GOUD. KOMMIE CAPSULES iïtï* Handschoenen WALMA. r-> Ja. dat is waar! 'gkeer van sensatie BOKSER TEGEN WIL EN DANK. Zondagmiddag 2-7 uur De wolfshond „ÉCLAIR" in OPLEVEN EN DOOD. in Laimböck Perrin Dubbele Sleulel Ilaso e.a. onze merken KERN van alle goede reclame V. HEEREN-ULSTERS van F. 18.50 lot F. 45.-. JONGENS-ULSTERS van F. 9.75 lot F. 16.50 J10 jaar). AMSTERDAMNieuwendijk 184, tegenover de Beurspassage. i De Previnc. Hoord-Brabanlscnt en 's-Hertogenbossche Courant 3 pakken pudding n. keuze a 20 3 pakken Custardpoeder 35 3 pakken beste maizena 25 3 pond patentbloem 27 3 pond grove Java-rijst 25 3 pond prima havermout 25 3 pak vermicelli/macaroni 36 3 pakken paneermeel 30 3 pakjes puddingsaus 10 3 pakjes vanillinesuiker 10 3 ons Assam thee 78 ons Assam thee, 3 ons Ceylon thee, 100 3 ons Darjeelingthee,.nv.rm.rk 110 3 ons choc. pastilles. 30 3 doos choc. Napolitains 35 3 ons vanilletoffees 22 3 ons bitterkoekjes 26 3 tabletten soepen n. k.«.17 3 blikken volrode zalm .110 3 flacons tafelzuren n. keur* 36 3 pond capucijners. 27 3 busjes specerijen n. keur* 39 3 stukken lavendelzeep 27 3 dozen beste huish. zeep 24 3 pak beste zeeppoeder 20 3 pond transparantzeep20 3 pond soda, grof en fijn 5 3 pond pijpstijfsel 38 'n goede zei: spaart Zijlstra-zegels ALKMAAR, LANGESTRAAT 35, TELEF 3901. Juwelier Langestraat 54 Tel. 2516 INKOOP VAN voor schapen tegen leverbotziekte, geven 100 7.'resultaat Fa. P. KOMMER, V00RDAM7 TWEEDE BLAD. De V.P.R.O. bestaat nog slechts 12 jaar en toch is het in dien korten tijd gelukt iets op te bouwen, waarvan avonden als deze slechts een matigen indruk kunnen geven. De invloed van de radio is wel zeer groot gebleken ook op het gebied van de vrijzinnig godsdienstige beginselen, zij heeft verbon denheid geleerd met het christendom van alle eeuwen. Wij hebben er behoefte aan om met ons geloof niet alleen in de kerk te staan, maar ook in het leven als geheel, in ons werk. Bij millioenen bestaat de meening, dat de kerk bezig is het geloof uit de wereld te helpen. Spr. wees in dit verband op wat er gebeurt in Rusland en Oostenrijk, waar aan vallen op de kerk worden gedaan en waar deze in een verdedigende positie in een hoekje is gedrongen. De geloovige mensch rekent zich verbon den met alle eeuwen. De jeugdbeweging, de radio en de Protestantenbond hebben ge leerd en bevestigen elkens weer, dat de kerk altijd weer terug moet gaan tot het cultuur leven, wil zij blijven bestaan. De behoefte aan godsdienst en het godde lijke is, menschelijk gesproken, bij iederen mensch aanwezig. Den menschen te leeren ook de radio te gebruiken om God te vinden, is het doel van den V.P.R.O. De voorzitster van de V.P.R.O., mej. dr. N. A. B r u i n i n g, ving haar toe spraak aan met te herinneren aan den tijd van 25 jaar geleden, toen niemand nog wist of het mogelijk zou zijn de vrijz. godsdiensti ge begrippen ook per radio te verspreiden. In de commissie, welke den radio-omroep zou regelen, zat geen enkele vrijzinnige protestant. Én toen meer definitieve plannen kwamen om de vrijz. godsdienstige begrip pen ook per radio te doen klinken, kwam van verschillende zijden het bezwaar, dat de radio daartoe niet bestemd was. Zij was er voor muziek en amusement. Maar goddank is de V.P.R.O. er toch gekomen en spr. wist met groote stelligheid, dat hij vele menschen iets goeds heeft gebracht en gesterkt. Ten bewijze hiervafi deelde spreekster een treffend geval mede van een lied, dat op verzoek van de familie voor een stervende werd gezongen in de morgenwijding. Dit staaltje van medeleven werd door spreek ster met andere aangevuld en alle gaven te verstaan dat door tal van menschen, ouderen en jongeren, met belangstelling wordt ge luisterd. En lang niet altijd zijn het uitslui tend menschen van vrijzinnig godsdienstige beginselen. Een paar aardige staaltjes illus treerden, dat inderdaad vele ook niet vrij zinnigen toch zijn van „het geloof van de radio op Vrijdag". Daarin zit dus wel dege lijks iets goeds en waardevols en daarom is het heerlijk voor ons eraan te kunnen mee werken, dat die beginselen kunnen worden verspreid. Hoe is ons land te benijden, dat dit hier mogelijk is! Zelfs in Engeland mag het niet! De V.P.R.O. is wel een groot en kostelijk bezit voor de vrijzinnigen, in wier gelederen een steeds grooter verantwoordelijkheids gevoel zich openbaart om dat te behouden en uit te breiden. Spr. toonde dit aan door te wijzen op de uitzendingen naar Indië en Amerika en wekte op om te blijven werken en waken voor het groote goed, dat ons van God is toe vertrouwd. Een propagandistisch woord. De derde spreker was ds. S p e 1 b e r g. Hij sprak over«*le meer „nuchtere" dingen, zooals hij dat zei, iets wat hij trouwens ook weieens noodig vond. Het ging hem erom die aanwezigen, die nog geen lid van den V.P.R.O. waren, tot toetreding te bewegen, iets wat hij deed op waarlijk amusante wijze. Met elkaar moeten wij onzen om roep sterk en groot maken, zei spr., en dat is noodig, want de vóór ons liggende weg is nog niet zoo zonder gevaar voor onzen om roep als velen misschien wel meenen. Wij moeten inderdaad verdedigen de plaats welke wij thans onder de zon hebben. Het is noodig, dat wij binnen korten tijd de 40.000 leden halen. Na de pauze werd de V.P.R.O.-film vertoond, die inder daad een goed propagandamiddel zal blij ken, omdat zij het bedrijf van dezen omroep in al zijn geledingen laat zien. Als voor den luistervink het meest belangrijke, begint de vertooning met de studio, waar een blik wordt geslagen in de verschillende kamers en afdeelingen en waar we Anton v. d. Horst het orgel (onze trots en glorie, wordt het genoemd) met zijn tusschen 700 en 800 pij pen hooren bespelen. Dan gaat het naar de administratie in Utrecht en vandaar naar Delft, naar drukkerij van Vrije Geluiden. Het verdere deel van het bedrijf brengt ons naar het P.T.T.-gebouw te Hilversum, waar de lijnen van alle omroepen samen komen, en dan naar Huizen met de groote draaibare zendmasten (deze constructie is eenig in de heele wereld) voor uitzendingen naar Amerika, Indië en Zuid-Afrika. Het derde deel van de film laat verschil lende uitzendingen bijwonen: een morgen wijding, de muziekuitvoering ter gelegenheid van het regeeringsjubileum, een uitzending naar Amerika, een avondwijding, een Zon dag-halfuurtje voor kinderen en een kerk dienst (in dit geval uit Anlo). Vervolgens wonen we een bestuursver gadering van den V.P.R.O. bij en dan gaan we mee naar een conferentie te Barchem en een landdag in Drente, waarna als slot komt de groote dag van 25 Sept. op Houtrust in Den Haag. Uit alles bleek al was de film dan ook geen „sprekende" de groote werkzaam heid van den V.P.R.O. op zijn zelfgekozen arbeidsveld, dat in den loop van den tijd steeds beter en meer intensief werd be werkt, een werkzaamheid waarop de vrien den van dezen omroep trotsch kunnen zijn. Vermelden wij nog, dat het vrijz. herv. zangkoor onder leiding van Corn. Jonker zeer verdienstelijk eenige liederen zong, o.a. Waterlelie van wijlen ds. Baar (getoonzet door Jac. Bonset), dat de dansgroep van de V.C.J.G. een drietal aardige dansen uitvoer de, dat het publiek zeer gul was met zijn applaus en dat ds. Spelberg een woord van dank sprak aan allen die aan het welslagen van den avond hadden meegewerkt, zoowel direct als indirect. 'n Metro Goldwyn-Mayer „Thriller". EXTRA NUMMER: de meest komische met den jongen acteur Wayne MORRIS in Een film om te brullen. Toegang 18 jaar. Toegang boven 14 jaar. zijn Edele leersoorten. Uitstekende pasvorm. LAN GES TRA AT 102. De COURANTENRECLAME Onder onze Van den Brui-ulster, daar is hetwarml Nu mag het „weer of géén weer" zijn ons deert geen kou meer. Daar heeft Van den Brul toch maar fijn voor gezorgd; die weet, wat voor jas 'n man toekomt. En een keus! Wilt U een velours-, een vischgraat-, een diagonaal- of een kameel haar-ulster? Hij hangt bij Van den Brul I En in kwaliteiten... alleen al bij het zien ervan, loopt U warml De prijs? Lager, dan U ooit voor «- zoo'n degelijke, mooie winterjas betaalde! Zóó laag, dat U zelfs voor Uw jongen nog een Van den Brui-ulster kunt nemen... en dan tóch nog minder besteedt dan vroeger I si Pv.ii.BRUL Geopend 's avonds ioi 8 uur. 's Zaterdags tot 10 uur. is het Hoofdblad van de Pro- vincie Noord-Brabant, wordt daar het meest gelezen, in vele gemeenten schier uitsluitend ea verschijnt dagelijks. t/m volgende week Donderdag: zllv*rm«rk - 7 --JE Beleefd aanbevelend, ALKMAAR.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8