Voedt Uw huid 's nachts met Purol st. maartensbrug ursem egmond binnen oude niedorp zijpe grootschermer oudorp hensbroek zuidscharwoude noordscharwoude schagen uitgeest bergen obdam 25-jarig bestaan Rijkstuinbouwschool te Hoorn. Herdenkingsbijeenkomst in het Parkhotel aldaar. De revolutie in het bedrijfsleven eischt toepassing van de wetenschap. v,„ V SZiSÏ £2 DERDE BLAD. want zy wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of 2 x per week. ve wormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag verdwijnen er door. Tube 45, Doos 60-30 ct. Gegund. De Rijkswaterstaat heeft het bouwen van een dienstwoning aan het Noordhol- landsche Kanaal onder de gemeente Schoorl (bestek no. 257) gegund aan den laagsten inschrijver, den heer J. Veuger Az. te St. Maartensbrug voor 3980. Het Westfriesche kanalenplan. Van bevoegde zijde vernamen we, dat Ged. Staten van Noordholland binnenkort zullen aanbesteden -bestek 33, d.i. het maken van kanaalvakken, aansluitende gedeelten weg en bybehoorende werken onder de ge meenten Oude- en Nieuwe Niedorp en Win kel. Dit is een deel van het Westfriesch ka nalenplan. Land- en tuinbouwcursus. Hier heeft de opening plaats gevonden van den land- en tuinbouwcursus die op initiatief van het bestuur van den L.T.B. al hier was opgericht. Van het bestuur waren aanwezig de secretaris G. Seyts en de leden J. Stam en C. Schaap. De heer Seyts open de met een hartelijk woord van welkom speciaal aan den geestelijken adviseur, pas toor van Haastert en den burgemeester, die door hun tegenwoordigheid blijk van be langstelling gaven, hetgeen door het bestuur ten zeerste werd gewaardeerd. Uit voerig schetste spr. den toestand van vroeger en thans en deed uitkomen hoe noodzake lijk het was zijn kennis op dit gebied uit te breiden. De geestelijke adviseur sprak zy'n groote blijdschap uit over de oprichting van dezen cursus en hoopte, dat allen met vrucht de lessen zouden volgen om in het bezit te ko men van het diploma. De burgemeester was verheugd dat na vele jaren rust weer een cursus was opge richt. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat als gevolg van dezen cursus hier nog eens een nieuwe culture zal komen, tot groot financieel voordeel van de ingezetenen. Spr. wees daarbij vooral op de fruitteelt. De heer Bergsma uit Berkhout wees erop, dat behalve degelijke kennis voor den boer een eerste vereischte is, dat hy zich weet te beheerschen, zich ordelijk weet te gedragen en met de verworven kennis weet te woeke ren. Voor den cursus voor den landbouw, waarvoor zich 20 leerlingen hadden aange meld, zal nog getracht worden een leeraar te krijgen. Nadat nog de secretaris van de onderwijs inspectie het woord gevoerd had, werd on der leiding van den heer Bergsma een aan vang gemaakt met de lessen. Cursus bemestingleer. De voorzitter van de L. T. B., afd. Egmondbinnen, de heer N. S. Zuurbier, opende dezer dagen één voor Egmond binnen nog nieuwen cursus in de be mestingleer. In zijn openingswoord schet ste spreker de groote voordeelen die men kon vergaren wanneer men weet, welke bemesting men moet gebruiken, om de vruchtbaarheid van iden bodem te bevor deren, teneinde daardoor de meest goede gewassen te verkrijgen. Door onkunde in zake bemesting wordt er vaak onpraktisch gewerkt en zoodoende geld verknoeid. In Egmond-binnen heeft men het geluk een man te hebben met namen den heer A. H. v. d. Berg, hoofd der byz. school, die in het bezit is van de acte landbouwonder wijs en die gaarna zijn kennis aan een ieder, die wil, wenscht over te dragen. Met een opwekking dat elke deelnemer zich moet beijveren om meer cursisten aan te werven, eindigde spreker zijn openingswoord. Hierna' kreeg de heer A. H. v. d. Berg het woord, die blij was dat een aantal leden van de L. T. B. dezen cursus zal volgen. Er zijn menschen die zeggen: „Dacht u, dat ik niet weet hoe ik mijn land moet bewerken?" Spr. gaf die menschen ernstig in overweging vooral niet te denken dat we op dit gebied genoeg weten. Werkelijk de wetenschap gaat op dat gebied heel ver. Geloof daarom niet dat ge zoo gauw uitgestudeerd bent. Hierna werd met de eerste les aange vangen. Katknuppelen. Hoewel het weer niet meehielp, ging het oud-historische spel in deze streek toch door. Uit den wijden omtrek kwamen Zondagmiddag de meest bekende knuppe laars opzetten. Gelukkig is de beschaving op dit gebied zoo toegenomen, dat het wreede uit 'tspel is weggenomen. Immers de levende dieren zijn vervangen door houten blokjes, die vastgespijkerd zijn aan een houten schijf, welke schijf op haar beurt zich in een houten ton bevindt. Nu gaat het er om, de houten blokjes, de z.g. „katten" uit de ton te knuppelen. Bij lo ting wordt om beurten geworpen met een houten knuppel, die met ijzer verzwaard is. De liefhebberij voor dit spel is nog zeer groot, en het is alleszins de moeite waard om dit oude spel in deze streek eens mede te maken. Een vaste datum voor dit spel bestaat niet, doch het is de gewoonte geworden dat het steeds in het najaar wordt ge houden. De prijswinnaars waren ditmaal: le prijs Jn. Kool, 2e prijs V. Bak, 3e prijs H. Zentveld en 4e prijs C. Baltus Czn. Laatstgenoemde viel zeer op door zijn fraaie worpen, doch had met pech te kam pen, zoodat hy tenslotte toch met den vierden prijs genoegen moest nemen. Mond- en klauwzeer. Het aantal gevallen van mond- en klauw zeer heeft zich uitgebreid tot 35. de Cursus in huiselyke zieken verpleging. Wij vernamen, dat vanwege de afd. „Zijpe-Callantsoog" van het Witte Kruis een cursus in huiselijke ziekenverpleging zal worden gegeven. De cursus, welke Woensdagavond zal aanvangen, zal wor den gegeven in zaal-Homan te St.-Maar- tensvlotbrug en zal worden geleid door mej. zr. G. Kuilman te St.-Maartensbrug. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer breidt zich in Zijpe zeer snel uit. In de vorige week wer den 97 veestapels aangetast. Alleen Maandag j.1. werden 20 nieuwe gevallen aangegeven. In totaal zijn thans 180 vee stapels besmet. Polderverkiezingen Gister is bij enkele candidaatstelling tot heemraad van den Eilandspolder ge kozen de heer D. Bart te Groot-Schermer. Zulks in de plaats van den heer D. Veld huis te Alkmaar, die in verband met leeftijdsgrens niet herkiesbaar was. Tevens werd de heer P. Ruiter te West Graftdijk bij enkele candidaatstelling herkozen als hoofdingeland van genoemd heemraadschap. Mond- en klauwzeer. In vergelijking met het vorig jaar, toen er 37 aangiften van mond- en klauwzeer werden gedaan, bedraagt dit aantal thans 42. In totaal bestaan deze 42 veestapels uit 1042 runderen, 540 schapen, 233 varkens en 5 geiten. Drie runderen zijn aan deze ziekte bezweken. Oprichting E. H. B. O. Donderdagavond zal in het café van mej. G. Morsch een bijeenkomst worden gehouden, om te komen tot de oprichting van een plaatselijke afdeeling voor eerste hulp bij ongelukken (E. H. B. O.). Deze bijeenkomst is alleen toegankelijk voor heeren en dames boven de 18 jaar, mits zij of hun ouders lid zijn van het Wit- Gele Kruis. „Ons Belang". De tuinbouwvereeniging „Ons Belang" te Hensbroek heeft Zaterdag 15 Oct. een buitengewone algemeene vergadering gehou den in café ManteL De vice-voorzitter, de heer Jb. Groot Jz., opende met het welkom toe te roepen aan de leden. Een bijzonder woord van dank bracht spr. aan den heer Beers, den vracht schipper der vereeniging. Verder zeide spr., dat de uitkomsten tot op heden voor de tuinders nog niet al te best zijn. De slechte opbrengst der vroege aardappelen, wat zijn oorzaak vond in het abnormaal koude voor jaar, waardoor alles zeer laat was en de minimumprijzen er per 15 Juli al af waren, hoewel men zeer laat was begonnen te oog sten, dit alles heeft er toe bijgedragen, dat de opbrengst der vroege aardappelen, hier het hoofdproduct, ver onder normaal is ge bleven, een heel enkele uitgezonderd. Ook de prijzen van andere producten zijn slecht. Volgens spr. kan de tuinbouwer zich op het oogenblik beschouwen als een bedrijfsleider met een zeer sober bestaan. Het eenige agendapunt was de bespreking om 3 andere dagen te Broek op Langendijk te veilen. Tot heden is altijd geveild op Maandag, Woensdag en Vrijdag. Nu was volgens het oordeel van enkele tuinders vooral de Maan dag en ook de Woensdag wel een heel slechte dag. Ook de vereeniging te Oterleek, waar onze schipper ook voor veilt op de zelf de dagen, was deze meening toegedaan. Maar veilen op de andere dagen heeft zijn bezwaren vooral wat den Maandag betreft, daar dan de producten Zaterdags moeten wor den klaargemakt en dus dan den Zondag moeten overstaan, daar de schipper Maan dagsmorgens om 7 uur al begint te laden. Verder wilde spr. het woord aan de verga dering geven, daar deze toch heeft te be slissen. De heer S. Vlaar had in Obdam géhoord, dat de tuinbouwvereeniging te Hensbroek het moe was om langer in Br. op L. te vei len, ook doordat de schipper beneden de normaal geldende prijzen der producten bleef. De heer Vlaar wilde dan ook een woord van hulde brengen aan den schip per van „Ons Belang" voor de buitengewoon goede Zorgen, die hij in de lange reeks van jaren aan de producten heeft gewijd. Niet minder, maar de meeste keeren brachten de producten méér op dan de gewone markt. (Luide bijval uit de vergadering.) Dan stelde de heer Vlaar voor om het oor deel van den schipper zelf te vragen. Hierop deelde de voorzitter mede, dat hij en het bestuurslid de heer Langereis per soonlijk den veilingleider te Br. op L., den heer S. de Boer, hebben bezocht en dat deze ook had medegedeeld den Maandag een van de slechtste marktdagen te vinden. Na verdere besprekingen, en het voor en tegen te hebben uiteengezet, bleek, dat met algemeene stemmen werd goedgevonden om van de al zoo lang bestaande gewoonte af te stappen en met ingang van Maandag 17 October de veilingsdagen vast te stellen op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag. Verder deelde de voorzitter nog mede, dat het be stuur heeft besloten dezen winter een tuin bouwcursus te laten geven. Tot 20 October kan men zich nog opgeven. Tevens werd besloten, dat ook niet-leden der vereeniging zich als cursist kunnen op geven. Mond- en klauwzeer. Thans is ook in deze gemeente een geval yan mond- en klauwzeer geconstateerd. 1 Vara-propaganda-avond Zondagavond werd in hotel Concordia alhier een propaganda-avond gehouden door de Vara-afdeelingen van den Langendijk. Men had voor dit doel een spaarfonds geor ganiseerd, waaraan ruim 200 personen deel namen. Behalve deze bezoekers, waarop men vast kon rekenen, was er echter een zeer groot aantal belangstellenden voor dezen propaganda-avond. De Ramblers, het be kende Vara-dansorkest, trok een geheel volle zaal: er waren plm. 500 bezoekers, ter wijl een 70-tal de deur gesloten vond, daar alle kaarten verkocht waren. De Ramblers, onder leiding van Theo Uden Masman, hebben, met medewerking van den bekenden zanger, Albert de Booy, een uitstekend verzorgd programma afge werkt. Het spel van deze uitnemende muzi kanten en de zang van verschillende hunner viel zeer in den smaak. Ook het optreden van Albert de Booy was een succes. Het was een gezellige avond, waar volop gelegenheid was om de zorgen eens op zij te zetten. Er werden soms zeer koddige vertooningen ge geven. Aan het einde van het optreden van he gezelschap hadden zy dan ook een ovatie ii ontvangst te nemen. Masman was niet zoo goed of hy moest nog een nummertje toegift laten spelen. Als spreker trad dezen avond de heer Hof op. In een korte rede behandelde hy de ledenwerf-actie, welke reeds weer is ingezet, de aanwezigen opwekkende hun aandeel aan deze actie te leveren door toe te treden als lid van de Vara of nieuwe leden te winnen. Hij vestigde de aandacht op de belangrijke plaats, welke de radio inneemt in ons volks leven en het aandeel dat de Vara levert in den strijd met den internationalen toestand, de democratie te versterken en het fascisme, dat naar den oorlog drijft, te bestrijden. De voorzitter van dezen avond, de heer A. Jonkers, sloot de bijeenkomst met een har telijk woord van dank aan de medewerken den. Hij riep de aanwezigen op, zich als lid van het Spaarfonds op te geven, waardoor men weer in staat zal zijn, een avond als deze te organiseeren. Dat moet mogelijk zijn Het Witte Kruis Door de afdeeling Langendijk van het Witte Kruis zal een cursus in huiselijke zie kenverpleging gegeven worden. De deel name voor dezen cursus is reeds groot. N.V. tot afschaffing van alcohol houdende dranken. In het Noordhollandsch Koffienuis te Schagen werd Zondagmiddag een kernver gadering gehouden door de N.H. propagan- dacommissie van de N.V. tot afschaffing van alcoholhoudende dranken. Verscheidene afdeelingen uit het Noorden van N.H. waren vertegenwoordigd. Op deze, onder leiding van den heer A. Gerhard ge houden vergadering heeft de secr.-penning- meester van de N.H.P.C., de heer J. Duiker, de Blauwe Maand-actie besproken, welke zooals gewoonlijk in de maand November wordt gehouden. Tengevolge van de belang rijke gebeurtenissen op internationaal ge bied is de belangstelling voor het werk der drankbestrijding niet zoo groot en komt deze strijd, die zeer zeker niet overbodig is, wel wat op het tweede plan. De crisiswinst, welke in de jaren 1931- 1936 is gemaakt, dient te worden omgezet in een blijvende winst. Daarvoor zal echter moeten worden gewerkt, want het alcohol gebruik is in het jaar 1937 al weer toegeno men, zooals uit de gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek blijkt. Tot het consolideeren van deze winst wekte spr. op. Men moet de massa overtuigen van het groote gevaar van het alcoholisme, voorna melijk bij het snelverkeer. Ook de sport- menschen moet men trachten te bereiken, Spr. liet de verschillende propaganda-mid- delen, welke door het Centraal Bureau der N.V. worden uitgegeven, de revue passee- ren, waarna verschillende vragen van aan wezigen werden beantwoord. Arbeiderstooneelver. „Heijermans". Bovengenoemde vereeniging gaf Zater dagavond in de groote zaal van het hotel de Ooievaar haar eerste uitvoering van dit sei zoen. Opgevoerd werd „Ora et Labora", spel van het land door Herman Heijermans in drie bedrijven. In zijn openingswoord heette de heer H. v. Dokkum, regisseur der vereeniging allen hartelijk welkom en wees er op, dat Ora et Labora" geen stuk is zooals door de .meeste burgerlijke tooneelvereenigingen wordt ge speeld, doch een stuk dat toestanden schetst, en bijgevolg een stuk is dat spreekt van durf en moed van deze tooneelvereeniging. We volstaan met te vermelden, dat er op sublieme wijze gespeeld is door allen die hun krachten hebben gegeven, in het bijzon der, en deze willen we met name noemen, door de dochter Sietske. Haar spel was uit stekend, beheerscht en het meest natuurlijk Met Eelke, den zoon, gaf zij momenten, die verre boven dilettanten-spel uitgaan. Esperanto. Onze plaatsgenoot de heer A. Pascha is benoemd tot hoofdconsul van den Inter nationalen Esperanto-Bond (Internacia Es- peranto-Ligo). Zijn voorganger, de heer P. H. Mooy te 's-Gravenhage, wenschte om gezondheidsredenen zijn functie neer te leggen. St. Nicolaas-actie. In café-Dekker vergaderde de plaatse lijke middenstand met het oog op het a.s. Sinterklaasfeest. Besloten werd ook dit jaar een reclame attractie op touw te zetten om het plaatse lijk koopen aantrekkelijk te maken. Doe mee aan den wedloop! J.1. Zaterdag is te Hoorn onder zeer groote belangstelling herdacht 't 25-jarig bestaan van de rykstuinbouwschool aldaar. In de dancing van het Parkhotel, welke mede door de vele ingekomen bloemstukken een feestelijk aanzien had, waren naast be stuur en leden met hunne dames van de Ver. van Oudleerlingen, welke het initia tief had genomen tot deze herdenking, tal van autoriteiten en vooraanstaande perso nen op tuinbouwgebied aanwezig. Wij ontleenen het volgende aan het verslag, dat de N. H. Crt. van deze bij eenkomst gaf: De voorzitter der vereeeniging, de heer P. Beemsterboer van Berkhout, richtte tot de aanwezigen een welkomstwoord. Name- dedeeling te hebben gedaan van eenige be richten van verhindering en ontvangen fe licitaties, sprak de heer Beemsterboer een herdenkingsrede, waarin hy een overzicht gaf van het ontstaan van de school. Op 19 October 1914 kon het schoolge bouw door het gemeentebestuur van Hoorn aan het Ryk worden overgedragen. Met de goede vooruitzichten voor den tuinbouw was het toen echter reeds finaal uit. Men zat toen midden in het oorlogsrumoer. De toeloop van leerlingen in de oorlogsjaren bleef dan ook wel beneden de verwach tingen. Toch mocht het gelukken om bij de tuinbouwende bevolking steeds de belang stelling voor de school levendig te houden. Omstreeks 1934 werd in opdracht der re geering een onderzoek ingesteld naar de resultaten die het onderwijs had afgewor pen ten opzichte van de oudleerlingen. Hierby bleek, dat een groot percentage der oudleerlingen de opgedane kennis had we ten te benutten en zich een goede positie had veroverd en meerderen van hen reeds geroepen waren om belangrijke bestuurs functies te vervullen in het organisatiele ven. Onder de krachtige leiding van ir. Rietsema, die den in '23 overleden eersten directeur opvolgde, is de tuinbouwschool een cenrum geworden van den voorlich tingsdienst in ons gewest. Spr. memoreerde de prettige samenwer king, welke er steeds tusschen de Comm. van Toezicht en de Ver. van Oudleerlingen heeft bestaan en weidde ten slotte uit over het nut en de noodzakelijkheid van tuin- Douwonderwjjs. De voorzitter van de commissie van toezicht spreekt. Hierna nam de heer H. Jb. Avis van Midwoud, voorzitter der Comm. van Toe zicht, het woord, die zeide, dat de organi satie van deze herdenking der Commissie zeer aangenaam was. ïeder jaar mochten wij ontwaren, dat de Vereeniging van Oudleerlingen zich Ti ^menden bloei mag verheugen. JJe tuinbouw, zoo vervolgde hii heeft hoogst zorgelijke jaren medfgemaakt. Het lidmaatschap der Comm. van Toe- SS Steeds een aangename en rustige ernK, r fweest' daar 2U nimmer voor ernstige feiten is komen te staan en nim mer daadwerkelijk behoefde op te treden Vooral is dit laatste aan de zeer goede lei ding van de school te danken en riet min der aan de goede verstandhouding tus- snr0^ CtGUr en leeraren- Ook roemde P den prettigen omgang met de leer lingen en toonde zich voor dit alles dank" baa gestemd. Daarnaast herinnerde den grooten onmisbaren steun van autori teiten van Riik P™,,;—s autori- een oorkonde aan. n da8 Ir C Pi.;'"08 mCe aan dcn wedloop". lent en /f S^nb™wconsu- 'n rede, waarin hy 't van beW^S6"'1' aandacht op de toekom.? g achtte de moment, dat we eicenii k ve?.tlgen °P een hevige revMu,T°^e™'dde" menschheid ooit heeft gekend de zingwekkend snelle evolu de verba" schap en techniek Van weten" JDg bedrijfsleider van ffian lei opzichten een m in veler" hy zich staande kifnnen h 2ijn' wil van de wetenschap^,°Uden' H« moet techniek doofgSef He? de van de bedryfcleiding 'is handen naar het hoofd. Van de vemeerdering^Hergetoi'B'h0" productie- weest een ontwrichting vl rvan 18 ge dingen, een crisis en tenslo<ttèPnjSVerh°U~ ontstaan van handrirtSi te Weer het onderwijl En steeds meer terrein te veroveren.'°m Dagelijks dringt zich de vraag 0n t onze Noordhollandsche tuinbouwers' uit de ontstane moeilykheden kunnen den en toch is het antwoord niet moe^r* en het is ook steeds weer hetzelfde n mee aan den wedloop. Doet onderzoek n den kostprijs van uw product; tracht te verlagen door toepassing van de h middelen welke de wetenschap U biedt tracht tegelijk uw product te verbeter*01 Laat uw kinderen onderwijs geven. Maar wanneer wy erkennen, dat de to« passing van dit middel het eenige is wij zelf kunnen doen, dan moeten wij n», in ernst afvragen of de inrichting, WelhT jubileum wij heden vieren, wel aan g hoogste eischen voldoet. Ik mag niet sein*, men daar zelf het ontkennend antwoord <m te geven. Het voordeel van onze school k dat ze een goede algemeene ontwikkelim! geeft, maar het nadeel dat de klassen be» volkt worden met leerlingen met zeer njt. eenloopende ambities. Een leerling uit hei fruitbedryf heeft onvoldoende ambitie voor de bollenteelt en men kan hem ook onmo. gelijk het juiste begrip er van bijbrengen met het gevolg, dat de leerstof wordt inS steld op dengene met de geringste ambitie en begrip, want die moet toch ook qu kunnen. De leeraren kunnen hun wet®, schap niet kwijt en de leerlingen zijn fa, bevredigd. Het onderwijs moet herziee worden. Spr. had respect voor hetgeen de ouder® tot stand hebben gebracht, maar wilde er op wyzen, dat de Noordhollandsche tuin. bouw met hen ten onder dreigt te gaan. indien men niet spoedig een ruimere plaats aan het jonge geslacht biedt om zich te ontplooien. Spr. had daarvoor twee argu- menten. In de eerste plaats kan iemand, die den middelbaren leeftyd is gepasseerd, uiterst moeilyk nog nieuwe dingen in zich opnemen, zijn geestkracht is verzwakt Men bedenke hierby goed, dat de groote meerderheid onzer bouwers reeds vroeg oud is wegens den zwaren lichamelijken arbeid en daarnaast nog de vele mate- rieele zorgen, welke zjj hebben te dragen. Het tweede argument is, dat een jonge man met een ruimen en ontwikkelden geest, die zich in zyn drang tot onderne men en bewegingsvrijheid bijna volkomen ziet belemmerd, diep wordt ontmoedigd en het byltje er bij neer gooit. Hy gaat ten slotte bouwen voor den steun. De symptomen van den achteruitgang van het geestelijke peil onzer tuinbouwers zy'n by vele gelegenheden duidelijk merk baar. Het beste onderwys en de meest ge- perfectionneerde voorlichting zy'n niet in staat om dit euvel op te heffen. Andere spreken. De heer Leemhorst, burgemeester van Hoorn, sprak een hartelyk compliment aan de Ver. van Oudleerlingen en ver klaarde dat het gemeentebestuur de aan wezigheid van de school op hoogen prijs stelt. Spr. besloot met de beste wenschen uit te spreken voor haar verderen bloei. Namens de burgemeesters uit West- Friesland voerde de heer J. H. Avis, bur gemeester van Midwoud, het woord. Als voorzitter van den kring West-Friesland van Bloembollencultuur huldigde spr. den heer Beemsterboer als organisatieman. Hij meende, dat door de Ver. van Oudleer lingen baanbrekend werk wordt verricht en uitte den wensch, dat men in deze rich ting zou voortgaan. Mej. M. Kuiper van Oostwoud hield 'n sympathiek speechje als voorzitster der Ver. van Oudleerlingen der huishoudschool Namens deze vereeniging werden bloe men aangeboden. De heer Veldhuis van Zanten bracht de gelukwenschen over namens de afd. Enkhuizen van den C. B. T. B. Namens het district Noordholland van den Ned. Tuindersbond bood de heer Schermer van Hoogkarspel de geluk wenschen aan. De heer S. de Boer Kz„ van Zuid- scharwoude liet een popagandistisch woord hooren. De heer C. Ham van Wydenes wilde als vader van twee zoons, die de school hebben bezocht, aan directeur en leeraren zijn dank betuigen voor de grondslagen» welke hier zijn gelegd en welke voor zijn bedrijf van groote beteekenis zyn geweest. Mr. Van Assendelft de Coninh wees op den steun welken de K. van derstijds had verleend aan de actie om de school in stand te houden en betoogde, dat bij de Kamer, welke den land- en tuin bouw een zeer warm hart toedraagt, nog steeds dezelfde mentaliteit aanwezig is. De heer P. Stapel Cz. van Hoogkar spel sprak hierna nog als belangstellend# in den landbouw, de heer Bierman al* oud-voorzitter, de heer J. de Boer Wfc als lid der Commissie van Toezicht, waar na de heer Rustenburg van Opperdoes de ry van sprekers sloot met nog 'n enkel woord als lid der Comm. van Toezicht op de Ver. van Oudleerlingen. Door den hr. Rietsema werd in 'tkort rinl 86 racbt voor de betoonde waard®#" f'. waarna de heer Beemsterboer tot sluiting van dit 2eer geslaagde - ge deelte van den dag overging. can zeer.geanimeerde koffietafel ver groof PTln z\ch Iater op den avond 1,1 ,e bmf r waar het zilveren jubt- beslote 660 feesteI«ke herdenking werd SNEL EN CORRECT! ONS DRUWERK VOOR U! DRUKKERIJ COSTER.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10