Aspirin EEN KORTE TOELICHTING OP DE PACHTWET. tuchivaact Agenda Tüeec&ecicht Roemenie's Koning te Londen ontvangen. Banket op Buckingham Palace. Tsjechen en Slowaken. De a.s. presidentsverkiezing. Prijs f 0.25 Bureau Alkm. Courant. N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h Herm. Cosler Zn. Maarten skroift nei de krant Een raadgeving ,0()r allen: Zorg Aspirln In huls te hebbent 20 tabletten in een buisje 75 cent Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht EERSTE BLAD. De koning van Roemenië en kroon prins Michael zijn gistermiddag met den torpedoboot jager Sikh, welke door an dere jagers en vliegtuigen geëscorteerd werd, te Dover aangekomen, waar de hertog van Kent hen namens den koning welkom heette. Tengevolge van de mist was de aankomst drie kwartier ver traagd. De hertog van Kent en de Roemeensche gezant begaven zich aan boord om de vorste lijke bezoekers te verwelkomen. Na den ja ger verlaten te hebben, inspecteerde koning Karei de eerewacht aan de kade. Te Londen hadden zich reeds vroeg in den middags velen opgesteld bij het Victoria- station en langs den weg naar Buckingham Palace. Koning Karei, die gekleed was in een don kerblauwe uniform met een lange goud met witte cape over den linkerschouder en kroonprins Michael, in een grijze militaire uniform met baret werden aan het Victoria- station verwelkomd door den koning, den hertog van Gloucester, Chamberlain, Hali- fax, Hoare, Backhouse en vele andere hoog geplaatste persoonlijkheden. Onderweg naar Buckingham Palace werden de koninklijke bezoekers geestdriftig door de bevolking toe gejuicht. In Buckingham Palace werden de koning en prins Michael begroet door de Engelsche koningin en de prinsessen Eliza- beth en Margaret. Later hebben Karei en Michael een bezoek aan koningin Mary ge bracht. Ongeveer 160 gasten, onder wie de eerste minister, de leden van het kabinet en alle zestien ambassadeurs, die geaccrediteerd zijn bij het hof van St. James, hebben gister avond aangezeten aan het banket, dat de koning en de koningin op Buckingham Pa lace hebben aangeboden ter eere van koning Karei en kroonprins Michael. Attlee, Pirow en de Roemeensche gezant waren eveneens aanwezig. Koning George heeft tijdens het banket op de gezondheid van koning Karei en prins Michael en de blijvende welvaart en voor spoed van het Roemeensche volk gedronken en verder gewezen op de hechte banden tus- schen Engeland en Roemenië, gedurende den oorlog ontstaan. Ik vertrouw er op, voegde hij eraan toe, dat de gelukkige be trekkingen in den toekomst zullen blijven be staan en de belangen van dien vrede die nen, welke beide volken zoo vurig begeeren. In zijn antwoord zei koning Karei, dat zijn bezoek een gunstige gelegenheid biedt de vriendschapsbanden, welke beide landen reeds zoo vele jaren verbinden, te beves tigen. Tijdens een conferentie, welke giste ren is gehouden tusschen Slowaaksche afgevaardigden, de regeering te Praag en de leiders van de Tsjechische par tijen, is in beginsel overeenstemming bereikt. De regeering heeft er in toegestemd, in de grondwet op te nemen het ontwerp tot autonomie, dat door de Slowaken is voor gesteld na de overeenkomst van Zilina, het geen practisch zal leiden tot de vorming van een dualistisch bewind in Tsjecho- Slowakije, overeenkomstig de situaties in het vroegere Oostenrijk-Hongarije. In het voorstel van Zilina zijn evenwel enkele wijzigingen aangebracht. De Tsje chen weigeren den Slowaakschen minister het recht van veto te geven voor wetten, welke door het parlement van Praag zijn goedgekeurd. Ook werd geweigerd schadeloosstelling te verleenen voor de schade, welke in de afgeloopen twintig jaar werd veroorzaakt. Wel werd erin toegestemd, dat schade zal worden hersteld, wanneer kon worden aangetoond, dat deze inderdaad bestaat. Heden zullen nieuwe besprekingen wor den gehouden voor het opstellen van een definitieven tekst. Nu de Slowaken genoegdoening hebben gekregen, hebben zij er in toegestemd, deel te nemen aan de presidentsverkiezingen. Het parlement zal derhalve 17 November bijeen geroepen worden, teneinde te stem men over het opnemen van de wet op de autonomie van Slowakije in de grondwet, waarna zal worden overgegaan tot het kie zen van een president der republiek. Naar verluidt, zou de candidatuur van Chvalkovski op moeilijkheden stuiten. Negen politiebeambten veroordeeld. - Te Klagenfurt zijn negen Oostenryksche politiebeambten veroordeeld tot gevangenis straffen van twee tot vier jaar, wegens „anti-nationaal-socialistische activiteit" tij dens het bewind van Schuschnigg. Verkrijgbaar aan ons bureau: Uiteengezet door een terzake kundig Jurist, met eenige modellen van brieven en een Verzoekschrift aan de Pachtkamers en met eene eenvoudige uiteenzetting van hetgeen verpachter en pachter te doen staat met het oog op de over gangsbepalingen der pachtwet (loopende contracten). Onmisbaar voor ieder, die iets met de pachtwet te maken heeft Voordam 9 Alkmaar. Alkmaar, Woensdag. OP HET NIPPERTJE GERED. Maandagmiddag bevonden de veld wachters van Oudorp en Heerhugowaard, zich op den Huigendyk nabij den Midden weg onder Heerhugowaard. Plots trof een hulpgeroep van eenige kinderen, die daar in de buurt aan het spelen waren, hun oor. Voor zij aan de plek waren, rende reeds de arbeider Pieterse, wiens wonjng aan de benedenkant van den dijk staat en van wien een kind te water was geraakt, voor hen den weg over en sprong zonder zich een oogenblik te bedenken in de Ringvaart. W Dit werd hem echter noodlottig, want toen hij de kleine, die reeds een meter of drie uit den wal was weggedreven te pak ken had, raakte hij grond kwijt en zonk met het kind naar de diepte. Juist op dit oogenblik waren de veld wachters genaderd. Een tweede plons. Ook de heer Bleijendaal bevond zich te water en mocht het geluk smaken den vader, die in zijn vertwijfeling zijn kind vast bleef houden, te pakken te krijgen. Spoedig was het drietal thans op het droge gehaald. Daarna volgde nog een koud ritje voor den heer Bleijendaal >p zijn motor naar zijn in het centrum van onze gemeente gelegen woning. DIERENBESCHERMING. Inde Lyceumstraat en in de Spoorstraat zijn twee zwervende poesjes aangetroffen, beide in goede conditie en pl.m. 3 maanden oud. Eventueele liefhebbers kunnen zich he denavond tusschen half zeven en half acht wenden tot den heer Verwer, inspecteur van Dierenbescherming, Baanstraat, alhier. MACHINISTEN-EXAMEN. Geslaagd is voor het voorloopig diploma van het machinisten-examen de heer A. Bron te Castricum. NUMMERO EEN OP DE VOORDRACHT. Bij de vacature van deurwaarder bij de Arrondissements-rechtbank te Amsterdam is als no. 1 geplaatst onze oud-stadgenoot, de heer J. Veltkamp, thans te Amsterdam. EXAMENS MIDDENSTANDSDIPLOMA ALGEMEENE HANDELSKENNIS. Bij de gister te Alkmaar gehouden exa mens zijn de volgende candidaten ge slaagd; J. Bakker, Enkhuizen; O. C. Beers, Oost huizen; C. Besseling, Ursem;. C. D. de Boer, Hoorn; J. de Boer, Midden-Beem- ster; P. de Boer, Zaandam; G. Boots, Ur sem; D. Broertjes, Groot-Schermer; N. Brouwer, Driehuizen; L. Busker, Castri cum; T. M. Buys, Duivendrecht; C. W. Dam, Amsterdam; C. Dapper, Bergen; P. A. Deen, Grootebroek; W. Dekker, Tuitjenhorn; J. Dernison, Den Burg; B. M. Ebbelaar, Hoorn; W. H. J. Eickholt, Amsterdam; J. P. van Ewyk, Haarlem; N. Th. Gels, Nieuwer-Amstel; Th. A. Gels, Nieuwer-Amstel; J. Geusebroek, Medem- blik; Q. M. de Git, Medembhk; Th. Groot, Schagen; A. Gruson, Hoorn; Th. J. Groot, Zwaag bij Hoorn; S. P. Hansen, Enkhuizen; J. Homan, Hoorn; C. Hoogzaad, Span broek; H. Hop, De Rijp; C. G. v. d. Horst, Nieuwer-Amstel; E. J. Huesman, Wer- vershoof; J. Jak, Assendelft; A. B. Jansen, Beemster; G. S. de Jong, Medemblik; J. G. de Jong, Amsterdam; E. de Jonge, Me demblik; A. A. Jorritsma, Punr.erend; M. R. Kamminga, Bobeldijk; M. A. Kersten, Blokker; P. J. Kom, Amsterdam; M. Kleppe, Hoorn; J. Koetsier, Wijdenes; J. Kok, Purmerend; M. A Kolster, Den Hel der; G. Kommer, Berkhout; J. de Koning, Nieuwer-Amstel; J. de Koning, Nieuwer- Amstel; D. Kool, Abbekerk; P. Kooyman, Andijk. HOTEL-RESTAURANT WANNER. De heer Wanner, eigenaar van het hotel Wanner aan de Nieuwesloot, heeft zijn zaak uitgebreid en achter het bestaande café een aparte eetzaal laten bouwen. Dit restaurant, dat door een aparten ingang bereikbaar is, ziet er zeer keurig uit: overdag heeft men er overvloed van zon licht, terwijl des avonds door kunstlicht de zaal helder verlicht wordt. De een voudige, maar smaakvolle aankleeding is juist wat een restaurant vereischt. Er is verder een aparte verbinding met de keuken, welke verbinding zoo gebouwd is, dat de etensluchten nimmer in het restau rant kunnen doordringen. Waar de heer Wanner als kok een jarenlang ervaring heeft, zal hij van deze uitbreiding van zijn zaak zeker geen spijt hebben, temeer niet, waar hij ook abonnementen-diners heeft ingevoerd. POSTZEGELS EN PRENTBRIEFKAARTEN „VOOR HET KIND". De actie voor den verkoop der Weldadig heidspostzegels en Prentbriefkaarten „Voor het kind" staat weer te beginnen. Sinds jaren mag deze actie zich verheugen in de belangstelling en sympathie van het groote publiek. Jaar op jaar maakt ook het plaatselijk comité te Alkmaar zich op, om aan deze landelijke actie deel te nemen, tot nu toe met steeds stijgend succes. Het Comité is thans samengesteld als volgt: Eere-presidente mevr. J. M. van Kin schotDorhout Mees; eere-lid mevr. R. Prins—Vlessing; G. Figee, voorzitter; mej. C. H. M. Dorbeck, secretaresse; mej. C. G. Scalé, 2de secretaresse; mevr. M. A. M. Wittop Koningv. d. Sleen, penningmees teres, mevr. D. Eecen—v. d. Stok; mr. Sj. Bartstra. Voor de buitengemeenten namen zitting: Mevr. S. MeindersmaWoestenburg te Schermerhorn; mevr. J. PoschKramer Glijnis te Oterleek; mevr. Klantde Moor te Warmenhuizen; burgemeester J. Nieu- wenhuijzen te Limmen; L. A. A. v. d. Boog te Egmond aan den Hoef mevr. K. Kolb van Wingerde te Grootschermer; mevr. I. EecenSchipper te Oudkarspel. Dit jaar zullen de subcomité's Bakkum, Castricum en Heiloo voor het eerst als zelf standige Comité's werken, zulks in overleg met het hoofdbestuur. Aan het Comité Alkmaar zal het heel wat inspanning kosten om de opbrengst van deze „afgestane ge bieden" door verhooging van eigen omzet te compenseeren. Maar deze inspanning schenkt straks zeker een evenredige voldoening, vooral wanneer daardoor de omzet van vorige jaren nog zou kunnen worden overtroffen. Een groote groep dames en heeren, waar onder de eerste burgers en burgeressen onzer gemeente, die in vorige jaren zoo trouw op hun post waren, zegden ook thans hun medewerking toe. Maandag 21 Novem ber e.k. wordt ten stadhuize de eerste ver gadering van het Comité gehouden. Aan meldingen worden nog gaarne ingewacht by de 2de secretaresse mej. C. G. Scalé, v. d. Meystraat 6, telefoon uitsluitend v.m. 910 uur, no. 4277. ONGELUK TE HEILOO. Dinsdag kreeg de arbeider S. van T., te Heiloo, terwijl hij bezig was met het afladen van een zand-auto, een ongeluk Zijn hand en arm geraakten bekneld. Het laat zich aanzien dat het lang zal duren, alvorens hy zijn werk kan verrichten. Ook houdt men rekening met de mogelijkheid dat zijn arm geamputeerd moet worden. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van Politie Kerkplein alhier en aldaar te bevragen Woensdag en Zaterdag tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 4 tot en met 13 November 1938: Heerenhandschoen; bruin kinderschoentje; 2 kinderwantjes; huissleutel; damesporte- monnaie met inhoud; ceintuur; R.K. Kerk boekje; portemonnaie met penning 12-jari- gen militaire dienst en 2 bruine kinderhand schoenen. Aanwezig en te bevragen bij de ^vol gende ingezetenen, onderstaande voOTwer- pen, als gevonden aangegeven op 4 tot en met 13 November 1938: 4 schroefsleutels, E. Pauw, Bleekerskade 113; dameshoedje, B. van Dorth, Boomkamp straat 26; vulpotlood, F. Nettenbrijer, Zeven huizen 7; sleuteltje, F. Nettenbrijer, Zeven huizen 7; zakmes, L. de Jong, Tienenwal 62; portemonnaie met inhoud, mevr. Kiel, Ver- dronkenoord la; portemonnaie met inhoud, W. van Vuure, Hofdykstraat hoek Nieuw- landersingel; rekenboekje en 1 cahier, R. Nieuwenhuizen, Schoutenstraat 21; porte monnaie met inhoud, J. Heidentrijk, Van Houtenkade No. 48; rood kindertaschje, F. Jansen, Egelenburglaan 5; rozenkrans, Van Elburg, Vogelenzang 12; damesparapluie, H. van Wieren, Geest 19; groen jongenspetje, E. Bruin, Zeglis 38; zilveren rozenkrans, H. Martin, Liefdelaan 31; handschoen, C. Zo merdijk, Snaarmanslaan 64; regenkapje, B. Bongers, Boezemsingel; portemonnaie met inhoud, P. Burgering, Baansingel 38a; hee renhandschoen, J. Pieneman, Van der Lyn- straat 24; klein kruisje en een groen sjaaltje, Postkantoor; vulpen, A. Rampen, Bergen, Heerenweg 2; gummilaars, P. Buur, Hoorn- scheweg by Steyn; rywielbelastingmerk, C. de Jong, N. G. Piersonstraat 1; rywielbelas tingmerk, J. Muller, Nic. Beetskade 60; kano, H. Smit, K. van 't Veerstraat 94; ry wielbelastingmerk, L. Jupijn, Landstraat F 41; twee mantelceintuurs, A. Pronk, 2e Landdwarsstraat 27; zeemlap, J. Groten- breg, Dr. Schaepmankade No. 24; armband, J. van Lienen, Friescheweg 33; halsketting, Van Elburg, Vogelenzang 12; armband, J. Hoker, Oudorperdijkje 10; ring (goud), M. Meyer, Rijksstraatweg 42a, Heiloo; ben met 5 pond schoongemaakte tong, R. Abrahams, Dijkgraaf straat 6; rozenkrans, B. Rens Im- hulsen, Emmastraat 81; oorringetje, mej. C. Hulskamp, Dijk 7; bril, C. Stuufbergen, Stationsstraat 54; damessjaal, J. Brauneck, Ridderstraat 9; gouden ring, L. Karssen, Van der Woudestraat 45e; bos zwarte ves- ters, Jaap Leek, le Oosterstraat 2; kinder schoentje, J. Molenaar, Gashouderstraat E 19; regenkapje, Langestraat 23; portemon naie met penning, J. Weideman, Compagnie straat 13; schooltasch met boeken ten name van N. Constant, J. G. v. Burken, schoolhoofd Brillesteeg; regenkapje, Z. Volger, Lyceum straat 38; ceintuur, F. Butter, Ropjeskuil; papieren zakje, inhoudende belangrijk geldsbedrag, Massee, Ritsevoort 13; dames hoed, M. Visser, Breedstraat 21; gymn.sch., J. Zalm, Karl Marxstraat 4; waterpas, U. Kuys, Stationsstraat 34; rijwielbelasting- merk, J. de Gier, Heemraadstraat 12; geel groen geringd vogeltje, Vogelpoel, Zeglis 8; zilveren ring, G. de Rijk, Kinheimstraat 35; armbandhorloge, G. Admiraal, Achterwezel 12; heeren gleuf hoed, J. Tammer, Hoever- kade 4. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht, hiervan kennis te geven aan het Bureau van Politie alhier. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikten de Reiger Singa pore en de Buizerd Jodhpur, de Valk ging wegens motorstoring niet verder dan Mar- seille. Op de thuisreis landden de Toren valk te Parijs, de Wielewaal te Bagdad en de Oehoe te Medan. Tentoonstelling. Kunstzaal Boendermaker te Bergen, eiken dag 104 uur, werken van Kees Boender- maker. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Vader tje Langbeen (Holl. rom.-amus. film); hoofd rollen Lilly Bouwmeester, Paul Storm en Emma Morel. Toegang voor eiken leeftyd. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer De geluksvogel met zijn erfenis 13 stoelen (hum.); hoofdrollen Heinz Rühmann, Hans Moser, Anni Rosar, Inge List, Hedwig Bleibtreu. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdag 16 November. 8 uur, dancing Harmonie, spreker de heer K. Suzenaar voor de Vereen, voor paeda- gogiek. b uur, Harmonie, concert Toonkunst. 8 uur, 't Gulden Vlies, tooneeluitvoering aoor Selskip Friso. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot 111, psy chometrische seance door mevr. v. d. Ster. Donderdag 17 November. 2.30—5 en 7—10 uur, 't Gulden Vlies, handwerktentoonstelling vanwege de Ned. Ver. v. Huisvrouwen. 8.15 uur, De Rustende Jager te Heiloo, uitvoering door 't Ontluikende Roosje. Vrijdag 18 November. 8 uur, 't Gulden Vlies, A.V.L.-avond; optreden van de 4 K's. Suntebankeris, 11 Nov. 1938, Zoo 's eivens as je lekker in de warme kamer zitte, nei de volbrochte dagtaak, den kom je weerderis tot je zelve. Echt huiselijk is et den, as je zoo in je hoekje zitte, un poipke in de brand, of un segaar as et laaie ken, met de radijo der baai, of dat je de krant efkes deurkoike. Maar Trointje zit nou te stoppen an de sokke dié ik murgen an moet en ik zal uwes efkes skroive. De radyo hew 'k ofzet, want deer hew ik last van, je kenne niet skroive as dat ding gaat vind ik, ik hew ev welderis perbeert, maar den raakte ik op 't lest toch in de war. Dus is et vraaiwel stil, allien et krasse van de pen en et tikken van de klok en zoo of en toe un zucht, van de aare kant van tafel. „Et is wat moois, zoi Troin, nou ben je thuis en nou gaan je skroive, vind ik niks an." „Ja men woif, hou je nou maar koest en as et je verdriet gaan den te kooi." „Ken je begroipe, allien zeker?" „Nou Ja je magge un stoel meeneme." Toe hoorde ik nag un gnor en veerder stilte, dus ik an de veert. We leeve teugeswoordig weer in un drokke toid, un drokke toid over alle kante, et is koolhalen en aasen weer Sun- derklaas. Met zoo'n drokte den gaat de toid nag zoo hard ok, un dag is zoo om, deer had je nou vandaag ok, we zouwe op stikke en den met twei skuite. Dus et was nag donker dat we van de wal gonge en pas dat we de vaartuige an de akker vast lagge was et licht wor- ren ok. Toe vanzelf drok an de veert, de mande op de akker, de plank dwars over loit, de messe nog efkes anzette en toe snaaie. Ik skroif dut nou, opdat men lezer in de stad ders zoo'n beetje weet wat of er beurt en wat je den zoc mee make kenne. We hadde der den efkes de gang in en toe was de jongste (zco'n haal en bren- gertje) al an et beuken, haai most de mande leeg legge en kreeg toe sebiet kouwe hande, haai was der hillekendal un beetje misseluk van, de koudkleum. Nou kwam et ok wel.deurdrat ie onder 't varen koud worren was. Maar dat ie ders goed deurbeukt had en toe goed anpakte, raakte ie der toch efkes ternei deurheene. En koik, toe teugen koppiestoid, et sontje der ok efkes deurkwam, was et hillegaar voor mekaar. Koppiestoid was afloopen, de skuit efkes verhale en weer snaaie vanzellef en eer we der erg in hadde wier et weer middag en wazze we al an et tweide vaartuig be gonnen. Nou, en we hadde niet te klagen, we skoote best op, zoo zatte we onder de middag efkes te klessen. „We zelle gouw thuis weze Maarten, zoi onze leeglegger van de benne, azze jullie aasen goed hard snaaie, den kenne we weer gouw an de vaart." „Ja maar die zetkoole die moete ok nag mee deer moet je ok nag voor rekene." „Nou ja, dat weet ik wel, enre, mag ik den stuure in de vlet?" vroeg ie. „Ja, dat mag je wel." „Foin!" en de kloine joon wus zoo bloid as blik. Maar et heb niet zoo weze mogen be paald, want we wazze meist klaar, toe be gon de teugenslag. Wullem .zou zen leste ben met kool nei de skuit sjouwe en gong de plank op, die kloine Kees efkes verloit had en zeker niet goed, want haai wankelde efkes en deur dat de plank glibberig was, gliste Wullem der of, en tusken de skuit en de wal in mat ien bien en ien arm in sloot. De ben met kool kieeg Kees over em heene en de meiste an barsele vanzellef. Dat ik er baai icwam was Wullem al weer overend en die sting zen zaai te vroiven en gaf metien Kees de wind van voren, jonge, jonge, deer beurde van, dat die peeuwe vanzellef, niet zoo stug. „Hei je je puur bezeerd?" vroeg ik „Nou et skikt nogal, maar die stomme joon ok." „Ik k kon et niet h hellepe", kwam et er met horte en stoote uit. «Weerligse st^tel, wat deed je an die plank stoof Wullem v eer op. „Nou", zee ik, „bedaar nou maar, jullie benne boijegaar nag heel". MiT BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GS)ep| Zwakke tot matige oostelijke tot zuide- lijke wind; plaatselijk mistig in den nacht en den ochtend; overigens nevelig tot be trokken of zwaar bewolkt; weinig of geen neerslag; iets kouder. Nevelig tot betrokken. Het gebied van hooge luchtdruk over centraal-Europa begint in beteekenis af te nemen en verplaatst zich oostwaarts. Op den oceaan trekt een diepe depressie langs de zuidkust van Groenland. Daar bij de Azoren de luchtdruk bleef stygen namen de westelyke winden op den oceaan in kracht toe. In Duitschland, Polen, Frankrijk, ons land en Engeland blijft het weer somber en mistig met plaatselijk regen of motregen. De temperatuur is overal ver boven nor maal. Rond de Oostzee nam de bewolking af en zijn de ochtendtemperaturen lager dan gisteren. Voor onze omgeving is nevelig tot be trokken of zwaar bewolkt weer te ver wachten met plaatselijk mist in den nacht en den ochtend. De wind blijft zwak tot matig uit oost tot zuid. Neer slag van beteekenis is niet te voorzien. Het wordt iets kouder. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.37 tot 6.54 uur licht op. En zoo zakte et weer efkes of. Wullem had un nat bien en sting zen kous uit te vringen, Kees veegden zen loste trane weg en zocht de stikkende .cool baai me kaar. Weer Wullem zen mes nou toch was? Ja, zoo was et net, nergens was et te vinden op de kant niet, in sloot niet zooveer we et neigaan konne, afoin et was niet aars, as we der nag langer nei zochte den wier et nag laat en meskien had ie et wel geloik met de ben in de skuit gooit en den kwam et murgen wel. Toe de zetkool nag laade en toe wazze we weer klaar voor de rois nei huis, maar der was nag gier. end, want de metor wou niet en Wullem al droije, den ik weer, maar haai vertikte et. Op 't lest un beetje beziene der boven in gooie, 't gong wel wat gebrekkig, maar we speelde et klaar, toe droye en deer gat me et un plof, ik doch minstens dat et ding borst, toe naggeris droije en wer- achteg haai deed et en hoe of et nou kon dat ie eerst niet wou dat weete we nag niet. Maar met al die bedroive was puur un toidje zoek raakt en et was toch nag don ker dat we thuiskwamme. Ik ben weer vol ok, zoo maar gaan, z zonder erg. t Wat ik nag zegge wou: De kool valt mee van 't jaar, der zit puur un barre en ze benne niet over zweer. Dus de groete maar weer van Trom MAARTEN. KALENDERS. Het jaar is nog niet ten einde, maar zyn reeds kalenders ingekomen, die e wijzen, dat het niet zoo lang meer z ren dat het jaartal weer met een cy verspringen. de Een fraaie weekkalender is die Algemeene Friesche hevensverze ^og( Maatschappij, tesamen met De Noordhollandsche van 1845. blauw Op het mooie schild in goud cn uitgevoerd komen de wapens van en Noordholland voor, als bewijs eI1 belangen-gemeenschap van beide 0 keiyk bekende maatschappijen en na i ^eize. wordt daaronder vermeld, dat alle kerden een dubbele garantie heb mi De Nationale Levensverzekerd ^^g- geeft weer de gewone groote a oniyk. lender. Er is daarbij, zooals g hteiyk- meer naar duidelijkheid en over ,werK heid dan naar een typografisch ku gestreefd.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2