Nogmaals de wilde bussen- dienst. Heden de dienst Alkmaar-Amster dam door de Amsterdamsche politie stopgezet. Erg mooi van voren zeg! Tjonge... van achteren ook! Waar? Bij P. van den Brul Op pag. 4, le bl. Maggi's Soepen beheersen ons land MAGGI' SOEPEN ZZ tycovweiaat Tlieuws BERGEN EERSTE BLAD. Alkmaar, Donderdag. Velen onzer lezers hebben zich erover ver wonderd, hoe het mogelijk is dat na de ver oordeeling door den president van de Am sterdamsche rechtbank, in kort geding, de Noord-Holland Express gisteren den dienst ongestoord voortzette. Men ergert er zich recht aan, dat in ons land, waar overal dezelfde wetten gelden, in de eene stad de president van de rechtbank de Wilde buSsen- dienst verbiedt en in de andere de eischen om die te verbieden, afwijst. Terecht spreekt men dan ook van den verkeers chaos. Toen 15 Februari 1937 het reglement Auto-Vervoer-Personen voor den tijd van twee jaar werd ingevoerd om de regeering bevoegdheid te geven, een vergunningsstel sel voor autobuslijnen in het leven te roe pen, omdat de wet op de openbare middelen van vervoer geen voldoende houvast bood om ordenend op te treden, bleek het al spoedig, dat het niet mogelijk was, de „wilde" buslijnen aan te pakken. 26 September 1938 werd daarom een nieuwe wet ingediend, die 15 Februari 1939 in werking moet treden om in de leemte te voorzien. Tegen deze wet heeft zich inmid dels een groote tegenstand ontwikkeld, om dat daardoor 250 busondernemers en 1400 werknemers gedupeerd zullen worden. Ook voor de Staat beteekent dit nog al iets, omdat deze diensten aan belasting een twee millioen opbrengen, terwijl door stopzetting van de diensten straks weer zoovele werk nemers als werkloozen gesteund zullen moeten worden. Tot nog toe vorderde de Staat stopzetting van de diensten, op grond van de Wet, doch de meeste rechters waren van oordeel, dat in de wet niet stond, wat bedoeld was en dat ze daarom niet gestraft konden wor den. Thans vorderen de concurrenten van de wilde" busdientsen de spoorwegen en de tramwegmaatschappijen op grond van de oneerlijke concurrentie de stopzet ting van die diensten en zij hebben, althans bij den president van de Amsterdamsche rechtbank, mr. A. G. van Royen, het ge- wenschte succes. Aangezien de processen tusschen de spoorwegen en de „wilde" busdiensten civiele processen zijn, bemoeit de politie zich pas dan daadwerkelijk met de kwetsie, wanneer een eischeres, in dit geval de spoorwegen, krachtens het vonnis, de be voegdheid heeft, den sterken arm in te roe pen en wanneer die eischeres zich daartoe tot de politie heeft gewend. Het is daarom zaak, dat wij het vonnis, dat de president van de Amsterdamsche rechtbank, bij verstek, tegen de vennoot schap, onder den firmanaam Oorbeek, tevens handeldrijvende onder den naam Noordholland Express, gevestigd te Amster dam en aldaar kantoor houdende Rusten burgerstraat 19, heeft gewezen, nader be zien. Het slot van de dagvaarding luidde, „dat bij vonnis, uitvoerbaar bij voorraad, ondanks verzet en hoogere voorziening ook tegen de individueele vennooten van gedaagde: Jo- berdina Oorbeek, echtgenoote van Willem Frederik Moreel en Jacob Oorbeek, voor meld, uitvoerbaar bij lijfsdwang en zulks tot een geding voor den gewonen rechter ter dezer zake, een in kracht van gewijsde kan uitspreken, zal zijn verkregen: a. aan gedaagde wordt gelast de in de eerste drie alinea's omschreven dienst te staken; b. de eischeres wordt gemachtigd om de onder a. bedoelde dienst te verhinderen, desnoods met behulp van den sterken arm; c. gedaagde wordt veroordeeld om voor eiken autobusrit, in strijd met het onder a. gevorderde verbod, aan eischeres een dwangsom te betalen tot een bedrag van 250; d. kosten rechtens. Gedaagde was niet verschenen, noch ver tegenwoordigd. Het vonnis. In zijn vonnis zegt de president: „De vordering van eischeres komt ons, behou dens de gevorderde uitvoerbaarverklaring van dit vonnis, bij lijfsdwang, tegen de voornoemde individueele vennooten van gedaagde, onrechtmatig, noch ongegrond voor. Deze behoort dus te worden toegewe zen in gevoege, als hieronder vermeld. Rechtdoende bij verstek. a. gelast zulks totdat een in gewijsde voor den gewonen rechter ter dezer zake een in kracht van gewijsde gegane uit spraak zal zijn verkregen; Gedaagde, de autobusdienst, doet haar in werking gebrachte en gehouden dienst tusschen Alkmaar en Amsterdam, staken. b. machtigt eischeresse om voormelde autobusdienst te verhinderen, desnoods met behulp van den sterken arm; c. veroordeelt gedaagde om voor elke autobusrit, in strijd met de onder a gege ven last, aan eischeres als dwangsom te betalen een bedrag van 250; verklaart dit vonnis ook uitvoerbaar bij voorraad, ondanks verzet; weigert de gevraagde uitvoerbaarwer king bij lijfsdwang, van dit vonnis tegen voornoemde individueele venooten van ge daagde; veroordeelt gedaagde in de kosten van dit geding, aan de zijde van eischeres, tot deze uitspaak begroot op 27. Zooals men ziet, machtigde de president van de Amsterdamschen rechtbank in dit alles behalve fraaie vonnis, de spoorwegen om den autobusdienst, desnoods met be hulp van den sterken arm, te verhinderen. Gezien, hetgeen elders gebeurt, twijfelen wij er niet aan of de spoorwegen zullen ook in dit geval de hulp van ie politie in roepen. Hedenmorgen is dit in Amsterdam ge schiedt. zoodat de dienst is stopgezet. n Eerlijk gezegd, vinden wij de figuur in dezen niet schitterend. Vooralsnog is Ne derland een rechtsstaat en waar geen wij heen, wanneer.- op verzoek van concurren ten, in kort geding, dergelijke ingrijpende beslissingen door een president van een rechtbank worden genomen? Wij kunnen ons dan Ook voorstellen, dat er rechtbank-presidenten zijn, die ervoor passen, om door middel van dit achter- deutje te ordenen, hetgeen bij de wet ge regeld moet worden. Het mankeert er nog maar aan, dat deze president de door de spoorwegen gevorderde lijfsdwang tegen over menschen, die toch op eerlijke wijze hun brood trachten te verdienen, ook nog niet heeft toegewezen. Wij begrijpen, dat de Alkmaarsche poli tie er niet happig naar is om in deze kwes tie als sterk arm op te treden, doch zoolang er in hoogere instantie geen andere beslis sing valt, zal ook zij, als dit wordt gevor derd, als zoodanig moeten optreden. De bond van de z. g. „wilde" bussen-houders adviseert daarom, van elk verzet tegen da politie af te zien. Het rechtsgevoel van het Nederlandsche olk wordt bij dezen gang van zaken echter niet bevredigd en de re geering zal daarom goed doen de noodige haast te betrachten om een wettelijke re geling tot stand te brengen. OP HET NIPPERTJE GERED. Voorbijgangers durfden niet redden.... Gisteravond om 7 uur is te Utrecht in de bocht van den Weerdsingel tusschen de Vaalt en de Noorderbrug een auto ongeluk gebeurd, dat dank zij snel handelen van een Utrechtenaar bizon der goed is afgeloopen. Een auto uit Alkmaar met drie inzittenden, t.w. de heeren J., P. en M. Smit, reed aldaar plotseling te water en stortte in den ter plaatse zeer diepen Weerdsingel. Kennelijk waren de Alkmaarders niet goed bekend met de situatie, want inplaats van rechts af te gaan, reden zij met hun wagen recht uit, met het gevolg, dat de auto den Singel indook. De wagen bleef vlak aan den walkant liggen en de kap bleef nog juist boven het water uitsteken. Dat heeft intusschen de redding zeer vergemakkelijkt. Een voorbijganger, die aan den overkant van den WeeYdsingèl passeerde, de heer Kooiman, zag het ongeluk gebeuren en toen hij tot de ontstellende ontdekking kwam, dat niemand van de verschillende omstan ders een hand uitstak, om een poging tot redden te ondernemen, bedacht hij zich niet, sprong gekleed te water en zwom den breeden Weerdsingel over. Hij klom direct op de kap, en wist deze stuk te trappen. Toen was de rest gemakkelijk, want de in zittenden konden toen uit den wagen ge trokken worden. Spoedig waren zij op den wal gebracht en bij omwonenden binnen gedragen. Nadat de drie Alkmaarders later op het politie-bureau van droge kleeren waren voorzien, konden zij in den loop van den avond naar Alkmaar terugkeeren. De auto werd vannacht met een kraan wagen opgetakeld. HET KOEDIJKER AUTO-ONGEVAL. Vóór 14 dagen stelde de officier van Justitie den vader van de drie kinderen, die op 2 Januari bij het auto-ongeval om het leven kwamen, in voorarrest, onder verdenking den opzet te hebben gehad, zich van vrouw en kinderen te hebben willen ontdoen. De geruchten hierover gingen het eerst in de Abbekerker Weere, waar de familie van de vrouw woont, op grond van een bekend geworden driehoeksverhouding. Ofschoon, volgens de politie uit Bergen, die onmiddellijk het ongeval had onder zocht, dit ongeval op normale wijze was verloopen, kreeg de rijkspolitie,, op grond van gedane nasporingen, de sterke over tuiging, dat hier van misdrijf sprake was, met het gevolg dat de verdachte door den officier van Justitie in voorarrest werd gesteld. Verdachte bleef alle schuld ont kennen, doch de officier verlengde het voorarrest met een week en verkreeg van de Rechtbank verlof om dit met een maand te verlengen. De vrouw van den verdachte, die met haar baby bij het ongeval gered is en dus de eenige is die in de auto zat en haar man heeft zien rijden, blijft in de onschuld van haar man gelooven. Ook het meisje, dat thans in Heemstede dient, heeft tegen ver dachte geen bezwarende verklaringen af gelegd. Volgens andere getuigen moet zij, toen zij verdachte na het ongeval in het ziekenhuis bezocht, waar hij verpleegd werd, de woorden hebben toegevoegd: „het is mislukt". De justitie ziet hierin een aanwijzing, dat er misdrijf in het spel was en meent over meerdere bezwarende getuigenver klaringen te beschikken. In Bergen, waar het gezin woonachtig is en waar men dit kent, acht men dit evenwel uitgesloten. Verdachte is met zijn raadsman Mr. C. A. de Groot bij het Hof in Amsterdam tegen de beslissing van de rechtbank in hooger beroep gegaan. Hedenmiddag zal het Hof hierover be raadslagen en de verwachting is, dat de man in vrijheid zal worden gesteld. EEN PRACHTIGE i-AVOND. Lezing van mej. G. Brugmans. Het Departement Alkmaar van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft Woensdagavond zijn eerste bij eenkomst gehouden in dit winter seizoen. Het bestuur had voor dezen eersten avond zijn keuze laten vallen op de algemeene geschiedenis, welke zooals de voorzitter van het De partement in zijn openingswoord te recht opmerkte de laatste jaren wat al te zeer op den achtergrond was geplaatst. De keuze is buitengewoon gelukkig geweest, want de lezing van gister avond werd niet alleen gehouden door een begaafd spreekster, mej. G. Brugmans uit Groningen, maar han delde bovendien over een zeer belang wekkend onderwerp: het leven van Nicolaas II van Rusland. Mej. Brugmans heeft allereerst een korte inleiding gehouden, waarin zij in zeer groote trekken de verschillende tsaars van Rusland de revue Let passee- ren en waarin zij tevens de groote aan hankelijkheid der Russen aan hun tsaar en het karakter der Russen zeer zuiver schetste. Zoo kwam zij geleidelijk tot de regee- ringsperiode van Nicolaas II, den laatsten tsaar aller Russen. Spr. schetste de jeugd van den tsaar: een vriendelijk, bescheiden, zelfs eenigszins verlegen jongeman, die door zijn innemend karakter zich tal van vrienden maakte. Zij schetste ook de ro mantische idylle van den tsaar, die een zeldzaamheid bij regeerende vorsten! de vrouw zijner keuze huwde en met haar, een Duitsche prinses, een zeer gelukkig huwelijksleven leidde. Tsaar Nicolaas kwam in 1894 aan de regeering en in hetzelfde jaar trouwde hij met de Duitsche prinses, die een Engelsche opvoeding had gehad, doch vóór haar huwelijk tot het Grieksch-Katholieke ge loof overging. Zij, de jonge Tsarina, heeft een moeilijk leven gehad: buiten he' hof wantrouwde men haar en ondanks alles kon zij de liefde van het volk niet winnen, temeer niet, waar zij inplaats van een troonop volger het land drie dochters schonk. En algemeen beweerde het volk, dat „de Duitsche ellende over het land zou bren gen." Intusschen bestuurde Nicolaas zijn land, zooals zijn voorgangers het geregeerd hadden. Hij dacht niet aan politieke vrij heden voor zijn onderdanen, maar zwak kelijk als hij was begreep hij ook niet, dat hij zelf geregeerd werd door de groot- vorstenkliek. Hij vatte zijn taak serieus op, bestudeerde dagelijks de vtle rappor ten van zijn ministers, maarhij kon geen kennis nemen van wat er in het volk omging. In 1904 brak de Russisch-Japansche oorlog uit, welke op een catastrophe van Rusland uitliep. Het volk kwam in verzet en misschien zou een revolutie uitgebro ken zijn, wanneer niet op het kritieke oogenbük datzelfde volk dol van vreugde gemaakt werd, de Tsarina schonk het leven aan een zoon, aan een troonopvolger! Die geboorte redde Rusland, al moest de Tsaar een veer laten: hij moest de Doema instellen, een raadgevend lichaam, dat echter niet veel beteekende. Drie jaar duurde het, voordat het inner lijk evenwicht in Rusland 'was terugge keerd. Maar in die drie jaar kende de keizer lijke familie een vreeselijk geheim: de troonopvolger leed aar de ongeneeslijke haemophylie, de bloederziekte. De Tsarina verpleegde haar zoon dag en nacht, hoopte op een wonder van God waardoor haar kind zou genezen en stortte zich in het geloof. En toen kwamRaspoetin, de boer uit Silberië, de wonderdoener. In enkele trekken schetste mej. Brugmans dezen merkwaardigen man, die een grooten in vloed zou uitoefenen op de keizerlijke familie en later op het land, toen hij zich met de politiek ging bemoeien. Hij waan de zich in direct contact met God, Jezus en de Heilige Maagd. Wie en wat hij was, een feit was, dat de jonge kroonprins minder aan bloedingen leed, nadat Raspoetin hem behandeld had. Vandaar, dat de geheimzinnige pelgrim zulk een grooten invloed kreeg bij het hof. In Juni 1914 ging Raspoetin naar Siberië terug, om zijn familie te bezoeken. Bij zijn afscheid aan het hof zei hij: „Ik weet, dat de farizeeërs mij belagen. Luistert niet naar hen. Wanneer ge mij vei laat, zult gij uw kroon en uw zoon binnen zes maanden verliezen." De wereldoorlog breekt uit. Nicolaas tracht tot het laatste toe den oorlog te voorkomen, maar tevergeefs. En geest driftig trekt de Russische massa naar het front. Een jaar later is er van die geest drift niets meer over. De nederlagen aan alle fronten doen het smeulende vuur van de revolutie reeds oplaaien. Uitvoerig ging mej. Brugmans de vol- Al» U ean Maggi'» Soep volgen» de gebruiks aanwijzing klaarmaakt en proeft, zult U begrijpen waarom. Maggi'» Soepen hebben xo iets fijns. Ze zijn bijzonder smakelijk, voedzaam en geurig. Het is alsof U ze zelf hebt gemaakt Alleen zijn ze voordeliger. Slechts water en een korte kook tijd zijn nodig, om een verrukkelijke soep te bereiden. Maggi'» Soepen zijn een genot op tafelt MAGGI en de Kruisster gende twee jaren na, hoe de Tsaar scheid de van zijn echtgenoote, om naar het front te gaan. Beide echtelieden missen dan eikaars steun, die nu meer dan ooit noodig is, omdat het verzet onder het volk steeds groeit. Dan, in den nacht van 29 op 30 Dec. 1916 wordt Raspoetin vermoord en de kei zerin voelt haar laatste steunpunt ver loren. En als Nicolaas II van den moord hoort, denkt hij aan de sombere woorden van Raspoetin: Wanneer ik sterf, zult gij uw zoon en kroon binnen zes maanden verliezen." Hoe waar wordt deze voorspelling. In Maart breekt de revolutie uit, wordt Pe- trograd in brand gestoken, de tsaar moet afstand doen van den troon ten behoeve van zijn zoon, maar kan van hét kind niet scheiden, zoodat hij afstand doet ten be hoeve van zijn broer. Men weet, wat er daarna gebeurd is: ho^ de keizerlijke familie eenige maanden ge vangen gehouden i§, hoe ze werd gede porteerd naar Siberië en hoe ze beestachtig werd vermoord. Het is niet mogelijk, hiei weer te geven, hoe zuiver mej. Brugmans deze laatste maanden van het leven der Romanoffs geschetst heeft, maar tot de laatste se conde had zij een aandachtig gehoor, dat aan het slot zijn dankbaarheid toonde met een welgemeend, zeer hartelijk applaus. HET LIJK HERKEND. Het te Wijk aan Zee aangespoelde lijk van een jongen is gister inderdaad herkend als dat van den 14-jarigen scheepsjongen van de Scheveningen 162, de jonge Bruin, wiens vader eveneens is verdronken. GEMEENTERAAD. Het ligt in de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag den 10 Nov. 1938 een raadsvergadering te beleggen. DAMESFIETS GEVONDEN. Aan het bureau van politie bevindt zich een damesrijwiel, gemerkt „Rijwiel- en Moffelfabriek Purmerend" Z. P. R., het welk Zaterdagavond in deze gemeente Is aangetroffen en waarvan vermoed wordt dat het van diefstal afkomstig is. Degenen die hieromtrent inlichtingen kunnen geven, worden verzocht zich aan voormeld bureau te vervoegen, afd. recherche. ZWERVEND HONDJE. Bij de politie is terug te bevragen een klein hondje, foxterrier, dat gisteravond zwervende in de Bisschop Bottemanne- straat is aangetroffen. NIEUWE ZAAK IN ZUIVELPRODUCTEN. Hedenmiddag opent de heer C. Boon in de Rembrandstraat 49 een nieuwe zaak in melk, boter en kaas. Een winkel in zui velproducten, welke zoo goed voorzien is en zoo keurigen indruk maakt als deze, zal in de nieuwe stadswijk zeker aller klandi zie trekken. ULVADERO SPEELT. Donderdag 10 November zal onze Alk maarsche tooneëlvereeniging Ulvadero haar eerste uitvoering geven in dit seizoen en wel in het Gulden Vlies, dat steeds haar domein is. De vereeniging heeft dit seizoen een nieuwen leider gekregen: de heer G. Kooyman uit Bergen is eenige maanden ge leden als regisseur benoemd en waar de heer Kooyman als regisseur zijn sporen reeds lang verdiend heeft, kan men reke nen op zeer goed verzorgde uitvoeringen. Het stuk van a.s. Donderdag heet „Saigon- Milly". Het is een tooneelspel, dat zich in de wildernis afspee.lt en dat geïnspireerd is op de bekende film „De gele hel". In vele opzichten herinnert het stuk aan Blanke Ballast, al is de geschiedenis en de ontwik keling natuurlijk geheel anders. We gelooven, dat Ulvadero met dit stuk een gelukige keuze heeft gedaan en dat een volle zaal de volgende week zal genieten van een goede vertolking van het stuk. HET A.K.D.C. Het Alkm. Kleeding- en Dekking-Comité schrijft ons: Wanneer wij uwe bijdrage niet zoo heel erg noodig hadden om door te kunnen gaan met de werkzaamheden van het Alkmaarsch Kleeding- en Dekking-Comité, wij zouden u met vragen, dringend vragen om de col lectebus welke u a.s. Zaterdag zal worden gepresenteerd, niet te laten passeeren zonder dat u er iets in deed Zeg niet „al weer een collecte", al is het helaas waar, ten bewijze van de vele ellende die er heerscht. Er wordt gecollecteerd voor medemen- schen, om zoo mogelijk wat nood te lenigen Beschouw het dus als een gelegenheid voor u om iets bij te dragen het leed van anderen te verzachten, hetgeen ieder toch een sympathieke gedachte zal vinden Ieder geldstuk, als is het nog zoo gering is ons welkom, V/ij weten ook het Den mngske der weduwe" te waardeeren. Maar wie uwer doet nu eens een bewnsje m de bus om het A.K.D.C. te steunen met een jaarlyksche donatie van minimum l t Is maar een idee, waaraan u misschim nog niet had gedacht. misscnun k d8t 't.geld wordt besteed by den Alkmaarschen middenstand. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR" Maandbericht October ï'o, In den loop der maand October wera cnaarhnnlfhnplfiPQ r On de spaarbankboekjes ingelegd en terugbetaald 188.075.10. "1-592.82 Het aan de inleggers verschuldigde t taal bedraagt thans 4.130.981.07. Het aantal in den loop van October ni uitgegeven boekjes bedraagt 134. Wet ,W ken werden 79 boekjes. Het aantal in loop zijnde boekjes bedraagt thans 1328^" Van dit aantal behooren 8874 aan sonen of instellingen te Alkmaar gevesüT 2600 aan personen eldéts woonachtig 1809 aan schoolspaarders. en Onder de in October uitgereikte nieuw boekjes zyn begrepen 8 boekjes voor jon7 geborenen (op deze boekjes plaatst f" Spaarbank een eersten inleg van i). De lediging in den loop der maand Octo ber van 461 spaarbusjes leverde een bedrag van 6005.41 aan kleine besparingen op S BEKENDMAKING. Verplichte aanmelding van vreem- delingen door hotel-, logement- ei', pensionhouders en particulieren. De Commissaris van Politie te Alkmaar Hoofd van Plaatselijke Politie in den zin der vreemdelingenwet, vestigt hiermede uitdrukkelijk de aandacht van belangheb benden op het hieronder staande gewij zigde artikel 27 van het Vreemdelingen reglement, welke bepaling op 7 November a.s. in werking treedt. Ieder, die aan een vreemdeling nacht verblijf verschaft, is verplicht daarvan, hetzij" mondeling hetzij schriftelijk, kennis te geven aan het hoofd van politie der gemeente, waar het nachtverblijf ver schaft wordt, of aan een door dat hoofd van politie aangewezen ambtenaar, onder opgave van den naam en voornaam, na tionaliteit, woonplaats, datum en plaats van geboorte, zoomede, voorzoover een Nederlandsch visum is verleend, van een korte omschrijving van het daarbij be paalde, alle welke gegevens moeten wor den ontleend aan het desbetreffende pas poort. Wanneer de vreemdeling niet in het bezit is van een te zijnen name gesteld paspoort, is degene, die nachtverblijf ver schaft, verplicht daarvan hetzij monde ling hetzij schriftelijk, kennis te geven aan genoemd hoofd van politie of aan den door dezen aangewezen ambtenaar, onder opgave van de gegevens in den vorigen zin vermeld, zoo mogelijk ontleend aan andere identiteitspapieren van den vreemdeling. Hij, die er zijn beroep van maakt aan personen nachtverblijf te verschaffen, is bovendien gehouden in het register, be doeld bij artikel 438 van het Wetboek van Strafrecht, ten aanzien van de vreemde lingen, wien hij een nacht onderdak heeft verschaft, de in het eerste lid genoemde gegevens aan te teekenen of te doen aan- teekenen. De kennisgeving, bedoeld in het eerste lid, behoort te geschieden: door hen, die er hun beroep van maken aan personen nachtverblijf te verschaffen: a. vóór twaalf uur van den nacht waarin het nachtverblijf werd verleend en b. indien het onder a. bedoelde nachtver blijf na des nachts twaalf uur aanvangt, vóór des morgens negen uur van den volgenden dag; door andere personen: binnen 24 uur. Overtreding van het bepaalde in dit artikel wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste vijfhonderd gulden. De bovenbedoelde aanmelding van vreemdelingen moet geschieden aan het Bureau van Politie, Kerkplein, Afdeeling „Vreemdelingendienst". Algemeene ledenvergadering van „Het Witte Kruis". In „De Rustende Jager" had Dinsdag een algemeene ledenvergadering plaats van de afd. Bergen der NoordholL Ver. „Het Witte Kruis" onder voorzitterschap van den heer G. Taapken. Naar aanleiding der notulen van de ni Februari 1938 gehouden ledenvergadering, sprak de heer Monnier zijn bevreemding uit, dat daarin ontbrak vermelding van he op zijn voorstel genomen besluit om tijd'g aan het hoofdbestuur van „Het Witte ^r^1S een voorstel in te dienen om van de afdee lingen per lid per jaar 5 cent of - meer of minder te heffen als noodig zou ken om met de opbrengst alle sinds 193® korte salarissen en vergoedingen van personeel der instellingen ongedaan te "j1 ken. Spreker had inzage genomen van beschrijvingsbrief voor de algemeene verg oering der vereeniging en geconstateerd, ook hierop het voorstel van de afd. 3e'»'j ontbrak. Voor behandeling op de °P November a.s. te houden vergadering het thans te laat en het had weinig zin over verder te spreken. In de afd. verg® ring van Maart a.s. zou spreker hier terugkomen. «jij De voorzitter erkende dat, alhoewe erop vertrouwd had. dat de secretaris voorstel destijds bij het hoofdbestuur ingediend, hij als voorzitter mede sC had. Den overigen bestuursleden trof 8 blaam. Spreker betreurde het»voorgeva en zou alsnog aan het voorstel uitvo willen geven. zooveel

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2