DANSINSTITUUT C. WILLEMS Agenda THE LAMBETH WALK en PALAIS GLIDE De commissie voor den muziektuin neemt ontslag. Morgenavond 8 uur, GULDEN VLIES: „U.L.Y.A.D.E.R.O." Tentoonstelling. EERSTE BLAD. Alkmaar, Woensdag. B. en W. schrijven in bijlage nr. 183: Blijkens den ter inzage gelegden hrief d.d. 18 October j.1. hebben de leden der commis sie van toezicht op het stedelijk muziekpark tegen den 31sten December a.s. collectief eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. De leden motiveeren dit verzoek als volgt: „De reden hiervan is, dat wij van oordeel zijn, dat door het verloop van zaken er voor de commissie geen voldoende taak meer is te vervullen. Wel wordt een enkele maal door uw college nog het oordeel onzer com missie gevraagd, doch de daarop gevolgde besluiten toonen aan, dat met het advies der commissie vrijwel geen rekening wordt ge houden". Wij moeten deze motiveering uiteraard geheel laten voor rekening der leden. Het bekende geschilpunt over de wijze van ex ploitatie van het muziekpark, namelijk of deze gepaard moet gaan met een wijziging van den plantsoenaanleg aan de zijde van den Kennemerstraatweg, zoodat de inrich ting van dien weg af zichtbaar zal zijn, heeft meermalen, ook in uwe vergadering, een punt van bespreking uitgemaakt. De com missie had hierover een inzicht, dat van het uwe en het onze althans ten deele afweek. Wij hebben den indruk, dat de commissie dit verschil van inzicht zeer betreurt en dientengevolge voor haar arbeid thans geen grondslag meer aanwezig acht. Wij hebben met leedwezen van het stand punt der commissie kennis genomen. Intus- schen mag dit ons niet de oogen doen sluiten voor het feit, dat de verantwoordelijkheid voor het beheer van het muziekpark nu een maal ligt bij uwe vergadering en ons col lege. En voor wat ons college betreft stellen wij er prijs op te verklaren, dat, zeker in de laatste jaren, van verschil van inzicht, be houdens voor zooveel betreft het zooeven genoemd punt, weinig is gebleken. Wij hebben niettemin overwogen of het beheer van deze instelling in het tegenwoor dige stadium nog een nieuwe samenstelling van de commissie wettigt. Wij kwamen tot de slotsom dat daartoe thans geen aanleiding bestaat. De pachtvoor- waarden, door uwe vergadering vastgesteld, geven aan de commissie geen bevoegdheden die niet ook gevoegelijk door ons college zouden kunnen worden uitgeoefend. En overigens zal uwe vergadering zich te zijner tijd tegen den afloop van het contract op nieuw over den meest gewenschten vorm van exploitatie moeten beraden. Zou dan opnieuw tot instelling van een advies-instan tie moeten worden overgegaan, dan kan daartoe nog altijd worden besloten. Het is op dezen grond, dat wij u voorstel len: 1. aan de heeren mr. J. P. Bosman, C. E. Slinger en T. J. H. Vermeulen op hun ver zoek met ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag te verleenen als leden der commis sie van toezicht op het stedelijk muziekpark, onder dankbetuiging voor de in die hoe danigheid aan de gemeente bewezen dien sten; 2. onder voorbehoud, dat de sub 3 genoem de overeenkomst tot stand komt, de sub 1 genoemde commissie met ingang van 1 Januari 1939 op te heffen en de verordening, regelende de samenstelling en den werkkring dier commissie (gemeenteblad nr. 1091) met ingang van 1 Januari a.s. in te trekken; 3. ons te machtigen, met den pachter van het stedelijk muziekpark overeen te komen, dat de bevoegdheden, krachtens het met hem gesloten pachtcontract toekomende aan de sub 1 genoemde commissie, van 1 Januari a.s. af voor zoover noodig zullen worden uitgeoefend door ons college. De commissie voor het Stedelijk Muziek park neemt dus collectief ontslag en dat ontslag wordt natuurlijk aanvaard onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. Helaas, die diensten konden de laatste jaren niet groot zijn, want het muziekpark is willens en wetens tot een onbeteekenen- de instelling gemaakt, waarvoor geen com missie van toezicht meer noodig is, omdat er toch niets te doen is. Waar is de tijd, dat dit park feestelijk werd geopend met officieele toespraken en fanfares? Groote verwachtingen had men van deze unieke gelegenheid, die Alkmaar zou maken tot een centrum van instrumen tale en vocale kunst. Het Stedelijk Muziek corps had een tehuis gevonden, een moderne muziekkapel in een ideale omlijsting van levend groen en de Alkmaarders konden in de schaduw der fraaie oude boomen zitten, zich verlustigen in den modernen tuinaan leg en zich verbazen over de vorderingen, welke de diverse corpsen daar op geregelde tijden zouden demonstreeren. En daarnaast was er dan een schitterende gelegenheid voor concerten van bekende orkesten uit den lande, voor openluchtuit voeringen, voor tentoonstellingen en alle mogelijke andere attracties, waarvoor men in den Stedelijken Muziektuin een bijzonder geschikte gelegenheid dacht te vinden. Het was in den tijd, toen men de liefde voor de natuur nog niet zoo ver dreef, dat er geen boom mocht gerooid en geen struik mocht verzet worden. Men had voor het maken van den tuin een halve hectare van den Hout afgenomen en men verkondigde alom, dat Alkmaar op het gebied van ste delijke muziekparken een der eersten in den lande was geworden. Toen kwam er een tijd, dat bezuiniging geboden werd. Het Stedelijke corps ver dween, omdat er zonder gemeentelijke be moeiingen nog genoeg muziek in de stad was en de concerten, die er overbleven, trokken door verkeerde organisatie die misschien onvermijdelijk was een publiek dat niet steeds uit liefde voor de kunst ver scheen en waaraan de pachter van den tuin niets kon verdienen. Pachters kwamen en gingen en de pacht prijs moest steeds lager gesteld worden. De radio bracht den Alkmaarders de muziek gratis thuis, de corpsen verdwenen uit de muzieknis en de laatste pachter vroeg zich af op welke wijze hij den tuin nog als café restaurant zou kunnen exploiteeren. Hij zat daarbij voor de moeilijkheid van een omsloten en van den weg af niet zicht baren tuin, waar vreemde automobilisten voorbij reden omdat zij hem niet zagen. De pachter waagde het er eens op een boschje te kappen en een tafeltje met een kleurige parasol zoo te plaatsen, dat het vanaf den drukken straatweg zichtbaar moest zijn, maar er stak een storm van verontwaardi ging in den Raad op waar men den indruk kreeg alsof ons laatste natuurschoon verlo ren was gegaan, terwijl de arme pachter niet anders had gedaan dan een paar struikjes verzet en de takken, die wat al te dicht waren, iets gesnoeid had. De commissie van toezicht op het park, en deze niet alleen, maar vele Alkmaarders, die den muziektuin een betere toekomst gunden, zagen een mogelijken opbloei in het zichtbaar maken van den tuin vanaf den Kennemerstraatweg. Wat zou het niet mooi zijn en wat zou Alkmaar er niet op vooruitgegaan, als daar eens een mooi breed terras werd gemaakt, een der zeer weinige café-terrassen waarover men hier ter stede zou kunnen beschikken. Men zou er op mooie zomeravonden -en gezellig zitje hebben en naar het drukke verkeer op den straatweg kunnen kijken en passeerende automobilisten zouden er onge twijfeld even stoppen en er zoo toe mede werken, dat er wat meer leven in de brou werij of in dit geval in het café-restaurant zou kunnen komen. Bij de laatste verpachting was er inge schreven door menschen, die niet alleen niets wilden betalen maar nog geld toe wenschten en dat teekent meer dan iets an ders hoe waardeloos deze prachtige tuin ten slotte voor de gemeenschap was geworden. Geen wonder, dat ook de commissie van toezicht op het inslaan van een anderen koers heeft aangedrongen, maar er waren altijd weer allerlei zichtbare en onzichtbare machten die elke poging tot verbetering tegenwerkten. Daar waren de natuur-ent- housiasten, die het struikgewas niet. wilden verwijderen en daar waren caféhouders, die klaagden, dat de tijden toch al moeilijk wa ren en adresseerden dat men geen gemeen telijke concurrentie verlangde. En nu, na jaren van misère en tegenwer king, heeft de commissie gemeend unaniem voor de haar opgedragen taak te moeten be danken. Waar niets te doen is, waar zelfs vanwege het moreele gevaar, geen bal- champétre georganiseerd mocht worden, is ook geen commissie van toezicht meer noo dig en B. en W. stellen thans voor de taak dezer commissieleden voortaan maar in eigen handen te nemen, waarmede het af sterven van dit gemeentelijk stiefkind in nog vlugger tempo kan geschieden dan men al gemeen verwacht had. Wanneer de meerderheid van den Raad daarmede accoord gaat en dat is helaas wel te verwachten kan opnieuw gecon stateerd worden, dat Alkmaar willens en wetens een instelling vernield heeft, die bij een verstandige exploitatie een groote at tractie voor onze gemeente was geworden. „Saigon-Milly". Op te voeren door Entrée f 0.95. Kaarten Boekh. v. d. Meulen en aan de zaal. WERKLOOZEN IN DE WIERINGERMEER. Een Alkmaarsche werklooze verzoekt ons mede namens 25 medeslachtoffers het volgende te willen opnemen: Wij zijn verplicht 's morgen om half zes bij de Frieschebrug aanwezig te zijn, waar dan om 5.45 uur de auto's komen, die eerst op de Paardenmarkt hebben ingeladen en daar volgepakt worden. De werkloozen zijn allemaal beladen met een zak brood en met drinken en gaan dan op stap om precies als de klok rond is geweest daar weer om half zes te arriveeren. Nu wil ik gaarne eens vertellen wat dan zoo'n werklooze in die 12 uur moet meema ken. Dan komt men aan op het werk, dat zoo iets als tusschen de 45 en 55 kilometer hier vandaan is. Het betreft het diepspitten voor de Wie- ringercultuur. Op het werk zijn noch keeten, noch W.C.'s, noch is er water te bekomen. Wel zijn daar vluchthokken, die zijn 1 >.j bij 2'A M. zonder bodem, noch deur of raam en dat, als men daar, zooals gisteren is ge beurd, vanaf 12 uur tot half vijf in moet bi- vakkeeren met 6 of soms 8 man, die allen doornat van het werk zijn. Men begrijpt dat dit een aardige broedplaats kan worden. Het is wel opmerkelijk, dat als men 's morgens vertrekt, de bussen, die door de gemeente betaald worden, altijd op tijd zijn, maar als men van het werk vertrekt, van de 7 dagen minstens 4 niet op tijd zijn. Dan heeft men een leege band gehad of warme lagers of iets anders, maar er is altijd wat. Als het re gent, zooals gisteren en 3 maal verleden week gebeurd is, dan fluit de baas omstreeks half drie na een beetje rondgekeken te heb ben hoe het weer is, af. Nu komt het voor, dat wij samen met een Heldersche ploeg werken en de baas heeft afgefloten, dat die menschen in de bus stappen en naar huis gaan en wij, die tientallen K.M.'s verder weg zijn, daar in die hokken kunnen samenpakken, wal niet bevorderlijk is voor den goeden gang van zaken, Er is groote kans, dat wij ons daar een ziekte op den hals halen, maar iedere man vertegenwoordigt daar een huis gezin en als men ziek wordt, wat niet uit kan blijven, dan heb je de gevolgen voor eigen rekening. Als men 's morgens de bus verloopt dan mag men den anderen dag niet beginnen of men moet eerst een kaart halen van de beurs, wat ons een dagloon kan kosten. Zijn er nu geen raadsleden, die, ais ze dit gelezen hebben, het voor ons werk loozen willen opnemen? Het is toch geld van de gemeente waarmee die bussen be taald worden en misschien is er nog wel een bouwvakpatroon die weet wat er aan de keeten moet worden gedaan. Die weter er van mee te praten als zij een werk hebben en er een keet zetten die eerst nog gekeurd moet worden voordat de menschen erin mogen. Maar er zijn raadsleden die dat ook wel weten en misschien willen die er wel een woordje van zeggen. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 1 TOT 8 NOV. 1938. Nieuwe zaken: Bergen: „Artipictura", Breelaan 29, kunst handel. Castricum: Firma D. de Jong Jr. en W. Borst, van Oldenbarneveltweg 25, aanne mersbedrijf enz. W ij z i g i n g e n: Alkmaar: Zaken en Woningbureau W. Janssen, Kennemerstraatweg 63, makelaar in roerende goederen; gekomen van Zeist. Den Helder: J. W. Ridder, Molenstraat 94, schildersbedrijf; rechtsvorm gewijzigd. Limmen: Fa. J. Schermer, Westerweg C 9, bloembollenkweekerij enz.; rechtsvorm ge wijzigd. RIJKSTELEFOONDIENST. Locaal telefoonnet Alkmaar. Nieuwe telefoonaansluitingen in de maand October 1938 tot stand gekomen: 2630 C. Costantin, Oudegracht 27; 2680 D. Jonkman, Ripingstr. 41; 2780 E. J. Colauto. Dijk la; 2789 W. Bruul, Kennemerstr.weg A 256, Heiloo; 2829 W. Janssen, Kennemerstr. weg 63; 2859 M. G. Grondsma, Bierkade 10; 2923 N. van Tiel, Oosterzijweg 1169, Heiloo; 2926 Ir. L. de Vries, Landbouwhuis kamer 6; 2937 J. Obdam, Geest 22; 2938 D. Leeu wenkamp, Kwakelpad 17; 3045 A. de Vries, Koningstraat 6; 4319 mevr. wed. M. W. M. de Ruyter-Engels, Emmastraat 21. VERLOTING EV. LUTHERSCHE KERK. De dames-leden der Ev. Luthersche ge meente alhier, zoomede vele andere belang stellenden in het Luthersch kerkelijk leven, zijn er in geslaagd een verloting tot stand te brengen, die klinkt als een klok. Op de 2000 loten zijn niet minder dan 250 prijzen beschikbaar, welke geëtaleerd zijn bij de fa. Meyer en Zoon, Langestraat No. 9. De verloting is goedgekeurd door B. en W. d.d. 23-9-'38. De opbrengst strekt tot bestrijding der kosten van onderhoud en herstel der kerk en kosterswoning. De verloting zal worden gehouden op Dinsdag 29 November a.s. Wij twijfelen er niet aan of na aanschouwing der prijzen koopt men een lot. Onder de prijzen valt menig geschikt St. Nicolaascadeau. GEMEENTERAAD. Aan de agenda voor de morgen te hou den raadsvergadering zijn toegevoegd: 18. Voorstel tot verkoop van grond aan de Gerard Doustraat (bijlage no. 184). 19. Idem inzake verlenging van den be- woningstermijn van het perceel Linden- laan 56 (bijlage no. 185). VERLENGING BEWONINGSTERMIJN PERCEEL LINDENLAAN 56. B. en W. schrijven in bijlage no. 56: De termijn, waarbinnen de onbewoonbaar verklaarde woning Lindenlaan no. 56 moet worden ontruimd, loopt op 8 December 1938 af. De bewoner van dit perceel, J. Panne keet, heeft verzocht den ontruimingster mijn te verlengen. Pannekeet, die thans 78 jaar is, heeft by testamentaire beschikking het recht van bewoning van het perceel Lindenlaan no. 56 verkregen. Op de wijze van de bewoning van het. perceel is geen aanmerking te ma ken. Wjj hebben dan ook, in verband met de omstandigheid, waarin de bewoner ver keert, geen bezwaar U voor te stellen, den ontruimingstermijn der hierbedoelde wo ning met een jaar te verlengen. VERKOOP GROND AAN DE NIEUWPOORTSLAAN. In bijlage no. 180 schrijven B. en W.: De heer N. C. Dingerdis, alhier, heeft verzocht voor zich of zijn lastgevers van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein, gelegen aan de Nieuwpoorts- laan, groot ongeveer 193 M2., voor den prijs van 965 in totaal, ten einde daarop een woning te bouwen. VERKOOP GROND AAN DE GERARD DOUSTRAAT. B. en W. schrijven in bijlage no. 184: De heer P. Dekker, alhier, heeft ver zocht voor zich of zijn lastgevers van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein, gelegen aan de Gerard Dou straat, groot ongeveer 559 M2., voor den prijs 3913 in totaal, ten einde daar op vier woningen te bouwen. Tegen ver koop van eerder genoemd perceel bestaat bij ons geen bezwaar. EGMONDERS KEEREN UIT DUITSCHLAND TERUG. De laatste dagen zijn verscheidene vis- schers uit ons land uit Duitschland terug gekeerd. Mede in verband met de be ëindiging der haringvisscherij zijn vele Duitsche trawlers opgelegd. Zoodoende is de behoefte aan buitenlandsche werk krachten voor de visscherjj niet zoo groot meer. Het gevolg hiervan is, dat in tegen stelling met eenigen tijd geleden niet de buitenlandsche, maar de Duitsche visschers bij het monsteren de voorkeur genieten en de beste schepen krijgen. Vele Neder- landsche visschers zijn daardoor ontslagen en de animo is door de ervaringen van den laatsten tijd ook sterk verminderd. leeren wij U in twee privé-lessen. Clubjes speciale condities. Bespreking lessen Vrijdags in „DE UNIE" na 4 uur n.m. HULP AAN SPANJE. Men schrijft ons: Eenigen tijd geleden zond het comité „Hulp aan Spanje" een delegatie naar Spanje, bestaande uit: mevr. L. Tillema Heynen te Amsterdam, ds. A. R. Rutgers te Rotterdam en J. J. Dankaart te Amster dam, om daar de toestand, ontstaan door den gruwelijken burgeroorlog welke nu ruim twee jaar duurt, in oogenschouw te nemen. Wat daar het lot is van honderdduizend vrouwen en kinderen, wat daar door oor logsgeweld, zoowel stoffelijk als geestelijk vernietigd is, zullen twee van deze delega ties vertellen op een groote bijeenkomst op Maandag 14 November in de „Rusten de Jager" te Heiloo, aanvang 8 uur. Sprekers zijn: mevr. L. TillemaHeynen en de heer J. J. Dankaart. Vertoond zal worden de geluidsfilm „Hel» hart van Spanje". De toegangsprijs is slechts 9 cent, plus belasting. Kaarten bij de bekende adres sen, bij het secretariaat N. Peper, Schuine Hondsbosschelaan j 63, Heiloo en zoover voorradig 's avonds aan de zaal. Toegang is er alleen boven de 18 jaar. ZEEHOND GEVANGEN. De Egmonder Huibert Krab wist op het Egmondsche strand een zeehond te vangen en daarmee de thans weder uitgeloofde pre mie van 2 in de wacht te sleepen. CONCESSIE GEWEIGERD. De firma gebr. Beentjes en De Bruijn te Heemskerk had een verzoek ingediend om vergunning voor de uitoefening van da- gelijksche autobusdiensten tusschen Alk maar (Heilooërbrug) en Egmond aan Zee (Pompplein), over Heiloo, Egmondbinnen en Egmond aan den Hoef en voorts tus schen Alkmaar (Heilooërbrug) en Egmond aan Zee (Pompplein), over Heiloo en den nieuwen Zeeweg naar Egmond aan den Hoef. De commissie voor vervoervergun- ningen te 's Gravenhage heeft deze ver gunning geweigerd uit overweging, dat in de vervoerbehoefte van de betrokken streek door de bestaande openbare middelen van vervoer reeds in ruime mate wordt voor zien, zoodat uitbreiding van de vervoer- gelegenheid niet gemotiveerd is. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van Politie en aldaar te bevragen op Woensdag en Zaterdag tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voor werpen als gevonden gedeponeerd op 27 October tot en met 3 November 1938: kinder muts; volgbriefjes; 1 paar regenpijpen; hand schoen; kruisje; rijwielachterlicht; 1 paar wollen dameshandschoenen; kindermuts; baret; kindermuts; handschoen; wollen want; kinderhandschoen; huissleutel; cein tuur; portefeuille; ceintuur; handschoen en een heerenregenjas. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven op 27 October tot en met 3 November 1938: zakkam, C. Bier man, Snaarmanslaan 141; 1 paar handschoe nen, P. Bol, Schaepmanstraat 11; damesarm bandhorloge, H. Hemels, Clarissenbuurt 15; duimstok, C. Zeegers, Baanpad 32; muts, D. van de Kooy, Akerslaan 43; portemonnaie met inhoud, S. Peperkamp, Wognumsche- buurt 6; damesportemonnaie inhoudende sleuteltjes, J. de Jong, Spoorstraat 20; kin dermuts, P. Booy, Visscherslaan 17a; heeren- horloge, H. Jansen, Nieuwpoortslaan 155; rozenkrans, Rabeling, Breedstraat 47; vul potlood, M. van Riel, Oudorperdijkje 33; damesportemonnaie met inhoud, A. Koeman, Bloemstraat 13a; ceintuur, M. de Rover, Korte Landstraat 5; metalen ring, L. Reuze- naar, Kinheimstraat 43; dameshandschoen, M. Lijnbach, Stuartstraat 19; actetasch met schoen, J. Huiberts, Laat 86; armband, P. de Bos, Lindelaan 93; kruis van rozenkrans, H. de Vries, Bleaustraat 15; regenmuts, J. van Essen, Snaarmanslaan 68; mutsje, Juliana- kapje, Haytema, Wilhelminalaan 18; 2 witte kraagjes, C. Jonker, K. van 't Veerstraat 29; muziekharp, reeds gevonden in Juli 1938, P. van de Linde, Baanpad 26; ring, G. Ver schoor, Noordervaart 108; rijwielbelasting- merk, J. Nelle, Westerweg 126, Heiloo; rij wielbelast in gmerk, A. Jurgens, Prins Hen drikstraat 50; 2 kleedjes, Bakker, Stuart straat 77; rij wielbelastingmerk, S. Erkamp, Lindelaan 59; paardenkluister, J. de Jong, Nieuwpoortslaan 34; bril, C. Korver, Fores- tusstraat 35; oorbel, J. Wienen, Laat 174; autospuit, druksmeering, P. Loos, Liefde laan 17; geel metalen armband, S. Agricola, Kennemersingel 28 I; portemonnaie met in houd, G. Roskam, Meerweg, Egmondermeer; bonte marmot, M. Opdam, Kennemerstraat weg 155; eenige postzegels en 2 geldstukken, Postkantoor; kinderhandschoen, S. Voorthui zen, Troelstrakade 64; kinderhandschoen, Annie Baas, Noorderkade 5; portemonnaie met inhoud, A. J. Kruyssen, Payglop 2" oorbel met hangertje. J. Pauw, P.L. Tak- straat 5 en een ceintuur, E. Strong, van der Kaaystraat 46. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van Politie aan het Kerkplein alhier. ONS DRUKWERK VOOR U! DRUKKERIJ COSTER. Tot en met 14 Nov., gebouw Lan tentoonstelling werk leden van k6Str' 87. ons doel", geopend dagelijks i 3ajfst ZU Zaterdag 1.30—10 uur, Zondag io_^ UurI Bioscopen. Uur' Victoria-theater, 8 uur, hoofdnum,^ ter de Groote (hist.-real.); hoofSj Simonov. 101 h. City-theater, 8 uur, hoofdnummer v wenclub (rom.); hoofdrol Danielle Da -11" Toegang boven 18 jaar. leUx. In iedere voorstelling op het tooneel- Rhama (occultisme, helderziendheid) Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnuitimer n wereld in vlammen (Hollandsche fii^, e den oorlog 1914-1918); vooraf de Vn,?VW bondsfilm De Volkenbond aan het n" Toegang boven 18 jaar. w*ïk Woensdag 9 November. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, voor de Volk universiteit dansavond door Raden M Jodjana. Donderdag 10 November. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering v„ Saigon-Milly, door Ulvadero. 8 uur, De Unie, verg. sub.-comm. Rub aan Spanje; twee sprekers. p Zaal Oudejans te Ursem, opvoering v „De dochter van den galeiboef" door kin»1 Bavo". "mt" DISTRICTS-ARBEIDSBEURS Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede dat heden staan ingeschreven- Groep bouwvakken: 1 bouwk. teeke- naar, 1 opz. teekenaar, 2 glas in loodzef." ters 1 steenbikker, 3 steenhouwers, stratenm. opperman, stuc. opperlieden 8 betonwerkers, 13 voegers, 14 stucadoors' 20 opperlieden, 60 schilders, 24 metselaars' 109 grondwerkers, 71 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 2 afbramers, 12 bankwerkers, 3 blikslagers, 1 carrosserie bouwer, 2 constructiewerkers, 5 electri- ciens, 1 fitter, 2 instrumentmakers, 3 kern makers, 1 ketelmaker, 5 klinkers, 1 koper gieter, 7 loodgieters, 2 lijnwerkers, 4 ma chinisten, 1 machine-teekenaar, 9 metaal draaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalschaver, 2 metaalslijpers, 10 monteurs, 1 orgel maker, 1 ovenist, 1 pianostemmer, 6 plaat werkers, 1 ponser, 3 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, 3 scheepstimmerlieden, 2 scheepswerktuigkundigen, 12 smeden, 11 stokers, 1 tandtechniker, 1 tegenhouder, 1 voorslaander, 5 vuurwerkers, 3 wagen makers, 6 ijzerwerkers, 2 ijzerboorders, 2 zandbereiders, 5 zandvormers. Groep verkeerswezen: 56 chauffeurs, 11 schippers, 1 machinist binnenvaart, 1 exped. knecht, 8 koetsiers, 21 pakhuis knechten, 28 magazijnbedienden, 1 em- balleur, 6 kellners, 4 loopknechten, 1 buf- fetbediende. Groep voedings- en genotmiddelen: 57 sigarenmakers, 4 sorteerders. 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 1 kok, 9 slagers, 7 cho coladebewerkers, 1 off. choc. bewerker, 1 koffiestroopbrander, 2 bierbottelaars, 2 zuivelbereiders, 30 bakkers. Groep houtbewerking 12 meubelmakers, 14 stoffeerders, 6 mach. houtbewerkers ,1 kistenmaker, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker, 1 fabrieks- timmerman. Groep handel: 23 vertegenwoordigers, 4 winkelbedienden, 2 colporteurs. Groep boek- en steendrukkerijen: 4 let terzetters, 3 drukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 17 tuinlieden, 23 landarbeiders, 2 bloemisten. Overige beroepen: 5 boekbinders, 5 was- schers, 1 rietwerker, 4 schoenmakers, 1 port. huisknecht. 1 verfbereider, 2 kalk branders, 1 huidenzouter, 1 onderwijzer, 1 papierbewerker, 3 controleurs, 1 bedrijfs leider, 1 batikker, 4 boekhouders, 1 secre tarieambtenaar, 1 incasseerder, 3 zakken- stoppers, 1 verzekeringsagent, 15 kan toorbedienden, 241 los- en 40 transport arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 7, overige beroepen 10. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 27. Vrouwelijk personeel: 8 kantoorbedien den, 8 werksters, 1 dagmeisje, 1 dienst bode, 1 huishoudster. Alkmaar, 5 November 1938. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige werkloozen van 14 tot 25 jaar. Over de week van 23 October tot an met 29 October 1938, werden vanuit ®e Centrale werkplaats, mede door bemidde ling van de Arbeidsbeurs, geplaatst 0 een patroon: 1 bankwerker, 1 landm. kundig assistent, 3 timmerlieden, 1 me - selaar. Aan de centrale werkplaats kunne worden geplaatst: 2 electriciens, 2 kantoo - bedienden, 5 timmerlieden, 1 schilders, bouwkundig-teekenaar, 1 machine-tee naar, 2 in andere vakken. CORRESPONDENTIE. S. alhier. Het is best mogelijk dat jj weinig bewondering hebt voor het doo gesignaleerde reclame-teeken-- en sc derwerk dat ons overigens niei. bef.. is en dat u ook een andere opva van het begrip „modern" heeft dan man, die dat werk vervaardigde. Maar dat is een persoonlijk*- 0Pva uwerzijds en geen kwestie van alge belang, zoouat er voor ons geon reae onze plaatsruimte voor uwe critiek cp werk af te staan. Red. Alkm. TWEEDE HANDSCH-C.OEDEREN? Vraag en Aanbod. 35 cent per 5 regels contant. WOENSDAGS tn ZATERDAGS-

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2