pam s wonderlijke avonturen Ruwe handen M fff VRAAG EN AANBOD ^Rechtszaken m m P JnQZKmdm Stukken De motorrijtuigenbelasting wet. De landbouwsteun over 1937. GEMENGD NIEUWS. WOENSDAGS nn ZATERDAGS 35 cent per vijf regels, Voor de huisvrouw. TWEEDE BLAD, 3 m Doos 30-60ci. Bij Apoilwtn Drogisten Bemerkingen van Kamerleden Aan het voorloopig verslag over dit wetsontwerp wordt ontleend: Zeer vele leden hadden met instemming gezien, dat de regeering thans het initia tief heeft genomen tot wegneming van de ongelijkheid in belastingheffing, welke be staat met betrekking tot het gebruik van motorijtuigen, voorzien van benzinemoto ren, eenerzijds, en het gebruik van motor rijtuigen, voortbewogen door middel van dieselmotortn, anderzijds. Verscheidenen hunner waren van oor deel, dat een beter middel om de bedoe.de ongelijkheid op te heffen gelegen is in de afschaffing van de belasting voor auto's, welke door middel van benzine worden voortbewogen, aangezien daarvan een sterke uitbreiding van het motorisch wegverkeer en een daarmede gelijken tred houdende stijging van de opbrengst van de heffinge nop benzine zouden zijn te ver wachten. De verhoogde heffing zal slechts op het wegverkeer drukken, en het rail- vervoe ren het vervoer te water, welke voor een zeer belangrijk gedeelte met dieselmotoren plaats vinden, vrij laten. Het gevolg daarvan is, dat het bedrijfs leven in aanzienlijke mindere mate, dan mogelijk zo uzijn, baat zal vinden van het prachtige nieuwe wegennet. Vele andere leden achtten de thans ge kozen oplossing, waarbij het bestaande tarief van de motorrijtuigenbelasting wordt verhoogd voor motorrijtuigen, waarin een dieselmotor is aangebracht, en daartegenover dan eenige verzachting wordt toegepast in de op de benzine druk kende lasten, in beginsel een gelukkige. Zij meenden echter, dat getracht moet worden met behoud van het beginsel be staande bezwarén zooveel mogelijk te on dervangen. Zoo wezen deze leden in het bijzonder op de positie, waarin het locale autobusverkeer zal komen te verkeeren. Enkele leder achtten het eenige juiste stelsel dat, hetwelk is vervat in het bij de Kamer aanhangige initiatief-voorstel van den heer de Marchant et d'Ansem- bourg c.s. Naar het oordeel van sommige leden is niet voldoende aandacht geschonken aan het feit, dat de diseltractie op een geheel ande rplan staat dan de tractie met ben zinemotoren. Ook heeft men zich niet in voldoende mate rekenschap gegeven van het feit, dat de voorgestelde belastingverhooging voor een groot deel een verschuiving van den druk van het luxeverkeen naar het bedrijfsverkeer beteekent. Zee rte betreuren achtten deze leden het ,dat de regeering de oplossing van hetgeen zij als ee nongelijkheid ziet, heeft meenen te moeten zoeken in een verhoo ging van de vaste kosten, aan de exploi tatie van een dieseïauto verbonden. Verschillende leden wezen er nog op, dat de voorgestelde regeling, indien daarin - geen aanzienlijke beperking wordt aange bracht, zonder twijfel ernstige schade zal toebrengen aan de Nederlandsche fabri cage van dieselmotoren. Ee naantal leden, die er aan herinner den ,dat het platteland, nu zoovele spoor wegstations zijn opgeheven, méér nog dan Voordien aangewezen is op het gebruik van autobussen, vroegen, of, als het ont werp in zijn huidigen vorm wet zou wor den, geen aanleiding zou kunnen worden gevonden, in bepaalde gevallen aan auto- 'busondernemingen een bijdrage uit 's rijks kas te verstrekken, opdat voor de platte landsbevolking geen reisgelegenheid kome te vervallen, die werkelijk in een be hoefte voorziet. Ten slotte verklaarden eenige leden het te betreuren, dat de regeering niet eerder met dit wetsontwerp is gekomen. Gaarne zouden sommige leden zien, dat van de omstandigheid, dat de motorrij tuigenbelastingwet thans voor wijziging wordt voorgedragen, gebruik zou worden gemaakt om te voldoen aan enkele reeds lang gekoesterde .wenschen, te weten: 1. Dat belastingkaarten voor 30 achter eenvolgende dagen zullen worden inge voerd, benevens kaarten voor een reeks van door den gebruiker in te vullen dagen, bijv. 60 als minimum; 2. dat worde gebroken met den regel, dat een kwartaalkaart slechts op den eer sten eener maand kan ingaan; 3. dat een soepele Regeling worde in gevoerd voor de overschrijving van kaar ten van het eene motorrijtuig op het andere. Er is geen steun onthouden, zegt de minister. In een nota naar aanleiding van het verslag over dit wetsontwerp zegt de mi nister, dat hy zich met de door eenige leden uitgesproken meening, dat ten ge volge van de verlaging van de steunuit- keeringen in het jaar 1937 een belang rijk bedrag aan den landbouw en de vee houderij onthouden zou zijn en dat dit bedrag alsnog aan de landbouwende, be volking ten goede zou moeten komen, geenszins kan vereenigen. Hij vermoedt, dat deze meening berust op een misverstand ten aanzien van het karak ter van de op grond van de landbouw-cri- siswet 1933 getroffen directe financieele steunmaatregelen Deze maatregelen be oogen het verschil tusschen de opbrengst van de landbouwproducten en de productie kosten hier te lande te overbruggen. Indien de opbrengst der producten nu door prijs verbetering stijgt, wordt dit verschil gerin ger en kan het zelfs wegvallen, in welke ge vallen dan de steunuitkeering verminderd wordt en wel geheel kan worden opgeheven. De minister meent te mogen vaststellen, dat in 1937 de totale opbrengst van verschil lende landbouwproducten hooger geweest is dan in vorige jaren, zoodat er geen aanlei ding is thans nog extra maatregelen te nemen. In verband met de in het verslag gestelde vragen of het niet mogelijk is het eventueele saldo van het landbouw-crisisfonds over het jaar 1938 of 1939 hetzij voor verlaging van heffingen of verhooging van de richtprijzen te gebruiken, hetzij na wetswijziging aan de algemeene middelen ten goede te laten ko men, geeft de minister als zijn meening te kennen, dat hij de aan deze vragen ten grondslag liggende optimistische verwach tingen niet kan deelen. Hij blijft van mee ning, dat het, met het oog op de zeer onze kere economische positie en den dalenden tendenz van de prijzen in de eerste plaats nood??k?'ijk is een belangrijke reserve ter fcerchikkirg te houden. Mochten de omstan- di"heden gunstiger blijken dan de minister thans varwacht, dan zal hij echter niet na- la*en om, evenals in 1937 is geschied, de be schikbare bedragen voor de alsdan in aan merking komende doeleinden aan te wen den. VOLKSONDERWIJS. Bnoeming hoofdbestuursleden. In de Zaterdag gehouden vergadering van het hoofdbestuur van Volksonderwijs zijn tot leden van het dagelij ksch bestuur geko zen de hderen: mr. W. C. Wendelaar te 's-Gravenhage als voorzitter, J. van Dijke te Amsterdam als algemeeene secretaris en dr. N. W. Marsman te Amsterdam als algemeen penningmeester. van 37.041 zijn ook gerekend de opbreng sten van de schilderijen, onderscheidenlijk ten geschenke gegeven door de koningin en het prinselijk paar. Het schilderij, aangeboden door de ko ningin, vervaardigd door den schilder Wil lem Roelofs Jr. en voorstellende een bloemstilleven (narcissen) werd op Ameri kaansche wijze geveild en bracht 1305 op. Kooper was de heer A. de Vries, die het schilderij aan het Stedelijk Museum in Amsterdam ten geschenke heeft gegeven. Ook het schilderij aangeboden door het prinselijk paar, werd op Amerikaar.sche wijze geveild. De opbrengst was 2100. Kooper was de heer Kramarsky, die het schilderij, vervaardigd door Coba Ritzema en voorstellende een stilleven, eveneens aan het Stedelijk Museum in Amsterdam heeft geschonken. Vanavond zijn de voor het mooie doel afgestane antiquiteiten en kunstvoorwerpen aan de beurt om geveild te worden. KOMMIES VAN EEN STRAF GEVANGENIS AANGEHOUDEN. Wegens verduistering. In de strafgevangenis te Scheveningen bevindt zich een afdeeling, de z.g. cellen barak, waar personen worden opgesloten, die een principale hechtenis of een vervan gende hechtenis moeten ondergaan. Het komt vaak voor, dat familieleden van hen, die vervangende hechtenis uitzitten, geld sturen om de straf af te koopen. De 37-jarige kommies bij de strafgevan genis C. B. S., die belast was met de admi nistratie van deze cellenbarak, heeft gedu rende geruimen tijd deze gelden verduis terd. Hij eigende zich de gestuurde bedra gen toe en liet de menschen vrij. Daartoe moest hij natuurlijk ook trucs in de boek houding toepassen. Deze oplichting zou niet uitgekomen zijn, wanneer niet een vrouw bij het kantongerecht in Amsterdam vertelde, dat zij naar de strafgevangenis in Scheveningen geld had gestuurd, opdat haar man vrij zou komen van zijn vervan gende hechtenis. Het kantongerecht meen de evenwel, dat de man zijn straf geheel had uitgezeten. Toen deze twijfel was ge rezen, ging men onderzoeken, waarbij bleek, dat de kommies reeds 1500, telkens met kleine bedragen, ten eigen bate had gebruikt. De man heeft bekend en is opgesloten. DE BURGEMEESTER VAN AMSTERDAM GAAT HEEN. bur de Juni het Het Alg. Handbl. verneemt, dat de gemeester van Amsterdam, dr. W Vlugt, wiens derde ambtsperiode 20 a.s. eindigt, aan de koningin tegen einde van April 1939 eervol ontslag uit zijn ambt heeft gevraagd. De desbetreffende missive, einde der vo rige week bij het kabinet der koningin aangekomen, is reeds doorgezonden naar den minister van binnenlandsche zaken. Dr. de Vlugt is van 1921 burgemeester van de hoofdstad des lands geweest, na te voren van 1918 af de functie van wethou der van publieke werken te hebben be kleed. Hij was de opvolger van ir. J. W. C. Tellegen. KUNSTVEILING TEN BATE VAN UITGEWEKEN KINDEREN. Eenige Nederlandsche kunsthandelaren namen onlangs het initiatief tot het houden van een kunstveiling, waarvan de geheele opbrengst zonder eenigen aftrek ten goede zou komen aan het Centraal Steunfonds voor uitgeweken kinderen. Vele belangrij ke inzendingen, waarbij ook schenkingen van de koningin en het prinselijk paar, stroomden binnen. In de groote zaal van het gebouw der firma Frederik Muller en Co. is gisteravond de eerste zitting van de tweedaagsche vei ling gehouden. Geen plaats was onbezet en uit het geheeel land waren belangstellen den bijeengekomen. Dezen eersten avond brachten de in veiling gebrachte schilde rijen, beeldhouwwerken, teekeningen, et sen, boeken en autographen een totaal be drag op van 37.041. Het gebruikelijke op geld van 10 pCt. wordt afgestaan aan het genootschap „Liefdadigheid naar vermo gen", zoodat deze liefdadige instelling van deze eerste zitting een bedrag van bijna 4000 zal ontvangen. Bij het totaalbedrag Telegrammen naar Rusland. - Op 19 dezer is een rechtstreeksche radiotelegraaf verbinding geopend tusschen Nederland en de Unie van Socialistische Sovjetrepublieken of over dit land te bereiken andere bestem mingen. Voor de vluchtelingen. - De avond, ge geven door Nederlandsche kunstenaars in 't Concertgebouw te Amsterdam op Decem ber, heeft een batig saldo van f 4589.55 op gebracht, welk bedrag ten goede van het „Kolonisatiefonds.Jo^dsche vluchtelingen" zal komen. De eerste asperges. - Gister is een kistje met de eerste asperges door den heer Middel burg te Naaldwijk aan de koningin ten pa- leize Noordeinde aangeboden. Deze asperges zijn gekweekt met electrische verwarming op den proeftuin van het Zuidhollandsch glasdistrict te Naaldwijk, onder toezicht van den rijkstuinbouwcopsulent ir. J. Riemens. De asperges zijn in achttien dagen tijd ge kweekt. Vorstschade voor het Westland. - De ernstige koude beteekent ook voor de bloem- kweekers in het Westland ernstigen tegen slag. Groote hoeveelheden chrysanten en fresia's bevriezen in de kassen. De kerst week, die anders voor den bloemhandel van zeer groote beteekenis is, dreigt thans zoowel voor de kweekers als voor de kooplieden een debacle te worden. De tot nu toe geleden schade loopt in de duizenden guldens. Rotterdam Lloyd Rapide. - Het vertrek van den Rotterdam Lloyd Rapide, rijdende in aansluiting op het d.d. Vrijdag van Marseilie naar Ned.-Indië vertrekkende mailschip „Sibaja", zal morgen om 15.56 uur van Den Haag H.S.M. plaatsvinden De beurzen Zaterdag gesloten. - Op Zaterdag 24 December 1938 zullen de beur zen voor den geld- en fondsenhandel zijn gesloten, terwijl die dag voor de geldleenin- gen, als bedoeld in afdeeling V der beurs- voorschriften 1914, niet als werkdag zal wor den beschouwd. De ketelontploffing te Veenendaal. - Nader blijkt, dat tengevolge van de ketel ontploffing in het filiaal van de N.V. Rit meester Sigarenfabrieken te Veenendaal, de sigarenmakers niet eerder dan Zaterdagmor gen a.s. of anders eerst na de kerstdagen het werk kunnen hervatten. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de arbeiders geen nadeel ondervinder, van de stagnatie in het bedrijf, aangezien de firma tegen bedrijfs risico verzekerd is. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend 6 contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden). 2 paar Imperator, Gloria schaatsijzers (zonder schoen) te koop, maat 41 en 43. Te bevr. PEEREBOOM, Stations weg 46, Alkmaar. Te koop: Heerenpels en Philips Hoog- tezon voor elk aannemelijk bod. Studler van Surcklaan 2, Bergen. Te koop: 2 pr. kunstschaatsen met mont. als nieuw, fabr. Nooitgedagt, van 13.50 nu 6.50. KORTE LYCEUMSTRAAT 15. Te koop: een paar Schaatsen, orig. Ruiter Akkrum, 7.25. A. DOETS, Magdalenenstraat 2. Te koop: een in zeer goeden staat zijnde piano, pr. 65 bij A. J. OVER- DIJK, Breedstraat 49, Alkmaar. Te koop: een paar bruine laar«jes maat 36 f 1.25 en een vos 2.50. ROZENSTRAAT 4. Te koop: paar prima nikkelen schaat sen en een paar prima Friesche door- loopers. Adres G. VIS, Kinheimstraat 36. Te koop: een paar G. S. Ruiter Akkrum schaatsen. Dr. SCHAEPMANPLEIN 1, alhier. O-"'.Q: i V«Vj ril; j'jty Ti 'i; '\r,t ••LV.'-Vt). 'jr'ii- A? 27. Als Pam wakker wordt, doet hij een poging om zj handen van de boeien te bevrijden. Maar wat is dat. Het touw is los! Wiens werk zou dat zynf 28. Hij maakt onmiddellijk van zijn vrijheid gebruik om zijn cel eens nader te onderzoeken. Hij ontdekt een losse plank, die hij weet weg te trekken. Een tweede volgt al vlugger dan een derde HET UNIFORMVERBOD. Leider der N.S.N.A.P. vrijgesproken van overtreding. De rechtbank sprak den leider van de nat.-soc. Ned. arbeiderspartij, E. H. Ridder van Rappard, vrij van de hem ten laste gelegde overtredingen van het uniform verbod. De kantonrechter had hem ver oordeeld tot twee geldboeten, resp. van zes en 25. Bij de behandeling in hooger beroep eischte de officier van justitie bevestiging. Aan verdachte was ten laste gelegd, dat hij in een lokaal van Schinkelhaven te Am sterdam op 21 April j.1. tijdens een voor het publiek toegankelijke vergadering op de revers van zijn jas een opzichtig onder- scheidinggteeken van die partij had gedra gen. Ook was hem ten laste gelegd, dat hij twee vlaggen van de N.S.N.A.P. in het lo kaal had opgehangen. HET DRAMA IN HET PARK SONSBEEK. Met gesloten deuren heeft de Arnhem- sche rechtbank gistermiddag behandeld de zaak tegen den 23-jarigen arbeider A. W. te Arnhem, wien o. m. doodslag, althans zware mishandeling, den dood ten gevolge hebbende, van een pl.m. 20-jarig meisje, M. van L., was ten laste gelegd. Eenige maanden geleden kreeg verdach te in het park Sonsbeek ruzie met het meisje, waarbij hij haar met een mes een steek in den buik toebracht. Daarna heeft hij de vrouw, waarmede hij samenleefde, naar haar woning gebracht, waar hij trachtte haar te verbinden. Aangezien het bloeden niet ophield, waarschuwde hij het gemeente-ziekenhuis, waar de vrouw werd opgenomen. Twee maanden later overleed zij aldaar aan buikvliesont- steking. Nadat vijf getuigen gehoord waren, eischte de officier van justitie vier jaren gevangenisstraf en wegens een tweede feit (het exploiteeren van de vrouw) drie jaar opzending naar de Rijkswerkinrichting te Veenhuizen. De rechtbank zal op 3 Januari a s. uit spraak doen. VALSCHE MUNTERS VEROORDEELD. De Rotterdamsche rechtbank heeft von nis gewezen in de zaak der valschmun- terij. De 25-jarige matroos A. W. de J., de 43-jarige kraanmachinist M. H. M., en de 44-jarige Kr. KI., havenarbeider, allen wonende te Rotterdam en gedetineerd, hadden tezamen in een pand aan de Transvaalstraat valsche rijksdaalders, gul dens en kwartjes vervaardigd. KI. was als de hoofdaanlegger te beschouwen. Het O. M. had resp. 4, 3 en 6 jaar gevangenis straf geëischt. De rechtbank veroordeelde de J. tot een gevangenisstraf van 3 jaar met aftrek van voorloopige hechtenis, H. M. tot een ge vangenisstraf van 1 jaar en Kr. KI. tot een gevangenisstraf van 4 jaar. GEEN LIJKSCHOUW GEHOUDEN. Voor de rechtbank te Almelo moest zich gister in hooger beroep verantwoorden de Almelosche arts, W. A. de G., die een overlijdensacte had afgegeven zonder dat hij lijkschouw had gehouden, het betrof hier het stoffelijk overschot van een kind van een woonwagenbewoner, die de akte had gekregen, omdat de arts nog eenige uren tevoren naar het kind had gekeken en overtuigd was, dat het niet in het leven zou blijven. Dokter de G. was door den kantonrech ter tot 150 boete of 150 dagen hechtenis veroordeeld, maar hij was van dit vonnis in hooger beroep gekomen. De arts be weerde thans, dat het onder doktoren zeer gebruikelijk is te handelen, zooals hij deed, om den menschen, die veraf wonen, een loop te besparen. De officier van justitie achtte de om standigheden van dien aard, dat hy schul digverklaring eischte, zonder oplegging van straf. Vonnis 3 Januari. OVERTREDING UNIFORMVERBOD. De roode broek van den Ned. Arb. Sportbond. In hooger beroep is voor de Almelosche rechtbank behandeld de zaak tegen den arbeider T. S. uit Goor, die terecht had gestaan wegens overtreding van het uni form verbod. Hij had te Almelo bij een sportbijeenkomst van den Nederlandschen arbeiderssportbond een roode broek ge dragen en was deswege bekeurd. De kan tonrechter vond de broek echter geen uit drukking van een bepaald staatkundig streven en sprak S. vrij. Het O. M. was in appèl gekomen, waar op de officier van justitie bij de behande ling voor de rechtbank 50 cent boete of 1 dag hechtenis eischte. De rechtbank deelde evenwel de meening van den kantonrechter en sprak S. eveneer.j vrij. „MENSCHEN IN NOOD." M. de Redacteur. Dit bericht in uw blad van Maandag trof me. Medemenschen, die juist in deze barre koude zoo zeer lijden. Laten we toch hel pen, zooveel we kunnen! Zelf gezeten in een verwarmde kamer gaat een dergelijke „noodkreet" aan zoo- velen helaas nog geheel ongemerkt voor bij. Men constateert wel gemoedelijk dat het toch erg treurig is, maar verder komt men veelal liet. Ook verwijst n en dikwijls naar de meer welgestelde burgers of be denkt 1000 en 1 andere uitvluchten. Want uitvluchten zijn het. Zonder de daad is men voor zich zelf niet klaar. Voor ons doen en laten zijn we allen persoonlijk ver antwoordelijk. Het Kerstfeest staat voor de deur. En hoe kunnen we dat vieren als ons leven niet door de christelijke daad wordt ge dragen? We moeten niet alleen naar vermogen geven doch de gift mag ook gerrst een offer beteekenen. Welnu, besluit direct. Zendt niet alleen kleeren, doch ook „kolengeld". Dat zal zeker zijn bestemming vinden. Geen gere deneer. Daadwerkelijke steun is uw mo- reele pl'ehtl Met dank voor de opname. S. (Wij zien gaarne de bijdrage van inzen der voor onze kolenactie tegemoet. Red. Alkm. Crt.) HET IJS IN DE BINNENGRACHTEN. Geachte Redactie. Kunt U zich voorstellen, hoe verbaasd ik was toen ik in Uw geëerd blad het bericht las, dat het ijs in de binnengrachten niet alleen onbetrouwbaar, doch hoogst gevaar lijk is. Verbaasd omdat n.b. de kinderen der scholen al reeds voor ijsvermaak vrij heb ben gekregen. Vindt U zulks niet onverantwoordelijk? Men zal mij misschien tegenwerpen, dat er ijsbanen en verschillende grachten wel betrouwbaar waren. Wat de baner betreft heeft natuurlijk elke ouder het geld daar niet voor, en in het tweede geval staat het toch zoo, dat een kind, wanneer bet van meester vrijaf voor ijsvermaak krijgt, den indruk heeft, (en de ouders daarbij inbegrepen) dat alles be trouwbaar is. Nu een vraag, geach+e redactie: Zoudt U nu niet zoo goed willen zijn, in het belang van het algemeen, daar even den vinger op te willen leggen? Hopende, dat U wel zoo vriendelijk wilt zijn, blijf ik U bij voorbaat dankend. Met de meeste hoogachting Uw abonné H. HENNINK. (Hoewel de politie het ijs gister nog niet kon goedkeuren was de kwaliteit daarvan toch wel van dien aard, dat er geen reden was kinderen var. de baan te verwijderen. Wij hebben van dat toelaten van kinderen geen melding gemaakt, omdat de grens tus schen kinderen cr grooteren moeilijk te trekken is en het t verwachten zou zijn dat ook ouderen zich op het ys zouden begeven wat de politie officieel nog niet zou kunnen goedkeuren. Red. Alkm. Crt.) In verband met de ruime verkrijgbaar stelling van blikken tomatensoep, ont vangen wij van mevrouw D. J. Witde Goede de volgende beschouwing, waarin nuttige wenken voorkomen. Van verschillende zijden hoort men praten over de tomatensoep van het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen. De eene huisvrouw zegt: ze is mij te zuur, de andere: ze is mij te dun. Voor al deze misère is een oplossing en deze is niet alleen afdoende - maar ook goedkoop. Ik maak van 1 bus, dus 1 L. tomaten soep 2 L., en wel zóó dat ze aan vpedings- waarde wint! Deze soep is na bereiding zacht, pikant en mooi van kleur en kost maar 25 cent de 2 L. En nu het recept: 100 gr. bloem, L. water, 1 klein uitje, 2 kruidnagelen, 2 laurierbladen, 1 scheutje melk, 20 gr. boter of margarine en 2 bouillonblokjes. En nu de bereiding: men maakt van de bloem en het water een gladde pap. Doe hierbij de kruiden en het uitje, laat alles al roerende zachtjes gaar worden. Ver volgens de melk, de boter en de bouillon blokjes toevoegen en het laatst de toma tensoep. Spoel de bus nog even om met d.L. wate'r, zoodat er niets verloren gaat. Laat alles onder voortdurend roeren nog even doorkoken en dien de soep op. Haal het uitje en de kruiden er uit. Tot ouderling en diaken by de herv. kerk te Oudorp z(jn herkozen de heeren F. Pauw en C. Smit. PREDIKBEURT. HEILOO, hert), kerk, heden Woensdag avond 8 uur, Kerstwijding.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7