SPORT EN WEDSTRIJDEN. Alkmaarsche successen op komst? Rechtszaken $euiCteto:t ALIHE ESTER'S ROMAN derde blad. Amsterdamsche derby en de kampioenskansen. De Boys tegen W.F.C. DE EERSTE KLASSERS De elftallen voor morgen. DE DERDE KLASSERS. DE VIERDE KLASSERS noordhoi.landsche voetbalbond. uit het katholieke kamp. Voetbal. Alkmaarsche successen op komst? Het vraagteeken houdt in, dat wij in onzeker heid verkeeren, maar dat de mogelijk heid op een succes bestaat: Alcmaria zou kunnen winnen in Enkhuizen, als en de Boys kunnen thuis winnen, indienLaten we op een en ander nader ingaan. De Alkmaarsche Boys hebben nog niet zoo heel lang geleden W. F. C. al geklopt met zeer duidelijke cijfers en waar thans de thuisclub het terreinvoordeel heeft, zou men oppervlakkig een tweede flinke zege van de Boys kunnen verwachten. Echter, daar is de groote 8O-zege van W. F. C. op West-Frisia en die zege geeft te denken. Daaruit toch blijkt, dat de W. F. C.-voor- hoede lang niet malsch is en dat de Boys- achterhoede voor een moeilijke taak komt te staan. Maar als men de verslagen leest van den wedstrijd W. F. C.W -Ffrisia, dan mag men daaruit opmaken, dat het W. F. C. wel heel bijzonder is meegeloopen. Had de wedstrijd een normaal verloop gehad, dan had W.-Frisia in het eerste kwartier een 2O-voorsprong kunnen nemen. Nu lukte den Enkhuizers niets en in plaats daarvan kreeg W. F. C. godin Fortuna geheel op haar hand. Toen tenslotte de Enkhuizer doelman vervangen moest worden, was het heelemaal mis. Ziedaar de verklaring van de groote W. F. C.-zege. En dus mag men zeggen, dat de kracht van W. F. C. heel wat minder is dan deze uitslag zou doen verwachten. Denkt men bovendien aan de Wormer- veersche wedstrijden van beide Alkmaarsche clubs, dan is men geneigd te zeggen, dat W. F. C. positief de mindere is, zoowel van de Boys als van Alcmaria. Wij mogen dus een Boys-zege verwach ten, als de geblokte verdediging maar zorgt, dat de W. F. C.-voorhoede geen vrij spel' krijgt. En dat is die verdediging tenslotte wel toevertrouwd! En Alcmaria? Kan dat ook winnen? Zooals hierboven reeds gezegd is, was West-Frisia de vorige week al heel onge lukkig en was de nederlaag aan bijzondere omstandigheden te wijten. Alcmaria kan dus niet prakkizeeren over een soortwalk- over. Verre van dat! Bovendien leert de geschiedenis, dat West-Frisia op eigen ter rein een moeilijke tegenstander voor Alc maria is. Bezien we de situatie op de ranglijst, dan blij kt daaruit, dat beide ploegen de punten heel erg noodig hebben: ze bengelen beide onderaan en de aanstaande winnaar zal in elk geval na Zondag twee clubs onder zich hebben en zich iets veiliger kunnen voelen. We mogen dus een Alcmaria-team ver wachten, dat zal strijden tot de laatste seconde, dat zal begrijpen, waarom het gaat. En als het vecht, werkelijk vecht, en als het nu eens eindelijk voorgoed heeft afgedaan met het onproductieve korte spel, dan O ja, de Enkhuizers missen hun doelman. Het parool is dus zeer zeker: schieten, hard en veel, schieten van eiken afstand. Wat de overige wedstrijden in de tweede klasse betreft, voor Alcmaria is van zeer groot belang het resultaat der ontmoeting H. F. C.H. R. C. Wanneer de Helderschen zouden winnen, zou H. F. C. nog steviger op de onderste plaats komen. Maar hoewel we H. R. C. heel wat sterker achten dan H. F. C., zijn we nog lang niet zeker van een Heldersche zege. Zelfs zouden we al tevreden zijn met een gelijk spel. Rest dan nog de strijd om de bovenste plaats. R. C. H. speelt thuis tegen O. S. V en kan winnen, terwijl E. D. O. de Kenne- mers ontvangt. Ook hier zit voor de Haar- lemsche club de volle winst, zoodat de situatie bovenaan niet gewijzigd zal worden! In de tweede klasse B. zal Hilversum wel heel weinig moeite hebben met Zeeburgia en haar positie dus versterken. Misschien zelfs loopt ze nog iets uit, wünt H. V. C. speelt thuis tegen Z. F. C. en het zou heele maal niet zoo'n wonder zijn, wanneer H. V. C. met een gelijk spel genoegen moest nemen. Rekenen we intusschen ook op een D. W. V.-zege op Watergraafsmeer. Dan zijn er nog twee wedstrijden, die van direct belang zijn voor de bezetting der 10de plaats. De Spartaan zou daarom goed doen, om van A. F. C. te winnen (wat lang niet gemakkelijka zal blijken!) en Vrien denschaar zal het thuis misschien tot een puntenverdeeling kunnen brengen, nu het niet al te sterke Hercules op bezoek komt. Alkm. BoysW. F. C. (2 uur): Alkm. Boys I: Kos Pater Slikker Brouwer de Groot Hartog A. Indri Mulders Goudsblom V. Indri de Grand W.-FrisiaAlcmaria (2 uur): Alcmaria I: Duiveman Maasen Rampen Rootring de Grand Helderman v. d. Pol Schaaper Keppel v. Wieringen Hamstra Alcmaria 2K. V. V. 2 (2 uur): Alcmaria II: Keuris Stadegaard Verweel Venema Scharlewie v. Wieringen Bos Godvliet Stelma Kapteyn de Jong Q. S. C. IIAlkm. Boys II (10 uur): Alkm. Boys II: Stam Roos Tamis Akkerman v. d. Meer v. Eerden Poetskoke v. Orden Schenke Pater Jr. Nol Het geheel volledige programma in de eerste klasse bevat o.a. een belang rijke derby in Amsterdam. Blauw-wit en D. W. S. zullen elkaar bekampen. Beide clubs hebben een goede kam pioenskans en zullen dus een harden strijd leveren om de beide puntjes. Het krachtsverschil is zeer gering, zoodat de uitslag wel in de buurt van een gelijk spel zal liggen. Veel zal hierbij echter af hangen van den vorm der teams, want beide elftallen spelen zeer onevenwichtig. A. D. O. krijgf het ook moeilijk, want het onberekenbare H. D. V. S. komt op bezoek en is in staat, een gelijk spel te bevechten. De overige wedstrijden zijn van belang met het oog op het degradatie-gevaar. Zoo moet Sparta, dat thuis speelt, terdege op passen voor H. B. S., dat geleidelijk in beteren vorm is gekomen en nog steeds een kansje heeft om te ontsnappen. Verder zal Xerxes in de Koog probeeren, K. F. C. te weerstaan, wat ook al niet onmogelijk is en tenslotte zal C. V. V. probeeren, de Storm vogels in IJmuiden een puntje af te snoepen! In af deeling II moet Feyenoord's achter hoede zorgen, dat 't Gooi niet gevaarlijk wordt. Weerstaat ze de stormloopen, dan wint de club van van Heel. En let eens op: V. U. C. kan thuis winnen van V. S. V., dat dan leelijk zou duikelen en feitelijk heele maal geen gevaar meer zou zijn voor Feijenoord! Daarentegen zal D. O. S. het thuis wel klaar spelen tegen R. F. C., terwijl we eveneens een D. H. C.-zege verwachten op het moedeloos spelende Haarlem. Ajax en D. F. C. hebben vrij af. In het Oosten zal Quick wel niet kunnen beletten, dat A. G. O. V. V. met beide pun tjes huiswaarts keert, terwijl Enschedé thuis na veel moeite van N. E. C. kan win nen. Waar we eveneens een Go ahead-zege verwachten, nu Z. A. C. op bezoek komt en Heracles thuis waarschijnlijk van Tubantia zal winnen, zal de situatie in het Oosten wel heel weinig veranderen. Misschien, dat Z. A. C. zeer stevig onder aan komt, als Hengelo thuis van Wagenin- gen wint, en dat is niet onmogelijk. In het Zuiden wint Eindhoven natuurlijk van Roermond, en even natuurlijk klopt N. A. C. het Maastrichtsche M. V. V. Be langrijk is hier verder de ingelaschte wed strijd BleyerheideJuliana. De thuisclub zou verstandig doen, de beide punten te veroveren, wat echter niet zoo erg gemak kelijk zal gaan. Willem IINoad en B. V. V.Longa zijn twee wedstrijden, waarin de punten wel eens gedeeld zouden kunnen worden. In het Noorden krijgt Achilles het moei lijk, nu het naar Veendam moet. Een gelijk spel zou ons niet verwonderen. Intusschen kan Sneek thuis van Be Quick winnen en verder nog een goeden dag hebben, omdat Velocitas wellicht in staat is, om Heerenveen een puntje afhandig te maken. En als we G. V. A. V. de overwinning toe denken in den wedstrijd G. V. A. V.-H. S. C., rest ons nog F. V. C.Leeuwarden. Een derby tusschen twee degradatie-candidaten. Laten we het maar op een gelijk spel houden Het kon voor het leidende Zaandijk wel weer eens een goeden dag woraen. Zelf gaan de leiders een bezoek brengen aan de hekkensluiters Assendelft waar een volledige zege verwacht mag worden. Het eerste treffen bracht een groote 81 uitslag enin elk geval zal een zwaar bevochte overwinning te noteeren zijn. De grootste concurrent Q. S. C. moet naar het blauw-zwarte Z. V. V. en we vreezen dat de Wormerveerders geen re vanche zullen weten te nemen van de eertijds geleden nederlaag. Trouwens, in dien de Zaandammers nog een kans willen behouden, dienen ze te winnen. En Purmersteijn krijgt het ook niet ge makkelijk, met het bezoek aan Kinheim. In Purmerend werd het een puntendee- ling en ook nu zouden de bruin-witten wel eens puntenverlies kunnen boeken. Succes zal bij Beverwijk ongetwijfeld aan het kortste eind trekken, terwijl Hel der in eigen huis tegen Hollandia revan che zou kunnen nemen van de in Hoorn geleden 43 nederlaag. In de derde klasse B behoort het niet tot de onmogelijkheden, dat Ripperda de leiding weer eens van Bloemendaal zal kunnen overnemen. De Haarlemmers krij gen bezoek van T. I. W. en verwacht mag worden, dat de zege in eigen Luis zal blij ven. Bloemendaal speelt ook wel in eigen omgeving maar tegen Zandvocrt. De Zee- kanters zijn nog lang niet kansloos en het zou ons niets verbazen, als ze ten deele revanche konden nemen, van de eertijds geleden zeer kleine nederlaag. V. V. A. kan bij De Zeemeeuwen een punt weg halen, terwijl in de beide overige ontmoetingen: SchotenAalsmeer en A. P. G. S.De Germaan, de thuisclubs het tot een zwaar bevochten zege kunnen brengen Veel verandering zal hier de ranglijst mogelijk wel niet ondergaan, daar ver wacht mag worden, dat het leidende B. K. C., de hekkensluiters kansloos naar de noordpunt terug zendt. Schagen kan natuurlijk in de running blijven, daar de bezoekende Strandvogels zeker bedwongen kunnen worden. M. F. C. kan in de kopgroep blijven, daar in eigen omgeving van Texel te winnen is, al spelen de eilanders dit seizoen wel zeer wisselvallig. Alleen Nieuwe Niedorp krijgt het stellig met het bezoek aan D. T. S. heel zwaar te verantwoorden en deze z. g. n. „derby", kon wel eens in het voordeel van de Oudkarspelieren uitvallen. Atlas—Wieringerwaard kan eveneens veel spanning geven; mogelijk komt men niet verder dan een puntendeeling. Ook in de vierde klasse B zal de rang lijst stellig niet veel verandering brengen. ren brengen. Het leidende K. V .V. zal het bezoeken de Andijk wel niet veel kans geven, ter wijl I. V. V. de bezoekers Uitgeest eveneens met ledige handen naar huis zal zenden. Voor E. V. C. wordt het even moeilijker; toch zullen de Edammers de trip naar Sporters wel tot een goed einde weten te brengen. C. S. V.—Bergen wordt weer de big- match voor onze omgeving. Of de Cas- tricummers het tot een volledige revanche zullen brengen, meenen we te moeten be twijfelen. Alle voor morgen vastgestelde wedstrij den van den Noordhollandsche Voetbalbond zijn afgelast. Een bijna volledig programma Het is weer H.S.V. die aller aandacht con centreert op haar ontmoeting tegen dim men. Gauw wordt gesproken van een derby, b.v. reeds wanneer er een ploeg uit Egmond- Binnen of Egmond aan den Hoef op bezoek komt, doch wanneer er één derby is die de aandacht zal blijven vragen is het de ont moeting tegen Limmen. De eerste ontmoe ting tegen Limmen ook haar terrein ligt in. de gemeente Heiloo braoht een pun tenverdeeling. Wanneer Limmen ditzelfde resultaat nu zou kunnen bereiken in Heiloo zou dit als een bizondere prestatie aange merkt kunnen worden. Het verschil op de ranglijst is echter te groot, dat wij Limmen één puntje moeten toedenken. Of, het zou moeten zijn omdat het juist een „derby is. W.S.V.—Zeevogels is een "open strijd. Wij geven de W.S.V.-ers nu zij thuis spelen een goede kans op minstens één puntje, want Zeevogels is er niet de ploeg naar om zich met leege handen naar Egmond aan den Hoef te laten terugsturen. Ook in Egmond-Binnen wordt een belang rijke wedstrijd gespeeld. Deze ontmoeting is er één tusschen nr. 1 en nr. 10 van de rang lijst en beide zullen hun uiterste best doen om winst te boeken. Het zijn twee enthou siaste ploegen, enjuist door het groote verschil op de ranglijst geven wij natuurlijk de R.E.O.-mannen de beste papieren. L.S.V.V. gaat naar U.S.V., dat den laat- sten tijd weer eenigszins op verhaal schijnt te zijn gekomen. Dat zou dus wel eens niet best kunnen afloopen voor de Langendij- kers in Uitgeest. Maar L.S.V.V. is er juist de ploeg naar om U.S.V. na haar beide laat ste successen weer eens in het zand te doen bijten en zelf de beide punten mede naar huis te nemen. Wij zullen afwachten. In de tweede klasse Centrum heeft Ber- dos weer een thuiswedstrijd, nu tegen het Amsterdamsche N.V.A. We zijn geneigd om weer een groote overwinning te voorspellen, maar de Berdos-mannen zullen goed doen niet één tegenstander te onderschatten. Een misstap zou slechts het Alkmaarsche A.F.C. ten goede kunnen komen. Deze ploeg gaat n.L naar Assendelft om aldaar S.V.A. te be kampen. Het is algemeen bekend dat deze ploeg voor iederen tegenstander een aparte verrassing heeft. De zwakste wint er, de sterkste verliest of speelt er gelijk. Laat dit dus een waarschuwing zijn voor de Alk- maarders om van het begin tot het eind met een vurig élan aan te pakken. Zorgt er voor, dat de ploeg uit Bergen op den voet blijft gevolgd. St. LouisS.D.E. is voor de thuisclub. Het eens zoo gevreesde S.D.E. valt tegen nu zij in deze afdeeling speelt. De Amsterdamsche derby P.V.C.B. S.V.O. zal wel vopr de bezoekende club zijn, want de eerstgenoemden brengen er al heel weinig van terecht. S.V.W. uit Heerhugowaard krijgt een goede gelegenheid om haar eerste overwin ning morgen te noteeren. Het Amsterdam sche Oranje-Zwart lijkt ons althans de S.V.W.-ers niet veel in krachtsverschil te ontloopen. Doet dus uw uiterste best, opdat ge wat uit de gevaarlijke hoek raakt. ZWARE MISHANDELING^ De landbouwer, die mr. Blauw ten Cate te Kootwijk t" beroep aa"gevallen' hooger In hooger beroep heeft het gerechte* te Arnhem de zaak behandeld tegen h„ landbouwer M. B„ oud 58 jaar, wonende te Kootwijk, die door de rechtbank te Zutphen wegens zware mishandeling was veroordeeld tot zes maanden gevangenis straf voorwaardelijk, met een proeftijd van een jaar. Verdachte zou, zooals destijds is meeee deeld, op 23 April mr. H. Blaupot ten Catè te Kootwijk met een greep op het hoofd hebben geslagen, welke mishandeling zoo ernstig is aangekomen, dat de mishandelde geruimen tijd in levensgevaar heeft verkeerd. Aanleiding van deze vechtpartij was een geschil van een weg of voetpad, over welke kwestie tusschen verdachte en mr. Blaupot ten Cate reeds eerder was gepro cedeerd. Verdachte had n.1. op dien weg, eigen dom van de gemeente Apeldoorn, bordjes geplaatst met de woorden „Eigen weg" en mr. Blaupot ten Cate had toen verwijde ring van deze bordjes geëischt. In dezen eisch werd hij echter niet ontvankelijk verklaard, o. m. omdat de rechter meende dat de bordjes het openbare karakter van den weg niet konden aantasten; verdachte had nu daaruit de.onjuiste gevolgtrekking gemaakt, dat deze weg zijn eigendom was. De weg was niet meer dan een oude plag- geweg en verdachte had dan ook op een zeker oogenblik dezen weg voor een deel omgeploegd. Op 23 April j.1. werd verdachte door een van zijn zoons geroepen, die zeide, dat de andere zoons een woordenwisseling hadden met mr. Blaupot ten Cate, omdat deze tot twee ruiters zou hebben gezegd, dat zij wel over het bovenbedoelde pad mochten rijden, welk pad echter intus schen met rogge was bezaaid. De mishandelde, de 63-jarige mr. Blau pot ten Cate, werd thans voor de eerste maal in deze zaak als getuige gehoord. Hij verklaarde, dat hij ter plaatse eenige ruiters in gesprek had aangetroffen met de zoons van verdachte. De ruiters had den daar willen passeeren en getuige heeft toen tegen de jongens gezegd: jullie weten toch wel, dat het hier een openbare weg is. Hij gaf intusschen de ruiters het advies, maar een kleinen omweg te ma ken. Toen kwam echter ook verdachte er bij, waardoor een woordenwisseling tus schen hem en verdachte ontstond, waarbij getuige toen heeft opgemerkt: moeten wij nu weer gaan rechten? Verder kan getuige zich niets meer herinneren, omdat hij zich zelf heeft teruggevonden in het ziekenhuis te Apel doorn. Daar is hij zes weken verpleegd, vervolgens nog vijf weken in een rusthuis en verder nog in een sanatorium. Voor mijn verder leven, zei getuige, ben ik een invalide geworden. President: De zoons verklaren, dat u tegen de ruiters hebt gezegd: rijdt maar door die rogge heen. Het zou begrijpelijk zijn, dat zij dan hun vader hebben ge waarschuwd. Eenige getuigen a décharge schetsten verdachte als een hard werkenden, rusti- gen boer. In zijn requisitoir betoogde de advocaat- generaal, mr. Hermans, dat er hier geen termen zijn voor een voorwaardelijke straf. Zeker zijn er enkele verzachtende omstandigheden, maar verdachte had in ieder geval geen reden om op te treden, zooals hij gedaan heeft. Spreker meende, dat de officier van justitie bij de rechtbank te Zutphen reeds voldoende met de verzachtende omstan digheden heeft rekening gehouden, toen hij zes maanden gevangenisstraf eischte. De verdediger, mr. Sypkens, drong aan op bevestiging van het vonnis, zes maan den voorwaardelijk, na in zijn pleidooi op verschillende verzachtende omstandig heden te hebben gewezen. Uitspraak 22 December. ZES verschillende persen staan altijd klaar voor UW DRUKWERK. DRUKKERIJ COSTER. r ■Uit het Engelsch [door W. A. C. 53) uu Het in orde brengen van al die details had mevrouw Greening groote vreugde ver schaft. Laline had in alles toegestemd. „Ik behoef toch geen Oranjebloesem te dragen, niet waar, tante?" vroeg ze. „Ik heb er een hekel aan dwaas zinnebeeld van een tijd, die voorbij is! Geen krans en geen bloemen alleen maar den diamanten hoofdband, dien de oude graaf me heeft ge geven, om den sluier op te houden en Jack's parelsnoer." „Maar, Laline, je schept een nieuwe model", riep haar tante uit. „Die moderne meisjes hebben heel andere ideeën dan vroeger." Jack was op Channings Priory aange komen om er den Zondag door te brengen; hij zou Dinsdag vóór 't huwelijk weer ver trekken en te Dover blijven, dus zoo streng mogelijk, in den vorm, maar dezen Zon dagavond gingen ze nog eens in den rozen tuin en lieten hun blik weiden over 't park. Beiden waren heel stil, Jack voelde dat Laline in een vreemde stemming was. „Jack!" barstte ze eindelijk uit. ,,'t Is meer dan afgrijselijk! Hoe komen we ooit door dat alles heen!" „Maar Laline!" „Ik bedoel al die noodelooze drukte van de bruiloft, bruidsmeisjes, bruidsjapon, sluier en 't heele bedrog dat er in ligt. Ik voel dat ik een vreeselijke huichelaarster ben, JackHaar stem beefde van inge houden emotie. Jack was diep bedroefd. „Zoo moet je niet over de dingen denken, lieveling", zei hij. „Onze stand legt ons nu eenmaal verplichtingen op en indien je tante en mijn familieleden c!" plechtigheid in een mooi kleed wenschen te steken, waar om zouden jij en ik er dan bezwaar tegen hebben?" „Jack, je bent de beste mensch op aarde". Jack begreep veel van wat er in haar omging hoewel niet alles, want hij wist niets van 't huwelijk tusschen haar en David. Laline vond 't beter dit te ver zwijgen, maar haar gemoed werd er zeer onrustig door. Zou 't werkelijk iets meer beteekenen dan iets wettelijks? Zij was protestantsch en de priester had den roomschen ritus gevolgd. Daardoor kon 't wel eens geen werkelijk huwelijk zijn geveest. Terwijl ze in den rozentuin was en Jack haar kalmeerde, schenen de dingen haar niet zoo wanhopig toe, maar later, toen ze uit haar venster naar 't door de maan verlichte landschap keek, welde een smar telijke kreet uit haar op. „God weet, dat ik David toebehoor en 't zal een zonde zijn om tegenover Jack op nieuw een gelofte af te leggen". Ze sliep den ganschen nacht niet en werd gekweld door berouw, maar den volgenden ochtend had ze niet den moed de scènes te trotseeren, die zouden ontstaan, indien ze haar engagement verbrak. Gewoonte en con ventie schenen haar wil te ondermijnen. Na zijn razenden galop bereikte David eenige vooruitspringende rotsen. Zijn ver volgers vlogen hem voorbij en waren spoedig uit 't gezicht. Daarna sprak hij zijn vermoeiden Arabier vriendelijk toe, sloeg een pad in, dat loodrecht op den vorigen weg stond en was weldra in veilig heid. Dat was op 't kantje af geweest. Maar strijd en avonturen waren een genot voor hem. Hij rolde zich in zijn deken en viel in t licht van de opkomende maan in slaap. Over enkele dagen zou hij weer in de be schaafde wereld terug zijn en dan naar Rome, waar hy Laline's brief zou lezen. Heerlijk! Toen hij in het Grand Hotel in de Eeuwige Stad aankwam, klopte zijn pols sneller van verwachting. Wat zou zijn snoesje hem wel geschreven hebben! Heerlijk om elkaar weer terug te zien. Wat zouden zy veel te praten hebben, om elkaar alles te vertellen wat er gebeurd was sinds zy van elkaar gescheiden werden, Van nu af zouden ze elkaar nooit, nooit meer verlaten! Vóór alles was David een practisch mensch. Hy had dien ochtend in Amiens zijn besuit genomen, wetende, dat 't zijn plicht was de boodschap aan Garcia over te brengen. Alle voorzorgsmaatregelen had hij getroffen om zich er van te verzekeren, dat Laline zijn beweegredenen zou begrijpen en sindsdien was er nooit eenigen twijfel in zijn hoofd gerezen. Zijn ongeduld was zóó groot, dat hy de hall van 't Grand Hotel bijna binnensprong, Er waren geen brieven voor majoor Lamont! De schok was hevig. Heelemaal geen brieven! Veel brieven kon hij niet verwachten, alleen een van Laline en misschien een van den heer Randolph, in geval deze hem nieuwe bevelen had ge zonden; alleen die twee wisten, dat hij te Rome was. Uit den aard der zaak stond Fergusson aan 't station op hem te wachten, maar klaarblijkelijk had hij hem op de een of andere wijze misgeloopen. Hij zou maar naar zijn kamer gaan, die voor hem besproken was en zien of daar iets lag. En zoo niet, dan zou hij naar 't gezantschap telefoneeren. Maar hij had Laline in zijn brief Grand Hotel genoemd volstrekt niet 't gezantschap. Hij voelde zich door zijn ongerustheid terneergeslagen al zijn veerkracht en vreugde was verdwenen. Neen, er lag niets in zijn kamer. Hij ging naar de telephoon. Eindelijk kreeg hij aansluiting: Geen brieven voor majoor Lamont aan 't gezant schap Hij zou gemakkelijk nog dien avond den sneltrein naar Parijs kunnen nemen en als hij dan zoo snel mogelijk naar 't gezantschap ging om de kostbare documenten aan den heer Randolph ter hand te stellen, zou hij dadelijk den tijd hebben om Laline te vin den en te ontdekken wat de reden was, dat ze niets van zich had laten hooren. Zou hij haar naar hotel Ritz telegra- pheeren? Neen, dat zou nutteloos zijn; 't was veel beter zoo gauw mogelijk naar haar toe te gaan. Idien ze niet had geschreven, moest er een reden bestaan voor haar stilzwijgen? Maar welke? Was ze door den doorstanen honger en koude misschien te ziek om te schrijven? Deze gedachte vervulde hem met groo- ten angst. Maar dit kon haast niet, omdat hy, alvorens Amiens te verlaten, van Fer gusson de verzekering had ontvangen, dat ze goed vooruitging. Honger en gebrek waren geen ziekte en de gevolgen ervan zijn door zorg en ge schikte voeding geweken. Was ze dood? Had de een of andere vreeselijke compli catie plaats gehad? Zijn bezorgdheid werd byna ondragelijk. Zou ze zijn brief heele maal niet ontvangen hebben? Maar natuur lijk had ze dat wèl. Er was geen denkbare reden, waarom het kamermeisje zijn brief niet overhandigd zou hebben en zelfs tan tes en trouwe kameniers zouden tegen woordig geen brieven expres achterhouden. Fergusson kwam juist de Kamer binnen. De knecht had zich geërgerd, omdat 1,1 zijn meester aan den trein niet had moet. Ongeduldig vroeg David of er iets hem was gekomen. Neen, niets, zei gusson. Toen informeerde hij naar het laatste nieuws in de couranten. Had hij ook jets gehoord van het clubje, dat zij in Amiena hadden achtergelaten? Maar Fergusson was uit de stad gewees en had in geen drie weken een couran ingezien. Vóór dien tyd had er niets om trent hen in gestaan, behalve dat in de New York Herald had gestaan, dat juffrouw Lester en haar tante hotel Ritz hadden verlaten en naar Engeland waren gegaan. (Wordt vervolgd). h« ont- voor Fer-

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 12