^Binnenland JeuMdm ii icgaia na i wi sn>»W93gS33i ROMAN Het tekort te Roswinkel. Lichtzinnig financieel beheer. Langzame beslissing bij dringende gevallen. Sneller werkmethode gewenecht. Kapitale boerderij afgebrand. Auto tegen een boom gereden. Twee ernstig gewonden. Ernstige fraude te Elburg. Rijksontvanger gearresteerd. GEMENGD NIEUWS. TWEEDE BLAD. 2 Omtrent het onderzoek inzake het tekort bij de Boerenleenbank te Ros winkel vernemen wij nader, dat elk bedrag, dat tot dusverre genoemd is op een gissing berust, daar de accoun tants er nog altijd niet in geslaagd zijn de verwarde administratie in orde te brengen. Het Z8l nog wel enkele dagen duren al vorens dit het geval zal zijn en men bij be nadering eenig idee zal hebben van het tekort. Intusschen heeft de president van de rechtbank te Assen het voorloopig arrest vpn den kassier G. met dertig dagen ver lengd. Hij blijft tot nu toe in zijn stilzwij gen volharden. Hoe het tekort zou zijn ontstaan, weet men nog steeds niet. Er gaan weliswaar de laatste dagen geruchten over speculaties in kunstmeststoffen en koren, waarmede G. zich in den loop van omstreeks tien jaren zou hebben bezig gehouden, maar ook op dat punt kan door de zwijgzaamheid van het bestuur der Boerenleenbank en justitie niets definitiefs worden gezegd. Dat de administratie in geen enkel op zicht aan de eischen beantwoordt en het beheer dusdanig geschiedde, dat men zich daarover thans verbazen moet, blijkt wel uit het feit, dat geen der leden schijnt te beschikken over statuten en huishoudelijke reglementen, zoodat ook niemand weet hoe het staat met de financieele aansprakelijk heid. De spaarders weten niet in hoeverre hun gelden veilig zijn. Dengenen, die gel den opgenomen hebben bij de bank, is niet eens bekend of zij daarmede tevens lid der coöperatie zijn en dus eventueel mede aan sprakelijk zijn geworden voor een tekort Het bedrag der belegde spaargelden beliep op 1 Januari 1938 1.027.700. Het eindcijfer der laatste balans was 1.065 300, terwijl bij de afsluiting van het laatste boekjaar aan voorschotten bij de bank was opgeno men een bedrag van 600.000. Deze cijfers werpen eenig licht op den omvang van de bankinstelling. De in beslag genomen eigendommen der familie G. wor den getaxeerd op een waard van 175.000. Het Tweede Kamerlid Albarda (S. D. A. P.) heeft aan den minister van justitie de volgende vragen ge steld: 1. Is het waar, dat het veelal verschei dene weken duurt, alvorens omtrent bij den minister ingekomen verzoeken tot toe lating van vluchtelingen een definitieve beslissing wordt genomen? Zoo ja, hoe komt het dan, dat met de afdoening van 'n verzoek, dat toch meestal van zeer dringen den aard is, zooveel tijd gemoeid is? 2. Indien het eerste gedeelte van de vo rige vraag bevestigend wordt beantwoord, is het dan niet mogelijk, hetzij door veran dering van de werkwijze, hetzij door ver sterking van het personeel, met de behan deling der verzoeken belast, een veel snel lere afdoening te bevorderen? 3. Moet de mededeeling van minister Colijn, in de vergadering van 2 De cember 1.1. der Tweede Kamer gedaan, dat tot Woensdag 30 November „toe stemming tot toelating (was) verleend voor ruim 2500 vluchtelingen van ouderen leeftijd, opgenomen in gezin nen, voor ongeveer 200 vluchtelingen van middelbaren leeftijd voor opname in kampement en voor ruim 200 kinde ren, meerendeels onder te brengen in tehuizen", aldus worden verstaan, dat die vluchtelingen tot de genoemde aantallen voor 1 December in ons land waren toegelaten, of beteekent zij, dat voor de genoemde aantallen voorloo- pige beslissingen waren genomen en voor een gedeelte dier gevallen een nader onderzoek nog in gang was? In dien dit laatste het geval is, kan de minister dan mededeelen, hoeveel vluchtelingen voor 1 December met terdaad in Nederland waren toegelaten en hoe groot het aantal der toegelate- nen thans is? In den afgeloopen nacht omstreeks 12 uur is door nog niet bekende oorzaak brand ontstaan in de kapitale boerderij „de Scha- reburg", te Zoelen, eigendom en bewoond door de familie Sloot. De brandweer kon wegens gebrek aan water niets uitrichten. De geheele boerde rij werd een prooi der vlammen. Alleen het vee kon, op enkele stuks na, in veilig heid worden gebracht. De geheele winter voorraad, welke in de schuren was opge slagen, is verloren gegaan. De schade, welke in de duizenden loopt., wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Omstreeks middernacht is op den rijksstraatweg WeertEindhoven een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij twee personen zeer ernstig gewond zijn. Een vierpersoons D. K. W., bestuurd door den 56-jarigen heer E. S. uit Eindho ven, naast wien de 29-jarige Duitsche juf frouw H. K. uit Gilze—Rijen was gezeten, is even vóór den overweg Weert-Maar- heeze, door tot nu toe onopgehelderde oor zaak tegen een tweetal langs den weg staande boomen gebotst. Naar het auto- spoor uitwees moet de wagen van rechts in schuine richting naar links zijn gereden en is toen na met de boomen in aanraking te zijn gekomen, in een greppel gekanteld. Bewoners van het hoenderpark in de na bijheid, hoorden een zwaren slag en toen zij zich daarop naar de plaats waar de auto lag spoedden, hoorden zij gekerm. Zij troffen de beide inzittenden in deerniswek- kenden toestand aan. De Duitsche dame bleek er erg aan toe te zjjn. Zij had een diepe hoofd wonde bekomen, alsmede een been breuk en verscheidene verwondingen in het gelaat. De bestuurder, die tus- schen de stuurinrichting bekneld was geraakt, had eveneens ernstige ver wondingen opgeloopen. Een dokter kon ter plaatse het gebroken been spalken en de eerste geneeskundige hulp verleenen in afwachting van de komst van de ziekenauto en vervoerde met zijn eigen wagen den gewonden bestuurder. Beide gewonden zij naar het ziekenhuis in Weert overgebracht waar hun toestand zorgwekkend bleek. BIGGENMERKEN VERVALSCHT. Na langdurige samenwerking tusschen de gemeentepolitie, rijksveldwacht en crisis-opsporingsdienst is gisteren in Koot wijkerbroek de landbouwer A. L. gear resteerd op vermoeden van vervalsching van varkensoormerken. Reeds geruimen tijd bestonden er aanwijzingen, dat op dit deel der Veluwe, op groote schaal valsche oormerken in omloop waren gebracht. Na dagenlang zoeken, waarbij vooral de rijksveldwachter Hofman uit Lunteren zich verdienstelijk heeft gemaakt, kreeg men zooveel aanwijzingen tegen L., dat men hem in arrest stelde. Na een langdurig verhoor, dat door de politie van Barneveld afgenomen werd, waarbij de man bleef ontkennen, is hij voorloopig op vrije voeten gesteld. [Uit het Engelsch jöoor W. A. C. 52) „Ik beloof het je, Jack", zei ze zwakjes, en opnieuw kuste hij haar en ging de ka mer uit. Toen hij weg was, kwam er een vreemd gevoel van kalmte over haar. Hier had ze inderdaad geestkracht en liefde ge vonden en vóór alles een juist oordeel. David had zijn heilige gelofte gebroken, haar verlaten de priester en de plech tigheid waren van geen beteekenis voor hem geweest. Jack was haar te hulp gekomen en zij kon hem gelukkig maken. Neen, ze zou hem verder niets zeggen. Op dat oogenblik kwam üelestine bin nen en Laline keek haar aan. „Celi, ik ga met kapitein Lumley trou wen", zei ze kalm; „heel spoedig mis schien binnen veertien dagen..." Celestine huilde bijna van opluchting en voldoening. „Hij weet alles", vervolgde Laline, „ik bedrieg hem niet. Ik zal trachten zijn goed heid te vergelden". „Wat een edel man!" was alles, wat Ce lestine uit kon brengen. „Wat een edel man!" Op dat oogenblik zat David ergens ver weg in het Zuid-Oosten bij een puntige rots, kijkende naar de blauwe zee. Zijn zwarte oogen schitterden onder een Turk- sche fez en hij streek langs zijn korten, zwarten baard. De zending was bijna vol bracht en was succesvol geweest. Een paar maal had zijn leven aan een zijden draad gehaftgen en hij had eenige momenten van groot gevaar n opwinding doorleefd, maar het geluk diende hem. Omstreeks den 22sten Juli zou hij naar Pa rijs terug kunnen keeren, precies twee maanden nadat hij het had verlaten. Met welk een liefde en teederheid had hij al die weken aan Laline gedacht! Zijn lieveling! Waar zou ze nu zijn en wat zou ze doen? Jack zou goed voor haar zorgen. Dien braven Jack kon hij vertrouwen. Wat zou er wel in haar eersten liefdes brief staan, dien hij te Rome zou vinden? Wat verlangde hij er naar! Zij zouden burgerlijk moeten overtrou wen en waarheen zou ze dan met hem op reis willen gaan? Misschien naar En geland, ergens buiten. Zij -ouden auto tochten maken en hij zou haar allerlei ste den laten zien. Hoe zou ze er wel uitzien? Heel mooi, dat spreekt vanzelf, en ze zou nu wel, evenals hij, de gevolgen van het honger lijden te boven zijn. Hij had zich nog nooit in zijn leven beter gevoeld dan nu. Maar wat hoorde hij daar? Het geluid van iets, dat sloop aan de andere zijde van de rots. Hij was op tegenweer bedacht en trok zijn revolver. Twee schurkachtig uit ziende Grieken gluurden over den top en kwamen, hun messen zwaaiende, op hem af. WEGWERKER ONDER AANHANGWAGEN. Op slag gedood. Bij den aanleg van den nieuwen weg te Ezinge (Gr.), welke aansluiting zal geven op de over het Aduarderdiep gebouwde brug, geraakte gisteren de 51-jarige ge meentewegwerker P. Huizinga onder een zwaar beladen aanhangwagen. De onge lukkige was onmiddellijk dood. K. N. M. B.-REGELING VOOR KERSTMIS EN OUDEJAAR. In de mededeeling van den Kon. Ned. Middenstandsbond omtrent regelingen voor de Kerstmis-periode en het Oude jaar is een vergissing geslopen. Er staat n.1., dat voor den tweeden Kerstdag de gewone regeling voor den Zondag geldt. Dit is niet zoo. Tweede Kerstdag immers valt op Maandag en de winkelsluitingswet geeft voor een tweeden Kerstdag, vallend op een werkdag, geen bijzondere voor schriften. Op tweeden Kerstdag gelden dus de voorschriften voor een gewonen werkdag. Op last van den burgemeester van Elburg L door de rijkspolitie gearres teerd de rijksontvanger der directe belastingen te Elburg, de heer D. S., wonende te Nunspeet, die er van verdacht wordt fraude te hebben ge pleegd tot een bedrag van ongeveer twintigduizend gulden. Hij zal ter beschikking worden ge steld van den officier van justitie te Zwolle. HET VOORTBESTAAN VAN „ARTIS". Het bestuur van „Artis" deelt het vol gende mede: Op de vergadering van obligatiehouders van „Artis" van 30 November j.1. is door het bestuur te kennen gegeven, dat bij verwerping van het voorstel binnen zeer korten tijd de middelen zouden ontbreken om de exploitatie voort te zetten. Dat geval deed zich inderdaad aan het einde van de vorige week voor. Het bestuur heeft echter na de verga dering alle denkbare pogingen in het werk gesteld om geld ter beschikking te krijgen, daar het voor de groote moeilijkheid staat, dat moet worden voorzien in voeding en verzorging der dieren, hoe ook in de allernaaste toekomst de kwestie van het behoud van „Artis" zich zal ontwikkelen. Bovendien is het bestuur er in ge slaagd van de gemeente Amsterdam een bedrag te ontvangen, dat het genootschap in staat stelt de exploi tatie weder ongeveer twee maanden voort te zetten. ,jiu Het betreft hier een vordering van het genootschap wegens een reeds vroeger aan de gemeente verkochte collectie, welke vordering was verwerkt in het bekende aanbod van de gemeente. Nu dit aanbod vervallen is, heeft het bestuur de ge meente bereid gevonden dit bedrag aan het genootschap uit te betalen. Het bestuur maakt voorts met dank baarheid melding van een aantal giften van het publiek met het doel de voort zetting der exploitatie mogelijk te maken en houdt zich voor verdere giften ten zeerste aanbevolen. De pogingen om het noodige geld voor de verdere exploitatie bijeen te krijgen zullen worden voortgezet in de hoop, dat inmiddels nog mogelijk zal blijken „Artis" te behouden. ANTWOORD OP VRAGEN OVER EEN KERSTCOLLECTE. Eén millioen steun per dag. Op de vragen van De Marchant et d'An- sembourg (n.s.b.) over een kerstinzamcling heeft de minister van Algemeene Zaken, dr. Colijn, geantwoord inderdaad kennis te hebben genomen van de collecte voor Jood- sche vluchtelingen, eveneens, dat hij uit een bericht in de dagbladen kennis genomen heeft van een Duitsche „Winterhilfe"-actie. Voorts dat, t.a.v. de vraag of gezien deze feiten een regeeringscollecte niet even eens wenschelijk is, bij den minister de overtuiging bestaat, dat het Nederlandsche volk door hetgeen het - óók vrijwillig - bij voortduring voor de armen en noodlijdenden in eigen land doet, bij geen enkel ander volk achterstaat. Daarnevens valt acht te geven op het feit, dat .het Nederlandsche volk door regeeringsmaatregelen eiken dag van het jaar meer dan 1 millioen aan steun in onderscheidene vormen opbrengt. Indien het particulier initiatief een col lecte als bedoeld zou willen organiseeren, dan bestaat daartegen, behoudens de goed keuring der locale autoriteiten, uiteraard bij de regeering geen enkel bezwaar. Op de opbrengst daarvan kan be zwaarlijk invloed worden uitgeoefend, wijl deze uitsluitend afhankelijk is van hetgeen vrijwillig gegeven wordt. Het aanbod van 10.000 collectanten, dat uiteraard niet aan de regeering kan zijn ge richt, is niet ter kennis van den minister gekomen. De minister is niet bereid zelf de inzame ling te organiseeren, omdat de regeering dit nimmer doet. EEN WARME MAALTIJD VOOR DE VRIJWILLIGERS. Regeering niet officieel vertegen woordigd. Op de vragen van den heer Ridder van Rappard (lib.) betreffende het van regee- ringswege verstrekken van een warmen maaltijd aan de uit Spanje teruggekomen. Nederlandsche vrijwilligers, welke luidden: 1. Is het juist, dat blijkens een bericht, voorkomende in de Nieuwe Rotterdamsche Courant van 6 December j.1., ochtendblad, aan de uit Spanje terugkomende Neder landsche vrijwilligers, na hunne visitatie te Roosendaal, in de eerste klasse-restau rants aldaar van regeeringswege een war me maaltijd is verstrekt, nadat zulks eveneens was geschied te Cerbere, terwijl de regeering hun proviand tot Parijs had doen medegeven? 2. Zoo ja, welke redenen brachten de regeering daartoe? 3. Was de regeering bij bedoelde offi cieel vertegenwoordigd? heeft de heer Colijn, minister van staat, minister van algemeene zaken, voorzitter van den raad van ministers, als volgt geantwoord: 1. Het a..twoord op deze vraag luidt bevestigend, met dien veistande, dat den vrijwilligers van Nederlandsche herkomst bij hun transport van de Spaansch-Fran- sche grens tot aan Nederland van regee ringswege eenig proviand is verschaft te Ceibere en te Parijs, terwijl hun een warm maal is verstrekt te Roosendaal. 2. Bij de repatriatie van individueele personen is de regel, dat van regeerings wege den betrokkenen een weinig geld wordt ter hand gesteld, ten einde zich in hun noodzakelijke behoeften op de Peis naar Nederland te kunnen voorzien. Aan gezien echter de Fransche en Belgische regeeringen de voorwaarde hadden gesteld, dat op het transptfrt van de 117 vrijwilli gers uit Spanje nauwkeurig toezicht zou worden uitgeoefend, is hun van regee ringswege geen geld gegeven, doch zijn levensmiddelen verstrekt, onder toezicht van den leider van het transport, gedu rende de reis, en van den dienst der grens bewaking te Roosendaal. 3. Gelijke naar het oordeel van den minister vanzelf spreekt, was de regeering niet officieel vertegenwoordigd bij de maaltijden, als hierboven bedoeld. De Ned. R.K. Middenstandsbond adres seert. - De Ned. R.K. Middenstandsbond heeft heden het volgende telegram gericht tot den minister van economische zaken: „Een hardnekkig gerucht wil, dat de N.V. Bata te Best voornemens is in Nederland honderd manufacturenzaken te vestigen. De Ned. R.K. Middenstandsbond verzoekt u allerdringendst maatregelen te treffen, opdat aan den Nederlar.dschen middenstand door een buitenlandsch concern deze ramp niet worde aangedaan". De bond zal dit telegram door een uitvoe rig schrijven doen volgen. Cholera-vaccin naar China. - Het C traal comité voor hulpverleening aan e<i* burgerbevolking van China" heeft H dagen besproken op welke wijze de brengst van de te Amsterdam gehouden collecte, het best zou kunnen worden be steed. Na ingewonnen inlichtingen bleek het comité reeds eenigen tijd geleden, dat er noe steeds groote behoefte bestaat aan verschil lende genees- en verbandmiddelen en spe ciaal cholera-vaccin. In afwachting van de opbrengst van de collecte verzocht het comité dus wederom de medewerking van prof. Flu te Leiden. Het mocht, dank zij deze buitengewone hulp, ge lukken reeds toen een bestelling te doen van een zeer groot kwantum cholera-vaccin zoo dat ditmaal nog in den loop van deze maand vaccin voldoende voor 350.000 personen, als eerste zending van de opbrengst van de'col lecte, zal kunnen worden verstuurd. Door bijdragen uit verschillende deelen van het land op postgiro 16038, ten name van mevr. M. Ketelaarvan Goch voor de ge houden collecte, is de opbrengst intusschen gestegen van 12.000 tot 12.700. Giften voor dit doel worden, in verband met den nog steeds nijpender wordenden nood van de Chineesche bevolking, gaarne ingewacht aan bovengenoemd adres. Vechtpartij tusschen politieke tegen standers. - In de Gillis van Ledenberchstraat te Amsterdam is het gisteravond tot een vechtpartij gekomen tusschen politieke tegenstanders. Hierbij maakten enkele jon gelieden gebruik van ijzeren staven, waar door drie by het handgemeen betrokkenen verwondingen aan het hoofd opliepen. De politie, die kort na de vechtpartij ver scheen, verbond de gewonden, waarna zij naar huis konden terugkeeren. De daders heeft de politie niet kunnen vatten, daar deze onmiddellijk de vlucht namen. Nieuwe directeur Stoomvaart Mij. „Ne derland". - In de gisteren te Amsterdam ge houden algemeene vergadering van aandeel houders der N.V. Stoomvaart Maatschappij „Nederland" werd by acclamatie tot direc teur benoemd de heer jhr. mr. H. L. A. van Kretschmar van Veen, met ingang van 1 Januari 1939. T.B.C.-bestrijding. - De Vereeniging tot bevordering der belangen van tuberculose patiënten in Nederland deelt mede, dat het totale gewicht van de ingezamelde rijwiel- plaatjes en andere oude metalen over dit jaar 122000 K.G. bedroeg. Aan alle gevers, geefsters en medewerkers hartelijk dank. Zij, die nog metalen in hun bezit hebben, kunnen dit alsnog zenden: Breedeweg 17, Amsterdam-Oost. Bedrijfsraad geïnstalleerd. - Gisteren is te Amsterdam de bedrijfsraad voor het steen-, kunststeen- en houtgranietbedryf ge- installeerd. De bedrijfsraad besloot samenwerking te zoeken met de reeds bestaande bedrijfsraden voor het bouwbedrijf, het stucadoorsbedrijf en het schildersbedrijf. Herdenking van den Grooten Trek. In een zaal van het A.M.V.J.-gebouw heeft gistermiddag de gezant der unie van Zuid- Afrika te 's-Gravenhage, dr. H. D. van Broek huizen, de tentoonstelling „De Groote Trek" geopend, die ter gelegenheid van de hon derdste herdenking van Dingaansdag en het eeuwfeest van den Grooten Trek, welk feest vandaag met groote plechtigheid in Zuid* Afrika wordt gevierd, is georaniseerd door S.A.S.V.I.A. (Suid Afrikaanse Studente Ver eniging Amsterdam). Voor C.A.O. in het textielbedrijf. - De bestuten van de textielarbeidersbonden „St. Lambertus", „De Eendracht" en „Unitas" hebben zich dezer dagen gewend tot de werkgeversvereenigingen en deze verzocht, onderhandelingen te openen over het afslui ten van collectieve arbeidsovereenkomsten. Hun verzoek wordt gemotiveerd met een verwijzing naar de afspraken der werkgevers inzake verkoopswaarde, waaraan zij als ar beidersorganisatie steeds hun steun gegeven hebben, terwijl zij er anderzijds op wijzen, dat deze overeenkomsten veel meer effect zouden sorteeren, indien ook de arbeidsvoor waarden zooveel mogelijk uniform geregeld konden worden Ten slotte wijzen zy op den slechten toe stand, waarin momenteel vele gezinnen van textielarbeiders verkeeren, waarvoor zij de werkgevers verzoeken een toeslag op het loon of een bedrag ineens aan de arbeiders te verstrekken. Hy schoot en een der kerels werd ge troffen en stortte in de diepte, in zee maar de andere werd met hem handge meen en hield zijn armen vast. Al worste lende trachtte de Griek zijn tegenstander naar den rand van den afgrond te krijgen, 't Was een krachtige man, maar juist toen hij zijn doel zoo goed als bereik had, kreeg David zijn arm vry en vuurde zijn revolver recht tegen het hoofd van den ellendeling af. Toen boog hij zich met een blik van voldoening over het doode lichaam en doorzocht zorgvuldig de binnenzakken van den bandiet. Hij ontdekte een dunne lederen porte feuille de kroon op zijn inspannend werk! Hij borg het bewijsmateriaal veilig op. Later op dien dag werd David door een bende ruiters, die het op zyn leven had gemunt, ahternagezeten over ongebaands wegen, bezaaid met puntige rotsblokken en begroeid met dennen en ruig gras. Maar het was of Laline's liefdevolle, vertrouwende blik hem voorwaarts dreef naar de veiligheid en hy reed als de wind. Jack had mevrouw Greening gezegd, dat hij gauw wenschte te trouwen. Waarom zouden zij wachten? Had hij al niet langer dan een half jaar Laline gevraagd met hem te trouwen? En vele vrienden hadden het engagement als een op handen zijnde zekerheid beschouwd. Met de winkels in Parijs, waar men slechts voor het kiezen had, vas het best mogelijk om in veertien dagen zich een huwelijksuitzet te verschaffen en waarom zouden ze dan niet omstreeks den twintig sten Juli in de oude kapel van Channings Priory kunnen trouwen? Mevrouw Greening was verrukt van dit plan. 't Moest een echt Engelsch huwe lijksfeest worden met een heelen stoet van bruidsmeisjes en kleine pages en ze zou het heerlijk vinden zoo veel menschen als het huis maar bergen kon, als haar gasten te beschouwen. Laline en Jack zouden het aangenamer hebben gevonden, indien alles zoo stil mogelijk in zijn werk ging, maar mevrouw Greening had besloten haar zin door te drijven. En hoe spoediger de plechtigheid heid zou kunnen plaats hebben, des te be ter, want in haar binnenste vreesde ze, dat Laline wel eens van plan kon veranderen. HOOFDSTUK XXIX. De dagen van de warme Julimaand gin gen snel voorbij. Laline had Jack verzocht, naar Engeland terug te keeren, opdat hij na de bruiloft dadelijk met haar op reis zou kunnen gaan naar een rustige plaats in Zwitserland, waar zij de rest van den zomer en den herfst zouden doorbrengen. De huwelijksuitzet was gekozen en de dagen werden gevuld met 't passen van kleeren en hoeden en de avonden met feest vieren met Amerikaansche vrienden, waarvan heele drommen in Parys bleken te zyn, zoodat Laline eiken avond tegen bedtijd te vermoeid was om te denken. Maar in haar onderbewustzijn was ze niet op haar gemak altijd kwelde haar een twyfel. Zou er misschien toch een vergissing hebben plaats gehad? Was ze wellicht on rechtvaardig jegens David? Maar er gebeurde niets, dat op de een of andere wijze hierop duidde. Zoo brak de zestiende van de maand aan en ze staken naar Engeland over, om zich gereed te maken voor de bruiloft op den twee en twintigsten. Telkens wanneer ze dacht aan het jonge wezentje in de toekomst, veroorzaakte dat haar smart en meedoogenloos zette ze zulke gedachten van zich af. Haar gezicht veranderde 't was streng geworden en terwijl er droefheid op te lezen stond, lag er tevens een cynische blik in haar oogen. Jaok's familieleden hadden haar hartelijk verwelkomd zelfs de knorrige, oude neef, wiens titel te zijner tijd op Jack zou over gaan. Mevrouw Greening was tot haar groote genoegen er in geslaagd de bruidsmeisjes bij elkaar te krijgen. Ze had besloten, dat 't allemaal kinderen moesten zijn. Molly had twee dochtertjes van viif en zes jaar en „de Ladies Margaret en Ursula Brooklyn" zou in de beschrijving in de couranten heel goed klinken! en dan nog de kleine graaf van drie jaar, Molly's zoon en erfgenaam, als een der pages. Jack's familieleden, die allen een titel droegen, leverden de vier andere meisjes en één jongetje. Zoo waren er dus van de zeven meisjes en vijf pages, die Laline zouden volgen op haar weg van de groote hall va Channmgs Priory door de kruisgangen naa de kapel, zes meisjes en twee jongens, di een titel droegen. De jongens zouden de sleep dragen van haar zilverachtig 8f,waa.^ De bruidsmeisjes zouden gekleed zün jurkjes, in de tint van lichtkleurige let y rus, en de pages in daarbij passende sattl" pakjes. (Wordt vervolgd/*

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6