Aqwda Ballet-avond Yvonne Georgi. [i Stad en Omgevin JhtMicaties 3Sucqcdi'{ke Stand Een harmonische combinatie van kleur en lijn. Gevoelsexpressie. Alkmaar, Woensdag. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP TE UITGEEST. Dinsdagavond had te Uitgeest een ern stige aanrijding plaats met doodelijken af loop. De 49-jarige G. B. aldaar kwam met zijn 20-jarigen zoon van het werk te Wor- imerveer op de fiets. Gekomen ter hoogte van den ingang van het dorp moesten zij den rijweg oversteken. Doch op dat moment kwamen hen 2 groote vrachtauto's achterop, 16 a 17 tons wagens van de fa. Douwe Eg- berts te Joure. Beide reden met een gang van pl.m. 40 K.M. per uur. De wielrijders lieten de eerste voorbij gaan, doch daar de 2de op een afstand van pl.m. 40 meter na kwam, meende B., dat het wel mogelijk zou zijn om den weg over te steken. Hij stapte dan ook op zijn rijwiel, maar zijn zoon waar schuwde hem met de opmerking, dat het niet mogelijk was, daar de auto te dicht bü was. Doch B. reed door en zoodra was hij niet op den weg gekomen of een botsing bleek on vermijdelijk. De chauffeur, dit ook ziende, remde uit alle macht, doch het was te laat, een botsing volgde en B. sloeg achterover op den weg en bleef bewusteloos liggen. Onmiddellijk schoot hulp toe en werd het slachtoffer binnengedragen in hotel Brand jes. Geneeskundige hulp werd terstond inge roepen en weldra was eveneens de politie ter plaatse. Maar het bleek al spoedig dat geneeskundige hulp niets meer vermocht en niet lang duurde het meer of B. blies den laatsten adem uit. Later op den avond is het slachtoffer per brancard naar zijn woning vervoerd. B. was gehuwd en laat een vrouw met 6 kinderen na. REGELINGEN VOOR DE SINT NICOLAASPERIODE. In verband met het naderen van St. Nico- laas wordt onder de aandacht van belang hebbenden gebracht, dat voor het winkelbe drijf dan de volgende regelingen zullen gelden. Winkelsluiting. Alle winkels mogen geopend zijn tot 10 uur n.m. De Winkelsluitingswet kent voor dit tijd vak namelijk geen afwijkingen van de Zon dagsluiting, behalve de gebruikelijke voor melkwinkels, visch- of fruitwinkels en win kels in brood, banket, suikerwerk, chocola de en consumptie-ijs. (4 December valt op Zondag). Arbeids- en rusttijden. Gebruik kan worden gemaakt van de vol gende faciliteiten, welke het Winkel werk tijdenbesluit toestaat. Voor winkels in het algemeen. In afwijking van den normalen arbeidstijd van 9 y, uur per dag en 53 uren per week mag in winkels door een persoon boven 18 jaar arbeid verricht worden gedurende 11 uren per dag en 66 uren per week op alle werkdagen in het tijdvak van 25 November tot en met 5 December, onder voorwaarde, dat de betrokken arbeiders in het tijdvak van drie weken, aanvangende 24 Novem ber, in totaal niet langer dan 172 uren arbeid verrichten. Tevens mag in hetzelfde tijdvak voor deze arbeiders afgeweken worden van het verbod van arbeiden na 8y% uur n.m., mits niet later wordt gewerkt dan een half uur na het tijdstip, waarop de winkels voor hét publiek gesloten moeten zijn (dat is dus niet later dan half 11). Jeugdige personen van 16 jaar of ouder mogen in genoemd tijdvak in alle winkels arbeid verrichten gedurende ten hoogste 10 uren per dag en 60 uren per week, onder voorwaarde, dat zij in het tijd vak van drie weken, aanvangende 20 No vember, in totaal niet langer dan 166 uren arbeid verrichten. Personen beneden den leeftijd van 18 jaar mogen echter geen arbeid verrichten vóór 8 uur v.m. en na 8 uur n.m. De vrije halve dag mag in het tijd vak van 25 November tot en met 5 Decem ber eenmaal ingehouden worden, zonder dat compensatie behoeft te worden gegeven. Voorts wordt nog eens de aandacht ge vestigd op artikel 9 van het Winkelwerktij denbesluit, waarin wordt bepaald, dat de rusttijd van 1% uur slechts gegeven behoeft te worden, indien de arbeidstijd van den bediende aanvangt vóór 1 uur n.m. en tevens later dan 6K uur n.m. eindigt. In dien dit niet het geval is, kan met een half uur worden volstaan, hetgeen van belang kan zijn voor de werktijdregeling voor hulpkrachten, die gedurende de periode van groote drukte tijdelijk worden aangenomen en veelal eerst des middags in dienst ko men. Indien na 8^ uur n.m. arbeid wordt ver richt, moet een verplichte nachtrust van ten minste 9 uren in acht genomen worden. Voor bepaalde branches. In winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak brood, banket, suikerwerk, chocolade en consumptie-ijs worden verkocht, mag op 3, 4 en 5 December door arbeiders boven 18 jaar gedurende ten hoogste veertien uren per dag arbeid worden verricht. Bijzondere administratieve voor schriften. Tijdelijke afwijkingen van de arbeidslijst, in verband met vorenstaande uitzonderings regeling, kunnen ingevolge artikel 25 van het Winkelwerktijdenbesluit worden aange geven door vermelding van de voor die da gen geldende regeling op een geschrift, dat door den patroon of den bevoegden chef wordt onderteekend en naast de arbeidslijst wordt gehangen. Inzending van nieuwe ar beidslijsten voor die enkele dagen is dus overbodig. Afschrift van het zoo juist ge noemde geschrift behoeft niet aan de Ar beidsinspectie te worden gezonden. Tevens dient erop gewezen te worden, wanneer krachtens een door den gemeente raad vastgestelde verordening eventueel ook voor Zondag 4 December 1938 verkoop gelegenheid wordt toegestaan voor alle win kels zooals te Amsterdam, dan wel ruimere verkoopgelegenheid voor koek- en banket winkels, in dit geval de vermelde facilitei ten inzake den werktijd ook voor dien dag kunnen worden benut, naar gelang zulks mogelijk is in verband met den omvang van de toe te stane verkoopgelegenheid. NUTSSPAARBANK. Naar wij vernemen heeft het bestuur der Nutsspaarbank besloten, met ingang van 1 Januari 1939 de aan de inleggers te vergoeden rente terug te brengen van 2K op 21/* 's jaars. Het bestuur ziet zich hiertoe genoopt door het lerugloopen van de rente, welke de Spaarbank van hare beleggingen ont vangt, als gevolg van de algemeene rente daling. NATIONALE COLLECTE. Voor vluchtelingen wegens geloof of ras. Opdat de Nationale Collecte voor vluch telingen wegen? geloof of ras zoo intensief mogelijk zal zijn, heeft het dagelijksch bestuur van het collectecomité besloten, deze collecte in verband met den Sabbath, reeds op Vrijdagmiddag tusschen 12 en 3 uur te doen plaats -vinden bij de Israëli tische inwoners dezer gemeente. Zij zullen in verband hiermede op Zaterdag d. a. v. niet meer worden bezocht door de col lectanten. Tentoonstelling. Kunstzaal Boendermaker te Bergen, eiken dag 104 uur, werken van Kees Boender maker. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer On verbreekbare banden (rom.); hoofdrollen Zarah Leander, Heinrich George, Ruth Heli- berg, Paul Hörbiger e.a. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Vader tje Langbeen (Holl.-om.-amus.film); hoofd rollen Lily Bouwmeester, Paul Storm en Emma Morel. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Woensdag 30 November. 8 uur, 't Gulden Vlies, dr. v. d. Sleen over Zweden en Lapland. 8 uur, de Unie, chr. jongemannenvereen. Zacheus, vertooning Wieringermeerfilm. 8.15 uur, Harmonie, openbare verg. Zionistenbond; twee sprekers over den toe stand van het joodsche volk. Donderdag 1 December. 8 uur, de Unie, anti-oorlogvergadering; twee sprekers. BENOEMD. Bij K.B. van 28 Nov. 1938 is tijdelijk be noemd tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Velsen de heer J. Duinker, wonende te Bergen. HET GEMEENTEVERSLAG. Men deed ons toekomen „een exemplaar" van het door B. en W. aan den raad dezer gemeente uitgebracht beredeneerd verslag van den toestand dezer gemeente over het jaar 1937, vergezeld van de afzonderlijke verslagen der bedrijven en diensten. Welk een groot onderscheid is er tusschen het fraai gedrukte en in één boek samen gebonden exemplaar van de vroegere ge meenteverslagen en de verzameling losse, gecyclostileerde brochures waaruit het gemeenteverslag thans is samengesteld. Niet minder dan 14 boekjes zijn thans noo- dig om het gemeenteverslag te completee- ren, boekjes die met elastiekjes bij elkaar worden gehouden om er niet één te ver liezen waardoor het verslag onvolledig zou worden. Wellicht zal een financieel betere tijd den raad weer doen besluiten hierin de noodige verbetering te brengen. MORGEN NAAR DE BIOSCOOP. Een daad van menschelijkheid. Men schrijft ons; Het leed, dat een wreede vervolging in de nabijheid onzer grenzen over tal van weerlooze burgers heeft gebracht, zóó zelfs, dat velen hunner in lijfs- en levens gevaar verkeeren, heeft alom in de wereld diepe ontroering teweeg gebracht. En evenals zulks in dagen van ramp spoed meermalen het geval is geweest, hebben de directies van de Nederlandsche film- en bioscoopondernemingen spontaan besloten ook thans krachtdadig bij te dra gen tot het welslagen van de in ons land georganiseerde hulpverleening. Voornoemde directies hebben als 't ware hun bedrijven voor een dag in dienst van de hulpactie gesteld. Op Donderdag 1 December a.s. zullen namelijk de ontvangsten van alle bios coopvoorstellingen door nagenoeg de meeste bioscoop ondernemingen in ons land aan het hoofdbestuur van den Ne- derlandschen Bioscoop Bond worden af gedragen, dat op zyn beurt het totaalbe drag zal overmaken aan de erkende vluch- telingen-comité's, zulks ter verdeeling overeenkomstig de door de regeering ge geven aanwijzingen. Beteekent deze geste voor de bioscoop directies ongetwijfeld een offer, zij hebben niettemin slechts één verlangen, en wel dit: dat ieder in den lande er het zijne toe zal bijdragen om het offer zoo groot mo gelijk te doen zijn! Dat gebeurt als allen op Donderdag 1 December a.s. naar de bioscoop gaan. Er zal daar géén collecte worden ge houden, noch zullen de entreeprijzen of de programma's worden gewijzigd De entreeprijs, welken u dien dag be taalt, is uw gift! Het bioscoopbezoek geeft u dezen keer de moreele voldoening dat u bijna onge merkt en tóch bewust het uwe hebt bij gedragen tot leninging van den nood waar in verdrukte medemenschen, ouden van dagen, zoowel als kinderen en mannen en vrouwen in den bloei hunner jaren, als gevolg van een onmenschelijke behande ling verkeeren. Uw bioscoopbezoek is dan een daad van menschelijkheid en mededoogen. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van den heer F. Eppinga, alhier, om een verlof A. - verlof voor den verkoop van zwak-alcoho lischen drank in het klein zoowel voor gebruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, als voor gebruik elders in het perceel St. Annastraat nr. 23. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indie nen. Alkmaar, 30 November 1938. Burgemeester en wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. GEMEENTEVERSLAG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat het beredeneerd verslag van den toestand dezer gemeente en van de bedrijven en diensten over het jaar 1937 op de secretarie ter lezing is nedergelegd en aldaar tegen betaling van 5 verkrijg baar is. Alkmaar, 30 November 1938. Burgemeester en wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het gemeentelijk bureau voor sociale zaken deelt aan belangheb benden mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 30 November tot en mot Dinsdag 6 December 1938 de volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebonnen: blauwe kleur; Vetbonnen: witte kleur; Rundvleeschbonnen: groen met roode streep. De directeur voornoemd, Ed. v. d. HEUVEL. Alkmaar, 28 November 1938. GEBAKKEN VISCH. Verkrijgbaar voor werkloozen, die in steunregeling of werkverschaffing zyn op genomen. Bonnen: iederen Donderdag aan het loket Keetkolkschool van 10 11 uur en 44 y, uur. Visch: volgende week Vrijdag eveneens aan de Keetkolkschool van 8.45 uur 9.30 uur. Men wordt verzocht op tijd te zijn. Ten hoogste 3 pond per gezin. De directeur van het gemeentelijk bu reau voor sociale zaken te Alkmaar, Ed. v. d. HEUVEL. ALKMAAR. GEBOREN: Walter Hugo Gustav, z. van Walter Hugo Faust en Erna Gertrud Lange. Ermena Stephanie, d. van Dubbele Kok en Bertha Maria de Block. OVERLEDEN: Johannes Antonius Dominicus Witten- berns, gehuwd met Wilhelmina Catharina Elisabeth Godijn, 63 jaar. Er zijn weinig woorden, die zooveel om vatten als „dansen". Men heeft gedanst in alle tijden en in alle landen, men heeft zich zwierig en vorme lijk bewogen op de tonen van een menuet, men heeft van moderne dansen gesproken toen de Wiener Walz en de Mazurka de figuurdans verdrongen, men heeft het sur rogaat van den negerdans gezien, die terecht als een ontaarding van de edele kunst be schouwd werd, men is overgegaan naar fox trotten en rumba's en men schijnt lang zamerhand weer het tijdperk te naderen, dat men een dans ook als een combinatie van sierlijkheid en elegance kan beschou wen. Er wordt gedanst in alle standen en in alle kringen, in schitterende spiegelzalen, waar heeren in zwart en wit gedecolleteerde dames naar den parketvloer leiden, in her bergen waar op boerenfeestdagen alles host en springt en aan elkaar klit onder de tonen van een lang uitgehaald accordeon en de jammerklachten van een huilende saxofoon. Dat alles ressorteert onder het begrip „dansen" en maar zelden is men in 'een provinciestadje als het onze in de gelegen heid ook eens een hooger staande uiting van danskunst te bewonderen. Er is nog een dansen, dat niet in het raam der gebruikelijke figuren past omdat het de zuivere uitbeelding van het gevoel is. „Dansen is bidden met de beenen", heeft eens een kunstcriticus gezegd en het kan bidden zijn. Maar het kan ook tot uitdruk king gebrachte vreugde en leed zijn, het kan hartstocht en onverschilligheid demon- streeren. Zulk dansen, op muziek van onze groote meesters, is een kunst, die maar weinigen kunnen brengen, niet alleen omdat men de klanken moet doorvoelen, maar ook en vooral, omdat men de gave moet hebben, dat gevoel in gracieus gebaar, in snellen zwaai en sprong van sterke en getrainde voeten, in gelaatsexpressie en lichaams houding tot uitdrukking te brengen. Dat is de dans, die onder de schoone kunsten wordt gerangschikt en dat was de dans, die Yvonne Georgi met haar ballet groep gisteravond in 't Gulden Vlies gede monstreerd heeft. Er zyn weinig goede balletgroepen in den lande, er zijn revue-girls, die als getrainde ballerina's in struisveeren of klatergoud een rhytme demonstreeren, dat het oog bekoort door het volmaakt gelijktijdig uitvoeren van dezelfde bewegingen, maar waarin het gevoel ontbreekt omdat het slechts op uiter lijk effect is berekend. De werkelijke ballerina's brengen iets anders, een harmonische combinatie van kleur en lijn en bovenal door lichaamsbe weging en gelaatsexpressie een vertolking van menschelijke gevoelens. Zoo waren de Hongaarsche dansen een mengeling van harmonieerende kleuren, en een bonte uitbeelding van landelijke tafreelen, het Rococo een suite uit Duitsche dansen, waarin jonge meisjes in wijde rokken als vlinders over het tooneel be wogen, zoo waren de oud-Nederlandsche dansen een vroolijk samenspel van kleur en lijn en expressief bewegen. Buitengewoon verdienstelijk was Souve nir, een comedie in een Spaansch café, waar bij het woord door het gebaar en de dans was vervangen en waar alleen nog de cas tagnetten ontbraken om de karakteristieke Spaansche sfeer te volmaken. En dan waren er de solisten voor de grootere nummers. Mascha ter Weeme in haar zilvergrijze robe bij de vier Etudes Symphoniques van Schumann, Constant Jolas in Orphée, die met zijn harp een com binatie van rust en elegance heeft ge geven. Maar bovenal was daar de geniale leid ster van deze balletgroep, Yvonne Georgi, die niet alleen in de groepsdansen op den voorgrond trad, maar in Electra van Scria- bine Electra was de vrouw van Agamem- non, een figuur uit de Grieksche mythologie een buitengewoon knap staaltje van haar kunst heeft gegeven. Daar was de vrouw, die niet allereerst door bijzondere schoonheid de aandacht van een volle zaal geboeid hield, maar door de volledige overgave aan de gevoelens welke door de muziek te voorschijri werden geroe pen. Zooais zij over het tooneel ging, de oogen groot en starend, de handen afwe rend gestrekt, zooals zij stap voor stap week voor een onzichtbare dreiging en aan het slot machteloos den ondergang demon streerde, gaf zij een uitbeelding van den dans in zijn hoogsten kunstvorm en het da verend applaus dat haar bijzondere pres tatie beloonde, heeft wel bewezen, hoezeer zij, die dit aanschouwden, daarvan onder den indruk zijn gekomen. Trouwens, allen die voor 't voetlicht traden zyn met een dankbaar handgeklap voor hun gratie en gevoelsexpressie beloond, er werden vele bouquetten uitgedeeld en het leeuwendeel daarvan viel aan een jeugdi ge- stadgenoote ten deel, aan Marie Jeanne van der Veen, die in diverse groepen en ook in een solo-dans bewezen heeft een van Yvonne Georgi's meest begaafde leerlingen te zijn. Wij laten hieronder nog volgen wat onze muziekverslaggever van het piano-spel heeft geschreven. Met forschen greep werd één der meest bekende Hongaarsche dansen van Brahms ingezet; zij werd door vele andere ge volgd en ook de laatste behoorde tot de meest bekende. Na dit nummer wist men meteen, dat men met een tweetal (de dan sen werden vierhandig uitgevoerd) uit muntende pianisten te doen had. In de daarop volgende nummers uit de Etudes Symphoniques van Schumann vier in aantal was het vooral de vierde die de aandacht trok door het strak rhytmische. Groote verscheidenheid van inhoud vond men in de muziek van Turina (geheimzin nig, marche funebre-achtig, hard, liefelijk) soms sterk dissoneerend dan weer de me lodie ondersteunend door eenvoudige ac- coorden. Uit muziek van Mozart allemaal menuetjes had men een suite gevormd Muziek, zeer eenvoudig van inhoud en daardoor juist zoo charmeerend. Grooter verschil tusschen deze muziek en die van het volgende stuk zal men moeilijk vinden. Electra, van den Rus Scriabine klinkt rauw, grootendeels ten minste, een kleine verheldering brengt het middendeel, maar het duurt slechts kort. Overbekend was het stuk uit „Osphée" van Glück. Ten slotte oud-Nederlandsche dansen vierhandig bewerkt door Julius Röntgen Sr. Deze vruchtbare componist voelde veel voor deze soort muziek, en maakte er voor verschillende compositie's gebruik van. Dit was prachtig klinkende muziek. De muziek van Turina was door Wolfgang Wijdeveld voor twee piano's bewerkt; de andere nummers werden als quatre-mains gespeeld, met uitzondering van Schumann's muziek. Er is dezen avond geestdriftig geapplau disseerd, en een groot deel daarvan kun nen de pianisten Wolfgang Wydeveld en Luctor Ponse voor zich opeischen. MORGEN: DECEMBER.. Maand van „weldoen" 't Wordt weer „plaktijd", 't Wordj december Tijd van Kerstmis en Nieuwiaa'r Brieven schrijven, pakjes sturen Links en rechts en aan elkaar Waaraan kennen wij in Holland Méér nog dien December-tijd? Is er tusschen d'elf maanden En December onderscheid' Ja! December brengt de zegek Ten behoeve van het kind, Dat de zonnekant van 't leven Naarstig zoekt en moeilijk vindt 't Kind, dat als misdeelde kleuter Achterstand te boeken heeft En waaraan het Kinderzegel In December aandacht geeft. Morgen worden deze zegels Aan den man (èn vrouw) gebracht Morgen tot 5 Januari Wordt weer aan de jeugd gedacht Vorig jaar gaf deze actie Netto-opbrengst van „twee ton" Komt men dit jaar tot verstèrking Dezer Kinderzegel-zon Stadgenooten: legt Uw antwoord In Uw zegel-aankoop neer: Als zoo'n actie om het kind gaat Geeft U toch wel graag iets méér! Koopt U ook wat kinderkaarten, Die in 't zélfde teeken staan? Morgen vangt de maand December Da's de maand van „weldoen" aan,i PHILIA. (Nadruk verboden). DE „NATIONALE" COLLECTE VAN 3 DECEMBER A.S. Ds. F. Kuiper schrijft ons: Allerwege blijkt groote sympathie te bestaan voor de collecte van Zaterdag a.s. voor hen, die te lijden hebben door geloof en ras. Die sympathie doet bijzonder wel dadig aan. Zoo vaak moeten menschen, die zich inspannen voor een of ander goed doel het gevoel hebben, dat ze eigenlijk alleen staan. Nu is dat niet het gevaL Integendeel, ieder is het er eigenlijk over eens: Hier moet geholpen worden. Maar juist door die zoo heel algemeene instemming dreigt er een ander gevaar, waar ik even op wijzen wil. Men denkt bijna: dat zal stellig wel in orde komen! Men denkt, voor deze men schen zal iedereen wel zorgen. Maar... hoe wonderlijk het ook moge klinken: iedereen dat is niemand. Want waar „iedereen" voor zorgt, daarvoor zorgt niemand persoonlijk. „Iedereen", dat is uw buurman, dat zijn uw kennissen en vrien den, maar dat is niet: Uzelf. En, waarde lezer, wij hebben Uzelf juist noodig. Uw persoonlijke ontroering over de ellende van Joden en half-Joden in Duitschland moet er u toe brengen uw portemonnaie, of uw geldkistje te openen. U moet zich persoon lijk afvragen: wat kan ik missen voor dit doel. En met Uw kennissen en vrienden moet u daar ook over spreken, niet om u af te vragen, kan ik misschien met minder volstaan, maar kan ik misschien niet iets ruimer geven. Ouders, dit is ook een glegenheid om uw kinderen te leeren geven. Natuurlijk hoeft u hen niet te vertellen van de ontzettende gruwelen, die er vlak over onze grens ge beurd zyn. We weten er immers zelf maar een heel klein beetje vanaf, en we kunnen het ons immers nauwlyks indenken, wat het zeggen wil. Maar het is immers goed, dat ook kinderen leeren, dat rfbodlijdenden ge holpen moeten worden. Ik zou daarom willen vragen: Ouders spreekt over deze collecte met uw kinderen en leert hen ook hun eigen dubbeltje of kwartje voor deze zaak te geven. Het is Zaterdag a.s. een „nationale" col lecte. Er zyn belangrijker plaatsen in Nederland dan onze stad. Maar Alkmaar mag niet achterblijven. Iedere man, vrouw of kind moet zijn aandeel leveren. Nog maals, waarde lezer, laat het toch niet op „iedereen" aankomen, maar zorg voor uzelf, voor uw eigen aandeel en dat van de leden van uw gezin in deze collecte. We kunnen uw steun en medewerking Zaterdag a.s. volstrekt niet missen: het gaat om het omzetten van uw persoonlijke ontroering in uw eigen gave. VERTROKKEN PERSONEN. J. F. van Leeuwensteyn, R.K., chauf feur, van Eikelenbergstraat 39a. naar Hei- loo. S. Wiersma, z.b., van K. v. 't Veer- straat 46 naar Leiden. H. J. K. Bakker, directeur huis van bewaring, en echtgen. en kinderen, N.H., van Geestersingel 14 naar Leeuwarden. E. M. Verheus, D.G.. analyste, van Schoutenstraat 8 naar Bloe- mendaal. O. van der Baan, R.K., z.b., van Houtmanstraat 2 naar Leusden. J* Hoogland, N.H., slager, van Snaarmans- laan 44 naar Velsen. N. H. Slinger. N.H., koopman in mode-art., van Mien 35 naar Dordrecht. A. Wijker, O-öis Cl., dienstbode, van Oudegracht 253 naa Egmond aan Zee. C. G. Gerdes, R- zonder, van Scharloo 3a naar Nieuwe - Amstel. A. Duijvis, N.H., weduwe P. Breukels, van St. Annastraat 29 naai Zaandaim. J. J. Bruin, R-K-, geant-capitulant, van Schoolstraat naar Amersfoort. L. Elting, N-H., verpleegster, van Wilhelminalaan 11 den Bos, R.K., Beilen (D.) E. M. van uei. ---> .g leerl.verpleegster, van Everdingenstraa naar Nieuwer-Amstel. S. M. J. Ban, leerl.verpleegster, van Oudegracht 23 Haarlem. A. Bartstra, geen, dame huish., van Van der Meijstraat 1 's-Gravenhage. E. Rabeling, N.H., bode, van St. Josephstraat 11 naar aan Zee. - M. Zonneveld, R.K., dienstbod* Langestraat 27 naar Egmondbinnen. Buers, R.K., z. b„ van Langestraat 5f Rotterdam. J. Wolzak, Ger.K-, &er. niersbediende, van Mient 20 naar Wie meer. M. Bult, N.H., huishoudster, Q Stationsweg 50 naar Hilversum.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2