ALINE ESTER'S Gecompliceerd ongeluk te Weesperkarspel. Vijf personen gewond. Door auto aangereden. Korten tijd later overleden. GEMENGD NIEUWS. TWEEDE BLAD. SSUuwtlaiid Op het Weesper zandpad tusschen Diemen en Weesp, onder de gemeente Weesperkarspel, heeft zich gisteravond een ingewikkeld verkeersongeluk voor gedaan, waarbij vijf personen min of meer ernstige verwondingen opliepen. Schillenkar niet verlicht! Op genoemd tijdstip reed een schillenkar, die geen verlichting voerde, in de richting Diemen. Er achter naderde een bestelauto van de firma van Houten te Weesp, waar van de bestuurder den wagen pas op het laatste oogenblik zag, zoodat een botsing onvermijdelijk was. De schillenkar werd in tweeën gespleten, het paard sloeg, met het voorste deel van den wagen achter zich aan, op hol .en de voerman, zekere van Braam uit Diemen, viel op den weg, doch bleef vrijwel ongedeerd. De bestelauto maakte een slag om en kwam dwars over den weg te staan. Het gevolg hiervan was, dat een uit de richting Amsterdam komende personen auto, bestuurd door den heer Smit uit Nederhorst den Berg, niet tijdig meer kon remmen, zoodat een tweede bot sing geschiedde. Hierbij werd de bestel auto aan den rechterkant geheel open gereten. De vier inzittenden werden allen gewond. Het waren de bestuurder, de 30-jarige Mol en de naast hem gezeten 17-jarige Bouman, beiden uit Weesp en twee meisjes uit Am sterdam, die op de fabriek hadden overge werkt, mej. van Eeden en mej. Boskens. De geneesheeren Balfoort uit Diemen en Was senaar uit Weesp waren weldra ter plaatse om de eerste hulp te verleenen. Ook ver schenen spoedig een ziekenauto uit Weesp en een ambulanceauto van den Amsterdam- schen geneeskundigen dienst. De twee man nen werden naar het Burgerziekenhuis overgebracht en daar ter verpleging opgeno men. Zij hadden vrij ernstige snij- en schaaf wonden opgeloopen, doch hun toestand liet zich gunstig aanzien, de beide vrouwen werden naar het Onze Lieve Vrouwegast huis vervoerd, waar mej. van Eeden, die ernstig aan het hoofd gewond was, voorloo- pig zal moeten blijven. Mej. Boskens, die lichte verwondingen had gekregen, kun, na te zijn verbonden, huiswaarts keeren. Gistermidag is te Rijnsburg (Z.H 1 de 75- jarige bloemenkoopman H. Kerkman uit Valkenburg (Z.H.), die op de fiets vas, door een auto aangereden en ernstig gewond. Hij werd naar het Academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd, doch reeds tijdens het transport is hij overleden. R.K. UNIVERSITEIT VIERT HAAR DERDE LUSTRUM. Mgr. de Jong en minister Slotemaker spreken. Gistermiddag werd onder zéér groote be langstelling in de groote zaal der „Vereeni- ging" te Nijmegen, de feestelijke academi sche zitting gehouden ter viering van het derde lustrum der r.k. universiteit. Onder de vele aanwezigen waren met de reeds genoemde vier r.k. ministers, minister Slotemaker de Êruïne en de beide bisschop pen, verscheidene professoren, de voorzitter der K.R.O., de heer de Bruyn, voorzitter der r.k. werkliedenvereniging en voorts ver tegenwoordigers van verschillende ge meentebesturen en wetenschappelijke ver- eenigingen. Na de rede van prof. dr. D. Franses sprak de aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. J. de Jong, die de oprichting van de r.k. universiteit herdacht. Momenteel neemt de r.k. universiteit een voorname plaats in het cultureele leven van Nederland in. Vervolgens bood minister Slotemaker de Bruine zijn gelukwenschen aan. Na de redenen genoemd te hebben, die hem naar Nijmegen hebben doen komen, zeide de minister, dat in ons land geen re geering zal dulden, „dat de kerk haar zegenrijk werk binnen haar muren zal moeten besloten houden. De wetenschap, hier gedoceerd, is een wetenschap, welke de juiste beginselen doet beleven in het open bare leven". Na deze rede werd het Wilhelmus aange heven. Prof. dr. Franses dankte den minister voor diens persoonlijke sympathie voor de universiteit. Spreker deelde nog mede, dat een tele gram van hulde was gezonden aan den paus en de koningin. Na de zitting word een druk bezochte re ceptie gehouden. RIJKSMIDDELEN IN SEPTEMBER. In negen maanden 8,6 millioen bij de raming vóór. De rijksmiddelen brachten in September op 38.184.411 tegen 36.793.823 iri Sep tember 1937. In de eerste negen maanden van 1938 be droegen de totale ontvangsten 330.556.644 (v. j. 326.746.460) bij f 321.918.750 als 9/12 der raming. Wat de kohierbelastingen betreft, was in totaal 109.543.806 op kohier gebracht tegen 97.970.478 op 30 September van het vorig jaar. WILLEM VAN ELSSCHOT BEKROOND. Letterkundige prijs der Vlaamsche provinciën. De letterkundige prijs der Vlaamsche provinciën, groot 10.000 francs, is voor dit jaar toegekend aan Willem van Elsschot (pseudoniem van Alfons de Ridder) voor zijn roman „Pensioen". De jury bestond uit de heeren Aug. van Cauwelaert, Godelaine, Ernest van der Hallen, Stijn Streuvels en Peeters. De prijs voor het beste kinderboek werd toegekend aan Gerard Walschap voor „De vierde Koning", en die voor een dichterlijk debuut aan Bert Decorte voor zijn bundel „Germinal". Voorts werden nog prijzen toegekend voor den onuitgegeven roman „De stille Man" van Albert van Hoogenbemt en voor de studie „Kerkelijk en Godsdienstig Bra bant" van mgr. Laenen. VALSCHE RIJKSDAALDERS IN OMLOOP. Vrij goed nagemaakt. Op aanwijzing van een winkelierster te Leiden heeft de Leidsche politie een man aangehouden, die kort tevoren bij haar een valsche rijksdaalder in betaling had ge geven. Bij fouilleering werd nog een tweede valsche rijksdaalder op hem gevonden. Ver scheidene ingezetenen deden bij de politie aangifte, eveneens valsche muntstukken van twee gulden vijftig te hebben ontvangen. De man zeide J. B. te heeten en woonachtig te zijn in Den Haag. In samenwerking met de Haagsche re cherche en de centrale inzake falsificaten te Amsterdam werd een uitgebreid onderzoek ingesteld, dat nog niet is beëindig;d. De munten zijn vrij goed nagemaakt, dóch ongeveer een millimeter te dik. Ook de klank is niet geheel zuiver. Het materiaal bestaat vermoedelijk uit «oper en pijp aarde, overtrokken met zilver. ZARAH LEANDER IS IN ONS LAND. Contract met de Ufa verlengd. Na een ononderbroken reis van niet minder dan vijf en dertig uur is de be-* kende Ufa-actrice Zarah Leander gister ochtend uit Stockholm aan het Centraal Station te Amsterdam aangekomen. Zarah Leander werd verwelkomd door de heeren A. Wolff en Dick Schiferli, resp. directeur en perschef der Ufa in Nederland. Zij was vergezeld van den heer Carl Opitz, den „Auslandspressechef" der Ufa, die haar een eindweegs tegemoet gereisd was. On danks de vermoeiende reis heeft Zarah Leander terstond na haar aankomst de ver tegenwoordigers per pers in het Amstel- Hotel ontvangen. Ingeleid door den heeren Schiferli en Opitz heeft de actrice, die voor de eerste maal een bezoek aan ons land brengt, allerlei wetenswaardigheden om trent haar nieuwe films verteld. In de eerste plaats verklaarde zij, dat zij haar contract met de Üfa, waarvoor zij uitsluitend werk zaam is, juist dezer dagen heeft verlengd. Zij had Vrijdag de première van haar film „On verbreekbare banden" in Stockholm temid den van haar landgenooten bijgewoond. Speciaal het groote succes, dat zij in haar vaderland geoogst heeft, stemde haar natuur lijk tot groote voldoening. Haar nieuwste Ufafilm „De vrouw met den blauwvos" is juist gereedgekomen. Dit is de eerste come- die, waarin zij voor de film optreedt. Willy Birgel is hierin haar partner. De regie is van Viktor Tourjanski. Plannen. De drie fiLms, die verder op het program ma staan, zijn „De tragedie van een konin gin", waarin het leven van Maria Stuart in een nieuw licht wordt gezien, „Es war eine rauschende Ballnacht", een film over het leven van Tsjaikowski, alsmede „Mona Lisa", voor welke film onze landgenoot Gerard Rutten het draaiboek zal schrijven. Bij het overschrijden van de Nederland- sche grens werden Zarah Leander aanvan kelijk ernstige moeilijkheden in den weg gelegd, omdat zij haar arbeidsvergunning voor het optreden voor de Avro gisteravond niet toonen kon. Deze bevond zich namelijk reeds te Amsterdam. Deze moeilijkheden waren echter spoedig overwonnen. Vanmor gen ging Zarah Leander naar Den Haag, waar zij morgen bij de opening van het nieuwe Asta-theater der Ufa imet haar film „onverbreekbare banden" aanwezig hoopt te zijn. WIJZIGING TARIEFMACHTIGINGSWET. Amendement-de Geer. De heer de Geer heeft op het wetsontwerp tot wijziging van de tariefma'chtigingswet, het volgende amendement ingediend: In artikel 1 wordt in het daarbij gewijzig de artikel 2, lid 1, van de tariefsmachtigings wet 1934 in de plaats van „ten hoogste drie jaren" gelezen: „ten hoogste een jaar". De bedoeling van het amendement is her stel op dit punt van den bestaanden tekst. Delegatie van wetgevende bevoegdheid behoort zich te beperken tot het noodzake lijke. ,y a Aan dezen eisch voldoet de voorgestelde termijnverlenging niet. BOND VAN HANDELS- EN KANTOOR BEDIENDEN. Te Amsterdam bijeen. Op initiatief en onder leiding van het bondsbestUur van den Algemeenen Neder- landschen Bond van Handels- en Kantoorbe dienden, kwam Zondag .16 dezer in het „American-Hotel" te Amsterdam een groot aantal gedelegeerden van personeelcn. werk zaam op banken en effectenkantoren :n ons land bijeen. Doel van deze conferentie was, het vast stellen van de positie van het geldbedrijf eenerzijds en de verhoudingen, waaronder dit personeel werkt anderzijds, terwijl ter informatie over de toestanden in Groot- Britannië, Frankrijk en België een zestal buitenlandsche afgevaardigden uit die lan den aanwezig was, t.w. een delegatie van de International Federation of Bank Officials' Associations, waarbij 45.000 bankemployé's zijn aangesloten, de secretaris-generaal van de Féderation de Syndicats d'employé's in Frankrijk, welke ruim 30.000 bankbeamb- ten onder haar leden telt en een delegatie van den Belgischen bediendenbond. Als eerste inleider trad op de neer O. Caappacci, secretaris-generaal van de hier boven vermelde Fransche organisatie, die een uitvoerige beschouwing wijdde aan den strijd, welke in 1936 in Frankrijk gestreden werd. Dank zij echter het vertrouwen van de bankemployé's in de organisatie, werden wilde stakingen voorkomen en kon georga niseerd aan den opbouw van een behoor lijke regeling der arbeidsvoorwaarden door middel van een collectieve arbeidsovereen komst worden begonnen. De onderhandelin gen leidden tot overeenstemming, met als gevolg, dat thans, alle bankbedienden in Frankrijk werken onder één nationaal col lectief contract, aangegaan met de Fran sche bankiersorganisatie. Tweede spreker was de heer H. C. Beu, president van de Engelsche organisatie, die uitvoerige mededeelingen deed over de po sitie van de Britsche bankbedienden, waar bij hij gelegenheid kreeg er onder meer op te wijzen, dat speciaal in Ierland, waar 95 procent van het geheele bankpersoneel ge organiseerd is, dit personeel werkt onder goede arbeidsvoorwaarden en waar, dank zij dezen invloed van de vakvereeniging van een tevreden personeel gesproken kan worden. In de namiddag-zitting spraken de verte genwoordigers van de Belgische bankbe dienden. De laatste spreker was de heer B. Ram, voorzitter van de afd. Amsterdam van „De Algemeene". Deze sprak over den toe stand van het geldbedrijf en de positie van de bedienden in Nederland. SCHIP DER SPAANSCHE OPSTANDELINGEN TE ROTTERDAM. Als gevolg van de op 27 Juli 1.1. te 's-Gravenhage tusschen Nederland en de Spaansche opstandelingen geteekende over eenkomst, wordt gistermiddag of heden in de Rotterdamsche haven het s.s. „Aguirre Mendi" verwacht, geladen met pyriet, af komstig uit Huelva. De „Aguirre Mendi" is het eerste stoom schip, dat varende onder rood-pele vlag in Nederlandsche wateren zal komen. DE BANKKRACH TE AMSTERDAM. Commanditaire bankvereeniging Wiegerinck Muschter en Co. fail liet verklaard. De Amsterdamsche rechtbank heeft gis teren failliet verklaard de commanditaire bankvereeniging Wiegerinck Muschter en Co., Keizersgracht 213. Ook de beide direc teuren, de heerer. Wiegerinck en Muschter, zjjn persoonlijk failliet verklaard. Tot rechter-commissaris is benoemd mr. J. Sprey en tot curator mr. D. Giltay Veth. BRAND IN DELICATESSENZAAK. Van Zondag op Maandag heeft een felle brand de in de-Waterstraat te Tiel gevestig de delicatessenzaak van den heer L. van Hattem geheel vernield. De brand is door nog niet bekenden oor zaak ontstaan in een achter den winkel ge legen opslagruimte en werd door de bewo ners ontdekt. Zij moesten zich in nachtge waad in veiligheid stellen. De brandweer kon niét verhinderen, dat het pand geheel in de vlammen opging. DOODELIJK ONGELUK IN EEN COKESFABRIEK. Van Zondag op Maandag is de arbeider P. M. Bongaerts uit Meerssen op de cokesfa- briek van de staatsmijn Maurits te Lutte- rade bekneld geraakt tusschen de ovendeu ren en de langzaam langs deze deuren rij dende deurhefwagens. De man werd vrijwel onmiddellijk gedood. Het slachtoffer was 46 jaar, gehuwd en vader van vier kinderen. PRINS BERNHARD EEREVOORZITTER RAAD VAN BEHEER KOL. INSTITUUT. Gistermiddag heeft de Raad van beheer van het Koloniaal Instituut een vergadering gehouden, waarin prins Bernhard als eere voorzitter werd verwelkomd. In zijn toespraak vestigde de voorzitter, jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, er o.m. de aandacht op, dat prins Bernhard het eere voorzitterschap niet wenscht te beschouwen als van louter representatieven aard, doch de bedoeling heeft een werkzaam aandeel te nemen in den arbeid van het instituut. Zooals gebruikelijk werd de zilveren leg penning, welke bij toetreding tot den Raad van beheer wordt uitgereikt, aan prins Bernhard aangeboden. LIJK OPGEHAALD. Vermoedelijk een opvarena <1 ii llmtvn 1 van de llunze 13. Gisterochtend bemerkte de beman van een Elburger kotter bij het Zuid**"11 van het Krabbérsgat een lijk. Op den werden eenige vletterlieden Eew schuwd, die het lichaam aan land bra*u,~ ten, waarop het in de Dromedaris te Eu huizen is opgebaard. Men heeft de idenr oif nnir niet kunnen vastcte11„„ j "ti telt nog niet kunnen vaststellen, doch v delijk betreft het hier het stoffelijk Z schot van een der opvarenden van de r" bü BROCHURE-SCHRIJVER KRIJGT EERVOL ONTSLAG. Kwetsende ink0ni Gisteravond kwam de gemeenteraad v Bergen op Zoom in spoedeis'chende vergad ring bijeen ter behandeling van het optred»" van ir. J. van Roessel, directeur van opïïr bare werken, aldaar, die een brochure in h»t licht had gegeven, getiteld: „Wereldjoden, dom, vrijmetselarij en wereldjezuitisme"" welke pamflet kwetsend werd geoordeeld voor de gevoelens van groote bevolking., groepen in ons land. Anderhalve week ge. leden had de gemeenteraad ir. van Roessel in besloten vergadering gehoord. Bü <jeje gelegenheid heeft hü zijn brochure inge trokken. Vorige week Vrydag heeft hü even", wel het gemeentebestuur verrast met een schriftelüke verklaring, dat hü de herroe ping introk. In verband hiermede is de ra»d gisteravond büeengekomen. Na een zeer korte gedachtenwisseling werd op voorstel van B. en W. met alge meene stemmen besloten, op grond van het bepaalde bü artikel 81 sub 2 (steunverlte. ning aan een verboden vereeniging of v»n haar uitgaande acties) en artikel 80 sub 2-c (ongeschiktheid voor zün betrekking) met inachtneming van het bepaalde in arti. kei 83 van het Ambtenarenreglement gemeente Bergen op Zoom, ir. van Roesst met ingang van 18 October ongevraagd e«. vol ontslag te verleenen uit zün betrekking van directeur van openbare werken. Enkele raadsleden maakten nog gebruik van de gelegenheid om hun stem te moti- veeren, waaruit bleek, dat allen zich dooi den inhoud van de brochure dermate ge kwetst voelden, dat zü zich unaniem vgr- eenigden met het voorstel van B. en W. VERMISTE JONGEMAN UIT ZAANDIJK AANGEHOUDEN. Te Groningen. De zeventienjarige Pieter Jelle Boersmt uit Zaandük, die op 30 September in over spannen toestand zün patroon te Wormer- veer heeft verlaten en sedertdien vermist werd, is gisteravond te Groningen door de recherche aangehouden. Hü verbleef al dien tyd te Groningen en was o.m. werkzaam bü een amateurcircus, dat te Groningen eenige voorstellingen heeft gegeven. De jongen zal morgen naar zyn vader, die van zün aanhouding op de hoogte is ge bracht, op transport worden gesteld. K. V. K. TE DEN HAAG EN 'T CENTRAAL VLIEGVELD. Voorstandster van Leiderdorp. De Kamer van Koophandel te 's-Graven hage heeft aan den voorzitter van den raad van ministers een adres gericht, waarin de Kamer de regeering in overweging geeft een vergadering te beleggen van belanghebben den uit de naar haar oordeel daarvoor in aanmerking komende centra, teneinde daar door te komen tot een meest juiste beslis sing met betrekking tot het denkbeeld van een centraal-vliegveld. De Kamer verklaart zich voorstandster van een centraal vliegveld te Leiderdorp. Rijke haringvangst. - Vrydagochtend j.L vertrok de Gdy. 32, schipper W. den Heyer, ter haringvisscherü. Des avonds ginf men aan schot en toen den volgenden och tend de netten werden gehaald, bleken zü de ongekende hoeveelheid van 32 last haring te bevatten. Daar het schip daarmede g®* heel vol was, werd daarop weer naar Sche ven ingen koers gezet, waar de boot gisteren binnenliep. Jxuilletm Uit het Engelsch ROMAN ^door W. A. C. 2) Laline Lester was alles wat een werkelijk mooie en lieve Amerikaansche erfdochter maar kon zyn. Zy was uitstekend opgevoed en had wondermooie oogen, teint en haar. Zy was zoo blank als een lelie en had han den en voeten, die niet mooier en een smaak om zich te kleeden, die niet beter konden zyn. Gansch haar leven was zy ver wend geworden en had men haar toege geven, maar daar men haar nog al afge scheiden had gehouden van de ultra-mo derne coterie, gaf zy een zeker cachet aan de partyen, waarop ze verscheen. Ze was van een bespiegelende geaardheid en trachtte in dingen, waarin ze iets goeds had ontdekt, iets nieuws te vinden, maar wierp ze over boord, als ze haar teleur stel den. Zy had, evenals iedere mooie Ameri kaansche erfdochter van twee en twintig jaar, het gewone aantal flirtations achter den rug, allemaal planten zonder wortels en van geen beteekenis. Nooit had ze in haar leven om iemand gegeven, behalve om haar poes Mumps en de oude kamenier van haar moeder Celestine, met wie zy, om zoo te zeggen, sinds ze geboren was, Fransch had gesproken. Celestine had werkelijk voor haar iets te beteekenen. Gedurende de oorlogsjaren had ze niet naar Europa kunnen gaan en toen was haar moeder gestorven, wat niemand verdriet had veroorzaakt, aangezien ze altijd een zelfzuchtig, zwaarmoedig, zenuwachtig wrak was geweest. Laline zocht iets in het leven, wat wist ze zelf niet. Alle mannen, die ze had ont moet, was ze de baas. Ze danste met hen, hoorde hun liefdesverklaringen aan, kwam tot de overtuiging, dat ze allemaal eender waren en maakte zien dan ook niet verder druk over hen! Ze was gewend aan hun toewyding, die haar geen emotie gaf. Jack Lumley was anders geweest. In de eerste plaats omdat hy tot een andere natie behoorde, zoodat zyn methoden om te trachten haar gunst te winnen, niet dezelf de waren. In de tweede plaats, omdat hij een nobel en lief karakter had dat wist Laline. Maar toen het genoegen om een nieuw soort slaaf te bezitten een beetje was ver minderd, verdween elke belangstelling en ook hy ging de gelederen versterken van hen, die haar niet blyvend konden boeien. Het eenige was misschien, dat ze van hem het meest hield na Mumps en Celestine! Dien middag, toen zy op de sofa in de kleinere salon van mevrouw Longton had den gezeten, had Jack haar opnieuw ten huwelijk gevraagd. Zelf bezat hy veel geld en was erfgenaam van een ouden neef, dien hij in de grafelijke waardigheid zou opvolgen en Laline zou wat graag een vooraanstaande persoonlykheid in Enge land worden, evenals haar vriendin Molly Beaton. Ze vond zich zelf erg dwaas hem te weigeren, maar ze kon er niet goed toe komen om iets te beloven. „Je weet, dat ik heusch wat meer dan een beetje van je houd, beste Jack!" had ze gezegd, terwyl ze hem haar hand liet vasthouden aangezien niemand hen van uit de groote salon kon zien. „Indien je me opnieuw vraagt als ik vyi en twintig ben en als ik dan niet iemand heb ge vonden, waarvoor ik werkelyk veel gevoel, dan zal ik misschien ja zeggen, maar het beteekent drie jaar wachten! O, Jack, ik verlang er zoo naar om te gevoelen!" Hy staarde haar met zijn vriendelyke, blauwe oogen aan. Hoe lief had hü -haar en elk betooverend krulletje van haar goud-blonde haar, de zachte ronding van haar rose, fluweelzachte wang, élke schit tering van de gryze oogen, die soms ver borgen van achter hun bruine, gebogen wimpers schenen te lyken. Laline's wim pers vervulden de mannen altyd met het verlangen, die te kussen 't waren wim pers van een klein kind, volstrekt niet zwart, zelfs niet erg donker, maar goud kleurig bij de huid en naar het einde toe bruin wordend maar ze waren zoo by- zonder weelderig en stonden rechtop tegen de blanke oogleden. Haar groote gryze oogen schenen altyd door een wolk heen te kyken. „Oogen als de dageraad", had een poëtische aanbidder ze genoemd! Al leen, dkwyls keken ze onvoldaan en zelfs misnoegd. Waarom kon toch niet één van deze pre- tendent-echtgenooten haar iets doen ge voelen? Molly Beaton had gezegd, dat Engelsche mannen erg despotisch waren, heelemaal niet zoo goed en gehoorzaam als Ameri kaansche en dat haar eigen man een zelf zuchtige bruut was, dien ze aanbad! Daar om was Laline vol hoop geweest, toen Jack Lumley aan haar werd voorgesteld. Maar reeds in het eerste half uur bezweek hy onder haar toovermacht en betoonde een even groote begeerte haar te behagen als Fitter Grey of Willemon Dodge of wie dan ook van hen! Hy was echter nooit dronken geweest dat was al iets. Toen zü, zittende op mevrouw Longtons sofa, opnieuw en voor de derde maal „Neen" had gezegd, had Jack haar heel mooie handen gekust. „Laline, ik heb je lief je zult nooit kunnen beseffen hoe innig. Sommigen denken over liefde op de eene manier sommigen op een andere. Voor my betee kent liefde toewyding. Ik zou liever heb ben, dat jü gelukkig was, dan dat mün eigen hartewensch werd vervuld". „Lieve, goede Jack!" „Ik zal dus wachten, lieveling, maar laat me aanstaanden Woensdag op de Olympic voor je mogen zorgen, wil je?" „Wel zeker Toen liet ze hem haar beide handen weer kussen en toen hü heenging, stond ze op, om door het raam naar hem te zien, terwijl hij het huis verliet >n ze zuchtte. Maar toen viel haar oog op David Lamont, die met hem sprak en een vluchtig gevoel van belangstelling doordrong haar. Dit wa3 een nieuw type een, dat ze nog nooit tevoren had gezien niet uit Washington een, dat Engelsche kleeren droeg heel flink gebouwd ongetwüfeld een Ameri kaan maar een man van de wereld Wie kon hét zyn? Eén van Jacks vrienden? Wat groetten ze elkaar hartelyk! Ze kon alles van achter de vitrage zien. Wat een zwart haar. „Ik heb een hekel aan zwart haar en die blauwe tint, waar hü scheert! Net een Italiaansche kellner!" Toen wist ze, dat hü het huis was bin nengegaan en waarschünlük een oogenblik later door de kamer zou komen. Ze was daar geheel alleen de kiesche gastvrouw dacht, dat ze nog in gesprek was met kapi tein Lumley en had haar met vrede gelaten in dezen afgelegen, kleinen salon. Ze voelde zich bepaald geïnteresseerdi toen de knecht de deur opende en de groo te, rechte en lenige gestalte binnenkwain en haar met de meest mogelüke onver schilligheid voorbü liep! zün einddoel was de volgende kamer, waar men Dajsy Longton kon zien achter haar theekopjp* en cocktailglazen. Nooit in haar leven was een man, in welke kamer ook, Laline Las ter met onverschilligheid voorbijgeloopen! Een gevoel van lichten toorn maakte zich van haar meester. Ze wilde blüv"1 waar ze was en niet naar de anderen toe gaan, wat aanvankelük haar plan was 8e" weest! I Inmiddels groette mevrouw Longt°n majoor Lamont overdreven hartelük! Het was werkelyk zoo moeilük een oogenblik beslag op hem te leggen, zoodat ze verrukt was, dat hü tijd had weten te vinden, haar te komen opzoeken! Zij stelde hem aan iedereen voor een aantal knappe meisjes en de bewonderaars van deze. (Worde vervolgd)-

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6