd meer verdeeld. Om beurten verkeeren de doelen in gevaar en ontkomen ternauwer nood aan een doorboring. In de eerste helft blijven de ploegen een fraaien strijd te zien geven, doch met rust is de stand nog 0—0. Na de hervatting volgen eerst eenige wederzijdsche aanvallen. Daarna nemen de gastheeren het spel in handen. Ze atta queeren herhaaldelijk de Alkmaarsche veste, maar tevergeefs. Met ongelooflijke krachtsinspanning doorstaan de bezoekers dit H. F. C.-overwicht. Ze slagen er in door snellé uitvallen, die opluchting bezor gen, verwarring in de blauwwitte gelede ren te stichten. In die periode dient een fraaie kopbal van Mulders genoemd, die v. d. Togt slechts met de grootste moeite kan wegwerken. De strijd blijft levendig en enthousiast. Wanneer by een schot van Höck de paal de Alkmaarders te hulp komt en als een doelpunt wegens buitenspel geannuleerd wordt, schijnt dit van invloed te zyn op het spel der thuisclub. Dit verslapt iets, en de strijd gaat meer gelijk op. Hoe meer het einde nadert, des te meer stijgt de spanning Beeds lijkt de uitslag een gelijk spel, als Mulders het leer te pakken krijgt en on houdbaar inschiet. (01). Onmiddellijk hierop is het tyd. Wanneer wij den wedstryd, welke Alcmaria Zondag speelde tegen de Kennemers, moeten verslaan, dan moeten wij toch eerst zij het ter loops even iets mededeelen over het voorspel, dat zich in de vorige week heeft afgespeeld. Wij willen daar niet veel van zeggen, ook al, omdat het meeste tot de inteme aangelegenheden der club behoort. Slechts willen wy herinneren aan de moeilijkheden, welke er in de club rezen na de nederlagen tegen O. S. V. en de Alkm. Boys. Op zich zelf kan men vrede hebben met een nederlaag, doch de wijze, waarop deze twee nederlagen geleden werden, was zoo, dat zelfs een buitenstaander kon zien, dat er iets haperde aan de Alcmaria-machine. De eensgezindheid bleek zoek, de onver zettelijke wil om te winnen, neen, om tegenslagen te overwinnen, ontbrak. En reeds dreigden de sombere wolken aan den Alcmaria-hemeL Welnu, vóórdat Het te Iaat was, vóórdat X1CM«UI{ JZMUXJ het degradatie-gevaar nijpend zou kunnen -orden, heeft het bestuur en de elftal commissie gemeend, te moeten ingrijpen. Beiden zochten naar een ploeg, die een eenheid zou kunnen vormen en die den wil tot winnen bezat. En beiden zochten naar jongere krachten, die zij het dan ook misschien na een aantal wedstrijden steunpilaren zouden kunnen worden. Er is deze week druk vergaderd, er is deze week „op straat" heel wat ver teld. Laten wij hier precies zeggen, wat er gebeurd is: er is geen enkele Alcmariaan geschorst of gestraft en er is geen enkele Alcmariaan gedreigd met schorsing. Er is slechts een elftal gekozen, waarin de jeugd een grootere plaats kreeg dan tot nu toe 't geval was en er is afgedaan met het systeem, dat de twee laatste jaren ge speeld werd. En zulks geschiedde in onder linge samenwerking tusschen bestuur, elftalcommissie, spelers en trainer. De voorhoede moest een „motor" heb ben en men meende en het bleek Zondag terecht! dat Schaaper de man kon zijn Daarom werd Gerritse niet opgesteld. (Van een bedanken als lid door Gerritse, zooals beweerd werd, is geen sprake. Ger ritse werd nie* opgesteld voor het eerste elftal. Dat is alles.) Keuris en Koning hadden verzocht een paar weken rust te mogen hebben, omdat zij zich zelf niet voor de volle 1Ö0 capabel voelden en voor hen kwamen Duiveman en Rampen. Waar Rootring weer genezen was, kon de oude middenlinie hersteld worden. Zoo verscheen het Alcmaria-elftal dus in het veld in een andere gedaante dan tot nu toe. En zoo heeft het na IK uur spelen het veld verlaten, uitgespeeld maar met twee kostbare punten, veroverd op een club, die tevoren nog nimmer geklopt was door de withemden. Het zocht de kleedkamer op, uitgelaten van vreugde, nadat het tevoren een soort van ovatie van het publiek in ontvangst had-genomen! En nu weten we wel dat men nooit te vroeg ipag. juichen en dat er ook nu wed strijden zullen komen, die verloren zullen gaan. Maar als de witte ploeg zoo blijft spelen, zoo enthousiast en zoo wilskrach tig, dan kan er in een komende nederlaag toch nog iets voldaans zitten. Snelle wedstryd. Het werd een snelle wedstryd op een glad en zeer moeilijk bespeelbaai veld. Maar het werd een verstandige wedstrijd, waarbij het „systeem" geheel was losge laten en alle spelers zich nu konden uit leven. 't Gevolg was, dat het witte doel steeds bewaakt bleef en dat de witte aan val mocht rekenen op steun der midden linie. Een enkelen keer zag men nog wel eens te kort spel, maar dat waren zeldza me momenten; over 't algemeen kregen de vleugelspelers voldoende werk en hun voorzetten schiepen gevaar voor het doel der tegenpartij. En zoo kon het gebeuren, dat na weder- zijdsch verkennen Alcmaria een tikje ster ker werd en v. Urk aan den tand werd ge voeld. Wel waren de eerste voorzetten van Keppel te scherp, maar toen Hamstra na 23 minuten een listig tikje gaf naar Schaaper, kogelde deze meteen in en via de paal vloog het leer onder den doelman door in het net. In dezelfde minuut echter werd een hoekschop van Brethouwer Alc maria noodlottig, want Duiveman liep te vlug uit en Boom kopte net in het toen onverdedigde deel van het doel (11). Ook na dezen tegenslag handhaafde Alcmaria zich, mede dank zij het achter trio, dat er steeds beter in kwam en met groot gemak de Kennemer-aanvallen af sloeg. Keppel en Hamstra zetten voort durend voor, v. Wieringen verdeelde het spel zeer fraai en v. Urk moest steeds de handen uit de mouw steken. Even dreig de het mis te gaan, toen de Kennemers scoorden, doch de bal was al uit geweest. Nadat eenige keeren v. Urk op wonder lijke wijze had gered, kwam vlak voor de rust Aicmaria's tweede doelpunt: een hoekschop zette Keppel hoog voor het doel en Hamstra kopte onhoudbaar in (21). In de tweede helft bleek Alcmaria iets sterker, maar onverwacht kwam na 6 minuten "de" gelijkmaker, toen Duiveman een ver schot van Brethouwer liet glippen (2—2). Toep volgde een heele periode van Kennemer-aanvallen, waarbij Duiveman een paar keer zeer goed redde, maar wel dra nam Alcmaria het initiatief weer over. Keer op keer werd een aanval opge zet, doch pas na een half uur werd het zwoegen - beloond. Schaaper -plaatste toen een hoekschop goed voor doel en v. d. Pol schoot in (32). Toen kwam het laatste kwartier. De Kennemers trokken met man en macht ten aanval en Duiveman kreeg het hard te verantwoorden.'Moedig wierp hij zich op de ballen en zorgde daarmee, dat de voorsprong behouden bleef. Tot'dat 5 minuten vöor'tijd de beslissing kwam: al weer nam Keppel een hoekschop zeer goed, het eerste schot mislukte, doch toen Schaaper den bal nogmaals opving, was het 42. Bijya was het nog 52 gqworden, doch v. Urk hield uitloopend het schot van van Wieringen, zij het met het noodige geluk. Zoo won Alcmaria zeer verdiend met 42. Het was een hard werkende ploeg, die had gezegevierd. En de hulde van het publiek was bestemd voor alle spelers! Bravo! Alcmaria Duiveman Maasen Rampen Rootring de Grand Helderman v. d. Pol Schaaper Keppel van Wieringen Hamstra O Groot Schipper Steeman Horeman Veenstra Balder Van Urk De Kennemers. C.V.V.D.W.S. 00. De partyen wogen het grootste gedeelte van dezen kamp goed tegen elkaar op en de aanvallen van beide partijen wisselden zich gedurig af, waardoor het spel wel een snel aspect verkreeg. Na de pauze vertoonde zich aanvankelijk hetzelfde spelbeeld, doch ongeveer een kwartier voor het einde kreeg het enthou siasme meer vat op de Rotterdammers. Haar aanvallen namen in sterkte toe en slechts met heel veel moeite wist Heekelaar, ge steund door achterhoede en de teruggetrok ken middenlinie, zijn doel voor een doorbo ring te bewaren. XerxesH.B.S. 21. Reeds na drie minuten nam Xerxes de leiding doordat Kruisbergen den bal zeer hard" inhet hoekje sithobt. Over het alge meen was Xerxes iets in de meerderheid, doch- aan de afwerking der aanvallen ont brak nog al het een en ander. Na 28 min. liep Ophorst door. op. een mooien trough pass, Damme liep nog uit, maar de bal zat iymiddejs al in he( net (1Ij- In de tweede helft begon Xerxes met een serie gevaarlijke aanvallen en uit een straf schop schoot van der Vaart andermaal in het doel (2—1). Xerxes behield daarna het beste van het spel, maar hoe Kok, Kruisbergen en van der Vaart ook -schoten, steeds weer was het Boas of een van de H.B.S.-backs. die den bal van de doellijn weghaalde- Tegen het einde spande het geducht, maar hoe beide ploegen zich ook inspanden, het was en bleef 2—1." K.F.C.—Hermes-D.V.S. 0—2. K.F.C. werd ditmaal op verdiende wijze geklopt, omdat Hermes-D.V.S. er in slaagde het systeem, dat de Koogers al zoo dikwijls aan een overwinning geholpen heeft, te spe len. Dadelijk trok K.F.C. er tusschen uit, toen bleek, dat Hermes-D.V.S. zich niet tot aanvallen verleiden liet. Niettemin werden de doorbraken der Schiedammers geleidelijk gevaarlijker. Toch duurde het een half uur voordat zij door Bos op fraaie wyze een voorzet van rechtsbuiten Janse benutte (01). Hierdoor aangemoedigd kwamen de be zoekers opnieuw terug en Borani kon den voorsprong tot 20 vergrooten. In de tweede helft werd de strijd voortdu rend op de Schiedamsche helft gestreden, zonder dat K.F.C. echter veel kansen kreeg, want de „muur" deed in elk opzicht zijn plicht. Er kwam dan ook geen verandering in den stand. Blauw-WitStormvogels 33. Blauw-Wit heeft gelijk gespeeld tegen de Stormvogels, maar daarmede mogen de gasten wel heel gelukkig zijn. Want een uit slag 53 of iets dergelijks zou veel beter de verhouding in het veld hebben weergegeven. Het zag er anders in het begin niet naar uit, dat Blauw-Wit den wedstryd zou be- lieerschen. De gasten trokken onmiddellijk energiek ten aanval. Na zeven minuten kreeg Prins don bal en besloot zijn duel met Pais door een prachtig boogschot, dat Ferwerda te machtig was (01). Daarna kwamen de Amsterdam mers in actie. Doch pas na 43 minuten gaf Sluyk een van zyn weinige goede voorzetten, van Nol wierp zich naar voren en de verre kopbal noodzaakte Hollenberg acrobatische kunstjes te maken. Volgens den scheidsrechter was de bal over de doellijn geweest en ondanks de protesten, van Hollenberg, die beweerde vóór zyn doel te hebben gestaan, en een der grensrechters, kende de heer Wey een doel punt toe. Drie minuten voor het einde kreeg Prins in teruggetrokken positie den bal en besloot met een schitterend, ver schot een van de K. V. V. heeft hard moeten werken om $en klejne overwinning te behalen. Na den aftrap was Bergen direct in den aanval en tot rust speelde Bergen met een heerlijk enthousiasme, snel en doortastend. De achterhoede van K. V. V. moest alle zeilen bijzetten om de keurig" combinee- rende voorhoede van het lijf te houden. Bergen had geen geluk, toen een van haar voorhoedespelers een kei-hard schot in zond en de bal tegen de bovenlat in het veld terugsprong. Vrij onverwacht kwam het eerste doelpunt aan de andere zijde doch dit ontmoedigde Bergen geenszins. Keer op keer trok de voorhoede ten aan val, waarna het ten "slotte Plomp, die den bal mooi kreeg aangegeven, gelukte den gelijkmaker te scoren (11). Tot de rust was het een mooie gelijkop- gaande wedstrijd. Na de hervatting pakte Bergen direct flink aan en gelukte het van den Berg al spoedig uit een door Plomp fraai genomen hoekschop, den bal langs den K. V. V.- keeper te koppen (1—2). Nog geen 5 mi nuten daarna strafte Sloot een fout in de achterhoede van K. V. V. af en schoot onhoudbaar in (13). Bergen beging toen de fout zich te veel op verdedigen toe te leggen en de voorhoede werd verwaar loosd. K. V. V. kreeg toen gelegenheid sterk op te dringen, de druk op het doel van Bergen werd te sterk en K. V. V. maakte binnen korten tijd 2 doelpunten (3—3). Nog 8 minuten waren te spelen, toen Ludding, die een schitterende partij speelde, moest uitvallen en door Beeldman werd vervangen. In de laaste minuten wisten de K. V. V.-ers nog eenmaal te scoren, en de zwaar bevochten overwin ning in de wacht te sleepen. Voor Bergen was dit een teleurstelling, doch geen slecht resultaat van dezen wed strijd, een der zwaarste uitwedstrijden. Ludding en Urbanis vormden een uit stekend backspel. Half was behoudens een fout, welke Bergen een doelpunt kostte, goed; in de voorhoede was van Exter de beste, beweeglijk en snel; jammer dat Plomp na rust te veel werd veronacht- sporadische IJmuideraanvallen (2—1). Twee minuten later echter was de stand weer ge lijk, toen Kramer keurig doorgaf naar Berg man, die van dichtbij onhoudbaar inschoot. Ook na de rust waren de gastheeren in de meerderheid. Na tien minuten nam Blauw-Wit een 3-2- voorsprong, toen van Nol, schuin voor doel, langs den uitgeloopen Hollenberg Inschoot. Na ruim een half uur kreeg Woudenberg den bal, plaatste naar Prins, die snel door liep en onhoudbaar inschoot (33). Even later had Blauw-Wit geluk, toen een hard schot van Opbergen tegen den bovenlat ket ste. Toen zette Blauw-Wit weer hot offen sief in, maar ondanks het uitvallen van Vis ser konden de Amsterdammers niet meer doelpunten. SpartaA.D.O. 01. Het doelpunt, dat de Heer na een kwartier van snel en goed aanvalsspel van A.D.O. uit een hoekschop met een fraaien kopbal maakte, bleek vin groote waarde voor de gasten, want Sparta kwam het vry matige begin te boven, haar verdediging trad door tastend op tegen den actieven A.D.O.-aanval en haar kwieke voorhoede maakte het de A.D.O.-verdediging dikwijls zeer lastig. Maar al leek Koek's doel tegen het einde sterk bjedreigd, het waren toen alle pogin gen van Sparta om het spel te forceeren door verre hooge ballen in het doelgebied te plaatsen en deze mislukten, omdat doel man Koek al die ballen ver het veld in stampte. Er zat wel spanning in dit spel, dat in vrij hoog tempo werd uitgevoerd, doch het was niet erg doeltreffend. D.F.C.—R.F.C. 2—1. Het zag er in de eerste helft niet naar uit, dat D.F.C. uiteindelijk de overwinning zou behalen. In den aanvang waren de gasten beslist sterker en goed samenspelend ging het keer op keer op het Dordtsche doel af. Het was te verwachten, dat D. Apon op de midvoorplaats zijn kans wel zou krijgen en deze kwam nadat er 20 minuten waren gespeeld. Met een goed schot passeerde hij doelman Jas. In de tweede helft was het een hardwer kend D.F.C., dat door geestdriftig spel de R.F.C.'ers byna overspeelde. Het doel werd geruimen tijd belegerd en uit een der tal rijke voorzetten van Mijnders bracht Zwaan van dichtbij de partijen op gelijken voet. De Dordtenaren bleven sterker en toen kort daarop de bal van het midden van het veld op het Rotterdamsche doel werd gespeeld, was het Mijnders die het leder in eens inschoot (21). V.S.V.—Haarlem 5—2. De roodbroeken begonnen goed m na ze ven minuten spelen gaf de Winter een voor zet, welke door Ninaber met het hoofd in het doel werd gewerkt (01). Nadat het offensief nog eenigen tijd zon der resultaat was voortgezet, verslapte het tempo aanmerkelijk, waarvan V.S.V. gebruik maakte om het heft in handen .e nemen. Bij een goed opgezetten aanval gelukte het Döring gelijk te maken (11). Direct na den aftrap viel Haarlem sterk aan. Keeper Michel kreeg een keihard schot te verwerken, hetgeen hem slechts half ge lukte. De bal sprong uit zijn handen voor de voeten van Ninaber, die zoo zonder moei te Haarlem voor de tweede keer de leiding kon geven (12). De strijd ging daarna gelijk op. Nog voor de rust aanbrak scoorde Heins voor V.S.V. den gelijkmaker (22). De tweede helft werd gekenmerkt door het uitstekende spel van V.S.V. Het samen spel vlotte voortreffelijk, terwijl Haarlem slechts matig partij gaf. Na twee onfortuinlijke schoten van Sterk, slaagde deze speler er na tien minuten in den stand op 3—2 te brengen. zaamd, want van zijn kant moest het voor al komen; de linkervleugel was niet altijd sni.1 genoeg. Als de spelers trouw de lessen van den trainer volgen, zal de techniek zeker spoedig beter worden, aan enthou siasme heeft het niet ontbroken. De ach terhoede van K. V. V. was het zwakste deel van het elftal, haar voorhoede speelde een aardig open spel. Er zullen er in Krommenie wel meer struikelen. Over dezen wedstryd willen wij zeer kort zijn. Voetballen deden de Zaandammers eigenlijk niet. Het was meer een gooi- en smijtpartij. Het optreden van den scheids rechter hiertegen was uitermate zwak. Dat Jong-Holland tenslotte met 9—1 verloor vond zijn oorzaak in het feit, dat de J -H - spelers hun tegenstanders op het laatst ont weken, om zich zoodoende aan lichamelijk letsel te onttrekken. Dit alles neemt echter niet weg, dat H.S.V. de overwinning volko men verdiende, al gaf een 3—1-stand de verhouding veel beter weer. Het plaatsen en schieten was bij H.S.V. beter verzorgd Een beschrijving van het tot stand komen der doelpunten lijkt ons volkomen overbodig De meesten ervan ontstonden nadat men eerst een J.-H.-speler onschadelijk had ge maakt. Aan den andererr kant kwam Jong- Holland niet aan doelpunten toe. Op allerlei manieren, geoorloofde en ongeoorloofde werden de voorhoedespelers van den bal af gewerkt, zelfs binnen het strafschopgebied doch met eenmaal werd J.H. hiervoor een penalty toegewezen. Laten wij hopen, dat de returnmatch een minder ruw karakter zal dragen. In een vlot en prettig gespeelden wed strijd heeft C. S. V. een 2-2 gelijk spel in Hoorn kunnen bevechten, waardoor zij haar eeste punt in den K. N. V. B. heeft veroverd. Hoewel voor de rust Sporters de meest aanvallen de partij was, kwamen er twee goede doelpunten van de C. S. V.-ers. Het dient gezegd dat Sporters in deze periode wel met pech te kampen heeft gehï>d, Spoedig daarop volgde ook het vi doelpunt van de voet van Balvers (/vf^ Sterk vergrootte tenslotte twintig m ten voor het einde den voorsprong tot^U" V.U.C't Gooi 5^' In een meer spannenden dan fraai,»n stryd heeft V.U.C. haar eerste, zy w**1' flatteerde overwinning behaald. ge* In de eerste helft was 't Gooi in het v 1 sterker, doch op vrij fortuinlijke wijze V.U.C. den stand gelijk te houden. De h genaars openden de score uit een strafsch!r' door B. de Harder genomen. Door een tnl van Slooweg, kon 't Gooi met een ver scW van v. Es gelijk maken. De Hilversum^ wisten door N. Cohen de leiding te nemen waarna V.U.C. door toedoen van B. de Ha der opnieuw gelijk maakte. Met 'n schot bracht Windhorst den stand op 2-j doch nog voor de rust slaagde v. Gelder^» den stand opnieuw gelijk te maken, z00dat met 3—3 gedraaid werd. In de tweede helft duurde het geruimen tyd, voor een van bei de partijen het net kon vinden, doch een aü gemeene omzetting van de voorhoede der thuisclub, bracht na 35 minuten succes toen Koppens, bij een tam schot van B. dé Harder den bal van richting veranderde (4-3). Twee minuten voor tijd wist K. de Har. der, na aangeven van Koppens, den eind! stand ten slotte op 5—3 te brengen. D.O.S.—Ajax 3—j( Dit werd vooral in de eerste nelft een wedstryd tusschen twee volkomen aan el. kaar gewaagde ploegen. Een verrassend schot van den linksbuiten van Wijngaarden werd door keeper Veener.. daal verkeerd beoordeeld, zoodat Ajax op onverwachte wijze de leiding nam (0—1), Dit had een diepe inzinking b(j de Utrechtenaren tengevolge. Ajax kreeg dg gelegenheid het D.O.S.-elftal volkomen overspelen, doch de Amsterdamsche v«é hoede faalde geheel en al. De produotivitn was ver te zoeken. D.O.S. kreeg op deze wyze de gelegen, beid zich langzaam te herstellen. Men voel. de, dat de wedstrijd nog lang niet was ver- loren. Tien minuten voor de rust waren de rollen dan ook omgekeerd. Na een scher mutseling voor het Ajax-doel kreeg Dumor- tier zijn kans, die hy onberispelijk benutte, door met een onhoudbaar schot Keizer te passeeren (11). In de tweede helft bleef D.O.S. het beste van het spel in handen houden. Met deze aanvallen, onder leiding van Dumortier, werden zware eischen aan de Ajax-verde- diging gesteld. Een kleine onachtzaamheid van den rechtsback greep Meeuwsen aanstonds aan door met een hard schot keeper Keizer vol komen te verrassen (21). Ajax wierp zich nu volledig op den aan val, doch was daardoor gedwongen den Utrechtschen aanval wat meer vrijheid te geven. Terwijl de Ajax-aanvallen doodliepen op de Utrechtsche verdediging bracht uitste kend samenspel tusschen van Leur Jr. en Dumortier een fraai doelpunt van den laat- sten speler (31). Enkele minuten voor het einde kreeg Ajax even buiten het strafschopgebied een vrijen trap te nemen, waarbij van Reenen via een D.O.S.-verdediger onhoudbaar voor keeper Veenendaal scoorde (32). D.H.C.Feijenoord 01. De Delftsche ploeg was direct in den aan val, doch de Rotterdammers wisten het spel spoedig te verplaatsen en zy hadden dan ook weldra succes. Een vrije trap van van Heel werd door Kantebeen benut, keeper Boot werd van dichtbij gepasseerd (01). Na de hervatting slaagde D.H.C. erin de middenlinie van Feijenoord geheel tot ver dedigen te dwingen, waardoor de voorhoede slechts sporadisch kon aanvallen. Hoe D.H. C. zich ook inspande, zij slaagde er niet in de hechte Rotterdamsche verdediging te doorbreken, zoodat het einde kwam met een kleine 10-overwinning voor de gasten. doordat verschillende schoten rakelings naast en over het C. S. V.-doel vlogen, die evengoed doel hadden kunnen treffen. Nu leidde C. S. V. met de rust met 02. Beide doelpunt enwerden door Bakker ge scoord. Na de rust verviel C. S. V. weer in haar oude kwaal, t. w. dat het uithoudingsver mogen tekort was, waardoor Sporters kans zag achter elkaar twee doelpunten te sco ren, en de stand gelijk werd (22). C. S. V. probeerde toen aan de nederlaag te ontkomen door flinker door te zetten. Dit lukte, en Sporters werden op eigen speelhelft teruggedrongen, maar doelpun ten werden niet meer gemaakt, zoodat het einde kwam met een 2—2 gelijk spel. Arbiter Hoek (Alkmaar) leidde tot aller genoegen. C. S. V. probeerde twee jonge spelers, doch er moesten minstens nogmaals twee jongere krachten in opgenomen worden, daar dit het uithoudingsvermogen ten goede zou komen. Dammen OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De twaalfde partij tusschen Raichenbach en Keiler om het wereldkampioenschap 's met 59 zetten in remise geëindigd. De stand is thans 13—11 voor Raichenbach. Athletiek NIEUW WERELDRECORD SPEER WERPEN. Nikkanen brengt het op 18.80 M. Het Finsche athletiekseizoen is Zondag besloten met een prestatie, welke slechts weinig jaren geleden voor onmogelijk werd gehouden. Yrjoe Nikkanen, die reeds op 25 Aug. J-1* e Karhula het wereldrecord speerwerpen op zijn naam had gebracht met een worp 7« M" bracht het te Helsinki tot meter, een fantastische verrichting van den krachtigen Finschen athleet. «et nog officieel erkende wereldrecord staat ten name van zijn landgenoot Matti vinen rnct een afstand van 77.23 meter, °P Juni 1936 te Helsinki gevestigd. Brethouwer Boom v. d. Wal Dinkla

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10