f JAPEN HER n DE BESTE: ROODS STSR i |i Stad en Onu S/NDS Brand in een bootenloods. Twee jachten vrijwel geheel verteerd. Vrijzinnig-Hervormden. Buitengewone algem. vergadering. EERSTE BLAD. Alkmaar, Maandag. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur heeft de Al'kmaarsche brandweer voor een zeer lastige puzzle gestaan: ze was uitgerukt voor een brand aan het Zeglis en het bleek bij aankomst, dat men hier feitelijk met een benzi nebrand te doen had, zoodat het schuimbluschkanon hier goede dien sten had kunnen bewijzen. Thans echter moest het vuur op de gewone wijze bestreden worden, hetgeen vrij veel tyd in beslag nam, maar tenslotte toch gelukte, zij het niet zonder dat groote schade was aangericht. Daar, waar vroeger het beruchte zwem bad aan het Zeglis stond, was sinds eenige jaren een bootenloods gebouwd door dr. Hofstee, die er zijn luxe jacht „Ibis" ge durende den zomer stationneerde, terwijl de loods bovendien nog plaats bood voor een tweede vaartuig, zoodat hier ook de „Horna" van den Bergenschen beeldhou wer Tj. Visser, lag. Het watersportseizoen is vrijwel voorbij en dus had de eigenaar van de „Ibis" be sloten, dat het jacht een dezer dagen naar de winterbergplaats moest worden overge bracht. Daarom ook was schipper W. van Vliet op dezen Zaterdagmiddag bezig, om de nog aanwezige benzine van de „Ibis" af te tappen, terwijl hij van pf.an was, om daarna de boot geheel gereed te maken voor den winterslaap. En terwijl van Vliet met dit aftappen bezig was, doch gebruik makende van een pomp, die in contact stond met de magneet, is er waarschijnlijk een vonk van de magneet gesprongen en deze heeft de benzine in vlam gezet Ineens 't was een kwestie van een onderdeel van 'n seconde stonden de geheele loods en de boot in lichte laaie en de schipper, die voorover gebogen zat, werd door de vuurzee zoo volkomen ver rast, dat hij zijn geheele gelaat schroeide! Gelukkig kon hij zich nog juist snel uit de voeten maken en bijtijds den vasten wal bereiken. Wat te doen? In afwachting van de komst van de inmiddels gealarmeerde brandweer trachtte van Vliet met natte zakken en later m£t zand het vuur te blusschen, doch dit bleek onbegonnen werk. En het werd duidelijk, dat de „Ibis" verloren zou gaan. De brandweer pakte direct na aankomst den brand energiek aan van verschillende kanten en het gelukte haar, de „Horna" naar buiten te sleepen. De motorboot was deerlijk geblakerd en de schade zeer aan zienlijk. De „Ibis" lag in de tweede bergruimte, ver van den wal af. Ze was onbereikbaar zoolang de brand woedde en het duurde zeker een kwartier, voordat men kans zag, het jacht te naderen. Toen het naar buiten gesleept werd, bleek het geheel verkoold te zijn. Het ranke vaartuig had al haar sierlijkheid verloren en dreef rond op het breede Noordhollandsch Ka naal als een troostelooze ruïne. Een der fraaiste jachten van Alkmaar was verloren. Het was een schip van Duitsche makelij en had 12000 aan bouwkosten gekost. De eigenaar had het eenige jaren geleden van een watersport vriend overgenomen en verzekerd voor 4000.hoewel de werkelijke waarde waarschijnlijk veel hooger was. De loods, eveneens eigendom van dr. Hofstee, brandde vrijwel geheel af. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. EEN ONGELUK. Hedenmorgen ruim 8 uur is op het Sta tionsemplacement een beambte, 'de heer Bijl uit de Stuartstraat, waarschijnlijk van een beun gevallen. Het geval liet zich niet onschuldig aanzien, waarom men den man voorzichtigheidshalve per ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis heeft overgebracht. Naar wij vernamen is de toestand gelukkig van dien aard gebleken, dat voor eenige be zorgdheid geen vrees behoeft te bestaan. PALING GESTOLEN. Bij de firma J. Vlug, vischhandel te Broek op Langendijk is in den nacht van Zaterdag op Zondag een brutale diefstal gepleegd. Door deze firma wordt de ge vangen paling van de visschers uit den omtrek opgekocht en Zaterdagnacht be vond zich een hoeveelheid van circa 1000 pond paling in een vischkaar, die zich in een schuur bevond. Gewoonlijk slaapt er iemand dichtbij of in de schuur, wat thans niet het geval was, zoodat blijkbaar geen onbekenden aan het werk zijn geweest. EEN ONGEWONE KLANT. De heer Bijvoet op den hoek van den Dijk kreeg hedenmorgen een ongewone be- zoeker in zijn mandenmakerswinkel. Het was namelijk een paard van den heer De Vet uit Warmenhuizen, welke vier voeter op de paardenmarkt was verschenen en op den Dijk voor een mogelijken kooper 'zijn draaftalent zou demonstreeren. Bij het keeren op den hoek drong het paard naar de groote winkelruit op en drukte er vervolgens doorheen, waardóór de ruit totaal verhield werd. De viervoeter mankeerde niets en had alleen maar een 'verschrikten eigenaar. De politie heeft een en ander te boek ge steld, maar de schade zal wel onderling worden geregeld. VERKEERSPUZZLE. Zaterdagavond kwam op den hoek Voor- damDijk een auto met een wielrijder in botsing. De autobestuurder verklaarde, dat de wielrijder, die vanaf den Dijk kwam, een linksche bocht nam, terwijl de wielrijder volgens zijn verklaring zeide hiertoe ge noodzaakt te zijn, daar de automobilist met zijn wagen links van den weg reed, terwijl hiervan slechts één koplicht brandde. Door de politie wordt naar de schuldvraag een onderzoek ingesteld. OPROEPING. De commissaris van politie verzoekt den wielrijder, die op Zaterdag 22 Oct. j.1. des namiddags te plm. 5.45 uur, op het Waag- plein een aanrijding heeft gehad met een wielrijdster, zich te melden aan het bureau van politie aan het Kerkplein alhier, afd. Verkeer. DE VEEMARKT. Men schrijft ons van deskundige zijde: Wanneer er ooit een bewijs nooaig zou zijn geweest, dat „vraag en aanbod" de markt regelen, dan zou dit heden gemak kelijk te leveren zijn. I)e aanvoer van rundvee was ruim, zoo wel van vette koeien als graskalveren, zoo dat de handel veel trager verliep dan de vo rige week, hoewel van lagere prijzen niet bepaald gesproken mag worden. Toch kon hier de marktgang niet den toets der critiek doorstaan tegenover Purmerend en Schagen, terwijl zulks tegenover Amster dam den vorigen Maandag, toen daar een te groote aanvoer was, zeer gemakkelijk viel. Leek in den aanvang de aanvoer van schapen wat klein, door den ruimen voor raad in de naaste omgeving werd in het ver moedelijk tekort snel voorzien. Toch waren de prijzen nog ruim zoo goed als de vorige week. De varkensmarkt was zeer vlug door te geringen aanvoer, zoodat ten slotte de markt, 2 cent hooger dan vorige week, op 28 cent sloot. NAJAARSVEEMARKT ALKMAAR. In navolging van hetgeen door den Prov. Bond van Rundveefokvereenigingen te Hoorn en Schagen met de najaarsvee markten wordt gedaan, zal door de combi natie van de fokvereenigingen Stompetoren, Heerhugowaard en Duinstreek morgen en Woensdag alhier te houden markt een afdeeling „geregistreerd vee" worden inge richt. Op beide dagen zullen ongeveer 30 stuks op het middenvak van het Waagplein wor den aangeboden. Woensdag zal het uitslui tend t.b.c.-vrij vee zijn. Zullen er Dinsdag jongvee, stierkalveren, guste- en kalfvaarzen worden gepresen teerd, Woensdag zullen naast geide- en melkkoeien ook tijdkalfkoeien aangetroffen worden. In de Harmonie werd heden, onder leiding van den vice-voorzitter, ds. v. d. Poel, uit Den Helder, een druk bezochte buitenge wone ledenvergadering gehouden van de Vereeniging van Vrijzinnig-Hervormden in Noordholland, waarin ds. B. J. Aris een inleiding hield over het onderwerp: „Een werkplan voor Noordholland". De voorzitter, ds. Poldervaart, was, naar ds. v. d. Poel mededeelde, wegens ziekte verhinderd. Spr. constateerde, dat men allen nog ver vuld was met blijdschap over het feit, dat het reorganisatieplan door de synode was verdrongen. Dit mag echter niet beteeke- nen, dat wij onze actie stopzetten. Wanneer wij in de kerk, die ons lief is, onze beteekenis willen handhaven, dan zullen wij moeten blijven strijden. Vandaag zullen wij ons beramen, hoe wij dit het beste zullen doen, hoe de provincie Noordholland, die grootendeels vrijzinnig is, langzamerhand in ons vaderland tot een positie zal komen, die wij wenschen. Spr. herdacht hierna den oud-voorzitter, ds. Baar, wiens nagedachtenis op voorstel van den voorzitter staande door de aanwe zigen werd herdacht. Een apart woord van welkom richtte spr. tot de afgevaardigde van Bussum, waar een nieuwe afdeeling was opgericht, en tot den kerkeraad van Naarden, die zich had aangesloten. Moge Noordholland blijven het bolwerk van vrije vroomheid, het bolwerk van de actie van de vrijzinnig-hervormden. Inleiding ds. Aris. Ds. Aris, hierna het woord voerende, stelde voorop, dat hij vandaag niet zou spreken over de orthodoxie, dat hij zich niet negatief zou richten tot andere par tijen of andere groepen. Wij moeten, aldus spr., ons vandaag positief richten tot ons zelf. Als grondslag voor de bespreking hebben wij in de eerste plaats noodig waarheid en eerlijkheid en vertrouwen tegenover elkaar. Hiervoor riep spr. de medewerking van allen in. De waarheid gebiedt ons, dat wij het ons niet te gemakkelijk maken. Ten aanzien van de situatie, waarin wij ons bevinden, zei spr., dat het vrijzinnig- christelijk leven in Noordhólland het beeld geeft van een langzame, maar hardnekkige afbrokkeling. Wij houden het op deze ma nier niet. Ook de orthodoxie zal het in Noordholland niet uthouden. Wij hebben kathedralen van kerken, door onze voorgeslachten gesticht, voor gods dienstoefeningen, die in een huiskamer konden worden gehouden. Wij hebben den stroom niet mee. Dit is niet de schuld van het modernisme, dat in 1860 kwam. Spr. citeerde ds. Heijnes, die de Noordhollanders schetste als menschen met een zin voor toe gepast christendom. Zij vragen: wat doet de kerk tegen werkloosheid en oorlog? Hij ziet, hoe de invloed van de kerk voor het practische leven door andere plaatsen (bioscoop, banken, warenhuizen) is weg gezogen. Het zedelijk leven in Noordholland staat hoog. Het begrip voor rechtvaardigheid is gekwetst door het beeld, dat de samenle ving biedt. Het bezit, aldus spr., heeft de kerk geen goed gedaan. Vele Noordhollanders zoeken de verwerkelijking van het hoogste elders. Als zy het daar konden vinden, dan moes ten wij de kerk de kerk maar laten, want dan ging het geestelijk leven niet achteruit. De moraal van de Noordhollanders is in het algemeen nog hoog. Ze is afkomstig van de beginselen uit de kerk. Zij leven thans buiten de kerk voort bij duizenden, die nooit meer in de kerk komen. De Noord hóllanders zijn individualistisch en toch leeft het evangelie in velen, die nooit in de kerk komen, sterker, dan in velen, die er wél komen. Zy houden zich verre van den predikant en de kerk, omdat die plaatselijk in het moeras zit. Het zijn beste menschen, meestal van middelbaren leeftijd, met een hoog begrip van moraal en karakter. Het zijn de uitloopers van de kerk en de vraag is, hoe hen te bereiken. Tot deze duizenden in Noordholland moeten wij ons op korten termijn richten, omdat dit geslacht bezig is uit te sterven. Het volgend geslacht krijgen wy zonder hen zeker niet. Wanneer wij het groot aantal lidmaten vergelijken met het aantal kerkbezoekers, dan is dit ontstellend. Dit geldt vooral voor het platteland. In de steden wonen zooveel menschen, dat men in de kerken altijd nog wel behoorlijke groepen in de kerken kan vinden. De cijfers van de vrijzinnig- hervormden leeren, dat ze geen achteruit gang in de steden vertoonen; daar zullen wy wel stand kunnen houden. Het directe gevaar voor onze beweging ligt op het platteland, waar wij de laatste jaren 1000 leden verloren. De classis Alkmaar telt 45 kerkgebouwen in vrijzinnige gemeenten, waarin slechts 17 predikanten werken. De classis Hoorn telt 46 kerkgebouwen in vrijzinnige gemeenten, waarin slechts 14 predikanten werken en dan zijn er nog kerken met predikanten, waarin bijna geen kerkgangers kome'n. Spreker had het vervolgens over groote provinciale bijeenkomsten, waarin de menschen in de fundamenten van hun geloof versterkt worden en wanneer men, als kleine groep, weet, dat men niet alleen is. Om te beginnen moeten die bijeenkom sten in groote zalen, met een zeer strengen karaktervollen stijl, waarbij de jeugdbewe ging noodig is, worden gehouden, in den vorm van een grootsch spel, zooals de V. P. R. O. organiseerde. Daarvoor moeten offers gebracht worden. Van ons moet ge vraagd worden, of wy trouw zijn aan onze beginselen, omdat wy het anders niet zullen houden en de beginselen, waaruit wy leven, zullen vervagen. Spr. gaf aan, hoe naar zijn meening het provinciaal bestuur anders moet worden toegerust. In het provinciaal bestuur moeten alle leden een taak hebben en voor de op gelegde taak staan. Spr. gaf dit nader uit voerig aan en legde er den nadruk op, dat de jeugd en de vrouwen daarin moeten worden opgenomen. Het moet er niet in de eerste plaats om gaan, dat allen in de kerk komen, al is dit van groot belang en zal het op den duur niet zonder dat kunnen. De nadruk op den z'endingsarbeid zal in de eerste plaats verschoven moeten worden naar het directe geestelijke leven. Wij moeten spreken als mensch tot mensch. Wij moeten getuigen, dat wij in deze wereld een houvast meenen gevonden te hebben, elkander moeten versterken en overtuigen, dat wij elkander noodig hebben. De men schen moeten met elkander spreken over het geestelijk leven. De orthodoxie achtte spr. de eerste tien tallen jaren nog niet in staat de rechten van de vrijzinnigen om te zetten in een erkenning en evenmin is daar de moed aanwezig om de vrijzinnigen het lidmaat schap te ontnemen. De othodoxie bestrijdt wel zich zelf, daaraan behoeven wij niet te veel strijd geven en voor dien strijd is het provinciaal bestuur. De nood waarin de kerk verkeert is ook een orthodoxe nood. Wij moeten ons ook openstellen voor de medewerking van die orthodoxen die maar een klein beetje wil len. Sp. wees op de strooming in socialisti sche kringen, die, tengevolge van den kerkstrijd in Duitschland, belangstelling gaan toonen voor het kerkelijke leven en wees er op, dat die belangstelling volstrext niet alleen gaan in de richting van het nagenoeg godsdienstig leven. Alles wijst er op, dat de Noordhollander niet onverschillig staat tegenover de waarde van de geestelijke dingen die drei gen verloren te gaan. De nood dwingt, aldus spr., want thans is het nog zoo, dat N.-H. evenveel protes tanten als katholieken telt, doch de ver houding wordt by het komende geslacht steeds ongunstiger. Applaus. Gedachtenwisseling. Ds. Cannegieter had zich de vraag gesteld of men zich vandaag er weer zou toe bepalen woorden tot zich te laten door- nngen of spijkers met koppen zou slaan, pr. oordeelde, dat van het bestuur een proep moest uitgaan van arbeiders in den wijngaard des Heeren in N.-H. en stelde zich als zoodanig beschikbaar. Spr. wekte het bestuur op deze arbeiders reeds het a.s. seizoen een taak op te leggen. s. Beek had een gevoel van be klemming gekregen, maar was ds. Aris och dankbaar, want zijn woord kan tot gezondmaking leiden. Hoopvol js d£ de ortrodoxie eerbied heeft voor oprechte vrijzinnigheid. Dit is althans spr. ervaring. De socialisten hebben z. te veel naar het partijbestuur gekeken en de menschen moeten opgevoed worden in zelfstandig denken. Ook spr. stelde zien voor zyn provincie beschikbaar, i. ?S' Wassi.nk herinnerde aan het enthousiasme in de vorige vergadering om 1000 voor een tekort byeen te brengen. spr was wat nuchter. Het bestuur zegde een rondschrijven toe en dat kwam niet. Spr betreurde het dat het bestuur het yzer niet had gesmeed toen het heet was. Voor predikantsplaatsjes worden armza lige traktementen aangeboden. Spr. meende dat de goed willenden in de eerste plaats door een predikant in een gemeen e geor- eaniseerd moeten worden. Om dit te be reiken moeten de traktementen beter wor den en spr. vroeg wat voor dit tekort ge- d3De secretaris"ds. Uitenthuis zeide, da? het niet tang tal duren of,K^rcul.tr. 7 al worden rondgezonden. Het prov. be s"s ook overtuigd, dat hierin wa moet worden gedaan, doch heeft gewacht op het begin van het seizoen. Voor elke gemeente heeft het bcstuu Tekeer Kroon betoogde dat te weinig aan de jeugdbeweging is gedaan Aan ae jeugd moet een groot gloeiend ideaal wor den voorgelegd en hy vroeg of ds. Aris dit reeds had uitgewerkt. Ds. E n k 1 a a r bevestigde de door ds. Aris geconstateerde lauwheid, waardoor de kerken, die er zijn, niet meer kunnen worden. Ten opzichte van den ge- wenschten zendingsarbeid v®rwacht^B weinig van gemeenteleden. Spr. oordeelde, dat het prov bestuur de taak moet gaan uitstippelen, in samenwerking met de vr°" wen en jeugd-organisatie. Spr. oordeelde dat de godsdienst-onderwyzers ook een mooie taak konden vervullen en wilde in die richting naar leiders zoeken. Ds. France was van een tegenove - gestelde meening en oordeelde, dat voor alles van de gemeenteleden ;en beroep op gemeenschapsleven moet uitgaan. Ds. Mo 11 van Charante wasvan oordeel, dat de achteruitgang wel 'n gevolg is van het feit, dat de kerk van den mo dernen tijd niet heeft durven spreken en slechts de oude paadjes is biijven bewan- delen. Spr. oordeelde het noodzakelijk, dat de kerk de taak van den tijd gaat spreken, opdat de kerk wordt een levend organis me. Spr. heeft het isolement van het pre dikambt zeer sterk gevoeld. Spr. oordeelde, dat predikant consulenten noodig zijn om den modernen tijd te leeren verstaan. Ook spr. stelde zich evenals ds. Canne gieter voor dien arbeid beschikbaar. D s. N ij h o 11 vroeg waar de jonge pre dikanten naar toe moeten, gezien den onwil in sommige gemeenten om predikanten te beroepen. De deur blijft gesloten, wordt die geopend, dan is spr. overtuigd, dat er predikanten zullen komen. Zoolang er zooveel vacatures zijn, wU spr. de gediplomeerde godsdienstonderwij zers meer inschakelen in het werk. De jeugd wil wel naar de kerk, vooral als ze zelf in het werk een aandeel krijgen. In de Rijzende Kerk in Noordholland, aldus spr., zit een element van onschatbare waarde. De heer Joh. de Veer achtte het wen- schelijk, dat verflauwde gemeenten in de le plaats aansluiting zoeken bij gemeenten waar nog wel belangstelling heerscht. Mevr. Cannegieter bepleitte meer overleg met de vrouwen-federatie, die uit onbekendheid met deze vergadering, mor gen een vergadering in Hoorn belegde. De vrouwen-federatie legt den nadruk op t ge voel, dat men als zusters bij elkander komt. De heer Korndörffer verwachtte veel van het persoonlijk, rustig contact met de jeugd. Als godsdienstonderwijzer ondervindt spr. weinig goede reactie bij de predikanten en hij krijgt 't gevoel, alsof de predikanten van oordeel zijn dat de godsdienstonderwijzers het niet goed doen. Vele collega's van spr. loopen zonder werk. Er zijn er onder die geen eten meer hebben. Waarom hen niet ingeschakeld? Spr. ondervinding is juist, dat, als men ingrijpt, 't raak is. Geef ons een kans, aldus spr. 't Gaat niet bij ons om den dominee uit te hangen, maar om het godsdienstig leven in Noordholland, dat naar spr. overtuiging wel een toekomst heeft. (Applaus). Mej. B o nd was van oordeel, dat gezien het vele werk dat wacht, geen predikant door een gevoel van minderwaardigheid gegrepen behoeft te worden. Ds B o e k e uit Kncllendam verwachtte goed werk van de uitwisseling van predi kanten. Ds. D o r g e 1 o o wees er op, dat vele predikanten overladen zijn met werk, dit werk zelfs niet meer af kunnen en daarom deed hij een beroep op de aanwezigen zich op te geven waarvoor zij zich geschikt ge voelen. Spr. was buitengewoon dankbaar voor de kentering, die er in de arbeidersbeweging zich ontwikkeld in de richting van het gods dienstig leven. Dit is een gunstig teeken in den nood der tijder. (Hierna werd gepauseerd tot kwart voor twee). De middagvergadering. In de middagvergadering deed de voorzit ter mededeeling van de financieele actie. Voor het voorgestelde door Ds. Aris is noo dig gedurende 3 jaar 2000. Spr. legde hier op den nadruk. De 2000 zijn noodig boven de jaarlijksche bijdragen. Ds. Aris bekwam hierna het woord voor het beantwoorden van de verschillende spre kers en bracht dank voor de correcte prac tische punten die naar voren zijn gekomen. Met Ds. Dorgeloo was spr. van oordeel, dat bepaalde predikanten practisch vol zitten en deze moeten niet in het provinciaal be stuur. Daarin moeten menschen die lust en tijd hebben om te willen werken. Hetgeen door Ds. Boeke was voorgestaan, had spr. sympathie. Het werk moet, met behoud van een centrale leiding, gedecentraliseerd wor den. Spr. ervaring is, dat er op de ringver- gaderingen niets gebeurd. Daarnaast moet komen een vergadering van predikanten die elkanders ervaring uitwisselen, ring uitwisselen. De meeste predikanten hebben geen me thode om de menschen bij te brengen hoe zy uit den bijbel kunnen leeren. Er zijn er echter die dit wel hebben en daarom moet er uitwisseling zijn tusschen de predikan- ten. De Noordhollander neemt in den regel een afwachtende houding aan tegenover den predikant. In de kerkeraad moet variatie zijn. Die moet niet bestaan uitsluitend uit menschen boven de 60 jaar. Spr. acht een bepaling noodig, dat kerkeraadsledea niet meer dan eenmaal direct herkiesbaar Een dominee moet niet worden de dien- der van den kerkeraad of de gemee^ naar van den kerkeraad of de gemeente, heeft een zekere vrijheid noodig, maar toch heeft dit het gevolg, dat hy alles aii^n moet uitvechten en daarom is een herzie, ning van de verhouding tusschen den predi kant en den kerkeraad noodzakelijk. Prin. cipieel is het fout, dat een predikant alle dingen moet doen, die ook een gemeentelid kan doen. Men moet in zijn werk leeren, dingen aan anderen over te laten en de fout van vele predikanten is, dat zij te veel zelf willen doen. De kerkeraadsleden moeten zich leeren bekwamen voor het werk in de gemeente, om het huisbezoek van den predikant, niet te vervangen, maar aan te vullen en voor te bereiden. Spr. conclusie was, dat de gemeenteleden veel meer geactiveerd kunnen worden. Spr. kende ten hoogste drie godsdienst onderwijzers, die geen werk hebben en ver wonderde zich over de in dit verband ge maakte opmerking. Medegedeeld werd, dat dit juist was, doch dat zy' die werken, zoo weinig ontvangen, dat zij er niet van kunnen leven. Ook stond men nog te afwijzend tegenover de vrouw als godsdienstlerares. Ds. Aris bevestigde dit, doch z.L moest men ook rekening houden met de wijze, waarop een gemeente reageert. Op het gevaar van de vacature-penningen wees spr. nog meer uitvoerig. Alleen als men de krachten in eigen ge meente mobiliseert, dan kan men het gods dienstig leven bevorderen, doordat men dan als mensch tot mensch elkander dichter nadert. Spr. gaf het prov. bestuur advies om in deze richting tips te geven. De voorzitter sprak een woord van dank tot ds. Aris voor zijn inleiding en deelde mede, dat het bestuur het stichten van comité's van acties in de verschillende kringen wenschelyk oordeelt. Spr. verzocht hen, die daaraan willen medewerken, zich op te geven en zegde toe, dat het bestuur het gesprokene zal overwe gen en er zooveel mogelijk uitvoering aan zal geven. LEERAAR BENOEMD. Bij beschikking van den meister van eco nomische zaken van 20 Oct. 1938, directie van den landbouw, is voor het tijdvak van 10 Oct. 1938 tot 1 Oct. 1939 benoemd tot tij- cielyk leeraar aan de Rijkslandbouwwinter- school te Schagen de heer J. J. de Vries, aldaar. VERTROKKEN PERSONEN. Echtg. W. J. de Hoijer, z. b., geen, van N. G. Piersonstr. 33 naar Amsterdam. W. F. Drioel, z. b., N. H., en gezin, van Corfstr. 25 naar 's-Gravenhage. U- Gorter, hulp in de huishouding, N. H., van Wilhelminalaan 11 naar Opsterland. Smit, dienstbode, R. K., van Kennemer- singel 261 naar Amsterdam. P* Scheltus, z. b., geen, van Bleekerskade naar Wageningen. A. Meems. dienst bode, Ger. K., van Boterstraat 20 naar Bergen. K. Koeten, z. b., geen, van V'ollebrandtstr. 23 naar Rijswijk. u' U» Beke, slager, R.K., van Brouwerstraa 8 naar Haarlem. N. Guldemond, N. n-> van Tcsselschadestr. 5 naar Rotterdam. A. M. Overtoom, winkeljuffr., R. K., van SeheteldoekscHhaven 8 naar Bloemcndaa M. W. G. van Zutphen, dienstbode, R. K., van Visscherslaan 35 naar Amster dam. D, J. Korteweg, z. b., Rem va Prinses Julianalaan 2 naar Leiden. ~~L l van Ree, pensionhoudster, N. H., van hm mastraat 107 naar Zeist. T. Rens, hum in de huishouding, geen, van Ingelandstr. 5 naar Amsterdam. J. L. T. Groneman. z. b., N. H„ van Prinses Julianalaan naar Wageningen. J. Verschoor, mon- nierwerker, N. H„ van Omval 106 naar Herkingen. K. van der Linden, brood bakker, geen, en gezin, van Robert Owen- straat 12 naar Oudorp. J. Ankringa. pakhuisknecht, geen en echtg., van Rober Owenstraat 7 naar Oudorp. J. visser' assuradeur, geen, en gezin, van Westerwe» 149 naar Heiloo. A. W. Hijmering' schoenmaker, N. H., van Snaarmanslaan 51 naar Velsen. T

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2