y-uMicaiies Jkownciaal Tlieuws Agenda Weec&eacfit fBucqexüjkg Stand LAATSTE BERICHTE SouDVAbis^ AMSTERDAMSCHE BEURS eerste bi.ap. de luthersche kring. gebakken visch. brand in graanmaalderij. boerderijbrand TE kropwolde. EGMOND AAN ZEE CASTRICUM Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. ^rde huur en het fondsgeld betaald Han mag het overschot nog net vol e zijn om van te leven, de groote feen zooals kleeding, beddegoed, huis d kachels etc., och daar komt men van. I*aaa> „iöf aan t.np. -SJREÏ af D.'comïé doet nu weer beroep" OP uw liefdadigheidszin, om eC" te helpen en die menschen in de ge fllnhpid te stellen om bij ons comité te Inkomen waaraan zij behoefte hebben. Sr ft u wat u meent te moeten en te kun- en geven. Het geld wordt besteed voor nieuwe goederen bij den Alkmaarsche ^Honderden aanvragen van belangheb benden worden jaarlijks door ons comité hëhandeld. Verscheidene uitzendingen naar rusthuizen, herstellings- en vacantie- orden worden door ons comité verzorgd. Maar al dat werk zullen wij r.iet kunnen doen zonder uwe medewerking, vandaar dat wij weer een beroep op u doen. De goederen welke u niet meer gebruikt of draagt en die u natuurlijk al aan ons comité hebt toegedacht, zullen wjj graag 2 November a.s. v. ontvangst nemen. Onze wagens zullen weer door de stad rijden en de padvinders en verkenners zullen het bij u afhalen. Laat u als gewenscht door een maat schappelijk werker/ster inlichten over de ^ijze waarop het door u afgestane wordt besteed en ge zult overtuigd zijn een goeden daad te hebben verricht. Een prettige propaganda-avond De vrijzinnige Luth. Kring heeft gister avond in het meer dan 300 jaar oude immers van 1619 dateerende kerkge bouw aan de Baangracht haar eersten avond gehouden in dit seizoen. Daarvan is door filmvertooning een propaganda avond gemaakt. Het was dezen avond Ook, dat mevr. wed. MakkinkUden Masman voor het eerst optrad in haar nieuwe functie van presidente van den Kring, als opvolgster van mevr. Brunner- Brouwer te Bergen, die had gemeend het bijltje erbij te moeten neerleggen. De avond werd met gemeenschappelij- ken zang geopend (Lied 237 1 en 2), waarna mevr. Makkink een openingswoord spiak, belangstelling vragend voor het werk van den Kring, terwijl zij voorts dank betuigde voor het vele werk, door haar voorgangster voor en in den Kring verricht. Het doel van deze organisatie werd doo spr. in het kort geschetst als het vormen en versterken van den band die allen bindt, welk doel hij tracht te bereiken, behalve door een blaadje, ook door het houden van vergaderingen met lezingen, een naai- en handwerkkrans van dames, enz. Van een en ander werd in het verdere verloop van den avond op goedgeslaagde wijze een kijkje gegeven door films, welke vertoond werden door den heer Schalkwijk uit Bergen. Maar dat was pas na de pauze, gedurende welke den bezoekers (een vijf tigtal) een kopje thee werd aangeboden in de kerkeraadskamer. Daarvóór waren het (gedeeltelijk ge kleurde) films van Alkmaar, Camperduin, een tocht langs de Noordholiandsche kust, de haven van IJmuiden, de Zaanstreek met Hembrug en van Amsterdam, welke films deden genieten van het vele bekende dat zij te zien gaven. Maar het aardigste was bewaard voor het tweede deel van den avond: een weer gave van een vergadering van den Luth. Kring, een dienst in de kerk onder leiding van den tegenwoordigen predikant ds. van der Woude en een bijeenkomst van den dameskrans. Wat was dat aardig (en grappig!) al die bekende stadgenooten in actie te zien, waarvan velen thans zelf in de kerk aanwezig waren. De laatste film gaf een fotografisch ver slag van den tocht van den Krir.g naar het landgoed Duinrell te Wassenaar in Juni 1.1., ter bijwoning van het openluchtspel „Reinaerde de Vos", waarvan ook ver schillende opnamen werden getoond. Wat hebben die Alkmaarders na afloop nog een pleizier gehad in De P staaf, eveneens te Wassenaar, niet alleen met een gezellig praatje, maar ook bij de verschillende ontspannings-geledenheden in den tuin! Aan het einde van den avond bracht mevr. Makkink een woord van dank voor de vertooning der films, waarna zij op wekte tot bijwoning van de bijeenkomst op a.s. Maandag, waar ook herdacht wordt dat 300 jaar geleden de eerste luthersche predikant in Alkmaar zijn ambt aanvaard de. Nadat nog was medegedeeld, dat een oud-lid der gemeente (mevr. Oostmeijer, thans te Haarlem) een nieuw kleed had aangeboden voor de tafel in de kerke- radskamer, werd de avond met het zingen van coupletten 1 en 5 van Lied 288 be sloten. IONGICORBIGXKRD). DE AANVARING OP DEN NIEUWEN WATERWEG. De „Maria Christina" het andere schip. Betreffende de scheepsbotsing op den Nieuwen Waterweg nabij ducdalf „rood 88", waarbij het Grieksche s.s. „Chryssi" is gezonken, worden ons nog de volgende bijzonderheden gemeld: Het schip, dat op weg was van Rotter dam naar Buenos Aires, geladen met steen kolen, lag voor anker. Plotseling hoorde de bemanning een hevigen knal en vrijwel te gelijkertijd stroomde het water het achter schip binnen. De sleepboot „Hoek van Hol land" was het eerst ter plaatse en trof zeven leden van de bemanning in een sloep aan, die aan boord werden genomen. De Chryssi helde zeer sterk naar links over, terwijl het achterschip onder water verdween. De dichte mist belemmerde het reddingswerk zeer, doch de booten slaag den er in betrekkelijk korten tijd in, alle leden van de bemanning die uit dertig'kop pen bestond, te redden, waarna allen met al hun bezittingen op de „Meermin" werden ondergebracht. Slechts twee leden konden niets van hun goederen redden. Aanvankelijk bleven de kapitein en eeni- ge officieren op de brug van de Chryssi. De op het achterschip aanwezige zeven schapen en twee varkens konden eveneens worden gered. Vannacht omstreeks één uur ver dween het schip in de diepte en op dat oogenblik staken alleen de masttoppen nog boven water uit. De kapitein en de officieren hadden inmiddels het schip verlaten en waren overgestapt op de sleepboot „Blankenburg". Zy zijn thans nog in de onmiddellijke nabijheid van het wrak. Behalve de kapitein en een officier zyn de opvarenden vanmor gen omstreeks zeven uur, nadat zij het wrak om twee uur hadden verlaten, in dichten mist met de Meermin en Argonaut te Maassluis aangekomen. Zij zijn vanmor gen per autobus naar Rotterdam vervoerd. De botsing blijkt te zijn geschied met het uitgaande Portugeesche stoomschip Maria Christina. Dit schip heeft weinig schade op- geloopen en heeft de reis vervolgd. Het wrak, dat voor het grootste gedeelte in het vaarwater ligt, is zeer belemmerend voor de scheepvaart, die vanaf gisteravond moest worden stilgelegd. Niet minder dan negen schepen waren gedwongen voor an ker te gaan. Verkrijgbaar voor werkloozen, die in steunregeling of werkverschaffing zijn op genomen. Bonnen: iederen Donderdag aan het aan de Keetkolkschool. Visch: volgende week Vrijdag eveneens aan den Keetkolkschool. Ten hoogste 3 pond per gezin. De directeur van het gemeentelijk bureau voor sociale zaken te Alkmaar, E. C. v. d. HEUVEL. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. e directeur van het gemeentelijk bureau voor sociale zaken deelt aan belanghebben- mede, dat gedurende het tijdvak van oensdag 26 October tot en met Dinsdag f^vember de volgende kleuren bons Keldig Zijn: ^argarinebonnen: blauwe kleur; vetbonnen: witte kleur; streep groen met roode De directeur voornoemd, E. C. v. d. HEUVEL. Vanochtend is, vermoedelijk door kort sluiting, brand ontstaan in de electrische graanmaalderij van de firma C. Schouten en Zn. aan den Lekdijk, te Bergstoep, ge meente Bergambacht. De brand werd omstreeks vier uur ont dekt en nam weldra een grooten omvang aan. de brandweer was spoedig ter plaat se, doel moest met haar blusschingswerk wachten, totdat de electrische centrale te Gouda de fabriek buiten stroom had ge zet. Zij had daarna da handen vol om het vuur, dat krachtig woedde in de groote voorraden graan, te bestrijden en de nieu we silo's voor vernieling te vrijwaren. De maalderij zelf is geheel uitgebrand en voor een groot gedeelte ingestort. De brandweer uit Ammerstol verleende assistentie. Die van Gouda en Lekkerkerk verschenen eveneens -er plaatse, doch be hoefden niet op te treden, aangezien voor verdere uitbreiding van den brand toen geen gevaar meer bestond. De schade, die aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. bondgenootschap met het fascisme op het gebied van het koloniale vraagstuk te com- pleteeren. Volgens den correspondent van „Le Jour nal" te Rome zijn welingelichte kringen van meening, dat von Ribbentrop overkomt om met de Italiaansche regeering een verster king van het driemögendhedenverdrag tus- schen Italië, Duitschland en Japan voor te stellen. Deze versterking zou gaan tot een verdrag inzake wederzijdsche hulpverlee ning, zulks in antwoord op de verdere be wapening van Frankrijk, Engeland en de Vereenigde Staten. Ook Chamberlain naar Rome? De „Matin" meldt uit Londen, dat men aldaar herhaalt, dat Chamberlain zich na de definitieve regeling van het Spaansche vraagstuk en de van krachtwording der overeenkomst tusschen Londen en Rome, naar Rome zou kunnen begeven om er nieuwe besprekingen te hebben met Mus- solini. ZWARE BRANDEN IN HANKAU. De correspondent van Domei heeft een beschrijving gegeven van den toestand in Hankau, na de bezetting door de Japansche troepen en zegt, dat de stad een hel gelijkt. Zoowel in Hankau, Woetsjang als Hanyang woeden zware branden, zonder dat iemand pogingen in het werk stelt deze te blus- schen. Het Japansche consulaat-generaal, het hoofdkwartier van de Japansche lan dingstroepen te Hankau, is opgeblazen. Ook het centrale bureau van de Kwo Min Tang en de yzerfabieken te Hanyang staan in brand. Volgens de „Yomioeri" zal op 3 Novem ber a.s. een plechtigheid gehouden worden ter viering van den Japanschen triomfante lijken intocht in Hankau. BRAND OP DE „DEUTSCHLAND" GEBLUSCHT. De reis naar New York voortgezet. De gezagvoerder van de „Deutschland" heeft vanochtend te 10.40 uur zijn reederij radiotelefonisch medegedeeld, dat de brand op zyn schip met eigen middelen geheel gebluscht is. Het schip zet de reis naar New York op volle snelheid voort. Passa giers en bemanning zijn ongedeerd. De pas sagiers hebben voortdurend hun kalmte be waard. Verwacht kan worden, dat het schip nog Vrijdagavond te New York zal aanko men. Te Kropwolde, gemeente Hoogezand, is vannacht brand uitgebroken in de kapi tale boerderij van den heer J. Nieboer, be woond door K. Norder, welkt boerderij tot den grond toe afbrandde. De bewoners moesten half gekleed het brandende perceel verlaten. Er ging veel koren verloren. Twee paarden en een koe konden met de groot ste moeite gered worden De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. VON RIBBENTROP VANDAAG TE ROME? Voor besprekingen met Mussolini. Mevrouw Tabouis deelt in de „Oevre" mede, dat gisteravond laat te Londen en Parijs werd vernomen, dat de rijkskanselier van buitenlandsche zaken von Ribbentrop vanmiddag te Rome zal zijn. Hij zal er, naar men meent, met Musso lini spreken over de groote overwinning van Japan. Ook zal hij de voorstellen ter sprake brengen, welke Duitschland aan Polen heeft gedaan in de Roetheensche kwestie en de militaire .politiek van de as. De verdeeling van invloedszones in oost- Europa en den Balkan geeft aanleiding tot zeer veel moeilijkheden tusschen Rome en Berlijn. Op grond van de laatste berichten schijnt bevestigd te worden, dat Duitschland zich definitief heeft uitgespro ken tegen een gemeenscha p- pelijk Poolse h—H ongaarsche grens, doch dat het bereid zou zijn tot concessies aan zyn Italiaanschen bondge noot op andergebied. De correspondent van de „Matin" te Rome meldt aan zijn blad, dat volgens in geloofwaardige kringen verkregen aanwij zingen, het program der nieuwe Italiaansch Duitsche besprekingen drieledig zou zijn. Het zou de volgende punten bevatten: 1. De Hongaarsche eischen. 2. Versteviging van het anti-komin ternpact. 3. Koloniën voor Duitschland. De correspondent zegt, dat opgemerkt dient te worden, dat alle geruchten over dit laatste punt uit de Duitsche bron af komstig zijn. Het rijk zou wenschen het Aanbesteding. B. en W. hebben aanbesteed het ophalen van vuilnis langs de huizen in het jaar 1939. Ingeschreven werd door H. Koopman voor 6,45 per keer, P. Zwart 6,48, M. P. Koopman 10 en N. Gul 9. Het ophalen moet tweemaal per week geschieden. Het werk werd gegund aan den laagsten in schrijver, H. Koopman voor 6,45 per keer. In 1938 was de laagste inschrijving 6,50 per keer. Buiten het seizoen, wanneer 1 keer per week meer de vuilnis opgehaald wordt, kost het ophalen de gemeente in 1939 dus 670,80. De aangespoelde bommen. De bommen, die op het strand zijn aan gespoeld, bleken bij onderzoek door een deskundige der artillerie-inrichtingen rook bommen te zijn. Ze zijn gedeeltelijk op verren afstand van het dorp, in het duin vernietigd. Er bleek zulk een groote voor raad te zijn, dat de deskundige niet vol doende springstof had en de rest later nog zal moeten vernietigen! Het verbruik van gas, water en electriciteit. Nadat vanaf 1933 het verbruik van gas in het derde kwartaal,, waarin het badsei zoen valt, voortdurend is afgenomen, is dit jaar voor het eerst weder een toename te constateeren en wel met 12 waardoor het verbruik met één sprong weder op het peil van 1934 is gekomen. Het verbruik van electriciteit gaf sinds 1931 alleen in 1935 een kleinen teruggang te zien. In de andere jaren nam het ver bruik steeds toe, dit jaar weder met 14 Het waterverbruik gaf sinds 1931 alleen in 1934 en 1936 een kleinen teruggang te zien, dit jaar steeg het verbruik weder met 14 Het jaar 1938 is dus wel bijzonder gun stig, daar het verbruik bij alle bedrijven steeg en wel met respectievelijk 12, 14 en 14 Een algemeene begraafplaats. Blijkens een schrijven van B. en W. aan den raad heeft het college een over eenkomst met de Ned. herv. gemeente aan gegaan waardoor de gemeente nu een al gemeene begraafplaats zal krijgen. De voorwaarden waaronder deze overeen komst is tot stand gekomen luiden: Aan de gemeente wordt voor gebruik als algemeene begraafplaats ter beschikking gesteld het kerkhof, gelegen aan de noord- zyde van de kerk en wel vanaf de meest westelijk staande haag. De bestaande recognitie van 10 aan de bedoelde kerk blijft gehandhaafd. Het gebruik van de gemeenteklok voor luiden op Zon- en feestdagen en bij begra fenissen wordt gratis aan de Ned. herv. kerk toegestaan. De door de Nederlandsche herv. kerk in gediende nota vaar gebruik van begrafe nis-attributen komt te vervallen. De bijdrage voor herstel van den klokke- stoel le geven door de Ned. herv. kerk ver valt. De kosten van afrastering komen rekening van de gemeente. voor Tentoonstelling. Tot en met 31 Oct. eiken dag 10—12, 1.30 —6 en 7—10 uur, in het voormalig politie bureau Langestraat 87, tentoonstelling „Het leven der zee". Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 ujir, le hoofdnummer De terugkeer van Arsène Lupin (detect.); 2e hoofdnummer Bokser tegen wil en dank (kom.); hoofdrol Wayne Morris. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, 8 uur, Geheime zender L. B. 17 (sens.); in het Hollandsch journaal o.a. Optocht 8 Oct. te Alkmaar. Viétoria-theater, 8uur, hoofdnummer 30 dagen corvee (kom.); hoofdrol Fernandel. Toegang boven' 18 jaar. City-theater, ff uur, hoofdnummer De Patriot (rom.-hist.); hoofdrollen Harry Baur en Pierre Renoir. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 26 October. 7.30 uur, Waakt en Bidt, ds. Vunderink over „Het evenwicht der ziel" voor den Ned. Chr. Vrouwenbond. 8 uur, dancing Harmonie, optreden Elly Ney voor de Kamermuziekvereeniging. 8 uur, café Central, ledenvergadering Het Witte Kruis. 8 uur, Kapelkerk, prop.-bijeenkomst Evang. Maatschappij; spr. ds. Mulder van Rotterdam (lid H.B.' 8 uur, de Unie, ledenvergadering afd. Roode Kruis. Donderdag 27 October. 8.15 uur, Harmonie, opvoering „George en Margaret" door tooneelgroep „Het Masker" voor Covoto. Plan A. Al die werkloozen, zij verhangen hun tijd, zij DOPPEN das hun tijd eri j I hun dag en dooden (VERNIET/OEN) dus, I terzelfder tijd de mogelijkheid om In die- I zelfde uren „voort te brengen". Dat is dus het dooden of vernietigen van I" voortbrengingsmogelijkheid, hetgeen het-1 zelfde is als het vernietigen van de mogelijk-1 heid tot kapitaalvorming en terzelfder tijd I" wordt het levensgeluk en de moraliteit van die levende wezens vernietigd, van die I millioenen, die tot werkloosheid gedoemd *Ün. I Stop daarmede, dat is'misdadig. Vernietig I dan liever het doode product, dat vroeger I" is samengesteld; vernietig dan liever dien j geaccamaleerden, vroeger verrichten arbeid (dat doode product) en laat den levenden, - I* recht op geluk hebbenden mensch, produ- ceeren en gelukkig zijn. Bldx. 35 (IS) w. C. Sickon - Beheersverordening Gemeentelijk Gasbedrijf. Daar Ged. Staten bij besluit van 5 Oct. j.1. haar goedkeuring aan de be heersverordening van het Gemeentelijk Gasbedrijf hebben onthouden, omdat dit volgens haar in strijd is met de gemeente wet, zal opnieuw een verordening in den raad komen, waarin de verschilpunten niet meer zullen voorkomen. Een gouden echtpaar. 28 Octobe- zal het 50 jaar geleden zijn dat het echtpaar Piet Mooij en Maartje Mooijv. d. Schinkel in het huwelijk zijn getreden. De heer Mooij is 81 en mevr. Mooijv. d. Schinkel is 73 jaar oud. Voorts, is de heer Mooij 51 jaar ouderling geweest aan de Ned. Herv. kerk. Het echtpaar geniet nog een uitstekende gezondheid en op de receptie, die in de Rustende Jager op 28 Oct. gehouden zal worden, zal het de beiden oudjes niet aan belangstelling ont breken. Drie kinderen en 23 kleinkinderen zijn uit hun huwelijk ontsproten. Krachtige of stormachtige toenemende westelijke tot noordelijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt; regen (later in buien); zachter des nachts; overdag in het westen kouder en in het oosten zelfde temperatuur. Slecht weer op til. Het hooge drukgebied over centraal- Europa nam sterk in beteekenis af. Rond de Oostzee en over Duitschland bleef het somber betrokken weer, doch de nachtelijke temperaturen waren in deze omgeving niet zoo laag als gisteren. Over zuid-Duitschland, het zuidoosten van ons land en noord- Frankrijk vroor het nog licht. Het gisteren genoemde oceanische hooge drukgebied heeft zich over het zuiden van de Britsche eilanden uitgebreid en de voor van lage drukking tusschen beide hooge drukgebie- den trekt heden met zware bewolking over ons land heen. Een zeer belangrijke storing ontwikkelde zich in den loop van den nacht tusschen IJsland en Schotland. Zy neemt in beteekenis toe en zal zuidoost waarts via de Noordzee naar onze omgeving bewegen. Het weer ten onzent komt geheel onder invloed van dit lage drukgebied. Voor morgen zal de wind tot krachtig of stormachtig toenemen, het weer wordt regenachtig bij betrokken tot zwaar bewolkte lucht. De nachtelijke tempe ratuur stijgt aanmerkelijk terwijl het overdag in het westen kouder wordt. ALKMAAR. GEBOREN: Louise Maria, d. van Johannes Petrus Jozefus Zonneveld en Maria Cornelia Oude- jans. Johannes Zogarret, z. van Johannes Brink en Roliena Everdina Kaal. GETROUWD: Willem Jacobus Snijders en Maria Fenna van der Haagen. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Woensdag 26 October 1938. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. In hotel De Burg te Noordscharwoude werd ten overstaan van notaris G. A. Verkade uit Alkmaar in het openbaar ver kocht, het onderstaande eigendom van den heer P. Hollenberg te Zuidscharwoude. De uitslag dezer verkooping was als volgt: Kapitale huismanswoning, schuren, hooi berg, boomgaard, moestuin, Dorpsstraat B 161, groot 15.90 Are, twee akkers kunst- weide resp. 12 en 13 snees. Opgehouden op totaal 8000. Een akker bouwland onder Noordschar woude, ten noorden van de Preekersloot (6 snees). Kooper de heer St. Smit te Alkmaar voor 370. Onder Oudkarspel: akker bouwlar.ö en water 2e ten zuiden van de Trijntjessloot, Nieuwekocht (10 sn.) Kooper de heer P. Berkhout te Zuidschar woude voor 220. Acht akkers bouwland, twee akkers ten Oosten van de Diepsmeerringsloot resp. 20 en 25 snees, de Meerakker (12 sn.), een akker, Slot genaamd (9 sn.), Kikkert (8 sn.), Schavemaker (14 sn.), Bulakker (10 sn.), Bepakker (15 sn.) Kooper de heer Ant, Mooij te Zuidscharwoude voor 3813.14. Een perceel weihnd in de Diepsmeer, Arie Maartensen, a. d. Prov. weg, groot 1.05.65 H.A. Kooper de heer P. Berkhout te Alkmaar voor 945. Een perceel kunstweide, Nieuwegroet, het Zuidelijkste naast den Groeneweg, (28 sn.) Kooper de heer J. Jonker, Zuidscharwoude, voor 1148. Een dito naast het vorige perceel (28 sn.) Kooper de heer K. Jongert te Haarlem voor 1064. Een dito naast het vorige perceel (28 sn.) Kooper de heer P. Berkhout te Alkmaar voor 1120. Als voren (28 sn.) Kooper de heer J. Prins, Oudkarspel voor 1260. Een viertal perceelen werden niet gegund. Hierna werd <en verzoeke van de erfge namen van mevr. de wed. C. van Kleef— Kos een woonhuis en erf, aan de Dorpsstraat B 152 te Zuidscharwoude verkocht. Kooper de heer J. Commandeur te Zuid scharwoude voor 1770. STAATSLEENINGEN. 3—314 Nederl 1938 3 Ned -indië 1937 5Hi DuitschL '30 m. verkL BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert NederL Ford Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust. Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika .lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKrN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert.. Union Pacific Canadian Pac. Vorige koers 101'/is 999/l« 32 141V» 148V, 150V, 131V. 42t/4 907. 3607. 233 144% 427i, §30Vi, 50 3815/16 377ie 157/is 67. 49 5 472»/, 178 180 78»/. 637. 163 317»/. 3327, 757, 297, H'Vi, 10 Vu 239% 165 136 1627. 1157, 3»/l6 116 903/, 125»/, 121 227 286 265 30 ISVifl 137i, 72 57. laatite 2.45-3.00 101»/, 99'/, 32V.-V4 142 148 151'/, 130 41»/, 907, 3547, 2317, 1447, 42 29-% 49%-50 774 3874 361/4-7, 141-% OVis 48?-% 468-1/, 1751/, 180 777, 62 160 316»/, 3307,-1 74»/, 297. Il»/l6*l 9%-10 2361-71 164 134»/, 162 113 37,-9/l6 1157, 907,-1 1257, 120»/, 2251/4 284j-5i 263 29'/, 14% 13-7:6 717, 5 fExclaim. 'Exdividend. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers 24, heden 24 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden 1-837/» 1.83»/, 8.757/, 8.77 73.68 73.6724! 4.90 4.90 31.11 31.09 34' 41.76 41.74 39.12 24 39.15 45.15 45.20 44.02}4 44.07ij] New-York Londen Berlijn Parys Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3