Nationale inzameling voor de vervolgden om geloof of ras. FIETSLICHT k Binnenland De collecte wordt overal gesteund. „We moeten iets doen!" De aan de grens terug gezonden vluchtelingen. Het was zoo erg niet Schepen in den storm. Twee gesignaleerd zonder w bemanning. GEMENGD NIEUWS. fs^eXiwdPathie V°°r "Zijn" regiment niei r N.V. WILLEM VAN RIJN Ijl Hjk x EEN VEILIG PLEKJE! TWEEDE BLAD. Reeds is medegedeeld, dat het Neder- landsch Jeugdleiders Instituut op ver zoek van het protestantsch christelijk-, het roomsch-katholiek- en het Joodsche comité voor vluchtelingen op Zaterdag 3 December a.s. een groote nationale col lecte organiseert ten behoeve van hen, die ter zake van geloof of ras vervolgd worden. Thans zijn hierover nadere bizonderheden bekend. De organisatie. In een dezer dagen gehouden persconfe rentie heeft de voorzitter van het bestuur van het Nederlandsch Jeugdleiders Instituut, dr. C. P. Gunning, n.L enkele mededee- lingen gedaan omtrent de organisatie van deze nationale geldinzameling. In de eerste plaats toonde de heer Gun ning zich zeer verheugd over de medewer king en den steun, die van regeeringswege by de organisatie van de collecte wordt ondervonden en welke o.m. tot uiting is ge komen in een missive, die de minister van Binnenlandsche Zaken aan den burge meesters heeft gezonden en waarin den burgemeester wordt verzocht de collecte toe te staan. Woensdag j.1. zoo ging de heer Gun ning verder is vanwege het Instituut aan alle burgemeesters een schrijven met een verzoek tot toestemming voor het houden van de collecte verzonden en reeds den volgenden dag ontving het Instituut van 300 burgemeesters een gunstig antwoord. Practisch zyn er geen weigeringen en de weigeringen, die er tenslotte nog zyn, vin den haar oorsprong in het feit, dat in de betreffende gemeenten reeds op andere wyze gelden zijn of worden ingezameld. Extra week contributie. Ook byna alle aangesloten jeugdvereni gingen hebben spontaan medewerking toe gezegd. Er was zelfs een vereeniging de Unie van speeltuinen die zich bereid ver klaarde haar leden te verzoeken een week extra-contributie te betalen en wanneer men weet, dat het aantal leden van deze Unie 30.000 bedraagt en de wekelijksche contri butie 10 cent, dan beteekent deze inzame ling een bedrag van 3000. Dr. Gunning wees met nadruk op de beteekenis van deze collecte, waartoe zoo wel jeugdverenigingen als burgemeesters van alle gezindten zoo spontaan bereid zijn mede te werken. Wanneer uit alle lagen der bevolking groote fondsen voor de vluchtelingen worden bijeengebracht en het volk als een groot geheel daardoor het ver langen tot uiting brengt, dat er iets voor de vluchtelingen moet worden gedaan, is de regeering, die het niet op eigen kosten kan doen, naar zijn meening zeker bereid om aan dit verlangen te voldoen en een bepaald aantal vluchte lingen ons land binnen te laten. Dr. Gunning was er van overtuigd, dat uit de opbrengst der collecte zal blijken hoe zeer in het Nederlandsche volk de ge dachte leeft: „We moeten iets doen". De opbrengst. Ook heeft hij nog meegedeeld, dat de op brengst practisch voor 100 aan het vluch telingenwerk ten goede zal komen. Door eenige bijzondere gaven werd het Instituut in staat gesteld de collecte te organiseeren en speldjes te koopen. Zoodat deze kosten niet van de opbrengst behoeven te worden afgetrokken. Dr. Gunning toonde zich voorts zeer ver heugd over de bereidwilligheid, waarmede de organisaties, die den derden December reeds voor een collecte in enkele plaatsen hadden besproken, dezen dag onmiddellijk aan de inzameling voor de vluchtelingen welk vraagstuk het dringendst op een op lossing wacht hebben afgestaan. De opperrabbijn van het ressort Amster dam heeft verklaard zoo deelde dr. Gun ning tenslotte mede dat er, gezien het feit, dat de collecte is uitgegaan van niet- Joodsche zijde en den spoed, die er bij ver- eischt was, uit Joodsch oogpunt geen be zwaren zijn tegen vaststelling van den adtum op een Zaterdag. Aan alle comité's is verzocht gedurende den Joodschen Sabbath geen Joodsche collectanten te laten mee werken. Om dezelfde redenen zijn, wat de collecte op Zaterdag betreft, ook geen Joodsche jeugdvereenigingen tot medewer king uitgenoodigd. Teneinde echter de Joden in staat te stellen te offeren voor deze collecte zal deze in buurten met overwegend Joodsche be volking zoo veel mogelijk op Vrijdag ge schieden, terwijl zij des Zaterdags eerst te acht uur zal eindigen, dus eenige uren na het einde van den Sabbath. Het bureau van deze nationale inzameling is gevestigd in de Vondelstraat 11 te Am sterdam, postgiro 342000. Gegevens voor comité's en collec tanten. Door het geheele land wordt van alle zijden krachtig medegewerkt om de natio nale inzameling op 3 December tot een groot succes te maken. Als bewijs hiervoor volgt hieronder een brief van een Zuidhollandschen burge meester: „Worden de gemeenten in de laatste jaren als het ware overstroomd met collecten, zoodat men in dit opzicht wel eens met tegenzin vervuld wordt, ik geef U gaarne de verzekering, dat deze collecte met volle sympathie door mij wordt begroet. Het Op de vragen van het Tweede Ka merlid Donker (s. d. a. p.) betreffende het niet toelaten van een aantal op 23 November 1938 te Zevenaar aange komen Joodsche vluchtelingen uit Duitschland heeft de minister van justitie het volgende geantwoord: Het in de eerste vraag gestelde is klaar blijkelijk ontleend aan een bericht, dat de zer dagen in meerdere bladen vrijwel ge lijkluidend is opgenomen en dat, evenals vele andere berichten over vluchtelingen- gevallen van den laatsten tijd, een tenten- dieus karakter draagt. De werkelijkheid is anders, aldus de minister. Volgens een onmiddellijk ingezonden ambtelijk rapport is in den avond van 23 November 1938 over het station te Zeve naar het navolgende voorgevallen: Op 23 dezer met den trein van 17.12 aan komst te Zevenaar, arriveerden 5 Joodsche Duitschers (dames en heeren), die voorga ven over België naar een Amerikaanschen staat te emigreeren. Zij werden afgehaald door 2 personen uit Amsterdam. De papie ren, enz. waren in orde, behoudens dat het doorreisvisum voor België ontbrak. Door den controleerenden ambtenaar werd uit dien hoofde doorgang geweigerd. Bij de betrokkenen veroorzaakte dit aan vankelijk groote opwinding. Speciaal een der dames (een meisje van circa 20 jaar) wond zich hevig op, terwijl een der Duit schers zich op de knieën liet vallen. Nadat de chef van den doorlaatpost de zaak rus tig uiteen had gezet, keerde spoedig de kalmte terug. In hun paspoorten werd de aanteekening gesteld, dat zij naar Dussel- dorf werden teruggezonden, uitsluitend om aldaar het Belgische transit-visum te ver langen. Door een ter plaatse aanwezigen vertegenwoordiger van het Joodsche vluch telingencomité werd Voor het gezelschap telefonisch logies besproken in Emmericn. Rustig en zonder verder protest is het ge zelschap daarna teruggereisd. Ook de per sonen uit Amsterdam toonden zicb van het juiste der gevolgde handelwijze overtuigd. Van het voorgevallene waren circa een tiental op het perron aanwezigen getuige. Te 18.42 arriveerden per trein een aantal van 25 Duitsch-Joodsche vluchtelingen, en te 19.42 een aantal van 11, allen uit Wee- nen. Onder deze 36 vluchtelingen bevonden zich drie vrouwelijke, de andere waren mannen van leeftijden, Variëerende tusschen 20 en 30 jaar, behalve een twee, die respectieve lijk 50 en 54 jaar oud waren. Zij waren al len in het bezit van paspoorten. Als doel van binnenkomst gaven zij op voornemens te zijn om verder te emigreeren, zonder dat ook maar één hunner in het bezit was van de daarvoor vereischte documenten. Volgens ontvangen bericht stonden er in Emmerich op het station nog een 200-tal gereed. Bij aankomst van beide treinen waren op het perron géén personen uit Zevenaar aanwezigen. Slechts waren uit Arnhem een tweetal auto's gekomen met menschen om hen af te halen, alzoo, naar is aan te ne men, ten hoogste bevattende een 8-tal per sonen. De betrokken vreemdelingen ver toonden geen van allen sporen van mis handeling. Niemand van hen heeft zich op de knieën geworpen. Geen meisje is buiten bewustzijn geraakt. Niemand heeft het voornemen om zelfmoord te plegen geop perd. Er bestond dan ook voor de ambte naren, volgens hun eigen verklaring, geen aanleiding om tot tranen geroerd te zijn. Van „terug drijven" is geen sprake geweest. Vanzelfsprekend „onder geleide", zijn alle 36 vreemdelingen zonder eenig incident kalm met den trein van 21.22 weder naar Emmerich teruggereisd. vormen van een comité is voor deze ge meente totaal overbodig. Immers de zaak spreekt voor zich zelf. Stellig ben ik er van overtuigd, dat elke ingezetene schier nie mand uitgezonderd, gaarne voor dit mooie doel een offer bréngt en hierdoor ook gaarne zijn walging uitdrukt over de bar- baarsche methoden, die men in onzen ver lichten tijd niet meer mogelijk achtte. De jeugdorganisaties zijn heden door mij op geroepen om op Dinsdag 30 November a.s. de voorbereiding der collecte met mij te bespreken". Het is noodig dat men in alle plaatsen van het land het correspondentie-adres van het plaatselijk comité ten spoedigste meldt aan het Centraal Bureau, Vondelstraat 11, Amsterdam. Aan dit bureau zijn zoo noodig nog tot een beperkt aantal collectebussen en kussens verkrijgbaar. De speldjes en de reclamebussen zijn door de centrale com missie verzorgd. Wanneer-men deze aan vraagt, kan men daarvan iedere gewenschte hoeveelheid bekomen. Niemand behoeft zich ongerust te maken, het bestelde mate riaal niet te ontvangen. Het zal alleen in verband met den korten tyd van voorbereiding op een der laatste dagen, voorafgaand aan de collecte, by de plaatselyke comité's binnenkomen. Ten opzichte van de vele vragen, die hierover gedaan worden, zy nog eens nadrukkelijk vermeld, dat de inzame ling niet geschiedt uitsluitend voor de Joodsche vluchtelingen, maar ook voor andere om geloof of ras vervolgden en dat de protestantsche, r.k. en Joodsche comité's hiervoor geheel samenwerken. DOOR AUTO AANGEREDEN EN OP SLAG GEDOOD. Gisteravond is de twintigjarige wagen- 'makèr I. Schotelbank te Zuidwolde die met een vriend in het dorp liep te wandelen, door een hem achteroprijdende personen auto uit Emmercompascuum, die de lichten dempte voor tegemoetkomende fietsers, aangereden en op slag gedood. De auto had slechts matige vaart én de bestuurder heeft nog getracht een aanrijding te voorkomen. GEEN VOORRANG VERLEEND. Motorrijder ernstig gewond. Gisteravond is de motorryder N. van A. uit 's-Hertogenbosch, die aan het van rechts komend verkeer geen voorrang ver leende, in botsing gekomen met een auto, bestuurd door iemand uit Roosendaal. De motorryder werd Jevensgevaariyk gewond en is in het ziekenhuis opgenomen. KINDJE VERBRAND. Gistermiddag is het éénjarig dochtertje van de familie Oudevoshaar te Ootmarsum tydens afwezigheid van de moeder, levend verbrand. Het kindje zat op een hobbelpaard en is met dit speelgoed te dicht bh de kachel ge komen. Hierdoor geraakte het waschgoed, dat daar te drogen hing, in brand, terwyl tegelijkertyd de kleertjes van het kind vlam vatten. Toen een buurvrouw, dié de brand lucht had waargenomen, kwam toeloopen, was de kleine reeds in het vuur omgekomen. Het lijkje was geheel verkoold. REGELING STOPZETTING WERK VERSCHAFFING. De minister van sociale zaken heeft be paald, dat de werkverschaffing in het tijd vak van 25 Dec. 1938 tot en met 7 Jan. 1939. dat is dus gedurende 2 werkweken, zal wor den stopgezet. Gedurende deze periode zullen de in werkverschaffing opgenomen werkloozen, evenals in geval van stopzetting wegens vorst of sneeuwval, in de steunregeling kun nen worden opgenomen, niet uitzondering van de z.g.n. zelfstandigen. In geval van stopzetting wegens vorst of sneeuwval, gedurende minder dan een week, mag ook, ter keuze der gemeente, in plaats van steun gedurende het resteerende deel van die week aan de arbeiders de ge- bruikelyke vergoeding op basis van regen verlet worden uitgekeerd. De minister heeft voorts Bepaald, dat over de week van 18 tot en met 24 Dec. 1938 op het steunbedrag van hen, die in die week in de steunregeling zyn opgenomen, omdat zy anders in de werkverschaffing zouden zyn geplaatst, een Kersfbyslag mag worden gegeven van 25 pCt. van dé werkelyke uit- keering (eventueele bramjlstoffenbyslag in begrepen). Voorts mag aan hen, die hoewel periodiek in de werkverschaffing geplaatst zynde, niet vóór den Kerstbyslag, zööals die geregeld is, in aanmerking zoudehr'komen, niettemin een byslag worden gëgev^ji van 25 pCt. van het steunbedrag, dat. zy' zduden ontvangen hebbeh, indien zy tijdens de Kerstweek wel in <fe steunregeling waren" opgenomen. Voor de z.g.n. zelfstandigen is een en an der geheel afzohderlyk geregeld. Zy kunnen nooit in de steunregeling wórden opgeno men. Steun aan zelfstandigen, die tengevol ge van stopzetting der werkverschaffing van 25'December 1938 tot en met 7 Januari 1939, zonder hulp zouden moeten rondko men, zal in dezen vorm kunnen worden verleend, dat hun per wéék 80 pCt. van 48 maal het basis-uurloon 'der werkverschaf fing wordt toegekend. Deze steun wordt al leen verleend over de weken, waarin be trokkene by niét stopzetting der werkver schaffing gewerkt zou hebben. Voor de Kerstgave komen de zelfstandigen niet in aanmerking. Op dezelfde wyze kunnen de zelfstandi gen geholpen worden, in geval van stopzet ting der werkverschaffing wegens vorst of sneeuwval. Deze laatste regeling geldt tot 11 Maart 1939. stelden, leverde geen resultaat op. Den vol genden morgen echter zag een boer het in zyn tuin en wist het in een schuurtje te drij ven. Een poging om het hieruit in een vang- kooi te krygen mislukte aanvankelyk. De uitbreker wist opnieuw te ontsnappen, doch was spoedig weer in de schuur teruggejaagd. Daar heeft het den geheelen dag en nacht verder mogen doorbrengen, tot men er ein- delyk gisterenmorgen in slaagde het in de vangkooi te doen verhuizen, waarmede de Bladelnaren van hun schrik waren verlost. Het Russische stoomschip „Kouibisher", dat op weg was van Leningrad naar Am sterdam, heeft op de Noordzee met zwaar stormweer te kampen gehad, waardoor de deklast aan hout voor een gedeelte verlo ren ging en het schip zware slagzy opliep. By het binnenkomen van de haven van IJmuiden liep het schip uit het roer, doch fcnet assitentie van sleepbooten kon men het weer in het vaarwater brengen. Na de sluis te IJmuiden te zyn gepasseerd, is de „Kouibisher" met sleepboothulp naar Am sterdam opgestoomd. Gistermiddag is in de Scheveningsche haven binnengeloopen de motorbotter Urk 44, waarvan schipper A. Post rappor teerde, dat hy 17—18 mylen dwars van Katwyk aan Zee twee dryvende zeilsche pen, z.g. „koffers" zonder bemanning is gepasseerd. Naar aanleiding hiervan, is de sleepboot „de Schelde" van Smit en Co. voor een on derzoek uit IJmuiden vertrokken. Het Nederlandsche motorschip „Vida" van Antwerpen op weg naar Amsterdam, is hedenmorgen ca. 5 uur tydens den zuid wester storm op den kop van de noorder strekdam binnen de pieren gestrand. Het schip zit niet gevaarlijk. Sleepboot-assistentie is aanwezig en zal trachten het schip vlot te krygen. JEWISH COLONISATION SOCIETY. De besprekingen te Parijs. De Jewish Colonisation Society schryft ons: De heer D. Wolf voert op het oogenblik voor de Jewish Colonisation Society in Parys besprekingen, welke in elk opzicht een vlot verloop hebben. In Frankryk vindt het kolo nisatieplan grooten aanhang, hetgeen wel blykt uit het feit, dat tot dusverre voor dit doel voor Fransche rekening een bedrag van 250.000 Pond Sterling is toegezegd. De be sprekingen wordén inmiddels Voortgezet. Ook de Jewish Colonisation Association (J.C.A.) te Parys heeft haar volle medewer king toegezegd. De besprekingen van den heer Wolf met het Inter-Governmental Committee in En geland worden op 1 December a.s. hervat. AMENDEMENTEN INGEDIEND OP DE ONDERWIJSBEGROOTING. De heer Moller c.s. (waarby naast 10 katholieken ook de anti-revolutionnaire Ka merleden Zyistra, Roosjen en Algera) heb ben een amendement ingediend om den post in zake de subsidiën aan handelshoogescholen te vermeerderen met 1 gulden. De bedoeling hiervan is, een prindpieele uitspraak te verkrijgen over het subsidiee ren van de katholieke economische hooge- school te Tilburg. EEN LOSGEBROKEN LEEUW. Zwierf in straten en tuinen te Bladel. Woensdagavonl is uit een particulier „die renpark" te Bladel eén éénjarige leèuw ont snapt, aldus de Msb. Het dier was biykbaar onrustig geworden doordat de leeuwin, die by hem in de kooi zat, Maandag was gestor ven en hééft een stuk uit het gewelf gebro ken van een ouden kelder, welke hem tot verblijfplaats diende. Langs dezen weg ver kreeg hij de vryheid. Laat in den avond werd het dier op een donkeren weg gesigna leerd, waarop de voorbygangers met haasti gen spoed naa veiliger oorden een heenko men zochten. Een onderzoek dat marechaus see en eigenaar des nachts aar het beest in Kerst- en nieuwjaarsgesprekken met Ned.-Indië. - Van 19 December tot en met 6 Januari, behalve op de Zondagen 25 De cember en 1 Januari, bestaat gelegenheid tot het voeren van kerst- en nieuwjaarsgesprek ken met Ned.-Indië tegen de helft van den normalen prys en wel tegen f 7.50 voor een gesprek van 3 minuten met Java, Madoera en Bali en 9 met Sumatra en Makassar. Op den Tweeden Kerstdag kunnen deze gesprekken alleen gevoerd worden voorzoo ver de kantoren van aansluiting opengesteld of de radiospreekcellen voor het publiek toegankelyk zyn. Voor het eerst zullen by wijze van proef ook kerst- en nieuwjaarsgesprekken gevoerd kunnen worden met Balikpapan, waarvoor hetzelfde tarief geldt als voor Sumatra en Makassar. Gewone gesprekken met Balikpapan zijn voorloopig niet toegelaten. Gesprek-aanvragen kunnen reeds thans tot en met 4 Januari 1939 op alle kantoren en telefoonstations worden ingediend. Het verdient aanbeveling dit vroegtijdig en zoo mogelijk vóór 19 December te doen. Een Rembrandt ontdekt? - De Brussel- sche „Gazette" bericht, dat Donderdag op een schilderij en veiling te Brussel een doek is verkocht voor 100 franc. Later heeft een des kundige verklaard, dat het een stuk is van Rembrandt, voorstellende „Rachel weenende over haar kinderen", dat tweehonderd jaar verdwenen was. JngezondeH Stukken 125-JARIG JUBILEUM 21e REGIMENT INFANTERIE. Oproep tot medewerking voor een cadeau aan ons regiment. Wie herinnert zich niet de dagen van spanning in de laatste week van September j.1., toen reeds alle voorbereidingen voor een mobilisatie waren getroffen ten gevolge van de critieke situatie in midden-Europa? Toen gingen aller gedachten uit naar de „jongens", die reeds aan de grens lagen en die, welke onverwachts werden opgeroepen. De thuisblijvers zagen met angst in 't hart hun familieleden vertrekken, maar voelden zich toch in zekere zin veilig door de weten schap, dat er voor hun verdediging en be scherming gezorgd werd. Doch ook zy, die geen familieleden onder de militairen hadden, voelden met hen mee, wetend, dat ook hun veiligheid grootendeels in handen lag van de mannen van leger en vloot. Is het daarom verwonderlyk, dat wij ons thans tot diezelfde personen wenden nu het onderdeel waarby de jongens uit Noordhol land grootendeels dienen, n.1. het 21ste Reg. Infanterie te Amersfoort, straks gaat jubi- leeren? Op 9 Januari 1939 zal het 125 jaar geleden zyn, dat het regiment werd opgericht en dat is een feit, hetwelk niet ongemerkt mag voorbygaan. Talryk velen hebben by dit regiment hun soldatentyd doorgebracht, hebben nog zoo vele aangename herinneringen aan hun diensttijd bewaard want typeerend is, dat men het eventueel minder prettige al lang is vergeten -), dat wy thans met groote vrymoedigheid een beroep op hen doen om ons financieel in staat te stellen het regiment op 9 Januari een passend geschenk aan te bieden, hetzy trommen van diepen toon (paradetrommen) of saxofoons, afhan- keiyk van het bedrag, dat zal worden by- eengebracht. y De Noordhollander voelt veel voor zyn re giment; by iedere sportieve krachtmeting met andere onderdeelen, geeft hy zyn vol len persoon. Laat hy thans ook toonen, al is het met nog zulk een bescheiden bydrage Men kan zyn bijdrage storten op Giro rekening 13.500 der gemeente Amsterdam ten gunste van rekening no. 1184 op naam van den heer A. Ch. Naarstig, penningmees- De BOSCH fietslamp-'n juweel tje van hedendaagsche techniek- voldoe» oan de hoogste eischen. Geen storingen, mooi helder, vèr- stralend licht. Steeds betrouwbaar. Prijzen i 6 Volt, 1,8 Watt F. 6.25 6 Volt, 3 Watt met Alnl- magneetstaal F. 7.50. Let op hef merk Rotodyn. Verkrijgbaar bij den Erkenden Rijwielhandel. AMSTERDAM (C.) KEIZERSGRACHT 171 JJjk OC TELEFOON 31308 (4 1MNINJ ter van het comité, Beethovenstr. 31, Am sterdam Z. of wel op rekening no. 37060 van dit blad. De redactie zal dan regelmatig verantwoording doen van de ingekomen be dragen. Het comité tot het aanbieden van een huldeblyk aan het 21ste R. I, by gelegenheid van de herdenking van het 125-jarig bestaan van de korpsen der Koninklyke Landmacht W. Denker, Re's. Kapt., Amsterdam. D. D. P. Honyk, Res. Kapt., Enkhuizen. Mr. J. H. B. Kernkamp, Res. Kapt.,- v.h. te Hoorn. A. Ch. Naarstig, Res. Kapt., A'dam. Q. J. Ham, Res. Ie Luit., Amersfoort. A. M. A. Spaargaren, Res. 2e Luit., Alkmaar. H. F. Fluitman, Enkhuizen. (Wy herinneren er aan, dat in dit regi ment do meeste dienstplichtigen uit Noord holland worden opgenomen. Red. Alkm. Crt.) Jifdschtiftm Het Kerstboek van Panorama. Het Kerstboek van Panorama ziet er by zonder aantrekkelyk uit. Jos de Klerk geeft daarby een beschrijving van het Kerstlied waarin, naast vele illustraties een mooie kleurenreproductie naar een schilderij van Bernardini Luinl van Christius' geboorte is opgenomen. Norma Patterson geeft een gevoelige schets „De Kerstmis, die levend werd.'* Byzonder fraai zijn de kleurenreproduc ties naar een Japansche houtsnede en het rijk en ook kleurrijk geïllustreerde artikel van B. Modderman "ver de prentenschat van het Japansche leven, waarby zich de kleurenreproductie van een scènt op de Sumidagawa aansluit. Het eeuwfeest van de fotografie wordt door August Grigoire behandeld en hij reproduceert daarby diverse interessante oude portretten. Richard Connell geeft een interessant en door J. T. Doeve ge- illustreerd verhaal „De ridder op den bok." De serie „Ziet en hoort" geeft aller aardigste kinderopnamen. Jvr. dr. C. H. de Jonge schrijft een interessant artikel over de vrouwenmode der 19e en 20e eeuw, fraai geïllustreerd en de redactie heeft daarby een mooie kleurenreproductie naar een schildery van G. v. d. Röling opge nomen. E. v. d. Hoek geeft een kerstverhaal „Het goede spoor" en Herman Moerkerk illustreert op alleraardigste wyze een arti kel van G. de Josselin de Jong over mo- zoekt zijn weg in het leven." By een arti kel van G. de osselin de Jong over mo mentopnamen uit Afrika worden zeldzaam mooie foto's van wilde dieren gegeven. Jan D. Voskuil bespreekt Jan Luykens spiegel van het menschelyk bedryf en typische oude illustraties maken dit arti kel tot iets heel byzonders. Mevrouw M. Doekesde Wilde besluit dit fraaie kerst boek met een gevoelige schets ,De oude melodie". f jpSf F) -rü;

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6