Vraag en Aanbod Regeering en Kamer uit de moeilijkheden. PARLEMENT Een amendement-De Gier bood een uitweg. Bescherming van belastingbetalers. Eerste Kamer. fBiwimlatuL Toestand van het land zorgwekkend. Veel critiek op het regeeringsbeleid. Verhooging inkoopsprijs van de melk. Hoofdpijn, Kiespijn. hëfpenWrbij Woensdags en Zaterdags. Alléén tweede handsch goederen. 35 cent per vijf regels, uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). TWEEDE BLAD. (Van onzen parlementairen medewerker.) Het is aan de Tweede Kamer geiukt om een uitweg te vinden uit de moeilijkheden waarin zij Donderdag bij de behandeling van het wetsontwerp tot wijziging van de Tariefmachtigingswet was geraakt. De ver dienste daarvan komt toe aan den heer de Geer (c.h.), die al het idee geopperd had om door scheiding van de algemeene be voegdheid in die wet (art. 1) van de ver langde wijziging van art. 2 tot het nemen van maatregelen in bijzondere gevallen, een zelfstandige beslissing mogelijk te maken. Hij had daartoe gisteren een amendement ingediend, waarin die gedachte was uitge werkt en wel dien z'n> dat artikel 1 van de bestaande wet eveneens zou worden ge wijzigd zoodat de aan de regeering te ver- leenen bevoegdheid tot verhooging of ver laging van het tarief van invoerrechten zou strekken „hetzij tot vermeerdering of ver mindering van de inkomsten van het rijk, hetzü rnatige bescherming van bepaalde Nederlandsche bedrijven". En om tegemoet te komen aan veler bezwaren had hij bo vendien nog voorgesteld den termijn gedu rende welken een Kon. besluit van kracht zou zijn, tot een half jaar te beperken, ter wijl de huidige wet één jaar noemt. Met andere woorden hielp de heer de Geer de regeering van het servituut, dat op artikel 1 rustte, op die manier af, terwijl de ministers hadden aangenomen, dat de Ka mer, door de voorgestelde wijziging van art. 2 (kort gezegd: de verhoogde rechten in dringende gevallen) goed te keuren, zich te vens uitsprak voor aanvaarding van het be ginsel van een tarief van invoerrechten in matig beschermenden zin, waardoor de re geering dan meer vrijheid van handelen zou hebben gekregen. We hebben dit in ons vo rige overzicht uiteengezet. Dit amendement-de Geer is met 44 tegen 41 stemmen, met kleine meerderheid der halve, door de Kamer aanvaard, waardoor geen moties noodig waren en een regelma tige behandeling ook door de Eerste Kamer wordt gewaarborgd. Maar vóór de stemming is er nog zwaar over gedebatteerd! Het spreekt vanzelf dat minister de Wilde en minister Steenberghe dit redmiddel gaarne aangrepen, al moesten j zij wat den termijn betreft nog een conces sie doen, doch de oppositie bleek weinig ver minderd. Noch de heer van den Tempel (s.d.), noch de heeren Bierema (lib.), Joe- kes (v.d.) en Schouten (a.r.) konden tot an der inzicht worden gebracht. De leider der vrijz.-democraten achtte den voorgestelden weg hierom niet aannemelijk, omdat de Ka mer onverhoeds dit amendement voor zich had gevonden, dat toch in feite vooruit loopt op een eventueele latere beslissing der Volksvertegenwoordiging. Noch over de materie van beschermende rechten, noch over het amendement zelf kon men behoor lijk van gedachten wisselen en om die re den stelde mr. Joekes voor, het amendement ter onderzoek naar de afdeelingen te ver zenden. Voor dit denkbeeld kreeg de voor steller den steun van den heer Schouten echter niet; deze was van oordeel dat den zelfden dag nog over de materie beslist kon worden, al liet hij buiten beschouwing m welken zin, aangezien bij het voorstel-Joekes daarover niet mocht worden gesproken. Met 47 tegen 36 stemmen werd dit ver worpen, in een stemming vrijwel rechts te gen links, waarbij de n.s.b. en de heer van Dijken (a.r.) de linkerzijde steunden. Toen hij zich uitliet over de merites van het amendement-de Geer, stelde de heer Schouten de vraag: moet de Kamer afzien van een deel van haar vrijheid wegens be< zwaren, Welke vóór de administratie uit het instellen van navorderingen voortvloeien? Een vraag, welke hij ontkennend beant woordde, eraan toevoegend dat van de zijde der regeeringstafel die bezwaren overdreven waren. Nadat minister de Wilde er nog aan her innerd had, dat een gematigd beschermend tarief in het kader der regeeringsplannen past met betrekking tot bestrijding van de werkloosheid, zeide minister Steenberghe op ernstigen toon, dat handel en nijverheid zoo groote moeilijkheden ondervinden, dat de uitvoering der plannen ter bestrijding van de werkloosheid afhankelijk zijn var het verdwijnen van de belemmering ir. art. 1 ten aanzien van een wat meer beschermend tarief. Bij de stemming verklaarden zich tegen de linkerzijde, de c.d.u., de n.s.b., de staatk. geref. en de anti-rev. Wagenaar, Smeenk, Diepenhorst, Baas en Schouten; vóór waren de r.k., de c.h. en de overige anti-rev. Een tweede amendement-de Geer, dat reeds eerder was ingediend, beoogde de de legatie van wetgevende bevoegdheid zoo veel mogelijk te beperken, met het oog waarop hij voor den tijd van ten hoogste een half jaar een K.B. tot tariefsverhoo- ging enz. in dringende gevallen zou willen laten duren. Aanvankelijk had hij voorgesteld één jaar tegenover de drie van minister Steenberghe, maar, gezien den uitslag van de stemming over zijn amendement op artikel 1 van de wet, achtte hij het noodig den termijn naar analogie te verkorten. Dit amendement werd z.h.st. goedgekeurd, waarna het wets ontwerp met 44 tegen 41 stemmen (dezelfde stemmenverhouding) werd aangenomen. Terugvordering van gelden. Met een verlicht hart konden minister de Wilde en de minister-president, die even eens de debatten gistermiddag bijwoonde, opstaan, de heer Steenberghe had echter nog een paar warme uurtjes te doorstaan bij de behandeling van een wetje, dat een voorziening treft met betrekking tdt de te rugvordering van gelden, gestort of betaald in verband met art. 8 der Crisis-zuivelwet. Dit wetje is een wettiging achteraf van on wettig gebleken heffingen op onverpakte vetten. Nadat fabrikanten en handelaren steeds heffingen op onverpakte spijsvetten, ingevolge de Crisis-zuivelwet hadden be taald, ontkende de Hooge Raad in een pro ces dat de Unilever wegens een andere aan gelegenheid voerde, de verplichting tot der gelijke betalingen. Het gevolg hiervan was, dat verscheidene handelaren en fabrikanten die gelden gingen terugvorderen. Wanneer ze dat nu allemaal gingen doen, zou dit op een schadepost van 5 millioen uitdraaien, waar de regeering geen lust in heeft, omdat het bedrag h.i. grootendeels aan diegenen ten goede komt, die de heffing toch al op de consumenten hebben verhaald, terwijl het 't Nederlandsche volk zal zijn, dat de 5 millioen in den vorm van belasting gelden zal moeten opbrengen. Vandaar dat de regeering voor die terugvorderingen een stokje wil steken en den weg naar den rechter wil afsluiten. Uit het oogpunt van rechtszekerheid, rechtsbescherming en staatsprestige zitten er heel bedenkelijke kanten aan dit wets ontwerp; hetgeen de minister zelf allerminst ontkent. Maar moeten de burgers 5 millioen ter verrijking van enkele fabrikanten en handelaren opbrengen omdat er indertijd een slordigheid is begaan, terwijl het niet de bedoeling is geweest, onverpakte spijs vetten, welke voor industrieele doeleinden dienen, vrij te stellen? aldus vroeg de regee ring zich af. Leidt aldus niet het hoogste recht tot het hoogste onrecht? Voor de juristen in de Kamer en ook voor hen, die alleen uit moreel oogpunt de zaak beschouwden, was dit een prachtige kluif! De tijd drong niettemin en daarom werd het een gecomprimeerd debat, waarin ach tereenvolgens de heeren Truyen (r.k.) aar zelend voor, Bakker (c.h.) tegen, van der Goes van Naters (s.d.) tegen, Posthuma (c.d.u.) vóór, Kersten (s.g.p.), de Marchant et d' Ansembourg (n.s.b.) vóór, Wendelaar (lib.) tegen, van Dijken (a.r.) tegen, Kor- tenhorst (r.k.) tegen en de heer van den Heuvel (a.r.) vóór zeiden te zullen stemmen. Tenslotte viel het aantal tegenstemmers voor den minister van Economische Zaken nogal mee; er waren er 16 in de sterk ge dunde Kamer, alle liberalen, eenige katho lieken en vrij veel anti's en een enkele soc.-democraat. Een 45-tal leden stemden vóór. Nadat nog enkele kleine wetsontwerpen onder den hamer waren doorgegaan, werd de Kamer tot 8 November verdaagd; dar beginnen de Algemeene Beschouwingen over de rijksbegrooting. Electriciteitsvoorziening. Een meevaller zal minister van Buuren in dé Eerste Kamer ook wel hebben geno teerd! Want slechts 5 stemmen werden tegen het ontwerp inzake de electriciteitsvoorzie- ning uitgebracht, hoewel men, gelet op het krachtige geluid, dat menige afgevaardigde liet hooren, geneigd was zich af te vragen: zou het ontwerp 't wel halen? De bewindsman heeft zich beijverd aan te toonen, dat zijn macht niet te ver gaat, al krijgt hij ook belangrijke bevoegdheden. Hij gaf de verzekering dat daarvan slechts gebruik zal worden gemaakt overeenkom stig den geest der wet. Met den heer van Citters achtte hij den tijd voor de instelling van een energieraad nog niet rijp. Met be trekking tot de gemeentelijke bedrijven zeide de minister, dat het zijn wensch is, dat aan lang bestaande verhoudingen niet abrupt een einde wordt gemaakt; hij voor zag een verdere geleidelijke samenwerking van productie- en distributiebedrijven. In de koppelingsrejgeling zullen de Kamers betrokken blijven. Met 32 tegen 5 stemmen werd het ont werp aangenomen; de n. s. b.-fractie was tijdens deze stenjming niet in de zaal. Te genstemmers waren de r.k. Blomjous, Brui- neman en Schoemaker, de s.d. Sikkes en de voorzitter (c.h.) Tenslotte werd nog het Woensdag in af deelingen onderzochte verdrag met Siam afgedaan. Minister Patijn toonde aan, dat de vertraging waarover was geklaagd, niet door de regeering was veroorzaakt. De tekst van het verdrag is eerst 28 Maart ontvangen en daarna moesten ook Koloniën en Indië in de zaak worden gekend. Waarom de heer van Vessem (n.s.b.) stemming vroeg, is ons niet duidelijk geworden, daar alle leden hun stem aan het wetsontwerp gaven. Verschenen is het voorloopig verslag van de algemeene beschouwingen over de rijksbegrooting 1939. Aan dit verslag wordt het volgende ontleend: Vele leden spraken hun vreugde uit over het behoud van den vrede. Zij wezen er echter op, dat dit slechts is kunnen geschie den, doordat een kleine staat werd op geofferd. Zij oefenden critiek op de z.g. „terugkeer tot de neutraliteitspolitiek", welke term trouwens niet geheel juist is, daar wij bin nen het kader van den Volkenbond een zelf- standigheidspolitiek blijven voeren. Het geheel loslaten van de collectieve veiligheid is zeker niet in het belang van de kleine naties. Enkele leden leverden scherpe critiek op de houding van de Nederlandsche delegatie hij den Volkenbond. Zij wilden een blok Normen tegenover de bedreiging van het fascisme. Verscheidene leden noemden den toe stand van ons land uiterst zorgwekkend. Van een economisch herstel kan nog n'et worden gesproken, de werkloos heid is nauwelijks verminderd. Deze gang van zaken is niet alleen te wijten aan den ongunstigen conjunctuur. Ook de regeeringspolitiek heeft hier schuld aan: Er is geen koopkrachtpolitiek door de uitvoering van groote werken ge- yoerd. Deze zou en zal een gunstigen invloed hebben. Nagelaten is het bedrijfsleven met forsche middelen te stimuleeren, de genomen maat regelen zijn onvoldoende, voor defensie is de regeering aldus eze leden voortvarender ten deze past c ter toch een zekere matiging. Deze le- „en. vreezen echter een matelooze bewa peningspolitiek. Met bezorgdheid zagen deze leden de annen der regeering het geraamde tekort v°or een deel te zoeken in het opnieuw in- eien van belangrijke bezuinigingen. ,°°rfs werd critiek geleverd op de voor hei 6 nationale inkomsten- en winstbe- ^ttng, Dg eenige nieuwe heffing, wel ke zonder bezwaar zou kunnen worden in gevoerd is de verhooging der successie be lasting. Met leedwezen werd geconstateerd, dat in de troonrede elke mededeeling ontbrak met betrekking tot de verbetering van het onderwijs (verlaging leerlingenschaal!) en van de ouderdomszorg. Dat in de troonrede van het „positief- christelijke" karakter van dit kabinet zoo weinig gezegd was, vonden enkele leden zer begrijpelijk, daar van een christelijke politiek nog weinig gebleken was. Volgens een deel dezer leden was de re geering t. a v. de Zondagsrust niet actief genoeg, voetbalwedstrijden en goedkoope treinen blijft men op dezen dag in onver minderde mate aantreffen. Andere leden konden zich in hoofdzaak met de gevolgde regeeringspolitiek vereeni gen. Enkele leden wezen op het belang van het herstel van het vrije ruilverkeer en de stimuleering van het bedrijfsleven door verlagings der productiekosten. Zij betreur den de nieuwe heffingen in het bijzonder de extrabelasting van 8 op de bedrijfs winsten. het vuur aan, waarbij het gelukte den brand te beperken tot de benedenverdieping. De hitte was zoo groot, dat de verf van de huizen aan de overzijde van de straat af- blakerde. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. De brand trok groote belangstelling, aangezien de Hamburger straat in de binnenstad ligt. De „Consumptie-melk-centrale" en de Algemeene vereëniging voor melkvoor- ziening, welke de consumptiemelk-rege- ling in het westen des lands uitvoeren, deelen mede, dat met ingang van Zon dag 23 October a.s. het gedeelte van den prijs, dat de veehouder rechtstreeks van den kooper der melk ontvangt, wordt verhoogd met Y, cent per liter melk. De prijs voor 2e klasse melk wordt hierdoor 6.25 cent per liter, terwijl voor le klasse en 3e klasse melk een premie resp. een korting van 0.25 cent per liter melk wordt toegepast. HET PETROLEUMTOESTEL VIEL OM... Felle brand in melkzaak. Gistermiddag is brand uitgebroken in een melkzaak in de Hamburgerstraat te Utrecht. Door het omvallen van een petroleumstel in de achter den winkel gelegen huiskamer vatte tijdens de afwezigheid der bewoners de inboedel vlam en stond binnen korten tijd de geheele benedenverdieping in brand. De brandweer tastte op krachtige yvijze AUTO IN DE ZUID-WILLEMSVAART. Eén inzittende verdronken. Vrijdagavond is te Beek en Donk een ernstig auto-ongeluk gebeuld met doode- lijken afloop. Een auto, met twee inzitten den, kwam op den Kanaaldijk in botsing met een boerenkar. Door den schok werd de auto met grcote kracht in de Zuid- Willemsvaart gesUngerd. Een der inzit tenden, de heir R. Nijst uit Den Bosch, zag nog kans het portier te openen en uit Dc kano met buitenboord „motor," de auto te springep. Hij bleef verder on gedeerd. De bestuurder, de heer H. van Gelder, eveneens uit Den Bosch, verdween met den wagen in de diepte. Met een lier, afkomstig van een juist passeerend schip, werd de auto weer op het droge gebracht. Doch de heer van Gelder was er niet meer in. Spoedig waren de burgemeester en poli tie ter plaatse en werd met dreggen begon nen. Te ongeveer half drie in den nacht werd het lijk van den bestuurder opge haald. De boerenkar en de auto zijn zeer ernstig beschadigd. DOOR AUTO AANGEREDEN. 55-jarig arts gedood. Gisteren is te Doornspijk een ernstig verkeersongeval gebeurd, waarvan de circa 55-jarige arts dr. Plorhp uit Nun- speet het slachtoffer is geworden. De dokter kwam per fiets uit een zijweg rijden, waar hij een patiënt had bezocht. Op het moment, dat hij den rijksweg wilde op- zwenken, werd hij, door nog niet opgehel- derden oorzaak, aangereden door een auto, welke werd bestuurd door den heer L. uit Apeldoorn. Met zware verwondingen, vooral aan het hoofd, bleef de heer Plomp liggen. Omstanders droegen hem bij een landbouwer binnen. Terstond werden dok toren uit de omgeving gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse waren. Dr. Spanjaard, chirurg van het Sophia-ziekenhuis te Zwolle begaf zich dadelijk naar de plaats van het ongeval. Op zijn advies is het slachtoffer naar Zwolle vervoerd. Medi sche bijstand heeft echter niet meer mogen baten. Gistermiddag is dr. Plomp aan de gevol gen van het hem overkomen ongeval overleden. AANGEREDEN EN OP SLAG GEDOOD. Gistermiddag is de 83-jarige landbou wer Stuitjes uit Brunnepe bij Kampen, toen hij den Wilsummersteeg per fiets kwam uitrijden, door een passeerende auto, bestuurd door den heer de B. uit Kampen, op den weg ZwolleKampen aangereden en vrijwel op slag gedood. De heer S. was op familiebezoek geweest en weer op weg naar huis toen het ongeval gebeurde. JONGETJE DOOR AUTO OVERREDEN. Vrijwel op slag dood. Gistermiddag heeft zich op den Molendijk onder de gemeente Zuid-Beijerland een ernstig ongeluk voorgedaan. De zevenjarige D. van Brakel reed, toen hij uit school kwam en op weg was naar huis, achter op een bespannen wagen mee. Tijdens het rijden sprong hij er af en stak den weg naar huis over. Uit de tegenover gestelde richting naderde juist een perso nenauto, bestuurd door den heer C. W. uit Numansdorp. De jongen werd door de auto gegrepen en was vrijwel op slag dood. Als tragische bijzonderheid kan worden gemeld, dat het kind het tweede uit één ge zin is, dat in den loop van dit jaar is veron gelukt. De oudste zoon van de familie van Brakel, verdronk n.L dezen zomer tijdens het baden. BEJAARDE LANDBOUWER GEDOOD. Toen gistermiddag de bejaarde landbou wer L. Dekker, wonende te Ossesluis, gem. de Wijk aldaar uit een autobus stapte, is hij door een uit de tegenovergestelde rich ting komende vrachtauto gegrepen én op slag gedood. D. leed aan ernstige doofheid, zoodat ver moedelijk de oorzaak hierin gezocht moet worden. Het stoffelijk overschot is naar de woning vervoerd. altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijnhardtjes 2 st. 10 ct. Doos 50 ct- E. OSTERMANN GEHULDIGD. Groote belangstelling by zijn dertigjarig zakenjubileunt. Ter gelegenheid van het feit, dat de heer E. A. Ostermann voor dertig jaar be gon met in Nederland de bekende Persil- producten in den handel te brengen, was t' Woensdag feest voor de geheele Persil- gemeenschap, welke haar vertakkingen heeft over het geheele land. Om twaalf uur kwam het personeel bijeen in het Persil-huis te Amsterdam, waar den jubi leerenden directeur een hartelijke, intieme hulde werd bereid. De heer Ostermann werd door verschillende vertegenwoordi gers van het personeel toegesproken, ter wijl hem als blijk van dankbaarheid en waardeering fraaie gesshenken werden aangeboden. Na afloop der huldiging ver- eenigde men zich aan een gemeenschappe lijke lunch. Tusschen drie en vijf uur hield de heer Ostermann in het Persil-huis een receptie, waar zeer velen uit den grooten kring van zijn vrienden, relaties en cliënteele den jubilaris persoonlijk de hand kwamen drukken. Den geheelen dag door werden telegra fische en schriftelijke gelukwenschen be zorgd, terwijl bijna honderdvijftig bloem stukken de kleurige en geurige getuigen waren van de achting en sympathie, welke men in stad en land den heer Ostermann om zijn persoon en om zijn voortvarenden arbeid in die vele jaren toedraagt. Onder deze bloemstukken waren zeer fraaie exemplaren, welke op even fraaie als karakteristieke wijze de gevoelens van de afzenders vertolkten. In het Persilhuis schiepen zij een zeer feestelijke sfeer. PRAKTIJK-EXAMENS. Het 40e praktijk-examen in boekhouden, handelscorrespondentie en stenografie, afge nomen vanwege de vereeniging „Het Neder landsche Handels-Instituut" zal gehouden worden op 9, 10 en 11 Januari 1939 in de plaatsen in het prospectus genoemd. Ook zullen op die data worden afgenomen de leeraars-examen in handelscorrespondentie en stenografie, alsmede de examens privaat docent boekhouden (vakleeraar), fabrieks- boekhouden, hoofdcorrespondent, rekening courant-boekhouden en voorbereidend prak tijk-examen in talen en boekhouden. Het prospectus is gratis verkrijgbaar bij de be kende boekhandelaren en aan het secreta riaat te Haarlem, Kleverparkweg 142. De inschrijving voor alle examens is geopend tot en met den 28sten December 1938. DE BIJZONDERE-SCHOOL-KWESTIE TE WADDINXVEEN. Bij K.B. is ongegrond verklaard het be roep, ingesteld door den raad der gemeente Waddinxveen, tegen het besluit van Ged. Staten van Zuidholland van 10 Mei 1938, waarbij, met vernietiging van het besluit van den raad der gemeente Waddinxveen van 17 Januari 1938, is bepaald, dat de door het bestuur der vereeniging tot stichting en instandhouding van Nederlandsch oervorm- de christelijke scholen te Waddinxveen overeenkomstig art. 72 der lager-onderwijs- wet 1920 gevraagde medewerking tot stich ting eener bijzondere school voor lager on derwijs, aldaar, alsnog moet worden ver leend. Handelsverdrag tusschen Estland en Nederland. - Gisteren is te Tallin een han- delsversdrag tusschen Estland en Nederland geparafeerd. Te koop: 1 prima Damesrijw. met Torpedonaaf 12.50, 1 prima Heeren rijwiel met Torpedonaaf 15 bij A. BOOD, Heerenstraat 3. Te koop 1 spiegel, ovaal, 1 staande lamp met kap, modern. JAN v. SCORELKADE 42. Te zien tusschen 6 en 7 uur. Vraag en aanbiedingen van gebr. wagens en rollend materiaal. Jn. VISSER, Pieterstr. b. d. markt, le El. Carrosserie- en Wagenmakerij. Gevraagd: Piano, le klas fabr., prijs billijk. Brieven onder letter D 350 aan het bureau van dit blad. Te koop Heerenrywiel met lamp en remnaaf 16.50. DUBBELEBUURT 8. Te koop inruilmachines in goeden staat Matchsless 1936 3% K.K. 300, T.W.N. 200 c.c. 75, F.N. 3Y, z.k. 60, J.L.O. 60 c.c. 50, heerenrijwiel 22.50. Het Eysink Huis, Ritsevoort 58. Voor Naaimachines bij DEKKER, Spoorstraat 5'. Pracht eersteklas in- zinkbare Singer- en Pfaff-naimachines z.g.a.n., met garantie, nergens zoo goedkoop. In- en verk. naaimachines. Te koop uit netten inboedel: prima kapokbed voor 6.50, pracht veeren- bedden, mooi karpet 16 els 6.50, pracht vaste kleeden vanaf 8.50, prima ledikanten. Dekker, Spoorstr. 5. Te koop een Sjoelbak met schyven. HOUTMANSTRAAT 32. Te koop: 1 beste grijze wintermantel m. 48, 1 zwarte japon m. 48, 1 vosbont en een bloemenbak. TURFMARKT la. Pracht Heerenryw. 17.50, 14.00, 9.00, D. rijwiel 18.50, Jongens- en meisjes 12.50, Carrièrr ij wielen met as, beiden als nieuw 15.00 enz. NIEROP, Heerenstr. 10. Tel. 3817. Gebruikte kachels, in alle soorten reeds vanaf 3.00. Prima Vulhaard 20, Kachelpijpen, ellebogen, vulem- mers, kachelplaten, meubelen, enz. J. L. Sostman Jr., Ridderstraat 10. Te koop zwarte studiepiano, prijs zeer billijk. LAAT 20. Te koop gevraagd een beslist in goeden staat verkeerde wringer, met of zon der bok. Brieven met opgaaf merk en prijs onder letter L 357 bur. v. d. blad. Aangeboden goed onderh, kinder wagen 4. HOUTWEG 27. Te koop: prima gebruikte jongens- rijw., hoogte 22 inch, Heerenrijwiel en Damesrijwiel, alle in prima conditie, met garantie. DE RIJWIELHAL, J. HENSTRA, Laat 158-160, Alkmaar. Te koop aangeb. een moderne geh. gevoerde d. blauwe j. damesmantel 5.00, grijze damesmantel geh. gev. 6, een paar goed onderh. kunst schaatsen v. .4. Adr. bevr. b. v. d. b. Te koop prima Radiotoestel met stationsnamenschaal. UITENBOSCHSTRAAT 114. Te koop 2 beste platte wagens beiden met hekken w.v. 1 op collingsassen. Te bevr. WESTDIJK 10, Alkmaar,

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7