Vraag en aanbod ^Binnenland Seuilletm „Mynhardlje ROMAN De J.V.A. adresseert. Ambtenarenverbod pijnlijke onrecht vaardigheid. Doodslag te Kerkrade. Dader gearresteerd. Door auto aangereden. Korten tijd later overleden. Felle brand in een bakkerij. Aanzienlijke schade. Een bij Griep en Gevatte koude Denkt U er aan Uw voor Woensdag op te geven? TWEEDE BLAD. Het bestuur der Jongeren Vredes Actie heeft, naar aanleiding van het regeerings- besluit, waarbij deze organisatie geplaatst is op de lijst van vereenigingen, waarvan wordt aangenomen, dat zij om de doelein den, die zij nastreven, of de middelen, die zij aanwenden, de behoorlijke vervulling door den ambtenaar in 's rijks dienst van zijn plicht als ambtenaar kunnen in ge vaar brengen of schaden, een adres gericht aan den voorzitter van den raad van mi nisters, waarin het bestuur verklaart, deze beslissing als een pijnlijke onrechtvaar digheid te gevoelen, daar hun organisatie op legale wijze propaganda voert voor haar op de eischen van het geweten berustende denkbeelden van vrede, internationale samenwerking en volksverdediging met niet-militaire middelen, en geenszins ge neigd is tot ondergrondschen arbeid of po litiek extremisme. Met voldoening heeft het bestuur er kennis van genomen, dat de minister president de pacifistische doelstelling als „veelal toelaatbaar" beschouwt. Ten onrechte verkeert de minister president in de meening, dat hun organi satie als zoodanig zou samenwerken met of zich aansluiten bij andere dan integraal pacifistische organisaties; derhalve verzoeken zij den minister president eerbiedig de intrekking van den genoemden maatregel te willen overwe gen, te meer daar naar hun overtuiging de geestelijke kracht van ons volk ten nauw ste samenhangt met de mogelijkheid tot vrye meeningsuiting, ook voor burgers ambtenaren. Te Kerkrade kregen gisteren de on gehuwde H. G. en de 19-jarige F. Housen, beide wonende in de Platanen- straat aldaar, twist. Na een korte woor denwisseling haalde G. een dolkmes te voorschijn en bracht hiermede zijn tegenstander een steek in de hartstreek toe. Housen bezweek na enkele oogen- blikken. Na zijn daad vluchtte de dader naar zijn nabijgelegen woning. Hier heeft de politie hem gearresteerd. Het lijk van den ver- slagene is in beslag genomen, evenals het wapen, dat in de woning van G. verborgen werd gevonden. Gistermiddag is in de Mijnbouwstraat te Delft de negentienjarige Delftsche student van D. met zijn fiets tegen een personen auto aangereden. Ernstig gewond werd hij naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij in den loop van den avond is overleden. Een felle brand heeft gistermiddag gewoed in de coöperatieve bakkerij „Samenwerking", onderdeel van „Pa trimonium", in de Barestraat te Gronin gen. Het vuur ontstond op de bovenverdieping van het groote gebouw, waar zich de opslag plaatsen bevinden en een groote hoeveel heid meel en kruidenierswaren aanwezig was. Op het oogenblik van het uitbreken van den brand bevond zich slechts weinig per soneel op de bovenverdiepingen. Het mee- rendeel was beneden aan den arbeid. Drie arbeiders, die boven aan het werk waren, moesten zich langs een takel naar beneden laten glijden om zich in veiligheid te stellen. Eenige vaten brandspiritus, welke in het gebouw, dat een oppervlakte van 50x60 M. beslaat, aanwezig waren, kon men nog tijdig uit het perceel verwijderen. De brandweer verscheen met twee motorspuiten ter plaatse en bestreed het vuur onder leiding van den commandant P. Ploegh met tien stralen. Men slaagde erin den brand te be perken tot de bovenverdiepingen, welke geheel uitbrandden. Evenwel sloegen de vlammen over naar de achterzijde van het gebouw, waar zich de directeurswoning bevindt. Hier kon het vuur snel bedwongen worden. Alleen werd hier groote water schade geleden. De groote voorraden meel en kruide nierswaren, welke op de bovenverdie ping lagen opgeslagen, werden door het vuur verteerd. De schade, die zeer groot is, wordt door verzekering gedekt. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. CAFE MET WOONHUIS AFGEBRAND. Benzinelamp van een schilder de oorzaak. Gisteravond is brand ontstaan in café ,,'t Hoekje" te Laren, bewoond door de familie Wijburg. De brandweer was spoe dig ter plaatse en gaf met vijf stralen water. De vlammen grepen snel om zich heen en tastten ook het woonhuis aan. Met groote moeite wist de brandweer de naastgelegen woonhuizen, welke met een rieten dak gedekt waren, te behouden. Het café met woonhuis brandde geheel uit. De schade wordt door verzekering gedekt. Benzinelamp de oorzaak. Nader vernemen wij, dat de brand is veroorzaakt door een benzinelamp, waarmede een aar, het huis werkzame schilder de verf van een kozijn had afgebrand. Hij kwam zich in den loop van den avond op het politiebureau melden en deelde mede, dat de vlammen van de lamp door een spleet van het kozijn waren geschoten, waardoor de gordijnen vlam vatten en het vuur zich weldra over de geheele boven verdieping verspreidde. Tegen den schilder, een Zwollenaar van 23 jaar, is proces-verbaal opgemaakt wegens het veroorzaken van brand door schuldd. PENSIOENWETSWIJZIGING VOOR SPOORWEGAMBTENAREN INGETROKKEN. Na de schipbreuk in de Kamer. De minister van waterstaat heeft aan de Tweede Kamer 'mede namens zijn ambtgenooten van binnenlandsche zaken en van financiën medegedeeld, dat het bij koninklijke boodschap op 13 April 1938 aangeboden wetsontwerp tot wijzi ging van de pensioenwet voor de spoor wegambtenaren 1925 is ingetrokken. VAN EEN VRACHTAUTO GEVALLEN. 1 Op slag gedood. Op den Tukscheweg te Steenwijk,: juist over de brug van het Dolderkanaal, is gis teravond de 58-jarige arbeider J. J. Tip in de bocht van den weg van een vrachtauto gevallen, waarop hij was meegereden. De man kreeg de wielen over het hoofd en was op slag dood. Hij was werkzaam bij het graafwerk voor den aanleg van een telefoon kabel tusschen Steenwijk en Heerenveen. Het stoffelijk overschot is naar het politie bureau te Steenwijk overgebracht. VERGUNNINGLOOZE BUSDIENST ONDERNEMERS VERGADEREN. Protesten en grieven. In verband met de steeds scherper wor dende maatregelen tegen de busdiensten, welke zonder concessie geëxploiteerd wor den, belegde het comité van actie, waarin vrijwel alle exploitanten zijn opgenomen, gistermiddag te Den Kaag, moer voorzit terschap van den heer J. C. H. Stoop, een vergadering. De voorzitter zette uiteen, üat het de bedoeling van de vergadering was plan nen te beramen voor een wettelijke op lossing. Hoewel het standpunt van de onderne mers voldoende bekend mag geacht wor den, zullen binnenkort te 's-Gravenhage, Rotterdam, Amsterdam, Haarlem en Arn hem groote openbare vergaderingen worden belegd. Tevoren zullen bussen van verschillen de exploitanten door de steden rijden en het publiek door middel van pamfletten aansporen deze vergaderingen te bezoe ken, terwijl tevens gelegenheid wordt ge boden de petitionnementen te teekenen. De heer Stoop bracht ter kennis van de vergadering op welke wijze het comité van actie tot nu toe is te wérk gegaan. Men vroeg allereerst een audiëntie aan bij den minister van justitie, die evenwel, ant woordde, dat de ondernemers zich schrif telijk of mondeling konden wenden tot den procureur-generaal van het Amsterdam- sche gerechtshof, mr. A. baron van Harinxma thoe Slooten. Bij dit onderhoud gaven de ondernemers der busdiensten uitdrukking aan hun ontevredenheid over de politiemaatregelen, tegen hen genomen. De procureur-generaal zou deze grieven aan den minister overbrengen en hem me- dedeelen, dat de ondernemers gaarne zou den zien, dat er één lijn in alle geschillen getrokken werd. Hierop volgde het ministeriëele verbod van de diensten van de firma Sommeling op Amsterdam. Een audiëntie bij den minister van wa terstaat is nu aangevraagd, terwijl Zater dag protesttelegrammen zijn verzonden aan den minister van justitie, aan den mi nister-president en aan H. M. de koningin. De vergadering besloot om volgens een desbetreffend voorstel van de dagelijksche leiding van het comité van actie contact te zoeken met den bond van bedrijfsauto houders in Nederland ter ondersteuning van deze actie. De voorzitter verzocht allen onderne mers mede te werken om de „niet- besmette lijnen onbesmet te houden door verschillende maatregelen. Tenslotte stemde de vergadering er mede in, dat het bestuur pogingen in het werk zal stellen om te komen tot een organisatie van niet- geconcessionneerde busexploitanten. DE WET OP HET NEDERLANDERSCHAP. Het inhouden van 25 bij afwijzing van naturalisatieverzoek. In een nota naar aanleiding van het verslag over het wetsontwerp tot nadere wijziging der wet op het Nederlander schap en het ingezetenschap zegt de mi nister van justitie, dat het hem tot vol doening stemt, dat men zich vrij alge meen met het onderhavige wetsontwerp kan vereenigen. De leden, die, met het oog op een zekere hardheid, welke voor „kleine luiden" ge legen kan zijn in het inhouden in geval van afwijzing van 25 procent van de voor naturalisatie verschuldigde som, de vraag stelden of het niet mogelijk is van-te voren inlichtingen te verstrekken omtrent de ge ringe kansen van inwilliging, hebben terecht aan de vraag dé beperkend opmerking ver bonden „althans in die gévallen, waarin al zeer spoedig blijkt, dat een aanvraag zou moeten- worden afgewezen" Zonder dit voorbehoud zouden toch weer allerlei administratieve bemoeiingen geheel kosteloos moeten worden verricht, hetgeen de in het wetsontwerp Vervatte regeling juist beoogt tegen te gaan. Een prognose omtrent de kansen op inwilliging is echter alleen dan zeer spoedig en zonder nader on derzoek te stellen, wanneer uit de aanvrage zelf zou blijken, dat niet is voldaan aan een der bij de wet gestelde minimum-eischen. Maar dit geval zal zich practisch wel niet of vrijwel nooit voordoen. Overigens is steeds een ander onderzoek noodig. BIJ HET SPOELEN VAN DE WASCH VERDRONKEN. Bij het spoelen van de wasch is gister middag te Leimuiden de 23-jarige mej. C. van Diemen in een diepe dijksloot ge raakt en verdronken. Voorbijgangers begaven zich te water teneinde te trachten de ongelukkige te redden, doch men slaagde er eerst na tien minuten in het lichaam op te halen. De levensgeesten waren toen reeds geweken. Het stoffelijk overschot is de ouderlijke woning, achter welke het 'ongeluk ge schiedde, binnengebracht. IIOTEL-, CAFE- EN RESTAURANT BEDRIJF. Lastenverlaging en sociale maat regelen. In verband met het in de memorie van antwoord inzake de rjjksbegrooting voor 1939 door de regeering aangekondigde voornemen om tot verlaging van lasten te geraken, heeft het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Bond van Hotel-, Café- en Restaurant-geëmployeerden zich met een adres tot de Tweede Kamer gewend. Adressant zegt, dat bij doorvoering der thans voorgestelde verlagingen onomstoo- telijk vaststaat de economische mogelijk heid om te komen tot opheffing der werk loosheid in dit bedrijf door toepassing van sociale maatregelen als: a. verkorting van den werktijd tot het aantal uren als bepaald in de Arbeidswet 1919; b. invoering van den wekelijkschen vrijen dag, welke thans nog slechts in 75 pet. der bedrijven wordt gegeven; c. toepassing der Arbeidswet ook voor pensions; d. invoering van vacantieregelingen. Daarnaast acht adr. het mogelijk dat het tot op heden nog ongeregeld fooienstelsel als „loonstelsel" wordt geordend: a. door wettelijke bepalingen voor een grondloon; b. garantiebepalingen voor het mini mum inkomen. Adressant verzoekt de Kamer ertoe te willen medewerken dat de door de regee ring voorgestelde lastenverlaging voor dit bedrijf doorgevoerd kan worden en dat ook de zoo broodnoodige sociale wenschen van het personeel tot stand mogen komen. DE DIENSTEN VAN SOMMELING STOPGEZET. WassenaarAmsterdam eveneens verboden. Naar wij vernemen zijn gistermiddag de busdiensten, welke de firma Sommeling onderhield van Wassenaar naar Amster dam, door de Wassenaarsche politie stop gezet. De passagiers, die van plan waren naar Amsterdam te vertrekken, moesten de bussen verlaten. DE REORGANISATIE BIJ DE SPOORWEGEN. Nieuwe indeeling. Naar wij vernemen hebben de plannen tot hergroepeering van de diensten van vervoer en handelszaken en van exploita tie bij de N. V. Nederlandsche Spoorwegen thans hun definitieven vorm gekregen. De zeven afdeelingen van eerstgenoem- den dienst en de vijf afdeelingen van den tweeden, benevens een der afdeelingen van den algemeenen dienst, zullen worden samengevoegd tot elf afdeelingen, waarvan zeven zullen behooren tot den dienst van het vervoer en vier tot de commercieele afdeeling. Aan deze elf wordt nog een nieuwe afdeeling toegevoegd, welke zich zal bezig houden met de ontwikkeling van het reizigersvervoer in denzelfden geest als reeds geschiedt voor dat van goederen. Het is de bedoeling, dat de met het boven staande samenhangende verschuivingen op 1 Januari a.s. hun beslag zullen hebben gekregen. NEDERLANDSCHE HANDELSHOOGESCHOOL 25 JAAR. Plechtige openbare zitting. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubi leum van de Nederlandsche handelshooge- school te Rotterdam vond hedenmiddag een plechtige openbare Senaatsvergadering plaats, bijgewoond door tal van auto-itei- ten. Aanwezig waren o. m. de minister van economische zaken Steenberghe, de mi nister van o., k. en w., Slotemaker de Bruine, mr. P. J. Oud, burgemeester van Rotterdam, prof. dr. J. Huizinga, de rector- magnificus en de pres.-curator van de handelshoogeschool en van verscheidene universiteiten in den lande. De president-curator, mr. Th. A. Fruin, hield het eerst een toespraak, waarna de rector-magnificus, prof. dr. Sneller, de eigenlijke herdenkingsrede uitsprak. Hij sprak over de totstandkoming en de ont wikkeling van de handelshoogeschool, over haar taak en haar beteekenis voor ons land. De kouverdrijver bij uiinemZJfc, f Na een korte pauze voerden hierorTtTT woord de minister van onderwijs, die Unxlnliil/a rfoliilrumncnVinrt _i Zljf! W die 7'ürs hartelijke gelukwenschen voor de toekom t van de hoogeschool uitsprak, de minister van economische zaken die zeide over tuigd te zijn dat de hoogeschool het har" zal bijdragen tot den bloei en de welvaart van ons land, en de burgemeester Rotterdam. van GRAANPRIJS EN PRODUCTIE-KOSTEN De lage roggep^^ De heer Krol (r.k.) heeft de volgende vragen gesteld aan den minister van Economische Zaken: Is het den minister bekend, dat de ver hooging der monopolieheffingen en de in* gevoerde denaturatieregeling den rogge] prijs niet hebben kunnen stimuleeren, ten gevolge waarvan practisch de toestand ontstaan, dat momenteel de roggeverbou- wende boeren hun product niet kunnen af zetten dan tegen uiterst lage prijzen? Is, bjj bevestigende beantwoording van de voorgaande vraag, de minister bereid ten behoeve van de hierbij betrokken weinig financieel draagkrachtige boeren spoedig te bevorderen hetzij door een verhooging van de heffing op de mais, hetzij, wanneer deze maatregel om de daaraan verbonden consequenties voor andere takken van land bouw niet aanbevelenswaardig is, door het tijdelijk uit de markt nemen der rogge, het- zij op nog andere wijze dat den betrok ken landbouwers de waarborg wordt ge- geven, dat zij voor hun graan een prijs kunnen bedingen, overeenkomende met de productiekosten? HET NIEUWE MODEL VELDJAS BIJ HET LEGER. Naar de N. R. Crt. verneemt, is het zeer onwaarschijnlijk, dat de bij het leger in beproeving zijnde veldjas met revers, waar onder een shirt met das moet worden ge dragen, zal worden ingevoerd. Uit de rap porten der troepencommandanten ter zake is gebleken, dat een groot bezwaar van deze tenue is, dat shirt en das spoedig ontoon baar worden, in dat geval krijgt deze uni form een dergelijk onooglijk aanzien, dat het beter lijkt haar niet in te voeren. De meeste kans op invoering heeft de veldjas, ongeveer ingericht als de tegen woordige, doch voorzien van een lagen, iets opstaanden omliggenden kraag en opge naaide zakken. Dat de kraag nog niet ge heel heeft voldaan, moet meer aan het kleer- makerswerk, dan aan het model van den kraag zelf worden toegeschreven. In be proeving "waren namelijk vermaakte tegen woordige veldjassen. Inplaats van daarop een geheel nieuwen kraag te zetten, nauw keurig in overeenstemming met het in te voeren model, was de oude kraag eenigs- zins in dien geest veranderd, wat tot gevolg had, dat deze vermaakte kraag nog warmer om den hals zat dan de vroegere. Wordt de veldjas met lagen, iets op staanden omliggenden kraag ingevoerd, het geen waarschijnlijk is, dan komen de inge naaide biezen van verschillende kleur als onderscheidingsteeken voor de wapens en dienstvakken te vervallen. Niet slechts maakt het jas goedkooper, wanneer geen biezen behoeven te worden ingenaaid en dus met één model kan worden volstaan, maar bovendien is gebleken, dat de bies als onderscheidingsteeken te weinig in het oog springt. Het ligt in de bedoeling de bies door een patje op de kraagpunt in de kleur van het betreffende wapen of dienstvak te vervangen. Op dit patje wordt dan het dis tinctief aangebracht. Uit het Engelsch ,door W. A. C. 20) „Waar ik graag zou willen, dat u wensch- te te zijn!" en toen legde hij zijn wang te gen de hare maar kuste haar niet. „Het is uw onbeschaamdheid. Het eene oogenblik doet u net alsof u me nauwelijks kent en het volgende Als een kind snikte ze met lichte huive ringen. „De ruwste man dien ik ooit ont moet heb". „En bent u er heel zeker van, dat u een hekel aan me hebt?" Ze was zich nu weer voldoende meester om te beseffen, dat het beter was luchtig te antwoorden: „Ik ben niet van plan u dat te zeggen want ik wil niet achtergelaten worden zelfs niet in dit bosch! Daar zijn misschien een massa beren en het is beter er maar metéén door te rijden!" En ze glimlachte, maar twee dikke tra nen parelden aan haar betooverende mooie gebogen wimpers, terwijl haar frissche, jonge mond nog trilde. David Lamont voelde de hevigste emo tie, die hij in zijn leven misschien ooit had ondergaan. Begon hij bij slot van rekening nu werkelijk verliefd te worden op deze mooie, verwende erfdochter? Zijn oogen stonden in gloed Laline zag het en ver heugde zich. „Snoesje!" zei hy een beetje heesch. Toen nam hij haar op en plaatste haar weer in de auto. „Zeg dat u me hebt vergeven en dat we weer goede vrienden zijn", pleitte hij alvorens te vertrekken. „Ik zal, totdat we in Amiens zijn, niets dan verstandige dingen zeggen!" „Ik ben wel verplicht, slechts datgene te zeggen, wat u wenscht ik sta onder dwang". „Zeg dan: „Ik heb je vergeven ik heb heelemaal geen hekel aan je David". Er kwam een kuiltje in haar linker wang en ze sloeg haar oogen neer. Toen herhaal de ze de woorden, bijna als een kind ze wist, dat hij zich nu tot haar aangetrokken voelde en met een lichten snik talmde ze bij zijn naam „Da-vid". „Lieveling!" fluisterde hij en liet de auto voorwaarts gaan. Toen deed hy met den meesten tact zijn best om haar te amuseeren en in alles belang te doen stellen. Hij vertelde haar de geschie denis van de streek, wees haar op de schoonheid van het stadhuis van Beauvais en zei, dat ze op hun terugweg .bij de kathedraal zouden stoppen want hij wilde Amiens tegen één uur bereiken, aldaar lunchen en in den vroegen namiddag de wildernis ingaan. Hy was vriendelijk en volmaakt ridder lijk. Laline had zich over niets te beklagen, maar toen zij een oogenblik vóór het front van het stadhuis van Beauvais stopten, werd ze weer moedeloos, want ze voelde, dat ze bijna liever had, dat hij onbeschaamd was, dan zoo eerbiedig en koud! HOOFDSTUK X. „Let eens op die groote voornaamheid en dat gevoel voor proporties in dit bouw werk", zei David, toen zij naar den voor gevel van het stadhuis keken, dat daar als een groote aristocraat te midden zijner nederige buren stond. „Zij brengen nooit te veel versieringen aan of wat ook, dat niet iets zegt". „Ja 't is mooi". „Dat is 't, wat wij als natie missen een gevoel voor hetgeen werkelijk van beteeke nis is". „Vind je dan, dat de Franschen gevoel hebben voor proporties?" „Bedoel je in kunst?" „Ja in alles „In kunst hadden zij het in de 18de eeuw, even verfijnd als de Grieken maar thans heeft geen enkele natie dat soort van ge voel; wij zijn te commercieel in alles; het commercialisme heeft het gevoel voor pro porties van heel de beschaafde menschheid bedorven." Laline was niet gewend aan gesprekken over zulke onderwerpen; met mannen had den die zich altijd min of meer bewogen op het gebied der hofmakerij. In haar kliekje was 't mode geweest om een paar dagen met de werken van dezen of genen dichter of schrijver te dwepen en zich er dan niet meer voor te interesseer en werkelijke belangstelling werd slechts aangekweekt voor nieuwe middeltjes om den tijd te dooden. Zij keek David aan en was benieuwd hoe 't wel zou zijn, om altijd met zoo'n man te leven en hoe haar kyk op 't leven en zijn beteekenis er door zouden worden ge wijzigd. Haar vader was ongeveer een jaar ge leden gestorven, waarna ze in een zeer be sloten kring was gebracht, waarin men wel in volmaakte weelde, maar zonder intellec- tueele atmosfeer leefde. Toen ze daarna met haar tante in Washington was gaan wonen meestentijds waren ze in New- York was er een wijziging in haar be staan gekomen, maar in de diplomatieke wereld was ze nooit uitgegaan. Er zijn in Washington allerlei kliekjes en dat van Laline gaf slechts om amusementen. Nu stond ze plotseling tegenover een man van haar eigen natie, die in beschaving en wijze van denken ver boven haar stond, zoodat haar zelfvertrouwen geschokt werd! Maar met het wonderlijke aanpassingsver mogen, dat alle Amerikaansche vrouwen bezitten, besloot ze zich op te heffen tot het soort, waarvan hij klaarblijkelijk zou houden. „Ik denk, dat de vrouwen, waarmee hü danste, wel wisten hoe ze over elk onder werp moesten praten", dacht ze. „Welnu, dat zal ik ook doen en spoedig ook!"' Toen zij weer in de auto zaten, was ze heel stil en zij hadden een paar kilometer gereden, voordat een van beiden sprak. „Ik heb een gevoel, alsof ik hier lang zou willen blyven", zei ze eindelijk. „Er is hier atmosfeer". „Zeker denk eens aan de honderden jaren traditie, waarmee alles hier omkleed is, men is wei genoodzaakt zich hier anders te gevoelen. Maar bedenk eens even, wat een Alléén 2de handsch goederen. 35 ct. p, 5 regels, uitsluitend contant, groot geluk 't is, dat wij in ons eigen land ons een atmosfeer kunnen scheppen, zooals we die zelf wenschen. 't Is niet noodig, dat we een van hun oude vooroordeelen hebben, die een blok aan ons been zouden zijn". „Ik geloof, dat we veel te gehaast leven om daaraan te denken en daarom laten wy geen spoor achter ons „Dat is 't iedereen heeft 't te druk, maar omdat we zooveel energie hebben, willen we vooruit iets bereiken". „Wat is eigenlijk je betrekking in de maatschappij?" Haar stem klonk wat ver legen en ze voelde, dat majoor Lamont niet meer daarop zou antwoorden, dan hij noodig oordeelde. „Een deel van mijn tijd doe ik wat ik moet, maar spoedig zal ik vrij zijn en doen wat ik kan". Dat was weer een abstract antwoord! en ze wenschte een concrete inlichting. „Ben je van plan lang in Europa te blijven?" Ze was nu eenmaal besloten dit te weten te komen. Hy wendde zich naar haar toe en haar aan die zonderlinge vasthoudend heid van vrouwen amuseerde hem. „Net zoo lang als ik wensch", zei hij ze zag den vreemden glimlach, die na boos maakte. Ze had een gevoel terrein verliezen en hem niet zoo aan te trekken 3 ze voelde dat ze zooeven had gedaan met elke nieuwe onzekerheid omtrent h® werd ze meer en meer verliefd. „David, je schijnt alles te weten. Zeg eens, als twee menschen van elkaar ga houden, noemt men dat „verliefd worde net alsof 't een nieuwe toestand is, wa in ze geraken". (Wordt vervolgd.!

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6