BIJBELLEZING NETTE WERKSTER DIENSTMEISJE, OUDE NIEDORP URSEM GROOTSCHERMER Glimlachje EGMOND BINNEN AKERSLOOT DANKBETUIGING. C. ADMIRAAL, Hedenavond 8 uur Ds. WARNERS. üfcKSrt BLAD. Dit bedrag kan zeker verdrievoudigd wor den, tenzij, wat wel zeer wenschelijk is, B. en W. een ruim gebruik zullen maken van de door den raad aan het college verleende bevoegdheid om ontheffing van deze voor bet cultureele leven van Bergen zoo funeste belasting te verleenen. Hoewel Ged. St., gezien het feit, dat voor het sluitend maken van de begrooting een extra uitkeering van het rijk noodig is, niet hebben toegestaan, dat gelden voor school feesten worden uitgetrokken, hebben B. en W. daarvoor toch een bijdrage van 15 cent per kind uitgetrokken, hetgeen een uitgave van f I56 zal vorderen. B. en W. veronder stellen, dat Ged. St. daartegen geen bezwaar zullen maken. Voor het zoo nuttige schoolzwemen (Ged. St. hadden zich het vorig jaar ook verzet, dat daarvoor gelden op de begrooting worden geplaatst) is ditmaal geen cent uitgetrokken. De raad zal o.i. goed doen, dat wel te doen, omdat in Bergen zoo bij uitstek gelegenheid bestaat voor weinig geld de jeugd het zwem men te leeren, hetgeen, in noodgevallen, de badplaats zoo zeer ten goede kan komen. De werkloosheidslasten, zijn ondanks het feit, dat straks vele werkloozen arbeid bij het vliegveld zullen vinden, belangrijk hooger geraamd. In dit verband betreuren wij het, dat in deze begrooting geen werken zijn opgenomen. Werk is altijd beter dan steun, ook voor den middenstand. De steun veroorlooft de werklooze slechts het aller- noodigste te koopen, terwijl de arbeiders het geld, dat zij werkende verdienen, laten rou- leeren, hetgeen den middenstand ten goede komt. Ons dunkt het wenschelijk, dat een begin van uitvoering wordt gemaakt met de uit voering van het uitbreidingsplan. De ringweg om Bergen van de Fransch- man naar Schoorl, lijkt ons daarvoor met behulp van het werkfonds een prachtig object, dat bij de tot standkoming aan het toerisme in Bergen, ook meerdere mogelijk heden biedt. Iedereen, die bekend is met de uitbreiding van de werkzaamheden ter secretarie, weet, dat het tegenwoordige raadhuis al eenige jaren te klein is. Ook B. en W. weten dit en wij hadden bij deze begrooting verwacht, dat het college eindelijk eens met plannen voor den bouw van een nieuw raadhuis naar voren waren gekomen. De bouw materialen zijn nog goedkoop, de rentestan daard is laag en de werkloosheid is groot. Te Egmond aan Zee, te Egmond-Binnen en te Medemblik, gemeenten met een kleiner zielental, gaat men met benulp van het Werkfonds nieuwe raadhuizen bouwen. Te St Pancras, Zuid- en Noordschermer en Zijpe en Heiloo breidde men het vorig jaar de raadhuizen uit, terwijl men in de Anna- Paulowna, eveneens een gemeente met een klejner zielental, een nieuw raadhuis bouw de. Het raadhuis in Bergen, dat in 1902 ge bouwd werd. toen Bergen nog slechts 1600 zielen telde en berekend was voor een zielental van 4000, is afgeschreven en zeker nog wel voor andere doeleinden te benutten. De Hertenkamp, kan gevoegelijk in het Natuurreservaat worden ondergebracht en ongetwijfeld zal de oud-burgemeester, uit liefde voor Bergen, zijn medewerking wel willen verleenen om de grond van de Her tenkamp voor een nieuw raadhuis te be stemmen, dan kan er in Bergen een ge meentehuis met een omgeving tot stand worden gebracht, dat voor de komende ge slachten getuigt van het vertrouwen der tegenwoordige gemeentebestuurders, in de toekomst van Bergen. Iets, dat getuigt van de liefde en de trotsch der bevolking op dit schoone dorp in Kennemerland. Wie oog heeft voor hetgeen Bergen behoeft, weet ook dat een nieuw Post- en Telegraaf kantoor tot de noodzakelijkheden behoort, dat althans uitbreiding van het bestaande, dat in 1908 werd gebouwd, toen Bergen 2000 inwoners telde, niet kan worden uitgesteld. De mogelijkheid daartoe bestaat, wanneer de gemeente aan de V. V. V. eindelijk een waardiger home verschaft. Moge de raad bij de behandeling van de begrooting blijk geven van meer durf, dan waarvan het college, bij de indiening van deze begroo ting, bljjk geeft. Kooltelling. Blijkens de deze week gehouden telling van stapelproducten waren de bij de L.T.B. leden aanwezige voorraden de volgende: roode kool 81 (62.3); witte kool 38.5 (44): gele kool 1.2 (2.4); uien 2 (0); Peen 1.3 (1.6) alles in wagons. De tusschen haakjes geplaatste getallen zijn die van het vorige jaar op denzelfden tijd. ouders aanwezig om St. Nicolaas nog eens te zien. Na eenige liedjes door de leerlingen ge zongen, hield de oude kindervriend een lange toespraak. Uit een dik boek met aan tekeningen, las hij alles op wat hij van elk kind wist. En dat was bijna altijd wat goeds. Daarna nog een kopje chocolade, een liedje en de oude Sint vertrok weer naar Spanje. Werkobject goedgekeurd. Het werkobject bij de r.k. begraafplaats en de wegverbreeding bij de kerk is goedge keurd, zoodat Maandag direct een 10-tai werkloozen te werk kon worden gesteld. Het uurloon is voor deze gemeente vastge steld op 26 ct. St. Nicolaasfeest. De goede Sint heeft hier Dinsdagmiddag zijn jaarlijksch bezoek gebracht, vurig ver wacht door de kinderen. Ook waren veel „Zeg tegen die lui, dat ze ophou den noten met de voeten te kra ken!" Diepspitregeling. De minister van sociale zaken heeft zijn goedkeuring gehecht aan een diepspit regeling op gronden van particulieren in deze gemeente. De gemeente zal 75 pCt. van de loonen en van de vergoeding wegens re genverlet aan belanghebbenden mogen uit betalen, benevens 100 pCt. van daarvoor in aanmerking komende vergoedingen en toe slagen, welke door hen aan te werk gestelde werkloozen worden uitbetaald. Met de dagelijksche leiding moet de Ne- derlandsche Heidemaatschappij belast wor den. De hieraan verbonden kosten moeten belanghebbenden geheel dragen. Voorts moeten belanghebbenden dragen de kosten, voortvloeiend uit toepassing van de Onge vallenwet, de Invaliditeitswet en de Ziekte wet, voorzoover deze laatste kosten niet op de arbeiders worden verhaald (hoogstens 1 pCt. der premie Ziektewet). Voor dit Werk is door den minister van sociale zaken toegestaan een bedrag van 4763, dat niet mag worden overschreden. Kerst gave. Vanwege het Gasthuisfonds zal dit jaar aan behoeftigen weder een Kerstgave wor den uitgereikt, o.a. bestaande in een hoe veelheid accijnsvrii, gesmolten rundvet, aan gevraagd bij de Nederlandsche Zuivelcen- trale. Contact-commissie. Op de vergadering voor de contact-com missie voor huishoudelijke voorlichting ten plattelande waren vertegenwoordigd de volgende organisaties: Alg. Burg. Armbe stuur, Wit-Gele Kruis, de Hanze en de Ned. ver. van land- en tuinbouwarbeiders. Wegens ongesteldheid van den voorzit ter opende de secretaris de heer P. van Duin de bijeenkomst en verzocht aan mej Sloot, consulente van H. V. P., een uiteen zetting te willen geven van doel en aard der cursussen, aan welk verzoek werd voldaan. Het aantal deelneemsters moet ten min ste -15 bedragen, zijn er meer dan 30 dan wordt de cursus gesplitst. De cursus is toegankelijk voor deelne mers van iedere richting, leeftijd pl.m. 20 jaar en ouder. Er zijn 8 verschillende cursussen elk met een duur van 6 maal 2% uur (1 les per week) o.a. 3 cursussen voor koken, 1 voor tuinbouw (aanleg eenvoudige groenten- tuin), 3 naaicurssussen en 1 waschcursus. Kosten zijn aan de cursussen niet ver bonden, behalve de kook-cursussen die enkele centen per les kosten voor het aan schaffen van de benoodigde grondstoffen voor het eten. De commissie moet zorgen voor een ver warmd en verlicht lokaal, benevens voor eenige petroleumstellen en kookpannen. De aanwezigen overtuigd van het groote nut der cursussen besloten 'n vergadering te beleggen waar een der leidsters een uit eenzetting zal geven en waarna zal wor den vastgesteld welke cursus zal worden gegeven. Wadi Halfa bereikt. De Reiger bereikte op zijn tocht naar Zuid-Afrika om 10.15 uur Ned. tyd Wadi Halfa, op weg naar Khartoum. PASSAGIERSVLIEGTUIG IN JAPAN VERONGELUKT. Een Japansch Douglas verkeersvliegtuig is tusschen Foekoeoka in Kyoesjo en Tai- hokoe op Formosa ter hoogte van Naha, de hoofdstad van der} prefectuur Okinawa, neergestort. Het toestel bevatte acht passagiers en een bemanning van vier personen. Het lot van déze 14 inzittenden is nog onbekend. De luchtvaartmaatschappij, waartoe het toestel behoort, heeft een ander Douglas vliegtuig, alsmede twee motorbooten, naar de plek der onheils gezonden. De verongelukte machine was om 6 uur 30 van Taihokoe opgestegen naar Foekoeo ka. Om 9 uur 06 ontstond er een motor storing en zond het toestel S. O. S.-seinen uit. Daarop werden twee motorbooten uit gezonden. Gebleken is, dat het vliegtuig getracht heeft op één motor door te vlie gen, doch dat ook deze defect is geraakt, waarna de machine is neergestort. 2xluwietms J)E ZEEWOLF". Harmonie. De Amerikaansche film heeft menig „epos" van de kolonisatie en het pioniers leven gegeven dit is echter geheel nieuw en het speelt zich af tegen den imposanten achtergrond van de ijsbergen van Alaska. Het is een ruw en fantastisch leven dat hier geleid wordt en er zijn verschillende voortreffelijke Amerikaansche acteurs die de vooraanstaande figuren in dit drama van de yszeeën vertolken, zooals John Barry- more als de in dit verlaten land gevestigde uitgever van een lokaal blaadje, met zijn resten van universitaire opvoeding en zyn resten van 'n lang vergane mode George Raft en Henry Fondo als twee gezworen vrienden, die vanwege die zalmdiefstallen biina kwade vrienden worden en het niet worden, ofschoon zy bij een nachtelijke vechtparty elkander byna overhoop schie ten Louise Platt en Dorothy Lamour, de twee vrouwen, zonder welke geen film mo gelijk is en ten slotte: de zeehond. Een zeehond met gevoel, trouw en humor, die zoowel op het land als in het water de meest fantastische voorstellingen geeft die niet eenmaal met name genoemd wordt, terwijl hij de beste, de meest natuurlijke en meest ontroerende figuur is in deze met zooveel entrain gespeelde film. van zich kunnen doen spreken, doch zy moesten op het appèl ontbreken, waardoor wy ons helaas niet omtrent hun verrichtin gen hebben kunnen oriënteeren. Ook bij de heeren waren enkele goede krachten verhinderd, maar dat neemt toch niet weg, dat het kampioenschap van Mays ten volle verdiend was. Vrijwel zonder con currentie zwom hy zijn baantjes en eindigde met grooten voorsprong als eerste. De lijst der snelsten is als volgt: Deelnemers rug school crawl totaal Adspiranten-meisjes sec. sec. sec. sec. W. de Vos Rurchart 43.1 48.2 36.9 128.: C. de Vos Burchart 46.7 44.4 37.7 128. A. Wulp 45 49.4 35.6 130 Dames-leden M. van Maarleveld Adspiran ten-jongens P Wulp 36.2 38.2 30.6 105 G. Wulp 38 37.5 30.7 106 H. Kirkenier 46.8 49 37.9 133. Heeren-leden F. Mays 39.6 38.1 29.4 107. Ir. J. C. Koel 45.8 40 37 122. P. Vogtschmidt 49.4 44 35.3 128. 42.6 50.5 36.7 129. JiexMsiakm DIVERSE FILMS. City-theater. Het City-theater brengt deze week eiken avond een andere film. Bekende werken als De Goede Aarde, het leven van Louis Pasteur, Captain Bïood, De Witte Engel verschijnen nog eenmaal op het witte doek De gelegenheid om deze bekende films te gaan zien is dus nog open. Men profi- teere hiervan! A.s. Donderdag wordt geen voorstelling gegeven. Spoel £ucfitoaact ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was giste ren: uitreis: Zilverreiger te Rangoon, Buizerd te Alexandrië, Oehoe te Bandoeng; thuisreis: Torenvalk te Rangoon, Nandoe te Bagdad. Hedenmorgen is de Ibis met gezagvoer der van Veenendaal naar Indië vertrok ken. Aan boord bevonden zich 8 passagiers, t.w. 2 voor Calcutta, 2 voor Penang, 1 voor Medan, 2 voor Batavia en 1 voor Sydney. Voor de tusschentrajecten hebben geboekt: 1 passagier MarseilleJodhpur, 1 passa gier CalcuttaSingapore, 1 passagier Sin gaporePalembang en 2 passagiers Ba taviaSydney. Medegenomen werd 211 K.g. vracht, 433 K.g. briefpost en 13% K.g. pakketpost. DE TOCHT VAN DE „REIGER". Reeds voor half twaalf (plaatselijke tyd) heeft de Reiger gister te Athene een tus- schenlanding gemaakt, nadat de passagiers ruimschoots in .de gelegenheid waren ge steld van de lucht uit Acropolis te zien. Na de lunch vloog het toestel naar Cairo door, waar het, om 14.37 (Ned. tijd) is ge land. Gezagvoerder Scholte meldde, dat alles wel is aan boord en dat de stemming, me de dank zy het prachtige weer, uitstekend is. De derde etappe. De Reiger die op weg is naar Zuid- Afrika, heeft vanmorgen om 6.23 uur (Nederl. tijd) Cairo verlaten met bestem ming naar Wadi Halfa. Het toestel maakt geen tusschenlanding in Luxor. Het weer is prachtig. Om 7 55 uur seinde de geza 'voerder van het vliegtuig het volgende: „Hier dicht by Luxor onbewolkt. Vlieghoogte 2200 meter. Alles O. K.". Zwemmen WILLY DE VOS BURCHART OPNIEUW D.A.W.-KAMPIOENE. Naast het hernieuwde kampioenschap van Willy de Vos Burchart, hebben de gister avond verzwommen clubkampioenschappen drie nieuwe titelhouders naar voren ge bracht, namelijk Rie van Maarleveld, Piet Wulp en Frans Mays, resp. by de dames, adsp.-jongens en heeren. Hoewel verschillende wedstrydzwemmers helaas niet aanwezig konden zijn, lijdt het nochtans geen twijfel, dat de titels terecht zijn gekomen bij diegenen, die daarop het meeste aanspraak konden maken. Gelet op het moeilijke programma waren de tijden dikwijls zeer goed en was by velen vooruit gang te constateeren. Opvallend was daar bij, dat de winnaars der adsp.-meisjes en der adsp.-jongens een lagere totaaltijd hadden dan de resp. winnaars bij de dames en heeren. De strijd by de adsp.-meisjes was al bij zonder spannend en tot het allerlaatste oogenblik bleef men in het onzekere wie hier de sterkste was. Van Willy de Vos Bur chart was het dan ook een kranige prestatie om met de sterke bezetting van deze groep te zegevieren en daarmee haar kampioen schap te continueeren. Haar sterkste tegenstandster was ook nu weer Corry de Vos Burchart, waarbij zich 'n derde had gevoegd, namelijk Annie Wulp, die de D.A.W.-gelederen is komen verster ken. Elk der meisjes behaalde één overwin ning op de beide anderen, maar tenslotte bleek de totaaltijd van Willy de Vos Bur chart de laagste te zyn, zij het met gering verschil. Ook de nog zeer jeugdige Truusje de Ro ver is een goede aanwinst, vooral met borst- crawl, waarbij zij over een keurige, soepele slag beschikt. Haar tijd van 38.4 sec. is zeker veelbelovend. Annie Klünnen, die vierde werd, stelde iets teleur, maar kan ongetwijfeld beter. De meisjes Bus en Jekel toonden met school slag tot goede prestaties in staat te zijn. De dames-afdeeling was zeer slecht bezet. Rie van Maarleveld toonde zich echter haar kampioens-titel waardig met goede tijden voor rugslag en borstcrawl Interessant was de strijd by de adsp.-jon gens, waar de gebr. Wulp prachtige all- rounders bleken te zijn en dan ook met grooten voorsprong voor de anderen eindig den. Dank zij een snelle rugslagbaan kon Piet Wulp met 1 sec. voorsprong op zyn broer op de eerste plaats beslag leggen. Kirkenier toonde goede vooruitgang met rugcrawl en borstcrawl, terwijl Quast o.i. beter kan dan zijn 37 sec. met borstcrawl van gisteravond. In de eerste serie liet van der Pol een goeden soepelen slag zien, waardoor hij zijn prestaties aanmerkelijk verbeterde. Dijkstra en Imhülsen Jr. hadden nog wel VALSCHE KAARTJES VERKOCHT. Reederij voor belangrijke bedragen benadeeld. Geruimen tijd geleden kwam de hoofd stedelijke recherche een uitgebreid complot op het spoor. Een drukker vervaardigde op grooten schaal valsche toegangsbewijzen voor het stadion en bioscopen en valsche knipkaarten voor de veerdiensten van de firma Bergmann. Een inval in de drukkeri. had de arrestatie van den drukker tengevol ge. Als een sneeuwbal bleek het kwaad zich te hebben uitgebreid: de eene arrestatie volgde op de andere. Behalve eenige tus schenpersonen werd ook een aantal leden van het personeel van den veerdienst Berg mann ingerekend. De drukker en twee tusschenpersonen hebben op 16 November terecht gestaan, de eerste werd tot een jaar veroordeeld, de tus schenpersonen kregen ieder negen maanden gevangenisstraf. Gisteren zette de rechtbank de behande ling van deze omvangrijke zaak voort. Vijf jongemannen, die vroeger dienst deden als conducteurs op de veerbootjes, hoorden door den officier van justitie tegen zich eischen: een gevangenisstraf voor den tijd van één jaar, waarvan zes maanden voor waardelijk, met een proeftijd van drie jaar onder toezicht van een reclasseeringsinstel- ling. Voorts werd tegen een 28-jarigen schipper, vroeger by de genoemde reederij werkzaam een gevangenisstraf van een jaar geëischt. Tenslotte werd tegen een zesde conduc teur nog wegens diefstal en verduistering negen maanden gevangenisstraf geëischt. De verdediger van de verdachten bepleitte clementie. Jijdschtiftm ,Jlatuur en Mens". Enkele dagen geleden ontvingen we weer een aflevering van het bekende populair- wetenschappelyk tijdschrift Natuur en Mens gewyd aan de natuurwetenschappen en haar toepassingen. Deze aflevering, uitgave van de druk kerij „De Hofstad" te Den Haag, is weer, evenals de hieraan voorafgaande, keurig verzorgd, terwijl een aantal interessante vraagstukken aan de orde wordt gesteld. Van den inhoud noemen we artikelen over rupsen en vlinders, Indische reisherinne ringen, Steenplastiek in Simaloengoen,, en over „Glasstaafjes", die bij nad;r onderzoek de larven van de Vedermug blijken te zijn, Met tal van foto's en teekeningen is dit Novembernummer weer zoowel naar vorm als inhoud wél verzorgd. BREIBOEK „STEEK VOOR STEEK". Er is weer een nieuw nummer van de serie „Steek voor Steek" verschenen en ook dit bevat wederom een mooie collectie brei- modellen voor dames-, heeren- en kinder- kleeding, o.a. damesjumpers, vest, deux- pièces, japon, sjaal, handschoenen, onder goed, slip-over, enz., alle volledig en duide lijk beschreven volgens de bekende „steek- voor-steek" methode, met prachtige afbeel dingen van de modellen. Mackt&ecUhten N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 7 Dec. 1938. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: An dijvie 59, Bloemendaler kool 1.80 4, Boerenkool 1.90f 3.80, Bieten G.802, Gele kool 1.301 80, Groene kool 23.80, Prei 1.504, Roode kool f 1f 2.60 en Uien f 2.903.80 per 100 K.G.; Appelen 10.50, Druiven 1724. Spruiten 2.506, Tomaten 4.60— 11.20 en Witlof le s. 3.50—4.50 2e s. 1.50f 2.50 per 100 pond; Knolselderie 1.202.60 per 100 stuks; Peterselie 1.80—2, Selderie 0.70—1.50 en Wor telen 24 per 100 bos. AMSTERDAM, 8 Dec. 1938. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 251000 K.G. HOORN, 8 Dec. 1938. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 1 stapel kleine boerenkaas 22. Totaal 149 K.G. De handel was goed. NOORDSCHARWOUDE, 8 Dec. 1938. (Noordermarktbond). 96600 K.G. Roode kool 1.301.80; 26400 K.G. Gele kool 1.30— 1.50; 129300 K.G. D. witte kool 11.30; 10800 K.G. Uien 3.804.10, grove uien 3.803.90, drieling uien 3.10f 3.30, nep 5; 600 K.G. Pc. i 1.90—2.30, kleine peen 1.10—1.20; 600 K.G. BI. Eigenhei mers 2—2.50; 19200 str. Andijvie 0.80 1.40. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Dec. 1938. (Langendiiker Groentenvtiling). 23000 K.G. Roode kool 1.30—2; 121000 K.G. Gele kool 1.50-/ 1-80; 110000 K.G. D. witte kool f 1f 1.20; 3700 K.G Savoye kool 3.10-/ 3.80; 14400 K.G. Uien 3.80-/4 grove uien 3.50-/ 3.90, drielingen 2 60 -ƒ 3.20,- nep 5.10, stek 1.30-/ 2, 3100 K G Peen 1.80—/ 2.70, kleme peen 0.8U l; 2000 K.G. Bieten 1 -f 1-80; 9100 str. Andijvie f 1f 2.10. SCHAGEN, 8 Dec. 1938. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 3 Paarden f 100175; 17 Geldekoeien (mag.) f 100190; 20 Gelde- koeien (vette) f 200-/ 272.50; 12 Vaarzen iio190; 28 Graskalveren f 3057; 36 Nuchtere kalveren 6—18; 215 Schapen (vette) 20—27; 235 Overhouders f 10— 16; 5 Bokken en Geiten f 3—9; 8 Var kens (mag.) 27; 10 Varkens (vette) per K.g. 48—50 cent; 55 Biggen f 1017; 44 Konijnen en Kippen, prijzen resp. 0.50— 1.50 en 0.70—f 1. PURMEREND, 7 Dec. 1938. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardap pelen: blauwe 68—84 cent en Borgers 49— 61 cent per kist, 25 K.G.; Tomaten: A 11— 25 en C 5—/ 16 per 100 K.G.; Witlof 27 84 cent per 8 K.G.; Roode kool 1.30— 2.10 en Savoye kool f 1.30f 3.40 per 100 K.G.; Spruitkool 0.65—/ 2.40 per 15 K.G.; Boerekool 1734 cent per kist, 10 K.G.; Sla 1.30—2.70 en Andijvie 1.20—f 3 per 100 krop; Bieten 15—30 cent per kist; Wortelen 5062 cent per zak; Uien 7489 cent, uien drielingen 61 cent en Uien nep f 1.35 per 25 K.G.; Prei f 1.60—f 2.90 per 100 bos. Appels: Bramley Seedling 13—f 20, Notaris-appel 23, Present van Engeland 16f 28, Rei- nette, goud 14f 28, Reinette, oranje 11 20 per 100 K.G. Peren: Comtesse de Paris 16f 22, Gieser Wildeman 20 24 en Winterjan 14f 23 per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 7 Dec. 1938. 68400 K.G. Roode kool f 1.30—f 1.80; 22100 K.G. Gele kool 1.30—1.50; 20200 K.G. D. witte kool 11.30. DE EXPORT VAN EIEREN. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkw. In de week van 29 Nov. t/m 5 Dec. 1938 zijn voor uitvoer goedgekeurd: Naar Duitschland: 5.679.840 st. versche HolL kipeieren en 896.400 versche HolL eendeieren. Naar Engeland, kipeieren: versche HolL 15.545.020, Holl. Koelhuiseieren 1.572.120, HolL Geconserveerde 195.120 en 1.261.580 versche HolL eendeieren. Naar andere landen 1.007.490 versche HolL kipeieren. Totaal-aanvoer 26.157.570 stuks eieren. ,bi idoeclentiên Na een langdurige onge steldheid overleed heden, nog geheel onverwacht, onze lieve zorgzame Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer WILHELM WEBER, in den ouderdom van bijna 80 jaar. Alkmaar, C. A. WEBER— GEERLING. Leeuwarden, F. B. KESSLER-WEBER. Alkmaar, M. WEBER. Heiloo, J. C. WEBER. W. C. WEBER—COOLS en kleinkinderen. Alkmaar, 8 December 1938. Nassaulaan 29. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Zaterdag op de Gemeente Begraafplaats. Vertrek vanaf het sterfhuis nam. half drie. Voor de vele bewijzen van deel neming ontvangen na het overlijden van onzen Man en Vader, den heer betuigen wij onzen hartelijken dank. In het bijzonder aan Dr. Sluymer en de Zusters van het St. Elisabeth Ziekenhuis. WED. J. ADMIRAAL— KORVER. Alkmaar,Dec. 1938. Bierkade 13. Voor de vele blijken van belang stelling, bij onze 55-jarige echt- vereeniging ondervonden, betuigen wy, ook namens onze kinderen, onzen hartelijken dank. C. AKKERMAN. A. AKKERMAN—BAKKER. Schoorldam, Dec. 1938. Consistoriekamer Groote Kerk. Gevraagd een BOOMKAMPSTRAAT 6. Mevrouw De VriesWolterbeek Princesselaan 21, Bergen, vraagt voor direct een zelfstandig v. d. en n.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3