SAMBO DE OLIFANT 8 I I SV!et Ivorol een super reiniging van mond en tanden, fo&^o^JladioproQUiiiUHO GEMENGD NIEUWS. tweede blad. Glimlachje 3 want bet actieve zelfreinigend schuim dringt door tot in de meest verborgen schuilhoekjes waar gewone tandpista niet komt. Tube 60-40-25 ct. OVERNEMING GERST. Van bevoegde zijde wordt ons, met be trekking tot de een dezer dagen aange kondigde aankoopen van gerst, medege deeld dat voorloopig de aangekochte gerst noch voor binnenlandsch gebruik noch voor uitvoer beschikbaar zal worden gesteld. DE OPLICHTINGSZAAK TE GINVFKEN. Zaterdagochtend 'iveft de rechter-com- missaris bij de Bredasche rechtbank, mr. F Bielders, die be'as'. is met het vooron derzoek in de oplichtingsaffnire te Ginne- ken, de benadeelde dame, mevrouw Kess ler,gedurende geruimen tijd in haar woonhuis gehoord. Bij dit verhoor was mede tegenwoordig de verdediger der beide verdachten, mr. Frangois Pauwels uit Amsterdam, de neef der benadeelde dame, mr. M. Kessler uit Den Haag, en een subst.-griffier van de rechtbank. Hoewel mevrouw Kessler door de ge ruchtmakende oplichtingszaak van streek is, heeft zij het langdurige verhoor van ruim 3 uur op bewonderenswaardige wijze doorstaan. Mr. M. J. H. Kessler, de neef van de be nadeelde, was gedurende het geheele ver koor aanwezig, doch speelde een zwijgen de rol. OORLOG MET HET EVANGELIE. Kerk en vrede hield Zaterdag te Am sterdam in het kerkgebouw van de Vrije Gemeente een drukbezochte openbare vergadering. De eerste spreker, dr. H. van der Voet, Ned. Herv. predikant te Haarlem, zeide in zijn rede, dat het thans wel is waar vrede is, maar dat de sfeer geladen is met verrassingen. De wereld beleeft een vrede in gevan genschap. Het zwaard van Damocles zwaait voortdurend boven haar hoofd. Het is geen vrede, welke vertrouwen ekt in zijn standvastigheid en duurzaamheid. De tweede spreker, ds. J. J. Buskes Jr., gereformeerd predikant H. V. te Amster dam, stelde de vraag, of er na München reden was om feest te vieren. Op den weg der bewapening wordt met nog groot ere snelheid en intenser heftigheid voortge gaan. Het feit, dat de oorlog is voorkomen, beteekent niet, dat er vrede is. We zijn in staat geweest den vrede te redden door het recht te verkrachten en door de wijs heid te vertrappen. De wereld komt voor een alternatief te staan. Het eene is even verschrikkelijk als het andere. Aan den eenen kant de oorlog, aan den anderen kant: een wereld zonder vrede, zonder vrijheid en zonder recht. Zoo een wereld is een hel. De menschheid moet terug naar het evangelie van Jezus Christus en al is Mervoor blijkbaar geen plaats, we moeten het altijd blijven prediken. Nog is het niet te laat. De derde spreker, ds. N. Padt, herv. predikant te Zutfen, hield hierna een rede, waarin hij uiteenzette, dat de wereld be drogen is geworden door de leuze van de bewapening. Hij betoogde, dat het wapen geweld om der wille van Christus moet worden afgezworen. Prof. dr. Heering uit Leiden sloot de rij van sprekers. Kerk en vrede bestrijdt den oorlog, omdat zij hem beschouwt als het summum van ongerechtigheid. Wij moe ten de Christenheid, in het bijzonder de kerken, doordringen van de overtuiging, dat evangelisatie en oorlog een onver zoenlijke tegenstelling vormen. met de bedoeling den geheelen archipel te bedienen, de resteerende tien hebben meer een locale beteekenis. De financieele re sultaten van het cedryf zijn zeer bevredi gend. De laatste twee jaren werd winst gemaakt en al heeft de N.I.R.O.M. er nog weinig aan, omdat ei de verliezen van vroeger jaren mee moeten woi den ge dekt, hetgeen nog wel eenige jaren zal voortduren, toch is het een duidelijk be wijs, dat het omroepbedrijf in Indië tot steeds grootere ontwikkeling komt. De heer Kusters rcemde de samenwer king tusschen de N.I.R.O.M. en de parti culiere omroepvereeniging in Indië en eveneens waardeerend liet hij zich uit over de samenwerking met de omroepver- eenigingen in Nederland. Tenslotte deelde de heer Kusters nog mede, dat het in de bedoeling van dé N.I.R.O.M. ligt ook eens een aantal auto riteiten uit te noodigen een uitzending naar Niderland te verzorgen. Zoo is het zoo goed als zeker, dat de gouverneur van Oost-Java, de heer C. O. van der Plas, binnenkort enknle causerieën voor uit zending naar Nederland zal houden. HET NATIONAAL JONGEREN- VERBOND. In de algemeene vergadering van het Nationaal Jongeren Verbond in kasteel Nijenrode te Breukelen, Zaterdagmiddag gehouden, werd het hoofdbestuur voor het vereenigingsjaar 1938-1939 samengesteld, waarvan algemeen voorz. werd J. H. P. V. Haitsma M",!rr te An.sterdam, algemeen secretaris jhr. W. M. de Brauw te 's-Gra- venhage, a'gemeei perningmeester A. Ph. C. Giebergen te Arnhem. Het aftredende hoofdbestuurslid, mr. O. Verdoorn, werd tot eerelid benoemd. De vergadering zond een telegram aan H. M. ds kon'npin, in antwoord waarop in der narmdöag een telegram werd terug on'vangen. fTet het Wilhelmus en een driewerf hoera ca h"t krn'nklyk huis werd de vergade- rirfloten. De^ avon-'s hield de afdeeling de Vecht streek ven het Verbord eer. zeer druk be- ro"b4° bi;'""*komst, waar prof. mr. A. C. Jossphus Jitta het woerd voerde. MET DE N.I.R.O.M. GAAT HET GOED. Het aantal aangesloten luisteraars binnen vier jaar gestegen van 14.000 tot 65.000. Met het Indië-vliegtuig Pelikaan kwam gister mede de omroepleider van de N.I.R.O.M. (Nederlandsch-Indische Radio- Omroepmaatschappij) te Batavia de heer J. P. J. W. Kusters. In een kort onderhoud, dat hij aan een redacteur van het A. N. P. na zyn aan komst op Schiphol toestond, zei hij o.a., dat de N.I.R.O.M. 3H jaar geleden 14.000 aangesloten luisteraars telde en thans rond 65.000. De N.I.R.O.M. heeft op het oogenblik de beschikking over 26 zenders, die zich op één uitzondering na op Java bevinden. Een gendinstallatie is gebouwd in Medan, waardoor op afdoende wijze is tegemoet gekomen aan de klachten, die vóór dien ttjd uit Noord-Sumatra binnenkwamen, omdat de ontvangst daar zoo slecht weis. Zestien zenders zijn gebouwd speciaal BRANDSTICHTING? Zaterdagnacht heeft een felle brand ge woed in een winkel van sanitaire artike len aan de Stikke Hezelstraat te Nijmegen. De winkel werd totaal verwoest. Niettemin is de scnade betrekkelijk geiing, daar het hier een oud perceel gold en de inboedel niet van groote waarde was. De schade wordt door verzekering gedekt. Bij het onderzoek, dat door de politie naar de oorzaak van der brand werd inge steld, werden verscheidene brandhaarden ontdekt. LUSTRUM PADVINDERS- VEREENIGING NEDERLAND. Op feestelijke wijze vierde de Pad- vindersvereeniging Nederland in een algemeene ledenbijeenkomst Zaterdag in het gebouw der A. M. V. J. haar eerste lustrum, waaraan bijzondere luister werd bijgezet door de aanwe zigheid van prins Bernhard, konink lijk commissaris der Nederlandsche padvinders. Des middags tusschen 5 en 6 uur werd voor de hoofdleiders en den hoofdcommis saris Oosterlee van de Ned. Padvinders- vereeniging een défilé van de Amsterdam- sche P. V. N. troepen gehouden. Om kwart over 8 trad de prins de groote zaal binnen, die gevuld was met een 300- tal leiders, leidsters en voortrekkers, be nevens leden van plaatselijke besturen der P. V. N. De voorzitter der P. V. N., ingenieur C. Beets, hield allereerst een korte feestrede. Hij herdacht de vijf jaren van padvinders leven der P. V. N., waarin de vereeniging zich door natuurlijken groei van 1400 tot 2750 jongens en leiders heeft uitgebreid, en bracht den leiders dank voor hun toe wijding om jongens te helpen vormen tot goede gezonde Nederlanders. Met groote voldoening getuigde spr. van de vriendschappelijke en padvinderlijke verhouding, welke bestaat tusschen de hoofdleiders van de P. V. N. en die der andere Nederlandsche padvindersvereeni- gingen, in het bijzonder van de N. P. V. Nadat de voorzitter onder daverend applaus van zijn vele jeugdige toehoorders zijn herdenkingsrede had beëindigd, werd een zeer welvoorzien programma afge werkt, waarin zang en dans elkaar afwis selden. Gistermorgen werd in het muziek- lyceum aan het Albert Halmplantsoen door prof. v. d. Leeuw een lezing gehouden over de mythe voor de padvindersbewe ging. Daarna maakten de aanwezigen een rondvaart door de hoofdstedelijke grach ten en havens, waarna in het A. M. V. J.- gebouw een gemeenschappelijke maaltijd werd gehouden. MEISJE DOODGEREDEN. Gistermiddag omstreeks half drie is te Lent by Nijmegen, op den weg parallel loopende met deri rijksweg, het 12-jarig dochtertje van de familie Schouten, toen zij uit een zijweg links van eerstgenoem- den weg kwam. dooi een Dersonenauto van de garage Hofs Uit Lent aangereden, hoewel de chauffeur nog door krachtig remmen een aanrijding trachtte te voor komen. Het meisje v erd op slag gedood. WIELRIJDER DOODGEREDEN. Auto tegen boom gebotst, bestuurder zwar gewond. Gisteravond te óngeveer half twaalf is op den Deldenscheweg de 26-jarige wiel- i rijder B. Arendsen, clie uit Delden naar Borne terugkeerde, door een auto aange- J reden. De auto botste na de aamijding met een hevigen slag tegen een boom. De in zittende, de heer Ten Cati uit Almelo, werd zwaar gewond uit den totaal verniel den wagen gehaald en in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Almelo I vervoerd. De heer Ten Cate kon nog zeg- gen, dat hij iemand had overreden en toen men den weg afzocht, vond men Arendsen met een zware wonde tan den slaap dood langs den weg liggen. De heer Ten Cate kon omtrent het nood lottige ongeval nog geen nadere bijzon derheden mededeelen. AUTO EN MOTORFIETS IN BOTSING. Twee gewonden. Gistermiddag >m twee uur zijn op de Weesperzijde te Amsterdam een uit de richting van de stad komende personen auto en een motorfiets, die van den tegen- overgestelden kant nadere, met elkaar in botsing gekomen. Het ongeluk geschiedde op het oogenblik, dat de auto een bus van lijn D., die by een halte *er plaatse moest stoppen, wilde voorbij riiden. De motor fiets vloog tegen den zijkant van de auto aan en sloeg daarna over den kop. De be stuurder en een dame, die op de duo zat, werden opgenomen met een hersenschud ding en verscheidene ernstige verwondin gen. Een toevallig passeerende geneesheer uit Middelburg verleende den slachtoffers de eerste hulp, waarna ajj naar het Onze Lieve Vrouwe-gasthuis vervoerd werden. De auto liep slechts lichte schade op. EEN MOLEN BEHOUDEN. Zaterdagmiddag had in het gemeentehuis te Nederhorst den Berg een bijzonder vreug devolle, intieme plechtigheid plaats, die de kroon zette op maandenlangen, ingespan nen arbeid van velen, voor wie het karak teristieke molenlandschap groote waarde heeft, vrienden van de vereeniging „De Hollandsche Molen", die ook thans weer be wezen, dat hunne woorden, als het noodig is, in daden worden omgezet. Het stralende weer werkte mee om de blijdschap te verhoogen en toen wü langs het smalle pad tusschen de Ankeveensche plassen, van Ankeveen naar Nederhorst den Berg wandelden, ervaren wij weder, als zoo vele malen, hoe gelukkig het werk voor het behoud van de schoonheid in ons mooie, kleine landje, ons strijders maakt. Was het niet, of wij temidden der natuurpracht het overwinningslied hoorden zingen? Vertelden niet de glinsterende zonnestralen aan de golfpes en de bloemen, welke zoo welig tierden tusschen het oevergras, de snateren de eenden, het rietbennetje, de hond, die hij een landhuisje op ons afsprong, dat weer een inooien molen van den wissen onder gang was gered en zou blijven prijken vlak bij het oude dorpje aan de Vecht. En toen wij naderden, juichte de mooie molen zelf het ons toe met het dundoek, dat te wappe ren stond op den breeden kap. Een groot gezelschap had zich reeds in het gemeentehuis vereenigd, toen wij het bereik ten over de typische dubbele ophaalbrug, welke de twee Vechtoevers met elkaar ver bindt. Oude bekenden werden gegroet, nieuwe gemaakt. In een geestige rede had de burgemeester, graaf Schimmelpenninck, V' i I f jn 0011 ze hoger kwamen, werd het steeds kouder. dekp"0-/^6 zijn bundel los en gaf de jongens elk een sne elt sloeg hij een bonte lap om. 't Begon ook te steieen e" P" Ing spralc de jongens moed in. „Nog even kunnp e' ln dalen we. En beneden is een hut, daar teEen n"'nachten". Flip hield de Toekan stevig voort ZK' 'ukt en moediS trokken de jongens 190. Steeds moeilijker werd het pad en net had Ing Flip gewaarschuwd wat voorzichtiger te lopen of daar gleed Flip uit. Meters naar beneden duikelde hij, tot hij vlak by een diepe kloof bleef liggen. De Toekan was even opgevlogen en zat op een uitstekende rotspunt. Angstig keken lange Jan en Ing naar beneden. Hoe zou dat aflopen? Dinsdag 18 October. HILVERSUM, 1875 en 301,5 M. KR O-uizending. 4.—5.10 HIRO. 8.9.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Berichten). 10.— Gramofoon muziek. 11.30 Godsdienstige cause rie. 12.Berichten. 12.15 De KRO- Melodisten, m. m. v. solist. (1,1.20 Gramofoonmuziek). 2.— Voor de vrouw. 3.Modecursus. 4.Gra mofoonmuziek. 4.05 Causerie over de boeken van Bellamy. 4.30 Gra mofoonmuziek. 4.35 HIRO-Post. 4.40 Gramofoonmuziek. 4.45 Causerie over oroederschap en het rassen vraagstuk. 5.10 KRO-orkest. 5.45 Gelukwenschen. 6.05 Vervolg con cert. 7.Berichten. 7.15 Causerie namens het R.K. Werkliedenver bond. 7 35 Sportpraatje. 8.Be- r'chta- ANP; mededeelingen. 8.15 KRG-Symphonie-orkest, m. m. v. solist. 9.Interviews. 9.20 Vervolg conc-t 10.05 Declamatie. 10.15 Zang met pianobegeleiding. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Paul God- win's orkest. 11.2012.Gramo foonmuziek. HILVERSUM, 415,5 M. AVRO- ultzendlng. 8.Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Berichten). 10.Morgen wijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Orgel concert. 11.Wenken voor de huishouding. 11.30 Het AVRO- Amusementsorkest. (Opn.). 12.15 Berichten, hierna Jetty Cantor's ensemble. 1.Gramofoonmuziek. I.30 Vervolg Jetty Cantor. 2.Het Omroeporkest. 2.45 Kniples. 3.45 Berichten, hierna de Twilight Sere- naders (Opn.). 4.30 Kinderkoor- zang. 5.Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Bartho Decker's ensemble. 7.Voor de kinderen. 7.05 Pianovoordracht. 7.30 Engelsche les. 8.Berichten ANP. Radio- journal; mededeelingen; gramo foonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdag- avondtrein. 10.Koorconcert. 10.20 Damnieuws, hierna bridgeles. 11. Berichten ANP., gramofoonmuziek, II.15 „Twintig jaar dansmuziek en nog wat", causerie met gramofoon muziek. 11.4512.Gramofoon muziek. DROITWICH, 1500 M. 12.20 Gra mofoonmuziek. 12.35 RadiotooneeL 1.Pianovoordracht. 1.352.20 Het BBC-Theaterorkest, m. m. v. soliste. 4.15 Het London Ensemble. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Zang declamatie. 5.40 De Westminster Players. 6.20 Berichten. 6.45 Orgel spel. 7.05 Eddie Carroll en zyn or kest, en solisten. 7.50 Dialoog. 8.20 Variété-programma. 8.50 Radioto neel met muziek. 9.20 Berichten. 9.45 Causerie „It occurs to me". 10.— Viool en plano. 10.50 Decla matie. 11.35 De Grosvenor House Dance Band. 11.5012.20 Dans muziek (Gr. pL). RADIO PARIS 1648 M. 8.10—9 20 en 10.10 Gramofoonmuziek. 12.40 en 1.50 Bailly-orkest 3.05 Zang. 3.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Bailly- orkest. 6.20 Pianovoordracht. 6.S5 en 7.20 (jramofoonmuziek. 8.35 Het Gerard Hekking-trio en «olis»«n. 9.50 -11.50 Radiotooneel KEULEN. 456 M. 5.50 Gramofoon muziek. 6.30 en 7.50 Amusements orkest. 11.20 Omroepkleinorkest. 1.30 Populair concert. 3.20 Gramo foonmuziek. 4.30 Omroepkoor, leden van het Omroeporkest en solisten. 6.7.0 Leipziger Symphonie-orkest, Omroepkoor en solisten. 7.05 Gra mofoonmuziek. 7.5011.20 Orkest van de Ryksarbeidsdienst. Hermann Hagestedt's dansorkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en I.30 Omroepkleinorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroep orkest. 6.50 en 7.20 Gramofoonmu- zieK. 8.20 Populair concert. 10.30 II.20 Gramofoonmuziek. 484 M.t 12.20 Gramofoonmuziek. 1.en 1 30 Omroepdansorkes* .502.20 en 5.20 Gramofoonmuziek. 6.35 dito. 6.50 Zang. 8.20 RadiotooneeL 8.50 Omroepsymphonie-orkest m. m. v. solist 16.10 Gramofoonmuziek. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Kern spreuk, berichten. 7.30 Omroep orkest (8.208.35 Politiek over zicht). 9.20 Berichten. 9.50 Cello en piano. 10.05 Berichten. 10.2011.20 Gramofoonmuziek. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—10.20, Parijs Radio 10.20—12.05, Radio PTT Nom 12.05—12.20, Parijs Radio 12.20— 13.20, Brussel VL 13.20—14.20, Radio PTT Nord 14.20lfi.05, Parys Radio 15.0515.20, Keulen 15.20 17.20, Brussel VL 17.2" -19.05. Keu len 19.0519.20, Brussel VI 19.20 19.50, Keulen 19.50—21.30, Boeda pest 21.30—22.20 Brussel VL 22.20 23.20, Luxemburg 23.2024. Lijn 4: Brussel VI. 8.—0.20, Nor- mandië 9.2010.35, Lond. Reg. 10 35 —12.20, Droitwich 12.20—12.35, Lond. Reg. 12.35—13.35, Droitwicn 13.35—14.20, Lond, Reg. 14.20— 16.15, Droitwich 16.1519.50, Lond. Reg. 19.50—20.20, Doitwtch 20 20— 21.45, Lond. Reg. 21.45—22—, Droitwich 22.2'.—% Lijn 5: Diversen. s het streven voor het behoud van den molen weergegeven. Een woord van warme hulde bracht hij aan het bestuur van „De Holland sche Molen", aan allen die hem hadden ge holpen bij den verkoop der loten, aan het polderbestuur en in het bijzonder aan den heer Jellema, leeraar aan de M.T.S., onder wiens leiding zyn \perlingen in de vacantie de molen hadden gerestaureerd. Alk blijk van waardeering werd hem een schilderij, voorstellende de molen, aangeboden, de jongens ontvingen leder een foto in een lijstje. Eenige sprekers voerden nog het woord, o.a. mr van Tienhoven, en den heer Middelberg, en uit iedere speech kon men groote voldoening waarnemen. Een harte lijk applaus weerklonk, toen de burge meester namens het comité, de kunstenaars dankte, die belangloos een veertigtal schil deryen voor de verloting beschikbaar stel den. Na het officieel gedeelte boden graaf en gravin Schimmelpenninck een thee aan, waarbij het gezellig toeging. Daarna werd de molen bezichtigd. In het zachte namiddaglicht, troonde de opge poetste reus aan den oeverzoom. De M. T. S.- leerlingen klommen hoog in de wieken, de fotograaf vereeuwigde het gezelschap op de gevoelige plaat, en toen trok een ieder in een tevreden stemming naar zyn woon plaats. Het was een hoogtepunt in het leven der natuurbeschermers, dat nimmer ver geten zal worden Moge velen medewerken, wanneer de bazuin geblazen wordt, ora hulp. De besturen hebben dat noodig by hun moeilijke taak, en het geeft altyd bevredi ging. Tapverbod na vijftien jaar opgeheven. - De gemeenteraad van Lemsterland heeft het tapverbod, dat voor die gemeente vijf tien jaar van kracht is geweest, opgeheven. Het blyft echter ten aanzien van sterken drank van Zaterdagmiddag 1 uur tot Maan dagmorgen 8 uur. Nieuwe bevelhebber van „De Kooy", - Bij beschikking van den minister van defen sie is met ingang van 20 October a.s. de ka pitein ter zee K. van Aller eervol ontheven van het bevel over het vliegkamp „De Kooy" en ter beschikking gesteld; de kapitein-lui tenant ter zee J. W. G. van Hengel is belast met het bevel over het vliegkamp. Tentoonstelling van veiligheidsplaten. Zaterdagmiddag is in het Veiligheids museum te Amsterdam een tentoonstelling geopend van ontwerpen voor veiligheids platen, welke de resultaten zijn van een prijsvraag, uitgeschreven door de platen- commissie, die de taak heeft den aanmaak van affiches te verzorgen. In totaal waren 101 platen Ingezonden. Van deze ontwerpen waren een viertal door de jury uitgekozen en bekroond met een prijs van 125. Deze platen zullen worden uitgegeven en in grooten getale worden verspreid in fabrie ken en werkplaatsen. De tentoonstelling zal twee weken duren. Bestrijding van oneerlijke concurrentie. - Zaterdag ia in hotel Victoria te 's-Graven- hage een bijeenkomst gehouden onder voor zitterschap van dr. Jur. Kurt Junekerstorff uit Berlijn ter constitueering van de reecis sinds 1930 werkende internationale liga ter bestrijding van oneerlijke concurrentie. Aan deze samenkomst heeft een twaalftal vertegenwoordigers van vereerligingen op dit gebied uit verschillende Europeesehe landen deelgenomen. Voorzoover dit niet reeds bestond zal contact worden gezocht met de regeeringen der onderscheidene lan den om advies te geven voor het nemen van wettelijke maatregelen tot bestrijding var. oneerlijke concurrentie, zooals het verkoo- pen beneden bepaalde prijzen, het cadeau stelsel, enz. Mond- en klanwzeer. - In de week 2 tot en met 8 October 1938 stierven tengevolge van het mond- en klauwzeer 225 runderen, 143 kalveren, 83 varkens en biggen, 13 scha pen en 2 geiten. Sedert de week 1926 Sep tember 1937 bedroegen de totale aantallen sterfgevallen 4329 runderen, 4791 kalveren, 3864 varkens en biggen, 305 schapen en 71 geiten. Mechanisatie aigarenindnstrie. - De regeering stelt voor de tijdelijke maatrege len betreffende de mechanisatie in de siga- renindustrie, welke anders met l Januari 1938 zouden afloopen, met twee jaren te ver lengen. „Kijk, mijnheer, hier hebt U de allermodernste stof zoojuist aan gekomen". „Denkt U nu ook, dat die in de mode zal blijven?" „Zeker, daar kunt U verzekerd van zyn! Mijn eigen pak is van dezelfde stof en dat draag ik nu al vijf jaarl"

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7