3 derde blad. delftsche studenten alkmaar i. 3—0. het vierlandentornooi te Amsterdam. Nederland—Frankrijk 2—1. Nederland en Duitschland spelen gelijk. OUDE NIEDORP EGWOND BINNEN HEILOO CASTRICUM Hockey. Voor de derde maal in successie is Alk maar verliezer geworden. Ditmaal werd Waalsdorp verloren van de geduchte Delftsche studenten, die, naar het ■djWjJ' dit jaar weer groote plannen hebben. Wanneer de Delftenaren inderdaad de aanstaande kampioenen zijn, dan mogen we Alkmaar deze nederlaag niet te zwaar aanrekenen. Zijn de cijfers op zich zelf al reeds niet zeer ongunstig voor Alkmaar, wanneer men bedenkt dat zeker een goal, en misschien wel twee van de drie foutief waren dan blijkt spoedig dat Alkmaar niet 700 erg veel voor Delft onder deed. En inderdaad heeft de jonge Alkmaarsche ploeg zich kranig geweerd tegen de stoere Delftenaren, wier sportieve doorzettings kracht van geen wijken weet. Zij paren een goede techniek aan een goed gebruik van physieke kwaliteiten, hetgeen den Btrijd tegen Delft altijd zwaar, doch niet temin aangenaam maakt. Al is ook deze strijd in een nederlaag geëindigd, er zijn nog zwakkere ploegen in Alkmaar's afdeeling dan Delft en van deze zullen zeker eenige het onderspit delven tegen Alkmaar, wanneer dit op den inge slagen weg voortgaat. Want aan enthou siasme ontbreekt het Alkmaar niet, het geen in dezen wedstrijd wel zeer duidelijk bleek. Het begin van den wedstrijd was voor Delft, dat het initiatief nam en enkele aanvallen op het Alkmaarsche doel onder nam. Alkmaar verzette zich echter goed tegen deze aanvallen en ook de Alkmaar sche voorhoede vermocht de Delftsche veste eenige malen onder vuur te nemen. Na ongeveer een kwartier spelen, opende Delft de score met een doelpunt waaraan alles mankeerde, doch Hetgeen niettemin toegekend werd (10). Jammer was het daarom dat, toen de Alkmaarsche achter hoede nauwelijks bekomen was van de verrassende ontgoocheling, de bekende Delftenaar Bartlema een tweede goal maakte (20) die o. i. niet van of-side vrij te pleiten was. Alkmaar werd door dit alles niet ontmoedigd en speelde onver saagd door, totdat de rust met dezen stand intrad. Na de rust kon men een zekere Alk maarsche veldmeerheid constateeren. doch het mocht de Alkmaarsche voorhoede niet gelukken het Delftsche doel te vinden. De Delftsche achterhoede bleek onge naakbaar en hoe goed het aangeven der halflinie ook was, vooral van de spil, die voor het laatst meespeelde, het wou niet lukken. Integendeel, uit een strafcorner maakte de Delftsche linksbinnen door goed inloopen de derde Delftsche goal (30), zoodat met dezen stand het einde kwam. A.s. Zondag heeft Alkmaar eindelijk haar eersten thuiswedstrijd. De Alkmaar sche aanhang geve blijk van haar belang stelling en steune onze ploeg in den moei lijken wedstrijd tegen Leiden. Dame s-h o c k y. F. A. H. C.—ALKMAAR. 0—4. De tweede wedstrijd der Alkmaarsche dames eindigde, evenals den vorigen keer, in een 40 zege. 't Elftal, dat, door ver trek van verschillende speelsters naar elders, grootendeels met nieuwe krachten moest uitkomen, toont als ploeg nog te weinig verband, 't Houden van de plaats en 't dekken van de tegenpartij laat nog veel te wenschen over. Daar er echter iedere week serieus onder leiding getraind wordt, zal dit ongetwijfeld beter worden. De wil om te overwinnen is er. De ruststand ging in met 10. Na de rust werd de stand tot 40 opgevoerd, waarvan één der goals op fraaie wijze door de nieuwe linksbinnen werd gemaakt. Mogen de Alkmaarsche dames in de komende wedstrijden haar overwinningen reeks voortzetten! Ter gelegenheid van het veertigjarig be staan heeft de K.N.H.B. in het hockeysta- dion een internationaal tornooi geoigani- seerd, waaraan werd deelgenomen door de landenploegen van Duitschland, Frankrijk, België en Nederland. Zaterdag speelde België tegen Duitschland en Frankrijk tegen Nederland. De eerste wedstrijd werd door de Duitschers gemakke lijk gewonnen met 51, terwijl Frankrijk Nederland in een overwinning voor de Ne derlanders eindigde. Men had gehoopt op een kleine overwinnig voor Nederland en in derdaad is het zoo geloopen, maar de score voor de onzen had hooger kunnen zijn. Vooral na de rust hadden de Franschen wei nig in te brengen en zij danken het hun doelman Trixier, dat de cijfers zoo laag zijn gebleven. Het Nederlandsche elftal heeft een goe den wedstrijd achter den rug. Er zat vaart m de ploeg en ook het samenspel was goed, al zullen sommige spelers minder moeten treuzelen, alvorens den bal af te geven. Onder vrij groote belangstelling werd Zondag de finale van het vierlandentornooi gespeeld, waarbij de punten tusschen Ne derland en Duitschland werden gedeeld, een resultaat, waarmede de Oranjeploeg iets 'neer kreeg dan haar qua spel toekwam. Voor de derde plaats streden België en rankrijk tegen elkaar, welke ontmoeting °or de Belgen met 31 werd gewonnen. De eindstrijd. Voor den eindstrijd, geleid door de heeren ryageois (België) en Furgeot (Frankrijk) amen de volgende ploegen in het veld: Nedftjiantj. oei. Koelesmidt (Amsterdam); Achter: De Waal (Amsterdam) en Mendes M !°n (Hilversum); den: De Looper (Hilversum), van der Veen (Amsterdam) en Sparenberg (Hilver sum); Voor: Rodenburgh (Amsterdam), Schnit- ger (P.W.), de Roos (B.M.H.C.), Schmeink (Amsterdam) en Esser (T.O.G.O.) Duitschland: Doel: Droese; Achter: Blessmann en Preuss; Midden: Gerdes, Keiler en Schmalix: Voor: Huffmann, Baum, Kaesmann, Lange en Messner. Gedurende den geheelen middag heeft het geregend, waardoor het veld, dat prach tig bespeelbaar was, zeer glad werd. Hooge eischen werden dientengevolge aan de tech nische capaciteiten der spelers gesteld. Duitschland had eenigen tijd noodig om zich in te spelen, de Oranjeploeg was direct op dreef met het gevolg, dat in de eerste tien minuten het spel in hoofdzaak op de Duitsche helft werd gehouden. Rodenburgh viel op door zijn snelle rennen, Schnitger en de Roos combineerden aardig en het was jammer, dat Schmeink zich niet kon aanpas sen, waardoor Esser onvoldoende in het spel werd betrokken. Na elf minuten nam Nederland met een prachtig doelpunt de leiding. De bal werd razend snel door den rechtervleugel opge bracht, Rodenburgh was zijn tegenstanders te vlug af en wist na een soloren den bal keurig voor Schnitger's stick te leggen, die niet faalde. Onder aanvoering van den veteraan Kei- Ier, den Berlijnschen spil, wist de midden linie het spel te verplaatsen. In hoog tempo werd er door de Duitsche voorhoede gecom bineerd en de Waal c.s. hadden weldra de grootste moeite de aanvallen te keeren. Ver scheidene corners werden er op het Hol- landsche doel genomen, doch eerst vijf mi nuten voor rust gelukte het Kaesmann den gelijkmaker te scoren. In de tweede helft ontwikkelde de Duit sche ploeg aanvankelijk een spel, waartegen Nederland niet opgewassen bleek. Prachtig was de homogeniteit van het team onzer te genstanders, het stoppen en afgeven van den bal voortreffelijk, het samenspel nauwkeu rig en daarbij ging er een rust van de ploeg uit, welke schril afstak bij het geforceerde zwoegen der Nederlanders. Na enkele minu ten beging de Waal vlak voor doel, toen kee per Koelesmidt was uitgesloopen een fout, waarvan Lange dankbaar profiteerde, 12. Met de grootste moeite wist het achter trio van Nederland stand te houden. Een kwartier voor het einde kwam er aan het veldoverwicht van Duitschland een einde. De Nederlanders kwamen iets meer in den aanval en Blessman kwam na een aanval van de Roos zoo in de benauwdheid te zit ten, dat hij opzettelijk over de outlijn sloeg. De strafcorner werd door Esser ge nomen, Schmeink legde den bal stil en de Roos kogelde, tusschen vele beenen en stok ken door, in (22). In de resteerende tien minuten was de strijd zeer enerveerend, doch gedoelpunt werd er niet meer, zoodat het einde kwam met een verdeeling der punten. LANDENTORNOOI DAMES EN HEEREN IN 1940. Vrij zeker te Amsterdam. Op het in het A.M.V.J.-gebouw te Amster dam gehouden congres van de Fede- .tion Internationale de Hockey Sur Gazon, zijn enkele belangrijke beslissingen gevallen. De vice-president, de heer R. Liegeois (België) heeft op deze bijeenkomst eer uit eenzetting gegeven inzake de kwestie van het al of niet houden van een Olympisch hockey tornooi in 1940. Mochten het I.O.C. en het Finseh Olym pisch Comité geen gehoor geven aan den wensch van de F.I.H., dan zullen in 1940 voor de eerste maal wereldkampioenschap pen worden gehouden, waarbij de Konink lijke Nederlandsche Hockeybond zich gaar ne met de organisatie zal belasten. Het con gres bleek met dezen gang van zaken vol komen accoord te kunnen gaan. Omtrent deze aangelegenheid deelde de secretaris van den K.N.H.B., jhr. L. J. Quar- les van Ufford, ons na afloop van het con gres nog mede, dat z.i. de kans, dat in 1940 een Olympisch tornooi zal worden gehou den gehouden, zeer gering is. Het is practisch zeker, dat in dat jaar on der auspiciën van de F.I.H. voor de eerste maal wereldkampioenschappen zullen wor den georganiseerd. Nederland heeft een ent housiast hockeypubliek en met het nieuwe liockeystadion kan een organisatie worden geschapen, welke aan alle eischen zal vol doen. Men kan rekenen op de deelneming van twaalf tot dertien landen, waaronder ook Britsch-Indië. Ook een dames tornooi. Op het congres kwam de wensch naar vo ren, tegelijkertijd met de wereldkampioen schappen der heeren, een damestornooi te organiseeren. Dit denkbeeld vond algeheele instemming. Zeker zes landen zouden hier aan deelnemen. Zoo staan Amsterdam in de eerste helft van Mei 1940 dus zeer belangrijke hockey wedstrijden te wachten. Wielrennen WIELERCLUB ALCMARIA. Zondag is het lange afstandskampioen schap verreden. De A- en B-klassers start ten gezamenlijk voor 120 K.M. (13 ronden). Ronde na ronde bleef alles bij elkaar, tot in de 6e ronde de A- en B-klassers wisten te lossen. Toen nam Balvers de leiding, doch in de 8e ronde had Piet Evers die overgeno men. Deze kreeg echter in de 9e ronde een lekken band, zoodat Balvers de leiding her kreeg, om ze niet weer af te staan. Met flin- ken voorsprong kwam hij als le over de streep en werd daarmede algemeen kam pioen. Tweede werd Kuilboer, derde Evers en vierde Eenhoorn. Ook in de B-klasse werkten ze om elkan der te doen lossen en er was een kopgroep van 3 man ontstaan, n.1. Glas, Ekkers en Schipper. Ekkers wist beiden echter los te trappen. Wel bedreigde J. Glas hem nog eens, doch hij kon hem toch lang niet meer halen. Hier werd Ekkers kampioen, 2. J. Glas, 3. Schipper. De C-klassers reden 74 K.M. (8 ronden). In de eerste ronden vielen hier de klappen al en in de 5e ronde wiaten Koeten en Zo merdijk een flinken voorsprong te nemen, om ook niet meer te verliezen. Toen echter de laatste ronden inging, kreeg Koeten een elkke band. Vlug repareerde hij en wist nog net het wieltje van Balvers te pakken. Alles gaf Koeten om zoo mogelijk Zomer dijk nog te pakken. Zoowaar mocht hem dit vlak voor de finish gebeuren, doch daarmee had hij dan ook al zijn reserve ver speeld en hij kon niet meer over Zomerdijk heenkomen. Zomerdijk werd dus kampioen, Koeten werd tweede. De junioren reden 4 ronden. Direct werd een flink tempo ingezet en al spoedig had den drie renners een voorsprong genomen. Hiervan moest Wayering spoedig lossen. In de laatste ronde trok Schot vroegtijdig een lange sprint aan, welke te machtig bleek voor Spaan. Kampioen werd P. Schot, 2. Spaan, 3. Wayering, 4. Meyer. Was het weer bij het starten al niet best, naarmate de wedstrijd verliep, werd het slechter. Dit maakte den wedstrijd dub bel zwaar en veel renners, die zich dan ook kansloos zagen, staakten den strijd. Daarom een felicitatie aan de kampioenen, zoo ook een woord van hulde aan allen, die den wedstrijd uitreden. Feitelijk is het seizoen dus thans afgeloo- pen. Thans kunnen de renners eenige maan den rust genieten, maar zoodra het Januari is, begint de training al weer. Wij vernemen in dit verband nog, dat Jan Groot ook spoe dig zijn training zal hervatten. Na den val in Edam, waarbij hij een hersenschudding opliep, moest hij het fietsen staken op dok ter-advies. De genezing is voorspoedig ge gaan en Groot zal zich straks weer met ent housiasme op de wielersport werpen. Anderen zullen vermoedelijk zoo spoedig mogelijk weer naar België vertrekken, ter wijl EversPronk waarschijnlijk dezen winter nog op de buitenlandsche winterba- nen zullen rijden. A. S. V VICTRIX. De vereeniging hield Zondag j.1. een rondenrace over 32 K.M. Door het slechte weer was de opkomst niet al te best: tien renners kwamen er maar aan den start, zoodat men besloot de A. en B. klassers bij elkander te laten starten. Door den aanhoudenden regen kwamen er spoedig uitvallers, zoodat met de vierde ronde nog vijf renners in den strijd waren. Jan Ottenbros wist in de derde ronde beslag te leggen op de premie, die in deze ronde was uitgeloofd. De uitslag was: 1. Jan Ottenros; 2. Jan Ravenstein; 3. Willem Visser; 4. H. Blok; 5. Joop Mulder; tijd 51 minuten. De junioren hebben allen hun ronde uitgereden, waarbij N. de Groot mocht zegevieren. 1. N. de Groot; 2. Joop Hennink; 3. Jan Hennink; tijd over de vier ronden (16 K.M.) 30 minuten. NEDERLANDSCHE AMATEURS VERLIEZEN VAN DUITSCHE. De Duitschlandhal te Berlijn heeft Zater dag het winterseizoen geopend met interna tionale wedstrijden. Een van de hoofdnummers was de wed strijd tusschen de Nederlandsche amateur sprinters van der Vijver, Derksen en Ooms en de Duitschers Schorn, Hasselberg en Pu- rann. Derksen won zijn sprint tegen Hassel berg en Ooms versloeg Schorn, maar Pu- rann, die in uitstekenden vorm was, wist op fraaie wijze van den wereldkampioen te winnen. In den sprint a trois won Ooms, maar ook Schorn eindigde hier voor van der Vijver. Purann won den tweeden rit voor Derksen en Hasselberg. Tenslotte werd nog een punten wedstrijd over 20 ronden verreden, welke door Derksen werd gewon nen voor de drie Duitschers en de andere twee Nederlandsche amateurs. In totaal be haalden de Duitsche renners 29 punten, onze landgenooten juist een punt minder. De uitslagen luiden: Sprint a deux: le rit: Derksen (Ned.) wint van Hassel berg (D.) 2e rit: Ooms (Ned.) wint van Schorn (D.) 3e rit: Purann (D.) wint van v. d. Vij ver (Ned.) Sprint a trois: le rit: Ooms wint voor Schorn en v. d. Vijver. 2e rit: Purann wint voor Derksen en Has selberg. Punten wedstrijd over 20 ronden: 1. Derksen 15 pt.; 2. Schorn 10 pt.; 3. en 4. Hasselberg en Purann, ieder 6 pt.; 5. v. d. Vijver 4 pt.; 6. Ooms 3 pt. Totaal: Duitschland 29 pt.; Nederland 28 punten. Postduiven P.V. ALCMARIA VICTRIX. Vereenigings-kampioenschappen. De uitslagen der kampioenswedstrijden, welke deze vereeniging hield, luiden als volgt: Oude duiven vitesse: 1. Kaper-Termaat 174.6 pt.; 2. H. J. Caarls 148.3 pt.; 3. N. IJp- ma 145.8 pt.; 4. C. H. Noome 126.2 pt. 5. H. Mooij 102.5 pt. Oude duiven fond: 1. H. J. Caarls 146.9 pt.; 2. Kaper-Termaat 130.9 pt.; 3. C. H. Noo me 116.9 pt.; 4. Joh. P. Horst 98.9 pt.; 5. S. Dingerdis 89.1 pt. Generaal oude duiven: 1. Kaper-Termaat 305.5 pt.; 2. H. .J Caarls 295.2 pt.; 3. C. H. Noome 243.1 pt.; 4. N. IJpma 203.4 pt.; 5. Joh. P. Horst 194 pt. Jonge duiven: 1. Th. Pronk 126.5 pt.; 2. J. B. de Looze—Pouw 123.5 pt.; 3. Joh. P. Horst 122 pt.; 4. L. v. Vuure 113.5 pt.; 5. H. Mooij 113 pt. Generaal oude en jonge duiven: 1. Kaper- Termaat 395.5 pt.; 2. H. J. Caarls 353.7 pt.; 3. Joh. P. Horst 316 pt.; 4. Th. Pronk 296.6 pt.; 5. C. H. Noome 295.1 pt. Navlucht: 1. H. J. Caarls 121.7 pt.; 2. L. v. Vuure 116 pt.; 3. N. IJpma 107.2 pt.; 4. J. B. de Looze-Pouw 96.4 pt.; 5. H. Machielse 95.5 pt. Kampioenvogels oude duiven, vitesse 3 37 A 14355 met 86.7 pt.; fond 3 33 A 10369 met 75.9 pt.; generaal 3 35 A 14427 met 110.2 pt., allen van Kaper-Termaat. Kampioensvogel 1938: Th. Pronk 38 A 17351 met 93.5 pt. fCMe&UetcuteH Vrijdag heeft de raad dezer gemeente zijn laatste vergadering gehouden onder voor zitterschap van burgemeester van Baar. Goedgekeurd werd een voorstel van B. en W. om aan het Witte Kruis en het Wit-Gele Kruis elk 180 subsidie te verleenen en het volgende jaar een definitieve verdeeling te maken voor het aantal leden van elk dezer vereenigingen. Wegens vertrek werd den burgemeester eervol ontslag verleend als ambtenaar van den burgerlijken stand met ingang van 15 October. In zijn plaats werd benoemd de heer Kwantes, ambtenaar ter secretarie. B. en W. boden de begrootingen voor de gemeente en het Burgerlijk Armbestuur voor 1939 aan den raad aan. Het ontwerp van deze begrooting met toelichting, enz. zal aan de raadsleden worden toegezonden. Voor den dienst 1938 werd een supple- toire begrooting tot een gezamenlijk bedrag van 1100 vastgesteld. Op voorstel van B. en W. werd besloten in artikel 97 der politieverordening (kam- peerverbod) een ontheffingsbepaling op te nemen. Afscheid van den burgemeester. Na afhandeling der agenda nam de bur gemeester afscheid van den raad. Hij her innerde eraan, hoe hij vier jaar geleden in de gemeente arriveerde, in zeer droevige omstandigheden, en hoe toen de geheele raad om hem heen kwam staan, en met hem het besluit nam, alles te doen wat in waar achtig belang der gemeente zou zijn. Eén gemeenschappelijk doel stond allen voor oogen, n.L het algemeen welzijn. Terug denkende aan dien dag, dankte spr. de raadsleden voor hun medeleven. Spr. heeft getracht, zoo goed mogelijk te beantwoorden aan het doel. Geen wanklank is er ooit gehoord. fc>e samenwerking was volmaakt. Groote werken kwamen er niet tot stand, het eenige, de nieuwe brug bij 't Verlaat, zal nog voltooid worden in de ambtsperiode van sprs. opvolger. Dank bracht spr. aan het personeel van de secretarie, de wethouders, den ontvan ger, de leden van het Burgerlijk Armbe stuur, het personeel van de openbare lagere school, den Rijksveldwachter Van Ens en veldwachter Lievens. Spr. wees dan nog op de voortreffelijke samenwerking in het Burgerlijk Arm bestuur. In het algemeen betuigde spr. ook zijn dank aan de pers, die als regel haar taak objectief opvatte, maar een in de Schager Courant opgenomen interview met hem, waarin een oordeel werd geveld over spr.'s beleid, had niet zijn waardeering. Zijn oor deel over dat oordeel wilde spr. aan ande ren overlaten. De verantwoordelijkheid voor dat interview wees spr. van de hand. De oudste wethouder, de heer B a kk e r, meende volmondig te kunnen getuigen, dat Oude-Niedorp tevreden is over het beleid van burgemeester van Baar. De samenwer king met hem laat bij den raad prettige herinneringen achter. Men heeft hem leeren kennen als man van sterken wil en door zettingsvermogen. Wij wenschen u toe, zei spr., dat het u moge gelukken in uw nieuwe standplaats dezelfde onderlinge verhouding te scheppen als in de gemeente die u gaat verlaten en ten bewijze dat we het niet enkel laten bij mooie woorden, hebben de raadsleden spontaan besloten u een aan denken te offreeren, hetwelk zal bestaan uit een wandelstok met inscriptie. Weth. J. van Zoonen wees er op, hoe vier jaar geleden burgemeester Van Baar zijn intrede deed in deze gemeente, en hoe onverwachts en te vroeg deze de gemeente wederom verlaat. In den beginne zei spr., stond de bevolking van dat deel der gemeente, dat niet katho liek is en te Oude-Niedorp woont, min of meer wantrouwig of wrevelig tegenover den nieuwen burgemeester. Dat de burgemeester er in geslaagd is, dit wantrouwen te doen veranderen in ver trouwen en den wrevel in welwillendheid, geeft duidelijk weer wat er werd bereikt. Spr. achtte het juist een woord van lof te spreken en zijn waardeering over het be leid op financieel gebied. Tenslotte wenschte spr. den heer Van Baar en zijn gezin in Edam alle goeds toe. Bij deze wenschen sloten zich de raads leden aan. De heer Kwantes sprak als jongste ambtenaar woorden van lof. De heer Wolthuis, hoofd der o. L school, was dankbaar en vol waardeering voor dezen burgemeester, die de katholieke beginselen was toegedaan, maar ten op zichte van het o. L onderwijs correct had samengewerkt met spr., in het belang van het kind. De heer A. van Zoonen, wenschte den burgemeester geluk met zijn benoeming te Edam, en wees op de prettige en goede samenwerking tusschen de verschillende armbesturen in de gemeente. De heer Van Baar geïnstalleerd als burgemeester van Edam. Zaterdagmiddag heeft de installatie plaats gehad van den heer van Baar als burge meester van Edam en Volendam. Aan den rand der gemeete werden hij en zijn echt- genoote verwelkomd door het comité van ontvangst. Aan mevrouw Van Baar werden bloemen aangeboden. De heer J. G. Oosterbeek, voorzitter van het ontvangstcomité, sprak hier een woord van welkom, waarna in een open rijtuig, door familieleden en Edamsche vereenigin gen met vlaggen en banieren, begeleid door de KoninllUjke Harmonie en het Christelijk Fanfarecorps, een tocht door heel de oude stad werd gemaakt. De vereenigingen defileerden vervolgens voor den nieuwen burgervader langs het bordes van het raadhuis. De schooljeugd zong een welkomstlied, een kleine kleuter bood een wensch aan en meisjes overhan digden bloemen aan mevrouw Van Baar en aan de moeder van den burgemeester. Hierna had de speciale raadsvergadering plaats onder leiding van den loco-burge meester, den heer G. H. J. Konings. Deze heette den nieuwen burgervader hartelijk welkom en sprak den wensch uit, dat het burgemeester Van Baar zou mogen geluk ken de stervende gemeente Edam weer op te wekken. Een vijftal leden sprak vervolgens na mens verschillende fracties. Burgmeester Van Baar zeide in zijn dank woord er van overtuigd te zijn, welke zwa re taak hem wachtte. Vol vertrouwen nam hij zijn taak op zich. Hij beloofde te zullen trachten de eensgezindheid onder de bevol king te bevorderen en probeeren een goede samenwerking in den raad te verkrijgen. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den heer J. von Zonen, wethouder van Oude Niedorp, (de vorige gemeente van burgemeester Van Baar), burgemeester Cramwinckel van Purmerend, burgemees ter Pluister van Nieuwe Niedorp, burge meester van Winkel en den heer Joh. Ban ning, namens de Kamer van Koophandel. JlcoMttciaal TUeuws MEDEMBLIK Voorstel bouwen nieuw raadhuis. De agenda van de raadsvergadering voor heden bevat o.m. een nader voorstel van B. en W. inzake de stichting van een nieuw raadhuis. Voorgesteld wordt: 1. definitief te besluiten tot den bouw van een nieuwe stadhuis op de plaats van het tegenwoordige en daarvoor beschikbaar te stellen een bedrag van f 70.000; 2. Burg. en Weth. te machtigen, na goed keuring van de onder 1. genoemde uitgaaf door Ged. Staten, aan den architect A. J. Kropholler te Wassenaar opdracht te ver leenen tot het maken van een plan met bij - behoorend bestek; plan en bestek zullen t.z.t. aan de goedkeuring van den raad wor den onderworpen. B. en W. merken hierbij op: „Wij hebben intusschen redenen om aan te nemen, dat het Werkfonds 1934 bereid zal blijken de benoodigde gelden tegen zoodani ge voorwaarden te verstrekken, dat de jaar- iijksche lasten, welke wegens den bouw van het nieuwe stadhuis op de begrootingen der komende jaren zullen drukken, niet te zwaar zullen vallen". B. en W. geven toe, dat de vestiging van den zetel van het gemeentebestuur in het Kasteel Radboud zou zijn tegen den zin en tot groote ontstemming van vrijwel de ge heele bevolking. De plannen om het raadhuis in Kasteel Radboud onder te brengen, schijnen dus definitief van de baan te zijn. Eervol ontslag veldwachter. Bij besluit van den 6 October 1938 is door den commissaris der koningin eervol ontslag verleend aan den heer J. Kramer, gemeenteveldwachter te Egmond-Binnen. De betrokkene is als zoodanig benoemd bij besluit van 28 November 1907 en zulks met ingang van 1 Januari 1908. Een jubileum. Vrijdag herdacht de heer G. Wolven te Heiloo den dag, dat hij 25 jaar in dienst was bij den Raad van Arbeid. Het jubileum is geheel in den geest van den jubilaris in alle bescheidenheid herdacht. Vrijdag herdacht Hein Spaans den dag, dat hij 40 jaar geleden werd aangenomen als lid van de burgersocieteit. Van de op richters is alleen de oude heer nog in leven. In de gewone bijeenkomst heeft de secre taris, de heer CL van Straaten, den jubila ris gehuldigd en hem een leunstoel aange boden. Diefstal. Zaterdagavond is ten nadeele van den heer Bos een zoo goed als nieuw rijwiel, dat hij een tijdje onbeheerd had laten staan aan den Stationsweg, ontvreemd. De politie doet onderzoek. Een waarschuwing om de fietsen van een slot te voorzien, is ge- wenscht. Was de arbeidswet in de bakkerijen overtreden? Op verzoek der heeren van de Ar beidsinspectie Van der Meulen en Rus is er een bakkerspatroonsvergadering ge weest, waarbij deze heeren een uiteenzet ting hebben gegeven dat h. i. de Arbeids wet in de bakkerijen te veel misbruikt is en een uniforme regeling tot stand moest komen om hieraan een einde te maken. Tenslotte zijn de bakkerspatroons over eengekomen een rusttijdregeling in te voeren die er op neerkomt, dat 's morgens een half uur rust wordt gegeven, terwijl des middags tusschen 12,30 en 2 uur even eens een rusttijd zal worden verstrekt. Hierdoor zal, ingaande 1 November, in deze rusttijden geen brood meer worden bezorgd, terwijl voor den Zaterdag een andere regeling tot stand gebracht zal worden. Luchtbescherming. Burgemeester Sloet heeft zich met een oproep tot de bevolking gewend om Dins dagavond om 8 uur in de zaal van den heer Borst aanwezig te zijn, ten einde te komen luisteren naar de voorzorgsmaat regelen ingeval de bevolking aan een luchtaanval komt bloot te staan. Het is noodig dat iedereen weet wat hem te doen staat in geval er een luchtaanval zal plaats vinden. Daar de contributie slechts 25 cent per jaar bedraagt, kan en moet ieder inwoner lid der N. V. L. worden.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 11