Aqmda Fl.3500- School Spaander Co. Weec&ecicht fiicfiton/iH ftucquliike Stand Het Alkmaarsche offer voor den kazerne bouw door Ged. Staten niet goedgekeurd. SouovAbisl "u«Lrtf„^hrLe\Ai"trtdi t KUKES is KOBPEN.uCLOECK Zal Alkmaar de militairen „gratis" krijgen? AAN BELONINGENlüti VRAAGT UW WINKE LIER EEN FORMULIER de strijd der wilde busdiensten. t iwj'' dezf botsing werd de duo-passagier J. M. zoodanig tegen den grond geslingerd, dat hy een been brak en een hoofdwonde opliep. FALCONS - HOLLYWOODS en andere merken. onze postvluchten. vijf dooden bij vliegongeluk. alkmaar. EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. Bij het gemeentebestuur van Alkmaar is ingekomen het volgende uittreksel uit het register der besluiten van Ged. Staten der provincie Noordholland: Ged. Staten der provincie Noordhol land; gelezen de bij brieven van 20 Mei 1938, nr. 1227, 20 Mei 1938, nr. 1227 en 23 Mei 1938, nr. 1022, door B. en W. van Alkmaar ter goedkeuring ingezonden besluiten van den raad dier gemeente, onderscheidenlijk van 19 Mei 1938, nr. 19, tot uitgifte in erfpacht van gronden aan het Rijk ten behoeve van den bouw van eene kazerne en den aanleg van een exercitieterrein, 19 Mei 1938, nr. 19, tot het verleenen van machtiging aan B. en W. tot aankoop van de provincie Noordholland van het perc. kadastraal bekend gemeente Alkmaar, sectie D, nr. 305 en 19 Mei 1938, nr. 12, tot aankoop van het Hoogheemraadschap Noordhol lands Noorderkwartier van een langs den Hoeverweg gelegen strook grond; overwegende, dat bij hun besluit van 17 Augustus 1938, 3e afd. B, nr. 9, de beslissing omtrent die raadsbesluiten voor den tijd van twee maanden werd verdaagd; overwegende, dat blijkens het om trent eerstgenoemd raadsbesluit inge wonnen bericht van de Commissie van Overleg inzake de gemeente-begrootin gen, d.d. 8 Oct. 1938, nr. 19545, door den minister van financiën overleg wordt gepleegd met zijn ambtgenoot van de fensie over de mogelijkheid van maat regelen tot beperking van de kosten, welke door de beschikbaarstelling van een terrein ten laste van de gemeente Alkmaar zullen komen; overwegende, dat het onder deze om standigheden wenschelyk zou zijn de beslissing omtrent de goedkeuring van laatstbedoeld raadsbesluit en van de daarmede in nauw verband staande raadsbesluiten van 19 Mei 1938, nr. 19, tot aankoop van het perceel sectie D, nr. 305, der gemeente Alkmaar van de provincie Noordholland en 19 Mei 1938, nr. 12, tot aankoop van een strook grond aan den Hoeverweg van het Hoogheem raadschap Noordhollands Noorderkwar tier, op te schorten, totdat het overleg tusschen voornoemde ministers is be ëindigd en het resultaat daarvan aan hun college is medegedeeld; dat echter in verband met bovenge noemd verdagingsbesluit krachtens het bepaalde in art 231 der Gemeentewet bij het verstrijken op 17 October 1938 van den verdagingstermijn, de vorenbe doelde raadsbesluiten geacht zullen wor den de goedkeuring van hun college te hebben verkregen, indien geen beslis sing dienaangaande aan den Raad der gemeente Alkmaar is ingezonden; overwegende, dat derhalve eenerzij ds aanhouden van de beslissing niet langer mogelijk is en anderzijds, nu nog niet uitgesloten is, dat met eene andere re geling dan in de drie samenhangende besluiten vervat is, het financieel belang van de gemeente Alkmaar beter zal zijn gediend, voorkomen moet worden, dat zij, bij het verstrijken van den ver dagingstermijn bij gebreke van eene beslissing geacht zullen worden te zijn goedgekeurd; Gelet op de Gemeentewet; Besluiten: I. aan vorenbedoelde raadsbesluiten de goedkeuring te onthouden; II. de aandacht te vestigen op artikel 235 der Gemeentewet (dit regelt de mo gelijkheid van in beroep gaan. Red. Alkm. Crt.) Expeditie dezer zal worden gezonden aan den raad der gemeente Alkmaar en afschrift aan de Commissie van Overleg inzake de gemeente-begrootingen te 's- Gravenhage, ter kennisneming. Wy herinneren er aan, dat de raad op 19 Mei j.1. besloot aan het Rijk af te staan voor den bouw en instandhouding van een kazernement en den aanleg en instandhou ding van een militair oefenterrein in eeuwigdurende erfpacht tegen een canon van 1 per jaar diverse percee- len, ter gezamenlijke oppervlakte van 19.86.15 H. A. onder voorbehoud, dat een tweetal perceelen eerst dan in erfpact wor den afgestaan, zoodra de gemeente daarvan den eigendom heeft verkregen. Zoodra het terrein niet meer voor defen sie-doeleinden wordt gebezigd, zou het Rijk het recht hebben het van de gemeente te koopen. B. en W. werden verder gemachtigd een benoodigd perceel voor de gemeente aan te koopen en voor te bereiden het verkrijgen van een viertal terreinen elk ter grootte van pl.m. 1 H. A. nabij het militaire vlieg veld gelegen. Deze terreinen zouden zon der vergoeding aan het Rijk voor defensie doeleinden beschikbaar worden gesteld. De gemeente zou den grond voor den kazernebouw tot pl.m. 50 c.M. boven N. A. P. moeten ophoogen, slooten moe ten dempen en het terrein draineeren, als mede de kazerne doen aansluiten op de gasleiding en het electriciteitsnet der ge meente. Ten behoeve van ophoogings-, dempings- en draineeringswerk werd een crediet van 121.000 verstrekt, nader te regelen by suppletoire begrooting. De perceelen, voor zoover in het grondbedrijf ingebracht, zou den daaruit worden genomen tegen een boekwaarde van 46529.42. B. en W. kwamen destijds tot een totaal te brengen offer van 196.000 en de raad werd voor een zeer moeilijke beslissing gesteld. Een zwaar offer. Men begreep hoe zwaar dit offer op deze bijna noodlijdende gemeente moet drukken, maar durfde anderzijds niet afwijzend te genover de feiten staar, omdat de minister goedkooper men den Naco-dienst en daardoor ook den anderen dienst tracht te maken, des te grooter wordt het aantal Alkmaarders, die naar Amsterdam trekken en des te zekerder gebeurt er datgene, wat men juist niet wil bereiken. En nu kan men wel zeggen, dat het eer. tijdelijke maatregel is en dat het alleen maar dient om de groene bussen „dood" te maken, maar zelfs als dit zou gelukken, wie garan deert dan dat die bussen niet weer opnieuw gaan rijden zoodra de Naco weer haar nor male diensten herneemt en voor de groene het gevaar dus van de lucht is? Afgescheiden van al deze overwegingen wil het ons voorkomen, dat het nooit op den weg van de Alkmaarsche middenstanders kan liggen de menschen te beletten gebruik te maken van een goedkoope vervoerge- legenheid. Het is volkomen begrijpelijk, dat zeer vele Alkmaarders die steeds ge klaagd hebben dat het reizen zoo duur is daarvan een dankbaar gebruik maken. Ook de middenstand moet goedkoop personen vervoer over het algemeen toejuichen, maar dat men zich in dit geval met het toelaatbare of ontoelaatbare van wilde diensten gaat bemoeien, dat men er zelfs over dacht een fonds bijeen te brengen om te trachten het goedkoope busvervoer te belemmeren, maakt bij het publiek den indruk, dat men de Alk maarders liever niet naar Amsterdam ziet ER SPOELEN VETTEN AAN. Men schrijft ons uit Egmondbinnen: De laatste dagen spoelen aan 't strand geregeld groote hoeveelheden vetten aan, die afkomstig blijken te zijn van een tijdens den wereldoorlog vergaan schip. Hoewel het vet onbehagelijk riekt .wordt 't door opkoopers gekocht van de men schen, die het clandestien medenemen. Derhalve schijnt 't voor zekere doeleinden nog geschikt te zijn. EEN TWEEDE VERTOONING V.P.R.O.-FILM. Gevolg van den geweldig grooten toeloop. De belangstelling voor den V.P.R.O.- avond van morgen in de groote zaal van de Harmonie i3 zóó groot gebleken, dat het bestuur zich genoopt heeft gevoeld een weg te zoeken om ook hen, die geen plaats meer zouden kunnen krijgen, nog te be vredigen. En dat is gelukt, doordat de heer de Lange zijn zaal ook voor morgenmiddag beschikbaar hoeft gesteld (met gevolg dus, dat dan geen bioscoopvoorstelling zal kunnen plaats vinden). Om half 4 zal dus de V.P.R.O.-film ook nog worden ver toond, terwijl als sprekers zullen optreden de voorzitster en de pred.-secretaris van Te drie uur is er dan receptie ten huize, waarna te vier uur in het utad" der H.B.S. de directeur der scho 1 heer Poll, een rede zal houden. Vervnde bezichtiging der gedenkplaat, welke R°ns schonken Is bij gelegenheid van het ?,e" tigjarlg bestaan der school, welk feit VlJf" der feestviering is voorbij gegaan Z°n* wege den wereldoorlog. Van- Hierna zal er gelegenheid bestaan bezichtiging van de tentoonstelling 1 teekenwerk en foto's, van leerlingen oud-leerlingen uit den H.B.S.-tijd en mogelijk voorzien van omschrijving Te half zes vindt er een diner Dia voor de reünisten .(uitsluitend leerar oud-leéraren en oud-leerlingen). En tot besluit der feesten een bont avond in het Park, waarbij o. m. een revu opgevoerd zal worden, welke samengesteld is en ten tooneele gebracht zal word» door leerlingen. N. H. KERK TE STOMPETOREN. Tot ouderling en diaken werden resn herbenoemd de heeren A. A. Barendrert en Jb. Posch. Herkozen zijn tot gemach tigden in het kiescollege de heeren F v i Leijen, Jn. Buis, Jb. Bakker en K Spaan Sr. van Defensie zeer met de plannen was inge nomen en medegedeeld had in beginsel te hebben besloten dat hier in 1939, zoodra de kazerne was voltooid, het 2e regiment luchtdoelartillerie in garnizoen zou komen. Die belofte heeft de Raad en o.i. terecht van zoo groote waarde geacht, dat hij besloot het groote offer te brengen. Er was in dien tijd een strijd tusschen diverse gemeenten om een der nieuwe gar nizoenen te krijgen en men begreep, dat de vestiging van 700 mannen, w.o. 20 officieren en 60 70 onder-officieren, voor Alkmaar van zoo groote beteekenis was, dat daarop een hoog bod kon worden gedaan. Nadien bleek, dat de gemeente Soest, in een dergelijk geval als Alkmaar verkeeren- de, een gelijksoortig besluit had genomen, dat Ged. Staten dit niet hadden goedge keurd en dat de soldaten er toch zijn gekomen. Omdat „defensie" die stad nu eenmaal ge schikt achtte. En in Alkmaar heeft men sindsdien wel eens gehoopt, dat het hier ook zoo zou gaan, dat Ged. Staten tusschenbeiden zouden ko men, dat Alkmaar niet zoo'n zwaar offer zou moeten brengen en toch de garnizoensplaats van het regiment zou worden. Het gaat thans eenigszins dien kant uit. Wel hebben Ged. Staten het Alkmaarsche raadsbesluit niet afgekeurd, omdat men totaal niets van een Alkmaarsch offer wilde weten, maar men hoopt door de niet-goed- keuring te bereiken, dat Alkmaar in de toe komst wellicht heel wat voordeeliger uit komt. Want de minister van financiën pleegt nog overleg met den minister van defensie over de mogelijkheid van maatregelen tot beperking van de kosten voor onze gemeen te. En wanneer men tot een voor Alkmaar gunstig resultaat komt, is het onnoodig en zelfs onwenschelijk om nu reeds vast te leg gen, dat Alkmaar een veel grooter en zwaar der offer zal moeten brengen. Vandaar dat de goedkeuring aan de raads besluiten is onthouden en men in Alkmaar waarschijnlijk binnen afzienbaren tijd nieu we en voor onze gemeente financieel gun stiger besluiten zal kunnen nemen. Tenzij men ook hier in de gelukkige, om standigheid komt, dat Alkmaar geen offer behoeft te brengen, omdat als vaststaand kan worden aangenomen, dat „defensie" het noodzakelijk acht, dat het 2e regiment Luchtdoel-artillerie, onafhankelijk van elk aanbod, te Alkmaar moet worden gelegerd. Naar wij vernemen, werden er van mili taire zijde reeds huurcontracten ondertee kend, zoodat er alle reden bestaat om aan te nemen, dat Alkmaar zijn garnizoen wel zal krijgen. Wij hebben hedenmorgen enkele heeren uit Purmerend, bestuurders van de Naco- onderneming, op bezoek gehad, die ons ver zocht hebben te vermelden, dat er op hun bussen van Alkmaar naar Amterdam v.v. geen sprake is van chauffeurs, die vanaf 's morgens 11 uur tot des nachts één uur in dienst zouden zyn geweest. Bij het Naco-be- drijf hebben de chauffeurs een 55-urigen diensttijd per week en geen enkele chauf feur mag daarom langer dienst doen dan 9 uren per dag. Wij hebben natuurlijk geen enkel bezwaar om dit te vermelden. Wij begrijpen, dat deze arbeidsuren wettelijk vastgelegd voor de gewone Naco-diensten gelden, maar willen gaarne aannemen, dat men ze ook voor den thans georganiseerden wilde- busdienst in acht neemt, ofschoon ons ander zijds was verzekerd, dat dit in vele gevallen niet zoo is geweest. Wij hebben gister reeds gemeld, dat de Alkmaarsche middenstand gelden bijeen bracht om de Naco-bussen in de gelegenheid te stellen voor 0.25 te rijden teneinde zoo doende de zoogenaamde groene bussen dood te concurreeren. De voorzitter van de Neutrale midden- standsvereeniging deelt ons mede, dat er van een georganiseerde actie geen sprake is, maar slechts van een informeele bespreking van eenige vooraanstaande middenstanders. De heeren van de Naco ontkennen, dat er tegen een prijs van 0.25 gereden kan wor den. Zij zouden hunnerzijds een voorstel aan den middenstand hebben gedaan, dat door de winkeliers nog niet geaccepteerd was ge worden. Wij hebben er gister al op gewezen, dat wy vreezen, dat deze middenstanders op den verkeerden weg zijn. Allereerst is het de groote vraag of er door een dergelijke actie voor den middenstand eenig voordeel te behalen is. Imimers, hoe gaan, omdat zjj daar zooveel beter en goed kooper terecht kunnen. Die indruk moet de Alkmaarsche midden stand nu juist niet maken. De heeren win keliers moeten zich o.i. volkomen buiten den strijd der vervoermiddelen houden, maar het publiek er van doordringen, dat ook zij goedkoop kunnen inkoopen, dat ook zij een groote keuze hebben en zoo noodig tegen lagere prijzen dan hun Amsterdamsche col lega's kunnen verkoopen, omdat zij niet op zulke zware lasten staan als dat in de hoofd stad het geval is. Dat moet het eenige antwoord van den Alkmaarschen middenstand zijn aan allen, die nu van een goedkoope reisgelegenheid willen profiteeren om eens een dagje in de hoofdstad door te brengen. Vraagt men ons ten slotte of wij met de wilde busdiensten sympathiseeren, dan kun nen wij daarop zeker niet bevestigend ant woorden. Natuurlijk juichen wij het toe als het reizen goedkooper wordt, maar wat zich nu vertoont is een abnormaal verschijnsel, is het elkaar dood maken van enkele onder nemers die tegen prijzen rijden, welke tot misstanden kunnen leiden en toch niet ge handhaafd kunnen blijven. Het is inmiddels te hopen, dat de Spoor wegen uit deze en dergelijke feiten de noo- dige lessen zullen trekken en er naar zullen streven de tarieven tusschen Alkmaar en Amsterdam zoo goedkoop mogelijk te ma ken. BEVOLKING. Onderstaande persoon wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden ter gemeente-secretarie, afd. bevolking: CORNELIS BAKKER, geboren te Groote broek, 25 Mei 1870. GEEN AUTO VOOR DE WERKLOOZEN. Naar wy vernemen hebben B. en W. af wijzend beschikt op het, namens de Alk maarsche werkloozen tot hen gerichte verzoek, om het vervoer van de in het Geestmer-Ambacht te werk gestelden te doen geschieden per autobus voor reke ning van de gemeente. Tentoonstelling. Tot en met 31 Oct. eiken dag 10—12, 1.30 6 en 710 uur, in het voormalig politie bureau Langestraat 87, tentoonstelling „Het leven der zee". Van 1522 Oct., eiken dag 1012 en 25 uur, tentoonstelling van schilderijen van wege de vereen. „Doorwerken", in 't atelier Kanisstraat, hoek Geest. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer, De kunst om te leven (rom.), hoofdrollen Douglas Fairbanks Jr., Irene Dunne. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, eerste hoofdnum mer Je kunt niet alles hebben (kom).; hoofdrollen Alice Fay en Don Ameche; tweede hoofdnummer De man die twee maal leefde (sens.) Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Bioscoop Harmonie, tot en met heden Dinsdag, 's avonds 8 uur, hoofdnummer De Boekanier (rom.), hoofdrol Fredric March. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag geen matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Testpiloot (sens.-dram.); hoofdrollen Clark Gable, Myrna Loy, Spencer Tracy. (Gepro longeerd). Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Woensdag 19 October. 3.30 en 8 uur, Harmonie, film V.P.R.O., met sprekers. - El et 's een sprookje, dat de oorlog van I 1914118 armoede bracht en armoede ten gevolge moet hebben. - Economisch en zuiver materieel ge- sproken was de oorlog 1914-1918. de I Z eerste groote oorlog, gevoerd in het - I groote tijdperk der mechanische voort- I brenging en tevens lees „dientenge- J S V?.P^ eerste groote oorlog, die rijkdom baarde. I" Bldl- JS <»l W C. Slclni Z ik mêdTria? hf. dK00li.mM on,VRnC*n «racen deel I jï' h,e' boek-Qu°Vadl»"verkrUcbaar I is bt) den boekhandel en kiosken. den V.P.R.O., resp. mej. dr. N. A. Bruining en ds. E. D. Spelberg. De toegangsprijs is voor morgenmiddag op 15 cent gesteld, terwijl aan den uit gang een collecte zal worden gehouden. Kaarten zijn voor deze matinee verkrijg baar aan de Harmonie (tel. 3641) en bij den boekhandel Jung en v. d. Hoek (tel. 3332). GEEN MATINEE. In verband met de vertooning van de V. P. R. O.-film zal morgenmiddag de gewone matinee in de Harmonie (waar De Boekanier zou worden vertoond) niet kunnen doorgaan. Deze film wordt dus vanavond voor het laatst vertoond. MOOIE PRESTATIES. Op de Nationale schietwedstrijden, uit geschreven door het korps Scherpschut ters te Egmond aan Zee, behaalde de af- deeling Alkmaar van den Bijz. Vrijw. Landstorm in den korpswedstrijd met haar le vijftal den 3en prijs met 283 punten (max. 300) en het 2e vijftal den 6en prijs met 275 punten. De schietclub ,,'t Kegeltje", bestaande uit Alkmaarsche B. V. L.-ers, wist beslag te leggen op den len prijs, de medaille van H. M. de koningin, met 286 punten. Het vijftal bestond uit de heeren C. M. Besteman, C. van Dam, Th. van Gijzen, J. Schoonhoven en G, B. C. Vasbinder. Verder werd nog een tiental persoon lijke prijzen behaald waaronder twee eerste. DE AUTOMOBILIST REED DOOR. De heer J. B. te Broek op Langendijk is Zondagavond te pl.m. elf uur in de bocht bij de kerk te Sint-Pancras aangereden door een auto. B. liep vrij ernstige ver wondingen op aan het hoofd en aan een arm. Dr. Destree uit Sint-Pancras heeft het slachtoffer dezer aanrijding, na de eerste hulp te hebben verleend, naar diens woning overgebracht. De automobilist, die de aanrijding ver oorzaakte, heeft zich niet om zijn slacht offer bekommerd en is doorgereden. VERKEERSONGEVAL TE ZIJPE. De heer R. van N. te Zijpe is Zondag avond met zijn motorrijwiel een ongeluk overkomen op den provincialen weg nabij Schagen. In gezelschap van zijn duo passagier, den heer J. M. uit Schagen, zou Van N. aan de Loet aldaar den pro vincialen weg kruisen. Daarbij kwam hij echter in onzachte aanraking met een uit de richting Schagerbrug komende auto, bestuurd door den heer P. N., wonende te Schagerbrug. Nadat door dokter A. L. van der Sluis uit Schagen geneeskundige hulp was ver leend, werd de patiënt vervoerd naar een ziekenhuis te Alkmaar. De motorrijder zelf kwam er goed af. Het motorrijwiel was zwaar beschadigd, terwijl ook de auto schade opliep. Het ongeval is te wijten aan het feit, dat de motorryder Van N. verzuimde voor rang te geven aan de van rechts komende WINTERWEDSTRIJDEN DAMCLUB W.D.O. Voor de inschrijving van nieuwe leden van de damclub W. D O. zal tot 27 Oct fokaaUintS p0rden Begeven aan het club derdag Verdef iederen D°n- JÜ winterwedstrijden zullen op 27 Oc- tober aanvangen. 70 JAREN HOORNSCHE H.B.S. u Het feestprogramma. u - feestP1'°giamma ter vierine van M trJang bestaan der Hoornschc HBS oud-Hoornsch H.B S -er don Bob van Leersum' bof f t tooneelist „Alles voor Vader"' waarnare a°PgeYoerd een bal besloten zal woÏÏen Zaterdag 19 November wordt er te elf uur een voetbalwedstrijd uitgeschreven die gespeeld zal worden doof elftaUen welke samengesteld zullen ziin uitn' gen en oud-leerlingen. leerlin- Meest matige zuidwestelijke tot weste lijke wind; aanvankelijk zwaar bewolkt tot betrokken; later opklarend; regenbuien; kouder. Later opklarend. Het gebied van hoogen luchtdruk over het zuidoostelijke deel van het waarnemings gebied trok zich verder naar het zuidoosten terug. De oceaan-depressie trekt verder noordoostwaarts, het centrum ligt nog voor de Noorsche kust. Over Engeland en de Noordzee ligt een secundaire storing. Ver in het westen op den oceaan nadert een nieuwe depressie. Op ae Britsche eilanden, in onze omgeving, west-Duitschland en lang9 de heele Noorsche kust heerscht buiig weer, met matige tot krachtigen wind uit richtingen tusschen zuid en west. In Frank rijk, midden- en oost-Europa is de wind zwak en de lucht over het algemeen opge klaard. De temperatuur daalde op IJsland en grootendeels op de Britsche eilanden tot onder de normale, overigens is zjj in vrijwel het geheele waarnemingsgebied nog boven normaal. Voor morgen wordt kouder weer ver wacht, aanvankelijk buiig, later opkla rend. De wind zal meest matig, tijdelijk krachtig uit het zuidwesten tot westen waaien. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bilt 18 October, 10.45 uur aan alle posten: „Weest op Uw hoede". WWW w %I' De positie der postvliegtuigen was giste ren: uitreis: Emoe te Basra, Oehoe te Ban- doeng, Zilverreiger te Rangoon; thuisreis: Torenvalk te Jodhpoer, Nandoe te Athene. Hedenmorgen om 7 uur is het K.L.M.- toestel PH-ALR, de Reiger, met gezagvoer der Viruly van Schiphol naar Indië ver trokken. Aan boord bevonden zich negen passa giers, t.w. twee voor Karachi, één voor Jodhpur, één voor Calcutta, één voor Bang kok, twee voor Palembang, één voor Bata via en één voor Sydney. Voor het traject BataviaSydney hebben twee oassagiets geboekt. Medegenomen werd 158 K.G. vracht, 376.5 K.G. briefpost, 30 K.G. pakketpost. Gisteren zijn te Detroit (V.S.) vijf men schen omgekomen, toen twee vliegtuigen> welke voor rondvluchten boven de stad ge bruikt worden, op een hoogte van 300 voet op het vliegveld brandend neerstortten- Ooggetuigen verklaren, dat een toestel jukt omhoog ging om een rondvlucht te beg'M' nen, toen het andere toestel wilde dalen. De slachtoffers zyn vier mannen en een 3/r jarig jongetje. OVERLEDEN: Johanna Alkemade, wed. van Nicol®3' Bakker, 80 jaar.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2