Agenda langendijk opmeer schagerbrug koedijk wieringen oterleek bergen st. pancras EEN KORTE TOELICHTING OP DE PACHTWET. Prijs f 0.25 - Bureau Alkm. Courant EERSTE BLAD. JUBILEUM LICHTBEDRIJVEN. Op 13 dezer herdacht de heer J. Sieu werts, fitter bij het Alkmaarsche gasbedrijf, afdeeling Nieuwe Niedorp, den dag, dat hij ■vóór 25 jaar geleden in dienst trad van de gemeente Alkmaar. Dit feit is in intiemen kring, ten kantore yan het bedrijf te Nieuwe Niedorp, gevierd. Namens B. en W. van Alkmaar sprak, by ontstentenis wegens ambtsbezigheden van den wethouder van de bedryven, de direc teur den jubilaris toe. Spreker memoreerde, dat de heer Sieuwerts op 13 December 1913 als leerling-fitter in dienst van het bedrijf is getreden en door zyn ijver en toewijding opgeklommen is tot zyn huidige positie van vertegenwoordiger van de gasfabriek te Alk maar in een der buitengemeenten. Spreker roemde den werklust van den jubilaris, wel ke door het gemeentebestuur ten zeerste wordt gewaardeerd, en bood hem, namens de gemeente Alkmaar, de bronzen eerepen ning aan. Persoonlijk wilde spreker ook nog rele- veeren de aangename samenwerking en de energie, welke dc heer Sieuwerts voor de uitbreiding van het gasdebiet in de onder hem gestelde buitengemeente heeft betoond. Spreker overhandigde hierna, met enkele toepasselijke woorden, nog een persoonlijk geschenk. Daarna bood de heer F. H. Greve, onder het ophalen van oude herinneringen aan de prettige samenwerking te Alkmaar, namens het gezamenlijke personeel van de gemeen telijke lichtbedry ven enkele geschenken aan. Ook de burgemeester van Nieuwe Niedorp voerde het woord en roemde den ijver en de welwillendheid tegenover het publiek van den jubilaris. Hij sprak de hoop uit, dat deze nog vele jaren te Nieuwe Niedorp en omgeving zal werkzaam zyn. De burgemeester van Winkel was zeer tot zyn spijt wegens ambtsbezigheden verhin derd aanwezig te zyn. In een aardige toespraak dankte de jubi laris voor de hem betoonde hulde en sym pathie op dezen dag. EEN ZEEHOND GEVANGEN. Een inwoner van Petten is er in ge slaagd aan het strand aldaar een zeehond te vangen. Voor den betrokkene een bui tenkansje, daar het rijk voor een gevangen zeehond een bepaalde premie betaalt en 'n zeehond op zich zelf ook waarde heeft. BIJZONDERE VRIJWILLIGE LANDSTORM. Nationale schietwedstrijden. In het „Brandpunt", de tijdelijke dancing van den heer van Gijzen, wor den tot en met Vrijdag groote nationale schietwedstrijden gehouden ter gelegen heid van het 20-jarig bestaan van den B.V.L. Deze wedstrijden zyn georganiseerd door de schietvereeniging „Het Kegel tje", een club van Alkmaarsche B.V.L.- ers. Gisteravond werd het tornooi geopend en het spreekt vanzelf, dat dit gepaard ging met een openingsrede. Nadat de aanwezigen allereerst een cou plet van het Wilhelmus gezongen hadden, heette de heer C. van Dam, voorzitter van „Het Kegeltje", de aanwezigen welkom, waarbij hy speciaal noemde de voorzitter van het eere-comité, burgemeester jhr. van Kinschot, en de verdere leden van dit eere comité. Spr. herinnerde aan het 20-jarig be staan van den B.V.L., welk jubileum in be perkten kring gevierd werd en waarbij de landstormers er niet of althans in zeer beperk te mate by betrokken zijn geweest. Daarom werd bij de landstormers de idee geopperd, om een grooten schietwedstrijd te organi- seeren en het was de schietvereeniging „Het Kegeltje", die zich met deze wedstrijden wilde belasten. Nadat spr. in no-time verteld had, hoe 't Kegeltje was opgericht en hoe men aan den naam der club gekomen was, wees spr. op de beteekenis van den B.V.L., die rust wenscht, doch die paraat blijft om te kun nen, als het ooit eens zou moeten. Wijlen overste van Houten herdacht. Vervolgens kweet spr. zich van een droe ven plicht. Juist op den openingsdag der wedstrijden bereikte Alkmaar het bericht, dat de oud-commandant van den B.V.L., overste van Houten in Sjanghai was over leden. De overledene had nog slechts kort geleden afscheid genomen van de leden van het Verband Alkmaar en verheugde zich op zijn reis naar het Verre Oosten, waar hij bij zijn zoon zou logeeren.. Helaas, het leven van den zoo gezienen oud-commandant werd plotseling afgesne den. Nadat de aanwezigen, die deze woorden staande hadden aangehoord, weer waren ge zeten, deelde spr. eenige bizonderheden mede over de wedstrijden; o.a. werd herin nerd aan de plaatselijke krachtmeting tus- schen de korpsen van den Burgerwacht, de Politie en den B.V.L. om den maj. Verschoor beker, en verder aan het verschieten van den Burmania-beker tusschen de korpsen der burgerwachten. Tenslotte verzocht spr. den burgemeester de eerste serie schoten te lossen, waaraan deze gaarne voldeed. Nadat de heer Genefaas namens den Bur gerwacht den B.V.L. nog had gecomplimen teerd met het jubileum, namen de schiet wedstrijden een aanvang. Er werd den eersten avond al druk ge schoten en alle banen een woord van hulde voor déze fraaie inrichting waren steeds bezet. Aan het einde van den eersten dag was de stand: Korps: 1. Schietvereeniging den Helder 259 pt.; 2. B.V.L., den Helder, 248 pt. Jubileum: 1. Kemna, den Helder, 55 pt.; 2. B. v. d. Meer, den Helder, 54 pt.; 3. Weeda, den Helder, 52 pt. Geluksbaan: 1. R. van Mastings, Alkmaar; 2. C. Vrouwe, Alkmaar; 3. R. v. d. Hauw. Personeel: 1. H. de Vries, Alkmaar, 57 pt.; 2. Weeda, den Helder, 56 pt.; 3. J. Staats, Alkmaar, 55 pt. Vrije baan: 1. Th. v. Gijzen, Alkmaar; 2. B. v. d. Meer, den Helder; 3. D. Overeem, Alkmaar. Dagprijs: Th .van Gijzen. KLEEDINGSTUKKEN VOOR SINT-NICOLAAS. Het hier ter stede gevormde comité voor het uitdeelen van kleedihg op Sint-Nicolaas, bestaande uit de dames v. Kinschot, Cohen Stuart, Conyn, Dorbeck, Dun, Prins en Steensma verzoekt ons opname van het volgende: Met groote dankbaarheid wil het comité, dat voor enkele weken de Alkmaarsche vrouwen opriep tot hulp- en offervaardig heid bij het vervaardigen van kleeding- stukken, om daarmede op den St.-Nico- laasavond vele gezinnen in onze stad te verrassen, zich tot de zoo groote schare wenden, welke aan deze roepstem heeft gehoor gegeven. Meer dan verrassend en grooter dan ooit was de medewerking. Uit alle kringen onzer bevolking werden spontaan aanbie dingen tot hulp gedaan. Ieder naar zijn kunnen en vermogen heeft de meest practische en mooist afgewerkte kleeding- stukken ingeleverd, die allen, met hulp van de meest bevoegde instanties ter stede, hun bestemming hebben gevonden. Het was een lust de pakketten te ordenen en te zien, hoe de uiteenloopende groote en kleine gaven onmisbaar waren voor de voorzieing der vele behoeften. Velen zijn geholpen en op niet-karige wijze door de liefdevolle medewerking van zoovelen Ruim 80 gezinnen ontvingen een gave. Het comité heeft, naar zijn verwachtin gen, kunnen rekenen op de Alkmaarsche vrouwen. Het was een „allen voor elkan der" in de ruimste beteekenis dezer woorden! Politieke aanslag? - Gistermiddag is te Zagreb voor de deur van den advocaat Verk, een lid van de Joego-Slavische radicale unie, een projectiel ontploft. Men gelooft, dat hier sprake is van een politieken aanslag. Er zijn evenwel geen slachtoffers te betreuren. Aanval van Hongaarsche terroristen. - De persdienst van de Tsjechische regeering van de Karpathische Oekraine bericht, dat een zestal Hongaarsche terroristen in het district Sevljus bij de nieuwe grens een mili taire patrouille van drie man heeft aange vallen. De aanval werd afgeslagen en de ter roristen vluchtten met achterlaten van wa penen van Hongaarsch fabrikaat. Italianen te Tunis veroordeeld. - Uit Tunis wordt gemeld, dat twee jeugdige Ita lianen,. de gebroeders Patane, zijn veroor deeld tot 15 dagen gevangenisstraf wegens verzet tegen de politie. De jongelieden droe gen op opvallende wijze fascistische insignes, waardoor een relletje ontstond. Toen politie ingreep, hebben de beide Italianen agenten geslagen. Fraude in Amerika. - De federale auto riteiten hebben een bevel tot arrestatie uit gevaardigd tegen drie bedrijfsleiders van Mckesson and Robbins, een bekende chemi sche firma, welker financieele toestand wordt onderzocht. Zy worden beschuldigd de wet op de provisie op den handel in ef fecten en wissels te hebben overtreden. De winst van de firma werd ongeveer 18 millioen dollar te hoog opgegeven. KOSTEN PER LEERLING LAGERE SCHOLEN. B. en W. stellen den Raad in bylage no 200 voor te besluiten het bedrag per leer ling, bedoeld in artikel 55 bis der Lager onderwijswet 1920, over 1939, te bepalen voor wat betreft het: a. openbaar gewoon lager onderwijs op 15.15; b. openbaar uitgebreid lager onderwijs op 18.27; onder welke bedragen is opgenomen een bedrag van 0.50 voor administratiekosten Verkrijgbaar aan ons bureau: Uiteengezet door een ter zake kundig Jurist met eenige modellen van brieven en een Verzoekschrift aan de Pachtkamer benevens eene eenvoudige uiteenzetting van hetgeen verpachter en pachter te doen staat met het oog op de over gangsbepalingen der pachtwet (loopende contracten.) Zich aansluitend bij den officieelen tekst der wet (art. 60) wijst deze druk erop, dat inzending van over eenkomsten bij de Pachtkamer onnoodig is, indien zij zijn goedgekeurd door een Erkend Pachtbureau. Onmisbaar voor ieder, die iets met de pachtwet te maken heeft. Pachtoontracten A 15 ct. idem B 7Vs ct. H.V. Boek- en Handelsdrukkerij v h Herm. Cosler i Zn. Voordam 9 Alkmaar. Tentoonstelling. Kunstzaal Boendermaker te Bergen, eiken dag 104 uur, werken van Kees Boender maker. Bioscopen. City-theater, 8 uur, eiken dag een ander hoofdnummer (behalve Donderdag, op wel ken dag er geen voorstelling is). Woensdag, 8 uur, One Night of love, met Grace Moore. Toegang eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, 8 uur, hoofdnummer De Zeewolf (sens.); hoofdrollen George Raft, Henry Fonda, Dorothy Lamour e.a. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer De zoon van Tarzan (sens.); hoofdrol Ma- nuel King, elfjarige dierentemmer. Toegang boven 14 jaar. Woensdag 14 December. 8 uur, dancing Harmonie, tweede voor drachtavond van het Nut, „Een kunstreis door België" (met lichtbeelden). Vrijdag 16 December. 8.15 uur, Harmonie, opvoering van Ibsen's „Nora" met Annie v. d. Lugt Melsertvan Ees, voor „Covoto". 7.30 uur, De Rustende Jager te Bergen, ledenvergadering Roode Kruis. TOELATING VAN LEERLINGEN UIT ANDERE GEMEENTEN. In het ontwerp van deze verordening met betrekking tot deze aangelegenheid hebben zy voor zooveel noodig en mogelijk overgenomen de regelen ten aanzien van de toelating van leerlingen uit andere ge meenten tot de handelsschool en tot de openbare lagere scholen. B. en W. dienen den raad voor te beslui ten en vast te stellen een verordening, houdende algemeene regelen betrefffende de toelating van leerlingen, afkomstig uit andere gemeenten, tot de school voor voor bereidend middelbaar technisch onderwijs. GEDACHTENINVLOED EN GEDACHTEVORMEN. Onder groote belangstelling hield Maan dagavond in de Vrijmetselaarsloge de heer W. J. G. Vreeswijk uit Utrecht een voor dracht over dit onderwerp, daartoe uitge- noodigd door de Blavatsky-Loge der Theo sofische Vereeniging. De groote invloed van het zieleleven, de gedachten en emoties van den mensch op zijn lichaam, wordt thans algemeen door de medici erkend. Spr. schetste uitvoerig de groote verande ring, die zich in de laatste 50 jaren in de wetenschappelijke opvattingen op dit ge bied heeft voltrokken. Van de materialistische beschouwings wijze der 19e eeuw, die alles mechanisch verklaarde en gedachten als een afscheiding van de grauwe hersenschors beschouwde, kwam spr. tot het groeien van den jongsten tak van wetenschap, de parapsychologie, en constateerde het wetenschappelijk bewezen feit, dat er menschen zijp, die supernormale vermogens bezitten, waardoor zy verschijn selen kunnen waarnemen, onwaarneembaar voor de gewone zintuigen. Spr. verwees naar een lezing in 1936 te A'dam gehouden door den bekenden parapsycholoog uit München, Dr. A. Walther, door psychischen aanleg zelf tot waarnemen in staat, waarin deze de menschelyke aura beschrijft, welke be schrijving volkomen bevestigt hetgeen Dr. Besant en Mgr. Leadbeater, groote occultis ten en theosofen, daarover reeds in 19.03 in hun bekende werken hebben gepubliceerd. In December van het vorige jaar ver klaarde prof. Marcault in een toespraak: Niemand zal tegenwoordig de werkelijkheid van psychische helderziendheid en telepathie ontkennen. Tot beter begrip van zijn eigenlijke onder werp, ging spr. na hoe de theosofie ons een visie gunt op een machtig evolutieplan voor al wat leeft en ons de verhouding leert van ons dagelijksch bewustzijn tot een heel hoog, eigen bewustzijn, en de wetten, die heel dit grootsche ontwikkelingsproces be heerschen. De stoffelijke wereld met haar vaste stof fen, vloeistoffen, gassen en aethers, is de kleinste van een aantal concentrische bollen van stof van verschillende graden van dichtheid. Deze ijlere, onzichtbare bollen doordringen onze stoffelijke wereld en strekken zich ook ver daarbuiten uit. Vóór het Ego een stoffelijk lichaam kan aannemen, trekt het uit de omringende men tale en astrale wereld stof om zich heen, voor de vorming van zijn mentale (ver stands) lichaam en zijn astrale (gevoels)- lichaam. Bij elke nieuwe incarnatie worden deze lichamen opnieuw gevormd, overeen komstig den stand van ontwikkeling reeds door het Ego bereikt, en voor wat het physieke lichaam betreft, tevens onder de wetten van erfelijkheid. Voor het verdere bepaalde spr. zich tot de vormzyde, de lichamen en tot de gevolgen, daarin teweeggebracht door het denken en het voelen. Het physieke lichaam bestaat uit twee deelen: Het grof stoffelijke lichaam en het etherisch dubbel, samengesteld uit etherische stof van het physieke gebied, het voertuig van de levenskracht en van de zenuwfluide, die langs de stoffelyke zenuwen stroomt. Het is de brug voor het overbrengen van gedachten en gevoelens op de hersenen. Ten nauwste met het stoffelijk lichaam ver bonden, kan het slechts in abnormale ge vallen onder narcose of in trance tijdelijk geheel of gedeeltelijk daaruit ver dreven worden. Dit wordt dan gevoelloos cn functioneert zeer zwak, door middel van het etherisch koord. Breekt ook dit verband, dan sterft het lichaam, het regelende be ginsel trekt zich terug, het lichaam valt uit een in zijn eenvoudigste bestanddeelen, de elementen. Elke gedachte, elk gevoelen, heeft tot ge volg een trilling in het desbetreffende lichaam, welke trilling een bepaalde klein: in dat lichaam veroorzaakt. De meeste gedachten zijn met een of ander gevoel verbonden en veroorzaken een overeenkomstige trilling in het gevoels- lichaam. Spr. beschreef wat verschillende kleuren te beteekenen hebben. Behalve een trilling kleur) schept de gedachte of het gevoel ook nog een vorm. De stof uit de ons omringende dampkring van mentale en astrale stof verkeert als het ware voortdurend in een kritischen toe stand en heeft de eigenaardigheid zich onder aandrang van gedachte of gevoelstril- lingen te verdichten tot een vorm; vage gedachten geven losse, wolkachtige vormen. Scherpomlijnde gedachten brengen scherp- geteekende vormen voort, van allerhande teekening: wiskunstige figuren, bloem vormen, gevleugelde vormen etc. De hoe danigheid der gedachte bepaalt de kleur; de scherpte van denken de duidelijkheid van vorm, en de hoeveelheid gedachtekracht bepaalt den levensduur ervan. Geldt de gedachte of het gevoel iemand anders, dan beweegt de ontstane vorm zich met de snelheid der gedachte, als een pro jectiel naar die persoon toe en stort zijn kracht over hem uit. Indien de ontvanger in zijn ijlere voertuigen geen stof heeft, die op de trilling ervan kan antwoorden, dan keert de vorm langs de lijn van den geringsten weerstand weer tot den uitzender terug. Betreft de gedachte van den mensch zich zelf, wat met de overgroote meerderheid der gedachten het geval is, dan blyft zij rondom haar schepper zweven en is steeds gereed terugwerking uit te oefenen, zoodra hij voor een oogenblik in een passieven toe stand verkeert. Nadat spr. aan de hand van talrijke licht beelden het gesprokene nog verduidelijkte, besprak hij de gesteldheid van de ijlere lichamen in verband met de bestaanstoe- standen in het leven na den „dood" en wees hij op het diepe belang te leeren onze ge dachten te beheerschen. Zij gaan niet alleen onszelf aan, zij zijn niet tolvrij, want met ongezonde gedachten besmetten we ande- n. Daarentegen kunnen we door zorgvuldige toepassing van de wetten, die aan het den ken ten grondslag liggen, ons karakter langzaam maar zeker geheel wijzigen en anderen in veel vermeerderde mate ten zegen zijn. DE ARRESTATIE TE BERGEN. De rechter-commissaris heeft het voor arrest met een maand verlengd, aangezien de instructie tegen B., die steeds blijft ont kennen, nog niet is gesloten, omdat twee psychiaters, aan wien het maken van een rapport is opgedragen, met dit rapport nog niet gereed zijn gekomen. Voor B., die zich thans reeds 3 maanden in voorarrest bevindt is het zeker wensche- lijk dat de psychiaters eindelijk met dit rapport gereed komen. Ons dunkt, dat hij er eindelijk recht op heeft, dat hy wordt vrijgelaten of zal rechtsingang tegen hem wordt verleend. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Kerkplein, en aldaar te bevragen op alle Woensdagen en Zaterdagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als ge vonden gedeponeerd op 4 tot en met 11 December 1938: Handschoen, alpinomuts, 1 paar hand schoenen, alpinomuts, roode kinderhand schoen, stempelkaart, duimstok, 1 paar handschoenen, wollen handschoen, kinder schoentje, alpinomuts, hondenpenning, zak mes, psalmboekje, rijwielslot, mantelcein tuur, blauwe ceintuur, kinderhandschoenen, bewijs van Nederlandschap, leeren hand schoen en want, 1 paar bruine handschoe nen, handschoen. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwen pen, als gevonden aangegeven op 4 tot en met 11 December 1938: Gymnastiekschoen, C. Schoen, Keizer straat 19; portemonnaie met enkele centen, T. Helderman, Kinheimstraat 32; een doos met 10 sigaren, J. C. Meeuwsen, Eikelen bergstraat 10; 1 paar regenpijpen, P. A. Ad miraal, Nieuwesloot 63a; kindertaschje met rozenkrans, F. Klerks, Verdronkenoord 111 boven; bruine handschoen, mevr. Korteweg, WilheLminalaan; heerenhandschoen, v. d Veen, Nieuwpoortslaan 100; rijwielbelasting merk, G. Stolte, van der Mijleweg 5, Castri- mum; broche, C. Kis, Groot Nieuwland 43 regenkapje, J. v. Alphen, Burg. Bosstraat 2 halsketting, M. Ankers, Snaarmanslaan 90 bruine jongensjas, E. van de Linden, Ko ningsweg 24; 2 reservebanden van auto, S P. Wokke, Omval 70; heerenhoed, G. de Reus, Bruinvisstraat 36; kinderhandschoen tje, Th. Schaak, Ingelandstraat 14; rijwiel handwarmer A. Schouten, Dr. Schaepman kade 22; doublé armbandje, W. Leguit, Park straat 14; thermoflesch, F. Wentink, Spoor straat 14; 1 paar gymnastiekschoenen Leuw, Hofdijkstraat 10; polshorloge, J. Salm Karl Marxstraat 4; pop, J. Kleibroek, Vs- scherslaan 1; ceintuur, C. Bruin, Baansingel 35; 2 teekenhaakjes, H. J. W. Middelaar, Ber- gerweg 52; 9 lepeltjes, Gem. Reinigings dienst; gymnastiekschoen, J. J. C. Mooy Eendrachtstraat 2; magneet, H. Kokkers Blaeustraat 19; oorbel, I. Pool, le Kabelstr 17; damestaschje met inhoud, R. Helderman Koningsweg 4; heerenhandschoen, J. Hoogen- werk, Oudorp, Kievitstraat 31; bos teenen voor vlechtwerk, Fa. Keysper, Nieuwesloot; roode muts, A. v. d. Vlugt, Wognumschebuurt 12; gouden broche en ketting, M. F. Traan- berjf, C. W. Bruinvisstraat 6a; 5 sleutels aan ring en 1 paar wantjes, A. de Leeuw, Dijk graafstraat 3. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van Politie alhier. „HET WIT GELE KRUIS". In de maand November zyn door de wijkverpleegster 592 bezoeken afgelegd by 34 patiënten, waarvan 375 bij leden van het A. A. Z. A., 118 by leden van het Wit- kf v mi m Gele Kruis, 13 bij stadspatiënten en particulieren. De wij kkraamverpleegster legde 180 zoeken af by 11 patiënten en verleende 1 maal assistentie aan den dokter. 86 bi) be- fcovwdaal 7lieums Plaatselijke raad s.üAn plaatselijke raad uit s.d.a.p. en N v u erde Maandagavond in het «tl Jansen te Zuidscharwoude. ff i Kerstvereadprin» De vergaderde den heer besloot i het café scharwoude. Medewerking wordt verleend door da de Stem des Volks, terwijl ook aan' V.C. zal worden verzocht, medewer verleenen, door een tooneelstuku >ren. Je ex - ^uiubcnarwoude. Me* de Kerstvergader,ng te houden in e van den heer P. Kramer te 7,,ii nnde ^Uld- J.C. en de S.D king te op te voeren Als de heer den. voeren. JC spreker op de Kerstvergaderine 7=1 !r BuC', Ffnk0 UU Amster<Jam optre- ..Ien besloot, na eenige bespreking den plaatselijken raad te reorganiseeren. 25 jaren „Aurora". Februari 1939 zal het 25 jaren geleden zyn dat de coöperatieve zuivelfabriek „Aurora" in werking werd gesteld. Uit bevoegde bron vernamen we dat het in de bedoeling ligt dit feit feestelijk te herden ken. Bijtijds gered. Een dochtertje van den heer J. K. te Schagerbrug zakte al spelende tot haar middel in een hoeveelheid bagger uit de Grootesloot alhier. Op haar hulpgeroep snelde de heer W. W. toe, die het kind uit zijn benarde positie bevrijdde. P old e r benoemingen Bij de Dinsdag gehouden stemming voor den polder de Daalmeer werd wegens het bedanken van den heer P. Brouwer als voorzitter gekozen de heer P. de Geus Jnz. te Koedijk met 30 stemmen; de heer C. Duif Sr. had er 29. De heer J. K. Beets te Koedijk werd als bestuurslid herkozen met 34 stem men. De heer Jb. Nol had 24 stemmen. Geslaagd. De heer H. Hogetoorn, ambtenaar ter secretarie in deze gemeente, slaagde op het Dinsdag te den Haag gehouden examen voor de akte Staatsinrichting M.O. Bloembollen voor de begraafplaats. De stichting Bloembollen-surplusfonds te Haarlem heeft ten behoeve van de nieu we algemeene begraafplaats nabij Hippoly- tushoef 5000 hyacinthen en 3750 tulpen gratis ter beschikking van het gemeentebe stuur gesteld. Crisiscomité ontbonden. Het plaatselijk crisiscomité is met in gang van heden ontbonden. De resteerende kolen zyn aan de daarvoor in aanmerking komende inwoners gedistribueerd. De aan wezige kasgelden, zijnde 45.49, zijn aan het Burgerlijk Armbestuur overgedragen. Benoeming. De nieuw benoemde ambtenaar ter secretarie, die 17 Dec. in dienst zou treden, is thans benoemd in de Wieringermeer. In zyn plaats is door B. en W. benoemd de heer Roodzant uit Hoorn. Verkiezingen Polderbesturen. In de Dinsdag gehouden vergadering van de Vereenigng van Polders en Oninge- polderde Gronden onder Bergen is als lid van het dagelijksch bestuur herkozen de heer W. Swaan. Voorts is herkozen voor den Damlander- polder de heer Jb. de Waard, voor den Oud- burgerpolder de heer C. Bijl, voor den Zuurvenspolder de heer J. A. Ranzijn, voor den Philisteinsche Polder de heer mr. H. D. A. van Reenen, voor den Noorder Reeker en Mangelpolder de heer mr. H. D. A. van Reenen, voor den Zuider- en Middenreeker- polder de heer C. Boon en voor den Sluis- polder de heer J. Borst. In de vacature van den heer P. Besse, die wegens het bereiken van de leeftijdsgrens moest aftreden, is gekozen de heer C. Ha ringhuizen. Duitsche vluchtelingen. Naar wij vernemen, wordt in het Zeehuis van het Centraal Genootschap te Bergen aan Zee binnen enkele dagen een honderdta uitgeweken israëlietische kinderen verwach Bond voor Staatspensionneering. Dinsdagavond vergaderde de afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering het lokaal van den heer Bouwstra. De v0°. zitter, de heer J. v. Kampen, herdacht in zy openingsrede den heer R. Zeegers, die gezondheidsredenen het secretariaat meer kan waarnemen. In zijn plaats is s kozen de heer C. v. d. Tak. Spr. hoop de heer v. d. Tak met dezelfde toewijd^; deze functie mag vervullen als zijn v ganger. dat De bestuursverkiezing gaf tot uitsi<6> in de plaats van de heeren D. Groen en Snel (niet herkiesbaar) werden gekoze r heeren M. Hoogland en A. Wit. De vooi z dankte de aftredenden voor de be diensten in het bestuur. de Het is thans juist 25 jaar geleden, a oudjes hun eerste staatspensioen ontv Het is noodig, dat propaganda woi voerd. Velen zyn nog uitgesloten van pensioentje, daarom zal in Februari e paganda-avond worden gehouden, cfn "aar ker zal optreden en gezocht zal word humoristen.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 4