GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. Rechtszaken Spoel Rucgedifke Stand. Jilmnieuws EGMOND AAN ZEE BERKHOUT raad kwam hedenmiddag ten 1 ure, voorzitterschap van burgemeester °n Kinschot, büeen. va" „'"ie wegens verhindering, mej. en de heer Grondsma. De heeren Nierop„ n Raat waren bij den aanvang KeUSp s afweeg- ^nTnotulen werden conform vastgesteld. IngÊEeniebrief dd. 19 October j.1. van jontperde Staten dezer provincie, ten iffde van het door hen goedgekeurd g achesluit van 6 October j.1. nr. 7 tot verkoop van grond aan de Frans Hals- stlAaneenomen voor kennisgeving. u E^n brief dd. 19 October j.1. van hetzelfde college, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 6 Octo ber j.1.. nr- 5 tot verko°P van grond aan de Pernbrandtstraat. Als vo*en. c Een brief dd. 19 October j.1. van het- elf'de college, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 6 Oc tober jl. nr- 6 tot verkoop van grond aan de Rozenstraat. Als voren. d. Een brief dd. 19 October jl. van het zelfde college, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 6 Octo ber jl- nr- 4 tot verkoop van grond aan de Leliestraat. Ais voren. e. Een verslag van het Centraal Bu reau voor verificatie en financieele ad viezen der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, van de opneming van kas en boeken op 22 September j.1., van het Plantsoenbedryf. Als voren. f. Een brief dd. 29 October 1938 van Regenten van het Centraal Ziekenhuis, alhier, ten geleide van de begrooting van het Centraal Ziekenhuis voor 1939. Te behandelen bij de gemeentebegroo- ting voor 1939. g. Een adres dd. 1 November 1938, van het Bestuur der Vereeniging „Vrijwillige Burgerwacht Alkmaar", verzoekende om jaarlijks, met ingang van 1939, een sub sidie van 300 toe te kennen. Te behandelen bij de begrooting. h. Een adres dd. 5 Novembei 1938, van het Bestuur van de St. Josephschool glo., r.k. bijzondere school voor gewoon lager onderwijs te Alkmaar, verzoekende om medewerking voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen voor die school. In handen gesteld van B. en W. om be richt en raad. i. Een adres dd. 7 November 1938, van de Besturen der Alkmaarsche IJsclub en IJsclub Omval, alhier, verzoekende ten behoeve van de nieuwe ijsbaan aan den Omval in werkverschaffing een dijkje te leggen. In handen gesteld van B. en W. ter af doening. j. Een adres dd. 8 November 1938, van het bestuur der Juliaschool ulo., r.-k. bij zondere school voor uitgebreid lager on derwijs te Alkmaar, verzoekende om me dewerking voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen voor die school. In handen van B. en W. om bericht en raad. Commissie wering vin schoolverzuim. De aanbeveling voor de benoeming van een lid van de commissie tot wering van schoolverzuim (vacature-C. Knaap) luidde als volgt 1. C. Knaap, hoofd Wilhelmina- school; 2. A. Moene, hoofd Julianaschool. Benoemd de heer C. Knaap met alge- meene stemmen. Verhuur, verkoop en aankoop van grond. Voorgesteld werd B. en W. te machtigen 600 M2. tuingrond aan den Tienenwal, voorheen als schooltuin in gebruik bij de school voor buitengewoon lager onderwijs, voor 15 per jaar te verhuren. Tevens werd voorgesteld een perceel grond nabij de Sportlaan te verhuren en van den heer Jac. Buishand aan de Mo lenbuurt een strook grond voor straatver- breeding voor 1 over te nemen; ook werd voorgesteld aan den heer N. C. DingerdL 193 M2. bouwterrein aan de Nieuwpoortslaan voor 965 te verkoopen en de voormalige voorman-stokerswoning van de gasfabriek te Warmenhuizen te verhuren voor 3 per week. Voorgesteld werd ook aan de Gerard Doustraat 559 M2. bouwterrein voor 3913 aan den heer P. Dekker te ver koopen. Mr. Leesberg betwijfelde het of bet verstandig was den ouden ingang van bet Sportpark aan de Nieuwpoortslaan te verkoopen. Men weet nooit wat er gaat gebeuren. Beter vond spr. het er een huisje voor den conciërge te bouwen, dan houdt men den eigendom. Spr. wilde het voorstel aanhouden en nog in de commis sie van het Sportpark bespreken. De voorzitter wees er op, dat B. en w- de aangesloten bebouwing daar wen- schelijk vinden. Voor het Sportpark heeft men het niet noodig. Als het Sportpark aan een ander deel van de stad komt, dan !s deze toegang toch te smal voor straat. De heer S i e t s m a was voor bebou- ^ing, omdat het thans als klandestiene oe?anfswej gebruikt wordt. Mr. Leesberg vond verkoop van al e °Pen terreintjes ongewenscht. Bij grooten toeloop is het wenschelijk deze uit- biikfg11 tC benutten- SPr- was teSen de 0 n s e m a was ook van oor- ,at er een uitgang aan de Nieuw- str V .an moet blijven. Deze smalle u 00 's echter daarvoor van geen be- zijn andere gedeelten die breeder de stem van mr. Leesberg tegen ovc; voorstel hierop aangenomen. De voorstellen z. h. st. ■\r Uitbreiding Julianaschool. weri,;rgeste^d werd de gevraagde mede van jngte.verleenen voor de uitbreiding ae Julianaschool met twee klasse- lokalen, het inrichten van een speelterrein en het maken van een rijwielbergplaats. Conform besloten. Rekeningen 1937 scholen voor voorbereidend onderwijs. B. en W. stelden den raad in bijlage no. 179 voor te besluiten: goed te keuren de rekeningen en verantwoordingen over 1937 van: a. de scholen van de vereeniging „Alk maarsche Fröbelschool" in ontvang en uit gaaf tot een bedrag van 7689.48, waaron der een bijdrage uit het reservefonds van 893.46; b. de R. K. Bewaarscholen in ontvang en uitgaaf tot 'n bedrag van 13040.23, waar onder een nadeelig saldo over de jaren '36 en 1937 van 2746.58; c. de christelijke kleuterschool in ont vang en uitgaaf tot een bedrag van 4879.59, waaronder 'n nadeelig saldo over de jaren 1936 en 1937 van 1755.34. Als voren. Cursus bakkersvakonderwijs. Voorgesteld werd aan de avondvakcur sussen van de Ambachtsschool een cursus voor bakkersvakonderwijs te verbinden. Aan de le oprichtingskosten is een bedrag van 1500 verbonden, terwijl de exploitatie kosten 500 per jaar bedragen, waarvan 30 pCt. ten laste van de gemeente komt. Hier van kan een gedeelte op andere gemeenten, vanwaar leerlingen den cursus volgen, wor den verhaald, terwyl van de daarna over blijvende kosten de provincie 18 pCt. ver goedt. De heer Venneker was niet bevre digd. Wij krijgen twee cursussen naast elkander die elkaar in de wielen rijden. Spr. wees op de cursussen in verband met de Vestigingswet. Spr. begreep niet waarvoor de directie beweert, dat algemeen vormend onderwijs aan dezen cursus gegeven moet v/orden. Spr. zou niet tegen stemmen, doch hij hoopte dat de middenstandsorganisaties er in zullen slagen den minister tot andere gedachten te brengen. De voorzitter oordeelde de eischen van den minister logisch. De cursus voor de vestigingseischen staat buiten dezen vak cursus. Conform het voorstel werd besloten. Af- en overschrijvingen en suppletoire begrootingen van bedrijven, dienst 1937. In bijlage No. 173 stellen B. en W. voor te besluiten: A. Machtiging te verleenen volgens de daartoe overgelegde staten tot het verrich ten van af- en overschrijving van en op posten der begrooting voor 1937 van het: 1. electriciteitsbedrijf tot een bedrag van 6.510.21; 2. Het bedrijf der gemeentewerken tot een bedrag van 13.739.81; 3. gasbedrijf tot een bedrag van 8.388.88; 4. plantsoenbedryf tot een bedrag van 767.78; 5. bedrijf der gemeentereiniging tot een bedrag van 4.880.50: 6. radio-distributiebedrijf tot een bedrag van 9.054.92; B. Vast te stellen de suppletoire begro ting vooi 1937 van het: 1. e'ectriciteitsoeii jjf in ontging en uit gaaf op 11.068.89; 2. grondbedrijf in ontvang en uitgaaf op 1488.13; 3. Sportparkbedrijf in ontvang en uit gaaf gewone dienst op 2723.75 en idem kapitaaldienst op 59.900; 4. slachthuisbedrijf in ontvang en uit gaaf gewone dienst op 2.678.97 en idem kapitaaldienst op respectievelijk 703.01 en nihil, voordeelig saldo f 703.01; 5. bedrijf der gemeentewerken in ont vang en uitgaaf op f 198.158.14; 6. plantsoenbedryf in ontvang en uitgaaf op 10.623.27. Als voren. Rekeningen, dienst 1937 van instellingen en vereenigingen. In bijlage no. 174 stelden B. en W. voor te besluiten: goed te keuren de rekening over 1937 van: 1. het centraal ziekenhuis in ontvang en uitgaaf op 253.975.11, met goedkeuring tevens van een staat van af- en overschrij ving van en op posten der begrooting voor 1937 tot een bedrag van 21.207.11; 2. het burgerweeshuis in ontvang en uit gaaf op 22.026.17; 3. de gemeentelijke instelling voor maat schappelijk hulpbetoon in ontvang en uit gaaf op 375.424.95; 4. de vereeniging voor gezinsverpleging in ontvang op 11.477.01, in uigaaf op 11.180.58, voordeelig saldo 296.43, welk bedrag is teruggestort; 5. de commissie tot huisverzorging in ontvang en uitgaaf op 4.907.52; 6. de Alkmaarsche vereeniging tot be strijding der tuberculose in ontvang en uit- gèaf op 14.980.08; 7. het comité Alkmaar van de r. k. ver eeniging „Herwonnen Levenskracht" in ontvang op 1806.27, in uigaaf op 930.41, voordeelig saldo 975.86, welk bedrag als reserve in het bezit der vereeniging blijft; 8. de afdeeling Alkmaar van het centraal genootschap voor kinderherstellings- en vacantiekolonies in ontvang en uitgaaf op 1.918.01; 9. de vereeniging tot bescherming van zuigelingen in ontvang op 3571.30, in uit gaaf op 4280.13, nadeelig saldo 708.83; 10. de afdeeling Alkmaar van „Het Wit Gele Kruis" in ontvang op 5.332.66, in uitgaaf op 5.244.34, voordeelig saldo 88.32, welk bedrag is teruggestort; 11. de vereeniging voor kindervoeding in ontvang op 4559.28, uitgaaf op 4600.41, nadeelig saldo 41.13; 12. de vereeniging „Kinderkleeding" in ontvang op 1431.35, in uitgaaf op 1476.01, nadeelig saldo f 44.66; 13. den Armenraad in ontvang en uitgaaf op 5890.94; 14. de Vereeniging „Zorg voor de leerlin gen en oud-leerlingen der school voor b. L o. te Alkmaar in ontvang op 5.858.16, in uit gaaf op 5.821.10, nadeelig saldo f 37.06. Mr. de Groot verzocht aanteekening dat hy zich ten aanzien van punt 4 van stemming had onthouden. De heer Woldendorp deed een ge lijk verzoek ten aanzien van het Wit-Gele Kruis. Conform het voorstel werd besloten. Kasgeldlcenlngen. B. en W. stelden in bijlage no. 175 den raad voor te besluiten: a. indien in den loop van '39 de stand der geldmiddelen zulks naar het inzicht van B. en W. noodig maakt, op nader door dat College te bepalen data, geldleeningen aan te gaan ter voorziening in de behoefte aan kasgeld voor den dienst 1939, tot 'n bedrag van ten hoogste 1.000.000 tegen een rente van ten hoogste 1 boven het promessen- disconto van de Nederlandsche Bank; b. de leeningen vóór het sluiten van het dienstjaar 1939 af te lossen. Als voren. Rentegevende belegging van gemeentegelden. B. en W. vroegen den raad in bijlage no. 176 te besluiten: Voor het tijdvak 1 Januari 1939 tot en met 31 December 1941 met een door B. en W. aan te wijzen bankinstelling een over eenkomst aan te gaan betreffende de rente- gevende belegging van gemeentegelden on der de voorwaarden, welke B. en W. met die bankinstelling zijn overeengekomen, met dien verstande, dat terzake van de terug betaling van die gelden de gekozen bank instelling aan de gemeente een zakelijk on derpand zal verschaffen ten minste ter waar de van het in bewaring gegeven bedrag. Conform besloten. Aanbieding gemeentebegrooting 1939. Aangeboden werd het ontwerp gemeente begrooting voor het dienstjaar 1939, alsme de de begrootingen van de afzonderlijke takken van dienst, onder mededeeling, dat B. en W. voornemens zijn deze begrootingen in de raadsvergaderingen van 15 en 16 De cember te behandelen. Als voren. De kazernebouw. B. en W. stelden voor bij de Kroon in be roep te gaan tegen de beslissing van Ged. Staten, waarbij niet goedgekeurd werd het raadsbesluit inzake de beschikbaarstelling van gronden voor den bouw eener kazerne en den aanleg van een oefenterrein. De heer v. d. Borden had een zin in het adres aan de Koningin liever niet opgeno men, omdat men laat zien, dat hier weinig mogelijkheden zyn. De voorzitter: Het is juist een troef. Conform besloten. De commissie van toezicht op bet stedelijk muziekpark. De commissie van toezicht op het stedelijk muziekpark had als zoodanig ontslag geno men, omdat ze niet langer de verantwoorde lijkheid wilde dragen voor de onmogelijke exploitatie en omdat B. en W. de adviezen van de commissie om daarin verbetering te brengen niet opvolgden. B. en W. stelden voor om tot opheffing van de commissie te besluiten. De heer V enneker oordeelde, dat het ontslag behoorde te worden gegeven. Uit den brief blijkt, dat B. en W. de adviezen in den wind slaan. B. en W. zeiden, dat dit op één zaak staat. Zyn er meerdere? Den voorzitter waren die niet be kend. De heer Venn eker was van oordeel dat er iets moet gebeuren. Het ding gaat dood. Spr. zal er bij de begrooting op terug komen. Mr. Leesberg betreurde het aftreden. De commissie was een muzikale en daar is weinig van overgebleven. Spr. wilde den muziektuin voegen by de commissie van plantsoenen. De heer Raat kwam ter vergadering. De heer v. d. V a 1 1 was er voor er een plantsoen van te maken. De heer Appel begreep er uit, dat door het ontslag het geschilpunt van de baan raakt. Spr. was voor een nieuwe commissie. De voorzitter wilde daarover na de begrooting beraadslagen. De heer v. d. V a 11 verzocht B. en W. de suggestie van mr. Leesberg te bekijken. De voorzitter had er geen bezwaar tegen. De commissie van plantsoenen wordt ingeschakeld. Verlenging bewoningstermijn perceel Lindelaan 56. Voor een tiental jaren besloot de raad tot onbewoonbaarverklaring van het perceel Lindelaan 56. Omdat men den bewoner, den heer Pan nekeet, die zijn gansche leven in dit huisje had gewoond, niet wilde treffen, werd sindsdien ieder jaar besloten den bewonings termijn met een jaar te verlengen. Ook voor 1939 werd voorgesteld een dergelijk besluit te nemen. Conform besloten. De raad ging hierna in comité. Ongebanderolleerd cigarettenpapier. De ambtenaren der belastingen hebben in samenwerking met de rijkspolitie een voorraad ongebanderolleerd cigarettenpapier opgespoord bij deh winkelier J. S., by wien ook eenigen tijd geleden reeds een party in beslag is genomen. Steeds maar bommen. Een deskundige der artillerie-inrichtin gen heeft enkele dagen geleden den ge- heelen voorraad bommen te Egmond aan Zee vernietigd, waarbij één nog niet ont plofte bom was. Nauwelijks is dit echter geschied of op nieuw worden bommen aangebracht, die nog geregeld op het strand aanspoelen. Uitvoering Prins Hendrik Stichting. De tooneelvereeniging „Ons Vermaak" uit Bakkum gaf Dinsdagavond voor de oudjes in de Prins Hendrik Stichting weer eens een zeer geslaagde uitvoering. Opgevoerd werd het bekende blijspel „Betje regeert", waarvan de inhoud ge noegzaam bekend verondersteld mag wor den. Zooals altijd werd er vlot gespeeld en waar het stuk eenvoudig van opzet is, kon den de oudjes het goed volgen en hebben zij zich uitstekend vermaakt. Vooral de hoofdrollen: Betje door mevr. A. Stolk Kok en de fabrikant, door den heer M. Bot, werden goed vertolkt, maar ook de overige speelsters en spelers komt een woord van lof toe. De uitvoering, die om half acht begon, was omstreeks half elf afgeloopen. De di recteur der Stichting, de heer J. H. van den Berg, dankte aan het einde alle medespelen den met een hartelijk woord voor hetgeen zij dezen avond boden aan de oudjes, die met dit dankwoord van harte instemden. Een laat of een vroeg lam? Als groote bijzonderheid kunnen wij mel den, dat een schaap van den landbouwer P. Bakker Jz. in de Baarsdorpermeer (gem. Berkhout), deze week reeds een lam ter wereld heeft gebracht. Moeder en kind zijn zeer welvarend en loopen gezellig met el kaar in de wei. HET ONBEVOEGD UITOEFENEN DER GENEESKUNDE. Kwakzalver veroordeeld. Wegens het onbevoegd uitoefenen der ge neeskunde had zich gisteren voor den Haar- lemschen kantonrechter te verantwoorden de 52-jarige coupeur J. B. uit Haarlem. De man, die verklaarde tot zijn „ambt" ge roepen te zijn, behandelde lijders aan nier ziekten, suizingen in het hoofd, open bee- nen, enz. door de patiënten met de handen te bestrijken en hun medicijnen te verstrek ken. De politie had het vermoeden gekregen, dat B. een kwakzalver was en op 19 Sep tember stelde een rechercheur zich bij de woning van verdachte op. De personen, die het huis verlieten, wer den verhoord en zy verklaarden, door B. te zijn behandeld en er baat bij te hebben ge vonden. De ambtenaar van het O.M. requireerde vijf geldboeten van 100 ieder, subs. één maand hechtenis. De kantonrechter achtte vier gevallen be wezen en veroordeelde B. tot vier boeten van elk 100, subs. veertien dagen hech tenis. Wielrennen. NIEUW WERELDRECORD OVER 50 K.M. Saponetti brengt het op 1 uur 8 min. 2 sec. De Italiaansche wielrenner Saponetti, die op 3 November j.1. op de Vigorellibaan te Milaan het wereldrecord over 100 K. M. zonder gangmaking op zijn naam bracht, heeft gister op dezelfde baan het wereld record over 50 K. M. verbeterd. Hij legde dezen afstand af in 1 uur 8 min. 2 sec., zoodat hij dus met een gemiddelde uur snelheid van omstreeks 44 K. M. reed. Het oude record stond met 1 uur 8 min. 34 sec. ten name van den vroegeren werelduurre cordhouder, den Franschman Richard. Schaken. HET A. V. R. O.-TORNOOI. De partij tusschen Capablanca en Alje- chin, welke gisteren te 's-Gravenhage na 44 zetten werd afgebroken, is gisteravond te Amsterdam voortgezet. Na 48 zetten werd de partij remise gege ven. De stand luidt: 1. Fine 2 punten; 2 Euwe 1 punt; 3, 4 en 5 Aljechin, Keres en Capablanca 1 punt; 6, 7 en 8 Flohr, Reshevsky en Botwinnik, ieder punt. De derde ronde wordt Donderdagavond te Rotterdam gespeeld. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling, gehouden bij opbod, op Woensdag 9 November 1938, te Koedijk, ten overstaan van notaris M. C. Roos, van de volgende perceelen aldaar, aan- en nabij den Kanaaldijk: Perc. 1/12 Huismanswoning, schuur, erf en weiland, samen groot 17.30.90 H.A. 41931.86. Perc. 13/19 Bouwland en rietland, samen groot 3.60.10 H.A. 5420. Perc. 20 Arbeiderswoningen en erf, groot 3 A. 50 c.A. 875; totaal 48226.86. De afslag en combinaties blijven bepaald op Woensdag 16 November a.s. voormiddags 10 uur, in het café „Het Vergulde Paard" van den heer J. Groot, te Koedijk. Ten overstaan van notaris mr. J. W. van der Heide uit Alkmaar werd Woens dagavond in „Concordia" een openbare verkooping gehouden van eigendommen van den heer C. Langedijk Pz., alhier. De uitslag was als volgt: Een huis met erf en koolschuur aan den Dorpsweg, groot 2.70 Are. Een koolschuur met bouwland en water aan den provincialen weg, groot 6.56 Are en nog 75 c.A. water en een perceel bouwland en water in den Noordscharwouder polder, groot 6.40 Aren. Koopster: N. V. Amsterdamsche Hypo theekbank te Amsterdam voor 6236 in totaal. ALKMAAR. GEBOREN: Cornelia Margaretha Maria, d. van Simon Petrus Schouten en Adriana Johanna Maria Kroeders. (Herplaatsing wegens misstel ling). Cornelis Maarten, z. van Comelis de Boer en Aagje Vader. GETROUWD: Adrianus Cornelis Sijs en Geertje Bakker. Petrus Hoogland en Jacoba Klaver. Jean Théodore Guillaume Marie Robert en Maria Alida Jeai.ette Goes. Luitjen Geut en Jansje Eendebak. Albert Ditsel en Helene Rosalie van Berkum. Jan Frede- rik Poestkoke en Anna Antonie Kampmeier. OVERLEDEN: Dirk Schenk, wedr. van Antje Jonker, 81 jaar. „VADERTJE LANGBEEN". City-theater. Het City-theater brengt de bekende film, „Vadertje Langbeen", die in de plaatsen, waar ze tot nu toe draaide, een overweldi gend succes boekte. Het is een origineel filmwerk, dat velen zullen apprecieeren. Liiy Bouwmeester geeft van Judy Aalders een goede creatie, terwijl de overige rollen eveneens een goede bezetting hebben. Verscheidene bekende namen treffen we onder de medespelenden aan, die mede hielpen een geslaagd Nederlandse!» film werk tot stand te doen komen. De vorige week hebben we in de filmpagina een artikel over deze film opgenomen. Hier zijn verdere bizonderheden over „Vadertje lang been" te vinden. „DE GODIN VAN DE JUNGLE". Theater Harmonie. Theater Harmonie geeft deze week „De Godin van de jungle", een vrye vertaling van den oorspronkelijken Engelschen titel „Her jungle love". Het is een zeer fantas tisch verhaal piet een aantal yzing-wek- kende avonturen, met een beeldschoone inlandsche jongedame op een eenzaam eiland, een idylle tusschen haar en een door 'n noodlanding gearriveerden blanken en knappen aviateur, een primitieven en bijgeloovigen volksstam, die het tweetal be laagt, een enorme aardbeving en een happy end. Het geheele werk is in technicolor uitge voerd, hetgeen den fantastischen opzet van het verhaal ten goede komt. De Harmonie heeft deze week iets bij zonders. „DE GELUKSVOGEL". Victoria-theater. Het Victoria-theater brengt, behalve eeni- ge bijzondere attracties, waarover onder stadsnieuws enkele gegevens te vinden zijn de film „De Geluksvogel", waarin de film komiek Heinz Rühmann als den gelukkigen erfgenaam van 13 stoelen nieuwe avonturen beleeft. De Telegraaf sohreef o.a.: „Dit is weer Heinz Rühmann op zijn best. Maar welk een dankbare rol is dan ook deze Felix Rake En toch is de erfgenaam nu armer dan ooit en hoe dat komt, kan Rühmann u beter zelf laten zien en dan tevens hoe hij zonder stoel, zonder schat, zonder erfenis dus, toch plotseling een rijk man wordt, en met hem zyn helper aan dezen stoelendans, die voor hen niets dan teleurstellingen, maar voor den toeschouwer louter lachbuien heeft opgeleverd". De Tijd schreef o.a.: „In dit theater is de beurt ditmaal weer eens aan Heinz Rüh mann, die in „De Geluksvogel" gelegenheid te over heeft, het publiek op diverse lach salvo's te onthalen. De parade van de der tien stoelen, waarin een erfenis verborgen moet zijn, is de nieuwe variatie op een oud thema, dat echter aardig werd bewerkt en waaraan een ieder enkele uren. kostelijk amusement kan beleven". „Rotterdamsch Nieuwsblad: „Deze jacht leidt vanzelfsprekend van het eene avontuur in het andere, elke episode brengt haar eigen spanning en haar eigen lach mede Mede hieraan dankt men waarschijnlijk de goede uitbuiting voor de camera van menig koste lijk detail „De Voorwaarts": „vlot en handig geregis seerd een genoegelijk geval „De Maasbode": „een reeks van dolle ver wikkelingen Er komen in de film tal van bijzonder geestige situaties voor, welke zoo wel Rühmann als Moser danig weten uit te buiten. Ook het slot is niet van humor ont bloot en getuigt tevens van een echte Ween- sche gemoedelijkheid De Geluksvogel geeft overvloedige gelegenheid om eens sma kelijk te lachen „De Residentiebode": „een kluchtige film, vol dwaze situaies en dolle invallen „De Avondpost": „Laten we direct zeggen, dat dit werk zeker tot de beste en meest ko mische behoort, waarin Heinz Rühmann zijn medewerking verleende Komisch en geestig zijn Heinz Rühmann en Hans Moser in deze film als we nog zelden zagen „De Nieuwsbron": „Dat een film, een ko mische nog wel, bij het slot een hartelijk applaus ten deel valt, hebben we nog zelden meegemaakt. Evenmin als we ooit een lach- orkaan hoorden zooals dit gisteravond bij de première van de Geluksvogel het geval was Laten we volstaan met te zeggen, dat Heinz Rühmann op zijn allerbest is in deze film en u een goed uur voortdurend doet schateren van den lach

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3