Qemeentecaden Spoct £iuAtoaact 'PuMicaties Onze Jiotaiim De dood van Ataturk. Rouw in het land. De Fransche radica'en versus de communisten. Beraadslaging van de nationale commissie van het Volksfront. het conflict tusschen China en Japan. Chineesohe vorderingen bij Kanton. Regeeringstroepen slaags met bandieten. Aardbeving geregistreerd. Nieuws in 't kort. 3 broertjes en 2 zusjes waren ZUID- EN NOORDSCHERMER héél erg verkouden" Glimlachje Joden op de „Oldenbarnevelt". Ontscheping verboden. DERDE BLAD. Onmiddellijk na het bekend worden van den dood van Ataturk verzamelde de be volklng van Istanboel zich in de straten en op de pleinen. Een eindelooze stroom van menschen trok over de Qalatabrug en langs den Bosporus naar het paleis van Dolma Bagtsje, waar een zwijgende menigte by een is. Alle openbare particuliere gebouwen vlaggen halfstok. Minister-president Celal Bayar is per speclalen trein naar Ankara teruggekeerd. In de hoofdstad vergadert een commissie over het programma der rcuwplechtigheden. Men verwacht, dat het stoffelijk overschot Zondag of Maandag zal worden overgebracht naar Ankara, waar het zal worden bijgezet. Het geheele land is in rouw gedompeld Alle vlaggen wapperen halfstok. De Mos keeën zijn vol, duizenden komen gebeden uitspreken. De Turksche bladen zijn ver schenen met speciale, zwartomrande edities, Da datum der teraardebestelling is nog niet vastgesteld. Regeering zal aftreden Uit Ankara wordt gemeld, dat men rekent op een formeel aftreden van het geheele kabinet na de op heden vastgestelde nieuwe verkiezing van een president der republiek, De huidige minister-president, Celal Bayar, zal dan opnieuw opdracht krijgen tot vor ming van een kabinet en de regeering zal ongewijzigd in haar tegenwoordige samen- «telling blijven bestaan. Voorbereidingen tot begrafenis, Het stoffelijk overschot van Ataturk zal heden gebalsemd worden. Gisteren reeds zijn gipsafdrukken van gelaat en handen genomen. Men is voornemens, na opbaring van het lijk in het paleis van Dolmabagste, aan de bevolking drie dagen gelegenheid te geven afscheid van den leider te nemen. De vervoerplechtigheid begint in Istanboel, waar het lijk, onder begeleiding van de oorlogsvloot, over den Bosporus naar de Anatollsche kust gebracht wordt, om dan langzaam naar Ankara te worden overge- bracht. Met het oog op de verwachte bul tenlandsche gasten, zal de officieel* ter aardebestelling pas in het midden van de volgende week plaats hebben. Als laatste rustplaats is uitgekozen de heuvel van Cankaya in Ankara, waar thans nog het huls staat, vanwaar Ataturk in December 1919 den bevrijdingsoorlog van het Turk' sche volk heeft geleid. Ismet Inoenu president, Generaal Isipet Inoenue is tot president van Turkije gekozen. Inoenue, dien Europa jaren lang gekend heeft onder den naam van Ismet Pasja, en die dertien jaar lang minister-president van Turkije is geweest, heeft het bevel gevoerd over een van Kemals legers in den Turk' achen onafhankelijkheidsoorlog. Inoenue, die thans 58 jaar is, heeft zijn land vertegen woordigt op de Conferentie van Lausanne en hij bleek toen een bekwaam onderhan delaar. Jaren lang is hij de rechterhand van Ataturk geweest, hij deelde ook diens in zichten omtrent de buitenlandsche politiek en is overtuigd van de wenschelijkheid van het onderhouden van vriendschappelijke betrekkingen met de Sovjet-Unie en Enge land. De nationale commissie van het Volks front is gistermiddag te Parijs bijeenge komen. In deze bijeenkomst is mededeeling gedaan van een brief van de soc.-radi- cale partij aan de partijen, die deel uit maken van het Volksfront. In dezen brief doen de radicalen uitko men, dat het Volksfront niet kan bestaan zonder doeltreffende en loyale samenwer king van alle partijen, welke er deel van uitmaken. De radicale partij constateert dat de communistische partij dezen regel niet heeft geëerbiedigd. „Van het begin der wet gevende periode af weigerde zy deel te heb ben aan de verantwoordelijkheid voor de regeering. Zij heeft sindsdien niet nagelaten, hetzy door demagogie, hetzij door het schep pen of begunstigen van sociale agitatie, de actie lam te slaan van alle regeeringen, waaraan zij haar „getrouwen en broeder lijken" steun had beloofd. Tegenover het buitenlandsche gevaar bracht zij de kracht en de eenheid van de natie in gevaar en ver zwakte zij vaak de positie der onderhande laars van haar land". In den brief wordt er voorts op gewezen, dat de communistische oppositie op sociaal terrein hevig werd na de redevoering van Daladier, die de noodzakelijkheid betoogde van een soepeler maken van de wet op de veertig-uren-week. De brief herinnert aan ernstige beschuldigingen van de zijde der communistische partij tegen Daladier, die, wel verre van de belangen der arbeiders klasse te benadeelcn, integendeel beweerde deze (belangen) te verdedigen en de sociale wetten te versterken. De communitische oppositie heeft het ka rakter aangenomen van openlijke vijandig heid inzake de Tsjecho-Slowaaksche kwestie en de overeenkomst van München. Tegenover de kwestie, waar het om ging: oorlog of vrede, heeft de communistische partij, na de actie der regeering te hebben gehinderd, openlijk niet alleen de mannen en partijen, die belast zyn met de leiding der zaken, losgelaten, doch ook hen, die in het parlement de buitenlandsche politiek van Frankrijk goedkeurden. De communistische party had niet het recht in de buitenlandsche politiek haar leer te handhaven. Dat is on duldbaar. In den brief wordt vervolgens geprotes teerd tegen de aanvallen tegen Daladier en wordt er verwondering over uitgesproken, dat de communistische party in een politieke formatie wil blyven, welke zij voortgaat te beleedigen. Daar de communistische party weigert de logische gevolgtrekkingen uit haar houding te maken, weigert de radicale party langer aan dezelfde tafel te zitten met hen, die haar van verraad beschuldigen. De beraadslagingen geschorst. Na afloop der gistermiddag gehouden zit ting van het nationale comité van het volks front werd besloten de beraadslagingen op te schorten ten einde de partijen gelegenheid te geven te beraadslagen over de namens de radicale party afgelegde verklaring. De communisten tegen afstand koloniën. van Het politieke bureau der communistische party is gisteren te Parys byeengeweest. Het verklaart zich gekant tegen „iedere poging om aan de slavendry vers van het Derde Rijk de koloniale volkeren uit te leveren, die het democratische Frankryk den plicht heeft te leiden op den weg naar socialen vooruit- gang en vryheid". Voorts heeft het politiek bureau zijn gede- legeerden in de commissie van het volks, front opdracht gegeven te verklaren, dat de communistische party trouw blijft aan het Volksfront. Het Chineesche persbureau meldt, dat de Chineesche troepen bü hun tegenaan val op de Japanners in Kwangtoeng voortdurend vorderingen maken. Zy na deren thans Tsoenghwa, 50 kilometer ten Noordoosten van Kanton. De Chineezen langs den spoorweg KantonHankou dringen den vijand terug naar Sjektsjang, dat op slechts 15 kilometer van Kanton ligt. De Japansche hoofdmacht ligt te Tsjengsjing, 60 kilometer Oosteiyk van Kanton, terwyl de stad zelf een betrekke, lyk klein garnizoen heeft. Domei meldt het volgende aangaande de Chineesche operaties in deze streek: Tsjang Kai Sjek heeft een plan tot her overing van Kanton uitgewerkt. Volgens een bericht uit Sjanghai wordt een groote Chineesche strydmacht geconcentreerd by Koekong en Jingtak, ten Noorden van Kanton. Uit betrouwbare bron wordt evenwel gemeld, dat de Chineesche troe pen niet zoo sterk zyn als van Chineesche zijde beweerd wordt. Dertien bruggen tusschen Kanton en Fatsjan, die door de Chineezen in brand waren gestoken, zyn hersteld. De provincie Hoenan zal krachtig verdedigd worden. Naar het Chineesche persbureau meldt, heeft de gouverneur van Hoenan, Tsjang Tsjih Tsoeng, verklaard vastbesloten te zyn, zyn provincie te verdedigen, wanneer de Japanners uit Hoepeh zouden binnen vallen. Hy acht het mogelijk, dat de Ja panners uit drie richtingen binnendringen, n.1. uit het noordoosten langs den spoor weg Kanton—-Hankou over Toengting en uit het oosten langs den spoorweg Tsje- kiangKiangsi. Hoenan kan vyf millioen manschappen voor den dienst aan het front mobiliseeren, terwyl het over groote hulpbronnen beschikt. De rystvoorraad kan aan de behoeften van bet geheele Chineesche leger voldoen. Volgens het Duitsch Nieuwsbureau hebben de Japansche troepen by hun operaties tegen Tsangsja thans Jotsjou aan de spooriyn Hankou-Kanton bereikt. De Japanners verwachten, dat Tsangsja spoedig in hun bezit zal zyn. Buitenland sche militaire waarnemers zijn van oor deel, dat Tsjang Kai Sjek besloten heeft met nieuwe troepen weerstand te bieden in den buitenlandschen defensiegordel om Tsjangsja. In den staat Puebla hebben de federale troepen groepen bandieten verrast. ZU doodden er tien, verwondden er vijftien en namen er dertien gevangen. In denzelfden staat hebben de troepen een bende roovers aangehouden, die de post van den staat Vera Cruz hadden ge stolen, Het geld is teruggevonden. De seismograaf te Londen heeft gister avond te 20,40 'n hevigen aardschok gere gistreerd. Te 21.21 uur sloeg de naald nog 10 inches uit, terwyl te 22 uur de naald nog schommelde, hoewel niet meer zoo sterk. Ook in verschillende andere plaatsen Is de aardbeving geregistreerd. - Koning Leopold heeft griep. Aange zien koning Leopold lydende is aan een lichten aanval van griep, zal hU vandaag niet de plechtigheid by het graf van den Onbekenden Soldaat by wonen. Vijf kinderen bij auto-ongeluk omge komen. - Vernomen wordt, dat naby Kai- sorslautern in den Palz een autobus in bot sing ia gekomen met een auto, waarin zich zeven kinderen bevonden. Vyf kinderen werden gedood. Een onthulling omtrent de vijflfng. - Dokter Dafoe, die hoogst tevreden is over den vooruitgang van de vyflingen, wier amandelen, zooals men weet, geknipt zyn, heeft gister verklaard, dat de operaties reeds dezen zomer hadden moeten worden ver richt, doch dat de meisjes toen verkouden waren, en dat men zelfs vreesde dat Emilie (niet by ons zou kunnen blijven". De vader van de vyfling heeft onthuld, dat men in den afgeloopen zomer voor het leven van Emilie vreesde, toen het kind, dat aan een ontsteking der amandelen leed, 48 uur lang bewusteloos bleef. maar Moeder wist raad. Zij haalde 's avonds cl, doos Pampo voor den dag en den volgenden morgen 10 ure ten De raad kwam gistermorgen voltallig byeen. Hoewel de burgemeester in het algemeen veel gevoelde voor het werk van het Nederlandsch Verbond, was hy toch van meening, dat invoering van een belasting op vreemde opschriften op winkels voor Grootschermer geen zin had, waarom een desbetreffend adres voor kennisgeving werd aangenomen. Dit was ook het geval met goedkeuringen van raadsbesluiten door Ged. Staten. Van het bestuur van den Eilandspolder was bericht ingekomen, dat het niet wenschte ln te gaan op het verzoek van het Gemeentebestuur om het stukje grasland vóór het Raadhuis voor 1 te verkoopen. De koopprys van 100 werd gehandhaafd. Het stukje is 285 M2. groot, was vroeger water en is door de gemeente opgehoogd. De gemeente heeft gebruiksrechten, zoodat B, en W. voorstelden, niet tot koop over te gaan. De heer Heynis en mevr. Slooten waren er vóór om te trachten, den algeheelen eigendom te verkrygen. De vooriitter zegde toe, dat B. en W. ter zyner tyd op de zaak terugkomen en zullen pogen, een minneiyke schikking te krygen. Voor kennisgeving werden verder aange nomen processen-verbaal van kasopnamen by den gemeente-ontvanger en by den penningmeester van het B, A. Van den Bond van arbeiders in het land-, tuin» en zuivelbedryf was het verzoek Inge komen om de arbeiders, in samenwerking met het bestuur van den Eilandspolder, aan het baggeren in den polder te plaatsen. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. zich reeds in verbinding hadden gesteld met den ryksinspecteur en de Ned. Heide- maatschappy. Ingezetenen deden reeds aanvraag voor baggerwerk. De begrooting is opgemaakt en zoodra de minister zyn goedkeuring daaraan heeft gehecht, kan met het baggerwerk worden begonnen. Mevr. S1 o o t e nS m i t en de heer Heynis wilden, in overleg met het polder bestuur, baggerwerk in de z.g. Heereslooten Uitvoeren. De voorzitter zeide, dat volgens voorschriften van den minister, ook de polder onder dezelfde voorwaarden bagger werk kan laten uitvoeren als particulieren. Van Ged. Staten was de goedkeuring ver kregen op het raadsbesluit om het voetpad van den Laanweg naar N.-Sehermer, over het terrein van den heer Burmann, aan het openbaar verkeer te onttrekken. Op voorstel van B. en W. werd besloten, aan gesteunden of in werkverschaffing ge plaatsten en aan hen, die door het B. A. werden gesteund, een brandstoffen-toeslag toe te kennen, gelijk aan die van het vorige jaar. Blykens een circulaire van ien minister, die des morgens was ingekomen, mag deze steun ook worden toegekend aan de B-groep van de kleine tuinders. De voorzitter was er vóór, dit te doen. De raad vereenigde zich met dit voor stel. Mevr. Slooten—Smit wenschte hier ook eenige weduwen in te betrekken, die geen steun van het B. A. krygen, maar de middelen missen om de kachel te kunnen stoken. De voorzitter vond het beter, de zulken wat kolen thuis te sturen en zegde een onderzoek toe. Na een opmerking van den heer Heynis, die wenschte, dat degenen, die van de kas van den bond trekken, ook dien steun krygen, zeide de voorzitter, dat volgens algemeen voorschrift de steun van den bond met den brandstof-toeslag niet hooger mag zyn dan de werkloosheidssteun met den brandstof-toeslag. De heer Heynis: Maar in de Beemster werd daartoe besloten. De voorzitter: Die gemeente kan dit doen, want die ontvangt geen rykssteun De voorgestelde wijziging van de go- meentebegrooting 1938 werd conform vast gesteld. Na rapport van mevr. Slooten—Smit, die den ontvanger een compliment bracht voor zijn nauwkeurig beheer, werd de gemeente rekening voor den dienst 1937 voorloopig vastgesteld. Gewone dienst: ontvangsten 40713,21; Uitg. 42676,22; nadeelig saldo 1963,01. Kapitaaldienst: ontvangsten 3730; uit gaven 3100; batig saldo 630, Rondvraag. Mevrouw SlootenSmit informeerde naar het Vervolg-onderwys. De voorzitter antwoordde, dat de termyn van aangifte 15 November sluit, dat zich reeds twaalf leerlingen hadden opge geven, zoodat er kans is, dat het doorgaat. De leerstof zal worden aangevuld met een paar vakken, waar de jeugd wat aan heeft. Mevr. Slooten—Smit zou den minis ter willen verzoeken om ruimere opvatting voor steun aan menschen, die een spaar duitje hebben. Weth. Van der Laan vond het ook onbillyk, dat dergelijke menschen eerst worden uitgekleed, vóór ze steun krygen. Waarom deze menschen achtergesteld by de landbouwers, die hun bedryf op peil mogen houden. Spr, kende een man, die drie koeien had en daarom slechts twee dagen in de werkverschaffing mocht. Nu heeft die man niets meer. De voorzitter zeide, dat er een grens was getrokken. De menschen mogen een zeker bedrag op de spaarbank hebben staan. Het is een moeilyke materie. Spr. vond het beter om over bizondere gevallen met den minister overleg te plegen. Mevr. SlootenSmit wilde gaarne het loon in werkverschaffing met twee cent verhoogen. De voorzitter noemde dit een ge- vaariyk voorstel, aangezien krachtens het zielental de gemeente kans maakt, in een nog lagere klasse te worden gerangschikt, i Weth. Van der Laan verklaarde zich, met het oog op de loonen in de vrye be- dryven, tegen het voorstel-mevr. Slooten, die daarop haar voorstel introk. De heer Schot herinnerde aan het raadsbesluit om het Vervolgonderwy6 het eene jaar in Groot-Schermer en het andere jaar in Driehuizen te houden. Volgens dit besluit moest het thans in Driehuizen plaats hebben. De voorzitter antwoordde, dat B, en W. volgens den geest van den raad, willen, dat het Vervolgonderwys gehouden wordt. De eenige kans daarop is, dat het in Groot- Schermer wordt georganiseerd. De raad deelde deze zienswyze. Hierna sluiting. rgen waren ze alle 5 weer betnr n ler-°oos30ct Zwemmen IET VAN FEGGELEN VERBETERT WERELDRECORD 150 YARDS RUGSLAG De 100 meter officieus ia I min. 13.2 sec. In het Sportfondsenbad is de IJ- rwemster Iet van Feggelen er gister avond in geslaagd het wereldrecord over 150 yards rugslag, dat sedert 20 October 1936 op naam van Nida Senff stond met een tyd van 1 min. 45.4 sec,, gevestigd in het A.M.J.V.-zwembad te Amsterdam, met niet minder dan 2.1 sec. te verbeteren en te brengen op 3 min. 43.3 sec. De recordpoging vond plaats onder lel ding van den voorzitter-kamprechter, den heer P. H. J. Dogger. Starter was de heer G. Blitz, keerpuntcommissaris T. Hazenberg, offlcieelo tydwaarnemers moj. M. Claus, J. H. van Teeseling en A. Kappenburg. Rustig ging Iet van Feggelen door het water, waar- by zy buitengewoon goed baan hield. Geen wonder, dat officieus voor haar over vier banen 1 min. 13 2 sec. werd opgenomen Met denzelfden langen rustigen slag trok zy door het water en na vyf banen werd de lat op 150 yards neergelaten. Twee chro nometers wezen een tyd van 1 min. 43.3 sec., de derde 1 min. 42.2 sec. aan, zoodat het wereldrecord op 1 min. 43.3 sec. was ge bracht. De zwemster werd onmiddellyk na haar fraaie prestatie op hartelyke wyzo ge huldigd. Schaken De derde rende van het Avro-tornooi had de volgende resultaten: Aljechin wint van Euwe; Flohr en Keres spelen remise; Fme en Capablanca spelen remise; Botwinnik wint van Reshevsky. De stand na de derde ronde luidt; I. Fine 2H pt.; 2. Aljechin 2 pt.; 3, 4, 5 en 8. Euwe, Botwinnik, Capablanca en Keres, ieder 1% pt.; 7. Flohr 1 pt.; 8. Reshevsky pt. Lawntennis DONALD BUDGE WORDT BEROEPS SPELER. Aanbod van 75.000 dollar aangenomen. Donald Budge, de officieuze wereldkanv pioen der amateurtennisspelers, de eenige speler, wien het tot nu toe gelukt is om in cén jaar de kampioenschappen van Wimble- don, Amerika, Australië en Frankryk te ver overen, zal thans definitief tot het profes sionalisme overgaan. Door het aanbod van 75.000 dollars aan te nemen, heeft hü zich verplicht om een tournee van vyf maanden door Amerikaan- sche steden te maken. Als tegenstander op deze tournee zal Ellsworth Vines fungeeren. Budge zal zyn eerste party tegen Vines op den eersten dag in 1939 in de Madison Square Garden te New-York spelen. Voetbal JONG HOLLAND-NIEUWS. Wederom speelt Jong Holland morgenmid dag een uitwedstryd en wel tegen L.S.V. in Krommenie. In Alkmaar wisten de Oranje truien met 41 te winnen, maar toen werd ook met een volledige ploeg gespeeld. De Linoleumclub zal natuurlijk revanche wil len nemen, maar dat zal niet zoo gemakke lijk gaan. De Jong Hollandianen zyn n.L van plan hun huid zoo duur mogelijk te verkoo pen en een einde te maken aan de neder- lagenreeks. Het is haast te mooi om 't te gelooven. Aan jullie nu de daad! Onze beste wenschen vergezellen de Oranje-truien. ONZE POSTVLUCHTEN. Uitreis: Emoe te Singapore, Zilverreiger te Basrah en Reiger te Napels. Thuisreis: Nandoe te Jodhpoer, Torenvalk te Medan, Oehoe te Bangkok en Pelikaan op Schiphol geland. Extravlucht: Rietvink te Athene. „Als ik dat was, had je 't me allang verboden!" BURGEMEESTER en van ALKMAAR brengen ter DERs kennis, dat de Raad dier gemeent meene vergadering van 10 November ia™"1 vastgelegd het navolgende besluit- De Raad der gemeente Alkmaar- Gelezen een adres d.d. 3 October' het Bestuur der Vereeniging tot k Van ring van Christelijk Schoolonderwijs ?ude" verzoekende medewerking te wilil r> leenen: n ver« a. voor de uitbreiding van de r v school (Ulo) met twee klasse,ïa,na' te bouwen op het perceel kadastraal bekend gemeente Aii5r°nd' Sectie F. nr. 2857, gelegen Maclaine Pontstraat, hoek Buro 8 ter Palingstraat; Wélfc b. tot de inrichting van een sDeeit», op het overblijvende gedeelte van fc"1 onder a genoemde perceel grona eveneens ten behoeve van de t„i school (Ulo); ejWaaa- c. tot de inrichting van een rywielber eveneens ten behoeve van de Juli™5" school (Glo); ana" Overwegende, dat de aanvrage voliW aan de in artikel 73 der Lager-Onderwik. wet; ver- wet 1920 gestelde eischen; Gelet op de artikelen 72 en 75 dier Besluit; I. de gevraagde medewerking te leenen; II. de uit het besluit onder I voortvloei. ende uitgaven te zyner tyd nader tè regelen by suppletoire begrooting. Binnen dertig vrije dagen, te rekenen van heden, kan ieder ingezetene en het schoolbestuur van dit besluit in beroen komen by Gedeputeerde Staten van Noord- holland. Burgemeester en wethouders van Alkmai- F. H. VAN KINSCHOT, ourgemesste' A. KOELMA, secretaris. Alkmaar, 11 November 1938. Over het verbiyf van verscheidene Duit. sche Joden aan boord van het m.s. „Johan van Oldebarnevelt" dat 3 November uit Europa te Tandjong-Priok (Java) arri veerde, bereikten de Javabode nog ver schillende mededeelingen. De immigratiedienst heeft zich speciaal bezig gehouden met het onderzoek van de Duitsche Joden onder passagiers en de be trokken autoriteiten van het departement van justitie hebben ten slotte besloten, dat een elftal reizigers van deze categorie niet van boord mocht gaan. Om voorbereid te zyn op alle eventualiteiten heeft men ter assistentie van den gezagvoerder van het schip een paar politie-agenten aan boord geplaatst :er moest scherp toezicht worden gehouden, dat de bewuste passagiert het schip niet zouden verlaten. Een der aangehouden passagiers mocht te Singapore ook al niet aan den wal gaan, ofschoon hy in het bezit was van een visum geteekend door den Britschen con sul te Antwerpen. Daar hij echter niet voldeed aan de door onzen immigratie dienst gestelde bepalingen, werd hem te Tandjong-Priok ook gelast aan boord te blyven. In een ander geval heeft men naar Australië geseind, of de betrokken passagier daar zooals zyn verwach ting is - wordt toegelaten. In afwachting van het antwoord wordt ook deze reiziger aan boord gehouden. Dan zyn er nog ver schillende gevallen, waarvan men tevoren al met vry groote zekerheid wist te voor spellen dat zy hier te lande niet zouden worden toegelaten, doch ook zyn er onder de aangehoudenen een paar reizigers, <"e als volkomen bonafide beschouwd kunnen worden. Personen, die verklaringen bezit ten dat zij in Engeland of Amerika zullen worden toegelaten, die hier slechts bezoek van toeristischen aard wenschen te brengen en in verband hiermede kunnen bewijzen over voldoende geld te beschik ken, dat zy dus voornemens waren voor een gedeelte uit te geven. hier AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Donderdagavond werd in het lokaal v den heer P. Kramer te Zuidscharwoude openbare verkooping gehouden ten ove staan van notaris H. W. Smit te Zuidscn woude. De uitslag hiervan was ais volgt: Eigendommen van den heer P. Keize te 's-Qravenhage: ,<o Akker bouwland aan de Kliffen®100 snees), kooper de heer P. van Ext»r 76 per snees. Ioot Akker bouwland aan de Schage (10 snees), kooper de heer J. J. ReDn 60 per snees. ^:e» Akker aan de Keizersloot „Klal-akk (4 snees), kooper de heer A. Nol voor per snees" viUkersloot Akker tusschen Schager en KikJ „Troostesgroet", kooper de heer Jb. u voor 41 per snees. .ness), Akker aan de Zomersloot O? „,„oude kooper de heer S. Groot, Noordscha voor 41 per snees. van Eigendommen van den heer Twuyver te Alkmaar: ^en Noordeiyk deel van Plakakker aa 30 Winterweg (8 snees), opgehouden op per snees, evenals het ZuideUjke de deze akker. (jen Een akker bouwland en water 0p- Diepsmeerringsloot te Oudkarspel w gehouden op 27 per snees. Van de erven J. Kist; guiti" Huis en erf aan de Dorpsstraat ^eer scharwoude, groot 1.90 Aren, kooper HL ,traa' Huis en erf aan de Westzyde van .o0per te Noordscharwoude, groot 92 c.A.. v00r de heer J. Schoorl te Zuidscharwoude t 1840. scnarwouae, groot ï.yu Aren, jw v K. Kout ^e Zuidscharwoude voor f aar: Van de erven wed. R. Oortjers-W S „t

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10