IJsbaan Heiloo. TEXEL BERGEN HEERHUGOWAARD RUSTENBURG CASTRICUM HARENKARSPEL Glimlachje UIT HET KATHOLIEKE KAMP. De spanning in beide afdeelingen neemt toe. Zoowel aan den kop van de le klasse als de onderste regionen neemt de spanning m eldig toe. De overwinning van H.S.V. op fegvV. te Noordscharwoude en de over- inning van Limmen te Venhuizen op de Valken hebben daar niet weinig toe byge- «R V.—H.S.V. (2—3) is een goede wed- triid geworden, waarin vooral beide kee- ners opvielen. De L.S.V.V.-keeper was erg f waardoor een enkel doelpunt is ont staan de keeper van H.S.V. daarentegen toonde zich uit het goede hout gesneden en vooral tegen het einde van den wedstrijd, toen de L.S.V.V.-ers alles op den aanval zetten, wist hij menige gevaarlijke situatie op sublieme wijze op te lossen. L.S.V.V. heeft wel geprotesteerd tegen de beslissing van den scheidsrechter over één der doel punten aan H.S.V. toegekend, doch wij ge- looven niet, dat dit protest veel succes zal opleveren. K.G.B.W.S.V. (2—2) is een uitslag ge worden die wij er van verwacht hebben. Het is een uiterst snelle en faire wedstrijd ge worden waar de punten broederlijk gedeeld werden en waarmede beiden hun kansje op de bovenste plaats hebben behouden. De ValkenLimmen (03) is een bijzon' der goede prestatie geworden van de be zoekers. Limmen is door deze overwinning eén plaatsje gestegen. E.S.V.—Zeevogels (1—6) hadden wij niet durvenvoorspellen als zoo'n groote over winning voor de bezoekers. Het valt ons van de E.S.V.-ers die natuurlijk op de onder ste plaats blijven staan bitter tegen. Na het verdienstelijke resultaat van de vorige week hadden wij deze debacle niet durven voorspellen. De stand is hier nu: RE O. 8 6 0 2 24—14 12 HS.V. 8 4 3 1 18—12 11 WSV. 9 4 14 17—15 9 KGB. 8 3 3 2 15—15 9 L.S.V.V. 5 4 0 1 13—7 8 Zeevogels 7 3 13 127 7 U.S.V. 8 3 0 5 15—15 6 Limmen 7 1 3 3 89 5 De Valken 8 2 0 6 12—27 4 E.S.V. 6 114 6—18 3 In de 2e klasse Centrum ging aller aan dacht uit naar den wedstrijd te Bergen tus- schen Berdos en A.F.C. Alhoewel het spel peil niet de verwachte hoogte bereikte, is er aan spanning geen gebrek geweest, door dat beide ploegen meermalen een kans tot scoren kregen, ook toen de stand reeds 10 voor Berdos was. 't Was overigens een faire wedstrijd en de algemeene indruk is, dat de sterkste heeft gewonnen. Intusschen is 't voor de vele Alkmaarders een teleurstelling geworden. Berdos heeft door deze overwin ning nu één verliespunt minder dan A F.C. De andere wedstrijden waren van weinig belang. Alleen de nederlaag van S.D.E. op eigen terrein hadden we niet verwacht. De uitslag was 14. S.V.W. verloor te Amster dam ook nu weer van S.V.O. (42) en staat stevig onderaan. De derby Oranje-Zwart St. Louis (10) werd door de thuisclub ge wonnen. De stand is nu: A.F.C. 8 7 0 1 34—5 14 Berdos 7 6 1 0 349 13 Oranje-Zwart 7 4 0 3 1010 8 S.V.O. 8 3 2 3 15—29 8 S.D.E. 6 3 0 3 25—20 6 St. Louis 7 2 2 3 1417 6 1 N.V.A. 6 2 13 18—19 5 P.V.C.B. 6 114 9—21 3 S.V.A. 7 115 16—36 3 S.V.W. 6 0 2 4 7—13 2 Wielrennen WIELERCLUB ALCMARIA. Zondag is op den weg een klassement wedstrijd gehouden. Ondanks den harden wind werden er goede tijden gemaakt, het geen wel een bewijs is, dat de prijzen der competitie fel betwist worden. Jammer was het, dat door vallen en pech veel jongens uitgeschakeld werden. Nog twee nummers en dan wachten de rollen weer! De uitslagen zijn: A-klasse (8 ronden): 1. Jan Pronk, 2. Cor Kuilboer, 3. K. Eenhoorn. B-klasse (6 ronden): 1. Jan Morsch, 2. J. Glas, 3. Chr. Schipper, 4. B. Eenhoorn. C-klasse (4 ronden): 1. K. Koeten, 2. C. Schilte. Junioren (3 ronden): 1. Groot, 2. Schot, 3. Meijer, 4. de Boer. A.S.V. VICTRIX. Deze vereeniging hield Zondag een rit op de home-trainer. De opkomst was veel be ter dan verleden week. Thans verschenen 18 renners. A-klasse, 2 x 750 m.: 1. H. Blok 63.6 sec.; 2 K. Kusch 63.8 sec.; 3. J. Ottenbros 65.6 sec.; 4. W. Visser 68 sec.; 5. W. de Zeeuw 68.2 sec.; 6. H. de Rooij 69 sec. B-klasse, 2 x 750 meter: 1. R. Hiemstra 67.2 sec.; 2. J. Ravenstein 67.8 sec.; 3. Jan Nierop 68.2 sec.; 4. H. Stroomberg 71 sec.; 5. J. Mulder 71.2 sec.; 6. Jb. Stroet 71.6 sec. C-klasse, 2 x 350 m.: 1. C. Stroomberg 48.2 sec.; 2. P. Egbergen 49.6 sec.; 3. Joop Hen- nink 50.4 sec.; 4. Jan Hennink 51.2 sec.; 5. N. de Groot 51.2 sec.; 6. C. Blokker 58.2 sec. Schaken. HET A.V.R.O.-TORNOOI. Afgebroken partijen uitgespeeld. Gisteravond werden de afgebroken par- tijen verder gespeeld. De resultaten waren: ReshevskyAljechin yai Reshevsky 01. BotwinnikKeres yty>. De stand is thans: 1. Keres 7 pt.; 2. Fine 6)4 pt.; 3. Botwinnik 5 pt. en 1 afgebroken ®artÜ; 4. Capablanca 5 pt.; 5. Alejchin 5 pt.; 6' Reshevsky 4pt. en 1 afgebr. party; 7. ^Euwe 3yt pt.; 8. Flohr 3 pt. >>Als ik het te zeggen gehad had" Zoo zuchtte de chef, want hy had wat: Geen kooper, geen klant, Geen annonce in de krant (En dat was de oorzaak: hy zag dat!) Schaatsenrijden. Een vooruitgang in den financieelen toestand, dank zij een gift van 163,91. In de Rustende jager te Heiloo werd gisteravond de algemeene jaarvergade ring gehouden van de IJsbaan Heiloo, onder voorzitterschap van den heer W. Voorthuijsen van Alkmaar, zulks bij ontsten tenis van den voorzitter der vereeniging. Van het bestuur waren vier leden aanwezig, overigens waren er nog negen leden opge komen. De notulen der vorige vergadering, gelezen door den secretaris, den heer M. A. B o s- iu a n uit Alkmaar, werden zonder bemer king goedgekeurd. Jaarverslag secretaris. Aan het hierna door den secretaris uitge brachte jaarverslag (het 14e) ontleenen we het volgende: De baan is geen oogenblik berijdbaar geweest; zij heeft van half Nov. tot Maart onder water gestaan. Er heeft zich geenerlei lekkage voorgedaan; ook de afrastering was in orde. Het ledental ging achteruit van 1339 op 1 Nov. 1937 (waarvan 207 gratis) tot 1076 (waarvan 179 gratis) op 31 Oct. 1938. Het hoogste aantal leden, dat de vereeniging ooit heeft gehad, was ruim 1500. Ondanks het slinken van het ledental is er een vooruitgang in de financieele posi tie der vereeniging, dank zy een gift van 163.91, zijnde het kassaldo van de opge heven afd. Heiloo van den Ijsbond Hollands Noorderkwartier. Dit bedrag is onder de voorwaarde, dat het gereserveerd wordt voor wedstrijden onder kinderen van leden dank baar aanvaard. Met dank werd ook gememo reerd, dat de heer mr. M. Moens obligaties ten laste van de vereeniging tot een bedrag van 50 aan haar had geschonken. Met leedwezen maakte het jaarverslag melding van de ontslagaanvrage als bestuurslid van den heer H. E. Deekens wegens vertrek. Deze was van de oprichting af lid van het bestuur en nam ook geruimen tijd het pen ningmeesterschap waar. Het jaarverslag eindigde met het uitspreken van de hoop op een goeden winter. De voorzitter meende, dat de ijsclub nog dankbaar mag zijn, dat de achteruitgang in ledental niet grooter was; in sommige plaatsen zyn de ysvereenigingen heelemaal opgeheven. Spr. putte vol vertrouwen uit het feit, dat deze vereeniging een der mooiste banen in ons land heeft. Voorts wijdde spr. eenige hartelijke woor den aan het naar elders vertrokken be stuurslid, den heer Deekens, die, naar spr. getuigde, veel voor de vereeniging heeft gedaan. Jaarverslag van den penningmeester. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer V oorthuysen, werd, aange zien deze nu als voorzitter fungeerde, voor. gelezen door den secretaris. Het deel de o.a. mede, dat de ontvangsten (inclusief het batig saldo van 't vorige jaar ad f 70.78) in totaal 1151,12 waren, waaronder f 940 aan contributie. De uitgaven waren f 1046.10, zoodat er een batig saldo was van 105.02 De staat van bezittingen en schulden wees een nadeelig saldo aan van 856.62, d.i slechts 26.62 méér dan het totale bedrag aan obligaties. De kascommissie, bestaande uit de heeren Harder, Kleyn en Koning, rapporteerde het resultaat van haar onderzoek van boeken en kas en adviseerde tot décharge van den pen ningmeester voor zijn financieel beheer. Aldus werd besloten. Tot leden van de kascommissie voor 1939 werden gekozen de heeren Harder en T. Kostelijk van Heiloo en D. J. Scheffel te Alkmaar, met als reserves de heeren Hop man en Riem (Heiloo) en Arntz (Alkmaar). De voorzitter vond het jammer, dat de heeren Kleyn en Koning uit de kas commissie moeten gaan als gevolg van een vroeger besluit, dat telken jare twee nieuwe leden moeten worden gekozen. Bestuursverkiezing. Als bestuursleden waren aan de beurt van aftreding de heeren J. J. Mann en P. de Jager. De voorzitter merkte op, dat het bestuur er vóór is om het aantal leden (12) geleidelijk in te krimpen tot negen, het in de statuten genoemde minimum. Door vertrek en bedanken van resp. de heeren Deekens en Zeeman zyn er thans nog tien bestuurs leden. Dit idee werd na korte bespreking goedge keurd, omdat, indien zulks wenschelijk mocht blijken, toch altijd weer tot uitbrei ding kan worden overgegaan. De heeren Mann en de Jager werden hierop met bijna algemeene stemmen her kozen, waarover de voorzitter zijn verheu ging uitsprak. Rondvraag. Naar aanleiding van een vraag van den heer Smits besprak de, voorzitter het vraagstuk van de wedstrijden. De IJs baan Heiloo is huiverig voor groote wed strijden met het oog op de daaraan verbon den risico's. Zij wil liever de kleinere en heeft daarom de groote niet aangevraagd. Hier zullen nu (als er ijs komt) kortebaan- wedstrijden om het kampioenschap van Noordholland van den Bond van IJsclubs in Noordholland worden gehouden. De heer T. Kost'elij k meende, dat de ijsbaan zeker niet de mooiste is in ons land, er kleven heel wat fouten aan. De. ligging van den grond is zeer slecht, het noordelijk deel ligt veel te diep; bovendien is de strook evenwijdig aan het boschpad (ter breedte van circa 25 M.) veel te laag, zij staat nu al onder water. Als onze baan tot de mooiste behoort, heeft zij dat alleen te danken aan haar omgeving. Het onder water zetten bij lagen waterstand in de Zandersloot gaat ge paard met veel stank. Met het oog hierop herhaalde spr. de reeds eerder gedane vraag om te onderzoeken of het onder-water-zet ten van de baan niet op andere wijze kan geschieden dan tot nu toe. Er is water ge noeg in den bodem, en dat is ook nog zoet, zei spr. Hij wees op een onder zijn toezicht drie jaar geleden aangelegde ijsbaan in de Wormer, waar z.i. alles goed is gedaan. Men rijdt daar by vorst eerder dan wij hier. De v o o r z i 11 e r gaf toe, dat hy met „een der mooiste ijsbanen" doelde op de om geving. Wij hebben deze beschutte omgeving onder bezwaar van iets later ys. Er zyn meermalen pogingen gedaan tot egaliseeren, maar nimmer is jnen daarin geslaagd in ver band met de kosten. Het bestuur meent beter te doen geen nieuwe schulden aan te gaan, alvorens de oude zijn afbetaald. Van de groote oppervlakte terrein is slechts een deel minder goed, misschien slecht, maar verreweg het grootste deel is toch goed. Intusschen zal spr. de opmerking van den heer Kostelijk in de volgende bestuursver gadering nog weer ter tafel brengen. De heer Kostelijk wees erop, dat uit voering van het egaliseeren kan geschieden zonder B. en W. daarin te kennen. Het is al voldoende den inspecteur der rijks werkver schaffing (voor Heiloo de heer van Rossum du Chattel te Alkmaar) in kennis te stellen met het plan; als hij zich er mee kan ver eenigen het uit te voeren in werkverschaf fing, zorgt hij voor werklieden. Spr. uitte zijn afkeuring erover, dat B. en W. van Heiloo het werk aan de ijsbaan niet iets voor werkverschaffing vonden, hoewel zij de werkloozen wel naar de Wieringer- meer sturen. De heer Bosman zei, dat in antwoord op een circa drie jaar geleden verzonden adres B. en W. hadden medegedeeld, dat de kosten grootendeels voor rekening van de ijsbaan zouden komen (circa 600). De heer Kostelij k merkte naar aan leiding hiervan op, dat hij was uitgegaan van de veronderstelling, dat de afwijzing door B. en W. van Heiloo van recenten da tum was. Hij nam daarom terug, wat hi dienaangaande had gezegd en ried aan om het verzoek nu te herhalen, omdat de gemeente Heiloo sinds het vorige verzoek heel anders ervoor staat. De voorzitter sprak zyn voldoening uit over de erkenning van ongelijk door den heer Kostelijk en stelde vast, dat Heiloo's gemeentebestuur steeds welwillend en tege moetkomend was. Vast staat wel, dat het bestuur in de on derhavige kwestie diligent is, maar het wil geen nieuwe schulden op de oude stapelen, al zal zij zeer gaarne alle bezwaren tegen de baan zien opgeruimd. Wij hebben hierbij ook te maken met de eigenaresse van het terrein, de vereeniging tot behoud van natuurmo numenten. Over de mogelijkheid van het vlugger onder water zetten van het terrein werd nog eenigen tijd gesproken, waarbij de heer Kostelijk uiteenzette, dat egaliseeren eerste voorwaarde genoemd kan worden. Verder bracht de heer Kostelijk nog ter sprake de vraag of aan de leden niet iets is aan te bieden, om het verloop onder hen te voorkomen, b.v. een gezamenlijke tocht naar de kunstijsbaan te Amsterdam. De voorzitter antwoordde, dat zoo' iets in het bestuur al was bekeken, maar de kosten van een reisje naar Amsterdam wor den toch veel te hoog, als men op een eenigS' zins geschikt uur zou willen rijden. Het be stuur had ook al gedacht aan een cabaret avond, maar was tot de conclusie gekomen, dat de geringe contributie van 1 geen mo gelijkheid daartoe biedt. Daarom moeten we ons ertoe bepalen de baan zoo aantrek kelijk mogelijk te maken. Met buiten de ijs sport staande dingen houdt men toch de leden niet. De vergadering bleek het hiermee wel eens, gezien ook het feit, dat men van oor deel was, dat het'verloop onder de leden nog niet erg te noemen is. Hierna volgde sluiting der vergadering. Jooueei SPEURHONDEN. Een prachtig detectievestuk. De eerste abonnementsvoorstelling, geor ganiseerd door de directie van het Gulden Vlies, is een groot succes geworden. Aller eerst was het publiek in zulk een grooten getale opgekomen, dat de schouwburg vry- wel geheel gevuld was, en daarnaast bleek het openingsstuk een zoo kostelijk verhaal, dat niemand van de aanwezigen ook maar één seconde gelegenheid gekregen heeft, om zich te vervelen. Het gezelschap Jan Musoh en Jaap v. d. Poll heeft met zyn detectieve-stuk „Speur honden", een vroolijk spel van Roberts Rine- hart, reeds zeer veel succes gehad en het mag daar een schitterend Alkmaarsch succes aan toe voegen. De vele opvoeringen van dit stuk waren de (gelukkige) oorzaak, dat de spelers volkomen ingespeeld waren en hun rollen voor de volle 100 beheerschten. Van daar een kostelijke opvoering van een stuk, dat toch zeer veel eischt van de spelers! Het zou niet aardig zijn, hier het heele ver haal weer te geven. Dat mag niet, omdat heteen detectieve-stuk is. Want als men vooruit weet, wat er gebeurt en hoe de ont wikkeling is, dan is alle aardigheid er af. Neen, het moet blijven, zooals het gister avond was: dat het publiek in de pauze een heerlijke „boom opzet" over de kwestie, wie de groote onbekende is, waar alles om draait! En daarmee hebben wij feitelijk al ver teld, dat dit stuk goed geschreven is, want men moet tot het laatste oogenblik in de grootst mogelijke onzekerheid verkeeren over de „oplossing". Die oplossing komt in dit geval in de twee laatste minuten. Dan wordt de geheimzinnige „vleermuis" ont maskerd, dan volgen twee verrassingen elkaar in no time op. Dan weet men, wie de moordenaar, de dief, de vleermuis is! Die oplossing van de puzzle geven wy hier niet. Zij blijve geheim. Voorzoover wij iets van het stuk kunnen vertellen, moge het hier volgen: De handeling heeft plaats in een buiten huis, dat door een ongetrouwde, oude dame, Cornelia van Gorder, is gehuurd, nadat de eigenaar, een bankier, eenige maanden ge leden in Colorado was vermoord. Zy wordt gewaarschuwd, dat er verontrustende, ge heimzinnige dingen in de villa gebeuren, maar zij weigert heen te gaan, ondanks het aandringen van haar schrikachtige kamenier Lizzie. Er wordt ontdekt, dat op de bank van den verdwenen bankier een groote som geld wordt vermist. Dadelyk ontstaat het ver moeden, dat de bankier het geld verduisterd heeft en verborgen in een geheime kamer van de villa, waar hij heimelijk terug zou willen komen, om het geld te halen. Verschillende personen probeeren het ge stolen kapitaal te ontdekken; de kassier van de bank, Brown, die ook onder verdenking staat, en die verliefd is op Dale Ogden, het nichtje van de oude kordate Cornelia van Gorder, die zelf ook speurt, evenals de detec tive Anderson, ook dokter Wells, een huis vriend is in actie, terwijl voorts een berucht misdadiger, de z.g. „Vleermuis", die reeds lang door de politie gezocht wordt, een po ging doet 't geld te bemachtigen. De een verdenkt den ander en als ware „Speurhonden" trachten allen het mysterie op te lossen. Reeds hebben wij hierboven verteld, dat de spelers volkomen ingespeeld waren, zoo dat wij slechts weinig meer van het spel behoeven te zeggen. Natuurlijk was het spel van Jan Musch als detective Anderson vol komen af en zijn speurtocht was vol kleine, geestige trekjes. Hij werd daartoe vooral in de gelegenheid gesteld door de kostelijke weergave van de rol der kamenier door Elly van Stekelenburg (bravo!) en door die van mevr. van Gorder (Lize van der Poll), die volgens den detective zich wat al te veel be moeide met het speurwerk. Hans van Dorp speelde de rol van Billy, den Japanschen butler, op de goede wijze en hetzelfde kunnen zeggen van de heeren Fer- dinand Koolbergen (Richard Fleming), Theo Vink (Reginald Beresford) en Frits Bouw meester (de onbekende). Resten dan nog Adolphe Hamburger (Brown, de „tuinman"), Jaap v. d. Pol (dokter Wells) en mevr. Mary Musch (Dale Ogden). Zij hadden alle die zeer belangrijke rollen, zorgden er stuk voor stuk voor, dat de verdenking op hen viel en hielden er mede de spanning er in. We kunnen moeilijk meer van de rollen zeggen, zonder het geheim te verklappen, 't Is ook niet noodig, omdat het spel van al len zeer gaaf was. Tenslotte mogen wij nog wijzen op de uit stekende décors (ontwerp van Doesburg) en op de regie, die in handen was van Adolphe Hamburger. Zooals gezegd, het gezelschap oogstte ook in Alkmaar met dit humoristische, logisch opgebouwde stuk een groot en verdiend succes. Het was een avond van ontspanning, zoo als we er meer wenschen! JluAticaties HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van de N.V. Houthandel v/h. J. Bierdrager, alhier, om vergunning tot het uitbreiden van de inrichting voor machinale houtbe werking in het perceel FRIESCHEWEG nr. 16, door ver- en bijplaatsing van diver se electromotoren en het stichten van een verbrandingsoven in verband met reorga nisatie van het bedrijf. In totaal zullen de volgende electromotoren worden geplaatst: twee van 2 P.K., drie van 5 P.K., twee van 7 y, P.K., één van 24 P.K. en één van 30 P.K.; den heer Th. Hulskamp, alhier, om ver gunning tot het oprichten van een ban ketbakkerij, waarin geplaatst zullen worden een gasoven en een electromotor van 1 P.K., in het perceel HOUTTIL nr. 13. Bezwaren tegen deze uitbreiding en oprichting kunnen worden ingediend ten stadhuize mondeling op DINSDAG 6 DECEMBER a.s., voormiddags te ELF UUR en schrif telijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft inge bracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen stukken kennis nemen. Alkmaar, 22 November 1938. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Crisis-publicatie. RESTITUTIES BIJ UITVOER VAN EIEREN EN PLUIMVEE. Met ingang van 20 November 1938 zijn de volgende wijzigingen in de restituties by uitvoer van eieren, eierproducten of pluimvee aangebracht: a. kippeneieren 1.12)4 per 100 stuks; b. eendeneieren 0.75 per 100 stuks; c. voor koelhuis- en kalkeieren worden deze bedragen slechts vergoed, voor zoover ten genoegen van de Nederland- sche Centrale voor Eieren en Pluimvee is aangetoond, dat de eieren op of na 20 November 1938 zijn opgeslagen of ingekalkt; d. tevoren als monopolieproduct inge voerde kippen- of eendeneieren 1.12° per 100 stuks; e. op of na 20 November 1938 geprodu ceerde bestanddeelen van kippen en/of eendeneieren 0.22)4 per kg. netto; levende piepkuikens 0.12 per kg. levend gewicht; g. geslachte piepkuikens 0.13 per kg. netto; h, geslachte kalkoenen 0.11 per kg. netto; I. geslachte ganzen 0.13 per kg. netto; j. geslachte kippen, hanen en eenden 0.03 per kg. netto; k. levende kippen en hanen 9.95, 30. of 19.85 per wagon, al naar gelang van het land van bestemming. De invoer-prysverschillen zijn met in gang van genoemden datum eveneens ge wijzigd en wel le. voor eieren in schaal 1.12)4; 2e. voor eieren, eidooier of eiwit, in be vroren of vloeibaren toestand 0.22)4 per kg. retto; 3e. voor gedroogden eidooier 0.47 per kg. netto; 4e. voor gedroogde eieren (zonder schaal) 0.82 per kg. netto; 5e. voor gedroo-H eiwit 1.56 per kg. netto. I Jfmdnciaal Hieuuts De ziekenfondskwesiie. De strijd over de ziekenfondskwestie te Oosterend duurt nog steeds voort. Per circu laire heeft het bestuur den leden medege deeld, dat men zich niet behoeft te veront rusten, daar eventueele doktersrekeningen by het bestuur kunnen worden ingediend, als men de contributie trouw blijft betalen. Enkele leden hadden zich eerst uit vrees, dat deze kosten niet zouden worden be taald by het ziekenfonds „Texel" aangeslo ten, doch de meesten hebben zich nu weer teruggetrokken. Het is te vreezen, dat deze kwestie wel door den rechter zal moeten worden beslist, daar de Oosterenders niet willen toegeven. Hulpverleening Duitsche Joden. Begaan met het onmenschelijke lot thans door het huidige bewind aan de Duitsche Joden opgelegd, overtuigd van de noodza kelijkheid van internationale hulpverlee ning, heeft zich ook alhier een voorloopig comité gevormd met het doel ook in Bergen gelden in te zamelen tot leniging van den nood waarin onschuldigen zyn gebracht al leen door het feit, dat zij tot een ander ras behooren. In dit comité hebben zitting ds. v. d. Kie- boom, pastoor Zurlohe, de doktoren Blok. v. Gelder en Poot, mevr. Hamilton, mej. J. de Groot en de heeren L. de Liefde, D. W. Mol en dr. J. Hemelrijk. Giften voor dit doel kunnen worden afge dragen aan mej. J. de Groot, Dorpsstraat 67 en op het gironummer 49392 van dr. J. He melrijk worden gestort. Het comité vertrouwt er op, dat ook de bevolking in Bergen blijk zal geven de christelijke deugd van naastenliefde nog te willen betrachten. Gisteravond werd de 27-jarige Jacob Wester, toen hij zich nabij de ouderlijke woning aan den Kruisweg bevond, door een hem achterop rijdenden motorrijder aangereden. W. smakte hierbij tegen den grond en liep daarbij een gecompliceerde beenbreuk op. Nadat geneeskundige hulp verleend was, vond vervoer naar het St.-Elisabeth ziekenhuis in Alkmaar plaats. Tentoonstelling en verloting. Zondag hield de dameskrans „Al- doende leert men" haar tentoonstelling en verloting. De publieke belangstelling was over den heelen dag genomen niet groot. Daarom zullen de behoeftige gezinnen dit jaar hoogstwaarschijnlijk niet zoo'n mooie St.-Nicolaas-verrassing krijgen als het vorige jaar. Ook is het jammer dat deze vereeniging nog tegenwerking onder vindt, wat bij de verloting tot uiting kwam. De verloting had ten slotte toch nog een vlot verloop. Hierna besloot een gezellig bal dezen in financieel opzicht niet zoo bijzonder geslaagden dag. Rioleeringswerken gegund. B. en W. van Castricum hebben het rioleeringswerk gegund aan de laagste inschrijvers. Dit zijn voor het grondwerk de firma W. Borst te Bakkum en D. de Jong te Bergen voor 84.500 en voor het metselwerk de firma C. de Groot te Bak kum voor 56.160. Muziekvereeniging „Onder ons". Bovenvermelde vereeniging gaf Zon dagavond haar jaarlijksche uitvoering voor donateurs in de zaal van den heer Pijper te Dirkshorn. De verschillende muzieknummers wer den onder léiding van den heer Pranger zeer goed uitgevoerd en trokken onver deelde belangstelling en instemming. Na de pauze trad als aangename afwis seling op het bekende Duo „Wi-Jo". Een gezellig bal besloot 't geheel. Werkverschaffing. Door den minister van sociale zaken is aan het gemeentebestuur verlof ver leend tot het uitvoeren van de volgende werken in werkverschaffing: baggeren en' slooten, diepspitten en verwerken van bagger en slootgrond ten behoeve van particulieren. v-^rCöB- Liefde zonder woorden!

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 11