Agenda Kabinetscrisis in België opgelost. Nieuwe wijzigingen op kornet? Ook Polen wil zijn Joden kwijt. Weldra anti-Joodsche wetten. Praag'stoekomstige politiek Hacha geeft de richtlijnen aan. Collecten voor vervolgden om geloof en ras. Nieuws iri 't kort. De Halter-nonstop-revue „De vlag in top" EERSTE BLAD. Albert Janssen heeft de portefeuille van financiën, welke hem door den heer Spaak was aangeboden, aanvaard. De eerste minister denkt er thans over de samenstelling der tegenwoordige regeering te wijzigen. Er zullen drie nieuwe departementen in het leven worden geroepen: voor landbouw, buitenlandschen handel en werkloosheidsbe strijding. Twee departementen die voor buitenlandschen handel en werkloosheidsbe strijding, zullen van tijdelijken aard zijn. De nieuwe regeering zal bestaan uit vijf socialisten, vijf katholieken, drie liberalen en generaal Denis. De heer van Acker, socialistisch afgevaar digde voor Brugge en rapporteur over het wetsontwerp inzake de verplichte werkloos heidsverzekering zal waarschijnlijk worden belast met het departement van werkloos heidsbestrijding. Onderhoud met minister Marck. Minister-president Spaak is om kwart voor zeven op het departement van buiten- landsche zaken aangekomen, waar hij een onderhoud heeft gehad met den heer Marck, den minister van verkeer. Overwogen wijzigingen. De heer Heymans, minister van economi sche zaken, minister voor den middenstand en minister van landbouw zal het departe ment van landbouw behouden. Voor economische zaken wordt de naam genoemd van den heer Gille Yarnaux, een liberaal, die koninklijk commissaris voor de Borinage is. Voor het departement van bui tenlandschen handel wordt genoemd Char les Emmanuel Janssens, liberaal afgevaar digde voor Nijvel. De heer Spaak heeft minister Marck ver zocht zijn medewerking te blijven verlee- nen, waarin deze heeft toegestemd. De Poolsche landdag zal nog in de huidige zitting een wetsontwerp bespreken, waarbij de positie van de Joden in Polen geregeld wordt. In de vergadering van Zaterdag heeft ge neraal Skwarczynski, de leider van het „kamp der nationale eenheid", verklaard, dat het Joodsche vraagstuk op wettige wijze tot oplossing moet worden gebracht. Bij de uitwerking van het betreffende wetsont werp zal het kamp der nationale eenheid zich laten leiden door de beginselen welke in zijn programma staan, t.w.: 1. dat de Joodsche kwestie moet worden opgelost door een vermindering van het aantal der Joodsche bevolking in Polen; 2. dat het Poolsche bedrijfsleven en de Poolsche beschaving zich van Joodsche in vloeden moeten bevrijden; 3. dat het aandeel van Joden in sommige beroepen verminderd moet worden. Polen, zoo vervolgde de generaal, zal niet ophou den de aandacht van de wereld te vestigen op de noodzaak, om het probleem der Jood sche emigratie radicaal en snel op te lossen. Tevens verklaarde hij te hopen, dat de Pool sche regeering gemeenschappelijk met de regeering van Hongarije, krachtig haar eischen zal doen gelden inzake de grensvast- stelling. De Tsjecho-Slowaaksche president Hacha heeft tegenover een vertegen woordiger van het Duitsche nieuws bureau verklaard, dat de toekomstige buitenlandsche politiek van Tsjecho- Slowakije dezelfde richting zal volgen als de laatste weken werd ingeslagen. „Wij zijn ons", aldus de president, „vol komen van onze nieuwe positie bewust en moeten derhalve trachten, met alle buren vriendschappelijke betrekkingen tot stand te brengen. In de eerste plaats stellen wij er prijs op, blijvend goede betrekkingen met Duitschland te onderhouden. De betrekkingen tusschen Italië en Tsjecho-Slowakije ontwikkelen zich thans reeds volgens den oprechten wensch van de regeering en de geheele bevolking van onzen staat. Onze sympathie voor het Ita- liaansche volk is van oudsher diep bij ons geworteld. Ik meen daarin een betrouw baren grondslag voor de gunstige ontwik keling der wederzijdsche betrekkingen te kunnen zien". De president wees verder op den wensch, met de groote Westelijke mogendheden de best mogelijke betrekkingen te onder houden. „De verhouding van den staat tot de Duitsche volksgroep wordt principieel bepaald door de buitenlandsche politiek. Het is,„ aldus de president, volgens het D. N. B., onze wensch, dat herinneringen aan het verleden verdwijnen. De regeling van de positie der Hongaarsche volksgroep zal beïnvloed worden door de wijze, waarop de positie der Slowaken in Hongarije zich ontwikkelt". Ook Beran spreekt. De minister-president, Beran, heeft een rede uitgesproken, waarin hij o.a. zeide, dat Praag, Bratislawa en Chust het eens zijn over de nieuwe buitenlandsche politiek. De nieuwe regeering is besloten, met alle nabuurstaten samen te werken, vooral met den grootsten nabuur, het Duitsche rijk. Joego-Slavië en Roemenië hebben hun vol ledige sympathie ten aanzien van Tsjecho- Slowakije gehandhaafd, aldus Beran. Daders van aanslag te Cluj doodgescho ten. - De drie mannen, die den aanslag op den rector van de universiteit van Cluj (Roe menië) hebben gepleegd, zijn Zaterdag, vol gens een officieele lezing, doodgeschoten toen zij trachtten te ontsnappen. Alkmaar, Maandag. Wij laten in deze rubriek een overzicht volgen van de opbrengsten der verschillen de Zaterdag gehouden collectes in Alkmaar en omgeving. Overal is het resultaat veel gunstiger dan gewoonlijk bij collectes het geval is en daar uit blijkt wel, dat men ook in onze omgeving heeft begrepen, dat er thans spoedig huip moet worden geboden en dat daarmede zeer belangrijke sommen gemoeid zullen zijn. In Alkmaar, waar speldjesdagen en extra collectes gewoonlijk een drie- a vierhonderd gulden opbrengen, werd thans een bedrag van 1743,14)4 bereikt. In Bergen bracht de collecte 477,80 op. De opbrengt in Heiloo was f 301.36. In Egmond aan Zee werd geen collecte ge houden. In Koedijk heeft de collecte f 62,63 opge bracht, in Wieringerwaard 87,60, in Noord en Zuidscharwoude f 118,10)4, in St. Pancras ruim 67 en in Egmondbinnen 69,75. Te Schoorl bedroeg de opbrengst f 232,74 en een daar gehouden collecte bracht nog 68,38 op. Uit deze cijfers van andere omliggen de gemeenten konden wij nog geen opgave verkrijgen blijkt wel, dat er ook in onze omgeving met milde hand voor de hulpver leening aan Joodsche vluchtelingen is ge offerd. MAANDAGMARKT. Mochten wij voor enkele weken de hoop uitspreken dat eens de regeeringsmaat- regelen tot steun van de vleeschmarkt voor het publiek zichtbaar mochten wor den in positieven zin, wij hebben helaas daarvan nog tot op heden niets kunnen merken. Mogelijk dat de markt nog sneller en feller ingezakt zoude zijn dan thans het geval was, maar dan zouden wij toch wel van een debacle hebben moeter; spreken. De ruime doch toch niet overdreven aanvoer rundvee kon, waarschijnlijk door den slechten verkoop in de St. Nicolaas- weken, moeilijk afgenomen worden. Wel kon voor extra kwalitiet een enkele maal iets boven 35 ct. genoteerd worden, doch het gros van het aanbod lag om de 30 ct., zelfs al zeer spoedig bij eenige afwijking daar beneden. Het ruime aantal varkens ter markt en de geringe afname door de regeering zoo wel van bacon als zware varkens in de laatste weken, deden de markt alleron gunstigst verloopen. Was de inzet reeds 1 ct. beneden de vorige week (slechts enkele vroeg verkochte noteerden 25X ct.), tijdens de markt kwam een steeds grooter verschil en practisch was het slot 2 ct. lager. eD algemeene tendens zal zeer zeker 24 ct. weinig te boven zijn gegaan. De schapen, welke de laatste week iets monsterden, deelen in het algemeen lot van geringe afname en waren daardoo nauwe lijks prijshoudend. PEEZEN GEBROKEN. Toen de heer C. L. te Wieringerwaard Zondagmorgen bezig was zijn koeien te melken viel een koe op de hand waarmee hij een emmer vasthield. Het gevolg was, dat twee peezen werden gebroken, die in het ziekenhuis te Alkmaar verbonden moesten worden. WILDE AUTOBUSDIENSTEN. De Hooge Raad acht Art. 2 R.A.P. niet verbindend. De Hooge Raad heeft heden bij vervroe ging arrest gewezen in een zaak betreffende de „wilde" autobusdiensten. Zooals men weet, had de ambtenaar van het O. M. cassatie aangeteekend tegen het vonnis van den Haagschen kantonrechter, die den heer N. Sommeling, terecht staande wegens het zonder vergunning onderhouden van een autobusdienst Den HaagAmster dam, van rechtsvervolging heeft ontslagen. De kantonrechter had zich namelijk ver- eenigd met de zienswijze van mr. G. de Grooth, den raadsman van den heer Som meling, dat Art. 2 van het Reglement Auto vervoer Personen waarin verboden wordt herhaaldelijk met een motorrijtuig tegen vergoeding personen te vervoeren of te doen vervoeren onverbindend is, omdat dit artikel niet overeenkomt met de Mach tigingswet van 29 November 1935. De advocaat-generaal, mr. Rombach, heeft op 14 November jl. tot vernietiging van het vonnis van den kantonrechter geconclu deerd. De Hooge Raad heeft thans beslist, dat de kantonrechter terecht Art. 2 niet verbindend heeft verklaard en heeft het cassatieberoep verworpen. Uit deze beslissing van ons hoogste rechts college blijkt wel, dat er op het oogenblik niets tegen de wilde bus-diensten te doen is daar het verbodsartikel van het R.A.P. thans onverbindend moet worden geacht. In verband daarmede is het opmerkelijk, dat desondanks de president van de Am- sterdamsche rechtbank heden nog zes wilde busdiensten heeft verboden. VALSCHE VARKENSMERKEN. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is door crisisambtenaren met medewerking van rijks- en gemeentepolitie beslag gelegd op varkens van twee veehouders te Obdam en één veehouder te Hensbroek, daar bleek dat deze varkens van valsche oormerken en valsche tatoueermerken waren voorzien. De daders zijn reeds bij de politie bekend geworden. De veehouders hadden volkomen te goeder trouw gehandeld. BLIKSEM INGESLAGEN. Tijdens een kort, doch hevig onweer Vrijdagmiddag sloeg de bliksem te Oter- leek in een schuur achter het P. E. N.- gebouw. Een begin van brand kon ge- bluscht worden. Erger was het in het scha kelstation. De bliksem-inslag veroorzaakte daar belangrijke schade aan een transfor mator. VEREENIGING VOOR GEZINS- PLEGING. De zusters verpleegden in de maand No vember 83 patiënten en legden 1144 bezoe ken af, waarvan 312 betalende bezoeken, 627 bezoeken voor 't A.Z.A. en 205 gratis bzoeken. Er werd 8 maal de laatste hulp verleend bij 't afleggen. De wijkkraamverpleegster verpleegde 7 patiënten, legde 142 bezoeken af en heeft 4 maal den dokter geassisteerd. Het vraagstuk der Duitsche Joden. - Dr. Goldmann, de Amerikaansche voorzitter van de bestuurscommissie van het Joodsche wereldcongres, heeft een plan ingediend voor de evacuatie van de Duitsche Joden, dat zich uitstrekt over vijf jaar en dat beoogt 400.000 Joden, die zonder werk zijn, in de eerste helft van Januari 1939 te evacueeren. Volgens dit plan zouden de Vereenigde Staten 25.000 Joden per jaar opnemen, Palestina 100.000, waarvan 50.000 onmiddellijk, en de Britsche Koloniën en Latijnsch Amerika in vijf jaar tijds elk 100.000. Ook in Hongarije. - Vijftienduizend Joodsche werkgevers zullen in Hongarije vervolgd worden, beschuldigd van overtre ding van de anti-Joodsche wetten. Zij staan bloot aan maximum-straffen van twee maan den gevangenis en een boete van 8.000 pengoe. Stemmen in Sudeten-land. - Vannacht om half vier was de uitslag bekend van de „aanvullende verkiezingen" voor den Duit- schen Rijksdag in Sudetenland. Het resultaat was volgens het D.N.B.: 2.464.494 geldige ja- stemmen, 27.426 neen-stemmen, d.i. 1.10 procent. Duitsche Jood vermoord. - Een uit Duitschland afkomstige Israëliet, Christian Morgenstern, is Zaterdagnacht te New York vermoord. De politie verdenkt er nationaal- socialistische agenten van de moordenaars te zijn. Hun identiteit kon nog niet worden vastgesteld. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat het slachtoffer kortgeleden moeilijkheden heeft gehad met Duitsche autoriteiten ter gelegen heid van de emigratie van zijn twee zusters, die naar Luxemburg waren uitgeweken. Vrij dag heeft men Morgenstern voor het laatst gezien in gezelschap van geheimzinnige vreemdelingen, die met een Duitsche accent spraken. Zaterdagmorgen werd Morgenstern door zijn bediende stervende gevonden, lig gend in een plas bloed, op den vloer van zijn slaapkamer. De moord heeft levendige ontroering ge wekt in Amerikaansche kringen, die op de noodzakelijkheid wijzen van onderdrukking van het optreden der nationaal-socialisten in de Vereenigde Staten. Einde der staking in de abattoirs van Chicago. - De staking in de abattoirs van Chicago (V.S.) is geëindigd, de stakers heb ben de voorstellen van de werkgevers aan vaard. De arbeiders dreigden evenwel een nieuwe staking te ontketenen, indien de werkgevers niet binnen tien dagen een over eenkomst hebben gesloten met de Cio. Het werk is onmiddellijk na het besluit tot be ëindigen van de staking hervat. Hevige sneeuwstorm in het Hooge Noorden. - Sedert drie dagen woedt in het Russische poolgebied een hevige sneeuw storm. De laatste waarneming van den Rus- sischen ysbreker Sedov werd op 30 Novem ber verricht. De Sedov bevond zich toen op 85 graden 20 minuten N.B. en 123 gr. 48 min. O.L.; de Sedov bevindt zich thans op een plaats, welke slechts 25 mijl verwijderd is van het breedterecord van de fram. Men gelooft, dat de Sedov nog een grooter breedte zal bereiken. De Sedov heeft moeilijke oogenblikken doorstaan. De bemanning heeft vaak op het ijs moeten kampeeren. Vrijwilligers verlaten het land. - Giste ren zijn te Cerbere (Fr.) 442 strijders van de internationale brigade aangekomen. Hiervan waren 99 Franschen, 22 Finnen, 23 Belgen, 131 Zweden en 117 Nederlanders. Zij zijn met den nachttrein naar Parijs ver trokken, vanwaar zij naar hun geboorteland zullen gaan. Achtervolging van Palestijnsche terro risten. - De Britsche troepen hebben Zater dag hun uitgebreide nasporingen naar de terroristen voortgezet en eenige verdachte lieden gegrepen. Het blijkt, dat Donderdag avond verscheidene Arabieren zijn gedood toen zij zich tegen de nasporingen der Brit sche troepen verzetten. Als protest tegen dit optreden der troepen zetten de Arabieren de staking voort. Vechtpartij tusschen Fransche en Ita- liaansche zeelieden in China. - Gisteravond heeft zich in een openbare gelegenheid in de Fransche concessie te Sjanghai een vecht partij voorgedaan tusschen Fransche en Ita- liaansche zeelieden. Zeven Italianen werden gearresteerd, een moest in een ziekenhuis worden opgenomen. Bij de kloppartij werd ook een Amerikaansche zeeman gewond. Tentoonstelling. Kunstzaal Boendermaker te Bergen, eiken dag 104 uur, werken van Kees Boender maker. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Branie in Oxford (rom.); hoofdrollen Ro- bert Taylor, Lionel Barrymore, Vivien Leigh e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Zwerf- stertje (rom.); hoofdrollen Shirley Temple, Gloria Stuart, Slim Summerville. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Bioscoop Harmonie, t/m. Woensdag, 8 uur, hoofdnummer Schurk of gentleman? (sens.); hoofdrol Herman Speelmanns. Toe gang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. HET SINT-NICOLAASFEEST VAN DEN BOND VAN NED. ONDERWIJZERS. Voor de 31e maal is de afd. Alkmaar van den B. v. N. O. met haar jaarlijksche Sint- Nicolaas-feest gekomen en Zaterdagmiddag werd de viering geopend met het traditio- neele feest in de Hamronie (Groote zaal en Dancing). Al was het weer omstreeks half twee nu juist niet zoo mooi als men gewenscht had, toch kon het afhalen van Sint Nicolaas van de boot doorgaan. De kinderen van de eerste en tweede klassen van de o. 1. scholen hebben daardoor één der mooiste gedeelten van het feest niet behoeven te missen. Vol gejuich werd de Sint ingehaald en de tocht te paard met de kinderen er achter door de stad naar de Harmonie was een triomf tocht. De belangstelling voor den Bisschop en Piet was buitengewoon. De dancing van de Harmonie was onder wijl geheel gevuld geworden met de leer lingen der kleuterscholen. En terwijl de eerste en tweede klas leerlingen hun plaat sen werden gewezen in de groote zaal, deed Sint zijn entree bij de kleintjes. Mooie oogenblikken zijn dat altijd en men moet het meegemaakt hebben om te kunnen be grijpen wat een echt feest dit is. Hartelijk sprak de Sint de kleinen toe en velen be loofden oprecht beterschap als zij over kleine fouten onderhouden werden. Begeleid op den vleugel door mej. Klut zongen de kleinen allerliefst hun mooiste liedjes en Sint en Piet vonden het prachtig. Toen moest Sint Nicolaas naar de andere kinderen en werd het feest onder leiding van de dames Kreyermaat en Rus voortgezet. De kleinen werden onthaald en aardige verhalen werden in de poppenkast vertoond door mej. de Wit en mej. Scheepstra. De entree in de groote zaal was een schitterend moment. De heer J. Koelman, voorzitter van de Sint Nicolaas-Commissie, had de kinderen toegesproken en de heeren Klaver en Bon- sema, wethouders onzer stad, hartelijk welkom géheeten als vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, terwijl natuurlijk een woord van warmen dank niet achter wege bleef voor allen, die hun tijd en moeite bij de voorbereidingen en afwer king van het feest gegeven hadden en gaven. Op het tooneel werden Bisschop en Knecht door den heer Koelma hartelijk toe gesproken, "waarna hij aan de Sint de leiding van het feest overdroeg. Begeleid door Mevr. de Vries op de piano zongen de kin deren enthousiast hun mooiste liedjes. Aan dachtig luisterden zij naar de woorden, die Sint Nicolaas tot hen sprak en de kinderen namen zich ernstig voor in 't' komende jaar uitstekend hun best te doen. De heer Moretti, een bekend en bekwaam goochelaar uit onze stad, hield daarna de kinderen op prachtige wijze bezig met de meest verrassende goocheltoeren. Sint ging nog even bij de kleintjes kijken, doch kwam spoedig terug om de kinderen een tractatie aan te bieden. Chocolade en speculaas werden daarop door tal van ijverige handen uitgereikt en de heeren Klaver en Bonsema toonden hun warme belangstelling voor alles, wat de feesten in beide zalen bood. De goochelaar kwam met nieuwe toeren en liet aardige meisjes meewerken, wat deze vrijmoedig deden. In beide zalen werd het feest besloten met de uitdeeling der pakketten, mede door de belangstelling der kinderen voor de ge schenken een prachtig onderdeel. Door de ouders, die in dit feest van hun jeugdige meisjes en jongens, zoo geheel meeleven, afgehaald, trokken de kleinen vol van Sint en Piet en het feest naar huis, waar zij zeker nog lang over alles gebabbeld zullen hebben. Voor de Bondscommissie en verder allen, die op eenige wijze meewerkten aan dit mooie feest, was het uitstekende verloop en de vreugde der kinderen de mooiste beloo ning. KLEUTERS BEGROETEN DEN SINT. De kleuterklas van juffrouw Blaauboer in de Comanstraat! Dagen lang hebben de peuters het bezoek van den grijzen Sint te gemoet gezien. Zij hebben hun bakjes bij de kachel gezet, Sinterklaasversjes geleerd en dan vooral juf heeft op het bord streepjes geschreven: zooveel dagen nog en dan komt de groote kinderweldoener! Een voor een zijn de streepjes uitgeveegd en eindelijk is de groote dag aangebroken. Vol spanning zijn de kleintjes in de klas ge komen, een zekere onrust heerscht er in de kinderkamer en als allen aan het werk zijn, blijkt dat een enkeling iets angstig is! Daar houdt een auto stil. Ineens vliegt het jonge troepje naar de ramen, gordijnen gaan op zij en: ja werkelijk, Sinterklaas en Zwarte Piet stappen uit! Juf reorganiseert haar troepje en als de deur open gaat, klinkt het: Zie ginds komt de stoomboot, enz. uit de kinderkeeltjes. Eerste kennismaking. Een 4-jarige ver schuilt zich achter juf, gluurt telkens even om een hoekje, of die vreemde Sinterklaas er nog is. Maar weldra vermant ze zich en ze geeft dien Sint netjes een hand. Ineens gejoel en gekrioel! Zwarte Piet heeft gestrooid en ieder haast zich, zijn deel te veroveren. Meteen blijkt de saamhorigheid onder het troepje: de buit wordt eerlijk ver deeld. Dan mag de klas één voor één bij den Sint komen. Sommige durven een liedje zingen, een tikje verlegen natuurlijk, maar het gaat! En dan is er een bekentenis: Met al de moed die in hem is, vertelt een der jongens Sinterklaas, hoe zoet hij altijd ge weest is en hoe hij altijd zijn bordje heeft leeggegeten. En of hij nu een echt horloge krijkt, zoo een, dat tikt! Dan komt de groote verrassing: zakjes lekkers, kleurboeken en andere schatten worden uitgedeeld. En onderwijl maakt Piet de dolste sprongen, danst tusschen de tafels rond en weldra sluit de groep vriendschap met den nikker en danst en sprint mee. Maar toch blijkt Sint Nicolaas de hoofd persoon. Als hij spreekt, is alles doodstil en luistert iedereen. Zachte vermaningen wor den gegeven, waar zulks noodig is, een klei ne aanmoediging werkt verbluffend en dan komt het einde: voor eiken jongen heeft Sinterklaas een auto of een garage, voor elk meisje heeft hij een borduurdoos met in houd. Dankbaar, uiterst dankbaar wordt het cadeautje in ontvangst genomen en even is het stil, is dat kleine goedje zelfs ernstig, als Sint vertelt, dat hij nu gauw weg moet, om het eenige zieke kind van de klas thuis op te zoeken. Dan komt het vertrek. Uitgelaten door het vroolijke troepje, dat nu weer uit volle borst zingt, neemt de Sint afscheid Een een uurtje later hoort vader of moeder het meest uitbundige verhaal van het ge wichtige bezoek van den Sint. En het cadeautje wordt als een zeer kost bare schat bewonderd en daarna heel voorzichtig opgeborgen. Het moet nog even „nieuw" blijven en pas over een paar dagen wordt het eerst echt bij de speelgoed verzameling ingedeeld! Er is verschil tusschen gymnastiek- uitvoeringen en gymnastiek- demon straties. De eerste worden gegeven, hoofdzakelijk om een leekenpubliek, bestaande uit vaders en moeders en donateurs, eenig idee te geven' van hetgeen de vereeniging presteert; de tweede worden gegeven, om het pu bliek te laten zien, wat onder turnen verstaan wordt en wat men bil serieuze oefening kan bereiken. Er zijn meer verschillen. Bij de jaar lijksche gymnastiekuitvoeringen moeten alle leden minstens één ^eurt hebben. Dat is een bestaanseisch voor een vereeni ging, al is het directe gevolg er van, dat veel van het gebodene nauwelijks geniet baar is, dat vele nummers geslikt worden ter wille van de goede zaak en dat het kleinste gedeelte van het programma werkelijk uit goede turnnummers bestaat, die dan tevens op een behoorlijk Pel staan. Bij een demonstratie liever zou den wij hier nog de wedstrijden noemen krijgt men keurploegen te zien, die har getraind nebben en die trachten hun oefeningen zoo goed mogelijk uit te voe ren. Dan ziet men de echte gymnastiek. Tot nog toe hebben de Alkmaarsc turnvereenigingen haar jaarlijksche U1 voeringen beschouwd als een wapenschouw. Wij hebben er on bijgewoond en eigenlijk was het elk ja weer hetzelfde programma, dat ons w aangeboden. Wij kregen dan ongetwy eenig idee over het ledental der vef®.. gingen, wij kregen natuurlijk ook eenig i over de resultaten van de gewone o ningen en dat in alle afdeeli"fenvete- de jongste adspiranten tot de oudsite ranen en heel dikwijls (hoe gelu was er vooruitgang te bemerken, tenslotte was voor den neutra:leneS schouwer in den regel het werk dei en heeren le en 2e graad als in den woestijn. met En nu is daar de Halter gekomen een uitvoering in gansch ander ui„ En om maar dadelijk met het ei vgn taat te beginnen: de groote aanna jy. de Halter heeft een ongekend ken avond gehad. Reeds gedur jjgt pauze en in veel sterkere mate j,et einde van het programma, tij bal, hebben wij slechts één me avond hoord: een zeldzame avond, moge'1 zooals niet verwacht werd. daar- onze meening daarnaast ^c' tegenover! zetten!: wij Yal die meening volkomen eens.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2