Agenda S.QUDVADÏS^ I 1 J |i Stad m OmqjMtiq.i| ïüeet&ecicfit Jiuc^edifke Stand Jugezondm Stukken I »- neem een instrument mee. Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. de wilde busdiensten. t EERSTE BLAD. 1 1 AlgLft Alkmaar, Woensdag. BRAND IN DE PERRONSTRAAT. Tabak moet verbranden, maar niet te vroeg. In perceel 2 van de Perronstraat heeft de heer Blommaert aan de bovenvoor- zijde een sigarenfabriek. Aan de boven- achterzijde fabriceert de wed. Bruin met behulp van een knecht eveneens sigaren. In het fabrieksgedeelte van den heer Blommaert staat een rond-houten vaatje, waarin de tabaksstrippen de onbruik bare stengels van de tabaksbladeren geworpen worden. Gistermiddag hield de heer Blommaert niet een of meer belang stellenden hier een bespreking over een mogelijke verhuring en een der bezoekers rookte een sigaret. Hy kneep het laatste stukje dicht, meende dat de sigaret geen vuur meer had en wierp het stukje in het vaatje met bladstengels en tabaksmot. Blijkbaar is de sigaret niet heelemaal gedoofd geweest. De tabaksafval is gaan smeulen, het vaatje is gaan branden, de brand heeft den vloer aangetast, er kwam een rookontwikkeling en een late voorbij ganger belde vannacht om ongeveer half vier de politie op, die de brandweer waarschuwde. Deze rukte met een motorspuit uit, wierp het noodige water in het vuur en bluschte den brand die dus tot een bin nenbrandje beperkt bleef in den tijd van eenige minuten. Eenige voorraden tabak en een hoe veelheid opgeslagen sigaren bekwamen water- of rookschade. AANRIJDING MET DOODELIJK GEVOLG. Gistermiddag is de 68-jarige heer C. Har- tog te Heemskerk, die per rijwiel uit een zijstraat kwam, bij het oversteken van den rijksstraatweg door een passeerende per sonenauto gegrepen en tegen den grond ge smakt. Hij bleef zwaar gewond liggen en had o.m. een schedelbasisfractuur opgeloo- pen. Nadat dokter van Genderen Stort de eerste hulp had verleend, is de man een café binnengedragen en vervolgens naar het Roode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk ver voerd. Zonder tot bewustzijn te zijn geko men is hij kort na aankomst overleden. JUBILEUM H. J. HAASBROEK. In „Justitia", orgaan der Vereeniging van Gerechtsdeurwaarders, lezen wij onder het opschrift „Jubileum": Op 23 Oct. 1903 is de heer H. J. Haasbroek te Alkmaar benoemd tot deurwaarder bij de rechtbank aldaar, zoodat hij op 23 dezer z'n 35-jarig ambtsjubileum zal herdenken. DE DIACONIE VERHUIST NAAR DE OUDEGRACHT. Naar wij uit goede bron vernemen, is de Diaconie der Ned. herv. gemeente alhier eigenaresse geworden van de perceelen van wijlen mej. A. M. Oort aan de Oude gracht. De bedoeling is om in de toekomst een nieuw Tehuis voor Ouden van Dagen te bouwen, ter vervanging van 't Hof van Sonoy, waarvoor het aangekochte com plex uitermate geschik is. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad van Alkmaar vergadert op Donderdag 20 October 1938 nam. 5 uur. De punten van behandeling zijn: 1. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Herstemming over het voorstel tot ver hooging van het crediet voor de werken in den polder Overdie en Achtermeer. (Bijlage nr. 163.) 3. Voorstel inzake ophooging van een ter rein ten Zuiden van het Dr. Schaepmanplein. (Aangehouden in de vergadering van 6 Octo ber 1938.) (Bijlage nr. 162.) ten. Naast de feestzaal is een aparte verga derzaal geprojecteerd. Het geheele gebouw wordt centraal ver warmd, de verwarmingsinrichting wordt in een kelderruimte ondergebracht, die verbin ding geeft met aparte wijn- en bierkelders. Door dezen bouw krijgt Alkmaar een ge legenheid, waarop de stad trotsch kan zyn. AANBESTEDING VAN EEN DANCING-SCHOUWBURG TE ALKMAAR. Gistermiddag is aanbesteed het bouwen van een dancing-schouwburg aan de Breed- straat te Alkmaar, voor rekening van den heer Th. H. van Gijzen, onder architectuur van den heer J. Luinge. Ingeschreven werd als volgt: 1. Y. Kroonenburg, Heiloo f 32675, 2. D. Beeldman, Bergen 33500,— 3. B. P. van Kooten, Oudorp 33627, 4. P. Buis, Oudorp 33690, 5. M. Duinmaijer, Alkmaar 33990, 6. R. Kuijper, Heiloo 35000, 7. M. van Steeg (fa.), Heiloo 35250, 8. Co Feijen, Heiloo 35305, 9. Jan Huiberts, Alkmaar 36400, 10. H. Koorn Jr., Alkmaar 37180, 11. Th. A. Hoogewerf, Ursem 37550, 12. J. Faus, Nieuwe Niedorp 37937, 13. J. N. Schuit, Alkmaar 38100, 14. N. Hoogzaad, Spanbroek 39350, 15. C. de Geus, Br. op Langendijk 39618, 16. A. Prins, Bergen 40683, 17. J. Apeldoorn, Egmond-Binnen 41740, 18. A. P. Koomen, Zaandam 42640, 19. Willem Houter. Zaandam 42950, De begrooting der directie is 35221,50 De gunning is aangehouden. VAN WIE IS DE FIETS? Op drie October werd in een rijwiel stalling te dezer stede een Fongersrijwiel met lantaarn gedeponeerd en sedertdien heeft de eigenaar niets meer van zich la ten hooren. De fiets is thans naar het politiebureau gebracht en den eigenaar wordt verzocht zich daar bekend te willen maken. Tentoonstelling. Tot en met 31 Oct. eiken dag 1012,130 6 en 710 uur, in het voormalig politie bureau Langestraat 87, tentoonstelling „Het leven der zee". Van 15—22 Oct., eiken dag 1012 en 2—5 uur, tentoonstelling van schilderijen van wege de vereen. „Doorwerken", in 't atelier Kanisstraat, hoek Geest. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer, De kunst om te leven (rom.), hoofdrollen Douglas Fairbanks Jr., Irene Dunne. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, eerste hoofdnum mer Je kunt niet alles hebben (kom)/, hoofdrollen Alice Fay en Don Ameche; tweede hoofdnummer De man die twee maal leefde (sens.) Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Testpiloot (sens.-dram.); hoofdrollen Clark Gable, Myrna Loy, Spencer Tracy. (Gepro longeerd). Toegang boven 18 jaar. Woensdag 19 October. 3.30 en 8 uur, Harmonie, film V.P.R.O., met sprekers. Donderdag 20 October. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, lezing over handschoenen vanwege de Ned. Vereen, van Huisvrouwen. 8 uur, bioscoop Harmonie, voor de Volks universiteit filmvertooning „Jabonah, langs de heirbaan der volkeren naar het hart van Azië". 8 uur, De Unie, lezing prof. Alazard voor het genootschap NederlandFrankrijk. IETS VOOR POSTZEGEL VERZAMELAARS. Mej. Deen uit de Wollebrandtstraat toon de ons hedenmorgen de enveloppe van een brief welke zij uit Kamnitz in Sudeten- Duitschland had ontvangen. Daarop be vinden zich nog postzegels van Tsjecho- Slowakije de beeltenis van Jindrich Füchner alsmede talrijke Hindenburg zegels. Naast het stempel B. Kamnitz draagt de enveloppe op vele plaatsen het stempel „Wir sind frei!" benevens de af beelding van het hakenkruis. EEN DANCING-SCHOUWBURG AAN DE BREEDSTRAAT. Blijkens een bericht in dit nummer heeft gister de aanbesteding plaats gehad van het bouwen van een dancing-schouwburg aan de Breedstraat, voor rekening van den heer Theo van Gij zen en volgens plannen van den architect J. Luinge. Wij hebben hedenmorgen de teekeningen in oogenschouw genomen. Het geheel wordt in een moderne zake lijke stijl opgetrokken. Aan de voorzijde komt links een slijterij, een hall, een bar en een foyer. De twee verdiepingen hooge gevel wordt in een prettig aandoende vlak- verdeeling van stalen ramen voorzien- De woning, boven het linksche gedeelte, wordt van een plat dak, de schouwburg van een zadeldak voorzien. De hall wordt iets moois en is gelegen recht tegenover den ingang, die links toegang geeft tot een slijterij en rechts tot een aar dige rechthoekige bar, die in ovalen vorm eindigt. Van de hall bereikt men de groote zaal, die plaats biedt voor 400 personen en een balkon heeft voor 145 personen. De groote zaal kan geheel worden afgesloten en ook verbonden met een aan de straat grenzende ruime foyer. Het tooneel is zoo ingericht, dat de zit plaatsen van het zaalgedeelte, dat als dan cing gebruikt wordt, op gemakkelijke wijze onder het tooneel kan worden geschoven. Keurige kleedkamers, met het noodige sa nitair, completeeren het tooneeL Langs een gebogen trap bereikt men het balcon en tevens tot een kleine feestzaal, die plaats geeft voor een 150 personen. Ook in deze zaal wordt, evenals in de groote zaal, de bar en de foyer, een buffet aange bracht met aparte dames- en heeren-toilet- VEREENIGING VAN LEERAREN IN DE HANDELSWETENSCHAPPEN. De practijkexamens in boekhouden en handelscorrespondentie en de examens voor hoofdcorrespondent (Fransch, Duitsch of Engelsch), af te nemen vanwege de Vereeni ging van Leeraren in de Handelswetenschap pen, zullen worden gehouden 's avonds op Maandag 19 December, Dinsdag 20 Decem ber en Woensdag 21 December a.s. in onge veer 40 plaatsen van het land. De aanmel ding sluit 25 November a.s. Het prospectus der examens is gratis verkrijgbaar bij het secretariaat, Delilaan 3, Hilversum, bij den administrateur, den heer H. Broeders, Zo- cherstraat 66, Amsterdam (W.), Tel. 82437 en bij den boekhandel. HET AMSTERDAMSCHE AMBTENARENREGLEMENT. Tot lid van den Raad van hooger beroep vastgesteld in het ambtenarenreglement te Amsterdam, is o.a. benoemd de heer mr. C. A. de Groot te Alkmaar. REDDINGSBOOTACTIE VOOR HET DORUS RIJKERSFONDS. Het collectecomité voor het Helden der Zeefonds „Dorus Rijkers" wil langs dezen weg gaarne een ieder, die tot het wel slagen der collecte op Zaterdag 15 dezer heeft bijgedragen, hartelijk dank zeggen. Het wil daarbij in het bijzonder noemen de leden van het comité van aanbeveling, waarvan mevr. van Buren Lensinck op den collectedag zelf zoo ijverig beeft mee geholpen. Voorts verdienen een eervolle vermel ding de leden der AlLmaarsche roei- en zeilvereeniging, als bemanning van de reddingboot, en niet minder de dames en heeren collectanten, die zich zoo dapper hebben geweerd. Ook de firma gebr. Hoed, de N.V. 't Ei land en schipper Snijders, die zorgden voor het transport der reddingsboot en de rond rit door de stad, terwijl mede niet onver meld mag blijven do N. V. van Toor's Oliegoedfabriek te Vlaardingen-IJmuiden, die de benoodigde zuidwesters geheel be langeloos op maat s ervaardigde en in bruikleen afstond. De opbrengst van rond 241, bijna dub bel zooveel als het vorig jaar, stemt het comité tot tevredenheid en wekt voor de toekomst de verwachting van een blijvende verbetering. Het Collecte-comité voornoemd, W. N. Blokpoel, voorzitter. G. Figee, secretaris. Mej. M. Arntz. C. J. Maats. Ch. G. Verwer. (Verscheidene stadgenooten hebben ons verklaard Zaterdag niets van de collecte te hebben bemerkt. Voornamelijk in de buitenwijken is dit het geval geweest. Waarschijnlijk was er met de redding boot overigens een uitstekend idee nog wel iets meer te bereiken geweest. Red. Alkm. Crt.) Ik zie de wereld, waarin wij leven, als een mooien. grooten boomgaard met J de prachtigste vruchtboomen. Van den ochtend tot den avond kunnen wij vruch- (ten plukken en dan pas is de boomgaard I leeg. En des anderen daags als wij in I" de vroegte, verkwikt door een rust naar I lichaam en geest, den boomgaard be- - treden, dan zijn de bloesems van den I vorigen dag weer heerlijke rijpe vruch ten en daarnaast dragen de takken weer de bloesems, die de vruchten van I morgen zullen baren. En opnieuw kun- nen wij volop plukken. Als de markt I 2 verzadigd raakt, als de consumenten. - I die het fruit betalen kunnen, niet meer I consumeeren en dus niet meer koopen kunnen, staakt ook dan het plukken j niet. doch plukt onversaagd door! Plukt en schenkt het fruit weg daar, 2 Iwaar de armen wonen. daar. waar geen I koopkracht is om het fruit te koopen. J Gij zult daarmee toch immers de markt 2 en de marktventers geen schade doen. Bid*. 15-17 (9) W.C. Slckesz J STAATSPENSIONNEERING. Zondagmorgen hield de federatie Alk maar van den B. v. Staatspensionneering haar najaarsvergadering in een der zalen van de Unie aan de Koorstraat alhier. Om 10 uur opende de voorzitter, de heer H. Bruin, de vergadering met een passend woord tot de talrijke opgekomen afgevaardigden en hoopte dat men uiteinde lijk nog eens mochten bleven dat 't ouder- domsvraagstuk opgelost zou worden en maar zoo lang wij onze tegenstanders nog niet hebben kunnen overtuigen zullen wij blijven strijden tot de overwinning de onze is. Wij kunnen, aldus de voorzitter, getuigen dat wij niet meer alléén over dit onrecht ontevreden zijn. Wij hebben ge zien dat de liberale staatspartij het zelfs urgent is gaan gevoelen. Heden lezen wij in de Alkm. Courant dat 't liberaal-sociaal- congres ook zich ten strijde gaat begeven om een oplossing en daarbij de kleine mid denstanders gelijk te stellen met de loon arbeiders. Gij allen ziet, alduo spr., wij moeten vol goeden moed de winterpropa- ganda ter hand nemen met het eenige en beste middel het huisbezoek. Het verslag van de congres-vergadering werd door den afgevaardigde, den heer J. Boskamp, uitgebracht De oorzitter deelde mede dat men gaarne zag dat er zooveel mogelijk goed geregelde propaganda zou gevoerd worden, zoodat het niet meer voorkomt dat de afdeelingen bij de fed. Alkmaar aangeslo ten 3 avonden op één datum uitzoeken, want daardoor wordt het moeilijker dat een of twee bestuursleden de avonden kunnen bezoeken. De afgevaardigde van West-Graftdijk gaf verschillende wenken en mededeelin gen. Door het huisbezoek hadden zij het ledental van 65 weten te brengen op 112, voorwaar een groot succes. Verder deelde de afgevaardigde mede dat de afdeeling Sijbekarspel een tweetal schilden had laten maken, welke voor onze propaganda- avonden veel succes zullen hebben, het één voorstellende 2 ouden van dagen met de jaartallen 1900-1938, nog steeds wachtende en het tweede schild een engel met de opgaande zon voor hen wier levenszon ondergaa Het bestuur werd opgedragen zich in verbinding te stellen met het afd bestuur van Sijbekarspel om voor de fede ratie Alkmaar gelijke schilaen te laten maken om die later in optochten mede te voeren. Men zal verder alles in het werk stellen om de kleine middenstanders bij de zaak van het staatspension te. betrekken Zij behooren tot de groote groep uitge- slotenen (80.000) en het is niet juist dat zij hun zaak door anderen laten uitvechten Er is indertijd een besluit genomen om bij de propaganda-avonden die gehouden zouden worden, programma': uit te wisse len. Dit zal nu vervangen worden door gedrukte kaarten. Deze behoeven slechts ingevuld te worden en vroeg genoeg ver zonden. Ten slotte werd er op gewezen vooral de kaarten betreffende het aantal leden en buitengewone leden aan de com missie op te zenden daar dit na 6 Nov. vervalt in verband met de regeling der bondscontributiën. De kapelmeester Vryw. Muziekcorps 21e Reg Infanterie schrijft ons: Het zal velen van U reeds bekend zijn, dat bij het 2e Reg.-lnfanterie te Amersfoort een vrijwillig muziekcorps bestaat. De medewerkenden zijn hoofdzakelijk dienst plichtigen, welke voor eerste oefening onder de wapenen komen. Met veel succes is ons corps behalve bij marschen en oefeningen voor den troep in en buiten Amersfoort opgetreden. Ofschoon het corps zelf een aantal instru menten bezit, worden de dienstplichtigen, die op 24 Oct. a.s. voor eerste oefening bij het 21e R. I. in Amersfoort in werkelijken dienst komen en een blaas-instrument be spelen, aangeraden, dit instrument mede te nemen. Ook aan besturen van muziek- vereenigingen wordt medewerking verzocht, om hun leden hiervoor in de gelegenheid te stellen. (Wij herinneren er aan, dat tot dit regi ment de meeste dienstplichtigen uit onze omgeving behooren. Red. Alkm. Crt.) VOLKSZANGAVOND. Maandagavond is een Volkszangavond ge houden in het Vrijz. Herv. Ver. gebouw op de Heul. Nadat de voorzitter, de heer van Bur- ken, eenige zakelijke mededeelingen had gedaan, nam de heer Sixma de leiding. De verwachting dat het een echte Volkszangavond zou worden met prettig gemeenschappelijk zingen is in Vervulling gegaan. Er is veel en goed gezongen, daarbij ge ïnspireerd door den leider en op de piano begeleid door mevr. Ohlen. Een aardige onderbreking was de solo zang van de dames Peetoom en Brouwer. Zong de ééne zeer muzikaal het teere „Slapedoe", de ander gaf op geestige wijze „Snoepwinkeltje" weer. Het is jammer dat niet meerderen van dezen avond hebben genoten en 't Bestuur zou dan ook allen die kunnen zingen, wil len opwekken met de eenigszins gewij zigde woorden van „ons lied" de nog komende volkszangavonden by te wonen. „Wordt met ons de drager van 't Hol- landsche lied, O, brengt het in huizen en zalen Het blijve Uw trots, het Vaderlandsch lied Dat lied der eigene talen". INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 10 TOT 17 OCTOBER 1938. Nieuwe zaken: Alkmaar: J. H. Bekenkamp, St. Anna- straat 25, (fil.) grossierderij in garen, enz. Wijzigingen: Alkmaar: Ver. tot Onderl. Verzekering van voor de Slachtbank bestemd hoornvee, Waagplein Houttil 32; bestuurswijziging. N.V. de Winter's Koek- en Banket- fabriek „de Volharding", Laat 111, uit treding directeur. Bergen: „Het Kappershuis", Dorpsstraat 10, Dames- en heerenkapper; overgegaan aan B. W. de Vet. Heerhugowaard: Klompmaker en Boe- kestein, Middenweg, bodediensten; rechts vorm gewijzigd. Den Helder: Fa. T. C. Govers, Kanaal- weg 149, stoffeerder, enz.; fil. gevestigd Emmastraat 29a. N.V. Autobedrijf v.h. W. Prins, Singel 71, verplaatst naar Rotterdam. Schoorl: N.V. Algemeene Risico Verz. Mij. „Mercurius", Voorweg C 121; be stuurswijziging. Texel: Coöp. Aankoopver. „Texel" G.A., Koogerstraat 38; bestuurswijziging. Zijpe: „De Passage", Burgervlotbrug B 54, café; overgegaan aan J. Schrieken Opheffingen Alkmaar: fa. P. de Munk, Ritsevoort A 58, schilder, enz. VERHUUR VAN NABIJ DE SPORTLAAN GELEGEN GROND. Het bestuur van de R.K. Verkenners der St. Dominicusgroep te Alkmaar heeft ver zocht opnieuw het perceel grond gelegen aan de Zuidoostzijde van de Sportlaan ter grootte van ongeveer 34 x 63 M., als oefen en speelterrein van de gemeente te mogen huren voor den prijs van 64 per jaar. Sedert 1 October 1933 heeft genoemde verkennersgroep dit terrein in huur gehad, terwijl de huur op 1 October 1938 eindigde. Aangezien de gemeente bedoeld stukje grond in de naaste toekomst niet voor andere doeleinden noodig heeft, hebben B. en W. geen bezwaar tegen inwilliging van het ver zoek, in verband waarmede B. en W. den raad voorstellen het desbetreffende besluit te nemen. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie Kerkplein en aldaar te bevragen op Woens dag en Zaterdag tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gede poneerd op 4 October tot en met 13 Octo ber 1938: Kindermutsje en een paar dameshand schoenen; blauwe overall, ceintuur, blauwe handdoek, 2 sleutels aan touwtje, bruine koffer met inhoud, 1 paar zwarte kousen, zakmesje, ceintuur, grijs wollen muts, een huissleutel, hondenpenning, een huiss'eutel, Lipssleutel, huissleutel, zeildoeken muts, zwart beursje, portemonnaie, bruine heeren hoed, pakje inhoudende een dameshoed en een keukenballonnetje, bruin kinderhoedje, poppenwagen, beige kindermantel, krant in houdende kinderkleeding en een roode muts. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen als gevonden aangegeven op 4 October tot en met 13 October 1938: bril, J. Cretier, 2e Landdwarsstraat 13a; halsketting, F. Kempen, Heul 18; passer doos, Reus, Heerenweg 17, Oudorp; dames- parapluie, A. de Boer, Snaarmanslaan 131; rywielbelastingmerk, M. de Bree, Nieuw- poortslaan 11; gloeikous van gaslamp Visser, Trompstraat 12; 1 paar blauwe handschoenen, J. Quant, Dijk 23; gymnas- Matige westelijke tot zuidelijke wind- deeltclijk bewolkt; weinig of geen régen iets warmer overdag. Het gebied van hoogen luchtdruk over het zuidelijke deel van het waarneming/ gebied nam in beteekenis toe. Een rug vaJ hoogen druk ontwikkelde zich over de Britsche eilanden. Het centrum van de de pressie in het noorden ligt thans voor de Noorsche kust. Een secundaire storing pas. seerde hedennacht over ons land en ligt thans over west-Duitschland. In het westen op den oceaan kwam een nieuwe, zeer diepe depressie tot ontwikkeling. In zuid-Frank rijk en midden-Europa hield het mooie herfstweer nog aan. Overigens heerscht in het geheele waarnemingsgebied buiig weer, met krachtigen westelijken wind in onzé omgeving. Overigens is de wind meest ma- tig. Op de Britsche eilanden begint het op te klaren. Voor morgen wordt afnemende en naar zuidwest of zuid krimpende wind verwacht, met gedeeltelijk be wolkten hemel en eenige stijging van temperatuur. Regen van veel beteekenis wordt niet meer verwacht. LICHT OP! Hedenavond voor rywielen, motorrijtui. gen en andere voertuigen van 17.30 uur tot 6.02 uur licht op. tiekschoen, G. Erkamp, Popelmanslaan 9; leeren handschoen, T. van Son, Clarissen- buurt 25; groene muts, mej. Hout, Geest 32; schippershaak, J. van Riel, Overdmoad 34; bewijs ouderdomsrente ten name van r>. w. ten Haaf, J. Wonder, Nieuwpoortslaan 132; grijs jongenspetje, J. Ranzijn, Eikelenberg straat 31; portemonnaie, A. Makkink, Me- tiusgracht 22; rywielbelastingmerk, P. L. Volkers, mr. P. J. Troelstrakade 44; cein tuur met glazen gesp, A. Rooyinga, Stations weg 180; boodschappentasch, G. Slot, Tromp straat 8; bruine regenhoed, H. Booy. Tous- s-intstraat 22; blauwe rozenkrans, J. Flo rijn, Stuartsstraat 6; portemonnaie met in houd. P. de P-'ter, St. Pancras, Beneden- weg 221; vulpotlood, F. Meeuwsen, Eikelen- be: traat 3; polshorloge, C. de Vet, C-er- diestraat 44; lipssleutel, W. Jongejans, 2e Kanaalstraat 6; portemonnaie met inhoud, C. Vogelaa -. TesselschaJestraat 9; greene ceintuur, J. Smit, Krelagestraat 39; h.asje, J. -erse. Oudegracht 192: groene "eintuur, S. Akkerman, Achterwezel 2: rywie'fcelas- tingmerk, G. Haas, Stationsweg 39; porte monnaie met inhoud, J. K. Eckhardt, Noor derkade 40; pet, J. Hop, Oudegracht 104; damesring, W. Faber, Luttik Oudorp 33a; gummikeep, W. Huisman, Dyk 11; vulpen, Postkantoor; portemonnaie met inhoud, S. Borjeson, Oudorperdykje 3a; streng touw, D. Volger, Huigendyk 25, Oudorp; vulpot lood, mej. van Willigen, Metiusgracht 2; vul potlood, A. Wormsbecker, Boomkampstraat 10; groene ceintuur, W. Huiberts, Boterstraat 8; kinderhoed, F. de Does, Rippingsiraat 1; huissleutel, G. van Vegten, Nieuwesloot 16; rozenkrans, G. Kleybroek, Visserschlaan 1. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het bureau van politie alhier. ALKMAAR. GEBOREN: Hendericus, z. van Lubbert Hendrik Bult huis en Sijtje Grietje de Vries. Wilhel mus Gerardus, z. van Gerardus Everardus Koopman en Elisabeth Johanna van Dijk. GETROUWD: Bernardus Andreas Petrus Sanders en Johanna Maria Feldberg. Johannes Pur- mer en Trijntje Wagenaar. Johannes Timmerman en Willy Asma. WIERINGEN (10—14 Oct.) Geboren Willem, z. v. T. v. d. Tuuk en M. Pruimboom. Gehuwd: G. Kooij en A. Kooij. Overleden: H. Wiegman, vr„ 82 j.( wed. Jn. Tysen. Her.ke de Jong, oud 1 week, dochter van B. de Jong en T. v. d. Wal. Geachte Redactie! Mag ik ten behoeve van den Alkm. Mid denstand een kleine opmerking maken? Laat de middenstand voorzichtig zijn om een actie te gaan voeren, om de wilde busdiensten, welke voor menigeen met een schrale beurs een uitkomst zijn, te laten verdwijnen. Wie is met de tariefverlaging begonnen? Waarom is de middenstand bevreesd, dat veel Alkmaarders hun inkoopen gaan doen in Amsterdam? Er zyn veel goed gesitueerden, die toch al inkoopen in Amsterdam doen. Kijk maar eens naar zakenmenschen, die hun vloeren laten parketten, glas in lood-reclames enz. toch ook van buiten de stad laten komen. Wil men een actie gaan voeren, goed, maar laat men dan zelf een voorbeeld geven en de eigen stadgenooten ook een kans geven- Ik ken zelfs menschen, die hun huis cen traal laten verwarmen, en meubileeren door firma's van buiten de stad. Nu zal men wel weer een stok achter de deur hebben en zeggen: Zij zyn goedkoop^1

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2