kuiWtt, geneest en de huid. Agenda VRAAG EN AANBOD Spoct £uchtvaact JkowHciaal Tlieuws Oud HoMandó it&deKSC&OMi DOUWEEGBERTS Jtack&euchten Schriffeliike vragen beantwoord. WOENSDAGS en ZATERDAGS 35 cent per vijf regels, BiROEK OP LANGENDIJK BERGEN OUDKARSPEL TWEEDE BLAD. 3 Zij verzoeken hiertoe dezelfde moreelo en daadwerkelijke medewerking van Je ministers als die welke verleend werd bij de collecte van 3 December j.i. In het bij zonder: 1. Een aanbeveling over de radio door den minister-president op den vooravond van bedoelde collecte. 2. Een aanschrijving van den minister van binnenlandsche zaken aan alle burge meesters om hunne volle medewerking te willen verleenen. 3. De beschikbaarstelling van eenige uren zendtijd op achtereenvolgende dagen voor de leden van het comité om de collecte aan te bevelen. Vit de werkverschaffing verwijderd. Op vragen van het Eerste Kamerlid Sikkes (S. D. A. P.) betreffende het optreden van den burgemeester van Dantumadeel ten op zichte van een uit de werkverschaffing verwijderden inwoner dier gemeente heeft de minister van Binnenlandsche Zaken ge antwoord, dat de verwijdering uit de werk verschaffing en de uitsluiting van steun zijn geschied door het orgaan voor steun verleening, waarvan de burgemeester van Dantumadeel voorzitter is. De burgemeester heeft het Burgerlijk Armbestuur in kennis gesteld met het besluit. Het Burgerlijk Armbestuur heeft geweigerd aan den be langhebbende onderstand te verleenen, aangezien 'hij uit de werkverschaffing was verwijderd en van steun uitgesloten. De wederrechtelijke onttrekking van het in de vragen bedoelde kind aan het wettig gezag leverde een strafbaar feit op en kon dus tot ingrijpen aanleiding geven. Over de opportuniteit hiervan heeft de burgemeester van Dantumadeel als hulpofficier van justi tie overleg gepleegd met den officier van justitie bij de arrondissements-rech' bank te Leeuwarden. Ten einde de zaak welke ten slotte ook, naar gebleken is, van ge ringe beteekenis was niet op de spits te dryven, werd het raadzaam geacht den vader in de gelegenheid te stellen het kind wederom tot zich te nemen, waarmede de aangelegenheid als afgedaan zou kunnen worden beschouwd. Ten einde deze oplos sing te doen shgen, was het noodig op de betrokkenen eenig overwicht te doen gelden, hetgeen in de gegeven omstandig heden moreel alleszins verantwoord was De deur der woning, waarin het kind zich bevond, is ten slotte vrijwillig geopend, Erkend kan overigens worden, dat van streng justitieel standpunt bezien nog niet alle voorwaarden waren vervuld voor een dreigen met geweld als is geschied voor het geval een weigerachtige houding zou worden aangenomen. Voor het nemen van maatregelen, als in deze vraag bedoeld, bestaat geen aanleiding, De persconferentie van minister Colijn. Op vragen van het Eerste .Kamerlid Van Vessem (N. S. B.) naar aanleiding van een bericht in de Times ter zake van een pers conferentie van den minister van alge- meene zaken, voorzitter van den raad van ministers, met vertegenwoordigers van Nederlandsche bladen, hebben de ministers Colijn, Patijn en Van Boeyen, geantwoord dat op Zaterdag 3 December een ver trouwelijke conferentie heeft plaats gevon den tusschen den voorzitter van den raad van ministers en vertegenwoordigers van 'n aantal Nederlandsche dagbladen. In ver band met de verbazingwekkende onjuist heid van het bericht in De Times van 9 Dec. is 12 dezer, in opdracht van den voor zitter van den raad van ministers, door den regeeringspersdienst het communiqué aan de Nederlandsche dagbladpers verstrekt, dat in de bladen van 12 dezer is opgeno men. Elke band tusschen bedoelde bespreking en de uitvaardiging van het verbod van den voetbalwedstrijd NederlandDuitsch- land ontbreekt, aangezien tot vorenbedoel de conferentie reeds begin November was besloten. De regeering is niet voornemens in het openbaar mededeelingen te doen omtrent hetgeen door haar bij een vertrouwelijke bespreking is opgemerkt. Het besluit ter zake van den burge meester van Rotterdam heeft Je volledige goedkeuring der regeering. DE RIJKSMIDDELEN. Opbrengst van de directe belastingen heeft tot ultimo November j.1. bedraden 120.132.304 tegen 107.676.389 op ultimo November van het vorig jaar, het geen dus een vooruitgang beteekent met 12.455.915. Pe raming voor het heele dienstjaar 1938 bedroeg 116.4 millioen. Alléén 2d* handsch goederen. uitsluitend d contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden). Te koop: een banketbakkerswinkel en bakkerij-inventaris, ook bij ge deelten. Te bevragen LANGESTRAAT 49 boven. Te koop: een als nieuw geëmailleerd circulatiefornuis en een idem zwart fornuis, ook in prima staat, tevens ge bruikte Jaarsma haard voor kleine kamer. S. BAKKER, Smederij, Achterstraat Alkmaar. Tel. 3571. Te koop: 2 Wintermantels met bont maat 42 en 44, z. g. a. n. Een dames jasje en 2 winterjassen maat 46. DREBBELSTRAAT 9. Te koop aangeboden: een niet ge dragen avondjapon met bijpassende schoenen, zeer modern. Adres (vóór acht uur 's avonds) VERDRONKENOORD 31 beneden. Te koop aangeboden: een in goeden staat zijnde éénpersoonslift, compleet, handkracht. Adres: JOH. OTTER, 330 A, Heiloo. Te koop: D. K. W. motorrijwiel R. T. 95, gebr. Bakfiets, prima, 32.50. J. WOLDHUIS, Zuidscharwoude. „Fongers" H. ryw. (laag) 12.50, H. rijw. met Torp. naaf 14.00, 16.00, Damesrijw. met Torp. naaf 13.50, 15.00, enz. NIEROP, Heerenstr. 10, Tel. 3827. Te koop: 1 zwartleeren Motorjas 7, en een Ford auto-onderstel maat 32x6 en 30 x 314. S. H. KOOPMAN, Zaad- markt 29, Alkmaar. Te koop: Autoband 32 x 6, zwaar 15, mooi zwart em. Godink. 8, groen em. kachel 5, petroleumk. 2.50, eiec., kgcheltje 2.20, 3.50, k'inderw. op luchtb. 6.50. Lijtweg 21, Bergen. Te koop: uit netten inboedel vast kleed voor 5, mooi karpet 6, prima vee- renbed (koopje), mahonie schrijf bureau, enz. DEKKER, Spoorstraat 5 en LAAT 56. Te koop: 2 antieke stoeltjesklokken. Te bezichtigen KINHEMSTRAAT 5, na vieren. Te koop: prima handnaaimachine m. gar. voor 6.50, prachtige Singer hand- en trapnaaimachines z. g. a. n. (koopjes). DEKKER, Spoorstraat 5 en Laat 56. Biljarten. BILJART-WEDSTRIJD. De Alkmaarsche biljartclub Z. E. K. Z.? was gister op bezoek bij de B. C.-Haarlem. De Alkmaarders hebben weinig succes kunnen boeken, daar geen enkele partij gewonnen werd. Wel speelde De Wit een spannende partij tegen den Haarlemmer Mik WADDENZEE LIGT DROOG. Door den sterken oostenwind is del waterstand zoo laag, '"at de Waddenzee bijna geheel droog ligt. Schiei monnikoog en Ameland zijn geheel geïsoleerd. OVERREDEN EN GEDGOD. Gistermiddag is te IJsse,lstein (Utrecht) een negentienjarigen jongeman, afkomstig uit Roermond, van de treeplank van een met hout beladen treiler gevallen. Hij kreeg de wielen over het lichaam en was op slag dood. DE HUISZOEKING BIJ EEN BUITENLANDER. De Haagsche justitie heeft gister in samenwerking met de Amsterdamsche een inval gedaan in dt woning van een groot-industrieel te Amsterdam, den Oekrainer M. Holzmann, aan het Albert Hahn-plantsoen en in zijn kantoorlokaal aan de Nieuwe Doelenstraat. Deze huiszoekingen zijn geschied in ver band met een verklaring, die door H. in een belangrijke civiele z'ak in den Haag, 'betreffende een kwestie over levering van vliegtuigen, is afgelegd. Het betreft hier een vermoeden van meineed. Bij de huis zoekingen is naar contracten gezocht. In beide perceelen zijn vele paperassen en boeken in beslag genomen. H. deed zeer groote zaken op internati onaal handelsgebied. Hij is, na op het hoofdbureau te zijn verhoord, door de Haagsche justitie meegenomen naar de residentie, waar de zaakn ader zal worden afgewikkeld. maar toen de Alkmaarder maakte Mik de 300 vol. De uitslagen waren: G. W. Mik A. J. de Wit er 295 had, 300 40 54 7.50 295 40 23 7.37 225 31 26 7.25 153 31 19 4.93 175 33 32 5.30 105 33 13 3.13 matchpunten 6—0 W. Houtkooper S. Surig J. de Jager J. Ludeke Wintspunten 20; voor Haarlem. Morgenmiddag speelt Z. E. K. Z. in haar clublokaal van den heer A. J. de Wit, Luttik Oudorp, voor de competitie tegen de Biljartclub Wilhelmina van Amsterdam. In deze ontmoeting geven wij de Z. E. K. Z.-ers een goede kans op de overwin ning. Boksen. NOVA SLOEG FARR. In Madison Square Garden te New York sloeg de jeugdige Californische zwaarge wichtbokser Lou Nova den Britschen kam pioen in dit gewicht, Tommy Farr, in een gevecht over 15 ronden op punten. Nova, die acht weken geleden Gunnar Baerlund sloeg, wordt als een nieuwe ster aan het firmanent der zwaargewichtbok sers beschouwd. Behalve Max Baer is ook Nova een ern stig candidaat voor een gevecht om den titel tegen Joe Louis. Schaken. SCHAAKKRING ALKMAAR. Vrijdagavond 16 December werd de plaatselijke ontmoeting D. O. S. tegen Alkmaar gespeeld. De wedstrijd had een zeer spannend verloop. De uitslagen wa ren als volgt: Tentoonstelling. 17 t/m 28 Dec. van 102 en 25 uur (Zaterdags bovendien van 710 uur), tentoonstelling schilderijen in perceel Oude gracht 243. Kunstzaal Boendermaker te Bergen, eiken dag 104 uur, werken van Kees Boender maker. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De macht van het goud (sens.); hoofdrollen Claude Rains, Olh'ia de Havilland en Georga Brent. Toegang bo''en 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, Sneeuwwitje (de eer ste geteekende hoofdfilm, Nederlandsche taal) Toegang bo' en 14 jaar. Zondag om 2, 4.15 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, tot en met Woens dag uitgezonderd Zaterdagavond 8 uur, hoofdnummer De Jantjes (Holl. hum. film); hoofdrollen Fientje de la Mar, Aaf Bouber, Cor Hermus, Rika Hopper e.a. Toe gang boven 14 jaar.. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer An- dalusische nachten (rom.-dram.); hoofdrol len Friedrich Benfer, Karl Klüsner, Margit Symo e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 17 December. 8 uur, Harmonie, Zwitsersche kunsttur ners. Zondag 18 December. 2 uur, café de Wit, Luttik Oudorp, biljart wedstrijd. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden van „The Coliegians". 7.30 uur, café Kamsteeg te Stompetoren, feestavond Floralia. Lokaal O. de Vries te Oterleek, uitvoering K. en K. Maandag 19 December. 8 uur, Heul 3, Volkszangavond. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, prop - verg. Ned. Bond van huis- en grondeigena ren. Ie tiental. D. O. S. Alkmaar-—Chr. schaakclub „Alkmaar". P. OoijkaasP. Hoekstra H. A. SchoutenH. Vlug 1 0 J. ArendsC. Blankman 0 1 G. ZijdewindJ. B. te Brake 1 0 R. v. WezopP. Blankman '4 A. Burgert—S. Vok 1 0 F. AppelH. Kruiderink 0 1 J. KooijH. Bulthuis 0 1 C. OuwensJac. Brüin 0 1 W. KerkmeerJ. Smit Jr. 0 1 Totaal 5 5 2de tiental. Jb. HagensH. Nauta D. v. LeijenJ. Bulthuis R. GodijnS. de Boer K. BrinkhofA. Moene BalversJ. Schortinghuis B. SlentersG. Bajema C. MasereeuwJac, Wagenaar J. H. BrinkhofD. de Groot J. P. WillemsA. Haytema 0 1 J. TjonkJ. Smit Sr 0 1 0 —1 1 —0 1 —0 0 —1 a— A 0 —1 1 —0 A— A Totaal 4 6 3de tiental. J. v. LeijenA. Vos, uitgesteld H. v. Leijen J. G. den Hollander, uitgest. S. KapteinJ. Verweel 1 0 W. BluminkW. Plomp 0 1 J. v. d. MadeH. Schoonhoven 1 0 BekkerJ. Walter 0 1 K. StreicherP. Dorland A V oorloopig 2 'A 2 ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikte gister de Peli kaan Bandoeng, de Valk Jodhpur en de Nandoe Alexandrië. Op de thuisreis landde de Oehoe te Basra en de Zilverreiger te Rangoon. Hedenmorgen om 7.08 uur is de Toren valk met gezagvoerder Blaak van Schiphol naar Indië vertrokken. Medegenomen wordt 532 K.G. briefpost, 38 K.G. pakket- post en 231 K.G. vracht. Elf passagiers hebben voor deze reis geboekt en wel: één Amsterdam-Napels, vijf Amsterdam-Cal- cutta, twee Amsterdam-Bangkok, één Na- pels-Calcutta, 2 Rangoon-Singapore. VLIEGTUIG VERONGELUKT. Nabij Cesana in de Fomagna (Italië) is een legervliegtuig omlaag gestort. De ze ven inzittenden zijn om het leven gekomen. Sluisplannen. Ten aanzien van de plannen, welke hier bestaan, om een nieuwe sluis te bouwen, vernemen wij van bevoegde zijde, dat het bouwen van een nieuwe sluis zeer noodzakelijk is, daar de tegenwoordige sluis, na onderzoek door deskundigen, er is een onderzoek ingesteld door een ver tegenwoordiger van het Werkfonds, den Prov. Waterstaat, den inspecteur voor de werkverschaffing en den gemeenteop zichter, af bleek te zijn. Zooals men weet, wil men nu een sluis bouwen, die aansluit op het groote kana- lenplan. Men kan wel weer een sluis bouwen op dezelfde plaats als waar nu de oude ligt, maar dan heeft men niet die voordeelen, die men zal hebben, wanneer de groote sluis ten noorden van de opening van de verbindingsbrug met Heerhugo- waard wordt gebouwd. De Kosten zullen dan wel heel wat minder zijn. Gerekend wordt, dat dan 50 a 60.000 met den bouw gemoeid zou zijn, doch op de plaats waar de sluis nu ligt zou men nooit tot het schutten van grootere schepen kunnen komen, doordat de vaart daar te smal is Het nu bestaande plan is daarom uitge werkt. In dat plan is ook opgenomen een kanaal vanaf de sluis tot aan de Ned. herv. kerk te Broek op Langendijk, waar door hot mogelijk wordt, dat de grootere vaartuigen, welke dan geschut kunnen worden, ook bij de veiling zullen kunnen komen. Dit zou zeer toe te juichen zijn, daar de toestand thans verre van ideaal is. Van vele zijden heeft men, aldus deelde de burgemeester van Broek op Langendijk ons mede, instemming met het plan ont vangen. Zoo heeft de provinciale water staat het plan uitgewerkt; ook de polder Geestmerambacht, Oosterdijk en Molen- geerzen, die er in gekend werd, betuigde instemming en zegde een bijdrage toe; voorts betuigde de schippersvereeniging Schuttevaer adhaesie aan het plan en kwam van verschillende corporaties be richt binnen, dat men een bijdrage in de kosten wenschte te verleenen. Deze kosten zijn voor de gemeente Broek op Langendijk zeer belangrijk. Ongerekend de inkomsten aan sluisgelden wordt be groot, dat de gemeente Broek op Langen dijk nog jaarlijks pl.m. 1250 zal moeten bijpassen plus het onderhoud van de sluis en van de woning van den sluiswachter. De totale kosten van het plan, er zijn eigenlijk drie plannen, die één geheel vormen: een parkeerterrein, een los- en laadplaats en de sluis, zijn begroot op 127.800, waar van de sluis alleen 104.000 zal kosten. Men zal de gelden ontvangen uit het Werkfonds. Nu wordt gehoopt, dat de bij dragen van Rijk, provincie en de belang hebbenden zoo groot zullen zijn, dat voor komen kan worden, dat het werk in cen trale werkverschaffing moet worden uitge voerd. Men is hierover nog lang niet zeker. Men hoopt tevens, dat het volgende jaar met het werk begonnen zal kunnen wor den. Dit is wel noodig, daar de toestand van de oude sluis niet best is. De nieuwe sluis zal, als het thans bestaande plan wordt uitgevoerd, 50 Meter lang worden en 6 V, meter breed. Er zullen drie schuif deuren in geplaatst worden, terwijl de gelegenheid bestaat, in tweeën te schutten. De sluis wordt n.1. in tweeën verdeeld. Wanneer de noodige medewerking van de omliggende gemeenten wordt verkre gen, zal het sluisgeld niet verhoogd be hoeven te worden. Benoemd. Naar wij vernemen is door Burge meester en Wethouders dezer gemeente tot enquetrice voor den B.-steun benoemd mej. T. van Wezel te Amsterdam. Aanbesteding. Voor rekening van den heer M. C. W. van Kol is Vrijdagmorgen door architect J. C. Leijen aanbesteed den bouw van een dubbel woon- en winkelhuis aan den Oos- terweg, alhier. Ingekomen waren 16 bil jetten: N. Bijl, Bergen f 11.950 Gebr. Pilkens, Alkmaar f 11.558 Hoedjes, Heiloo f 11.556 Jn. Houtenbos, Bergen 11.490 Kops, Heiloo f 11.332 B. v. Kooten, Oudorp 11.233 L. Henneman, Bergen 11.200 D. Beeldman, Bergen 10.980 D. Langedijk, Heiloo 10.800 Folkonet, Zuidscharwoude 10.768 H. Metselaar, Zuidscharwoude 10.750 J. Bos, Limmen 10.549 J. den Das, Bergen 10.535 R. Kuiper, Heiloo 10.378 G. Roosloot, Bergen 10.038 Gebr. Kops, Bergen 9.900 De gunning is aangehouden. Roode Kruis vergadering. Vrijdagavond vergaderde de afdeeling Bergen van het Roode Kruis in de voor zaal van de Rustende Jager, onder voor zitterschap van mr. A. M. Ledeboer. De agenda werd in zulk een vlot tempo afgewerkt, dat de vergadering reeds na 25 minuten kon uiteen gaan. Voor de kascommissie 1939 werden be noemd baron Taets van Amerongen en de heer Krans, terwijl in de vacature, ont staan door het aftreden van den heer J. J. Grin, door benoeming van den heer van Wijk te Schoorl, werd voorzien. De voorzitter juichte het besluit van den heer v. Wijk, 'n bestuursfunctie te willen aanvaarden, van harte toe, omdat hier door de mogelijkheid grooter is geworden ook te Schoorl een afdeeling te stichten. Spr. herinnerde aan de aldaar reeds ge voerde propaganda-actie, welke welis waar nog slechts 7 leden heeft aange bracht, doch de belangstelling voor het werk van het Roode Kruis kennelijk levendig heeft gemaakt. Spr. vond ierin redenen om de komende propaganda-actie te Schoorldam met vertrouwen tegemoet te zien. Met betrekking tot de afdeeling Bergen kon spr. mededeelen, dat deze afdeeling de laatste maanden blijk heeft gegeven van groote vitaliteit. De transportcolonne verkeert in een bloeienden welstand, terwijl de verpleeg sterscursus, o. 1. van dr. J. A. Blok, met een 27-tal dames en meisjes is aange vangen. Voorts wordt aan den cursus voor eerst- beginnenden, waarmede dr. H. W. J. M. Poot zich heeft belast, reeds door 17 jonge mannen deelgenomen. De begrooting voor 1939 werd geraamd op 350.waarvan 'n sluitingspost a 160.— geheel ten goede komt aan de fondsvorming voor de transportcolonne. De begrooting zal het hoofdbestuur tei goedkeuring worden voorgelegd. Na bespreking van eenige interne aan gelegenheden sloot de voorzitter ondei dankzegging de vergadering. De heer J. C. Bossen, ambtenaar ter secretarie dezer gemeente, die door den gemeenteraad is benoemd tot bezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand, ingaande 1 Januari 1939, is Donderdag morgen in de burgerlijke zitting van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar als zoodanig beëedigd. getuigde van de welvaart onzer voorvaderen. Hun geurige rook tabak, die hun goede smaak bewees, heet nu Oud Holland- sche Pijptabak van COOPVAERT 10(1. SCHOUT 15ct. p.Vions j£n CriBiB-publicatie. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1938, gedenatureerd in het tijdvak van 12 tot en met 17 December 1938, zal bedragen 1.35 per 100 kg. voor groene erwten, welke door handelaren zijn gedenatureerd en voldoen aan het standaardmonster van kwaliteits klasse C, en 0.85 per 100 kg. voor voedererwten, welke zijn gedenatureerd en voldoen aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C, en 0.85 per 100 kg. voor voerdererwten, welke zijn gedenatu reerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938, welke voldoen aan de kwaliteitseischen en in genoemd tijdvak door telers of handelaren zijn gedenatu reerd, zal 2.50 per 100 kg. bedragen. 's-Gravenhage, 16 December 1938. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 17 Dec. 1938. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 225000 stuks kipeieren aangevoerd waarvan de prijzen 3.80—f 5.15. Kleine 3.55— 3.90. Eendeieren 2.702.90. DE BOTERMARKT. ALKMAAR, 17 Dec. 1938. Op de heden gehouden botermarkt waren 600 stuks (van 'A K.G.) boter aangevoerd, waarvan de prijs voor groothandel 77>480 cent en kleinhandel 82 A,85 cent. Handel matig. Aangevoerd 7725 stuks kippeneieren, waarvan de prijzen (grpothandel) 3.80— 4.75. Handel matig. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 18 Dec. 1938. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 2.20—3.30, Andijvie 2.50—8, Boerenkool 3.606, Bieten 1.60f 2.40, Gele kool 1.301.80, Groene kool 1.80 39.60, Prei 1.503.50, Roode kool 1.30—3, Uien 2—3.50 en Wortelen 1.80—3.50 per 100 K.G.; Appelen 7— 15, Druiven 1526, Peren 714, Spruiten 2.506, Tomaten 4.801.60 en Witlof le s. 3.505 en 2e s. 1.50 2.50 per 100 pond; Bloemkool le s. 9 13 2e s. 35 en Knolselderie 1 3.80 per 100 stuks; Kropsla 2060 cent per bak; Peterselie 2.804, Selderie 1.50—3.30 en Wortelen 2.50—4.50 per 100 bos. AMSTERDAM, 17 Dec. 1938. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 14.000 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 17 Dec. 1938. (Noordermarktbond). 119500 K.G. Roode kool 1.30—2.20; 39800 K.G. Gele kool 1.30—2.10; 104400 K.G. D. witte kool 1 1.50; 575 K.G. Groene kool 2.60; 17300 K.G. Uien 3.404, grove uien f 3.40 4, drieling uien 2.60—f 3.10, nep 4.50; 600 K.G. Peeen 2.40, kleine peen 1.30; 225 K.G. Bieten 1.30; 125 K.G. Blauwe Eigenheimers 2.80; 3350 K.G. Andijvie 3.90—5.60; 5000 K.G. Schorseneeren 10. WARMENHUIZEN, 16 Dec. 1938. 66600 K.G. Roode kool f 1.301.60; 27500 K.G. Gele kool 1.30—/ 1.50; 21000 K.G. Deen- sche witte kool 1f 1.20; 1850 K.G. Savoye kool f 1 2.70; 1500 K.G. Uien 3.20, grove 3.30; Andijvie,/ 1 per 100 str. en 3.40 per 100 K.G.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7