Agenda SÖÜiïVADÏS] JUMLcaties Weei&ecicht fBucgectiike Stand T^ouinciaal Tlieuws ROODE W tabak eftiK-' m AMSTERDAMSCHE BEURS Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. WOGNUM STOMPETOREN 1«'/, 151 Vs 154'/, Alkmaar, Maandag. DE WILDE BUSDIENSTEN ALKMAAR—AMSTERDAM. Zooals wij reeds mededeelden, opende voor een tiental dagen de heer Oorbeek een bus dienst van Alkmaar naar Amsterdam, via .Wormerveer, tegen een retourprijs van 0.80. De Naco, die een busdienst Alkmaar- Amsterdam via Purmerend onderhoudt te gen een retourprijs van 1.30, zag daardoor dezen dienst bedreigd en stelde als groot-on dernemer onmiddellijk een dienst in tegen een retourprijs van 0.50, in de hoop, dat spoedig de eerste dienst geen levensvat baarheid zou bezitten en om na opheffing ook den eigen dienst te laten verdwijnen. Het is anders geloopen. De heer Oorbeek stelde eveneens retourkaarten voor 0.50 beschikbaar en het publiek, dat begreep, dat het bij opheffing van dezen dienst ook met den goedkoopen dienst van de Naco ge daan zou zijn, bleef dermate de groene bus sen getrouw, dat er door deze niet aan op heffing wordt gedacht en dit te meer niet omdat hij voor dien dienst den teun van andere collega's verkreeg, die niet wensch- ten, dat de groot-onderneming Naco-Storm- vogels een dienst, die tegen een redelijk ta rief was opgezet, kapot maakte. Intusschen staat de Alkmaarsche midden stand door de Naco-politiek voor 't feit, dat thans door twee diensten het publiek naar Amsterdam gezogen wordt. Zaterdag en Zondag had de Naco zelfs tot 's nachts 1 uur acht bussen in dienst en ook de groene bus sen reden heen en weer vol met passagiers. Dat van de chauffeurs op dergelijke dagen een diensttijd wordt gevergd (ons werden diensttijden genoemd van chauffeurs die 's morgens om 11 uur op de bus stapten en er 's nachts om 1 uur weer af komen), die on gelukken tengevolge moet hebben, ligt voor de hand. Voor den Alkmaarschen middenstand, die zelve trouwens in grooten getale van de bus diensten gebruik maakt, ware het beter ge weest, wanneer zonder bestrijding de groene bus voor 0.80 retour in dienst yras gesteld en dit te meer omdat met 1 Febr. ï.ieuwe wetsbepalingen in werking treden, die niet geconcessionneerde diensten onmogelijk ma ken. De middenstand, die vreest, dat straks met de St. Nicolaasweken de buspassagiers in Amsterdam ook hun inkoopen gaan doen en van de Naco de toezegging verkreeg, dat zij haar dienst zou opheffen als die van de groene bussen kapot was gemaakt, tracht een fonds bijeen om de Nacobussen in de gelegenheid te stellen den dienst, tot die van de groene bussen zou zijn opgeheven, in de gelegenheid te stellen voor 0.25 retour- kaarten verkrijgbaar te stellen. Wij achten 'n dergelijken maatregel eenvoudig voor Alk maar funest, omdat het gevolg zal zün, dat in de nog tot Februari resteerende maan den het aantal reizigers naar Amsterdam Zal verdubbelen. Dat daardoor de groene bussen tot staking van den dienst zouden worden gedwongen, is, gezien de stemming onder de kleine busdienstondernemers over den ont branden strijd, uitgesloten, afgezien nog van de tegenmaatregelen die deze handeling by het Amsterdamsche bedrijfsleven zou uit lokken. Wij vernamen hierover reeds het een en ander, maar vinden het wenschelij- ker daarover maar te zwijgen. De houding van de Alkmaarsche overheid, die niets doet om te beletten, dat deze busdiensten op de openbare straat een vaste standplaats innemen, is ons niet sympathiek. De Amsterdamsche overheid dempt het Ro- kin om in het belang van het bedrijfsleven in het hart van de stad parkeerplaatsen te krijgen. Wanneer de Alkmaarsche midden stand om dezelfde redenen demping van de Kraanbuurt en een gedeelte van de Mient wenscht, dan worden deze verzoeken met gezochte motieven ter zijde gelegd. Wil Alk maar geen doode stad worden, dan zal het echter noodzakelijk zijn om de bussen, wel ke de koopers naar de stad brengen, midden in de stad goede standplaatsen te verschaf fen en dient men niet langer de adviezen te volgen van menschen die eens in de vijf jaar uit schoonheidsoverwegingen Alkmaar be zoeken. De eenig afdoende actie die de midden stand tegen het koopen in Amsterdam kan voeren, is het publiek er van te overtuigen, dat hij in staat is dit publiek even goedkoop en beter te bedienen dan dit zijn Amster- damschen collega mogelijk is. Dit lijkt ons niet zoo moeilijk, omdat een ieder met eenig begrip zal kunnen be grijpen, dat tegenwoordig ook de kleine winkelier, als lid van een inkoopcombinatie, even goedkoop inkoopt als de grootonder nemer in zijn vak. Bij eenig nadenken zal een kooper ook begrijpen, dat de winkelier, die voor een deel met zijn cliënten in persoonlijk con tact staat, dien cliënt voor het gekochte meer waarborgen biedt en grooter service. Voor familiebezoek enz. is het algemeen belang er bij gebaat, dat het reizen goed- kooper wordt. In het tegenwoordige tyds- beeld zijn de spoorwegtarieven te duur en wij hebben de overtuiging, dat de spoor wegtekorten niet zoo groot zouden zijn, wanneer de tarieven werden verlaagd. Het publiek wil reizen en kan dit, als de ta rieven goedkoop zijn. Aan de overheid echter de taak er voor te zorgen, dat de vervoerondernemers, wat de sociale voor zieningen betreft, aan gelijke eischen vol doen. Daaraan ontbreekt nog veel en toch kan pas dan van eerlijke en vrije concurren tie worden gesproken. PrflTf DIERENBESCHERMING. Ter beschikking 1 poesje, pl.m. 6 weken, 2 sypersche poesjes pl.m. 3 maanden en een groote zwarte poes pl.m. 1 jaar oud. Deze dieren zijn in zeer goede conditie. Liefhebbers kunnen zich melden tusschen Zy}—Ty, uur bij den inspecteur van Die renbescherming Baanstraat, Alkmaar. DE VETVEEMARKT. Doordat het mond- en klauwzeer sterk toeneemt in de streken welke hun afzet op de Alkmaarsche Maandagmarkt heb ben, was heden de aanvoer van alle soor ten iets geringer. Toch had dit op de var- kensprijzen geen gunstigen invloed. In het afzetgebied hiervan, de groote steden, zijn in de laatste weken tamelijk veel zware varkens, welke de regeering overnam met het doel deze geslacht naar Duitschland uit te voeren als verdacht van „tongblaar", dus voor export niet ge schikt geslacht in den handel gebracht tegen iets lageren prijs, hetgeen èn de behoefte èn den prijs heeft gedrukt. De markt, welke eerst 27 cets. noteerde, is tijdens de markt ingezakt tot 26 ets, waarop de markt sloot. De vette koeien hielden zich goed en waren vrij vlug verkocht tegen iets betere prijzen dan de vorige week. De vraag scheen in den beginne den aanvoer te overtreffen, vandaar het voor October vrij ongewone feit van iets ruimeren prijs. De kwaliteit der vrij ruim aangevoerde vette schapen deed deze vlot verkoopen op een basis van ruim 48 ets. per K.G. geslacht. CHINA LANGS ONBEKENDE WEGEN. De afd. Alkmaar van het Inst. voor Arb.Ontw. opende gisteravond het winter seizoen met een lezing over bovenstaand onderwerp, verzorgd door den heer G. Pil- ger uit Amsterdam. De heer Pilger, die gedurende ongeveer 7 jaar als journalist in China werkzaam was, heeft een bijzondere studie gemaakt van de zeden en gewoonten van het Chineesche volk. En hij heeft zijn onderzoekingstochten niet alleen beperkt tot de groote steden, maar is ook het binnenland ingetrokken. Het zou ons te ver voeren om den heer Pilger op den voet te volgen, daarvoor was zijn lezing, verduidelijkt door een prachtige serie lichtbeelden, te uitgebreid. Wij willen daarom volstaan met de ver melding, dat het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling geen betere keus had kunnen doen voor de opening van het seizoen. Wat de heer Pilger ons heeft laten zien en hooren, was buitengewoon leerzaam en in teressant. Volle twee uur heeft hij ons ge boeid en onze kennis over de zeden en ge woonten van het Chineesche volk verrijkt. Na de pauze ontpopte hij zich als een groot voordrachtkunstenaar door de ver tolking van „De cirkel van Krijt" en „De domme Tempeldienaar". NEDERLAND—FRANKRIJK. Donderdag 20 October zal prof. Jean Alazard komen spreken voor Nederland Frankrijk, afdeeling Alkmaar. Prof. Alazard is: Ancien secre'taire général de 1'Institut francais te Florence. Professeur d'histoire de 1'Art aan de Universiteit te Algiers. Directeur du Musée national des Beaux- Arts te Algiers. Voornaamste werken: Le Portrait florentin de Botticelli a Bron- zino. San Michele, sanctuaire des corporations florentines. Pérugin. Giotto. L.Orient et la peinture francais© au XlXe siècle. De Delacroix a Renoir. Verschillende artikelen van zijn hand zijn verschenen in la Gazette des Beaux-Arts, La Revue de 1'Art en in de Italiaansche Revue Dedalo over Italiaansche en Fran- sche kunst. VOLKSONDERWIJS. Filmavond in het Oranje-hotel. Zaterdagavond heeft de afdeeling Bergen van Volksonderwijs haar winter- campagne ingezet met een filmavond. Als hoofdfilm werd vertoond „Pamir, het laatste zeilschip", het beroemde meester werk van Heinrich Hauser. Een dergelijke propaganda-actie heeft het bestuur van Volksonderwijs al eens meer gevoerd, doch het gewenschte resul taat mocht men nog steeds niet bereiken. Toch heeft het wakkere bestuur zich niet laten afschrikken opnieuw een poging te wagen. En succes bleef niet uit, want de belangstelling was zoc groot dat men nauwelijks een plaatsje kon vinden. De voorstelling was de oelangstelling trouwens overwaard, want niet alleen aan amusement en ontspanning werd veel ge boden, ook het doel van Volksonderwijs, de jeugd iets leerzaams mee te geven, werd nagestreefd. Het Volksonderwijs mag op 'n uitstekend geslaagden filmavond terug zien, wat, wij twijfelen er thans ni-'. aan, in het komen de winterseizoen nog menigvuldig her haald zal worden. DE REVUE HOERA' 'T IS MOOI GEWEEST. De namen van Siem Nieuwenhuizen, Koosje Kohier en Jan Blok wekken herin neringen op aan de schitterende Ter Hall- revue's waarin Siem Nieuwenhuizen de onverbeterlijke partner van Buzeau was, Roosje Kohier als commère schitterde in de rijke en prachtige costumes en waarin Jan Blok altijd maar weer de mijnheer was die te vaak het loodje moest leggen. Nu Siem Nieuwenhuizen in de revue de hoofdfiguur is, bevalt hij ons nog veel beter dan dit in de revue's, waarin hij als partner van Buziau optrad, het geval was. Roosje Kohier, die wii in: „Hoera' 't is mooi geweest", herhaaldelijk voor 't voet licht zien, bewijst ook haar geschiktheid als speelster in schetsjes, waarin vroeger andere krachten optraden. De groep is kleiner dan in de vroegere ter Hall- en Bouwmeester-revue's, maar ouitengewoon actief. De moderne-Time-girls vormen een Tentoonstelling. Tot en met 31 Oct. eiken dag 10—12, 1.30 6 en 710 uur, in het voormalig politie bureau Langestraat 87, tentoonstelling „Het leven der zee". Van 1522 Oct., eiken dag 1012 en 2 5 uur, tentoonstelling van schilderyen van wege de vereen. „Doorwerken", in 't atelier Kanisstraat, hoek Geest. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer, De kunst om te leven (rom.), hoofdrollen Douglas Fairbanks Jr., Irene Dunne. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, eerste hoofdnum mer Je kunt niet alles hebben (kom).', hoofdrollen Alice Fay en Don Ameche; tweede hoofdnummer De man die twee maal leefde (sens.) Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag middag, 's avonds 8 uur, hoofdnummer De Boekanier (rom.), hoofdrol Fredric March. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Testpilobt (sens.-dram.); hoofdrollen Clark Gable, Myrna Loy, Spencer Tracy. (Gepro longeerd). Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Maandag 17 October. 8 uur, gebouw Heul 3, Volkszangavond. Zaal Rus te Heerhugowaard, bazar H.U.G.O. Zeer terecht wordt dan ook ingezien. dat de beste wijze van werkloosheid- i I bestrijding is het weer op gang brengen I van het normale productie-apparaat, j Doch ondanks dit zeer juiste inzicht. wordt niets gedaan of vrijwel niets, z Iom dit productie-apparaat weer goed I op gang te brengen, terwijl de maat- j regelen tot werkverschaffing en de j I daaraan verbonden kosten met. den dag worden uitgebreid. LBldt. 13-14 (71 WC SlckMtl I I aardig groepje. Jo Remy, die met een goede voordracht verschillende liedjes zingt, is een veelbeloovende kracht. Black Jack als tap.-danser is le klas en ook Henk Deda- men als zanger bezet de hem toegekende plaats met eere. „Hoera, 't is mooi geweest", is geen revue met ouderwetsche pracht, maar een revue waarbij de lach herhaaldelijk door de zaal davert. Het publiek amuseerde zich kostelijk om het zestal in de revue voorkomende schetsjes. „Natte Stoelen", „Hadden wij maar een baby", „Doe je mee aan voetbal', „De Hplpbarbier", „Twee Verdachten", „De Filmheld" en 't „Radio- kinderuurtje". Vooral' als keeper in de goal had Siem Nieuwenhuizen geweldig succes. De finale voor de pauze: „Zilver, Diamant, Goud en Lutine", alsmede de slot-finale: Tirol-idyllt bewezen dat ook dit gezelschap over mooie cos unies be schikt. Hoofdzaak was echtei dat dit troepje hard en enthousiast werkt. Het enthousiasme sloeg over op het publiek, Zoodat het half 12 was voor men het wist. Ook he* orkest verdient een complimentje. ONS NIEUWE FEUILLETON. Wij maken in dit nummer een begin met een nieuw feuilleton Laline Lester's roman. De korte inhoud is als volgt: De Amerikaansche regeering belast ma joor David Lamont die verloofd is met de mooie en rijke Laline Lester, met een ge heime politieke zending naar Europa. Te Parijs verneemt de majoor, dat zijn dien sten eerst over zes dagen noodig zijn. Hij maakt van den daardoor vrijgekomen tijd gebruik om met Laline de verwoeste stre ken in Frankrijk te bezoeken. In een door de Duitschers gemaakte schuilplaats, waarheen een oude priester hen brengt, heeft echter een instorting plaats, die de drie bezoekers van de buitenwereld af sluit. Met den dood voor oogen laat de majoor zich door deh priester met Laline in den echt verbinden. Na vijf dagen wor den zij echter gered, d. w. z. de twee ge huwden, want de oude geestelijke is van inspanning gestorven. Stipt op tijd meldt majoor Lamont zich bij den Amerikaanschen gezant; hy aan vaardt zijn missie na zijn vrouw daarvan verwittigd te hebben, doch dit schrijven komt niet in haar handen, zoodat zij meent door hem verlaten te zijn. Een derde, Jack Lumley, maakt daarvan gebruik om Laline het hof te maken en deze stemt er ten slotte in toe zijn vrouw te worden, hoewel tegen haar zin. Op het laatste moment keert echer La mont terug en the happy end is het ver volg van den band, die in de ineengestorte loopgraaf door Lamont en Laline was ge legd. Men ziet het: een spannend verhaal. Niemand verzuime het te lezen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1641 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 6 October 1938, waarbij is vastgesteld een Verordening tot wijziging van de Verordening, houdende bepalingen omtrent de orde en tucht op de openbare lagere scholen te Alkmaar. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd. Zy is aldaar tevens in afdruk tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 17 October 1938. Burgemeester en wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. HINDERWET. Bij besluit van 14 October 1938 is aan den heer H. ECKMANN, alhier, vergun ning verleend tot het oprichten van een fabriek voor het vervaardigen van cor- setten, corselets enz., waarin gebezigd zullen worden 4 electro-motoren van elk 2 P.K. in het perceel OUDEGRACHT nr. 285, alhier. Alkmaar, 15 October 1938. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester, A. KOELMA, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat Gedeputeerde Staten van Noordholland op Woensdag 2 November 1938, des namiddags te 2 uur in het ge bouw der provinciale griffie Dreef 3 te Haarlem een openbare vergadering zullen houden ter mondelinge behandeling van het beroepschrift van dtn heer S KRAMER tegen het besluit van Burge meester en Wethouders van Alkmaar d.d. 5 April 1938 nr. 761.11, houdende intrek king van de tapvèrgunning voor het per ceel ZOCHERSTRAAT nr. 1. Alkmaar, 15 October 1938. Burgemeester nn Wethouders voornoemd F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. Meest matige zuidwestelijke tot weste lijken wind, meest zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk eenige regen, iets kouder overdag. Over Midden-Europa ligt een gebied van hoogen luchtdruk. Het centrum van de Oceaandepressie ligt thans tusschen IJsland en de Faroer. Verschillende secundaire storingen trekken over Engeland en onze omgeving. In Frankrijk is de wind zwak, hier houdt het mooie herfstweer nog aan, evenals in Zuid-Duitschland en Midden- Europa, waar de wind zwak is uit zuidelijke richtingen. In de randstaten, Noord-Duitsch- land, onze omgeving en op de Britsche eilanden is het weer buiïg en regenachtig, met matigen zuidwestelijken wind. De tem peratuur is in vry'wel het geheele waar nemingsgebied boven normaal. In opze omgeving en Oost-Zweden is het verschil aanzienlijk. Voor morgen wordt afwisselende be wolking verwacht met waarschijnlijk eenige regen. De temperatuur zal ver moedelijk iets lager zijn dan vandaag, de wind zal met matige kracht uit het zuid westen tot westen waaien. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 17.34 tot 5.58 uur licht op. ALKMAAR. GEBOREN: Petrus Joannes, zoon van Dirk Boekei en Lambertha Margaretha Bos. Eva, dochtei van Wilhelm Georg Johannes Nicolaas Gutlich en Johanna Jacoba Michels. OVERLEDEN: Pieter Schermer, oud 2 jaar. Theodora Harding, gehuwd met Barend Magendans, oud 48 jaar. Pieter van der Waal, ge huwd met Antje Boomsma, oud 76 jaar. Trijntje Benjamin, weduwe van Jan Honig, oud 59 jaar. Wijnand de Jong, gehuwd met Grietje Hoogland, oud 72 jaar. Bekende boerderij afgebrand. Het pluimveebedryf van den heer J. Feller aan den Kleinen Zomerdijk te Wognum is Vry dagmorgen vroeg door brand verwoest. De zoldering van de slaapkamer, waar 't echt paar sliep brandde reeds, toen de menschen door het geknetter wakker werden. Zij had den nauwelijks tijd om zich het veege lijf te redden De brand in dezë bekende boerderij „De Schousplaats" is vermoedelijk het ge volg van oververwarming van een broed machine. De geheele inboedel, alsmede een groot aantal broedmachines, werden door de vlammen vernield. De motorspuit van Wog- num heeft een belendende schuur weten te behouden. Het pluimvee was gelukkig bui- cfkt SC w°rdt slechts ten deele ge- Bedrijfsvoorlichting Vrijdagavond was er een vergadering in cafe Kamsteeg van de Bedrijfsvoorlich- tingsdienst „De Schermer", welke zeer goed was bezocht. Burgemeestei Jb Posch opende de bijeenkomst en begroette in het bijzonder ir. de Vries, die na een ziekbed weder hersteld aanwezig kon zijn. Ook de heer Langhorst, als gast tegenwoordig werd welkom geheeten. Spr. gewaagde 6, 10. 13 CT. PER HALF ONS OPGAVE VAN NOOKDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIFT N.V. van Maandag 17 October 1938. STAATSLEENINGEN. 3—VA NederL 1938 3 Ned.-lndië 1937 5# DuitschL '30 m verkl. BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. NederL Ford Philips GlöeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper t Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereea Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust i Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKK' N. Deli Batavia Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka Sou'hern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. Vorig* koers 101'/, 100%, 32//, 131'/* 431/* 90 335 234'/, 144'/, 42 §30%, 47% 61/, 37% 37% 14% 6% 48 5'/M 473 176 180 79 60 151 319 334% 75»/* 28'/, 11% 10% 237% 163 143»/, 165 114% 3'/s 117 88 123% 121% 231% 294 268 29»/, 15'/, 12%, 73'/, 5%« 2.45-3.00 101% 100% 32 146 151 153 130% 43H 90 5 33S 228%.9 144-% 42% 31. i/u 48H/» 37"/rf 37»/,f.{ 15Hb 6'/, 48Ha 5%» 472 178 182 78 55 150% 331%.2 75 28% HHfo 10 235'/,-6 163% 137-9 165 116»/, 3'/,-% 117 85»/, 124%-5 122%-i 230»/, 292% 265j-6j 29»/, 15-i/s 12-% 72 5% fExclaim. "Exdividcnd. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.83 1.83"/i* Lo..den £.70^ 8.73% BerUjn 73.65 73.65 Parijs 4.87 4.89 Brussel (Belga) 31.07 31.09# Zürich 4i.ee 41.68 Kopenhagen 38.87)4 39.00 Stockholm 44.87)4 45.02# Oslo 43 75 43.90 van den moeilijken tijc welke de vereeni- ging achter den rug heeft en kon tot zijn vreugde constateeren dat het beter ging- De bedrijfsassistent de heer de Lange, verricht met opgewektheid en tot tevre denheid van het bestuur zijn taak. Nadat de heer Vaalburg (secr.) een overzicht van de vorige vergadering had gegeven moesten er drie nieuwe bestuursleden worden gekozen. Aftredenden waren de heeren Jb. Posch, T. Vaalberg en P. Com mandeur. De heer D. Kramer Glijnis stel de voor hen bij acclamatie te herbenoemen, och het bestuur was voor een vrije stem ming. Bovendien wenschen de voorzitter fn e secretaris niet meer in aanmerking te komen. Gekozen werden de heeren P- Commandeur, D. Kramer Glijnis en Knib- WJ. Een bestuursvoorstel op financieel ge- v^rd door den heer Vaalburg toege licht. Voorloopig heeft geen contributie- verhooging plaats. Hierna gaf de voorzitter het woord aa° den heer de Vries. Deze vroeg nog eenige clementie wegens gezondheidsredenen, te veel inspanning kon hij van zichzelf nog met vergen. In een vlotte beschouwing besprak hij 't onderwerp: „Veevoedering' naam yopj: ees «aas*****®

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2