JIMSTERDAMSCHE BEURS PAM'S WONDERLIJKE AVONTUREN. LAATSTE BERICHTEN. 'n Winter zonder verkoudhede Duitschland verbreekt sportbetrekkingen met Nederland. Vorige koers heden Oslo K.N.I.L.M.-toestel in een remous. Ruim f 100.000 verduisterd. Bankdirecteur gearresteerd. BlROEK OP LANGENDIJK ^-ekl TWEEDE BLAD. I (ONGECORRIGEERD). De rijkssportleider von Tschammer und Osten heeft het besluit genomen, dat de sportbetrekkingen met Neder land voor onbepaalden tijd zullen wor den verbroken. Dit besluit houdt verband met het verbod, dat onlangs door burgemeester Oud werd genomen inzake het spelen van den voetbalwedstrijd Nederland Duitschland te Rotterdam. Het besluit van den Dultschen sport leider heeft betrekking op alle takken van sport en ook op die ontmoetingen, welke reeds waren vastgesteld. DE INBRAAK IN EEN PANDHUIS TE AMSTERDAM. Een verdachte aangehoudën. Rechercheurs hebben een Amsterdam- schen 23-jarigen werkloozen schilder in zijn woning op den Zeedijk aangehouden, die wordt verdacht van den grooten inbraak enkele weken geleden gepleegd in een par ticuliere bank van leening, gevestigd in de 2e van Swindenstraat te Amsterdam. Bij dezen inbraak werden uit de brandkast, waarvan de sleutel in een geldkistje op de eerste verdieping werd gevonden, gouden sieraden ter waarde van drieduizend gul den weggenomen. Bij huiszoeking zijn tal van inbrekers- werktuigen gevonden. De politie zet haar onderzoek in deze zaak, welke met deze arrestatie dicht by de ontknooping is gekomen, voort. DANK DER HULPCOMITÉ S. Het comité voor bijzondere Joodsche belangen, het protestantsch hulpcomité voor uitgewekenen om ras of geloof, het r.k. comité voor slachtoffers van ge loofsvervolging en het comité voor hulp aan buitenlandsche kinderen, spreken hun oprechten dank uit aan de leden van het Nederlandsch Jeugdleiders Instituut en aan hun medewerksters en medewerkers in alle plaatsen van Nederland voor de groote toewijding en opofferingsgezindheid, waar mede zij de vrijwillig opgenomen taak, om de collecte voor de vluchtelingen te orga- niseeren en uit te voeren, hebben vervuld. Een diepgevoelde dank gaat ook uit tot OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Donderdag 8 December 1938. Vorige koer» STAATSLEENINGEN. 3-3H NederL 1938 lOl'/w 3 Ned.-lndië 1937 99»/M 5)4 DuitschL '30 m. verkL 29'/» BANK-INSTELL1NGEN. Amsterd. Bank138s/« Handel Mij. Cert. v. 250 146>/< Koloniale Bank155 Ned. Ind. Handelsbank 131V» INDUSTR. OND. BINNENL. oft Alg. Kunstzijde Unie 39% Calvé Delft Cert. *®V8 Lever Bros. NederL Ford349 A Philips Gloeil. Gem. Bezit 2" INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel f,/6 Cities Service Generaal Motors 2Ï/16 Kennecott Copper 33'/w Republic Steel 17 /ie 5 '/j6 47i%f Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereea Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika JavaChina—Japan fijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. 1 1 1 1 lijn 473«/4 192 197'/, 84'Vs 57 165 304% 3178/8 77 301/s 11 10l/w 223V4 152 1271/, 148'/. 1067, 37. HU/. 89'/4 122% 118 211% 2617, 241 28'/j p/is 14 70T/, 4'/j6 laatst* 2.45-3.00 101% 997,8 287, 140 155 131% 387. 90'/, 141%-J 343* 218-9 39 25|-'7i« 52è-»/i« 5% 36xy,« 32'/. 16i-9/« 5% 46'%s-7 4% 467'/,-8 192 197 85 59 300 312-3 77 29'/, 10% 10 2207,4! 144 150% 104 3 111% 89'/, 122 1167, 210 257% 241 28 137, 137/, Ti §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers J4, heden y, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. New-York 1.83'%. 1.84 Londen 8.61 8.59)4 Berlijn 73.67 73.75 Parijs 4.85 4.84'/* Brussel (Belga) 31.01 30.96 Zürich 41.59 41.68 Kopenhagen 38.47 )4 38.37)4 Stockholm 44.45 44.30 43.30 43.20 allen, die door hun bijdragen de opbrengst der collecte zoo groot hebben gemaakt als de stoutste verwachting niet had durven hopen. „Het Nederlandsche volk heeft de aan zijn naam verbonden traditie, om uitge wekenen bij te staan in hun nood, op schit terende wijze gehandhaafd. Den ongeluk- kigen zal dat een lichtstraal zijn in hun ellende; ons geeft het besef, dat zoo tal loos velen achter ons staan, kracht voor den arbeid." Namens de comité's geteekend door: A. Asscher, prof. mr. V. H. Rutgers, prof. dr. J. Schmutzer, H. L. van Eeghen. VERDUISTERING DOOR DEURWAARDER. Het gerechtshof te Arnhem heeft van daag uitspraak gedaan in de zaak tegen G. K., deurwaarder te Terborg, die door de rechtbank te Arnhem was veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Het Hof heeft heden het vonnis vernie tigd en den verdachte veroordeeld tot ne gen maanden gevangenisstraf wegens het feit, dat hij van een bedrag van zesduizend gulden, dat hy van een dame in beheer had gekregen, 3600 gulden heeft verduisterd. Twee bestuurders en een passagier gewond. Tengevolge van een hevigen remous- klap tijdens de vlucht van Sydney naar Port Darwin (Australië) liepen de beide bestuurders van een Nederlandsch vliegtuig en een passagier, de heer C. van Vliet, uit Nederland afkomstig, ver wondingen op. Het toestel kon de reis naar Port Darwin voortzetten, waar het veilig is geland. De drie gewonde personen zijn per am bulance ter behandeling naar het ziekenhuis vervoerd. (Het moet hier betreffen een der Super Lockheed-toestellen van den geregelden lijndienst van de K.N.I.L.M., dat hedenoch tend uit Sydney naar Batavia was vertrok ken. Red.) De marechaussée van Emmercompas- cum heeft Dinsdagavond onder verden king van verduistering den landbou wer K. G. te Roswinkel, gem. Emmen, gearresteerd. De heer G. is directeur van de Coöp. Boerenleenbank te Roswinkel, bij welke bank een kastekort is geconstateerd, dat, naar wij vernemen, niet onaanzien lijk boven de honderdduizend gulden uitgaat. Het is nog niet mogelijk, het juiste be drag van het tekort vast te stellen, aange zien het accountants-onderzoek, dat van wege de justitie wordt ingesteld, nog niet beëindigd is. De gearresteerde nam in zijn woonplaats een zeer vooraanstaande positie in. Hy be hoort tot de best gesitueerde landbouwers en genoot het volste vertrouwen. Naar ons ter oore kwam, werden de boeken regelma tig bijgehouden en zou het tekort moeten worden toegeschreven aan een te gewaagd beheer van de aan de bank toevertrouwde gelden. De heer G. leefde overigens in geen enkel opzicht boven zijn stand. De aanhou ding heeft in wijde omgeving groot opzien gewekt. Naar wij voorts nog vernemen, had de bank een omzet van meer dan een millioen per jaar en werd zij geheel alleen door den heer G., die bovendien een groot landbouw bedrijf exploiteert, beheerd. De bank be hoort voorts tot de weinige instellingen van dien aard, die niet zijn aangesloten bij de Centrale van Coöp. Boerenleenbanken te Utrecht. De controle berustte daardoor uit sluitend bij plaatselijke landbouwers, die bestuurslid of lid van den raad van toezicht der coöperatie waren. Daar de heer G. uitgebreide bezittingen heeft, is het mogelijk, dat de gedupeerde spaarders voor het grootste gedeelte scha deloos gesteld kunnen worden. Bijzonderhe den zijn daaromtrent nog niet bekend. SPOORWEGARBEIDER DOOR DEN TREIN GEDOOD. Vanochtend is de 45-jarige gehuwde spoor wegarbeider T. Willems uit 's-Hertogenbosch bij zijn werkzaamheden aan den overweg te Orthen, nabij 's-Hertogenbosch, door een dieseltrein gegrepen en gedood. Het slachtoffer werd dertig meter meege sleurd en was op slag dood. UITGEVERIJ VOOR DUIZENDEN BENADEELD. Employé's van de firma voor de de rechtbank. Voor duizenden guldens aan boeken zijn in den loop van het vorige jaar en het begin van dit jaar door het personeel van gen groote uitgeverij en boekhandel te Amster dam gestolen. Heden stond een drietal ver dachten terecht voor de Amsterdamsche rechtbank. De eerste verdachte was een expeditie knecht van de firma, die de boeken uit het gebouw smokkelde. Hij legde een volledige bekentenis af en de officier van justitie vor derde een jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Het tweede geval betrof een jeugdige em ployé die zeven en dertig boeken zou heb ben gestolen. Dit aantal was bij een huis zoeking in zijn boekenkast aangetroffen. Hij echter legde geen bekentenis af. Hij ver klaarde ze deels gekregen, deels geleend te hebben. De directeur kon het niet over zijn hart verkrygen dezen jongen man van diefstal te beschuldigen, 't Gebeurde wel eens zoo verklaarde hij dat boeken werden uitge leend. En met Sinterklaas kregen ze wel eens boeken. De directeur veronderstelde, dat hij mis schien nonchalant is geweest. Hij kan echter moeilyk zeggen, dat ze gestolen waren. De officier van justitie vorderde teger. dezen ontkennenden verdachte een jaar ge vangenisstraf. De volgende verdachte, nauwelijks meer derjarig, bekende. Ook tegen hem luidde de eisch een jaar gevangenisstraf, met aftrek van de voorloo pige hechtenis. Eenzelfde eisch hoorde een jeugdige magazijnbediende tegen zich uit spreken. Tegen een jongeman uit Laren, die zich wegens heling en diefstal had te verantwoor den, vorderde de officier van justitie een jaar gevangenisstraf met aftrek van de voor loopige hechtenis. Een volgende verdachte trad op als „handelsreiziger" voor de dieven. Ruim 250 boeken waren door zijn handen ge gaan. Een gedeelte kon in zijn woning in beslag worden genomen, een ander deel had hij aan den man gebracht. In verdachte's kamer waren ruim 300 boeken aangetroffen voor een waarde van ongeveer 1200. Deze boeken had ver dachte naar hij beweerde in den loop der jaren gekocht. Ook enkele getuigen a décharge vertel den dit. De officier van justitie achtte het onaan nemelijk, dat verd. op een eerlijke wijze aan zijn boekenverzameling was gekomen. Wegens heling vorderde hij ook tegen dezen jeugdigen verdachte een jaar ge vangenisstraf met aftrek van de voorloo pige hechtenis. VOOR DE VERVOLGDEN OM GELOOF OF RAS. De vier ton bijna bereikt. Zevenhonderdvijftig gemeenten hebben thans de resultaten van de collecte ten bate van de vervolgden om geloof en ras bij het Nederlandsch Jeugdleidersinstituut bekend gemaakt. Het totaal van de door deze 750 gemeenten bijeengegaarde gelden beloopt een totaal van afgerond 395.000. Van nog 150 gemeenten zijn de resultaten nog niet bekend. Voor een gedeelte is in deze plaat sen op een later tijdstip gecollecteerd, ter wijl in onderscheidene andere plaatsen nog gecollecteerd moet worden. Van een totaal opbrengst van vier ton is men echter thans in ieder geval verzekerd. BELGISCHE MINISTER VAN ONDERWIJS NEEMT ONTSLAG. De Belgische minister-president Spaak heeft vanochtend den liberalen minister van onderwijs Dierckx ontvangen, die den pre mier verzocht, den koning ontslag aan te bieden. Bij het verlaten van het departement van buitenlandsche zaken heeft Dierckx ver klaard, dat zijn besluit zijn oorzaak vond in de „politieke feiten, die op het normale leven der regeering drukken". ANTI-SEMIETISME VEROORDEELD. Moderne cultuur De Haagsche rechtbank veroordeelde heden den „cultureelen redacteur" van het „Nationale dagblad" E. J. R., die 'n artikel in genoemd blad heeft gepubliceerd, dat beleedigend werd geacht voor de Joodsche volksgroep, tot een geldboete van 200 subs. 100 dagen hechtenis. Het O. M. had dezelfde straf geëischt en bovendien nog een voorwaardelijke ge vangenisstraf van twee maanden. EEN DUITSCH ANTWOORD AAN MACDONALD. De „Völkischer Beobachter" bespreekt de verklaringen van den Britschen minister van koloniën, MacDonald, over het koloniale vraagstuk. Het blad zegt, dat de redenen van MacDonald om de vroegere koloniën niet aan Duitschland terug te geven, niet steekhoudend zijn. De Britsche regeering aldus het blad heeft niets „af te staan", want zy en de Britsche dominions bezitten de koloniën niet, doch besturen ze slechts. Duitschland beschouwt zijn oude koloniën als zijn rechtmatig bezit. Het is Duitschland overigens onverschillig of „andere landen" bij de koloniale kwestie betrokken zijn. De Marianen ook? Duitschland eischt elk zyrjer koloniën te rug van het land, dat deze op het oogenblik bezit. De „vrijwillige meening der inlan ders", waaraan men thans aandacht wil schenken, is niet gevraagd, toen zij onder de overwinnende landen versjacherd zijn. In 1919 zouden zij zich, indien zulk een volks stemming al mogelijk zou zijn, stellig voor Duitschland hebben uitgesproken. DUITSCHLAND EN DE ITALIAANSCHE EISCHEN. De uitingen van sympathie voor Italië in de Duitsche pers naar aanleiding van de Fransche „provocaties" in Tunis worden in alle Italiaansche ochtendbladen gepu bliceerd. Men meent te weten, dat Italië tot nu toe niet geheel voldaan is geweest over zekere blijken van lauwheid in den steun, die de Duitsche pers inzake Tunis heeft verleend. Dit schijnt hierdoor te kunnen Dit is misschien te veel gezegd, maar het staat vast, dat bij een rege matige verzons: - mond met de antiseptische lvorol tandpas a, deze gezuiverd wordt van bacteriën e„ besmettingsgevaar van griep, keelpijn en verkoudheden zeer vermindert. Tub -- worden verklaard, dat Duitschland niet 't resultaat van Ribbentrops bezoek aan Pa rijs nadeelig heeft willen beinvloeden. Het is hier opgevallen, dat de campagne der Duitsche pers, evenals in de laatste dagen de Italiaansche bladen, meer aan dacht besteed aan de vermeende mishan deling van Italianen in Tunis dan aan de eigenlijke eischen van Italië. Deze zijn nooit geformuleerd en het gunstige oogen blik hiervoor wordt wellicht nog niet ge komen geacht. In Duitsche kringen wordt verklaard, dat de kwestie-Tunis nog niet te Berlyn is bestudeerd. Dit zou kunnen inhouden, dat Duitschland nog niet uitge maakt heeft, in hoeverre Italië gerecht vaardigd is in het naar voren brengen van zijn eischen. VROEGERE GPOE-LEIDER AFGETREDEN. Alle Russchen bladen bevatten het be richt, dat de vroegere volkscommissaris voor binnenlandsche zaken en leider van de Gpoe, Jesjov, „op eigen verzoek", zijn functie heeft neergelegd. Hij zal voortaan nog slechts het onbeteekenende volkscom missariaat voor verkeer te water beheer- schen. Tot zyn opvolger is aangewezen de vroegere Georgische partijvoorzitter, Berija. De eigenlijke oorzaak van het aftreden van Jesjov, is volgens het Duitsche nieuwsbureau, dat zijn methoden niet de gewenscht resultaten hebben opgeleverd. Berija is een bijzondere gunsteling van Stalin. Qemeentecoden De begrootingen voor 1939 behandeld. De gemeenteraad vergaderde Woens dagavond in het gemeentehuis. Het bericht van het gemeentebestuur van Koedijk, dat voor 1939 een bedrag van 50 is uitgetrokken als subsidie aan de te bou wen sluis alhier, gaf den voorzitter aanlei ding zijn blijdschap uit te spreken over dit besluit. Spr. hoopte, dat de drie andere ge meenten, welke om een subsidie van 100 per jaar gedurende 40 jaren, waren aange schreven, ook aan de sluis zullen bijdragen. De circulaire van den minister van bin nenlandsche zaken over den bouw van wo ningen voor groote gezinnen lokte een korte bespreking uit. Momenteel kunnen in deze gemeente geen woningen worden gebouwd. Bovendien hebben wy in de gemeente geen gezinnen die voor een zoodanige woning in I aanmerking komen. De voorzitter hoopte, dat het uitbreidingsplan oorzaak mag zyn voor den bouw van meerdere woningen, waardoor krotwoningen, welke thans nog in deze gemeente bestaan, kunnen worden op geruimd. Het verzoek van het hoofd der openbare lagere school, om een schooltandarts in de school te mogen toelaten, werd ingewilligd. Het raadsbesluit van 23 Dec. 1937, waarin werd besloten tot overdracht van het aan deel der gemeente in het gemeenschappelijk eiectriciteitsbedrijf, werd zoodanig gewij zigd, dat het wachtgeld, waarop de direc teur recht zou hebben, van 1320 tot 1056 teruggebracht wordt. Men besloot op voorstel van B. en W. kas- geldleeningen aan te gaan: voor de ge meente tot een totaal bedrag van f 30.000 en voor het gemeensch. gasbedrijf tot een totaal van 10.000, resp. bij de Bank voor Ned. Gemeenten N.V. en de Rotterdamsche Bankvereeniging. B. W. stelden voor, het vuil te water werpen overal te verbieden. Men blijft geheel vrij zich niet aan te sluiten bij den vuilnisophaaldienst, doch dan moet men het huisvuil enz. zelf naar de vuilnisbelten brengen. Hierna werden de begrootingen dienst 1939 behandeld. Ten aanzien van de begrooting van het Burgerl. Armbestuur constateer.-'sn de com missieleden, dat de uitgaven zich nog steeds in stijgende lijn bewegen. Voor 1939 zal een subsidie van 6500 noodig zijn. Over den arbeid van het B. A. was men tevreden. Deze begrooting werd aldus vastgesteld. De begr. van de "emeensch. gasfabriek gaf aanleiding tot het stellen van verschei dene vragen, welke Ln de commissievergade ring door den directeur werden beantwoord. De commissieleden zijn van oordeel, dat de financiëele toestand van het bedryf niet ongunstig is. Men vroeg B. W. nauwkeu rig acht te slaan op het verloop van het gasverbruik, aangezien men wel eenigszlns bevreesd was voor de concurrentie van het eiectriciteitsbedrijf. De raadsleden zijn er niet voor, informaties in te winnen inzake event. overdracht van het bedryf. Zij ach ten eerst dan den tijd daartoe gekomen, wanneer een algemeene concentratie der den bedrijven noodzakelijk blijktTTT der gemeentenaren daarmede belanz B. en W. onderschrijven de 'Cnd de commissie t.a.v. den gunstiger v*n financieele toestand. Volgens B enden petroleum de groote concurrent T is vooral voor de minder gesitueerd et lang concentratie van gasfabrieken Zo°- aigemeen niet plaats heeft en tJ» -m het staat, dat het belang der bureerI Vast gediend is, zullen B. en W er niet W mede werken de gasfabriek te verknopen' mede' Het behoort n.et tot de onmoSkhf>ri dat de gasprys over enkele jaren »iuen' worden verlaagd. kunnen Bij de behandeling van de grooting ging de commissie er meTeenteb®m dat voor de eerste maal cen biirt^CC°0rd* geraamd aan het Westfriesche kanii is van 750. De commissie achtte h,.nplan wenscht, dat een boot voor de nniitiJ ge" aangeschaft. Daarvan zal een DrevmÜ°rdt werking uitgaan. Deze uitgave dient geS voor rekening der overheid te knm„„ lel middelen der gemeente laten dit niet t Men ging er mee accoord, dat de br j bluschmiddelen op peil worden cehr»Üw Voor den luchtbeschermingsdienst is b uitgetrokken, te verdeelen over viif i». Bij de posten onderhoud straten en ple£L sprak de commissie den wensch uit dat h verbetering van de Sluiskade in 1939 h beslag zou krijgen. Eenige andere object^ welke verbetering behoeven, zij H' schoeiïngen langs de Dorpsstraat en het ve? breeden en herstellen van de verbinri;„! brug met Zuidscharwoude. md«igs. De bouw van een sluis met bijbehoorendo werken behoort volgens de commissie niet in werkverschaffing te worden uitgevoerd Al het mogelyke zal moeten worden gedaan om de werken tot stand te brengen zonder uitvoering in werkverschaffing. De commis- sie meent, dat eerst dan tot uitvoering J werkverschaffing zal mogen worden over- gegaan, wanneer vaststaat, dat de financie ring niet op andere wiize zal kunnen ge schieden. Gaarne zal de commissie zien, dat B. en W. de mogelijkheid onder oogen zien, de voorgenomen centrale verwarming tege lijkertijd dienstbaar te maken aan de O. L.-school en het daarbij behoorende schoolhuis. B. en W. waren het met verschillende opmerkingen eens. De raad zal in kennis worden gesteld met den gang van zaken t. a. v. het in werkverschaffing uitvoeren van den sluis bouw. Het raadsbesluit spreekt niet van uitvoering in werkverschaffing, dus zou 'n nieuw besluit noodig zyn. Bij de rondvraag informeerde de heer Van der Molen naar de werking van den steun aan kleine tuiders. De voorzitter ant woordde hierop, dat er niet zooveel aan vragen zyn ingekomen. Hij meende ech ter, dat er nog meer voor dezen steun in aanmerking komen. Er wordt met theore tische normen gerekend, het is niet zoo, dat iemand, die in een jaar meer dan 9 per week heeft verdiend, niet voor den steun in aanmerking komt. Laten de tuinders, die meenen er voor in aanmerking te ko men, zich opgeven. Er bestaat nog 'n ver schil in waardeering van de vroege aard appelteelt. Hier wordt deze teelt als in tensief, overal elders als extensief be schouwd. Een beslissing van den minister wordt tegemoet gezien. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling gehouden bij opbod, op Woensdag 7 December 1938, ten overstaan van den notaris Mr. C. J. de Lange, van de volgende perceelen te Alkmaar: 1. Woonhuis met erf en steeg, Verdron- kenoord 5, uitkomende aan den Lim- merhoek, groot 142 c.A. 4020. 2. Winkelhuis, Appelsteeg no. 4. groot 29 c.A1220. 3. Huis, erf en tuin, Verdron- kenoord no. 87. gr. 218 c.A. 4490. De afslag en eindtoewijzing blijft be paald op Woensdag 14 December a.s. des avonds 7 uur, in het hotel De Nachtegaal, Langestraat 94 te Alkmaar. De uitslag van de Woensdaga\ ond ten lokale van den heer J. Je Boer te Broek op Langer.dijk gehouden openbare ver- kooping var. eigendommen van den heer J. Gootjes Pz. te Sint Pancras, was: Akker bouwland aan de Bruggesloot bij het veilingsgebouw, groot 7 snees. Kooper de heer C. Wit voor 75 per snees. Akker, genaamd de Paleweid, groot 18 snees. Kooper de heer C. Timmerman voor 51 per snees. Na combinatie werden beide perceelen opgehouden op 63 per snees. Een akker genaamd Kramersakker, Ü100 12 snees. Kooper de heer S. Dirkmaat, voo 90 per snees. 5. Overal waar de oude vrouw om een aalmoes aan klopte, werd zij weggejaagd en verdrietig vervolgde zij haar weg. 6. Pam had veel medelijden met haar. Hij ging naar het oude vrouwtje toe, nam een paar boterhammen uit zijn rugzak en gaf ze haar.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8