Jkoimciaal 1lieuws provinciale staten. BERGEN Vrouwen van bekende Nederlanders. Mevrouw Cornélie Marguerite Ritter—geb. Landré, echtgenoote van Dr. P. H. Ritter. NIEUWE NIEDORP ZUIDSChARWOUDE -,-k= DERDE BLAD. De uitslag van de stemmingen. In de vergadering van de Prov. Staten van Noordholland kwam gistermorgen de begrooting der provinciale ziekenhuizen in behandeling. De heer Van Kessel (r.k.) maakte be zwaar tegen den verkoop door het zieken huis te Santpoort van daar vervaardigde ar tikelen, omdat die concurreerend is met het vr«e bedrijf. De heer Honig (c.h.) had nagegaan, wat bereikt is met het streven naar volledige uniformiteit, ook ten aanzien van de af schrijvingen. Hij achtte het succes niet groot. Spr. vroeg in den vervolge de Staten van afschrijving voor de drie ziekenhuizen gelijkluidend te maken. De heer Van Leusen (v.d.) bepleitte in stelling van een open afdeeling, hetzij te Santpoort, hetzij te Medemblik. De heer Sajet (s.d.) den algemeenen toe stand in de drie ziekenhuizen besprekend, wees ook op de enkele gevallen van zelf moord en ontvluchting, die voorkomen. Dit is echter niets bijzonders. Dergelijke geval len komen ook in andere gestichten voor. Spr. achtte van belang, dat een afzonder lijke afdeeling wordt ingesteld voor de tbc- patiënten. De heer Michels (Ged. Staten) betoogde in de eerste plaats, dat door de medewer king van het personeel de uitgaven van de ziekenhuizen" regelmatig omlaag zijn gegaan. Dit blijkt hieruit, da. de verpleegkosten, die in 1920 1040 bedroegen, in 1938 tot 670 per jaar zijn teruggebracht. Wegenfonds. Hierop kwam in behandeling de begroo ting van het Wegenfonds. De heer de Vries (s.d.) kwam terug op zijn vroegere vraag, of opheffing van de tol aan de Zaanbrug bespoedigd kan worden. De gemeente Wormerveer heeft de tarieven zoo hoog gesteld, dat een winst per jaar wordt gemaakt van ongeveer 12.000. De winst van het vorige jaar was 35 pCt. van de totale opbrengst. Dit jaar zal die winst geringer zijn, omdat de brug vernieuwd wordt. Er is echter geen reserve gemaakt, zoodat de kosten geheel ten laste van deze brug komen. Wat de tolbetalers aangaat wees spreker erop, dat personeel van de fa brieken en schoolkinderen de gedwongen belastingplichtigen zijn. De heer Koi(lib.) pleitte voor een rui mer net van rijwielpaden langs de provin ciale wegen. Spr. achtte het eveneens van belang, dat de tol bij de Zaanbrug ver dwijnt. Van meer belang zijn nog de wen- scben ten aanzien van de Juliana-brug. De heer Van de Vall (s.d.) besprak de provinciale wegen in het Noorden der pro vincie. Hij betoogde, daU verbetering daar weinig beteekent als niet tevens bruggen worden gebouwd. De heer Bomans (Ged. Staten) verzeker de, dat Gedeputeerden een afschuw hebben van den tol te Wormerveer, maar het is een Koninklijk goedgekeurde tol, dus Ged. Sta ten zijn machteloos. Zeker, als Gedeputeer den 160.000 op tafel leggen, is de tol ver dwenen. Een verkeersobstakel is het eenige, waar de provincie bemoeienis mee heeft, maar tot opruiming daarvan kan de provincie geen onwettige middelen ge bruiken. Ged. Staten mogen geen dwang op de gemeentebesturen oefenen. Als de tol wordt opgeheven, moet aan Wormerveer de zekerheid kunnen worden gegeven, dat de brug in het provin r'ale plan zou worden opgenomen. Ged. Staten zijn inmiddels be reid, met het gemeentebestuur overleg te plegen. Ged. Staten willen nagaan, of de aanleg van meer rijwielpaden kan worden bevor derd, maar de Staten moeten bedenken, dat meer paden beteekent meer geld. Den heer v. d. Vall antwoordt spreker dat hÜ goeden moed heeft, dat de tol bij De Rijp spoedig verdwijnt. Ged. Staten zullen nog dit jaar een bespreking met Gedeputeerden van Utrecht vragen om verschillende pun ten betreffende aansluitende wegen tot een oplossing te brengen. Spreker wees ver volgens op de moeilijkheden die nog te overwinnen zijn in de verbinding Haarlem SchipholDiemen. De begrooting voor het wegenfonds werd, evenals die voor de provinciale ziekenhui zen, hierna zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Hierna kwamen de begrootingen der pro vinciale bedrijven in behandeling. Na een zitting van drie dagen hebben de Provinciale Staten van Noordholland gister de begrootingen van het Wegenfonds, de Provinciale Ziekenhuizen en de bedrijven goedgekeurd. De begrooting der provinciale inkomsten en uitgaven, sluitende op een bedrag van 51.533.400 werd eveneens goedgekeurd. Alleen de zeven n.s.b.-leden en de heer Sneevliet (rev.-soc.) stemden tegen. Aangenomen werd de voordracht van Ged. Staten, om een fonds voor ontginnings werken te stichten en daarin uit de provin ciale kas een bedrag van een half millioen te storten. Ten bate van den gewonen dienst der provinciale begrooting werd beschikt over het restant van het reservefonds groot 250.000. Het aantal opcenten, door de provincie te heffen op de inkomsten- en vermogensbe lasting, op de bebouwde eigendommen en op de grondbelasting werd van twintig op achttien gebracht. De motie van de heeren de Miranda (s.d.), Klaas de Vries (v.d.), Boissevain (lib.), See- gers (comm.), de Jong Schouwenburg (c.h.l en Lambooy (r.k.), waarin Ged. Staten wor den uitgenoodigd, om zich namens de pro vinciale staten tot de regeering te wenden met het verzoek dat de luchthaven Schiphol als ceqjraal vliegveld wordt aangewezen, werd door Ged. Staten overgenomen. Op korten termijn is een voorstel van het college te verwachten inzake maatregelen met betrekking tot de wateronttrekking aan den bodem. MODERNE MACHINES VOOR UW DRUKWERK! BIJ COSTER. ALKMAABSCHE COURANT. TEL. 3320 Middenstandstentoonstelling. In de Rustende Jager werd gistermiddag door den burgemeester mr. H. D. A. van Reenen een door een groep winkeliers geor ganiseerde tentoonstelling geopend, welke tentoonstelling beoogt het publiek in Bergen te laten zien wat men zooal in Bergen kan bekomen, om daardoor het koopen daar ter plaatse te bevorderen. Deze poging is alles zins sympathiek, al zijn wij van oordeel, dat ze beter op haar plaats zou zijn geweest in 'l voorjaar dan in de week voor St. Nicolaas, waarin de aanwezigheid van iederen winke lier in eigen zaak zoo zeer gewenscht is. Nu wij de tentoonstelling hebben gezien, willen wij de deelnemers een woord van hulde voor de ontplooide energie niet ont houden. In een vijf-en-twintigtal stands vindt men op smaakvolle wijze bijeenge bracht wat met elkander een flink waren huis vordert. De halve voorzaal is in beslag genomen door den agent van de Citroënfabriek, die een gesloten en een open wagen exposeert, benevens een uitgebalanceerde motor en een afzonderlijke voorwielaandrijving met afzonderlijke veering. Dit is althans een stand die men slechts op tentoonstellingen kan bewonderen. Dit is ook het geval met de stand van de firma Jimmink voor sani tair en centrale verwarming. Ook de voor deden van het beroemde Aga-fornuis wor den hier duidelijk gemaakt. De stand van motoren en rijwielen van A. Plomp (die ook goed vertegenwoordigd is met haarden en naaimachines, een dame werkt zelfs aan een moderne machine waarmede alles ver richt kan worden), P. Bood en Kees Koster zouden zelfs op de R.A.I. geen slecht figuur hebben gemaakt. Goede tentoonstellings stands zijn ook die van den heer J. A. Wit tebrood en van den heer P. Oudes in radio toestellen, stofzuigers enz. Het handwerk demonstreert de schoenmakerij uit de Olden- burglaan, de heer J. Sietsma timmerwerk, de heer C. Kager behang, K. M. Geertsema uurwerken en het meubelhuis. De Bergen- sche plateelbakker J. Ruyter brengt artis tiek aardewerk en teekent voor iederen Bei genaar die tijdens de tentoonstelling wordt geboren een fraai geboortebord. Het tegel tableau van het stadhuis te Bolsward, ge- schildert door den heer de Beurs uit Alk maar, is inderdaad een kunstwerk en be wijst, dat de heer Ruyter een hoogstaand vakman is. Ook het Meubelhuis is goed ver tegenwoordigd. De heer J. C. Vermeulen heeft een aardigen stand in kruideniers waren. De heeren Kokkes, S. en P. Stekelenbos en Oud zijn ieder met een keurige fruitstand aanwezig. Tentoonstellingsstands zijn ook die van de Zuivelfabriek te Lutjewinkel, die van de garage Visser, de firma de Wijs en Boers en Het Bonbonhuis. De heer J. Prins is aan wezig met een aardigen stand luxe doozen sigaren en sigaretten, terwijl de heer A. Hofman met zijn stand bloemen en heesters aan het geheel een vroolijke kleur geeft. De heer J. J. Koopman, die aan de Breelaan een zaak in schilderijen vestigde, is met een groot aantal schilderijen aanwezig. In een dergelijk beperkte ruimte komt geen enkele schilderij tot haar recht, maar de hoofdzaak is, dat men op de tentoonstelling ook schil derijen kan koopen. De opening. De heer J. Koopman sprak als lid van de organisatie-commissie tot de ruim 50 standhouders en genoodigden, die bij de opening aanwezig waren, een woord van welkom en bracht den burgemeester dank voor zijn bereidwilligheid deze tentoonstel ling, die een poging van de middenstanders is om de moeilijkheden te overwinnen, te willen openen. De burgemeester sprak als zijn oor deel uit, dat deze tentoonstelling voor de winkeliers een goede bondgenoot is om het publiek er van te overtuigen, dat de mid denstand in Bergen goed gesorteerd is. Spr. prees de activiteit van de deelnemende win keliers, die er voor gezorgd hebben, dat de zalen waarin eergister nog een bioscoop voorstelling werd gegeven, in een schitte rende tentoonstelling zijn omgebouwd. Spr. uitte den wensch, dat de tentoonstelling het gewenschte succes zal hebben, dat het pu bliek tevreden zal zijn en dat de winkel stand als resultaat zal boeken, dat het koo pen in Bergen er door zal worden bevor derd. Hierna werd door een druk op een knop een sirene in werking gebracht, waarna de tentoonstelling voor geopend werd ver klaard. Een ernstig woord. De heer H. H. W. Kleyberg, voorzit ter van de Berger Winkeliersvereeniging, sprak hierna namens deze vereeniging en de St. Nicolaascommissie een hartelijk woord van gelukwensch tot de organisatoren van deze tentoonstelling en wees er op, dat in dezen tijd van stilstand en achteruitgang deze tentoonstelling van moed en levens kracht getuigd. Spr. herinnerde aan het succes van den St. Nicolaasmiddag voor de kinderen en be treurde het, dat de eenheid onder den mid denstand nog zooveel te wenschen overlaat. Wij willen aldus spreker zoo gaarne zien dat het publiek in Bergen koopt. Daar voor is noodig, dat dit publiek ziet, dat de middenstand in Bergen een eenheid vormt. De middenstanders dienen te toonen, dat zij in het gemeenschapsleven willen meeloo- pen. Slechts door het algemeen belang te dienen behartigt men het best zijn eigen be lang. Naar buiten mag de middenstand geen verdeeldheid demonstreeren. De winkeliers moeten er ook voor zorgen, dat het publiek hier kan koopen wat het zoekt. De winke lier moet in de eerste plaats onderzoeken wat er fout is in eigen zaak. De middenstan der moet ook geen afbreuk doen aan eigen organisatie. Deze tentoonstelling, aldus spr., is het bewijs wat saamhoorigheid vermag. Van harte wenschte spreker daarom alle deelne mers goede zaken. Hier wordt getoond wat ieder in zijn branche weet te bieden. Hierna werden de verschillende stands, die de halve voorzaal, de tusschenzaal, de groote zaal, de foyer en het tooneel in be slag nemen, in oogenschouw genomen en bewonderd. Mevrouw Ritter mogen wij U komen interviewen? vragen wij door de telefoon en een lieve zachte stem antwoordt ver schrikt: Interviewen wou U mij intervie wen? Och néé Och jahouden wij aan en graag 's morgens, want 's middags Ja maar er valt niets van mij te vertel len Mevrouw dat zeggen ze allemaal. Toe zegt U nu maar ja U zult zien het valt erg mee heusch! U krijgt het eerst te lezen U mag er alles uit halen wat U er niet in wilt heb ben Ja danmevrouw Ritter weifelt hoorbaar! En dan opeens: Weet U wat, komt U dan gewoon mee koffiedrinken. Fijn! zeggen wij. Als wjj naar Utrecht sporen regent het touwtjes. Troosteloos zien de weilanden er uit onder de sombere lage luchten, maar als wij in de Admiraal van Gentstraat uit stappen schijnt de zon. Mevrouw Ritter ontvangt ons in een vriendelijke, lichte, min of meer ouder- wetsche salon. Die kasten met Meiszner porcelein en glaswerk, die kleine, lage, licht overtrok ken crapeaud'jes die antieke commode met 't wit-met-goud-serviesje, dat alles tezamen kon een inrichting zijn uit het einde van de vorige eeuw. En dan hooren wij hoe mevrouw Ritter na de begroeting vertelt hoe innig zij steeds gehecht is gebleven aan veel wat nog uit het ouderlijk en schoon-ouderlijk huis stamt. Ik kan gewoon niets weg doen! bekent zij lachend. De kinderen zeggen zoo vaak: Moeder, ruim dien ouden rommel toch op! Maar voor mij zijn het zoovele lieve, dierbare herinneringen aan vroeger. Is U een Utrechtsche, mevrouw? Ja, ik ben hier geboren. Mijn vader was hier schilder en teeken-leeraar. Wij waren met vier kinderen, drie meisjes en een jongen. Bezocht U hier de lagere school? De lagere school, jadat wil zeggen: eerst niet. Dat met die lagere school, dat was een gekke geschiedenis. Moet U hoo ren: Mijn vader stierf heel jong. Ik was toen zoo om en bij vijf jaar. Twee jaar ben ik toen bij mijn voogd Corneille Louis Lan dré in Dordrecht in huis geweest. Dat gezin was heelemaal Fransch georiënteerd. Er werd' altijd Fransch gesproken en ik kreeg er met de nichtjes samen les van een gouvernante, maar ook alweer in het Fransch. Toen ik als zevenjarige hummel in Utrecht terug kwam om daar naar de lagere school te gaan, deed het geval zich voor, dat ik bijna geen woord Hollandsch verstond! U moet denken, ik werd daar ergens achteraan in een druk bevolkte klasse ge zet. Heel in de verte zag ik de juffrouw die wat beweerde, maar wat ze zei kon ik niet verstaan. Doordat er gezegd was, dat ik al zooveel geleerd had en ook Fransch kende, hadden ze mij dadelijk in de tweede klasse gezet, maar het duurde niet lang of ik werd terug gezet naar de eerste, want van hetgeen daar vooraan bij het bord gebeur de snapte ik niets, ook al omdat ik bij ziende was en als er een lesje moest worden overgeschreven zette ik maar schuine streepjes! Ik zag immers niets anders dan schuine streepjes! Toen werd ik voor „dom" verklaard. En heeft U zich toen kunnen aanpassen? O ja en dat ging vrij gauw. Later ben ik zelfs een klasse overgesprongen! Ging U naar de H. B. S.? Neen, U moet denken mijn moeder was met vier kleine kinderen achtergebleven, ik moest mijn brood verdienen en daar werd niet gevraagd of ik er zin in had. Ik werd bestemd voor het onderwijs. Vier jaar normaalschool en toen ik achttien was had ik een baantje. Ook weer in Utrecht? Ja, op een volksschool, maar dat was eigenlijk mijn tweede baantje, want eerst had ik een paar maanden op een deftige openbare school les gegeven en toen was de overgang wel heel groot Vond U het toch wel prettig? Jjadat wil zeggen mijn hart trok zoo heel erg naar schilderen en teekenen. Dat heb ik natuurlijk van mijn vader. Op weg naar school kwam ik altijd langs de teeken- en schilderschool, waar je de pleister-figuren door de ramen heen kon zien staan. En als ik dan in gedachten de lucht van verf en terpentijn en krijt rookdan heb ik het heusch wel eens te kwaad gehad! Wij kunnen het ons voorstellen. Mevr. RitterLandré Maar kon U met Uw bengels toch goed overweg? Daar moet ik U ook iets grappigs van vertellen: de bovenmeester, zooals dat toen heette, was een aardige boersche man, een voortreffelijk paedagoog en die had een slag om met die kinderen om t» gaan! Ik kom eens bij je les geven zei hij op een keer tegen mij. Hij had zeker wel gemerkt, dat ik niet den juisten toon te pakken had. En toen ik zag hoe hij familiaar, populair en af en toe in hun eigen dialect, zonder blad voor den mond te nemen, omsprong met die ruwe klantjes, alsof hij een der hunnen was, toen begon ik te begrijpen hoe het moest en hoe je contact kon krijgen met deze volkskinderen. Is U jong gehuwd mevrouw? Op mijn 25ste. Ik leerde mijn man ken nen op de ijsbaan In dien tijd mocht een jong meisje niet meer dan twéé baantjes rijden met een jongen man, anders werd er wat van ge zegd. En hoeveel reed U er? Vier, of-nog meer, want wij raakten verdiept in een gesprek over Gorter's „Mei". En is er wat van gezegd? Natuurlijk! Maar toen duurde het wel een half jaar eer wij elkaar terug zagen. Waar ging U als jonggehuwde wonen? In Den Haag. Mijn man was toen gepro moveerd en kwam aan het Departemc .t van Landbouw. Ik vond het vrééselijk om Utrecht te moeten verlaten. Ik herinner mij nog hoe ik een felicitatiebrief kreeg van minister Talma, die schreef, dat ik zeker heel blij was in zoo'n mooie stad te gaan wonen en ik dacht: Hij moest eens weten hoe erg ik het vind! Tot 1916 hebben we in Den Haag ge woond. Toen werd mijn man hoofdcom mies aan de Provinciale Griffie in Zee land. Toen kwamen wij in Middelburg te wonen tot 1918. En Uw kinderen? Mijn doihter is de oudste, die is in Scheveningen geboren en de beide jongens hier in Utrecht. En dan vertelt mevrouw Ritter van haar drietal: een zoon op de H. B. S. en een zoon pas als student ingeschreven in Utrecht. Zij vertelt hoe de dochter eerst in Holland woonde na haar huwelijk, hoe ook hier het kleinkind werd geboren en hoe nu het jonge gezin in Indië woont, waar de schoonzoon secretaris van de Om- roepleiding van de N.I.R.O.M. is. Er komen kiekjes op tafel en wij hooren allerlei lieve kleine bijzonderheden, zooals alle moeders in alle landen die altijd aan elkaar vertellen als zij eenmaal aan het praten raken over de kinderen. En wat zijn Uw liefhebberijen, me vrouw? De klare oogen van die echte „le vende" oogen in het vriendelijke ge zicht, kijken peinzend naar buiten. Van mijn jeugdliefde voor de schilder kunst heb ik altijd een groote en diepe bewondering overgehouden voor Michel Angelo, den veelzijdigen, den bij uitstek begaafden begenadigden kunstenaar. Alleen om zijn gedichten te kunnen lezen heb ik Italiaansch geleerd en toen ik het kende heb ik verschillende van zijn verzen metrisch overgezet. Dat is toen bij Callenbach verschenen een paar jaar geleden. Wat knap zuchten wij bewonderend. Maar mevrouw Ritter vindt het heele maal niet bijzonder. Aanbesteding. De Ned. herv. kerk heeft uoor de vak lieden uit deze gemeente laten inschrijven naar het maken van twee betonnen dam men met duikers en damhekken. Laagste inschrijver was de heer Ph. komen voor 690, aan wien het werk ls gegund. Ouderavond O.L. school. Dinsdagavond werd in een lokaal van de Openbare Lagere School te Zuidscharwoude de jaarlijksche ouderavond gehouden. De op komst der ouders was niet groot. De heer Renaud, hoofd der school, sprak hierover in zijn openingswoord zijn teleurstelling uit. Hierna hield de heer Renaud een inleiding over „Geschiedenisonderwijs op de lagere school". Na eenige bespreking werd de be stuursverkiezing gehouden. De heer S. de Boer Kz., die geen kinderen meer op school heeft, moest aftreden en was niet herkies baar. De heer D. de Geus Jbz. was wel her kiesbaar. Gekozen werden de heeren D. de Geus Jbz. en D. Bakker, die hun benoeming aannamen. Hierna werd afscheid genomen van den scheidenden voorzitter der commissie, den heer S. de Boer Kz. De heer de Boer zeide, 20 jaren lid van deze commissie te zijn ge weest. De oudercommissie is van zeer veel belang voor de school. Je zou zoo graag wil- en, aldus de voorzitter, dat alle ouders de vergaderingen bezochten. Spr. betuigde de genen, die trouw de ouderavonden bezochten, dank voor hun medewerking. Spr. memo reerde hetgeen in die jaren is gedaan door de commissie. De belangrijkste onderwerpen werden door spr. opgenoemd. Daarvan zijn de speelplaats en de schoolarts niet tot stand gekomen, wegens financieele bezwaren. Wel heeft men een kweekeling met akte kunnen aanstellen en de schooltandverzorging op de Heeft U mooie kritieken gehad' Ja - Kloos schreef er zeer waardeerenn over en verder heb ik niet op de Wru- d gelet, ik weet het heusch niet. tlelcen Zoo'n zinnetje is typeerend voor groote bescheidenheid van deze beeLf!r vrouw. 6uaiae Wü mogen den bundel mee naar h nemen ter leen: „De Klank van hot wls weel" in drie en twintig verzen. In den trein al beginnen wij te blari« ren en wij blijven bladeren tot wij ze p lezen hebben, alle drie en twintig En H avonds thuis onder het stille lairmlirht lezen wij ze nog eens. En het liefste is on* „De Nacht als Brenger van den Vrede" O, Nacht, schoon duister, wat zijt gij mjj Uw vrede maakt den zwaarsten arboicUot Daarom zijn alle denkers U genegen26^0' Wie zich U toevertrouwt, wordt wijs'en goed. Gij zijt het, die vermoeienis verdrijven doet In Uwe koele schaduw wordt de rust verkregen Wordt werk voltooid, dat eens was j opgegeven, Rampzaal gen door den droom voor groo- ter leed behoed. Wie zóó kan vertalen moet ook in eigen taal kunnen dichten, dat kan niet anders. Wjj herinneren ons het gevraagd té hebben. Heeft U nooit zelfstandig gedichtis U nooit opgestaan met een gedicht, dat zong in Uw hoofd, woorden die dwongen en drongen om hun rhythme te vinden? Mevrouw Ritter lacht, haar prettigen, moederlijken lach. Weet U wat ik geloof, zegt ze, ik ge loof dat echt talent zich altijd baan breekt door alles heen en dat dat bij mij niet is gebeurd komt natuurlijk, omdat er geen werkelijk talent aanwezig is. Wij zijn het er niet mee eens. Er zijn naturen, die den schok van een groote emotie behoeven om zichzelf te ontdekken Ik vind, zegt onze gastvrouw, dat de vrouw van een schrijver in de eerste plaats moet zijn: de vrouw van den schrijver. U voelt zich dus irf de eerste plaats op de tweede plaats? merken wij ondeu gend op. Ja eigenlijk wel U moet mij goed begrijpenik heb niet de verontschuldiging van een bijzon dere gave of talent en van liefhebberijen heb ik een afschuw. Ik ben liever heele maal echtgenoote, dan zoo'n beetje half schrijfster. En dat ik voor mijn man een rustige, harmonische omgeving kan scheppen, waar hij zijn evenwicht terug vindt na al het zenuwsloopende drukke werk, waarin hij zoo opgaat dat vind ik mijn meest voor de hand liggende plicht en ik vind het een heerlijke plicht, zet U dat er maar gerust bij! Is U zich ook na Uw huwelijk nog voor 't onderwijs blijven interesseeren? Ja ik heb met groote belangstelling den strijd gevolgd tusschen de openbare en bijzondere school. Mijn sympathie was aan de zijde van de openbare school. Na mijn huwelijk heb ik nog aan maatschap pelijk werk gedaan: als bestuurslid van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen en lid van het bestuur van de neutrale Fröbelscholen van het Nut. Heeft U ook aan inspectie gedaan? Ja zeker, maar op het oogenblik niet meer. Wij staan op om afscheid te nemen. O ja, herinnert mevrouw Ritter zich, ik moet U nog even iets grappigs vertellen. In mijn meisjesjaren had ik in het studen tenblad Vox een stuk gelezen, dagboek bladen van een jong student. Er stond niet onder van wie het was. Dat vond ik zoo prachtig dat stuk, dat ik het uitknipte en met punaises in het deksel van mijn schrijfcassette vastprikte. U weet wel, zoo'n schrijfdoes als je vroeger had met zoo'n schuin plankje met fluweel bekleed! Wij weten het. Wij hadden er ook een. Bruin hout en wit geverfd van binnen en het fluweel was paars! Ik liet dat stuk aan al mijn vriendinnen lezen, vertelt mevrouw Ritter en ik zei herhaaldelijk: met den man, die dat ^ge schreven heeft, zou ik willen trouwen. Geruimen tijd nadat ik getrouwd was hebben wij eens een binnenbrandje ge had. Bij allerlei paperassen en geschroeide papieren, die uitgezocht moesten worden, vond ik toen raad eens wat?!Hf handschrift van het bewuste artikel. Mi) man bleek de schrijver te zijn. Ik ben dus met mijn ideaal getrouwd. Bij het afscheid feliciteeren wy no - vrouw Ritter, omdat zij een van de* weinigen ,is, die inderdaad met ideaal is getrouwd. En in gedachten feliciteeren wij dr. Ritter AMY GROSKAMP—TEN HAVE. school doen invoeren. Spr. hoopte, dat de owiuui uuen jjivucicii. «hPll- oudercoenmissie aandacht zal blijven sc ken aan de speelplaats enz. en dank e j de prettige samenwerking, welke hij heeft met het personeel, de commissie ouders. Roer De heer Renaud dankte den heer de mede namens de ouders en het P^r e. voor alles-wat hij voor de school "e jCf,t daan. Altijd is er opbouwend werk v gr_ en was de omgang prettig en de sam king goed. namens De heer D. de Geus Jbz. dankte ar. de commissie den heer de Boer voor beid. Spr. heeft 10 jaren met den 1 Boer samen gewekt, altijd in de gr°° s ,;efde monie. De heer de Boer heeft groo wy voor de school. Zijn stuwkrachj"? men °P nu missen. Spr. hoopte echter, dat zijn steun zal kunnen blijven reken Na rondvraag volgde sluiting. .-gade- In de na den ouderavond gehouden p ring van de oudercommissie wer de Geus Jbz. tot voorzitter gekozen.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10