JeuiUetm Nederlands reactie op de Jodenvervolging in Duitschland. Hulpacties in het geheele land. Schiphol centraal vliegveld. GEMENGD NIEUWS. ALINE I ESTER'S ROMAN Binnenland Tal van adressen aan de regeering Nationale collecte op 3 December. Asylrecht verzocht aan de regeering. Ernstig ongeluk nabij Roosendaal. Vijf personen gewond. IJzeren damwand bezweken. ONZE STADSRUBRIEK ALKMAARSCHE COURANT TWEEDE BLAD. Het Nederlandsche jeugdleidersin stituut heeft, op verzoek van het pro- testantsch christelijke, het r. k. en het Joodsche comité voor vluchtelingen wegens geloof en ras, met instemming en aanbeveling der regeering, het initiatief genomen tot het organiseeren van een nationale collecte, over het geheele land, ten bate van vluchte lingen wegens geloof en ras. Het is de bedoeling, dat deze collecte wordt ge houden op Zaterdag 3 December a.s. Dr. C. P. Gunning was verheugd, dat hij in de vergadering van het dagelyksch be stuur van het jeugdleidersinstituut met vertegenwoordigers van tal van jeugdver- eenigingen deze mededeeling kon doen. De actie, die aanbevolen en gesteund wordt door het comité, bestaande uit de professoren Ariëns Kappers, Bonger e.a., zal worden gevoerd met medewerking van Nederlandsche jeugdigen van alle gezind ten. Plaatselijke comité's zijn in voorberei ding. Het jeugdleiders-instituut wendt zich daartoe heden telegrafisch tot alle commis sarissen der koningin en alle burgemeesters en schriftelijk tot alle plaatselijke afdeelin- gen van jeugdvereenigingen. Het zal er zorg voor dragen, dat de opbrengst dezer lande lijke collecte geheel ten goede van het be oogde doel zal kunnen komen. Ongetwijfeld, aldus zegt het instituut in zijn oproep, zal deze actie allerwege in den lande met sympathie worden begroet. Het verwacht dan ook, dat die sym pathie op 3 December op overweldi gende wijze tot uiting zal komen in het bedrag, dat zal worden ingezameld. Reeds dagenlang werd van verschil lende kanten gevraagd, of het Nederland sche volk niet op de een of andere wijze tot uitdrukking kon brengen, hoezeer het be wogen is door het lot, dat duizenden heeft getroffen. Het N. J. I. heeft de hulp en medewerking van velen noodig en het vertrouwt, dat die zal worden verleend. Het bureau der actie is gevestigd te Am sterdam, Vondelstraat 11, telefoon 86615 en 86831. Het postgironummer zal zoo spoedig mogelijk bekend worden gemaakt. Joodsche commissie ingesteld. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld: In de buitengewone bijeenkomst te Am sterdam van Zondag 20 November j.1., ge wijd aan de behandeling van de problemen door den huidigen toestand van de Joden in het Duitsche rijk voor ons land gescha pen, is een commissie ingesteld, bestaande uit vertegenwoordigers van het Nederl. Israël, kerkgenootschap van de ressorten buiten Amsterdam van de commissie voor de zaken van het Port. Israël, kerkgenootschap en den penningmeester der permanente com missie ter bestudeering van het vraagstuk van het financieringsplan tot onderhoud der van regeeringswege voor de Duitsche vluch telingen in te richten barakkenkampen. De commissie zal tot taak hebben de middelen aan te bevelen, die uit hoofde van een door de regeering gevraagde ga rantie kunnen strekken om met inschake ling van de beide Israëlietische kerkgenoot schappen en van de tot deze behoorende gemeenten in den 'nulparbeid de gelden te kunnen opleveren voor de instandhouding van de barakkenkampen zoolang althans de omstandigheden zulks vorderen en zal, zoo dra de daaraan verbonden lasten kunnen worden overzien, bijeenkomen om een plan te dien einde voor te bereiden. Protestantsch hulpcomité. Prof. mr. V. H. Rutgers, voorzitter van het Protestantsche hulpcomité voor uit gewekenen om ras of geloof, schrijft ons: De regeering is alleen bereid een be perkt getal vluchtelingen toe te laten wanneer door particuliere bijdragen de kosten te voren gedekt zijn. Moge daarom de ijver om te requestreeren het offeren niet doen vergeten, waarin de deernis met de rampzalige vluchtelingen zich kan en moet uiten. Van het Protestantsch hulpcomité wordt door de regeering een bankgarantie van honderd vijftig duizend gulden gevraagd. Dit comité heeft in de eerste plaats tot taak den steun aan „niet-arische" christenen. Gelijk men weet, zijn in Duitschland de gemengde huwelijken tusschen Joden en Christenen talrijk en overtreft het aantal inwoners van gedeeltelijk Joodsche afkomst (Halb- en Vierteljuden) ver dat van geheel Joodsche afkonrst. Van deze gemengde bevolking be hoort een groot deel tot de gezindten van den protestantschen of roomsch-katholieken vader of moeder. Daarbij komen nog zij, die van geheel Joodsche afkomst zijn, maar tot het christendom overgingen, en hun kinde ren, en voorts de „Ariërs" die een Joodschen echtgenoot hebben. Al dezen, die wat hun gezindte betreft, niet tot de Joden behooren, lijden mede on der de Jodenvervolging. Om zulke vluchtelingen te helpen, is het Protestantsche hulpcomité opgericht. Het is gesticht door de Nederlandsche afdeeling van den Wereldbond der kerken, waarvan de secretaris, dr. J. C. Wissing, secretaris van het comité is, en het wordt gevormd en aan' bevolen door protestanten van alle gezindten Met het oog op deze vluchtelingen vraagt de regeering van het Protestantsch hulp comité een bankgarantie van honderd vijftig duizend gulden. Reeds kwamen giften en toezeggingen tot een bedrag van meer dan dertigduizend gulden in. Het gironummer van den penningmeester van het Protestantsch hulpcomité (de heer H. P. Doodeheefver) te Amsterdam is 278600. Hulp aan katholieke Duitsche vluch telingen. In verband met de zeer groote waaïschijn lijkheid, dat in de komende dagen onder do Duitsche uitgewekenen zich ook een niet onbelangrijk aantal katholieken zullen be vinden, deelt het katholieke vluchtelingen comité, gevestigd Drift 10-12 te Utrecht, mede, dat het gereed is de zorg voor deze vluchtelingen op zich te nemen in samen werking met het Ned. R.K. Huisvestings comité, Ketellaan 6 te 's-Hertogenbosch, dat zich meer in het bijzonder met de verzorging der kinderen zal belasten. Gistermiddag werd op het departement van justitie, bij afwezigheid van minister Goseling, aan den secretaris-generaal mr. J. R. M. van Angeren een verzoekschrift aan geboden onderteekend door 10.932 Neder landsche vrouwen van alle gezindten uit Am sterdam, Rotterdam en den Haag, waarin vervat was een bede aan de regeering om de grenzen van ons land open te stellen voor de kinderen der zwaarbeproefde Jood sche gezinnen in het Duitsche rijk, die om toelating vragen. Het initiatief tot dit verzoekschrift is uit gegaan aldus deelde de delegatie ons mede van een aantal vrouwen, bij wie het vernemen van zooveel onbeschrijflijk kinderleed een waarachtige en spontane be hoefte tot hulpverleenen deed opwellen. On danks de korte spanne tijds van nauwelijks drie dagen, hebben de onderteekenaarsters elkander gevonden om in naam van al wat aan edele traditie in ons volk leeft den mi nister deze bede kenbaar te maken. De secretaris-generaal ontving de delega tie en verzekerde, dat haar streven parallel liep met dat van de regeering. Hij meende echter, dat de zware verantwoordelijkheid, die in deze op de schouders van de regee ring rust, haar noopte tot voorzichtig han delen en deed een beroep op de Nederland sche vrouwen om werkzaam te blijven. Wel had de Haagsche politie een demon stratie verboden, doch een groot aantal vrouwen had zich op het plein vóór het de partement verzameld. De politie bleef een wakend oog houden en waar teveel dames bijeen stonden, maan den de agenten tot doorloopen. Toen de delegatie het departement ver liet, klonk een luid applaus. De kerkeraad der Ned. herv. gemeente te Zandvoort heeft een telegram gezonden aan minister-president dr, H. Colijn, met het dringend verzoek, tijdelijk asylrecht te ver- leenen aan de bij onze grens wachtende Joodsche vluchtelingen. De onafhankelijke religieuse gemeenschap te Bussum heeft den minister-president tele grafisch verzocht om als eenvoudige daad van menschelijken plicht de grenzen open te stellen voor de vervolgde Joden uit Duitschland. In het telegram wordt voorts gezegd, dat voor de overgroote meerderheid van het Nederlandsche volk nog immer de gelijke nis van den barmhartigen Samaritaan gel dig is. Uit de werkplaats Kindergemeenschap Bilthoven heeft zich een jeugdactie tot hulp aan Joodsche vluchtelingen gevormd, die zich tot doel gesteld heeft de Nederlandsche jeugd op te wekken tot steun aan de slachtoffers van de Duitsche maatregelen. Betuigingen van sympathie met dit doel, alsmede voorstellen tot daadwerkelijken steun worden gaarne ingewacht „De Werk plaats", Hobbemalaan 78, Bilthoven (Tel. 3029). Vacantiehuis ter beschikking gesteld. Regenten van het Centraal Israëlitisch weeshuis hebben het in den Dolder gelegen vacantiehuis, waarin een 50-tal kinderen gehuisvest kunnen worden, ten behoeve van de uitgeweken Joodsche kinderen uit Duitschland, ter beschikking gesteld van het comité van Joodsche belangen te Amster dam. Het vacantiehuis zal een dezer dagen reeds door een 25-tal kinderen betrokken worden. .ut Comité voor hulp aan buitenlandsche kinderen. Het comité voor hulp san buitenlandschg kinderen deelt mede, £n de afgeloopen week een zoo overweldigend aantal brieven te hebben ontvangen waarin hulp en huis vesting voor geïmmigreerde kinderen wordt aangeboden, zoowel van 'particuliere zijde als door vereenigingen en gestichten, dat het nfet doenlijk is, dezè alle schriftelijk te beantwoorden. Uit alle lagen en gezindten der Nederlandsche bevolking zijn de meest gulle, veelal ontroerende aanbiedingen tot het comité gekomen, waarvan thans nog niet kan worden vermeld, of, en in hoeverre er gebruik van zal kunnen worden gemaakt Hierop volgt een lange lijst van de aange boden tehuizen. Op de Wouwsche baan nabij Roosen daal heeft zich gistermiddag tengevolge van de gladheid van het wegdek een ernstig verkeersongeluk voorgedaan, waarbij vijf personen werden gewond, van wie drie vrij ernstig. Een auto, afkomstig uit Den Haag, wilde een boerenkar, welke met kalk was geladen, passeeren, nog voordat een uit de tegen overgestelde richting komende auto was genaderd. Dit bleek niet geheel mogelijk te zijn, zoodat de bestuurder, die zeer snel reed, zijn stuur op het allerlaatste oogenbiik snel naar rechts moest omgooien om den tegenligger te ontwijken. Op het critieke mo ment evenwel kwam de wagen te slippen. De auto botste tegen de boerenkar en sloeg achtereenvolgens tegen twee boomen. In de auto waren behalven den chauffeur, den heer H. de Jong, nog 3 pers. gezeten, t.w. ir. Dresden, en de heeren Bakker en van Gent, allen Hagenaars. De bestuurder en de heeren Bakker en van Gent werden uit de auto ge slingerd en in de langs den weg loopende sloot geworpen. Alle inzittenden, die onge veer 30 jaar oud waren, liepen verwondingen op en werden op advies van de geneesheeren Voermans uit Wouw en Hillemans uit Roo sendaal naar het „Charitas"-ziekenhuis te Roosendaal overgebracht. Ir. Dresden was er het ernstigst aan toe. Zijn borstkas was in gedrukt, terwijl de heer Bakker ernstige in wendige kneuzingen had opgeloopen. De bei de andere inzittenden hadden snij- en schaaf wonden bekomen en konden, na in het zie kenhuis te zijn verbonden, naar Den Haag terugkeeren. Op de boerenkar Was de landbouwer van Tilburg uit Wouw gezeten. Hij sloeg van de kar op den betonnen weg. De man heeft waarschijnlijk eenige ribben gebroken en is ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. c. voor zoover betreft tarweWTT 32>4 cent per 100 K.G. d. voor zoover betreft tarwemeel u cent per 100 K.G. 50 niet e. voor zoover betreft roggebloem cent per 100 K.G. m f. voor zoover betreft roggemeel cent per 100 K.G. »et 5g m«t 50 de De ijzeren damwand van het in aan bouw zijnde nieuwe droogdok op de fabrieksterreinen van de N.V. Ko ninklijke maatschappij „De Schelde" te Vlissingen is gistermiddag met don derend geraas bezweken. Het woest binnenstroomende water vernielde alles wat in dit droogdok aanwezig was, zoodat het geheel een ruïne geleek. Gelukkig waren de arbeiders tijdig ge waarschuwd, doordat de damwand reeds in de ochtenduren kraakgeluiden gaf. De oorzaak van de doorbraak moet ge legen zijn in den hoogen waterstand van het kanaal. Deze hooge waterstand was noodzakelijk omdat het 9500 N. reg. ton metende Zweedsche tankschip „Regulus een lading olie moest lossen aan de fa brieksterreinen op de Vlismark, gelegen juist tegenover het in aanbouw zijnde droogdok. Toen nu de „Regulus" tegen over het droogdrok was gekomen is er waarschijnlijk een sterke zuiging ontstaan, waardoor de damwand is bezweken. Spoedig snelde van alle kanten hulp toe, doch het bleek, .dat niemand eenig letsel had bekomen. De schade is echter aan zienlijk en het werk aan het droogdok is hierdoor drie maanden achteruit. BLOEM- EN MEELPRIJSVERHOOGING. Gevolg van verhooging monopolie heffingen. De commissie-Gerbrandy, bedoeld in de algemeene verkoopsvoorwaarden voor tar webloem en tarwemeel, c.q. roggebloem en roggemeel, van de fabrikanten van deze pro ducten, is gister bijeengekomen naar aan leiding van de afkondiging van regeerings wege van de verhooging met ingang van 20 November 1938 van de monopolieprijs verschillen van tarwe en rogge en van de restitutiebedragen van tarwe- en roggeafval- len met vijftig cent per 100 K.G. Op grond van deze verhooging van monopolieprijs verschillen en restitutiebedragen heeft de commissie beslist, dat de prijzen van alle tarwebloem en tarwemeel, c.q. roggebloem en roggemeel, welke na 20 November 1938 nog te leveren is op grond van voorverkoop contracten, afgesloten voor dezen datum, verhoogd worden: a. voor zoover betreft tarwebloem A, inclu sief Zeeuwsche bloem A met 27 cent per 100 K.G. b. voor zoover betreft tarwebloem B, in clusief Zeeuwsche bloem B met 50 cent per 100 K.G. De commissie voegt hieraan toe d beoordeeling van den invloed welk» prijzen der loopende voorverkooocont^ .de voor tarwebloem B wordt uitgeoefend j de wijziging van de heffing op taw«Ki r B, bedoeld in artikel 3 sub. A van de i'"1 tarwebeschikking 1936 2, buiten haar r^TS* tentie valt. Waar haar evenwel van ringswege is medegedeeld, dat deze heffiT met ingang van 20 November 1938 verl». wordt van 2.31 tot f 2.08, dus met 23 mK per 100 K.G., merkt zij ter voorkomine van misverstanden op, dat de verhooging van d prijs van tarwebloem B, nog te leveren vm gens vóór 20 Nov. 1938 afgesloten voorver koopcontracten, als gevolg hiervan uiteln" delijk zal bedragen 27 cent per 100 K.G. Naar de „Tel" verneemt, zijn de on derhandelingen tusschen het Rijk en de gemeente Amsterdam in zake de be stemming van Schiphol als centrale luchthaven van Nederland beëindigd. Rijk en gemeentebestuur zijn tot overeen stemming gekomen zoowel betreffende den inbreng als wat aangaat de voorwaarden waaronder de N.V., welke Schiphol zal ex- ploiteeren, wordt opgericht. Het Rijk zal voor 60 deelnemen in de exploitatiekos ten. Het desbetreffende wetsontwerp zal nu zeer spoedig naar den Raad van State wor- den gezonden. Ten einde de verschillende instanties, die dit wetsontwerp moeten beoordeelen,vol ledig voor te lichten, zal het gemeentebestuur van Amsterdam een boek laten verschijnen, getiteld: „Amsterdam in het luchtverkeer van Nederland" Dit werk, dat niet in den handel komt, zal dezer dagen verzonden worden aan alle leden der regeering, Eerste en Tweede-Ka merleden, leden van de Provinciale Staten en Gedeputeerden. In dit boek wordt o.m. behandeld de ontwikkeling van Schiphol in de eerste jaren, de mislukte onderhandelin gen over het gemeenschappelijke vliegveld voor Den Haag en Rotterdam, een beschou wing over het samengaan van groot ladings aanbod en gunstige transitollgging van Schiphol, bezwaren tegen de lijn-politiek der K.L.M. en Leiderdorp. Talrijke grafie ken over passagiers- en postvervoer en kaar ten zullen den tekst verduidelijken. Boottrein Stoomvaart Mij. „Neder land". - De N.V. Stoomvaart Mij. Nederland meldt, dat de speciale trein met passagiers en post, in aansluiting op het d.d. 25 Novem ber a.s. van Genua vertrekkende m.s. „Mar- nix van St. Aldegonde" Donderdagmorgen 24 November te 10.27 van Den Haag S.S. zal vertrekken. Rotterdam Lloyd Rapide. - De Rotter dam Lloyd Rapide, rijdende in aansluiting op het d.d. 22 November te Marseille ver wacht wordende m.s. „Sibajak", zal morgen om 14.12 uur te Den Haag H. S. arriveeren. bevat voortdurend berichten, die andere bladen pas den volgenden dag hebben. Dat komt, omdat de üe EENIGE STADSKRANT is! iUit het Engelsch jdoor W. A. C. 32) David wilde niet hebben, dat ze eenig werk deed ze had al blaren in haar handen gekregen van het weinige, dat ze den vorigen dag had gedaan. Ze moest daar maar zitten en hem amuseeren, zei hij. Ze speelden die comedie verscheidene uren achtereen. Daar Laline begreep, dat, als hij zoo hard bezig was met graven, het moeilijk voor hem zou zijn te praten, trachtte ze hem amusanten dingen te ver tellen van hun gemeenschappelijke vrien den in Washington en eindelijk begon ze zachtjes voor hem te zingen. Ze had niet veel stem, maar die was goed geoefend en heel liefelijk. „Ja dat is verrukkelijk, mijn lieve, kleine snoes! Zing voor me; dat maakt 't werken gemakkelijk". En forsch wierp hij weer een volle schop aarde weg. Ze zong al de dwaze, sentimenteele jazz- deuntjes, waarop ze den ganschen winter had gedanst en gaf met haar voetjes en door in haar handen te klappen het rhyt- me aan. Dat hield haar warm en de jolige wijsjes vroolijkten hen op. „Ik geloof, snoesje, dat als ik zoo voort ga, ik er morgen doorheen ben", zei David na een poosje, „en dan rennen we naar de auto!" „Ben je benieuwd naar hetgeen de an deren nu doen?" en Laline lachte in weer wil van den ernst van den toestand. „Tante en Celestine zullen zeker den ken, dat we op den loop zijn naar Brus sel, omdat ik altijd heb gezegd, dat ik veel zou voelen voor een huwelijk met daaraan verbonden schaking. Wilmon Dodge heeft me meermalen gesmeekt me door hem te laten schaken. Stel je voor, dat ik dat had gedaan!" David hield even op met graven. „Wilmon Dodge!..." en toen dacht hij een oogenbiik na. Indien ze met hem was gegaan, zou ze nu in veiligheid zijn ge weest zou hij dat liever hebben gehad? Met een blik van onbuigzaamheid keek hij op haar naar haar sierlijke, slanke ge stalte, nog zoo keurig in het blauwe jurk je naar haar betooverende gezichtje en de goudblonde krullen, die ze, om hem te behagen, alsof ze een kind was, op haar rug liet hangen. Een wilde hartstocht als van een oermensch doorliep hem. Neen! Hij begeerde haar, ze was de zijne in leven en dood en nooit zou ze een anderen man toebehooren! Zijn zwarte oogen schoten /uur. Hij zag er, zooals hij daar stond, met de schop in zijn hand en zijn ongeschoren gezicht met overeindstaande haren van een baard van bijna drie dagen, werkelijk als een roover uit! „David!" riep Laline verbaasd uit. „Wat is er in 's hemelsnaam met je?" „Ik ben verduiveld jaloersch meer niets!" Een van haar oude flirt-buien overviel haar. Heerlijk! David jaloersch! Tot nu toe wij zij altijd jaloersch geweest hij nooit. „Wilmon Dodge is een heel aardige jongen!" „Ja, om de tango mee te dansen! Laat ik je zeggen, dat ik, als we weer terug zijn, niet zal dulden, dat een van die gekken je achterna loopt!" „Heusch? en word ik dan opgesloten en mag ik dan niet meer dansen? Maar waarom ga je dan voort met graven om hier uit te komen? Hier zou ik veel veiliger zijn!" Haar heele gezicht tintelde ze was weer in haar element van plagen van een man. Hij zette de schop neer en nam haar tamelijk ruw in zijn armen. „Luister eens, mevrouwtje", zei hij. „Je moet niet denken, dat je met een van die apenkoppen te doen hebt; bedenk wel, dat je man heel best zal weten te passen op hetgeen hem toebehoort!" en hij kuste haar met wilden hartstocht, zoodat haar zachte lippen bijna bont en blauw waren en zijn borstelige knevel haar fijne huid pijn deed. Een siddering van passie doorliep La line. Hoe lief had ze hem toch! Hoe ver eerde ze zijn kracht! Nooit zou ze meer behoefte hebben aan aanbidders van het soort van Wilmon Dodge nooit meer aan wien ook! „O D-a-vid!" hijgde ze, toen ze zich wat had vrijgemaakt. „Wat ben je toch 'n vreeselijke aanbiddelijke ruwe man!" „Ik ben blij, dat je „aanbiddelijk" zei!" en hij ging, terwijl hij haar nog in zijn ar men hield, in den blauw satijnen stoel zitten en vergat door den hartstocht, dien hij gevoelde, alles „Ik wil zorgen, dat je me altijd aanbidt ik beloof je, dat ik alles voor je zal zijn; dat beloof ik. Dat ik een ruwe kerel ben, weet ik en ik zou iederen man, die trachtte je van mij af te nemen, dooden!" Laline was bedwelmd van ontroering. „David, heb je vroeger wel eens een meisje liefgehad?" vroeg ze, „en doodde je haar? of hoe eindigde het?" „Neen ik heb haar laten loopen, om dat ze een minderwaardige zwakkeling was en me voorloog". „In welk opzicht was ze zwak?" 't Was misschien wel goed dit te weten! „Haar ijdelheid was te groot om haar te beletten gek te doen met een anderen man". „Hield ze dan niet van je?" „Jawel ik geloof het wel en dat was juist het minderwaardige. Als ze niet van me had gehouden, dan zou het heel na tuurlijk zijn geweest, aangezien ze altijd omringd was van mannen net als jij, klein coquetje!" „Arm meisje ze moest natuurlijk troost zoeken, wanneer jij er niet was". „O, denk jij er zóó over? Nu, dat moet je dan ook maar eens probeeren, als we weer terug zijn!" Laline pruilde. „En jij zelf dan? Denk eens aan mevrouw Hamilton!" „Wel een man mag toch wel eens een uitstapje maken het is een bekoorlijk® vrouw". Laline voelde, dat ze boos werd h*'r verborgen jaloerschheid op de nicht van den gezant vlamde op. „David als je het ooit waagt nas iemand anders te kijken, ga ik er re£e" recht met Jack van door als ik het tiende deel van een kansje g®® schaakt hij me binnen een minuut". „Neen, dat zou hij niet doen Jack een vriend van me". „Best, maar je hebt mij van hem a g nomen en hij zou me van jou wegneni Mannen geven niets om vriendschap, er een vrouw in het spel is!" Een wolk trok over David's oogen. „Je hadt Jack toch geen belofte ge niet waar?" „Neen geen" feitelijke ik ik binnen drie of vier jaar met nem trouwen tenzij ik intusschen iemand anders veel zou gevoelen--'_e „En er is iemand gekomen, v0°y veel gevoelt!" riep hij triomfantely „Ja" en ze snakte naar adem, hij hield haar zoo vreeselijk stev g armd. „En Jack bewilligde in die „Wel, hij kon niet anders, dat liefde toewijding is". offl- schikking?" Jack u iieiae loewijaing is „En ik zeg, dat liefde actie zyn En weer sloot hij haar krachtig armen, zijn werk voor een oogen ver getende. (Wordt verv olgd).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6