DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. Kantongerecht te Alkmaar. HEILOO ZIJPE TWEEDE BLAD. V.U.C.—D.F.C. 4—1. Een aanvankelijk goed spelend V.U.C. liet zich door het zwakke spel der tegenpartij zoodanig beïnvloeden, dat het spelpeil aan beide zijden reeds voor de rust een beden kelijk laagte-record aanwees. De aanvallen van de thuisclub waren door het zwakke verdedigen van D.F.C. steeds gevaarlijk, maar slecht schieten en weinig doortastend optreden der Haagsche voorhoede waren oorzaak dat de rust aanbrak met een magere 3O-voorsprong van V.U.C. De doelpunten •waren gemaakt door van Gelder, B. de Har der en Bonder. In de tweede helft was het spel zoo mogelijk nog slechter, weliswaar deed D.F.C. eenige goede aanvallen, maar de afwerking liet alles te wenschen over. Toch kon Koeze na ongeveer een half uur het eenige tegenpunt maken, terwijl B. de Harder eenige minuten voor het einde den stand op 4—1 bracht, waarbij het verder ook bleef. SpartaXerxes 31. Sparta begon heel goed, haar voorhoede combineerde vlot, zat er stevig op, kreeg eenige kansen, die ze echter onbenut liet. Het duurde geruimen tijd, voordat Xerxes zich kon loswerken, maar toen bleek ook haar voorhoede nogal tam te zijn. De rust kwam, zonder dat er gescoord werd. In de tweede helft had aanvankelijk Xer xes het beste van het spel, maar de verde diging tvn Sparta zat er zoo fel op, dat er voor Lagendaal en de zijnen geen doorko men aan was. Over en weer werd de buiten spelregel in toepassing gebracht en telkens moest het spel onderbroken worden. Na 21 minuten veroorzaakte Schut geheel onnoodig de bal was reeds lang wegge werkt op den rand van het beruchte ge bied een vrijen schop, waaruit den Boer Sparta de leiding gaf (1—0). Xerxes kreeg ook zulk een schop te nemen. Dubbelman schoot in, maar Pil ving den bal klemvast. Tien minuten voor tijd zette Sparta een mooien aanval op. Seton plaatste den bal voor doel en Weber zorgde voor de rest (2—0). Onmiddellijk daarna was Sparta weer in het offensief. Damme keerde het schot van Voormolen niet voldoende, de bal belandde bij Seton en deze passeerde daar na den uitloopenden Xerxes-doelman (30). Kok van Xerxes maakte toen een opmerking tegen den scheidsrechter, als gevolg waar van deze den speler naar het kleedlokaal zond. Even voor het einde slaagde Pama er in met een goed schot de eer te redden (31). ALCMARIA—HAARLEM 3—3. Alcmaria heeft gisteren een vriendschap- pelijken wedstrijd gespeeld tegen Haarlem en een gelijk spel bevochten op deze eerste klasser. Dat gelijke spel verdienden de wit- hemden volkomen, omdat zij een zeer lang durige periode hadden, waarin zij de lakens uitdeelden. In de eerste helft was Alcmaria echter nergens. Toen werd er zeer lauw gespeeld, toen werd er niet geplaatst, toen werd er hopeloos geknoeid. Tegen dit lauwe Alcma ria stelde Haarlem een frisch spel met dik wijls zeer fraaie combinaties. De ruststand 02 was dan ook volkomen verdiend. In de tweede helft kreeg Alcmaria plotse ling een bevlieging. Er kwam een competi tiesfeer over de ploeg en vooral de voor de rust zoo losse en totaal ongevaarlijke voor hoede kwam nu onverwacht gevaarlijk op zetten. Er werd zeer snel gespeeld en in korten tijd drie doelpunten gescoord, n.1. een door Hamstra en twee door v. d. Pol. Pas eenige minuten voor het einde wist Haarlem gelijk te maken. SPORTERS—BERGEN 1—1. Met Coevert en Kroon als invallers voor Koster en Plomp toog Bergen naar Hoorn om Sporters te bestrijden. De omstandighe den in aanmerking genomen, hebben de Bergenaren het er niet slecht afgebracht. De invallers deden verdienstelijk werk. De spelers hadden veel hinder'van het spek gladde terrein, waaraan vele gemiste kan sen het gevolg waren. Over het geheel ge nomen heeft Bergen een veldmeerderheid gehad, welke evenwel niet in doelpunten kon worden uitgedrukt. De invaller-keeper bij Sporters deed uitstekend werk en had na de rust bovendien eenige malen mede werking van vrouwe Fortuna. De voorhoede was bij Bergen nog steeds het vraagteeken; wij mogen niet verheelen dat de linkervleu gel wel zeer zwak heeft gespeeld. Vooral Sloot startte en reageerde steeds te lang zaam, terwijl Visser niet voldoende zijn lijn hield. Voor de rust speelde Bergen niet slecht en toen een back van Sporters een zeker doel punt slechts kon voorkomen door den bal met de hand uit het doel te slaan, benutte Jaap Tuyn den strafschop (01). Een doelpunt van Sloot na een fraaien aanval werd wegens offside geannuleerd. Een tweede handsgeval voor het doel van Sporters zag de scheidsrechter over het hoofd. Doch ook het doel van Bergen ont snapte enkele malen slechts op het nipper tje. Na de rust zakte Bergen aanvankelijk leelijk af, hetgeen tenslotte werd afgestraft toen de voorhoede van Sporters den bal in het doel liep (11). Hard werd toen gestre den om de overwinning. Bergen was toen overwegend sterker en het Hoornsche doel kroop enkele malen door het oog van een naald. De uitvallen der Sportparkbewoners waren door het ver re opdringen der Bergen-achterhoede niet ongevaarlijk. Onder groote spanning kwam het einde met 11. Wielrennen. A. S. V. VICTRIX. Zondag hield Victrix een rit op de home trainer over 2 maal 1000 meter voor de A- en B-klasse en 2 maal 250 meter voor de C-klasse. De uitslagen waren: A-klasse: 1 H. Blok 821/5 sec., 2 Jan Ottenbros 83 1/5 sec., 3 W. Visser 87 1/5 sec., 4 W. de Zeeuw 87 3/5 sec., 5 K. Kusch 88 4/5 sec., 6 J. de Bood 90 sec. B-klasse: 1 R. Hiemstra 86 4/5 sec., 2 J. Alles 90 sec., 3 J. Mulder 92 1/5 sec., 4 Jb. Stroet 93 sec., 5 H. Stroomberg 94 1/5 sec., 6 Eil Harms 97 3/5 sec. C-klasse: 1 P. Egbergen 34 sec., 2 N. de Groot 35 2/5 sec., 3 C. Stroomberg 36 sec.. 4 K. Ooievaar 37 3/4 sec., 5 Jan Hennink 38 3/5 sec., 6 Blokker 40 2/5 sec. Kolven LANGENDIJKER KOLFBOND. De uitsalgen van de Zondag in Concor- dia gehouden kolfwedstrijd van den Lan- gendijker Kolfbond waren als volgt (cijfers tusschen haakjes zijn van de eerste ronde): Korps wedstrijd: derde klasse: Vrienden kring te Noordscharwoude 346 pt.; Gezellig Samenzijn te Zuidscharwoude (340) 338 pt.; Op Maat te Zuidscharwoude (359) 334 pt.; Ons Genoegen te Noordscharwoude (321) 252 pt. Tweede klasse: Vriendenkring te Noord scharwoude (355) 398 pt. £ucfitoaact ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikte Zaterdag de „Emoe" Rangoon, de „Oehoe"' Basra en de „Zilverreiger Napels. Op de thuisreis landde de „Pelikaan" te Athene, de „Valk" te Jodhpur en de „Nan- doe" te Medan. DE ENGELSCHE VAKPERS OVER DE FOKKER D. 23. De beide Engelsche luchtvaartbladen „Flight" en „The Aeroplane" laten zich in hun afleveringen, gewijd aan de Parijsche luchtvaarttentoonstelling, zeer gunstig uit over de Fokker D. 23, het nieuwste jacht vliegtuig dat geëxposeerd is op de zestiende luchtvaartsalon te Parijs. „Fligiht" zoowel als „The Aeroplane" zijn van meening, dat „Fokker de eenige nieuwigheid op de tentoonstelling heeft na melijk een twee-motorig jachtvliegtuig. Van alle éénpersoonsjagers is de Fokker D. 23 wel het meest origineele cn belang wekkendste ontwerp". „Flight" vergelijkt vervolgens dit type met een één-motorig jachtvliegtuig en komt tot de conclusie, dat het zicht bij de D. 23 veel gunstiger is dan bij de bestaande jagers en dat door de tandem-opstelling der motoren de verschillende manoeuvres sneller kunnen worden uitgevoerd dan bij één-motorige jagers. Rechtszaken ZIJN ECHTGENOOTE VERMOORD. De Maastrichtsche rechtbank behandeidc v; nmorgen de zaak tegen den 26-jarigen mijnwerker W. J. G., wonende te Ehren- steinKerkrade, ten huize van zijn schoon ouders, als verdacht van schuldig te zijn aan den gewelddadigen dood van zijn 25- jarige echtgenoote M. E. V. In den nacht van Dinsdag 27 op Woens dag 28 September was de verdachte laat in den nacht naar huis gekomen. Eenigen tijd later hoorden huisgenooten rumoer in het slaapvertrek van het echtpaar. De zoon van P. J. V., dus een broer'van het slacht offer, die was gaan kijken wat er aan de hand was, vond de vrouw bij het overhoop gehaalde bed, terwijl in het slaapvertrek een begin van brand was, waarbij ook de vrouw door het vuur was gewond. De vrouw bleek reeds dood te zijn. Het slacht offer had verschillende brandwonden, o.a. in het gelaat. De vermoedens der politie, dat de brand niet alleen oorzaak was van den dood der vrouw, werdén bevestigd door de resultaten van den doodschouw. Twee dokters consta teerden n.1. sporen van wurging aan den hals van het slachtoffer. Ook het begin van brand in de slaap kamer was verdacht, en het onderzoek bracht aan het licht, dat zich op de bedde- plank, op dekens en op het ondergoed van de verslagene, petroleum-resten bevonden. De echtgenoot W. J. G.( die hardnekkig bleef ontkennen aan den gewelddadigen dood zijner vrouw schuldig te zijn, werd niettemin in voorarrest gehouden. Het rapport, dat de heer J. van Waege- ningh, scheikundige te Maastricht, naar aanleiding van het door hem ingestelde bloedonderzoek heeft opgemaakt, blijkt mede-oorzaak te zijn geweest, dat in de dagvaarding aan verdachte W. J. G. is ten laste gelegd moord, door opzettelijk en gewelddadig de keel van het slachtoffer te hebben dichtgedrukt, tengevolge waarvan de dood door verstikking bij de vrouw is in getreden, subs. poging tot moord, waarbij de uitvoering van het voornemen van verdachte om zijn vrouw van het leven te berooven, niet is voltooid door de omstan digheid, dat de dood daardoor niet is inge treden. In het tweede deel van de tenlastelegging wordt voorts aan verdachte opgelegd de be schuldiging van opzettelijke brandstichting, zulks primair om sporen van de wurging te verbergen, subsidiair met het gevolg, dat het reeds bewustelooze slachtoffer door ver stikking om het leven is gekomen. Twintig jaar geëischt. Het O.M. bij de rechtbank te Maas tricht eischte tegen den mijnwerker twintig jaar gevangenisstraf. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 2 December 1938. Overtredingen van de motor en r ij w i e 1 w e t P. S. te Bergen; 2 boete of 1 week tuchtschool; J. D. te Ég- mond a. d. Hoef, 3 boete of 1 week tuchtschool; A. C. W. te Amsterdam, 1 boete of 1 dag hechtenis; P. A. v. A. te Haarlem, W. de Z. te Alkmaar, E. B. te Heiloo, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis; D. R. te Akersloot, 2 x 1 boete of 2 x 1 dag hechtenis; A. de J. te Alkmaar, J. v. d. H. te Alkmaar, E. B. v. P. te Heemstede, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis; J. M. te Uitgeest, 2.50 boete of 2 dagen hech tenis; J. M. te Hcerhugowaard, U. K. te Noordscharwoude, B. S. V. te Zijpc, G. de J. te Schagen, W. O. te Ilpendam, R. N. te Broek op Langendijk, ieder 3'boete of '2 dagen hechtenis; E. W. te Oostdongera- deel, A. D. te Oterleck, G. S. te Rijsburg, P. G. S. te Anna Paulowna, S. V. te Scha gen, S. S. te Schagen, F. N. P. te Medem- blik, P. de W. te Bergen, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis; G. P. te Alkmaar, 3 -f 1 boete of 2 en 1 dag hechtenis; K. E. v. d. M. te Haarlemmermeer, 2 x 2 boete of 2 x 2 dagen hechtenis; D. M. te Sint Pancras 4 boete of 4 dagen hech tenis; H. J. D. te Schagen, 3 -f- 2 boete of 2 en 1 dag hechtenis; B. de V. te Alk maar, '5 boete of 3 dagen hechtenis; H. C. E. te Alkmaar 3 -f- 2 boet„ of 2 en 2 dagen hechtenis ;C. P. Ij. te Zuidschar woude 6 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen van de poli tieverordeningen: W. 1. te Krom menie, A. H. te Alkmaar, ieder 1 boete of 1 week tuchtschool, J. H. te Uitgeest 2 boete of 1 week tuchtschool; J. Chr. V. te Amsterdam, 1 boete of 1 dag hechte nis; P. W. te Leeuwarden, J. K. te Gronin gen, H. J. M. te Bergen, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis; J. A. te Alkmaar, J. O. te Alkmaar, N. D. te Leiden, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de arbeids wet J. N. te Alkmaar, 4 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van de vissche- r ij wet: J. v. Z. te Oude Niedorp 10 boete of 8 dagen hechtenis. Overtreding van het rijks- wegenreglement: A. de B. te Amsterdam, 2 boete of 1 dag hechtenis. Overtreding vanhetbinnen- aanvarings reglement: H. E. te Schoonoord, 2 boete of 2 dagen hechte nis; D. S. te Rotterdam 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. Overtredingvan a rtikel 44 van het wetboek vanstraf recht (het niet verschijnen als getuige): Th. B. te Berkhout 5 boete of 3 dagen hechtenis. JkovUiciaal Tlieum De L.E.T.T. wordt niet opgeheven. In de Zaterdagavond gehouden ver gadering is besloten om de L.E.T.T. niet op te heffen. Wie geen vreemdeling in Jeruzalem is, zal zich herinneren de jaarlij ksche land- en tuin bouwtentoonstelling en het daaraan verbon den concours-hippique, dat gloriedagen heeft beleefd en honderden bezoekers trok. Het is er mee gegaan als soortgelijke vereenigingen, die het slachtoffer werden van de crisis. Hierbij kwam minder bezoek, de lotenver- koop (de levensader van de L.E.T.T.) ging minder vlot en de minister maakte het nog moeilijker door aan de voorwaarde voor het houden van een verloting te verbinden, dat een belangrijk deel van de baten bestemd moesten worden ten „algemeenen nutte". En de „doodsteek" van de eens zoo bloeiende vereeniging was de moeilijkheid met de laatste verloting, waar we maar over zullen zwijgen. Het oude bestuur legde het bijltje neer, doch de schuld bleef. Een nieuwe com binatie, waaronder eenige oud-bestuursleden, besloot om opnieuw te beginnen en wel met een 3-daagsche tentoonstelling. Door ver schillende onvoorziene omstandigheden en een te groote opzet is het bij één tentoon stelling gebleven. In begin 1937 werd nog een jaarvergadering gehouden (welke in Oc- tóber 1936 had moeten plaats hebben) en verder hoorde men niets meer. Wel is in het bestuur overwogen om in 1937 nog een kleine tentoonstelling te houden, op de Kor- telingen of op den ouden rijksweg, doch men had de zekerheid, dat de minister geen goed keuring voor een verloting zou geven en de kans, dat men de loten zou verkoopen, zou ook gering zijn. Wel mompelde men van een tekort, doch tenslotte verstomden ook die ge luiden en de L.E.T.T. scheen „begraven". Het thans fungeerende bestuur had weinig interesse voor vergaderen, doch een be stuurslid hield aan, een bestuursvergadering werd gehouden en z.h.st. werd besloten om aan de vergadering voor te stellen om de vereeniging te liquideeren. In de Zaterdagavond gehouden vergade ring waren van de 17 leden (wie contributie betaalt wordt als lid beschouwd) in totaal 7 personen aanwezig. Voor deze vergadering waren uitgenoodigd de obligatiehouders, do oud-voorzitter en de oud-eere-voorzitter, burgemeester van Foreest. Slechts één obli gatiehouder gaf acte de présence. De voorzitter, de heer A. Schrooder, open de, heette welkom en hoopte, dat de beslui ten mogen zijn in het belang van de aan wezigen (van de L.E.T.T. zou spr. maar niets zeggen). De secretaris, de heer T. Kostelijk, gaf een schema van de oude schuld, onge veer 500 aan de obligatiehouders. Door het oude bestuur zijn de 37 aandeelen a 10 be nut om de oude schuld, waarvoor 6 bestuurs leden aansprakelijk waren, af te lossen. Aan de Boerenleenbank is een schuld van pl.ni. 100 plus 40.92 rente. In kas was 1 143,72. Het nieuwe bestuur is niet verantwoordelijk voor de oude schuld. Wanneer men nu het kassaldo van de nieuwe schuld aftrekt, dan is ongeveer 150 meer schuld dan bezittin gen. Echter is er nog materiaal, o.a. zeilen en eenige onafgehaalde prijzen, zoodat de onge dekte schuld niet zoo groot is, ongeveer 25 hoofdelijke schuld voor elk bestuurslid. De voorzitter stelde voor om de vereeni ging op te heffen en volgens de statuten het bestuur met de liquidatie te belasten. Over de afwikkeling van de schuld werden uit voerige debatten gevoerd. Uiteindelijk stelde de heer van Gemeren voor om den inven taris te verkoopen, voor zoover mogelijk de schuld bij de boerenleenbank af te lossen en de vereeniging, die nog 9 jaar kan bestaan zonder verlenging van de statuten, te laten voortbestaan. Wellicht, aldus spr., verschijnt er nog een „ster", die het aandurft om een tentoonstelling te houden. De voorzitter: Maar dan zou een nieuwe combinatie de oude schuld moeten over nemen en daarvoor zal men wel feestelijk bedanken. Verschillende bestuursleden ble ken geen bezwaar te hebben om de vereeni ging te laten voortbestaan, mits men geen niguwe schuld maakte, den inventaris ver kocht en in deze maand contributie ging innen. Hoewel het dag. bestuur eerst bezwa ren maakte, gaf het zich althans voorloo- pig gewonnen. Hierna werd besloten om de vereeniging niet te liquideeren en na den verkoop van den inventaris en de prijzen, de obligatiehouders bijeen te roepen om de schuld bij de boerenleenbank af te lossen. Hierna werden een 7-tal onafgehaalde prij zen verkocht voor f 11.20. Uitslag verloting. Onder overweldigend groote belangstel ling had Zondag de verloting plaats van de r.k. school ten bate van het St. Nicolaasfeest voor de schoolkinderen. Alle 2500 loten wa ren in enkele dagen verkocht. De hoofdprijs, een bon ter waarde van 25 te besteden bij de middenstanders te Heiloo, viel op 1520 en werd gewonnen door den heer A. Olgers. Twee jaar geleden won O. ook den hoofd prijs. Mond- en klauwzeer. In de afgeloopen week is het aantal gevallen van mond- en klauwzeer in Zijps gestegen van 319 tot 320. Hiervan zijn in middels ongeveer 220 gevallen als hersteld aangegeven. Eervol ontslag verleend. Aan den heer D. van der Zee, tot voor kort jachtopziener te St. Maartensbrug in deze gemeente, is bij beschikking van den minister van justitie, eervol ontslag ver leend als onbezoldigd rijksveldwachter. £a*uU ettJ-uUtlouw DISTRICT NOORD-HOLLAND /AN DEN NED. TUINDERSBOND. In de te Alkmaar gehouden ver gadering van den Nederlandschen Tuin- dersbond waarvan wij reeds een verslag publiceerden, werd tenslotte een motie aangenomen, waarin wordt vastgesteld, dat de onvoldoende tuir.derssteun, zoomede de minder goede opbrengst der vroege aardappelen, de zeer lage koolprijzen, de debacle in dezen herfst met de bloemkool, de misoogst der boonen in Kennemerland, de slechte uitkomsten der bedrijven rond om Amsterdam, de zeei laag gestelde minimumprijzen van bloemen en potplan ten te Aalsmeer, terwijl de e laatste voor steun in het geheel niet in aanmerking komen, zoomede de telers van tuinzaden, waarvoor geen maatrege is getroffen, maakt da', de toestand zoo precair is als nooit te voren. Dringt er dan ook bij de regeering ten sterkste op aan, om aan dezen onhoudbaren toestand een einde te maken door: a. voor alle tuinbouwproducten, ook voor de bloemisterijproducten, zoomede voor de diverse geteelde tuinzaden, een prijs te bepalen en de vele misoogsten in een juistgestelden productieprijs te doen opvangen b. om in den directen nood te voorzien en een sociale steunregeling in te stellen, die het voor zeer velen mogelijk zal maken om dezen winter in het levensonderhoud van hun gezinnen te kunnen voorzien. DE STEUNVERLEENING AAN KLEINE TUINDERS. De minister van Sociale Zaken heeft een circulaire gezonden aan de gemeentebestu ren betreffende extra-hulp aan kleine tuinders. De minister deelt mede, dat de kleine tuinders, die volgens een vorige circulaire onder de groepen b. en c. kunnen worden gerangschikt, ook voor het jaar 1938 voor extra-hulp (b-steun) in aanmerking mogen worden gebracht. In verband hiermede wordt vanwege het departement van Economische Zaken voor de steunverleening b over 1938 beschikbaar gesteld een bedrag van 7/12 x f 1,50, af gerond 0,90 per b-tuinder en een bedrag van 7/12 x f 3 1,75 per c-tuinder, be rekend naar de aantallen b- en c-tuinders op Zaterdag 27 Augustus j.1. (bij de be schikbaarstelling van deze gelden is reke ning gehouden met het feit, dat de steun verleening voor kleine tuinders eerst met 1 Juni 1938 is in werking getreden). De b-tuinders moeten, voor wat betreft de verstrekking van extra-hulp, evenals de b-boeren, werden gerangschikt bij de on dersteunde, of in werkverschaffing ge plaatste werklooze arbeiders, terwijl de c-tuinders hiervoor een afzonderlijke groep vormen. KALENDERS. De Eerste Hollandsche Levensverzeke- rings-bank N. V. te Amsterdam geeft een fraaien kalender uit, in blauw, zwart en grijs gedrukt, op welks maandbladen een afbeelding van het gebouw der bank voorkomt. Een kalender met een fraai schild een zomersch boschlandschap in kleuren wordt dit jaar door de R. V. S. te Rotter dam uitgegeven. De Eerste Nederlandsche (met de Nieu we Eerste Nederlandsche) verzekerings maatschappijen te Den Haag bréngen dit maal een fraaien verjaardagkalender met kleurige, goed geteekende opnamen van kinderen. Er is ruimschoots gelegenheid om alle gedenkdagen aan te teekenen. JiacktAedchteti DE VEEMARKT. ALKMAAR, 5 Dec. 1938. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij- zen als volgt: 5 Paarden, prijs niet geno teerd; 100 Vette koeien 160—290, han del redelijk; 23 Graskalveren 4055; 40 Nuchtere kalveren (slacht) 6—18- 46 Vette schapen 22-ƒ 27; 305 Vette varkens 51 cent per K.G. handel redelijk. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT AMSTERDAM. 5 Dec. 1938. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 445 Vette koeien 1Q 78 cent, 2e kw. 62—66 cent en 3e k cent per K.G. slachtgew.; 85 Melk W' 5°"~-60 koeien 180—280; 39 Vette kal" e" kalf- kw. 76-88 cent en 3e kw. 64-74 n' K.G. levendgew.; 93 Nuchtere k-,: °ent per 10; 91 Schapen 14-/ 27. 3/T" f 7 Vette varkens 57—58 cent Der K r> ,kens. gewicht. s7acht- DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPpt PRIJZEN rtr^UL- AMSTERDAM, 5 Dec. 1938. Op de b gehouden markt waren aanvoer en den als, volgt: Noordholl. Bevelanders /rif11 1.80, eigenheimers 1.80—i qn 5~~ eigenh. 2.10—2.25; Andijker bi/ bl' 2.20—2.40, bonten .2.30-/ 2 40 "w°n zandaardappelen 2.80—3.i5; An^ ~fn" lowna zandaardappelen 2.50— Drentsche zandaardappelen 2_f Friesche bintjes 1.90—210 bi 2.602.80; Zeeuwsche bintjes /f1 2.10, Bevelanders 1.80—2 10 hia 2.60—2.80, bonten 2.40—2.60 n heimers f 2—2.10, blauwe eigenh f2 2.40 en poters 1.60—i.80;* Bonk/ 1.60-1.80. Alles per H.L. Aanvoer 241000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Dec 103a 19000 K.G. Roode kool 1.30i 40- K.G. Gele kool 1.30; 52300 K.G D wiT kool l-f 1.30; 1100 K.G. Savoye k/i 2.30; 4725 K.G. Uien 3.60-f 3.80 erovl f 3.503.70; 250 K.G. Bieten 1.50- 24nn str. Andijvie 1.40—2; 1800 K.G. Knol selderij 1. NOORDSCHARWOUDE, 5 Dec. 1933 (Noordermarktbond). 1900 K.G. Roode knni 1.30; 13300 K.G. Gele kool i.30- 68200 K.G. D. witte kool 1—1.10; 1000' K.G Uien f 3.60, grove uien f 3.60. WARMENHUIZEN, 3 Dec. 1938. Roode kool 1.30ƒ2; Gele kool 1.301.50; witte kool 11.30; Drielingen uien 2.60 2.90,uien 3.60—3.90, grove uien 3 60 3.90; Peen 2—2.50. Aanvoer: 133800 K.G. Roode kool; 29900 K.G. Gele kool; 27700 K.G. D. witte kool" 3850 K.G. Uien; 525 K.G. Peen. Staalslotetii (Niet officieel) 2e klasse, le lijst Trekking van Maandag 5 December 1938 Hooge Prijzen 20.000.— 15650 5.000.— 3276 2.000.— 7772 1.000.— 3845 4431 5146 14912 20651 400.— 1562 11424 17519 100.— 1387 1588 4343 6028 10487 14210 14281 16735 19490 Prijzen van 30. 1002 1041 1046 1130 1161 1200 1222 1235 1236 1244 1252 1266 1286 1293 1307 1333 1349 1358 1363 1382 1399 1419 1442 1461 1490 1498 1560 1561 1592 1599 1610 1617 1629 1630 1675 1736 1774 1802 1811 1823 1827 1865 1888 1893 1963 1967 2121 2230 2234 2270 2275 2313 2366 2379 2387 2409 2457 2468 2477 2543 2551 2641 2746 2771 2786 2817 2849 2860 2873 2895 2940 3055 3059 3086 3087 3147 3217 3219 3232 3240 3257 3356 3362 3385 3420 3476 3537 3562 3566 3597 3600 3603 3645 3663 3669 3670 3706 372 1 3732 3752 377 1 3794 3833 3852 3916 3959 3962 4037 4100 4123 4125 4136 4253 4275 4371 4382 4388 4423 4489 4491 4551 4552 4582 4604 4621 4703 4704 4713 4766 4789 4807 4845 4850 4860 4874 4876 4891 4926 4973 5022 5057 5066 5085 5099 5114 5116 5130 5327 5336 5364 5365 5366 5392 5420 5435 5553 5554 5648 5655 5673 5681 5698 5746 5758 5827 5828 5880 5926 5927 5928 5932 5990 6014 6020 6078 6085 6089 6110 6131 6154 6160 6194 6260 6314 6318 6324 6325 6328 6370 6467 6503 6607 6621 6636 6674 6745 6848 6890 6923 6943 6966 6985 7112 7113 7162 7196 7239 7281 7292 7323 7352 7359 7396 7417 7434 7442 7459 7468 7471 7480 7506 7558 7563 7585 7614 7832 7640 7647 7686 7742 7791 7817 7830 7949 7960 8002 8010 8070 8144 8153 8206 8209 8265 8287 8323 8350 8380 8412 8445 8446 8458 8559 8613 8626 8652 8690 8691 8707 8708 8721 8732 8754 8761 8773 8782 8801 8802 8816 8866 8872 8931 8941 8964 9040 9049 9066 9084 9157 9176 9207 9291 9296 9300 9306 9328 9431 9454 9461 9579 9610 9613 9631 9664 9666 9674 9637 9701 9723 9724 9767 9794 9798 9822 9836 9841 9866 9882 9913 9954 9985 9997 10035 10059 10098 10100 10148 10166 10169 10174 10202 10207 10237 10242 10254 10290 10295 10300 10322 10331 10341 10354 10357 10374 10379 10398 10455 10460 10467 10469 10477 10497 10522 10523 10525 10528 10543 10559 40636 10698 10821 10882 1092o 10948 10993 11076 11098 11176 11187 11201 11202 11300 11364 11399 11457 11566 11574 11606 11642 11654 11655 11672 11676 11693 11761 11786 11793 11811 11813 11818 11824 11840 11854 11863 119-4 11985 12022 12045 12127 12136 12147 12183 12206 12214 12229 12237 12280 12281 12282 12377 12389 12381 12421 12459 12482 12487 12575 12609 126JJ 12614 12654 12666 12680 12687 12735 12766 12<" 12783 12791 12805 12877 12884 12912 12955 12W» 12963 12967 13010 13020 13074 13111 13124 13250 13293 13326 13409 13427 13437 13481 1349 13501 13506 13522 13573 13585 13587 13624 136 13702 13706 13778 13805 13948 13950 13958 133- 13997 14016 14101 14111 14203 14211 14213 14 14284 14297 14305 14382 14384 14400 14403 14 14481 14484 14495 14501 14502 14512 14551 1 14570 14657 14706 14725 14737 14739 14818 1 14838 14889 14960 14990 15011 15037 15040 15085 15088 15098 15226 15283 15332 15407 15514 15535 15556 15595 15602 15630 15650 15881 15883 15886 15907 15919 15929 15996 16034 16069 16095 16120 16163 16168 W' 589 16302 16362 16380 16409 16421 16425 165 16612 16711 16739 16750 16774 16788 167 16834 16845 16855 16870 16883 16887 169 16997 17001 17069 17162 17204 17207 172 17279 17313 17330 17363 17377 17390 17 g 17515 17523 17525 17551 17553 17601 1lgo44 17671 17693 17697 17866 17951 17990 1 Jg465 18128 18280 18331 18354 18358 18433 1 lggg3 18481 18495 18500 18588 18610 18622 1 lg953 18706 18722 18730 18734 18770 18882 l9266 19004 19046 19048 19127 19146 19244 j939l 19273 19296 19308 19352 19361 19368 jg53i 19423 19444 19452 19458 19484 19505 19549 19601 19636 19666 19668 19670 19960 19729 19802 19805 19812 19828 19847 20l83 19997 20034 20058 20120 20125 20160 203l9 20211 20228 20233 20234 20251 20270 2046a 20358 20373 20430 20436 20438 20443 205l4 20488 20496 20497 20508 20515 20524 2ö847 20592 20609 20612 20613 20770 20796 21057 20856 20906 20916 20933 20982 21003 2l30ö 21088 21094 21137 21163 21193 21240 2,51i 21322 21328 21351 21388 21406 2141 g ,^94 21546 21548 21550 21558 21586 216 2l84l 21715 21738 21756 21807 21813 2182 21921 21982

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8