DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. W.F.C.-Alcmaria Victrix 1-1. Sig.mag. KEES DE GRAND, De Boys verloren met 3-4. Spanning tot het einde. Bergen-Uitgeest 2-6. C.S.V.-Monnikendam 0-1. DERDE BLAD. Blauw-WitK.F.C. 1—0. Blauw-Wit heeft in den belangrijksten wedstrijd tegen K.F.C. de beide punten we ten te behalen. De Amsterdammers scoor den één doelpunt, de Zaanlanders geen en kel. Dat resultaat bewijst, dat de beide aan- valslinies niet productief waren. En dit geldt vooral voor Blauw-Wit, dat vrijwel den geheelen speeltijd in de meerderheid was en de overwinning met verscheidene doelpunten verschil had moeten behalen. Het spel van K.F.C. was zeer teleurstel lend. De Stadionploeg speelde een zeer goed spel: het samenspel was nu en dan zeer be hoorlijk en technisch waren de Blauw-Wit ten hun tegenstanders de baas. Maar voor het doel lukte het niet. Slechts één maal werd er gedoelpunt: dat was na 13 minuten spelen toen van Nol van een fout in de vijandelijke verdediging ge bruik wist te maken en scoorde. En als die fout niet gemaakt was, zou het resultaat van dezen wedstrijd wellicht een gelijk spel ge weest zijn! A.D.O.—D.W.S. 3—1. Ofschoon de Amsterdamsche club in de eerste helft met den wind in den rug speel de, werd het spoedig duidelijk, dat zij in A.D.O. haar meerdere zou moeten erkennen. Na ongeveer een half uur spelens kwam het eerste doelpunt aan Amsterdamsche zijde, toen Slot dankbaar van een fout van Koek gebruik maakte en onhoudbaar inschoot (01). Van den aftrap af echter ging A.D. O. onweerstaanbaar op de vijandelijke veste af en toen Westhoven uit een goeden voor zet van v. d. Beukei den bal ineens inschoot was de stand alweer gelijk (11). In de tweede helft leek het aanvankelijk, dat D.W.S. toch nog met de punten zou gaan strijken, maar de aanval bleek onmach tig om eenige goede kansen in een doelpunt om te zetten. En toen A.D.O. langzamerhand het spel geheel in handen nam was het met de Amsterdammers gedaan. De verdediging hield een half uur lang stand, toen moest zij voor een voorzet van v. d. Brugge zwich ten: van Stokken kopte den bal n.1. in eigen doel.... Toen even later v. d. Beukei er onhoudbaar 31 van maakte was het pleit ten gunste van A.D.O. beslecht. StormvogelsH.B.S. 3I. In 'n weinig fraaien wedstrijd hebben de Stormvogels 't gister laten bestaan zich een veiligen 3O-voorsprong te laten afsnoe- en om tenslotte met 34 te verliezen van een ploeg, die misschien technisch in som mige opzichten de mindere, maar waar het betreft enthousiasme en taaie energie ver reweg de meerdere was. Direct na het beginsignaal ontwikkelde zich een levendig spel, hetwelk werd be- heerscht door de aanvallen der Stormvo gels. H.B.S. werd op eigen helft terugge drongen en toen Opbergen,, een snelle rush langs de lijn ondernam aan het slot waar van de bal goed voor den doelman kwam, was het middenvoor Woudenberg, die met een subliem schot de score opende. Na een kwartier spelen kwam het twee de doelpunt en uit een mooie troughpass van Woudenberg scoorde Prins het derde doelpunt (30). Toen zette H.B.S. een groot offensief in. En met succes, want dank zij een inzinking in de IJmuider achterhoede en tevens dank zii het feit, dat de IJmuidenaren hun over winning reeds veilig waanden, slaagden zij erin de overhand te krijgen. Nog voor half time werkten d'Fonseca en van der Vegte den bal twee keer langs Hollenberg (32). Na de rust bleef de verwachte opleving bij de Stormvogels achterwege. De H.B.S.- ers onderbraken hun eens begonnen op- marsch daarentegen niet meer. Twee doel punten, van v. Vliet en van Hiemstra, waren hiervan het resultaat. H.-D.V.S.C.V.V. 1—1. Ondanks het uitstekende spel, dat de H.- D.V.S.-voorhoede voor de rust ontwikkelde, nam C.V.V. reeds vier minuten na het begin de leiding: Nooteboom liep tusschen de ach terspelers door en passeerde den uitgeloo- pen doelman Beun. Geruimen tijd duurde het voordat H.-D.V.S. gelijk maakte. Een onverwacht schot van L. Janse be zorgde Hermes den gelijkmaker. De rust. kwam dus met 11. In het eerste kwartier van de tweede helft was H.-D.V.S. opnieuw voortdurend aanval lend. Borrani schiep meerdere kansen, doch zijn medespelers waren schotloos. D.O.S.—V.U.C. 2—3. In een hoofdzakelijk in de eerste helft aantrekkelijken wedstrijd, heeft V.U.C. op verdiende wijze een moeilijke overwinning weten te behalen op D.O.S., daarbij geholpen door de Utrechtsche achterhoede, die vele onherstelbare fouten maakte. Uit een schermutseling voor het Utrecht sche doel opende Bonder de score met een hard en voor keeper Veenendaal onhoud baar schot (01). Bij een volgenden aanval was het dezelfde speler, die een goeden voorzet van van Gelder benutte (02). Nauwelijks waren de Utrechtenaren be komen van den schrik of de Harder ver grootte den voorsprong met een hard schot, dat - Veenendaal volkomen verraste. Nog voor de rust scoorde v. Leur Jr. het eerste Utrechtsche doelpunt met een hard schot, goed gericht en van verren afstand (1-3). In de tweede helft waren de Utrechtena ren iets gevaarlijker. Uit een voorzet van Seibes scoorde Veltmeijer op verdienstelijke wijze (23). Bij een der weinige aanvallen van V.U.C. constateerde scheidsrechter Weij buitenspel, waartegen de Harder op minder parlementaire wijze reageerde. Hy werd hiervoor door den scheidsrechter uit het veld gezonden. V.U.C. zag zich hierna gedwongen het laatste half uur met 10 man verder te spe len. D.O.S. had nu volledig het'spel in han den. Dumortier werd evenwel angstvallig bewaakt. Hoewel tal van gevaarlijke situa ties werden geschapen, bleef de stand tot aan het einde ongewijzigd. D.H.C.—V.S.V. 2—3. D.H.C., dat compleet was, kreeg al gauw prachtige kansen, doch wist deze niet te be nutten. Eindelijk scoorde van Geest het eerste doelpunt, dat kort daarop gevolgd werd door een punt van v. d. Engel, dat echter wegens buitenspel geannuleerd werd. Even later wist v. d. Engel echter op een betere wijze den stand op 20 te brengen. Na de rust bleef D.H.C. sterker, doch tal van fraaie kansen werden gemist. Na onge veer 15 minuten spelen scoorde de rechts binnen het eerste tegenpunt en even daar na maakte Bot er 22 van. Van der Lugt voerde den stand even later op tot 23 en daarmee kwam het einde. FeijenoordR.F.C. 40. In den beginne ging het spel over het algemeen gelijk op, maar het duurde niet lang, of de thuisclub kwam in de meerder heid. De R.F.C.-doelman Bouts hield er tal van schoten knap uit, doch bij een rollertje van Vente maakte hy een fout, zoodat Feijenoord op goedkoope wijze aan de lei ding kwam (10). Reeds een minuut later gaf Kantebeen een listigen troughpass, de Vroet ging er achter aan en met een hard schot wist hi den voorsprong te vergrooten (20). Bin nen enkele oogenblikken stond het 30 toen de Vroet heel mooi met een kopbal een voorzet van Linssen benutte. Na de rust was Feijenoord een flink stuk in de meerderheid, zonder dat zij deze in doelpunten kon uitdrukken. Eerst kort voor het einde slaagde Lins sen er in den stand op 40 te brengen. AjaxHaarlem 32. Voor ongeveer 10.000 toeschouwers heeft Ajax vanmiddag met 32 van Haarlem ge wonnen, maar verdiend was het niet en de meerbewoners mogen wel zeer blij zijn met dit resultaat, waardoor zij pretendenten voor de bovenste plaats bleven. In de eerste helft werd onvoldoende ge speeld. Indien aan beide zijden van de ge boden kansen zou zijn geprofiteerd, zou de rust met een 42-voorsprong voor de gast- heeren zijn ingegaan. Nu behoefde de man by het scoringbord niets te doen! Direct na de hervatting kreeg van der Hulst vlak voor doel kans om in te schie ten, maar vallende schoot hij tegen Keizer aan, die den bal niet te klemvast had. Daar' door wist de midvoor den bal nog over Kei' zer heen te wippen, maar Been sloeg hem met zijn hand uit doel. Uit den strafschop, door van der Hulst genomen, werd het 01. Het aspect van den strijd veranderde toen als bij tooverslag. Er kwam tempo en geestdrift bij de spelers en men kreeg toen beter voetbal te zien, dan men na de eerste helft zou hebben durven verwachten. Twee minuten na het Haarlem-doelpunt werd Fi- scher unfair aangevallen, Looys zette den vrijen schop scherp voor en Fischer kopte den gelijkmaker achter de Vries. Na eenige minuten loste Ninaber een als voorzet bedoeld, ver diagonaal schot, dat Keizer verkeerd beoordeelde (12). De vreugde was evenwel van korten duur, want toen Fischer een minuut later een hoekschop uitstekend nam, knalde van Wijngaarden hard en laag ineens in (22) Toen Effern na een half uur spelen een pass van Looys miste, kreeg Bijl den bal en schoot, na even doorloopen, prachtig langs den uitloopenden de Vries. Ajax ging toen verdedigen, de Haarlemverdedigers kwa men over de middenlijn, maar de gelijkma ker bleef uit 't Gooi—D.F.C. 1—0 Deze wedstrijd gaf een aanvankelijk sterk aanvallend D.F.C. fe aanschouwen, dat zich ondanks de sterk op verdediging bedacht zijnde Gooi-ploeg goede kansen wist te scheppen, die evenwel de noodige afwerking misten, zoodat zonder.nl te veel gevaren voor de thuisclub de rust met blanken stand kwam. In de tweede helft was het de thuisclub, die het initiatief had, doch pas vijf minuten voor het einde kwam succes toen een der vele hoekschoppen Willemse in staat stelde den bal voor de voeten van Dorland te plaatsen, waarna deze niet onfortuinlijk tusschen tal van beenen door langs den kee per plaatste (10). Hoewel de D.F.C.-ers danig werkten om den achterstand in te loopen, slaagden ze daarin niet, zoodat 't Gooi de overwinning boekte. EEN WEDSTRIJD FRANKRIJK— NEDERLAND. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat het Nederlandsch elftal dit seizoen nog een uitwedstrijd tegen Frankrijk speelt. De kwestie is n.1., dat op 22 Januari de ontmoe ting tusschen Frankrijk en Tsjechoslowakye te Parijs zou plaats vinden, doch dat deze wedstrijd om politieke redenen moest wor den uitgesteld. De Fransche voetbalbond heeft zich toen tot Noorwegen gewend, maar dit land heeft de invitatie moeten afwijzen, omdat er in de wintermaanden absolute voetbalrust heerscht. In Fransche voetbalkringen houdt men er ernstig rekening mede, dat men zich thans tot den K.N.V.B. zal wenden voor een wed strijd op 22 Januari te Parijs. Van K.N.V.B.-zijde deelde men ons mede, dat men officieel nog niets gehoord had. Mocht een dergelijke uitnoodiging komen, dan zal het bestuur zoo spoedig mogelijk een besluit over dit punt nemen. Beide partijen kregen wat zij verdienden. Het Is Alcmaria gisteren gelukt om althans in Wormerveer een gelijk spel te behalen en daarmede één punt te veroveren. Zoo op het oog moge dit een vrij ma tig resultaat schijnen, vergeten mag echter niet worden, dat de omstandig heden op het zware W.F.C.-veld verre van gunstig waren. De regens van de laatste dagen hadden het terrein tot een sponsachtige substantie gemaakt, het geen uiteraard afbreuk deed aan het vertoonde spel. Dat de withemden niettemin op één der clubs uit het bovenste gedeelte der rang lijst nog een punt behaalden, is in zooverre een goed resultaat, omdat in deze afdee- ling elk punt voor iedere club een kostbaar bezit is, dat zijn kostbaarheid straks by het einde dezer competitie zal bewijzen. Zeker, de withemden hadden kunnen win nen. Vooral in de eerste helft, toen W.F.C. vrijwel niets in te brengen had, had de grondslag voor een zege kunnen worden gelegd, als de Alkmaarders over een snelle, doch bovenal schotveardiger voorhoede hadden kunnen beschikken. Helaas wist ria's aanvalslinie de situatie niet uit te buiten, omdat zij er eenvoudig geen kans toe zag. De middenlinie was als linie juist vol doende, zonder tot grootsche dingen in staat te zijn. Was de Grand vóór de rust dé man, na de rust was het Rootring, die tal- looze malen redding bracht, ook al moest hy telkens den bal uittrappen, omdat hij van de andere spelers geen steun kreeg. Van de backs trad Rampen het meest ac tief op en bleef Maassen beneden zijn vorm van den laatsten tijd. Vermoedelijk vond dit zijn oorzaak in het feit, dat hij te lang werkloos bleef. De wedstrijd was reeds meer dan tien mi nuten oud, aleer hy den bal voor .het eerst moest aanraken, hetgeen intusschen wel een juist beeld geeft van Alcmaria's overwicht in-deze periode. weer tal van goede saves verricht. Zijn traditioneele fout bleef ditmaal achterwege. Aan den gelijk maker had hy geen schuld, omdat men een voudig niet het benul had door snel ingrij pen het leer uit de gevaarlijke zóne te wer ken. W.F.C. bracht het er ook al niet kater af, al speelde de ploeg ontegenzeggelijk beter dan een week geleden tegen de Alkmaar- sche Boys. Keeper Verver bleek een alles zins betrouwbaar doelverdediger, doch de kracht van de defensie bleek te schuilen in denspil Winter, die voortdurend als derde back achter de* beide anderen ope reerde. De voorhoede der blauw-witten kreeg een drietal prachtkansen, doch zij leed aan de zelfde kwaal als die van Alcmaria, zij zag geen kays die te benutten, zelfs niet voor open doel. Resumeerende komen wij dus tot de con clusie, dat Alcmaria over het geheel geno men voor de rust den toon aangaf en zich in de tweede helft wist te handhaven, waar tegenover staat, dat de Wormerveerders de beste kansen kregen en zoo gezien geeft het gely'ke spel vrij goed de verhouding weer. Tenslotte nog iets over scheidsrechte! van Doorn. Hü behoorde ook al niet tot de ster ren en lag vrijwel voortdurend met den bul- tenspelregel overhoop. Een leider was hij geenszins en het is maar goed, dat de ver houding der ploegen in het veld zeer spor tief was, zoodat zt] hem althans op dit punt geen moeilijkheden hebben bezorgd. De wedstrijd. Onder gure weersomstandigheden en op een zwaar te bespelen terrein, stelden de ploegen zich als volgt op: W. F. C. Verver Smit v. d. Bosch Vulsma Winter Dietz Booy Klooster Wezel Gorter Oudejans O Hamstra van Wieringen Tellegen Schaaper v. d. Pol Helderman de Grand Rootring Rampen Maassen Duiveman Alcmaria Onmiddellijk nadat Wezel voor W.F.C. had afgetrapt, nam Alcmaria het spel in handen en werden de blauw-witten geheel op hun eigen helft teruggedrongen. In hun doelgebied ontstonden telkens groote opeenhopingen van spelers, waar door Alcmaria nagenoeg geen schiei kansen kreeg. De eerste hoekschop na drie minuten spelen, scherp door Hamstra genomen, scheen reeds succes op te leveren. De bal belandde achter Verver in het net, doch juist op dit moment floot de scheidsrechter voor een vrijen trap, omdat naar zyn mee ning Verver wat te fel was aangevallen. De withemden bleven ook hierna steeds in de meerderheid en demonstreerden aan vankelijk een aantrekkelijk spel. Eerst na een klein kwartiertje durfde W. F.C. een heel enkele maal een uitval onder nemen. Bij één daarvan werd Rootring wel wat te hard bewerkt en moest hij voor eenigen tijd het veld verlaten. Intusschen losten van-Wieringen en v. d. Pol enkele schoten, die goed door doelman Verver gekeerd werden. Toch zou Alcmaria het eerst succes heb ben. Er was 22 minuten gespeeld, toen Win ter een bal verkeerd afgaf. Het leer kwam in het bezit van v. Wieringen, die zich door de blauw-witte verdedigng wrong om zijn aanval tenslotte met een diagonaal schot te besluiten, dat voor Verver te machtig bleek (0-1). Opnieuw kwamen de witten terug en zij zouden de voorsprong zeker lebben kun nen vergrooten als zij voor het doel het spel met te kort hadden gehouden. Een vrije trap, uitstekend door de Grand genomen, grabbelde Verver uit den boven hoek, om ten koste van een corner te red den. Deze hoekschop werd slecht genomen, hetgeen van toen af aan door beide ploegen werd overgenomen, want nadien hebben wij geen behoorlyx genomen hoekschop meer gezien. Nadat Oudejans en Wezel ieder een prachtkans hadden gekregen om den gelijk maker te scoren, zakte het spelpeil ziender- oogen. Rust brak aan met de kleinst mogelijke Alcmaria-voorsprong van 10. Na de hervatting waren de bordjes ver hangen en kwam W.F.C. in de meerderheid, die zich terstond in een drietal corners uit drukte, die echter geen enkel resultaat op leverden. Toch belette één en ander niet "an Wie ringen en Hamstra 'n goeden aanval op te zetten, waaraan geen W.F.C.-er te pas kwam Eerstgenoemde besloot met een harden ko gel, die door Verver echter resoluut on schadelijk werd gemaakt. Toen was na een eindelooze knoeipartij de beurt aan Wezel, die vanaf één meter af stand van de doellijn inschoot. Duiveman voorkwam het zekere doelpunt door den bal over den lat te stompen. Twintig minuten voor tijd kwam de bal temidden van een kluwen spelers in het Alcmaria-doelgebied. Niemand greep reso luut in, enkele spelers misten bovendien nog, zoodat de toesnellende Booy heel wel nig moeite had Duiveman te passeeren (1-1). Beide ploegen kregen nog enkele kansen, doch zooals hiervoor reeds werd gezegd, za gen de voorhoedes geen kans om ook maar "Êén daarvan te benutten, zoodat de cijfer- verhouding (11) inderdaad voor zichzelf spreekt. BOTERSTRAAT 1. TEL. 3305. Sportsmen, doet voor Uw SL Nic, cadeaux bij ons Uw keuzei Het publiek, dat gisteren tegen woordig was by den wedstrijd Alk- maarsche Boys—de Kennemers, heeft werkelijk geen gelegenheid gehad, om zich te vervelen. In de eerste helft heeft het een Boys-elftal gezien, dat probeerde, een kleinen achterstand in te halen. Wat gelukte! In de tweede helft heeft het een stry'd gezien om het winnende doelpunt, maar toen het léék of de thuisclub „binnen" was, lag de derde gelijkmaker al weer in het net en werd de stryd om de win nende goal voortgezet tot vlak voor het einde. Het publiek heeft ook een vrij goeden wedstrijd gezien, althans goed combinatie spel. Maar het heeft daarnaast in beide ploegen talrijke fouten kunnen ontdekken. Zoo was er by de Kennemers eigenlijk geen mid-voor en vertoonden de kant- halfs soms ook al heel matig spel, dat echter naar mate de wedstrijd vorderde, beter werd. En zoo was bij ie Boys Slik ker dezen keer niet in vorm, waardoor de overigens zeker niet gevaarlijke rechts buiten de gasten in de meest belangrijke oogenblikken een paar voorzetjes kon geven, die juist beslissend waren. Slikker niet in vorm! Dat beteekende, dat Hartog minder dan gewoonlijk zijn aanvallende taak kon verrichten, zoodat het op links niet altyd klopte tusschen de verschillende linies. Doch rechts was het precies eender, waar Brouwer beneden zjjn kunnen speelde, zoodat Pater hem dikwijls moest assisteeren. 't Gevolg van een en ander was, dat er al te veel gapin gen in de Boys-defensie kwamen, 't Was maar gelukkig, dat van al die fouten niet door de Kennemers geprofiteerd werd, wat echter veroorzaakt werd door dikwijls te egoistisch spel van enkele der voorhoe despelers. In die Kennemervoorhoede was Bret- houwer ongetwijfeld de gevaarlijkste man en kon ook Steeman een mee door. De rest was minder goed. Nu klopte het overigens in de Kenne- mer-verdediging ook niet al te best; voor al in Te eerste helft liep men daar wel eens elkaar in den weg en begrepen de spelers elkaar niet. Omdater in die verdediging geen leidende persoon was! De Boys-voorhoede in nieuwe combina tie was niet slecht, maar toch ook al weer niet zoo bizonder. De Grand bleek weer 'n gevaarlijke en snelle doorzetter, Mulders deed veel tactisch goede dingen en de ge broeders Indri begonnen heel goed, doch zakten na de rust wat af. Goudsblom was in 't eerste kwartier gevaarlijk, maar toen kreeg v. d. 3os hem door en daarna kon de Boys-rechtsbuiten nog slechts sporadisch goede voorzetten geven en was het met zijn kop werk heelemaal gedaan. Al met al echter stond de wedstrijd op behoorlijk peil en misschien was een ge lijk spel hier wel de juiste verhouding ge weest. Dat het een Boys-nederlaag werd, kwam dan ook meer doordat de Kenne mers na het derde Alkmaarsche doelpunt onmiddellijk konden gelijk maken. Dat gaf hun een moreelen steun, die niet te onder schatten viel, Scheidsrechter Kolthe had zijn dag niet. Hij lag voortdurend overhoop met den buitenspelregel en gaf daarnaast ook enkele andere beslissingen, die volkomen fout waren. Het ware echter verkeerd ,de oorzaak van de Boys-nederlaag op de leiding te schuiven, want feitelijk zijn de Kennemers veel eerder gedupeerd gewor den door de scheidsrechterlijke beslis singen. De wedstrijd. De wedstrijd begon in een kalm tempo en beide ploegen zetten in de eerste minu ten eenige aardige aanvallen op, zonder dat deze gevaarlijk werden. Slechts eens ontsnapte het Kennemerdoel aan een door boring, toen v. Urk een hoekschop van Goudsblom verkeerd beoordeelde. Toen redde echtei v. d. Bos. Na 7 minuten ontstond een typisch Boys- doelpunt. Uit een afgeslagen Kennemer- aanval kwam het leer by Indri Sr„ die het doorgaf naar Goudsblom. Deze kopte den bal naar Indri Jr. en terwijl de Ken- nemerbacks bleven staan, schoot deze in. Ook Urk stak geen hand uit en zoo nam JjJJuWub vrij gemakkelijk de leiding Er volgden toen nog €enige Vr, Boys-aanvallen, maar deze leverd SnelJe resultaat op en ziet, de eerste g€en Kennemer-aanval bracht de P«inï! Schipper wist Slikker te ontloocen ker' verren voorzet en Brethouwer vMafeetl tijd om te richten (11) d allen Toen volgden een spannende 20 m- waar beide doelen beurtelings in ten verkeerden. In deze periode werd d g|v,lar verdediging eenigszins uit elkaar et ys" zoodat Kos veel moeielijker werk i ^ld' kreeg dan v. Urk. Hy hield het echt! n totdat hij na een half uur voor de t Vo1, maal gepasseerd werd. Terwijl eede Boys-verdediging appelleerde voor W de spel, kreeg Steeman een schietkans K?" werd dankbaar benut (12)! l(*eze De achterstand prikkelde de thuisrl k die in den resteerenden tijd voor de sterker werden. Goudsblom miste in periode een goeden kans, v. d Bos w nog eens op het laatste nippertje reddin te brengen, maar even voor de na zorgde dezelfde speler voor den eeliiT maker de Grand wist zuiver, maar effect vol voor te zetten en v. d. Bos, het w" half rakende, trapte in eigen doel (22) De tweede helft. De tweede helft begon met een serie aanvallen der thuisclub, maar v. Urk stou te eenige keeren een hard schot. Een derl gelijke periode van Kennemeraanvalleii was toen aan de orde, met hetzelfde resul taat en toen moesten beide partijen blijk baar even op adem komen, 't Ging ten minste eventjes wat kalmer, totdat na een kwartier spelen Goudsblom Indri Sr. een kans gaf. Deze zette echter terug naar zijn naamgenoot en de jonge Indri schoot zeer fraai in (32). Het gejuich was nog niet uitgestorven, toen Schipper alweer Slikker wist te pas seeren, een voorzet gaf en Brethouwer stond al weer op zijn plaats: (3—3). Toen begon de eigenlijke strijd om het winnende doelpunt. Het was een goede periode, want beide elftallen zochten hun heil in royaal open spel, dat behoorlijk goed werd uitgevoerd. De doelmannen kregen vrij veel te doen, doch in de enkele werkelijk gevaarlijke momenten bleven zij meester van het terrein. Misschien hadden in die periode de Boys een kleine veldmaerderheid en kregen ze enkele scoringskansen meer, maar hoe het zij, doelpunten bleven uit tot 5 min. voor tijd. Toen wist Schipper zoowaar opnieuw goed voor te zetten er nu was het Stee man, die met een kopbal Kos passeerde (34). Wel deden de Boys nog een paar ver woede pogingen, om gelijk te maken, doch de eenige kans werd door Dinkla teniet gedaan en toen floot de scheidsrechter, twee minuten te vroeg, het einde. Wij hebben nog nimmer Bergen een zoo slechten wedstrijd zien spelen als in de eerste helft van de match tegeen Uitgeest Er werd veel te langzaam gestart, te slecht geplaatst en te peuterig gespeeld om tegen de doortastende tegenstanders, die ent housiast en fel op den bal zaten, succes te kunnen boeken. Men kreeg in den beginne den indruk dat de Bergenaren hun tegen standers onderschatten. Uitgeest begon met goede, open aanvallen het Bergensche doel te bestoken en slaagde er reeds na enkele minuten in .de score te openen. Direct daar op werd het uit een corner 02. Dit doel punt had een ineenzinking van de Bergen- sche ploeg tengevolge. Uitgeest profiteerde hiervan en had geluk bovendien. Met goe de doelpunten voerde zij den stand tot 0—6 op. Bergen beging tevens de fout de voor hoede door elkaar te gooien, waardoor het verband in de ploeg geheel verdween. Wanneer zal men toch inzien dat men met al die omzettingen slechts schade doet? Na de rust speelde Bergen veel beter. Uitgeest werd met gelijke wapenen, snel heid en fel op den bal zitten, bestreden. Zij moest zich beperken tot uitvallen, wel ke evenwel niet van gevaar ontbloot wa ren. Het zat Bergen in de tweede helft be slist niet mee. Een keurig schot van Visser belandde tegen de paal. Nog enkele malen had de keeper van Uitgeest niet over pech te klagen. Eindelijk slaagde Sloot er in "3 eer te redden. Visser maakte een tweede doelpunt na een goed genomen vrije schop by de cornervlag door Koster. Daar blee het bij. Uitgeest won verdiend, al zijn de cijfers geflatteerd. Voor Bergen is deze wedstrijd een goede les om voortaan v®n het begin af energiek en doortastend )e spelen. Onverdiende nederlaag C.S.V. heeft In een onfortuinlijken wed strijd met 01 van Monnikendam verloren. Als wij nagaan dat C.S.V. van de negentig minuten er tachtig op het doel van Monni kendam heeft staan bombardeeren en nog geen doelpunt is geboren, dan is ne toch zeker voor de C.S.V.-ers om hopeloos te worden. Wat C.S.V. ook deed, mets, maar dan ook totaal niets lukte. C.S.V. begon met een snellen aan maar de gasten beantwoordde dat direct een nog snelleren aanval. Bij een gevaa ken aanval van Monnikendam liepen backs elkaar in den weg en de Monni dam-midvoor liep den bal in het doe der-dat de C.S.Vr-keeper het kon verhuiia ren. C.S.V. was niet ontmoedigd en voortdurend aan, ettelijke - voorzetten beide vleugels kwamen voor het Monn dam-doel, jdoch er wgs geeij schutter d kansen benutte. _„nien Na de rust zagen wij C.S.V. een ds aanval opzetten en toen het publieK juichte, bleek het, dat de bal vlak na paal terecht was gekomen. De rest is gauw verteld. Er wasme elftal, dat speelde en dat was C.b. volle 45 min. heeft C.S.V. het Mon dam-doel bekogeld, doch de schutter brak, of, er was een been, een pa een keeper, die doorboring belette en m 01-nederlaag verliet C.S.V. he waarmee Monnikendam meer haar toekwam. kreeg dan

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10