DE MAN VAN SMAAK PREFEREERT TRiUMPH 1 CENT VIRGINIA 'N TRIOMF VAN SMAAK WERELDSPAARDAG de Vries £ucfiiiuxact Het notitieboek van Brusse. Nieuws in 't kort. EEN BRIEFKAART VAN PUTTEN OORTMEIJER, ALKMAAR. 'SA— meUt** Alkmaar, Zaterdag. Men kent natuurlijk den journalist en schrijver, den heer M. J. Brusse kortweg Brusse genoemd al was het alleen maar omdat hij de vader, althans de geestelijke yader, van Boefje geweest is. Hij heeft een eervolle journalistieke loop baan achter den rug, hij heeft in zijn jonge jaren langen tijd in den tredmolen der da gelij ksche werkzaamheden meegeloopen, maar men heeft bij de N.R.Crt., waar Brusse het grootste deel van zijn leven gewerkt heeft, begrepen, dat de kracht van dezen begaafden schrijver meer in het buiten werk, in de beschrijvende of zooals hij het opvat in de vertellende journalistiek zit. Daarom was Brusse de man, die op het Journalistieke oorlogspad zwierf, hij was de verslaggever bij de groote reportage, hij was de beschrijvende journalist bij alle spannende gebeurtenissen in den lande en hij reed statig achter Hare Majesteit als de Koningin in een verren uithoek een bezoek aan bijna vergeten landgenooten ging brengen. Daarna zocht Brusse zijn eigen weg, hij ging „Onder de menschen". Hij zwierf met een vagebond langs einde- looze wegen, hij voer in een heen en weer gesmeten bootje naar een lichtschip om er het leven van den eenzamen zeeman te dee- len, hij zat in Rotterdam met een pet over zijn destijds nog weelderigen haardos naast een luidruchtig pierement, ergens in de Zandstraat en bestudeerde er de faits et gestes van hen, die aan den zelfkant van het leven staan. Hij ontmoette merkwaardige menschen, den ouden heer Doris, Johny, den fat met het ruime geweten en last not least Boefje en hy teekende ze niet met houtskool of crayon maar met woorden en zinnen, op de rake wijze zooals hij alleen dat gekend heeft. Dat die litteraire portretten tot ons volk hebben gesproken bewijst Boefje, waarvan het gelijknamige tooneelstuk dezer dagen zijn 700ste opvoering zal beleven, Boefje, •wins naam wij eigenlijk niet meer als ver kleinwoord mogen schrijven, niet omdat hy' inmiddels een Boef zou zijn, maar omdat hij, dank zy de bescherming van zijn gees telijken vader, juist een braaf en oppas send huisvader is geworden. Een man als Brusse heeft een schat van herinneringen en een „notitieboek" dat eigenlijk een complete bibliotheek is. Nu is Brusse in een landhuis in Hargen gaan wonen, maar hij kan niet aan het „rusten" wennen. En omdat de omstandig heden meebrengen, dat hij niet meer als vroeger naar nieuw avontuur kan zoeken wanneer dit althans te zware lichamelijke eischen stelt heeft hij bedacht, dat hij als journalist zich nog op andere wijze ver dienstelijk kan maken. Dat hij zijn „notitie boek" wel eens zou kunnen doorbladeren en van zijn ervaringen iets zou kunnen vertel len aan menschen, die ze wellicht nog niet kennen. Daarom hebben wij Brusse bereid gevon den elke week voor onze courant een herin nering uit zijn veelbewogen journalistieke jaren te schrijven en tevens enkele tooneel- critieken te verzorgen. De man, wiens feuilletons wij als jongen hebben „verslonden", zal elke week de schatkamer van zijn herinneringen binnen- te zijn geworden door den Japanschen inval in het Zuiden, doch in werkelijk heid zal dit den val van Japan verhaas ten. Verder verklaarde Tsjang Kai Sjek, dat de Japanners in den strijd aan de Jang Tse meer dan driehonderdduizend man hebben verloren. De vergadering werd geopend door Wang Tsjing Wei, leider van de Kwo Min Tang. waarna de president der republiek, Lin Sen, een rede hield. Hij sprak zijn droef heid uit over de onverschilligheid van de wereld ten aanzien van den Japanschen inval in China. Eenige landen hebben geholpen, doch zij hebben hun verplichtingen overeenkomstig het Volkenbondshandvest niet volbracht. Lin Sen wees er verder op, dat de inval van Japan in China slechts een begin is. De bedoeling is het verkrijgen van de hegemo» nie in het Verre Oosten en later in de ge- heele wereld. De raad heeft vervolgens een dankbetui ging gezonden aan de Chineesche troepen aan het front voor hun dappere verdediging gedurende de afgeloopen vijftien maanden, nietegenstaande de overweldigende macht van de Japansche gemechaniseerde en ge motoriseerde troepen. Reusachtige python ontsnapt. - De poli tie van West en Zuidwest Londen zoekt op het oogenblik naar een twee en een halve meter lange python, een der lievelingsdieren van den zoon van den beroemden schrijver Conan Doyle. Gistermorgen heeft men 'het reptiel gezien bij de hekken van Hydepark, waar het een hond ernstig verwondde. Het terrorisme in Palestina. - Gisteren zijn in Palestina vijf slachtoffers gevallen, onder wie drie rebellen, die door de troepen gefusilleerd werden en een Arabisch hulp agent en een jood, die vermoord zijn. Een tweede jood werd gewond. De zuiverings actie wordt voortgezet. gaan en er iets uitzoeken, dat hij voor onze lezers geschikt acht. Misschien laat hij zoo nu en dan de deur van de safe wel eens dicht omdat hij dan weergeeft wat hem in zijn nieuwe omgeving en in de menschen van deze streek heeft getroffen. Wij zullen elke week een schetsje uit zijn „notitieboek" publiceeren en het eerste vindt men in feuilletonvorm in dit nummer. Moge de bekende schrijver, een der wei nige eereleden van den Nederlandschen Journalistenkring, nog vele jaren aan onze courant zijn zeer gewaardeerde medewer king verleenen. DE TOESTAND VAN DS. WITKOP. Men schrijft ons uit Schagerbrug: Zooals eerder vermeld is onze plaats genoot, dominee H. J. Witkop, Dinsdag avond nabij het vliegkamp „De Kooij" ten gevolge van den zwaren mist, met zijn auto in het Noordhollandsch kanaal gereden. Aanvankelijk scheen het of de predikant van dit ongeval waarbij hij ternauwernood aan den dood is ontkomen geen voor zijn gezondheid nadeelige ge volgen zou ondervinden, doch Vrijdagmor gen gevoelde de dominee zich niet wel en klaagde hij over pijn in zijn linkerzijde. Op advies van den. dokter zal hij zeer waarschijnlijk gedurende een week' het bed moeten houden. HUWELIJKS-ZWENDELAAR GEARRESTEERD. In het najaar van 1936 maakte een alhier wonend meisje door middel van een huwe lijksadvertentie in één der groote dagbladen kennis met een jongeman, die zich zeer be schaafd wist voor te doen. - Hij kwam haar vaak per auto bezoeken en wist door zijn innemend optreden zoo haar vertrouwen te wekken, dat zij er wel dra toe overging hem op zijn verzoek geld te leenen. Op een gegeven oogenblik ver dween hij echter met de Noorderzon en was het meisje 120 en twee gouden ringen ar mer geworden. Aangifte bij de politie volg de, waarbij al spoedig bleek, dat de ge zochte zich ten onrechte had bediend van den naam van een in Indië vertoevenden persoon, die -te goeder naam en faam bekend stond en met de geheele zaak niets uit staande had. -Toén laatstgehoemde dezer dagen in het moederland terugkeerde, kon het onderzoek, dat aanvankelijk was doodgeloopen, met kracht worden voortgezet. Dank zij de me dewerking van de Amsterdamsche recher che kon de vermoedelijke dader al spoedig aldaar worden aangehouden en naar hier v/orden overgebracht. Na aanvankelijk hardnekkig ontkend te hebben, viel de 28-jarige dader, die reeds 6 jaar gehuwd bleek te zijn en reeds meer dere vonnissen wegens oplichting en ver duistering achter den rug had, weldra door den mand en legde hij een bekentenis om trent zijn zwendelpraktyken af. Hij is we gens oplichting ter beschikking van de Justitie gesteld en naar het Huis van Be waring overgebracht. WERELDSP AARDAG. Maandag 31 October. Naar de directie der Nutsspaarbank ons mededeelt, zal het kantoor der Spaarbank Maandag onafgebroken geopend zijn en wel van des morgens 9 uur tot des avonds 6 uur. Op elk oogenblik van den dag kan men dus terecht om zijn spaarpenningen in te bren gen. Spaarbusjes worden den geheelen dag ter lediging aangenomen. Voor de op school sparende kinderen is een aardige verrassing beschikbaar gesteld. Vanzelf sprekend is Maandag ook voor de andere jeugdige spaarders een klein ge schenk aanwezig. Bovendien besloot het Spaarbankbestuur, ten behoeve van de te Alkmaar op den Wereldspaardag geboren kinderen een spaar bankboekje met een eersten inleg van tien gulden beschikbaar te stellen. Dat het aantal spaarders ondanks het aan zienlijk aantal, dat thans reeds ingeschreven staat (13200 waarvan 10600 te Alkmaar woonachtig), nog steeds voor uitbreiding vatbaar is, moge blijken uit de omstandig heid, dat sedert den vorigen Wereldspaar dag (30 October 1937) het aantal spaarders opnieuw met 400 is toegenomen. Ieder, die iets gevoelt voor onze pogingen het sparen zooveel mogelijk te bevorderen, zouden wij willen verzoeken: Vestigt in eigen kring de aandacht op den Wereldspaardag. De Nutsspaarbank wacht U gaarne. „HET BIECHTGEHEIM". Zooals elders uit dit nummer blijkt, wordt Maandag in 't Gulden Vlies een voorstelling tegen populaire prijzen van 't Biechtgeheim gegeven. De Telegraaf schrijft hierover o.m.: Een stuk gespeeld met allen ernst, waard Om door iedereen gezien te worden. De Tijd: Een puik gespeeld, spannend volksstuk, dat de menschen boeit. Een vertooning waard om door honderden en honderden ge zien te worden. Dit verdient volle zalen en met een gerust geweten kan ik haar voor heel de familie aanbevelen. brengt U zonder enige verplichting een Nieuwe Mercedes schrijfmachine op Uw kantoor. Prijs vanaf 85. 2 jaar garantie! ZWERVERS Een dezer dagen heeft de politie in het nachtelijk uur twee minderjarige broers alhier zwervende aangetroffen en aange houden. De jongste is naar de ouderlijke woning te Franeker overgebracht. De oudste, die onder regeeringstoezicht stond, bleek zich te Grootegast aan diefstal van een rijwiel met toebehooren en twee regenjassen te hebben schuldig gemaakt. Na dat hy een bekentenis had afgelegd en de gestolen voorwerpen grootendeels alhier achterhaald en inbeslaggenomen konden worden, is hij ter beschikking van den bur gemeester van laatstgenoemde gemeente gesteld en daar heen gebracht. BIJENTEELT. Het bestuur der afd. „Heiloo en omstre ken" van de „Vereeniging tot bevordering van de bijenteelt in Nederland" te Wage- ningen heeft bij den aanvang van haar winterprogramma de beschikking weten te krijgen over de fraaie „Bijenfilm" der afd. Amsterdam. Deze met onnoemelijk veel geduld moeite en kosten vervaardigde film brengt het geheele wondere bijeenleven en imketsbedrijf in beeld; zij toont ons ook hoeveel kennis van het leven der bijen en ervaring er noodig is om het kos telijk product onzer boomgaarden, bloe menweiden en heide, „de honing", te winnen. Het bestuur heeft gemeend belangstel lende natuurvrienden en leerkrachten aan instellingen van onderwijs, voor zooverre mogelijk, gelegenheid te geven deze film te komen zien. Zij heeft daartoe echter slechts een zeer beperkt aantal introduc ties beschikbaar, welke op verzoek a.s. Maandag te bekomen zijn bij den secre taris, den heer H. J. Ruygh, Kennemer- straatweg A 13, Heiloo. Nadere bijzonderheden vindt men elders in dit nummer, ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 30 October is de apotheek van Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. EEN BONTE KOE. By de politie alhier zyn inlichtingen te bekomen omtrent een koe (bonte), welke op de Marktstraat was blijven staan. VEREENIGING VOOR FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING. In de gisteravond gehouden buitenge wone ledenvergadering der afdeeling Alkmaar van bovengenoemde vereeniging werd in beginsel besloten, om het 25-jarig bestaan der afdeeling op een nader te be palen dag waardig te herdenken. Een programma voor dien dag zal door het bestuur der afdeeling worden samen gesteld. NATUURHISTORISCHE TENTOONSTELLING. Geen beter buur, dan de natuur. Het schoolmuseum „Natura" te Zwolle organiseert in tal van plaatsen in ons land een belangrijke tentoonstelling, omvattende honderden vogels, zoogdieren, preparaten, enz. Cultureele instellingen hebben het in onzen tijd moeilijk. Gelden om deze ten toonstellingen te houden in de daarvoor ge- eigende zalen ontbreken en daarom is men daarvoor aangewezen op lokalen die door de gemeentebesturen gratis beschikbaar worden gesteld. In Alkmaar heeft de gemeente geen lokalen voor een dergelijke omvangrijke ten toonstelling beschikbaar, waarom wij de na tuurvrienden aanraden heden en morgen een bezoek aan deze tentoonstelling te brengen, die in Bergen in de Uloschool in het Beem- sterpark wordt gehouden. Deze tentoonstelling, die gister werd ge opend, kan men- van 's morgens 9 tot 's avonds half tien bezichtigen. Wy hebben gisteravond aan deze tentoonstelling, die on der leiding staat van den heer E. P. Lier en mej. Düringhof, een bezoek gebracht en be treuren het, dat voor een dergelijke leer zame tentoonstelling het ruime lokaal slechts drie dagen beschikbaar werd gesteld. Dit is geen dilettantenwerk en wij hebben groote bewondering voor den heer Lier en mej. Düringhof, die nacht en dag hebben gewerkt om in de korte spanne tijds, die hun gegeven werd, deze tentoonstelling in te richten. Al leen het transport voor deze expositie is zeer omvangrijk. De kostbare preparaten, die hier tentoongesteld staan, vindt men slechts in onze universiteiten. Men staat eenvoudig versteld over de complete collectie inheem- sche strand-, bosch en poldervogels. Des avonds worden er ook smalfilmpjes vertoond, die door den heer Lier worden toegelicht. Gisteravond zagen wij een zeldzame film van het leven van een waterspin, welke film onder water is opgenomen. Het merkwaar dige is, dat bij de waterspin het mannetje en het wijfje samen werken om het nest voor de nakomelingen zoo goed mogelijk te ver zorgen. De opnamen waren sterk vergroot. De waterspin spint onder water een net zooals de huisspin dit boven water doet. De watervlooien worden daarin tot prooi van de spin en wij zien het merkwaardige verschijnsel dat de waterspin wanneer zij van plan is, lang onder water te blij ven, lucht medeneemt tusschen de buik haren. Wij zien, hoe de spin een slakken huis, dat zij zich tot woning koos, met lucht vult, waardoor het naar boven stijgt om daar door draden van de spin aan de oppervlakte van het water te worden be vestigd. Wij zien, hoe de spin de water vlooien uitzuigt en het omhulsel er van naar beneden laat vallen. Wij zien de spin in de broedklok haar eieren, die in wer kelijkheid zoo groot zyn als een spelde- knop, deponeeren, de spin in de klok uit en inkruipen zonder dat er water in de klok, die toch onder water aan waterplan ten is bevestigt, komt. Zoo'n waterspin legt een 200 pieren en als er jong leven in het nest is gekomen, is de moeder onophoudelijk bezig lucht van de oppervlakte van het water naar bene den te sjouwen, tot de jonge spinnetjes deze bezigheid zelve kunnen verrichten en zich, evenals zij, met de watervlooien kunnen voeden. Ook van de in ons land levende ring slangen, die ongeveer 1 1.20 M. groot worden en in Zuid-Europa ongeveer 1.80 M., werd een zeer interessante film ver toond. Wonderlijk is het te zien hoe zoo'n slang 'n levende kikker door zijn veel kleineren kop naar binnen werkt. Wij zien deze slangen ook met elkander onder den grond in hun winterslaap, maar wy zien ze ook boven den grond, in het bosch en in het water en bewoideren de film, die moge lijk heeft gemaakt, dit alles van nabij te zi Een bezoek aan deze tentoontelling brengt ons dichter bij de natuur en doet ons de natuur meer lief krijgen. BERGEN BETAALT GEEN HOOGERE TARIEVEN. In verband met het feit, dat Ged. Sta ten van Noordholland aan het gemeentebe stuur van Bergen hebben bericht, dat van 1 November 1938 af, de stroomlevering zal worden stopgezet indien de gemeente het opnieuw verhoogde tarief niet aanvaardt, besloot de gemeenteraad van Bergen in comité-vergadering op 28 October aan Ged. Staten te berichten, dat de gemeente niet bereid is van 1 November a.s. af dit opnieuw verhoogde stroomtarief te aan vaarden, doch voorstelt de vaststelling van het tarief over te laten aan de ministers van binnenlandsche zaken en waterstaat. Bergen had verzocht, zoolang het proces van Alkmaar loopt, zelfstandig als stroom- leverancier aan de bevolking te mogen bly- ven optreden. Zooals men weet, stellen Ged. Staten zich op het standpunt, dat de stroomlevering ge controleerd moet worden en dit beginsel is ook vastgelegd in de pas aangenomen electri- citeitswet. Ged. Staten hadden aan Bergen bericht, genoegen te nemen met een stroomlevering door de gemeente tijdens den duur van het Alkmaarsche proces, mits Bergen een ver hoogden prijs voor de maximale belasting betaalt. De raad van Bergen was van oordeel, dat dit geen principieel verschil is, doch een politiek van het mes op tafel, waarvoor niet gezwicht mocht worden, omdat niemand rechter in eigen zaak behoort te zijn, waar om besloten werd Ged. Staten te verzoeken er genoegen mede te nemen, dat de minis ters bepalen hoe hoog het verhoogde tarief zal moeten zijn. Aangezien dus de raad principieel zich bereid verklaarde een verhoogd tarief te betalen, doch alleen van oordeel is, dat niet de tegenpartij de hoegrootheid er van be paald, wordt verwacht, dat Bergen 1 No vember niet zonder stroom zal geraken en dit te meer, omdat de minister in zijn toe lichting op de electriciteitswet te kennen heeft gegeven, dat hij met de belangen van de gemeenten rekening wenscht te houden. Waar het hier voor de bevolking eer. uitermate belangrijke kwestie geldt, begrij pen wij niet, dat ter voorlichting aan de be volking op de comité-vergadering geen openbare is gevolgd. GESLAAGD. Mej. G. Schouten alhier slaagde gister te Amsterdam voor het examen apothekers assistente. KRUIDENIERSDIPLOMA. Bij het deze week gehouden examen voor het vakdiploma voor kruideniers, slaagde o.a. onze stadgenoot de heer P. Haytema. VERSLAG OVER DEN TOESTAND VAN HET L. O. Verschenen is het verslag omtrent den toestand van het Lager Onderwijs in de gemeente Alkmaar over het jaar 1937. Wij vinden hierin o. a. de volgende algemeene opmerking van de Commissie van Toezicht: De Commissie meent, dat ook in de ge meente Alkmaar meer en meer blykt, dat ondanks de toewijding van het onderwij zend personeel de belangstelling voor de school bij de kinderen steeds minder wordt. Buiten de school wordt de aandacht te veel in beslag genomen, zooals door het verkeer op den weg, de radio, de zich steeds meer ontwikkelende jeugdbeweging De terugslag komt tot uiting door min dere rust en het spoedig afgeleid zijn bij het onderwijs in de klas. Naast deze algemeene factoren is die van den socialen nood in vele gezinnen mede oorzaak, dat bij de kinderen een zekere dofheid en onverschilligheid ont staat, die zich bij hen openbaren in een gebrek aan belangstelling en energie. IS DIT U VOLDOENDE? Men schrijft ons: Dat het „Alkmaarsche Kleeding- en Dekking-comité" Uwe medewerking ver dient, daarvan hopen wij U in het volgende te overtuigen. Door de honderden aanvragen die het comité jaarlijks te behandelen krijgt is het bewijs geleverd dat het in een groote behoefte voorziet. Het A. K. D. C. is in eene vergadering van den Armenraad in principe oce Het comité ondervindt van de aut'^- ten hier ter stede veel medewerking °ntei* Als het comité-werk hun niet zoo pathiek was, dan zouden versch zakenmenschen ons niet zoo ter win ene Doordat onze organisatie zoo uitgebr kunnen wij zooveel werk verzetten s' In het A. K. D. C. zijn alle richtin vertegenwoordigd waardoor het neut86" karakter van het comité verzekerd is ra'e Op velerlei gebied is er verdeeldhp'a maar wü hebben een basis tot samenw king gevonden, die ons in staat stelt werk te centraliseren. Wij staan als menschen tegenover me schen. "~T"I Alle aanvragen worden eerst onder zocht vóór dat een toewijzing volgt, zoodat wij de meeste zekerheid hebben dat ht verstrekte ln goede handen is terecht geko. men. Een bestaande controle-commissie be houdt zich het. recht voor dit te allen tijdè te kunnen controleeren. Zyt gy nog niet geheel en al overtuigd dat het A. K. D. C. Uw steun waard is, 2je dan deze dagen de lijst van namen van vooraanstaande personen die zich bereid hebben verklaard zitting te nemen in het comité van aanbeveling. En mocht U dan ten slotte nog meer willen weten, vraag het gerust aan een der comité-leden; zij zullen U graag volkomen inlichten. Wy zijn overtuigd dat U dan op 2 Nov. de padvinders en verkenners niet met leege handen zult wegsturen, wanneer ze U zul- len vragen om gedragen of gebruikte goe deren. Wij zijn ook overtuigd dat U dan op 5 Nov. de door een onzer collectanten gepre senteerde bus niet zult laten passeer» zonder iets te hebben bijgedragen ten be hoeve van die menschen waarvoor het A. K D. C. is opgericht. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikte de Nandoe Alexandrië, de Pelikaan Jodhpur en de Ibis bleef met motorstoring te Medan. Post en reizigers worden overgenomen door de Buizerd. Op de thuisreis landde de Emoe te Rangoon en de Zilverreiger te Bagdad. Hedenmorgen is de „Torenvalk" met ge zagvoerder Blaak, van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord bevond zich 118 K.G. vracht, 426 yi K.G. briefpost en 42 K.G. pakketpost. De volgende passagiers hebben geboekt: 3 AmsterdamKarachi, 2 Amsterdam— Jodhpur, 1 Amsterdam—Calcutta, 1 Am sterdamRangoon, 1 AmsterdamBatavia, 1 MarseilleBandoeng, 1 Alexandrië— Karachi. Zwengel van een pomp op het hoofd. - Gistermiddag was de koperslager Ceelen uit Heesch by den landbouwer A. van der Leest te Oss bezig met het sloopen van een pomp. Op een gegeven oogenblik knapte een der buizen af, waardoor hy den zwengel van de pomp met kracht tegen het hoofd kreeg. C. liep een zeer ernstige hoofdwonde op. In zorgwekkenden toestand is hij naar het zie kenhuis overgebracht. Zoo'n zware eisch kunt U niet stellen of wij kunnen met onze ervaring dezen zonder meer garandeeren- Centrale Verwarming Alkmaar Rotterdam Tel. 2197-3897 Tel. 44504 Maandag 31 October a.s. Al zitten we dan niet bepaald Nog in de voorspoedsjaren, Heusch waar een wil is, is een weg Tot regelmatig sparen! Zelfs zónder dat men zich privé Daarvoor wat heeft t' ontzeggen, Biedt een verstandig oveileg Nog kans tot óverleggen. Al is die „wegleg" nóg zoo klein In deze crisis-tyden, Al kan het dar geen guldens meer, Doch hoogstens kwartjes lijden. Al knoopt men d'eindjes moeilijk sa&m In 't dagelijksche leven, Tóch is het goed om 't spaar zin tuig De vólle maat tc geven! Want sparen is de bron van kracht Sinds jaren, maanden, dagen, Wie spaart kan in het vér verschiet Een stootje-méér verdragen. Wie spaart denkt niet alleen aan nu, Doch ook aan later jaren, Hij hoopt zich financieele zorg Door 't sparen te bespare- De ouwekousoppotterij Is lastig en bezwaarlijk, Vanwege brand- en diefstal-kans Als oppot-pot gevaarlijk. De Spaarbank is safe „spaar- tehuis" Voor ieders spaar-contar.ten, De Wereldspaardag rekent weer Op nieuwe wegleg-klanten! (Nadruk verboden). PHILIA.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2