trsS iSJüiLï Ti ,u« '?Tr"tT-sr? I Rechtszaken Met de 3 Dampo producten bestrijdt U alle verkoudheden Samenwerking van bus en spoor. p^po-.u.dn.pp.h „Ij HSiSblJl"! "l.'il BERGEN HEILOO STOMPETOREN Een gezamenlijke regeling ten bate van algemeen abonnement-houders der Spoorwegen. Bustarief van 1 cent per K.H. WARM EN HUIZEN SCHAGERBRUG UITGEEST EGMOND BINNEN EGMOND AAN ZEE KOEDIJK Nieuwe gezant bij het Nederlandsche hof. - Naar verluidt, zal de heer Jeanbesy kanselier van de Canadeesche legatie te Parijs worden benoemd tot gezant van Cana da bij het Belgische en Nederlandsche hof. Boternoteering. - De commissienotee- ring voor Nederlandsche boter is gisteren vastgesteld op 86 cent per K.G. Boterprijs Kopenhagen. - De officieele Deensche boternoteering bedroeg gisteren 260 kronen is 100 cents per K.G. De boterheffing. - Wij vernemen van bevoegde zijde, dat het bedrag van de hef fing en de steunuitkeering op boter, behou dens tusschen tijdsche. wijziging voor de week van 15 tot 22 December is vastgesteld op 70 cent per K.G. Biggenmerken. - Van bevoegde zijde vernemen wij, dat van 28 November tot December 46.836 (v. j. 37.623) biggenmerken zijn aangebracht. Van de toekenning 1938 zijn tot 3 Decem ber 1.1. gebruikt 1.952.642 merken, tegenover 1.711.844 van de toekenning 1937 op het over eenkomstige tijdstip van het vorige jaar. Van 1 Januari tot genoemden datum zijn in totaal 2.215.371 (v. j. 1.861.983) biggen ge merkt. BEDR1EGELIJKE BANKBREUK. Anderhalf jaar gevorderd. De Amsterdamsche officier van justitie, mr. B. Kist, vorderde gisteren tegen een makelaar in machinerieën, wonende te Zevenhoven, wegens bedriegelijke bank breuk een gevangenisstraf van anderhalf jaar. De man was in 1935 directeur van een machinefabriek en constructiewerkplaats. De vennootschap werd op 12 Augustus 1936 in staat van faillissement verklaard en ver dachte zou een bedrag van 16.500 en voor pl.m. 7.000 ter bedriegelijke verkorting van de rechter, der schuldeischers van die N.V. aan den boedel hebben onttrokken. Subsidiair had de officier ten laste gelegd het 'bevoordeelen van schuldeischers en wel zichzelf door uitbetaling van genoem de bedragen, wetende, dat een faillissement niet meer kon worden voorkomen. Het passief in het faillissement bedroeg 45.000 en het actief, dat zeer gering was, bedroeg 700. Verdachte voerde aan, dat hij het faillisse ment niet heeft kunnen voorzien. De officier van justitie, mr. B. Kist, was van een andere meening, getuige den hier- bovengenoemden eisch. BELEEDIGING VAN EEN VOLKSGROEP. Gisteren stond te Amsterdam een man terecht, die op verschillende punten in de -stad geroepen had: „Duitschland in nood. Dat komt door den Jood". Deze man stond terecht wegens beleedi- ging van een volksgroep. De officier van justitie, mr. B. Kist, eisch- te veertien dagen gevangenisstraf. De rechtbank zal op 29 December vonnis wij zen. GESCHEIDEN VROUW MET BROODMES BEDREIGD. Anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Onlangs eischte de officier van justitie bij de Amsterdamsche rechtbank een ge vangenisstraf voor den tijd van anderhalf jaar met aftrek van voorarrest tegen den gemeente-ambtenaar, die zijn gescheiden vrouw met een broodmes had bedreigd onder den uitroep: „Nu ga je ar aan". De man gaf tijdens de behandeling de behandeling de feiten toe, doch voerde aan, dat hij in zeer overspannen toestand had gehandeld. Nooit had hij de bedoeling ge had de vrouw te dooden. De rechtbank heeft den man vanmorgen conform den eisch tot anderhalf jaar ge vangenisstraf met volledige aftrek van voorarrest veroordeeld. DE ONREGELMATIGHEDEN BIJ HET M. H. TE ZWOLLE. De rechtbank te Zwolle heeft den klerk H. B. van maatschappelijk hulpbetoon te Zwolle, die de vorige week terecht had ge staan, wegens gepleegde onregelmatighe den, ten nadeele van de gemeente, tot twee maanden onvoorwaardelijke gevangenis straf veroordeeld, en tot twee maanden voorwaardelijke, onder bijzondere voor waarden, en met drie jaar proeftijd. De of ficier van justitie had zes maanden ge vangenisstraf geëischt. Glimlachje VUuxJ 26 „Wel kindertjes, kunnen jullie me nu eer. heel mooi Kerstliedje voorzingen?" „Wacht maar even, Kerstman, ik zal de radio aanzetten!" Liefdescapriolen Onder de auspiciën van de Berger Too- neelvereeniging „De Maskerspelers" bracht de Kon. Letterlievende Vereeniging „J. J. Cremer" te Haarlem, als derde mededingster in het concours ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan der „Maskerspelers", uitge schreven, voor het voetlicht „Liefdescaprio len", een vroolijke minnestrijd in 3 étappen door H. Bakker, onder regie van den schrij ver. Of het toeval is geweest of een van te voren uitgestippeld plan, waarbij de deel nemende vereenigingen de verplichting was opgelegd zich bij de keuze van haar stuk, aan een bepaalde categorie te houden, doet aan de zaak niets af, doch het staat buiten kijf, dat de variëteit van het programma een aan merkelijk aandeel heeft gehad in het succes van dit concours. De moeilijkheid, het een ieder naar den zin te maken, heeft men hier op een prijzens waardige wijze overwonnen. Nadat bij de vorige opvoeringen het zich tot stemming aangetrokken voelende, eensdeels, en het op sensatie beluste publiek, anderdeels, ten volle tot tevredenheid was gestemd, kwam thans de beurt aan het louter verpoozingzoekende deel en wel in haar meest uitgebreiden zrn. Want zelfs de meest nuchtere, zelfs voor humor onontvankelijke toeschouwer geraak te uit den „plooi", niet alleen omdat 't thema hem hiertoe letterlijk dwong, doch meer nog omdat de spelers met hun onnavolgbaren zin voor humor, hun zoo beheerscht spel, hun juist aanvoelen van de komische situaties, hem steeds wisten te boeien Wij moeten ons al heel ongelukkig uitgedrukt hebben, als u nu reeds niet begrepen heeft, wat het effect van dezen avond van amusement is geweest. De zaal, die ook nu weer tot in de uiterste hoeken gevuld was, heeft de portee van het stuk en de bedoeling van het gezelschap be grepen. Er werd gelachen, dat het een lieve lust was en dat den geheelen avond door. En na elk bedrijf klaterde het applaus meerdere malen los als om nog eens uitdrukkelijk te demonstreeren, hoe zoo'n avond van gezon den humor op prijs wordt gesteld. Na het laatste bedrijf kwam er geen einde aan en dat gold het geheele gezelschap, dat speelde met een charme, een ongedwongenheid, die op staanden voet insloeg. Zulk een stuk is verre te prefereeren boven die, welke door hun romantische sfeer misschien het oog meer boeien, doch om hun sentimentaliteit zoo veel van hun eigen karakter verliezen en minder bevredi ging schenken. Tentoonstelling van de protes- tantsche naaikrans. Gaarne hebben we gehoor gegeven aan de uitnoodiging van het dames-comité, om Donderdagmiddag de tentoonstelling te be zichtigen, welke werd gehouden in de Consistoriekamer van de Ned. herv. kers. Daar ligt een keurcollectie ondergoe deren, lakens, sloopen, kousen, enz., enz., uitgestald en het vriendelijke dames-comi té, bestaande uit de dames Bloemhof f, Vierkant, Hopman en Steen was ijverig in de weer om al die schatten want dat zijn het inderdaad te laten zien, welke straks aan een 50-tal gezinnen worden uit gereikt. Hoe komt alles tot stand vroegen we aan mevr. Bloemhoff, de vol-ijverige presi dente van de Naaikrans. Wel, door een be roep op hen die dit mooie werk willen steunen. En men was dankbaar voor den steun. En terwijl vele dames de 100ste bezoekster kwam juist binnen rondom de tafel met glundere gezichten en on der het genot van een kopje thee met vol doening op haar werk neerzagen, keken velen op van wat die dames, met 'n middag per week werken bereikten. Naast de ge noemde ondergoeden e.d. wordennog ca- deaux gegeven in den vorm van vet, vleescn brandstoffen en levensmiddelen. Het behoeft geen betoog, dat de Kerstgave welkom zal zijn. Vanzelfsprekend was de eminente voorganger, dr. Bloemhoff mot een paar heeren aanwezig om de bezoekers te ver welkomen, een welkom dat uit het hart komt. De talrijke dames die meewerkten om deze kerstgave mogeliik te maken, kun nen met voldoening op haar werk terug Het bestuur van de Zuivelfabriek „Neer- landia" had voor Donderdagmorgen een ver gadering uitgeschreven in café Renses, om te trachten tot het oprichten van een melk- controlevereeniging te komen. De voorzitter van Neerlandia riep alle aanwezigen het welkom toe. De rijks veeconsulent, ir. de Vries, betreurde het, dat de belangstelling niet grooter was, omdat het juist voor den veehouder een vraagstuk van zoo groot be lang is. Spr. constateerde, dat het loon van den bedrijfsleider-veehouder afhankelijk is van vele factoren, n.1. de algemeene, de spe cifieke bedrijfsomstandigheden en niet in het minst van de persoonlijke eigenschappen van den boer, zijn wil om de inkomsten zoo hoog mogelijk op te voeren. De liefde voor het vak kan niet van één kant komen, het is begrijpelijk, dat slechte financiëele uitkom sten ontmoedigen, doch soms is de nood on ontbeerlijk voor het vormen van hechte orga nisaties om tot betere uitkomsten te komen. Vakkennis, steeds grootere uitbreiding van die kennis, en deze in daden omzetten, is één der factoren om de kwaliteit van de melk en de opbrengst Op te voeren. Dit hangt ook af van den veestapel, en van de kwaliteit en de kwantiteit van de weideopbrengst. Het streven naar een productieven veestapel is niet gemakkelijk. Vele maatregelen moeten worden getroffen, zooals ziektebestrijding enz. Eén van de sterke pijlers van het vee' fokkersbedrijf is een goede productiecontrole, het onderzoeken van de melk van alle koeien, niet een enkele maal, doch regel matig het geheele jaar door, om geen fouten te maken bij de selectie. Anders gaat dikwijls het meest productieve dier weg en blijft het minder voordeelige. Vooral voor kleine be drijven is de controle onmisbaar, daar moet de opbrengst zoo hoog mogelijk zijn om het bedrijf in stand te kunnen houden. Zeer zeker kunnen maatregelen genomen worden, daar de kennis op alle gebied veel uitge breider is. Ook het erfelijkheidsvraagstuk wordt door goede controle veel sterker be^ licht. Het grootste deel van de veehouders gebruikt zijn eigen stier, melkcontrole is dan zeker zeer noodzakelijk. Proefmelkin gen leeren de wijze, waarop de totale pro ductie is verkregen; spr. gaf eenige voor beelden. Geregelde productiecontrole dwingt den veehouder tot meer belangstelling en nadenken. Het is eigenlijk zijn boekhouding, men kan wel praten over hoe alles anders zou moeten, maar dóór zelf-doen heeft men toch eenigszins eigen welvaart in de hand De veehouder moet zijn vee grondig leersn kennen, hetgeen de melkcontrole bevorderen kan. Juist in dezen crisistijd moet men zijn kennis aankweeken, ook bij het aanschaffen van een stier is dit noodig. Sinds 1895, na een studiereis van den heer Mesdag naar De nemarken, is de propaganda voor melkcon trole hier begonnen. Hulp kreeg men van vele zijden, doch de practijk is de grootste propagandist, indien het middel goed wordt toegepast. Geheel alleen kan de boer de melk niet controleeren, onderzoek aan de zuivel fabriek is noodzakelijk. Melkcontrole geeft groote voordeelen, na een klein financieel offe:. Spr. gaf aan de hand van een teeke- ning eenige aanwijzingen, waaruit men leer de, dat alleen geregelde controle afdoende helpt, een enkelen keer een monster nemen kan voor het bedrijf funeste gevolgen heb ben. Eenige vragen werden naar genoegen be antwoord Ir. de Vries legde er nog den nadruk op, dat de fokvereenigingen in Noordholland onbewust een éénzijdig werk verrichten, waardoor de melkcontrole een beetje op den achtergrond was geraakt. De heer W. Groot sloot deze bijeenkomst met een woord van dank voor de leerrijke tede. Gistermiddag is te Utrecht een confe rentie gehouden, welke zeker mag wor den aangemerkt als een historisch moment van groote beteekenis in de ge schiedenis van het Nederlandsche ver' voerwezen. De bijeenkomst was belegd door het bestuur van den Nederland- schen Bond van Autobusdienstonder- nemers, welke organisatie een samen- spreking met een aantal vertegenwoor digers van de dagbladpers wenschte te hebben, doch werd tevens bijgewoond door eenige vertegenwoordigers van de directie der Nederlandsche Spoorwegen, namelijk de heeren K. H. H. Bongaerts en mr. G. W. Bierman. De aanwezigheid van eenige vertegenwoordigers der Spoorwegen op een conferentie van autobusdienstondernemers mag zeker een unicum worden genoemd, na den feilen strijd, weiken spoor en bus de laatste jaren hebben gevoerd, doch was tevens de uiterlijke demonstratie van het feit, dat bus en spoor elkaar eindelijk hebben gevonden* en ter zake van een zeker onderdeel van het vervoerwezen tot een samenwerking zijn gekomen, welke niet alleen zal blijken te zyn in het belang van het reizende publiek, doch tevens in dat van een juiste en evenwichtige ontwikkeling en coördina tie van het vervoerwezen hier te lande. Wat is toch het geval. zien. Ned. Bond v. Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen. Woensdagavond had de Bond van Plattelandsvrouwen een Kerstavond bij den heer H. Slikker. Er was veel belangstelling. Na de ope ning werden er een paar voordrachten en een Kerstverhaal verteld. Ook zijn er door eenige dames een paar Kerstliederen gezongen, wat de stemming er in bracht. Het was een echt gezellige avond met vele verrassingen. O.a. een grabbelmand met voor iedere aanwezige een geschenk, een sjoelbak, enz. Er werd ook nog gesproken over de tweedaagsche vergadering van den Bond die dezen zomer in Alkmaar zal worden gehouden. Door 14 dames werd toezegging gedaan om een logé te willen ontvangen. De afd. Warmenhuizen begon met 16 le den, thans zyn er al 33. Vestiging dokter. Naar wij uit betrouwbare bron ver namen, zal zich zeer binnenkort te Schager- brug een dokter vestigen in het huis, tot voor kort bewoond door den heer K. Eriks. Het is reeds zeer lang geleden, dat te Schagerbrug een dokter was gevestigd. Vereeniging voor Huishoudelijke voorlichting ten plattelande. Donderdagmiddag had in de openbare lagere school te Uitgeest nogmaals een ver gadering plaats van de Vereeniging voor Huishoudelijk voorlichting ten plattelande. Hoewel de opkomst niet groot was, vond de spreekster, mej. van As, in de 18 aan wezigen een aandachtig gehoor. Reeds 16 dames gaven zich op voor de cursussen, zoo wel naaien, koken als matrassencursus. Het is de bedoeling pl.m. half Januari a.s. met de cursussen een aanvang te maken. De plaatselijke commissie doet een oproep aan allen die oude of gedragen kleedingstukken kunnen missen hiervan opgave te willen doen, teneinde de cursus: vermaken van oude kleeren, te doen slagen. Een nieuw transformatorgebouw. Op 't Woud te Wimmenum, onder deze gemeente zal door het P.E.N. een nieuw transformatorgebouw worden opgericht. Het zal gebouwd worden aan den Heerenweg— hoek Notweg, tevens is het P. E. N. voor nemens een stukje grond van de gemeente Egmond-Binnen aan te koopen, teneinde het transformatorhuisje te Rinnegom te kunnen vergrooten. Schuilplaatsen N.A.C.O. Omtrent het plaatsen van schuilplaatsen langs de trajecten van de N.A.C.O.-bussen, in deze gemeente, blijkt tusschen de ge meente en de directie der N.A.C.O. een ver schil van meening te bestaan. De N.A.C.O. was de meening toegedaan, dat de gemeente zelf de kosten van oprich ting en onderhoud dier schuilplaatsen zou dragen. De N.A.C.O. kon zich aldus zeer wel met het plan vereenigen, mits die schuil plaatsen dan tevens als vaste halten zouden worden aangewezen, waardoor het voor vele ingezetenen dezer gemeente zoo-gemakke- lijke-stoppen-op-verzoek zou komen te ver vallen. De gemeente had gaarne gezien en haar aanvrage als zoodanig ook bedoeld dat de N.A.C.O. voor haar rekening bedoelde Toen in Mei van dit jaar de Spoorwegen ertoe over gingen tal van stopplaatsen op te heffen, bleek aanstonds, dat deze maat regel een nadeel zou beteekenen voor de houders van een tlgemeene abonnements kaart van de Spoorwegen, daar deze abon nementshouders nu niet meer in de gele genheid waren deze kieinere plaatsen met den trein te bereiken, en daartoe de op de sneltreinen aansluitende busdiensten moes ten nemen, wat hun uit den aard der zaak extra geld kostte. Het was de Inspecteur-Generaal van de Rijksverkeersinspectie, de heer Van Marle, die deze zaak entameerde, en den Bond van Autobusdienstondernemers verzocht of deze organisatie bereid zou zyn in over leg met de Spoorwegen te treden, ten einde gezamenlijk een regeling te treffen, waardoor aan de genoemde be zwaren voor de abonnementshouders zou kunnen worden tegemoet gekomen. Het daarop gevolgde overleg heeft ten slotte geleid 'ot overeenstemming: de Bond en de Spoorwegen sloten een overeenkomst, waaromtrent nu op deze genoemde confe rentie de voorzitter van den Bond, de heer G. P. H. Wortman, r.adere inlichtingen verstrekte. De regeling. De getroffen regeling komt n.1. hierop neer: aan de algemeene-abonnements- houders der Nederlandsche Spoorwegen op de autobuslijnen, welker ondernemers zich bereid hebben verklaard tot de over eenkomst toe te treden, zal een tarief wor den toegestaan, dat ongeveer de helft be draagt van de normaal geldende tarieven. De algemeene-abonnementhouders der Spoorwegen zullen, op vertoon van hun abonnement, namelijk kunnen reizen tegen een tarief van één cent per kilometer, met een minimum van 10 cents per afgelegd traject. Daartoe zullen op de voornaamste stations der Sooorwegen Kilometerzegel- boekjes verkrijgbaar worden gesteld: in houdende 200 zegels, elk ter waarde van 5 K.M. Deze Kilometerzegels worder. op ver toon der algemeene abonnemer tskaarten op de buslijnen der aangesloten onder nemers in betaling aangenomen. De heer Wortman verklaarde verder, dat de Bond deze overeenkomst ter toetreding aan zijn leden heeft voorgelegd en dat een zeer groot aantal ondernemers zich dade- ,;-k 'ot f-^reding heeft bereid verklaard. De heer Wortman was er dan ook van overtuigd, dat weldra alle autobusdienst ondernemers bereid zouden blijken hieraan hun medewerking te verleenen, z^odat bin nen zeer afzienbaren tijd te verwachten is, dat deze regeling, die 15 Januari 1939 in werking treedt, algemeene geldend zal zijn op het geheele Nederlandsche autobusnet. Wortman De zegelboekjes zullen alleen en uitslui tend geldig zijn in combinatie met het abonnement op de Spoorwegen; daartoe zullen zij ook het portret van den houder, en dezelfde nummers en verdere aandui dingen dragen als het abonnement. Is dit laatste door de een of andere oorzaak niet meer geldig, dan vervalt ook automatisch de geldigheid van de kilometerzegels. Centraal verrekenkantoor. De interne organisatie dezer regeling, die heel wat hoofdbrekens heeft gekost, is tenslotte opgelost door de oprichting van een Centraal Verrekenbureau, waar aan de afdracht van de voor den verkoop der Kilometerzegeiboekjes door de Spoor wegen ontvangen gelden plaats vindt en de verrekening der door de busdiensten in betaling genomen zegels geschiedt. De geheele financieele en administratieve af wikkeling is dus ondergebracht bij het Centraal Verrekenbureau. Tevens is ook de gelegenheid open ge laten, dat niet leden van den Bondmits geconcessioneerd bij het Centraal Ver rekenbureau kunnen toetreden, indien zij daartoe den wensch kenbaar maken. De heer Wortman sprak verder den wensch uit, dat door deze regeling de aangesloten geconcessioneerde autobus dienst-bedrijven in aanzien bij de overheid zullen stijgen en dat de sympathie van het publiek voor dit grootsch opgezette plan van den Bon'd zal toenemen, daar dit sa menwerken een evenement is op het ge bied van personenvervoer De Nederland sche Bond van Autobusdienst-onderne mers, zoo eindigde de heer Wortman, ver heugt zich erover, dat onder de auspiciën der hoogste verkeersautoriteiten een re geling in het belang van een groot gedeelte van het reizend publiek kon worden tot stand gebracht, zulks door een samenwer king tusschen rail- en wegvervoer, welke samenwerking, naar hij hoopte, in de toe komst zou kunnen werden versterkt en uitgebreid Eenige cyfcrs Het is misschien niet onaardig, om in dit verband nog eenige cijfers te geven om trent de geconcessioneerde busbedrijven, die op het oogenblik vereenigd zijn in den Bond van Autobusdienstondernemers, die zich (ter voorkoming van misverstand) op het standpunt plaatst, dat de z.g. wilde busdiensten een exploitatie voeren die on ordelijk en ondisciplinair is. In Januari werden door de leden van den Bond vervoerd 5.705.003 reizigers, in Februari was dit aantal 5.283.771 en in Maart 5.159.662. Het aantal reizigers, dat maandelijks in de autobussen plaats neemt, bedraagt ruim 5 millioen, derhalve jaar lijks ruim 60 millioen. Het aantal K.M. afgelegd door de ge concessioneerde autobusdiensten, bedroeg in Januari 7.875.444, in'Februari 7.202.097 en in Maart 7.885.483. Dat is in 3 manden 22.963.024 K.M. of jaarlijks bijna 92 mil lioen K.M. Het bovenstaande doet wel zien, hoe belangrijk de autobus in het tegenwoordige vervoer is geworden. Hoe het zij, er is dan thans een geluk kige samenwerking tusschen spoor en bus geboren, welke zeker in het belang van ht reizende publiek zal zijn. Het is te hopen, dat men op dezen weg van coör dinatie van het vervoerswezen voort zal gaan, opdat binnen enkele jaren ook deze heillooze strijd tot het verleden zal be- hooren. schuilplaatsen zou hebben willen aanleggen. De N.A.C.O. voelt begrijpelijkerwijs hier voor niets, zoodat het plaatsen van schuil plaatsen langs de trajecten van de N.A.C.O. in deze gemeente definitief van de baan is. N.S.B. vergadering. De Nationaal Socialistische Beweging Nederland hield Woensdagavond om kwart over acht een openbare vergadering in De Vergulde Valk. Voor deze vergade ring, waarin als spreker optrad de heer H. J. Woudenberg, lid der Tweede Kamer, be stond slechts weinig belangstelling. Niet meer dan 40 personen, meerendeels van bui ten de gemeente, woonden de vergadering bij, die een rustig verloop had. Ook het publiek buiten de zaal, dat bij vroegere gelegenheden nogal eens van minder aan gename belangstelling deed bi ijken, toonde voor deze vergadering weinig interesse. IJsclub vergadert. De IJsclub Koedijk hield Donderdagavond haar jaarvergadering in het lokaal van den heer J. Nieuwland onder leiding van den heer A. Sloof. Mede aanwezig was het eere lid Otto. Het overleden lid P. Zut werd her dacht. De rekening van den penningmeester sloot in ontvangst op een bedrag van 111.94 met een batig saldo van 66.57. De aftredende bestuursleden, de heeren J. de Graaf en G. Klomp, werden herko zen, terwijl de aftredende commissieleden, de heeren J. Blaauwboer, K. Ridder en J. K. Beets eveneens herkozen werden, ter wijl in de plaats van wijlen P. Zut gekozen werd de heer J. Sjerps. Tot afgevaardigde naar de bondsvergade ring werd benoemd de heer G. Klomp.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7