'Rechtszaken Speet JCunst en Wetenschap Jnoezonden Stukken "Publicaties HBucqedüke Stand. Macktbecichten Adoextentiên ff.RSTE blad. het schaaktornooi van de a.v.r.o. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. de utrechtsche gouddiefstal voor het hof. b. gebakken visch. Voor advertentiën, abonne menten, adresveranderingen en omtrent de bezorging wende men zich ARIE VAN NIENES, CECILE LOUISE COOLS—VANTRAVERS, AREND GERRITSEN, MEISJE, MEISJE, Kantoorjuffrouw, het Heerenhuis Schaken. Euwe verliest van Capablanca. Gisteravond is te Amsterdam in Kras- apolsky de 7de ronde gespeeld van het tor nooi van de A.V.R.O., zoodat dus, behoudens dan de afgebroken partijen, de eerste helft van de achtkamp tot een einde is gebracht. Onze landgenoot, dr. Euwe, heeft ver loren van Capablanca. De andere partijen werden afgebroken. Hedenmiddag om 2 uur zullen ze hervat worden. De stand. 1 Fine 4)4 en 2 afgebroken partijen. 2 Capablanca 3 en 1 afgebroken partij. 3 Aljechin 2K en 3 afgebroken partijen. 4 Keres 2% en 3 afgebroken partijen. 5] Botwinnik 2^ en 2 afgebroken partijen, Euwe 2 en 1 afgebroken partij. 7 Flohr VA en 2 afgebroken partijen. 8. Reshevsky V, en 4 afgebroken partijen. Zitting van Dinsdag 15 November. Damestaschjes gestolen. Voor de rechtbank stond Dinsdagmorgen terecht de bloemenventer M. K. uit Uit geest, die in September te De Rijp in de danszaal van Blokdijk een damestaschje had gestolen ten nadeele van mej. J. Rijper, aldaar. In het taschje zaten twee portemon- naies met geld en een fietsij belastingplaatje. Verdachte bekende volledig. De heer Wiggers, reclasseeringsambtenaar, zei, dat K. een jongen was met brave ouders, maar die graag plezier maakte, verkeerde kameraden opzocht en aan twee gulden zak geld in de week niet genoeg had. De president, mr. Ledeboer, vond twee gulden zakgeld veel te veel voor een jonge man, die bij vader en moeder thuis is; twee kwartjes waren genoeg! De heer Wiggers adviseerde tot een voor waardelijke veroordeeling met oplegging van bijzondere voorwaarden. De officier, mr. v. d. Feen de Lille, achtte het gepleegde feit heel erg. Er worden veel taschjes gestolen en het is daarom noodzake lijk, dat er strenge maatregelen tegen de dieven worden genomen. Voor een geheel voorwaardelijke veroordeeling voelde spr. niet veel, weshalve hij 8 maanden gevange nisstraf vorderde, waarvan 5 maanden voor waardelijk met drie proefjaren en oplegging van bijzondere voorwaarden. De verdediger, mr. van Leeuwen, be pleitte een geheel voorwaardelijke veroor deeling, waarvan hij, omdat verdachte goede leiding van de ouders zou krijgen, wel resul taat verwachtte. Dezelfde verdachte stond hierna nog eens terecht, doch in gezelschap van J. J. van Z., arbeider te Beverwijk. Samen hadden ze, daags na den vorigen diefstal, in de danszaal van Kramer te Zuidscharwoude, ook een damestaschje gestolen, ten nadeele van mej. G. Mulder uit Oudkarspel. Beiden bekenden. Van Z. bleek al vier keer wegens diefstal tot behoorlijke gevan genisstraffen veroordeeld te zijn geweest. De officier vorderde tegen K., die den diefstal eigenlijk had gepleegd, een voor waardelijke gevangenisstraf van 1 jaar, met drie proefjaren en tegen van Z., die den dief stal had meegemaakt en in den buit had ge deeld, 1 jaar onvoorwaardelijke gevangenis straf, omdat hij tot de beruchte elementen in het arrondissement behoorde. De verdediger van K., mr. van Leeuwen, kon zich met de vordering van den officier vereenigen, terwijl de verdediger van van Z., mr. Winkel, zich refereerde aan het oor deel van de rechtbank. Fuiken leeg gestolen. In de middagzitting stonden terecht de sigarenwinkelier J. H. en de scheepstim merman G. H. N., beiden uit IJmuiden, die in den nacht van 23 op 24 Augustus van dit jaar door veldwachter G. Bornebroek te Uit geest werden aangehouden, omdat één van hen onvoldoende licht op zijn fiets had. Ze bleken toen in het bezit te zijn van een groote hoeveelheid aal, paling en andere visschen. Ze beweerden dat alles 28 pond bij elkaar, waarvan 14 pond paling met den peur te hebben gevangen, terwijl ze geen behoorlijk vischtuig bij zich hadden. Was dat al verdacht, den volgenden morgen ontdekte D. Dil te Uitgeest, dat van zijn in het Uitgeestermeer uitstaande fuiken er on geveer 25 leeg waren. Beide IJmuidenaren ontkenden hardnek kig de visch uit de fuiken van Dil te heb ben gestolen. Ze hadden gepeurd en ook gevischt met een scharhoepel, een fijn net aan een ronde hoepel, bestemd om er mee in zee langs de pieren te visschen. Dat ze ook met een scharhoepel hadden gevischt durfden ze toen niet aan den veldwachter te vertellen, wijl ze meenden, dat met een scharhoepel niet in zoet water mocht wor den gevischt. Getuige Dil verklaarde, dat van de dertig fuiken er 25 leeg waren, terwijl in de vijf andere ongeveer vijf pond visch zat, de gewone hoeveelheid. Naar schatting was er dus 25 pond gestolen. Dat met een peur zooveel visch kon worden gevangen als verdachten beweerden, geloofde getuige absoluut niet; met peuren kan men hoog stens vijf a zes pond vangen per nacht. Getuige A. v. d. Kommer, visscher te Uitgeest, had de paling voor de politie ge wogen. Ook hij achtte het onmogelijk, dat al die visch met een peur kon zijn ge vangen en ook niet met een scharhoepel. Bovendien achtte hij het uitgesloten, dat men paling met peuren kan vangen; aal wel. Getuige C. Baars te Uitgeest, ook vis scher, vond het onmogelijk, dat al die visch met een scharhoepel was gevangen. De boeveelheid kwam overeen met een vangst uit 15—20. fuiken. De visch, door de ver dachten gevangen, vertoonde aan de snui ten ringen, veroorzaakt door het schuren tegen de mazen van een fuik, hoogstwaar schijnlijk, naar de grootte te oordeelen, van de fuiken van Dil. Nog een andere visscher, j. v. d. Oord uit Akersloot, had voor Dil de fuiken des morgens gelicht. Slechts vijf ervan bevat ten visch, terwijl aan de andere fuiken was te zien, dat er onbevoegden aan hadden gepeuterd. De vangst per fuik is ongeveer 1 pond. De officier somde de verschillende gege vens door de getuigen verstrekt, op, en kwam tot de conclusie, dat verdachten inderdaad de fuiken van Dil hadden ge licht en zich de visch hadden toegeëigend. Dat de verdachten met den scharhoepel hadden gevischt, was best mogelijk, maar het deed aan de feiten niets af. Spr. achtte een strenge straf op haar plaats en vorder de daarom tegen beide verdachten vijf maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Feenstra uit Amster dam, oordeelde het gevaarlijk, de ver dachten op grond van een reeks waar schijnlijkheden te veroordeelen tot zulk 'n zware straf. Het was heel menschelijk en redelijk aan te nemen, dat verdachten de visch hadden gestoeln uit de fuiken van Dil, maar de rechtbank mag dat alleen aanne men, wanneer zulks voor 100 procent zeker is. Niemand had de verdachten de visch zien stelen, hetgeen voor feiten als de on derhavige eigenlijk noodig is. Wijl pleiter de schuld van verdachten niet als onom- stootelijk vaststaande beschouwde, vroeg hij vrijspraak. Na re- en dupliek werd de uitspraak op Dinsdag a.s. bepaald. Drie jaar tegen verdachte gevorderd. Geruimen tijd geleden is in Utrecht een geruchtmakende inbraak gepleegd in de tandheelkundige kliniek van de Rijksuni versiteit, waarbij voor duizenden guldens goud is gestolen. Drie inbrekers, een kostbaas en een stu dent, speelden in dit brutale misdrijf een grooten rol. De student is wegens medeplichtigheid veroordeeld tot een clemente straf, n.L een jaar voorwaardelijk, zijn kostbaar, een be ruchte recidivist, die de door den student verschafte inlichtingen had doorgegeven aan de inbrekers, hoorde zich tot drie jaar gevangenisstraf veroordeelen. Deze verdachte teekende hooger beroep aan. Op 4 October j.1. behandelde het Hof de zaak, doch schortste de zitting om nog twee getuigen te hooren, n.1. de student en een der inbrekers, die tot vier jaar is ver oordeeld en die thans zijn straf uitzit in de gevangenis te Rotterdam. Vandaag werd de behandeling voortge zet. De procureur-generaal, mr. J. Versteeg, ging in zijn requisitoir uitvoerig de getui genverklaringen na en kwam tot de con clusie, dat verdachte terecht wegens mede plichtigheid is veroordeeld. Hij is reeds dertien maal met den straf rechter in aanraking geweest. Ook met de strafmaat kon spr. zich ver eenigen. Wegens medeplichtigheid aan diefstal vorderde de procureur-generaal drie jaar gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorge bracht. VOORDRACHTAVOND. Tweeërlei bewondering hebben wij voor mevr. Smitv. d. Wall die gister avond in de Unie een reeks gedichten van moderne Nederlandsche dichters voordroeg. Ie. Voor de wijze waarop de declamatrice deze gedichten voordroeg, en 2e. omdat mevr. Smit niet beïnvloed werd door het zeer kleine bezoek, want voor dezen avond bestond bizonder weinig belangstelling. In een aantal gedichten van Kloos, Nijhoff, A. Roland Holst, Ine van Dillen, mevr. Smit; in een 'fragment uit Ellen van Van Eeden, het bekende fragment „Ik droomde 't leven als een groot groen bosch", door Israël Olman voor gemengd koor getoonzet, hoorde men een decla matrice van den eersten rang, die haar gehoor, ook al door de mooie, donkere stem, al met het eerste nummer twee sonnetten van Willem Kloos voor zich gewonnen had en de aandacht tot het einde toe sterk geboeid hield en die misschien het toppunt bereikte door de vertolking van het fraaie gedichi van A. Roland Holst „Een winteravondval". Maar ook proza droeg mevr. Smit voor en wel het diep aandoenlijk verhaal van Saidja en Adinda van Multatuli. Geheel uit het hoofd, en in twee gedeelten, werd dit stuk proza gegeven, en niet minder dan in de gedichten bewees mevr. Smit ook hierin een kunstenaresse te zijn. Multatuli's verhaal werd ingeleid door pianospel van den heer Smit, die daarvoor gekozen had eenige stukken uit den bundel „Herinneringen uit Java" van Constant v. d. Wall, een in Indië geboren componist, thans te Nice ver blijf houdende. Het zijn korte stukken, die van een titel voorzien zijn, bijv. Om megang naar de bruid, Sarongweven, een dans, enz. Mooie muziek, die door den heer Smit zeer muzikaal gespeeld werd. De pianist stelde ze in het helder ste licht. Vermelden we nog dat mevr. Smit bloemen ontving, dan kunnen we be sluiten met nog eens te verklaren dat het een bizonder mooie avond is ge weest, die veel meer belangstelling ver diend had. A. K. KINDERPOSTZEGELS. Een affiche van Piet Worm. De heer A. E., alhier, schrijft ons o.a.: Het loopt alweer naar Kerstmis en Nieuwjaar en binnen afzienbaren tijd kun nen we in de Alkmaarsche Courant weder regelmatig berichten lezen, welke de bedoeling hebben ons opmerkzaam te maken op het instituut van de kinder postzegels, waarvan de verkoop nu al verscheidene jaren achtereen tegen dat tijdvak plaats vindt. Behalve door deze berichten en door de dames, die ons minzaam ten postkan tore aan ons jasje trekken, zijn er ook nog affiches welke op deze kinderpostzegels de aandacht vestigen. Evenals de kinderpostzegels zelf meestal door goede kunstenaars ontwor pen; zoo zijn ook de affiches hiervoor dikwijls kunstwerken, welke de moeite van het nauwkeurig aanschouwen rijke lijk beloond vinden in het kunstgenot dat ze terug schenken. Dit jaar werd de opdracht tot het ont werpen dezer affiche in handen gelegd van onzen oud-stadgenoot Piet Worm en wij meenen dat de volvoering van deze opdracht volkomen geslaagd mag heeten. Aan het onderwerp „affiche" in het al gemeen zijn meer of minder zwaarwich tige beschouwingen te wijden, wjj volstaan te dezer plaatse met er aan te herinneren, dat in Holland aan de kunst van het affiche groote namen verbonden zijn. De Delftsche slaoliefabrieken waren de eer sten, welke den goeden smaak hadden, de opdrachten tot het ontwerpen hunner re clamebiljetten te geven aan kunstenaars als Jan Toorop, Nieuwenhuis en Lion Cachet. Dit was een novum in Holland en een inspireerend voorbeeld voor vele andere grootindustrieën tevens. Wij dan ken hier kunstuitingen aan, welke meer dan eendagsvlinders zijn. De groote moeilijkheid bij het ontwer pen van een goed affiche is gelegen in het feit dat eenerzijds met alle middelen de aandacht op het onderwerp moet worden gevestigd dat men wenscht te propagee- ren, en dat anderzijds gehoorzaamd dient te worden aan aesthetische wetten, welke deze aandacht voor het onderwerp niet mogen afleiden, maar deze integendeel dienen te versterken. In dit verband is het interessant een polemiek te memoreeren, tusschen den beroemden teekenaar van politieke pren ten Albert Haha en prof. Roland Holst, over de taak welke de affiche vervulde en over de vraag of dit een „kreet" of een „mededeeling" moest zijn. De opvatting van Albert Hahn was, dat dit een „kreet" moest zijn, het affiche moest al het andere in zijn omgeving over schreeuwen om aandacht te trekken. Roland Holst meende daarentegen, dat dit een „mededeeling" moest zijn. „De beste dingen die wij in ons leven gehoord hebben," zegt hij, „de beste mededeelin- gen, die tot ons gekomen zijn en die het diepst zijn doorgedrongen, juist die mede- deelingen waren het die ons op zachte wijze zijn toegevoegd. Die zachte mededee ling is ook mogelijk voor het affiche." Zonder ons nu te verdiepen in de vraag welke de juiste van deze twee opvattingen is, kunnen we constateeren dat Piet Worm met dit affiche een gelukkigen middenweg in deze tegengestelde begrippen heeft ge vonden, welke alleszins opmerkelijk is. Op een grijs fond heeft hij een mand ge- teekend, kleurig gevuld met fruit en bloemen en opgetuigd met vlaggetjes. In het midden hiervan plaatste hij een fragiel meisjesfiguurtjé, waarboven een fleurig, in zeer mooie letters geteekend opschrift: „Voor het kind". Tezamen werkt dit alles heel suggestief en de aandacht trekkend.is de be schouwer verrast en geboeid en zijn aan dacht verkregen, dan zullen hem de ver dere zakelijke mededeelingen gemakkelijk bereiken. Het geheel ademt een zeer blijde en vreugdevolle sfeer, meer dan op het mede lijden (hetwelk in vorige affiches wel eens voor dit onderwerp werd gesuggereerd) wordt hier op het mede-1 even met het kind een beroep gedaan wij zouden ons kunnen voorstellen dat deze affiche ertoe bij zal dragen dat er dit jaar veel kinder postzegels worden verkocht. Bijzonder opvallend bij dit affiche is de voortreffelijke wijze waarop Piet Worm kleur weet te hanteeren. Reeds in vroe gere affiches van zijn hand konden wij dit constateeren. Dit gevoegd bij een zeer persoonlijke, dikwijls heel subtiele opvatting en ver tolking van zijn onderwerpen, stempelen hem tot een kunstenaar aan wiens talent wij reeds veel danken en waarvan wij de grootste verwachtingen voor de toekomst koesteren. Zijn aanleg heeft hem, meer dan in het schilderkunstige, gestuwd in de richting van het vlakversierende. De gemeente Amsterdam heeft op de tentoonstelling te Parijs in 1937, met scherpen blik voor ta lent, hem de opdracht verleend een wand schildering te maken en hem onlangs uit- genoodigd tot deelname aan een besloten prijsvraag voor een wandschildering in het Concertgebouw. Ook op de Nieuw-Amster- dam behoorde hij tot de uitverkorenen die opdrachten ontvingen. Had het conflict tusschen regeering en kunstenaars niet den scherpen vorm aangenomen, welke er op dit oogenblik bestaat, dan zou hij ook voor de expositie in New-York werken hebben vervaardigd. HET DR. VAN DAM-MONUMENT. Geachte Redactie, Ook ik behoor tot de talloos velen, die wijlen Dr. van Dam grooten dank zijn ver schuldigd en voor hem een diepe genegen heid hebben gekoesterd. Mét groote voldoening heb ik de oprich ting van het monument zien tot stand ko men, dat juist tegenover zijn voormalige woning een zichtbare herinnering zal blij ven vormen aan dezen even kundigen als geliefden geneesheer. Het eenvoudig, doch voornaam gedenk- teeken van den heer L. Groen, mag zeker zeer geslaagd worden genoemd. Het geeft juist in dezen stoeren eenvoud de persoon lijkheid van wijlen Dr. van Dam volkomen weer. De drie forsche gedeelten, waaTuit het triptiek bestaat, vormen een onvergankelij ke herinnering aan den plicht, opoffering en liefde, waarmede deze sympathieke chi rurg in zulk een groote mate was bezield. Toch, geachte Redactie, geloof ik de tolk van zeer velen te zijn, die Zondag j.1. het monument hebben aanschouwd en slechts één bemerking hadden: de plaquette hoe verdienstelijk ook door den beeldhouwer Alexander vervaardigd, geeft niet de beelte nis weer van Dr. van Dam, zooals wij hem hebben gekend en zooals zijn foto in uw blad van Zaterdag j.1. hem uitstekend weergeeft. Naar veler meening ware een monument zonder plaquette te verkiezen geweest bo ven een monument met plaquette, die het beeld van den verscheiden geneesheer niet weergeeft zooals het in werkelijkheid was en zooals het in dankbare herinnering in de harten van duizenden voortleeft. U dankend voor de plaatsruimte, EEN VEREERDER VAN WIJLEN DR. VAN DAM. Geachte Redactie, Zondagmiddag heb ik het monument van Dr. van Dam gezien. Ik houd er rekening mee dat, vooral in bronsbeeldhouwwerk, de „trekken" van den bedoelde persoon welke de plaquette voorstellen moet dik wijls bizonder scherp uitkomen... Nu staat er wel met groote letters onder „Dr. van Dam". Maar wilt U mij s.v.p. be richten wie of de bronzen plaquette in dit bovengenoemd monument voorstellen moet? Zooals vele andere duizenden heb ik ook Dr. van Dam goed gekend, hij heeft ook twee van mijn kinderen als patiënt pl.m. 6 weken in behandeling gehad. Met dank '-oor de opname, in Verkrijgbaar voor werkloozen, die steunregeling of werkverschaffing zijn opge nomen. Bonnen: iederen Donderdag aan het loket Keetkolkschool. Visch: volgende week Vrijdag eveneens aan de Keetkolkschool. Ten hoogste 3 pond per gezin. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken te Alkmaar, Ed. v. d. HEUVEL. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De Directeur van het Gemeentelijk Bu reau voor Sociale Zaken deelt aan belang hebbenden mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 16 Nov. tot en met Dinsdag 22 Nov. 1938 de volgende kleuren bons gel dig zijn: Margarinebonnen oranje kleur; Vetbonnen blauwe kleur; Rundvleeschbonnen wit met roode streep. Alkmaar, 14 Nov. 1938. De Directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. ALKMAAR. GEBOREN: Hendrik, z. van Hendrik Schinkel en Cornelisje Margaretha Pastoor. Margare- tha Antonia Wilhelmina, d. van Bernardus Antonius Beemsterboer en Hermina Kloek. GETROUWD: Oene Jacob Stavenuiter en Elisabeth Maria Kleverlaan. Pieter Jacob Meijer en Elisabeth Maria Brinkman. OVERLEDEN: Jan Ruiter, wedr. van Maartje Kaagman, 80 jaar. Arie van Nienes, gehuwd met Geertje Kooij, 64 jaar. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 16 Nov. 1938. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 35000 K.G. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 16 Nov. 1938. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 166 Vette kalveren, le kw. 80—88 cent enkele hooger, 2e kw 7078 ct. en 3e kw. 6066 cent per K.G. levendgew.; 46 Nuchtere kalveren 69; 65 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 6162 cent, zware varkens 6061 cent en vette varkens 5960 ct. per K.G. slachtgew. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Nov. 1938. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 28200 K.G. Roode kool 1.50—2.30; 19100 K.G. Gele kool 1.30—1.40; 34500 K.G. D. witte kool 11.20; 4825 K.G. Savoye kool 3.10—3.20; 4825 K.G. Uien f 3.10 3.20, grove uien f 2.602.80, drielingen 2.60, nep 5.30, stek 1.20; 3025 K.G. Peen 1.702.80, kleine peen 0.501; 875 K.G. Bieten 0.80—1.70; 1100 stuks Bloemkool 27.70, 2e s. 1.50; 1400 K.G. Aardappelen: BI. Eigenheimers 3; 3100 K.G. Vroege witte kool 0.901.10; 2500 K.G. Andijvie 2.20. NOORDSCHARWOUDE, 16 Nov. 1938. (Noordermarktbond). 14600 K.G. Roode kool 1.30—1.60; 23900 K.G. D. witte kool 1—/ 1.60; 3600 K.G. Savoye kool 1 1.40; 1250 K.G. Groene kool 1.60 1.90; 4300 K.G. Uien 3.10—3.30, grove uien 2.70f 2.80, drieling uien 2.70 2.80; 700 K.G. Peen 1,10—1.60; 35000 K.G. Kleine peen 0.901.30. WARMENHUIZEN, 15 Nov. 1938. Roode kool 1.30—1.70; Gele kool 1.30—1.50; D. witte kool 1.10—f 1.20; Witte kool 0.90 f 1; Uien 3.30, grove uien 3.10; Bieten 0.50—1.40. Aanvoer: 55400 K.G. Roode kool; 9000 K.G. Gele kool; 2800 K.G. D. witte kool; 12700 K.G. Witte kool; 600 K.G. Uien en 600 K.G. Bieten. UITSLUITEND TOT DE ADMINISTRATIE (Tel. 3320). Heden overleed in het Centraal Ziekenhuis onze beste Vader, de Heer J. RUITER, in den ouderdom van 80 jaar. Luzern (Zwitserland), M. RUITER. E. RUITER—LOOS. Schoollaan 116 Heiloo, A. GROEBE—RUITER. H. GROEBE. 15 November 1938. Begrafenis Vrijdag 18 Nov., 's morgens 11 uur, op de Algem. Begr.pl. te Alkmaar. Vertrek vanuit Veerstraat 1 IOVj uur. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer in den ouderdom van 64 jaar. Uit aller naam, G. VAN NIENES— KOOIJ. Alkmaar, 15 November 1938. Stationsweg 158. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Zaterdag te Noord-Scharwoude. Ver trek vanaf Stationsweg nam. 2 uur. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mevr. de Wed. in den ouderdom van 82 jaar. Mede namens de Familie, 's Gravenhage, A. L. COOLS Alkmaar, W. C. WEBER— COOLS. J. C. WEBER en kleinkinderen. 's-Gravenhage, 15 Nov. 1938. v. Swietenstraat 98. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 18 November a.s. te 12 uur 30 op de Begraafplaats Oud Eik en Duinen. Vertrek van het sterfhuis te 12 uur. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden na het over lijden van onzen lieven Man, Vader Behuwd- en Grootvader, den Heer betuigen wij onzen hartelijken dank. In het bijzonder aan Dr. H. Heringa voor de medische hulp, Ds. J. Heep voor de troostvolle woorden en de buren voor hun hulp en mede leven. Uit aller naam, WED. J. GERRITSEN—DE JONG. 16 Nov. 1938. Laanweg, Stompetoren. Gevr. per 15 Dec. flink v. d. en n., zelfst. kunnende wer ken en koken. Minervalaan 14, AMSTERDAM Z. Tel. 92790. Gevraagd een net voor den dag. Hoog loon. Mevr. BAAREN, Straatweg A 53. Aanmelden tusschen 79 uur. Gevraagd geroutineerde uitstekend bekend zijnde met boek houden. Br. m. opg. van verlangd salaris onder letter H 423 bureau van dit blad. Te huur voor billijken prijs* nabij denRijksstraatwegte Alkmaar, met schitterend uitzicht hierop, staande aan de Kooimecrlaan. Te bevragen: N.V. DE BANK VAN SAS, te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3