Uit de omgeving. VARIA. JUBILEA. NECROLOGIE. 2 J. Vogelaar t Een man van groote bekwaamheid, die naar elders vertrok, was pastoor B. A. van Kleef uit Egmond aan Zee, die 17 Juni be noemd werd tot hoogleeraar te Amersfoort, Pastoor van Kleef was eenige jaren wet houder en raadslid van Egmond aan Zee, waar wij hem altijd hebben bewonderd om zjjn rustigen helderen betoogtrant. Hij was als prediker een buitengewoon redenaar en een man van groote filosofische wijsheid. In dit overzicht dient ook melding te worden gemaakt van de toekenning van den Thieme-prijs voor het oorspronkelijkste Ne- derlandsche literaire werk, dat in de laatste zes jaar verscheen, aan den dichter A. Roland Holst te Bergen. In dezen tijd, waar in de prestatie van den geest maar al te zeer wordt achtergesteld bij die van de brute kracht, is het voor de cultuur van ons volk van groote beteekenis, wanneer men ook de geestelijke werkers in den menschelijken gezichtskring plaatst. Persoonlijk kennen wij dezen begaafden dichter, die niets verachte lijker vindt dan slavenzielen, reeds 20 jaar, Hij is er aan gewoon geraakt, dat de massa op verren afstand is gebleven van zijn scheppingen en beklaagde zelfs degenen, die, door den aan hem toegekenden prijs, plot seling groote belangstelling toonden voor het bekroonde werk „Winter aan Zee", omdat hy dit werk, naar hij ons humoristisch ver zekerde, niet zou hebben begrepen, wanneer hij het niet zelf had geschreven. Wie de schoonheid van Roland Holst's taal wil leeren kennen, raden wij aan, zijn vertaling van Shakespeare's „Richard III" en zijn verhaal „Deirdre en de Zonen van Usnach" te lezen. De scheppende kracht van dezen kunstenaar zal u dan duidelijk worden. Ongevallen. Van de 700 personen, die in het voorbije jaar door auto-ongevallen den dood vonden, vielen daardoor 11 in Alkmaar en omgeving. Door verdrinking kwamen in dit rayon 10 menschen om het leven. Als slachtoffers van den onbewaakten overweg vielen in ons district drie personen, terwijl bij het ran geeren in 1938 te Alkmaar twee personen werden gedood en door brand te Hoorn aan het einde van het jaar een vierjarig meisje het leven verloor. In totaal kreeg Alkmaar en omgeving door ongevallen, de motor renner v. d. Kleij, die de vorige week over leed tengevolge van het hem bij de motor races op 28 Aug. overkomen ongeval mee geteld, 28 personen het leven. Van andere gemeenten. De omvang van dit artikel zou te groot worden, wanneer wij bij het vele, dat in 1938 onze aandacht vroeg, niet de grootst mogelijke kortheid betrachtten. Wij zullen ons dan ook verder bepalen tot het aan stippen van hetgeen bijzondere aandacht verdiend. De verhooging van de leerlingenschaal, die het onderwijs zoo zeer bemoeilijkt, bracht de openbare scholen te Schoorldam, Oudorp, Zuid- en Noordschermer in gevaar. De raden van deze gemeenten besloten deze scholen te handhaven, doch Schoorldam en Oterleek zagen deze besluiten door Ged. Staten vernietigd, waardoor in deze dorpen de lagere scholen verdwijnen, die er sinds menschenheugenis hebben bestaan. Egmond aan Zee, dat sinds het nood lijdend is, geweldig vooruit gaat, besloot tot den bouw van een nieuwe school en een nieuw raadhuis en verkreeg van het rijk uit het werkfonds f 84000 voor verbetering van den Boulevard en de omgeving van het monument. Belangrijk voor Bergen is de aanleg van het militaire vliegveld, waarvan de werkzaamheden 10 November dermate stagneerden, dat 240 arbeiders tijdelijk wer den ontslagen. Naar wij vernamen, zullen in Januari de werkzaamheden weer worden hervat. Belangrijk voor Bergen is ook het feit, dat Ged. Staten het in 1937 vastgestelde uit breidingsplan hebben goedgekeurd. Bergen is daardoor een van de eerste gemeenten in Noordholland, die het uitbreidingsplan voor de geheele gemeente goedgekeurd kregen, met bouwnormen van 1.50 M. breedte aan de wegen buiten de kom en zal daarvan zeker in de toekomst de vruchten plukken, omdat daardoor de zoo ongewenschte lintbebou wing is uitgesloten. De ingebruikneming van de nieuwe brandweerkazerne te Bergen op 22 Oct. dient eveneens als een feit van, beteekenis te worden aangestipt. St. Pancras en Zype vergrootten hun raad huis. Grootschermer restaureerde het be staande raadhuis en bouwde een ambts woning voor den burgemeester. Anna Paulowna bouwde een nieuw raad huis en Egmond-Binnen nam het besluit daartoe. Herbenoemd werden in 1938 de burge meesters van Nieuwe-Niedorp, Oudkarspel, de Beemster, Koedijk en Schermerhorn. Nieuwe burgemeesters werden benoemd in Avenhorn, Sijbekarspel, Krommenie, Blokker, Oude-Niedorp, Edam, Oterleek en Anna-Paulowna. Andere bijzonderheden. Door de opheffing van de zeepziederij „De Ankers" verloor Alkmaar een industrie, die daar 100 jaar was gevestigd. De zeilmakerij van de fa. Koster en Batenburg bestond 100 jaar en dit bedrijf wordt nog met energie voortgezet. Het vroege voorjaar demonstreerde zich door den eersten aanvoer van de spinazie van den kouden grond aan de exportveiling op 23 Mrt., terwijl de zachte herfst geconsta teerd werd door het feit, dat 15 Dec. in den tuin van den heer Langereis aan de Metius- straat de aaidbeienplanten in bloei stonden. Vier dagen later trad de strenge winter in, die tot voor kort nog zijn heerschappij voerde. De Postfanfare, die op 31 Augustus voor het eerst in het openbaar naar voren trad, veroverde oogenblikkelijk Alkmaar en zal er zeker toe bijdragen, dat bij feestelijke gebeurtenissen in deze gemeente de noodige vroolykheid gebracht wordt. Een bijzondere gebeurtenis, die zeker niet onvermeld mag blijven, was het vinden van de oude kous met f 50000 op 29 Januari in huize „Wimmenum" te Egmond-Binnen, bewoond door wijlen den heer Gildemeester, door eerlijke verhuizers, die een waardige tegenstelling vormden van de z.g. verhui zers van het kasteel „Nijenroode" te Breukelen. Vermelding dient nog, dat in Alkmaar 34 maal in het openbaar werd gecollecteerd met een opbrengst van 11359,27, waarvan de collecte voor de om geloof en ras ver volgden ruim 1800 opbracht, een inzame ling, die, evenals die welke door de Alkmaarsche Courant voor de eigen nood- druftigen, georganiseerd werd, de burgerij sierde, omdat daardoor de gevoelens van vrijheid en naastenliefde tot uiting kwamen. Deze inzamelingen bewezen, dat het Ne- derlandsche volk een cultuurvolk is. Dit behoeft geen verwondering, want reeds in de Staatsregeling van 1798 werd in art. 6 het volgende bepaald: „Alle de pligten van den Mensch in Maatschappy hebben hunnen grondslag in deze heilige wet: Doe eenen ander niet, hetgeen gij niet wenscht dat aan U geschiede. Doe aan anderen, ten alle tijden, zoo veel goeds, als gy in gelijke omstandigheden, van hun zoudt wenschen te ontvangen". Voor het heil van ons volk hopen wij, dat het bewustzijn van deze heilige wet nimmer in ons volk verloren gaat. D. A. K. Mr A. M. Ledeboer. I Jan. Het bedrijf van de Zeepziederij De Ankers, dat meer dan 100 jaar had bestaan, opgeheven. 25 Jan. Aanbesteding van het op- hoogen van het bouwterrein en het aan leggen van straten, enz. voor de Maat schappij Nooitgedacht. Laagste inschrijf- ster de firma De Mee1 en Hermes te Alkmaar voor 61900, aan wie het werk werd gegund. 25 Febr. Aan de Alkmaarsche Export veiling de eerste spinzie aangevoerd. 3 Maart. De Inspectie voor de Werk verschaffing naar Alkmaar verplaatst. Tot inspecteur benoemd i.\ M. W. van Rossum du Chatel. 3 Maart. Gedeeltelijke instorting van het winkelhuis van mej. Kuiper jan de Laat. 19 Maart. Het eerste kivietsei gevonden. 23 Maart. De eerste spinazie van den kouden grond aan de exportveiling aan gevoerd. 4 April. De eerste aardbeien op de Alk maarsche exportveilir.g. 25 April. De eerste nieuwe aardappe len aar de veiling. II en 12 Juni. Algemeene vergadering en Landdag van de Landelijke Vereeni- l ging Groningen. 12 Juni. Een aardbeving, waarvan de haard lag in België, ook in Alkmaar ge voeld. 17 en 18 Juni. Algemeene Vergadering Nationaal Verbond van Gemeer.te-amb- tenaren. 21 Juni. Landdag Ned. Chr. Vrouwen bond. 12 Aug. Na verbouwing heropening van het Victoriatheater. 23 Aug. Wijlen niej. A. M. Oort heeft gelegateerd aan de Diaconie en aan de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente, ieder 5000. vrij van successie-rechten. 31 Aug. De Postfanfare rukte voor het eerst uit. 16 Sept. Zweefvliegtuig maakt met goed gevolg een noodlanding op weiLand aan den Munnik'enweg. 21 Sept. 57ste jaarlijksche tentoon stelling vanwege de afd. Alkmaar der Holl. Maatsch. van Landbouw. 18 Oct. De Diaconie der Ned. Herv. Gemeente wordt eigenaresse van de per ceelen van wijlen mej. A. M. Oort aan de Oudegracht. 1 Nov. De president der Amsterdam- sche rechtbank beslist, dat de wilde bus dienst van Alkmaar op Amsterdam moet worden stopgezet. 23 Nov. Sprekers van verschillende richting getuigen tegen de Jodenvervol ging in Duitschland en wraken het anti semitisme. 8 Dec. School voor buitengewoon r.-k. onderwijs (O. L. Vrouw van Lourdes school) aan de Oudegracht geopend. 15 Dec. In den tuin van den heer Lan gereis, Metiusstraat, staan de aardbeien planten in bloei. 19 Dec. Tengevolge van het optreden van strenge vorst 160 vaklieden als werk loos bij de Arbeidsbeurs ingeschreven. 21 Dec. IJswedstryden te Bergen. 21 Dec. Prov. St. verleenen aan Ged. St. een crediet van 1.115.000 voor het maken van een pompstation bij Bakkum. Voor Alkmaar en omgeving-maakten wy in 1938 melding van drie 60-jarige jubilea en wel op: 16 April toen de heer G. Oostermeijer te Heiloo het feit herdacht, dat hij 60 jaar deel uitmaakte van het r.k. kerkkoor te Heiloo. 28 April was de bekende Alkmaarder Gerrit de Boer 60 jaar kaaszetter, terwijl 25 Nov. de krasse oudschipper, de 84- jar. heer J. Smit uit den Anna Paulowna- polder het feit herdacht, dat hij vóór 60 .jaar voor het eerst als verkooper van granen op de Alkmaarsche markt verscheen en sindsdien wekelijks deze markt be zocht. Een 50-jarig jubileum vierder in onze veste een vijftal inwoners, te weten: op 31 Jan. de heer J. J. Couvee bij de N.V. van Hoogenstraaten en Co., op 20 Mei J. Kaandorp als losir.an op de kaasmarkt. 15 Aug. vierde de heer J. M. Eg, oud pastoor, zijn 50-jarige priesterwijding en 2 Sept. was het de oudAlkmaarsche pre dikant H. E. Vinke die het feit herdacht waarop hij vóór 50 jaar het predikambt aanvaardde. In de omgeving noteerden wij twee per sonen die een 50-jarig jubileum vierden en wel op 12 Maart toen de heer C. v. d. Berg, pro curatiehouder, 50 jaar bij de fa. B. Scher mer te Hoorn in dienst was, terwijl op 25 Mei Mevr. Keppel, winkelierster te Zuidscharwoude, 50 jaar dit eerzame be roep uitoefende. De 40-jarige jubilea waren talrijker. In Alkmaar noteerden wij vijf van die ge beurtenissen, in de omgeving waren het er zeven. De eerste die in Alkmaar deze heugelijke gebeurtenis meemaakt was op 12 Febr. de heer J. C. van Dijk, commies bij de Ned. Spoorwegen. 22 Maart was dit h<jt geval met den heer K. Geus werkzaam ;de Alkmaarsche IJzer en Metaalgieterij. 20 Sept. de heer W. Seelen, chef bij de fa. Vroom en Dreesrhann. 10 Oct. dt heer H. Lind, commies bij de Ned. Spoorwegen. 14 Oct. de heer Jb. Adrichem, bestuurs lid van het r.-k. Armbestuur, terwijl op 21 Febr. mej. E. Hosbach het bijzonder feit herdacht, dat zij vóór 40 jaar in de diaconie werd opgenomen. Hun 40-jar.ig jubileum vierden in de omgeving op 1 Jan. de heer J. Molenaar als penning meester van de Beemster. 30 Jan. was ds. Heep te Stompètoren 40 jaar predikant. 2 Febr. was de heer J. Gootjes 40 jaar werkzaam in het tuindersbedryf van den heer Borst te Noordscharwoude. 6 Maart herdacht ds Buiskool te Grost- huizen het feit waarop hij vóór 40 jaar tot het predikambt werd geroepen. 1 Mei was de heer G. Honig, postdirec teur te Hoorn, 40 jaar in dienst van de P. T. T. 18 Aug. vierde mej. N. Edel, directrice bij de conservenfabriek Verburg te Noord scharwoude haar 40-jarig jubileum, terwijl 8 Oct. de heer J. C. van Leserink 40 jaar organist was bij de Ned. herv. kerk te Medemblik. 9 Nov. was de heer J. Wartenhorst 40 jaar opzichter te Dirkshorn. Het aantal 25-jarige jubilea was be grijpelijk grooter. In Alkmaar noteerden wij 27 van deze heugelijke gebeurtenissen, terwijl dit in de omgeving er 28 waren. In Alkmaar beleefden de volgende per sonen dit feit: 1 Febr. A. Ooievaar werkzaam bij de fa. Jan de Vries. 7 Maart H. Hofman gemeente-reiniging. 25 Maart. G. Schoonewil fa. Stoel. 1 April. S. Timmerman pachter Stationsbuffetten. 5 April. J. Zwart Ned. Spoorwegen. 16 April. P. J. Kolb, P. T. T. Alkmaar. 1 Mei. J. Baas leeraar Ambachtsschool 13 Mei. W. Vosmeer stoker gasfabriek. 16 Juni. P. Volkers kantoorknecht P. T. T. 16 Juni. A. Slendebroek gevangenis wezen. 16 Juni. H. de Vries schrijver P. T. T. 16 uni. Mej. J. A. Toledo wijkverpleeg ster bij Gezinsverpleging. 28 Juni. J. Witlook Alkm. IJzer- en Metaalgieterij. 30 Juni. J. Plant schilder Spoorwegen. 1 Juli. J. Kwast boekhouder bij den ge meenteontvanger. 8 Juli. H. Baert gemeente gasfabriek. 18 Aug. J. W. Koppen, arbeider Alkm. IJzer en Metaalgieterij. 19 Aug. J. Commandeur, arbeider Ned. Spoorwegen. 1 Sept. Mej. A. Robbers, verkoopster huize Lienesch. 1 Sept. Ir. D. A. Wittop Koning leeraar gymnasium. 1 Sept. J. Hofstee bediende Vroom en Dreesmann (te Hoorn). 24 Sept. P. Busen, Condensed Milk Com pagy. 24 Sept. J. Zandvoort, Condensed Milk Compagy. 27 Sept. M. Wit, lantaarnopsteker. 17 Oct. J. B. Koopman, Alkm. IJzer- en Metaalgieterij. 1 Nov. E. Harder, leeraar Ambachts school. 13 Dec. J. Siewerts, fitter bij de Ge meentelijke Gasfabriek. Zij die in de omgeving hun 25-jarig ju bileum vierden waren: 28 Jan. S. A. Gijsen, gemeente-ontvan ger te Limmen. 2 Febr. D. A. Klomp, bestuurslid V. V. V. Bergen. 2 Febr. J. Slinger, arbeider bij G. Go- vers Kz. te Oterleek. 9 Febr. P. IJff, tooneelvereeniging Vondel" te Uitgeest. 2 Mrt. Jb. de Wit, schoolhoofd te Oterleek. 10 April. H. Leering, koster R. K. kerk te Noordscharwoude. 16 April. Th. Kuyper, P. T. T. Uitgeest. 18 April. S. Schuitemaker te Noord scharwoude en J. Akkerman te Heiloo, bestuursleden van het Ambacht „West Friesland". 21 April. Mevrouw Jelsma de Vries, spoorwachteres te Obdam. 28 April. Ds. Boeke, predikant te Schoorl. 1 Mei. C. Hoogland, veldwachter te Akersloot. 13 Mei. J. Kamp, penningmeester pol der H.-Hugowaard. 16 Mei. J. Swinkels, brievenbesteller te Heerhugowaard. 14 Mei. P. Vrije, adjunct-commies P. T. T. te Bergen. 15 Mei. J. Schaap C.Tzn., raadslid te Ursem. 10 Juni. J. Valkering Tzn., bestuurslid Coöperatieve Boerenleenbank te Limmen 18 Juni. W. Koeman, penningmeester „Witte Kruis" te Zuidscharwoude. 20 Juli. J. Oudendijk, organist te Wie- ringerwaard. 15 Aug. P. v. Kempen, pastoor te Bur gerbrug. 25 Aug. J. Ranzyn, seinhuiswachter te Uitgeest. 1 Sept. P. Zweed, kantoorhouder P. T T. te Abbekerk. 14 Sept. W. de Graaf, machinist dorsch- vereeniging „De Toekomst". 1 Oct. M. G. A. Nennstiehl, directeur G. E. B. te Bergen. 28 Oct. J. de Laat, stoker gasfabriek te N oordscharwoude. 1 Nov. A. Barten, Mzn., makelaar, N oordscharwoude. 17 Nov. J. Schoon, kerkmeester te Limmen. 10 Dec. Dr. H. P. Korte bos, chirurg te Hoorn. 22 Dec. Zuster Maria Demetria (Aagje Honing uit Hoogwoud) in de congregatie van de zusters Augustinessen. J. Ringers j" Mej. Buijs f 2. Jan. J. Vogelaar, referendaris bij den Raad van Arbeid, sinds Sept. 1923 lid van den Alkmaarschen gemeenteraad. 13 Jan. Notaris J. P. Stuyt te Castri- cum. 16 Jan. P. Koomen, sinds 1923 raadslid en sinds Sept. 1935 wethouder van Me demblik. 18 Jan. K. Dijkhuizen te Zuidschar woude. 20 Jan. E. Oostinga te Enkhuizen, die van 18861923 kapitein was op den dienst EnkhuizenStavoren. 24 Jan. Ds. J. Broekema, em.-pred. te Noord-Laren, die van 1910 tot 1925 herv. pred. was te Heerhugowaard. 4 Febr. P. van 't Veer, van 19111931 en van 1935 tot heden lid van den raad der gemeente Heiloo. 7 Febr. P. Zut, wethouder der gemeen te Koedijk. 17 Febr. W. Ris te Bergen, oud mede directeur van The Condensed Milk Compa- ny of Holland. 5 Maart. Mr. W. Stap, dir. N. H. Grona- crediet. 7 Maart. J. Strooper te 't Zand, gedu rende 13 jaar voorzitter Boerenleenbank en meer dan 25 jaar bestuurslid ervan 13 Maart. Mej. E. M. Buys te Zaandam, van 1892 tot 1 Aug. 1934 onderwijzeres bij het 1. o. in Alkmaar. 19 Maart. W. Dekker, vanger te Obdam. 20 Maart. S. de Kadt, te Aerdenhout. directeur „Deka" te Alkmaar. Mej. C. E. van den Ende, sedert 40 jaar presidente Maria-Martha-naaikrans. 21 Maart. F. Akkerman, sinds 1906 ver bonden aan het Agentschap van de Ne- derlandsche Bank. 2 j Maart- J- Apeldoorn te Bergen, oud- roadshd en oud-wethouder dier gemeente. nnH pa?u !gen tevoren was een andere oud-wethouder, de heer Jb. Swaan, over leden. gemeen te-ont- 11 April. Sij brand Kuiper, bekend menschenredder te Den Helder. 12 April. D. Tauber, opz.-teekenaar bij Gemeentewerken. 17 April. J. Ringers, oud raadslid en oud-wethouder, oud-voorzitter Patroons bond voor de bouwbedrijven, lid Prov. Sta ten, oud-voorzitter chr. hist. kiesvereeni- ging, enz. 19 April. L. v. d. Sluys Veer te Naar- den, een oud-Alkmaarder, overleden 101 jaar oud. 24 Mei. D. J. Govers, ridder Orde van Oranje Nassau, steunpilaar van onder scheidene organisaties op landbouwgebied sinds 1908 lid van den gemeenteraad. 23 Mei. J. de Groot, gep. hoofd der school te Barsingerhorn, sinds 1928 te Alk maar. 26 Mei. W. Mossel te Heiloo. 4 Juni. J. van Exter, oud-wethouder van Oudkarspel. 4 Juni. C. Brinkman, oud-burgemeester van Noordscharwoude. 5 Juni. H. Lindeboom, oud-hoofd der school te Oudorp, bekend directeur van zangvereenigingen, o.a. van Orpheus. 7. Juni. Mr. C. C. WesterbaanCock te Den Haag, eertijds redactrice Alkm. Crt. 20 Mei. Jb. Druiven te Limmen, ad ministrateur G. E. B. en gem.-radiobedryf aldaar. 23 Juni. Ds. W. D. M. Baar, tijdelijk we gens ongesteldheid vertoevend te Lunite- ren. 6 Juli. Ds. F. Kloosterman uit Amster dam, eertijds herv. predikant te Alkmaar, te Schoorl waar hy als pensiongast ver toefde, overleden. 6 Juli. L. W. Russcher, van 1 Mei 1892 tot 1 Aug. 1929 onderwijzer aan de op laatst-genoemden datum opgeheven 5e gemeenteschool, overleden; hy was ook vele jaren hoofd van de gemeentelijke normaallessen (tot 1926, toen deze werden opgeheven). 27 Juli. W. de Geus te Koedijk, oud wethouder en stuwkracht in verschillende tuibouwcorporaties en de coöp. boerenleen bank. 31 Juli. C. Pluimgraaf f te Egmond aan Zee, erkende persoonlijkheid in verschillen de vereenigingen en instellingen aldaar. 5 Aug. H. J. G. van Baaren, sinds 1929 pastoor te Oudorp. 8 Aug. A. J. Stikkel, o.a. voorzitter II. H. N., oud-bestuurslid en eerelid V. V. V. Alcmaria, voorzitter Alkm. IJsclub. 15 Aug. Mej. A. M. Oort, o.a. steunpilaar van de afd. Toonkunst. 26 Aug. A. J. Goedhart te Heiloo, oud- hoofdbestuurslid Alg. Bond van bakkers-, suiker- en chocoladebewerkers. 29 Aug. Dr. R. Fischer, rustend genees heer, wonende te Heiloo, gedurende 31 jaren tot 1 April 1938 gemeente-arts te Egmond aan den Hoef. 29 Aug. P. Twaalfhoven, weth. en loco burgemeester van Uitgeest. 29 Aug. „Opa" Heldt, de bekende wan delaar te De Beemster. 25 Sept. Jhr. G. S. Boreel, oud-burge meester van Beverwijk, oud-lid Prov. Staten en van Ged. Staten van Noordholland. 27 Sept. Notaris J. Tillema te Hoorn. 18 Oct. J. van 't Hof te Akersloot, o.a. oud-wethouder aldaar. 27 Oct. B. Koolhaas te Twisk, oud bestuurslid van verschillende vereenigingen en o.a. oud-wethouder. 28 Oct. W. A. Klok te Zwaag, sinds de oprichting secretaris van de veilingsvereen. Bangert en Omstreken. 29 Nov. A. Kist, kantoorhouder der pos teryen te Zuidscharwoude. 24 Nov. Jan Pater (100 jaar oud) te Oude-Niedorp. 6 Dec. Jb. Pels, oud-voorzitter en eere lid Burger IJsclub, drager van de eere medaille der stad Alkmaar, oud-voorzitter afd. Alkmaar Ned. Bond van Paarden- slagers. 8 Dec. W. Weber, de eerste bioscoop exploitant te Alkmaar. 13 Dec. De heer van der Houth, oud commandant van den B. V. L. in het Ver bond Alkmaar te Sjanghai overleden. Mr. W. Stap t

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 14