Vraag en aanbod Lokt U de mooie Paardensport? JCeck S. School HARENKARSPEL BERGEN OBDAM WINKEL GROOTSCHERMER NOORDSCHARWOUDE EGMOND AAN ZEE HOORN Denkt U er aan Uw voor Zaterdag op te geven? OUDORP Dat eene herfst-blad. Van paarden en menschen. Leert rijden in de Kennemer Manege - Heiloo bij rheumatische pijnen. Voor kleine tuinen» DLKUE BLAD. 3 Nationale collecte. Op initiatief van yien burgemeester dezer gemeente, den heer H. Nolet, is alhier een commissie gevormd met het doel de collecte voor vervolgden om geloof en ras, welke Zaterdag 3 December a.s. zal worden gehouden, ook in deze gemeente te doen plaats vinden. De commissie bestaat uit de heeren: H. Nolet, voorzitter, W. F. G. Wiese, secretaris, A. J. M. Scheddes en P. Smit. Per circulaire huis aan huis wordt een ieder nog eens extra op deze collecte geat tendeerd. Gemeente-begrooting. De begrooting voor het dienstjaar 1938 is eindelijk door Ged. Staten goedgekeurd. Collecte vervolgden geloof en ras. Ter voorbereiding en uitvoering van de collecte ten bate van de vervolgden wegens geloof en ras, welke in deze ge meente, zooals overal, op Zaterdag 3 De cember a.s. zal worden gehouden, heeft zich in deze gemeente een comité ge vormd, bestaande uit de navolgende per sonen: mr. II. D. A. van Reenen, burge meester, ds. van den Kieboom; pastoor Zurlohe; J. W. Macdonald, weth.; J. E, Miltenburg, wethouder; dr. J. A. Blok dr. A. H. van Gelder; mej. J. de Groot mevr. Hamilton; dr. J. Hemelrijk; L. de Liefde; D. W. Mol; dr. Poot; Baron Taets van Amerongen. Gevonden voorwerpen, Een bruine padvindersportemonnaie; ge weven boodschappentasch; donkerblauwe autoped; huissleutels; zilveren armbandje tienrittenkaarf Bergen-Alkmaar; bruine por temonnaie; blauwe kindermuts; paar glacé handschoenen; paar wollen wanten; paar bruine heerenhandschoenen; baal gemengd voer; zilveren theezeef; kinderportemonnaie bruine gebreide handschoen met witte blok' ken. Plaatselijk Nut. De tweede bijeenkomst in dit seizoen van het plaatselijk nut werd Woensdag avond in het café van den heer Jac. Stam mes alhier gehouden. Het minder gunstige weer in aanmerking genomen, was de op komst bevredigend te noemen. Na een har telijk welkomstwoord van den voorzitter, den heer D. Bankert, en het gemeenschap pelijk zingen van een lied uit den zangbun del, was het woord aan mevr. M. Groen— Maars, die de verzorging der lezing voor dezen avond op zich had genomen. Een hartelijk applaus bewees dat het gebodene in den smaak viel. Vervolgens kregen we te hooren van mevr. Leegwater „De Ver zoening", van mevr. van der Aak „De Smokkelaar", van den heer P. Groot „Jan Oom, de vetwaaier" en tot slot van den heer Bankert een Indisch stukje „Een toean en zijn inventaris". Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Moejes als secretaris-penningmeester bij acclamtaie herkozen. Daartoe aangezocht, zal mevr. N. Blauw- Saal de volgende maal de lezing verzorgen. Hulp aan vluchtelingen. In een ten gemeentehuize gehouden bijeenkomst van genoodigden is besloten ook in onze gemeente stappen te doen ter leniging van den nood der vluchteligen De heer Buis, ambtenaar ter secretarie en gemeente-ontvanger, werd benoemd tot secretaris-penningmeester. Besloten werd een circulaire onder de inwoners te ver spreiden en daarna, Maandag en Dinsdag a.s. met gesloten bussen huis aan huis te collecteeren. In de jongste raadsvergadering is de reke ning van het gasbedrijf over 1937 voorloopig vastgesteld, waarbij bleek, dat de gemeente in het verlies zal hebben bij te dragen 5821.92. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur werd goedgekeurd op een eind bedrag van 11642.17 met een nadeelig saldo ad 1715.58. Ook de gemeenterekening, aan wijzende een eindcijfer van f 136.335.33, ver toonde een nadeelig slot en wel van 8747.62. Er zullen krachtige maatregelen worden ge- namen om de nog te verhalen posten met spoed te innen. De animo voor het huren van land in de Wieringermeer viel, blijkens mededeeling van den voorzitter, tegen. Binnenkort zijn terzake voorstellen van B. en W. te wachten. Op een vraag van mevr. KrabElings deelden B. en W. mede, niet afwijzend te staan tegenover het doen aanbrengen van een douche-inrichting in de school te Winkel. Middenstandsdiploma. Alhier is een cursus in het leven ge roepen, die bedoeld is als voorbereiding tot het examen voor het Middenstands diploma. De bedoeling is de leerlingen eenigszins wegwijs te maken met boekhou den en handelskennis. Tevens bestaan er plannen tot oprichting van een cursus, die rechtstreeks opleidt voor het examen in 1939. De nationale inzameling. Zaterdagmiddag zullen damesleden der verschillende jeugdvereenigingen in de ge meente Noord- en Zuidscharwoude, de of fervaardigheid te hulp roepen door de huis en straatcollecte ten bate van hen, die om geloof of ras vervolgd worden. 's Avonds zullen heeren-leden de be trokken vereenigingen hun best doen, zoo mogelijk gesteud door de muziek der Plaatselijke muziekgezelschappen, gaven in te zamelen. Te wenschen is, dat vooral jopgere dat begrip zullen toonen van het nameloos wee der vervolgden. Geen steunverhooging. De minister van sociale zaken heeft andermaal afwijzend beschikt op het her- aa _en uitvoerig gedocumenteerd verzoek van B. en W. om de gemeente voor de steunregeling in een hoogere klasse te plaatsen. De steunnormen blijven voor deze gemeente dus ongewijzigd. Het visschersmonumcnt. In werkverschaffing is dezer dagen een begin gemaakt met het afgraven van net duin bij het monument voor de tijdens den wereldoorlog op zee gebleven visschers bij de begraafplaats. De bedoeling is het monument dat, hoewel boven op het duin gelegen, eenigszins verscholen ligt, beter te doen uitkomen en er een nieuwen toegang voor te maken. K Dr. W. van Dam met pensioen. Dertig jaar wetenschappelijk zuivelonderzoek. Woensdag heeft dr. W. van Dam wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd afscheid genomen als directeur der scheidkundige afdeeling van het Rijksland bouwproefstation te Hoorn (Zuivelbereiding en veevoedering). Op uitdrukkelijk verlan gen van dr. Van Dam zou het afscheid zich in alle stilte voltrekken. Dr. van Dam trad medio September 1907 in dienst van 't rijkslandbouwproefstation; per 1 Maart '37 werd hij benoemd tot direc teur der scheikundige afdeeling, in welke functie hij zeer groote diensten heeft bewe zen aan het wetenschappelijke zuivelonder zoek. Hy was, schrijft het Hbld., een der eersten in Nederland, die bij dit onderzoek de denkbeelden en methoden der physische chemie in toepassing heeft gebracht. Hy was de eerste, die de beteekenis der kennis van de waterstofionen-concentratie in melk- en zuivelproducten (de reëele zuurheidsgraad of pH) tegenover den door titreeren gevon den zuurgraad voor de studie der zuivelpro blemen duidelijk maakte. Bekend zijn geworden zijn onderzoekingen over de lebstremming en over het stremsel, waaruit o.a. resulteerde een nieuwe methode voor het vaststellen der sterkte van een stremsel door de bepaling van het verteerend vermogen op een suspensie van zuivere caseïne. De bereiding van stremsel is door zyn werk aanzienlijk verbeterd. Bekend zijn ook zijn onderzoekingen over de rijping van Edammer kaas (invloed van den pH op de peptonisatie der paracaseïne en op de plasticiteit van het zuivel). Voorts heeft dr. van Dam in 1914, tegelijk met Otto Rahm, een goede verklaring ge geven van het oproomingsproces, waarmede de theoretische grondslag was gelegd voor de verdere ontwikkeling van het Friesche oproomstelseL Zijn onderzoekingen over den invloed dei- temperatuur op den physischen toestand van het melkvet (1915) zijn van groot belang ge weest voor wetenschap en practijk; daardoor is het mogelijk geworden de maatregelen bij de roombehandeling, die vroeger uitslui tend op practische ervaring steunden, doel bewust te kiezen en daardoor een gunstigen invloed te oefenen op de stevigheid der boter. In aansluiting hierop heeft hij ook het karnproces in zijn onderzoekingen betrok ken, waarover in de laatste jaren vele ver slagen zijn verschenen. Prof. dr. B. van der Burg te Wageningen schrijft over dr. van Dam: „Om zijn werk naar volle waarde te schatten, is het noodig, de vele publicaties van de scheikundige af deeling met zorg te bestudeeren. Wie dat met kennis van zaken doet, dien zal het on middellijk opvallen, hoe Van Dam bij zijn werk de wetenschappelijke lijn voortdurend scherp in het oog heeft gehouden. Wij spre ken de hoop uit, dat het in de toekomst in denzelfden geest zal worden voortgezet. Met voldoening mag van Dam op zijn werk terugzien; de Nederlandsche zuivelbereiding mag hem dankbaar zijn voor hetgeen hij in haar belang heeft verricht". er is nog, nu in 't laatst van October, nu bij Novembers begin, nu, nu het al in de barre vlagen heeft gestaan van wilder en woester getijde, is er nog iets in, zoo bijna gaaf als het hier voor mij ligt, van de prille pracht, de frissche ongereptheid van de lente. Nog is er iets in van het eerste, teerste groen, dat nog niet, zelfs nu nog niet, door het brons en purper van den herfst is vervangen. Nog is er, nu in laten herfsttijd, iets van de stoere kracht, de forsche volheid in van den rijperen zomer. Toen is ook dit blad een van de vele geweest, die de lichte serreramen met een donkerschaduwende overhuiving van diep groen gebladerte hebben omlijst. Nog is ook dat groen, dat hardere, robuuste groen, naast het teere lentegroen niet ver dwenen. Maar meest van al ligt in dit blad, dit eene mooie herfstblad, een van de duizend duizenden, iets van de rijke glorie van den herfst. Iets van denzelfden gloed, waarmee de laatste dahlia's zich heffen in 't late licht, Iets van denzelfden warmen glans waar mee aan den rand der bosschen het eikeblad zich tooit en sterft in kleurenbrand. Iets van dat zelfde diepe najaarsrood of fel oranje waarmee de duindoorn en de kardinaals muts in 't wilde herfstduin zijn gesierd. Hoe meer ik het bekijk, hoe mooier dit wingerdblad wordt. Dat is met heel Gods schepping zoo, nadere verdieping, nauwer contact leidt tot intenser genot van schoon heid. Hoe fijn is het nervenspel, hoe vele zijn de tinten en schakeeringen van kleuren als het licht erdoor valt. Hoe is het een stukje wonder, een van de talloos vele wonderen dezer aarde, dat eene simpele blad Er is iets dat bekoort in ieder ding. Wy zeggen het Herman Gorter na. In ieder ding, zeker in dit blad, waarin iets van alle seizoenen in schoonheid scheiden gaat. Van alle seizoenen behalve van den winter die komt en die over eenige weken alle sporen ook van dit blad heeft uitgewischt. Maar neen, dat mag toch niet. Ik wilde het weer weg laten dwarrelen, uit het raam, op dat het weer neer zou vallen, waar ik het vond. Maar laat ik het liever bewaren en in een van mijn plantenboeken leggen. Het heeft mij een schoonen herfstgroet gebracht. Den laatsten herfstgroet van ons Harlinger huis, een herfstgroet dien ik aan u mocht doorgeven. Laat ik het meenemen als een herinnering uit Friesland naar het Gooi. Dat eene blad, dat mij stof bood voor dit stukje uit weemoedig schoone dagen van overgang, eerste bijdrage, naar ik hoop, van vele uit ons nieuwe land. A. L. B. Alléén 2de handsch goederen. 35 ct. p, 5 regels, uitsluitend contant Voor de vluchtelingen. Ook in deze gemeente zal worden me degewerkt aan de algemeene nationale collecte ten behoeve van de vervolgden om geloof en ras. De collecte, welke door middel van spéld jesverkoop geschiedt, wordt alhier gehouden op Zaterdag 3 en Zondag 4 De cember a.s. Voor mij ligt een blad van de wilde win gerd, 't groen door feilen rooden herfstgloed voor een groot deel vervangen en verteerd. Gisteren hing het nog aan de wingerdplant voor het serreraam, aarzelend al en bevend, op een kleine windvlaag slechts wachtend, om neer te dwarrelen naar de aarde. Hoe fonkelde en glansde het in het morgenlicht dat het donkere rood doorstraalde, hoe was het nog een laatste levensgroet, een laatste groet van den scheidenden, den allang ver dwenen zomer. Nu is het, vannacht waar schijnlijk in de eerste vrieskou, losgeraakt en daareven raapte ik het op van den grond. Het lag daar om in het stof der aarde ver treden te worden, om wellicht door een windstoot, door een stormvlaag nog even te worden opgetild in het licht, om in de stage regens, de Novemberregens, die ongetwijfeld komen zullen, al meer van zyn glans en gloed te verliezen, om door de vorst ver stijfd en door de sneeuw overdekt te worden, om al meer te vergaan, tot het stof weder keert. Maar voordat ik het weer door het raam weg zal laten wuiven, om neer te zin ken voorgoed naar de aarde, heb ik het hier op 't blanke blad even voor mij neergelegd. Opdat het ons groeten zal, u en mij. Opdat het ons herinneren zal aan de schoonheid die kwam en ging, aan aardeglorie die was en is en blijft. In dat eene blad, dat kleine, broze, kleurige wingerdblad is iets gebleven, tot een bron van vreugde voor elkeen die het aandachtig en ontvankelijk beschouwt, van de schoone glorie van dit prachtige herfst- gety. Het is een groet van alle seizoenen. Want Ontmoetingen Er hangt een zware mist, maar het is niet zoo heel koud, dus we zullen er toch maar uit gaan. Om verschil lende redenen. Over het kerkpad hangt een dichte, egaal-gryze sluier, met hier en daar zilveren flitsen. Het zou best kunnen zijn, dat toch straks de zon doorbreekt. Tusschen de boomen is het wat helderder en op den Ber- kenweg heb je wel een meter of dertig zicht. Voor ons meer dan voldoende. Ik houd van mist. Er zijn zooveel fantastische mogelijkheden in en je bent weer wat dichter bij die wereld van vroeger, toen er nog geen snel verkeer en geen moderne techniek was. Er is toch wel iets heel aantrek kelijks in de gedachte, dat het er tusschen de oude boomen op een na jaarsdag van dichten nevel honderd jaar geleden net zoo uitzag. Wie zal me beletten me te verbeelden, dat straks een afdeeling van Napoleons' dragonders van dat gindsche pad zal komen? Of, om nog wat verder terug te gaan, een van Maurits' escadrons? Of een troep van d« Spaansche keur benden? Siegfried geeft niet om geschiedenis en niet om fantasieën en hij houdt niet erg van mist. In het bosch gaat het nog, maar op de hei ziet hij in den nevel, die alle verhoudingen wijzigt, allerlei gevaarlijke spookgestalten. Als we nu maar in het bosch en op de geregelde paden blijven vindt hij het goed. Natuurlijk blijven we op de voorgeschreven paden. In de eerste plaats, omdat we ordelievende burgers zyn en in de tweede, omdat het vandaag wel gemakkelijk is. Wij gaan zelfs niet eens door het grappige en geoorloofde boschpaadje, dat zoo wild overgroeid is, dat de takken langs je gezicht vegen, wij volgen ,als we de Paradijslaan ten einde zijn, den buurtweg, gaan linksaf over het smalle greppeltje langs het spoor naast het fietspad en arriveeren op het groote pad naar Huis de Treek. Het lijkt niet van veel belang hoe we precies rijden, maar dat is het toch wel, zooals later blijkt. Halverwege doemen vage en buitgn alle verhoudingen groote figuren op in den nevel. Siegfried neemt een groote zijstap tot tusschen de boomen en heeft er drie noodig om weer netjes op het pad te belanden. Ook dit onnoozele zijsprongetje blijkt van belang. De figuren worden duidelijker. Het zyn houthakkers, het zijn gevelde boomen, het is een paard, dat met veel kettinggèrinkel de stammen sleept tot waar ze op een groote auto worden opgeladen. Die auto is misplaatst in het schilderij, verder is het Telefoon 2578. net echt. Het paard, de stammen, de ket- I tingen en de auto versperren ons den weg. Ik laat Siegfried van het pad afgaan, ver Zoo'fl gloeiende kachel IS beSl links tot tusschen de boomen en denk met1 een vriendelijken groet te passeeren. Niet alzoo. Een van de houthakkers vindt mijn manoeuvre verdacht hoewel ze vol komen logisch is en houdt me aan. Of ik een ruiterkaart heb. Natuurlyk. Gerust stellend klop ik op mijn zak en ontdek daar alleen myn horloge. Het portefeuil letje met de kaart zit in een anderen zak, thuis. Als hij insisteertMaar dat doet hij niet. Hij heeft wat anders, dat weegt als een ernstige grief. U rijdt op verboden paden, zegt hij beschuldigend. Mijn gezicht is een en al vraagteeken en hy appuyeert: U komt daar uit het bosch en daar mag U niet ryden. Ik kom niét uit het bosch, zeg ik nadrukkelijk, maar overtuig hem niet. U bent door den grooten zandkuil gegaan en dan door het denneboschje, dat verboden is, en rechtuit langs die laan en zoo bent u op dit pad gekomen. Als proeve van helderziendheid, psy chometrie of aanverwante kunst is het een fiasco, want ik ben van een gansch ande ren kant gekomen (zie boven) en mijn „néé" schijnt wel zoo overtuigend, dat de houthakker aan zijn eigen inzicht gaat twijfelen. Dan zou ik wel eens willen weten hoe u wél gereden bent, moppert hij. Gewoon ,dit pad gevolgd van het be gin af. Ik kijk in de richting vanwaar we ge> komen zijn en opeens is me-hei misver stand duidelijk. De mist is dichter en dik ker op de open plek aan het begin en de schimmel moet daar totaal onzichtbaar ge weest zijn. Wij zijn als uit den nevel ge materialiseerd en stonden plotseling op het pad, vlak bij den verboden weg. Het zijsprongetje van Siegfried heeft de rest gedaan. Ja, met een beetje goeden wil, kan je er van maken, dat we daar uit het bosch kwamen. Het is allemaal begrijpe lijk, ook de interpretatie, want er schijnt den laatsten tijd veel op verboden paden gereden te zijn. Overal versperren houten staketsels den weg. Dus Met een paar woorden leg ik het uit en nu word ik ook op mijn woord geloofd. We mogen ongestoord verder. Siegfried heeft door het oponthoud tijd gehad zich vertrouwd te maken met de aanwezigheid van het andere paard, met de dikke stammen, met de zware, rinkelende ket tingen, waar de zware, sterke bruine, met zijn machtige beenen en breede flan ken den last voorttrekt. Niet zonder zwier en met veel geknab bel op het bit, trotsch hoofdbeweeg en een zeker vertoon van hoovaardy passeert hij den stoeren arbeider. De bruine kijkt hem rustig aan, zet de beenen alweer schrap voor een nieuwe krachtsinspan ning. Ik zou wel eens willen weten wat ze van elkaar denken, die twee. TRIXIE Maar U kunt haar niet meenemen! Dus die warmte helpt slechts tijdelijk. En dit te meer, omdat de rheumatieklijder, door de by rheumatische aandoeningen optredende storing in de huidfunctie buitengewoon gevoelig is voor vocht, tocht en kou. Van daar, dat de py'nen buiten de deur overal en altijd op U staan te wachten. Ge moet de oorzaak van Uw pijnen dan ook onver wijld aanpakken en die is gelegen in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Wat ge noodig hebt is een bloedzuiverende kuur met het wereldvermaarde middel Kruschen Salts, dat lever, nieren en inge wanden aanspoort tot regelmatige, krach tige werking, waardoor afvalstoffen radi caal worden verwijderd. Verwacht niet, dat Kruschen Uw pijnen op slag wegtoovert. Maar geleidelijk verminderen zij, tot zij geheel verdreven zijn. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Tot kerkvoogd der Ned. herv. kerk te Nieuwe Niedorp is door notabelen her benoemd de heer B. Hart, die deze herbe noeming heeft aanvaard. ROZENPLANTEN. Hoe lang we in den winter nog rozen kunnen planten hangt hoofdzakelijk van het weer af, is het vorstvrij dan kunnen we het eventueel tot half December uit stellen. De najaarsplanting is wel aan te bevelen, met uitzondering voor die gron den waar 's winters dikwijls water blijft staan, daar wachten we liever tot de maand Maart. Wanneer we een rozenperk willen aan leggen, is een goede grondbewerking aller eerst noodzakelijk. Bestaat de grond in onzen tuin uitsluitend uit zware klei, dan is het wel goed om deze te vermengen met grof rivierzand, terwijl we daarentegen een schralen zandgrond kunnen verbeteren door er wat rivierklei door te mengen. Om langdurig plezier van rozen te hebben is het wel het beste om den grond 50 c. M. diep om te spitten en oude verteerde koe mest in te brengen, dit een paar weken te laten liggen en dan als de aarde wat be zonken is de rozen er pas in zetten. Hebben we een oud rozenperk dat oné niet langer voldoening meer schenkt, dan graven we dat bij voorkeur 60 c. M. diep uit, en we vervangen de oude aarde geheel door andere, omdat zij zooals de term luidt „rozenmoe" is geworden. Wanneer we tenslotte de oppervlakte gelijk maken moeten we er vooral voor zorgen dat het midden niet hooger komt te liggen, waar door de middelste rozen gebrek aan water zouden krijgen en het regen- of gietwater naar de kanten afloopt. In een klein tuintje zullen we het met één rozenperk moeten stellen en dan kie zen we meestal zooveel mogelijk kleuren byeen, hebben we wat meer ruimte dan is het ontegenzeggelijk fijner om de vak ken in één kleur te houden. Rozen staan gaarne in de volle zon, doch tegen een al te beschutte standplaats moe ten we waken, omdat ze daar eerder vat- baat zyn voor het wit, een frissche Wes tenwind kunnen zij best verdragen. Struik rozen zetten we 4050 c. M. uit elkaar en we planten ze zoodanig dat de veredeling 34 c. M. onder de oppervlakte komt. Be schadigde wortels worden alleen bijge- snoeid, verder laten we het wortelgestel met rust, spreiden het zorgvuldig in de aarde uit, en drukken den grond na het planten goed aan. Dan snijden we de rozen halverwege in, om de verdampingsopper vlakte zoo gering mogelijk te maken, snij den we ze echter korter in dan loopen we kans dat de planten in den winter invrie zen, we wachten dus met het kort in- snoeien tot het voorjaar. We zorgen voor een flinke dekking met turfmolm, om ze goed door den winter te krygen. A. C. MULLER—IDZERDA. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 4 DECEMBER 1938. ALKMAAR. Groote Kerk, geen dienst. Kapelkerk, 10 u., ds. Warners (H. Doop); 5 uur, ds. van Dop; 7 uur, ds. Klein Wassink. Rem. Geref. Gemeente, av. 7.30 uur, ds. Mackenzie, van Amsterdam. Ev. Luth. Kerk (Oudegracht), 10.30 uur, ds. v. d. Woude. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Tref fers, van Utrecht. Geref. Kerk, 10 en 5 uur, ds. von Meyen- feldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagav. 8 u., dienst. Consistoriekamer Groote Kerk, Woens dagav. 8.15 uur, ds. v. Dop, bybellezing; Donderdagav. 8 uur, bijbellezing, ds. War ners. Vrij Ev. Gem., Geesterweg la, voorm. 10.15 uur en av. 7 uur, ds. Ruys, onder werp: „De omgekeerde kroon en onze tyd". Ned. Chr, Gemeenschapsbond, Zondag, nam. 3 uur, Jongeliedensamenkomst in Waakt en Bidt (bovenzaal). Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek no. 40; Zaterdagav. 8 uur openluchtsamenkomst op de Steenenbrug; Zondag 10 uur opdrachtdienst, 8 uur open bare verlossingssamenkomst; Dinsdagav. 8 uur soldatensaménkomst i. v. m. den veldtocht der liefde; Donderdagav. 8 uur heiligingsdienst; alle diensten staan o. 1. v. kapitein M. Souverein. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. van Mullem. Bus rijdt. BARSINGERHORN, 10 uur, ds. Kapteijn. BARSINGERHORN, Doopsgezinde Ge meente, geen dienst. BURGERBRUG, geen dienst. BURGERVLOTBRUG, Doopsgezinde Ge meente, 10 uur, ds. R. van der Veen. BERGEN, 10 uur (doop), ds. v. d. Kie boom. Ger. kerk, 10 en 5 uur, ds. van Minnen. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, de heer Dun, van Alkmaar. BROEK OP LANGENDIJK, Doopsgezin de gemeente, 9.45 uur v.m. ds. mr. J. A. Oosterbaan. DIRKSHORN, geen dienst. DRIEHUIZEN, 10 uur, ds. Kastein. EENIGENBURG, geen dienst. EGMOND AAN ZEE 10 uur, ds. Roobol. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur, ds. Rasch. GROET, 10 uur, ds. Boeke. GROOTSCHERMER, 10 uur, ds. Brinke rink. HEILOO, av. 7 uur, ds. Bloemhof f; tekst 2 Cor. 8 9, onderwerp: Christus arm om onzentwil. Nederl. herv. evang. vereeniging, a. d. Kerklaan, 10 uur, ds. Bakker, van Am sterdam. HEERHUGOWAARD, 10 uur, de heer Zevenboom, cand. te Zierikzee. KOEDIJK, geen dienst. LIMMEN, n.m. 2 uur, ds. v. d. Kieboom. NIEUWE NIEDORP, geen dienst. NOORDSCHARWOUDE, av. 7 uur, ds. van Mullem; onderwerp: „De kerk aan het werk, en gij met haar...?" OUDESLUIS, 10 uur, ds. Witkop. OUDE NIEDORP, voorm. 10 uur, ds. Krop. OUDKARSPEL, geen dienst. OOSTGRAFTDIJK, geen dienst. OUDORP, geen dienst wegens kerkher- stel. OTERLEEK, 10 uur, ds. Boerendonk. PETTEN, 10 uur, ds. van Wichen. SCHAGERBRUG, geen dienst. ST. MAARTENSBRUG, geen dienst. SCHAGEN, geref. kerk, 9.30 en 5 uur, cand. Wamsteeker, hulppredikant. SCHERMERHORN, geen dienst wegens vacature Oterleek. SCHOORL, zie Groet. STOMPETOREN, Evangelisatie, 10 uur, ds. van Dop, van Alkmaar. URSEM, geen dienst. WINKEL, geen dienst. WARMENHUIZEN, 10 u., ds. de Leeuw. WESTGRAFTDIJK, 10 u., ds. Loysen. ZUIDSCHERMER, geen dienst. BENOEMING KERKVOOGD TE

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 11