Agenda TRIÜMPH WOENSDAG AVOND IS TRIUMPH- AVOND DAARBIJ BEHOORT DE BESTE Ic SIGARET KIJKENisKOOPELCLOECK SPAANDER CO. Weet&etichL ynrilT U een goede L U L li I Kleermakerij? het dienstbodenvraagstuk. Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. DE VERMISTE TERUGGEVONDEN. Mej. Baltus, geb. Spaans, te Akersloot, die zooals vermeld 1 Jan. jj. werd ver mist is Maandag j.1. bij familie te 's-Gra- venhage aangekomen en weder naar haar woning teruggekeerd. IJS OPENGEBROKEN. Gister is door de tuinbouwvereeniging De West te Koedijk een nieuwe poging ge daan om den vaarweg naar de veiling te Broek op Langendijk open te breken. De zen keer heeft men succes gehad, maar toch kostte het nog groote moeite en in spanning om het ijs kapot te krijgen; niet minder dan negen uren gingen er mee ge moeid. Men was om 8 uur begonnen en pas om 5 uur in den middag was men op de plaats van bestemming. FONDS TOT STEUN VOLKSONDERWIJS. Bij de collecte voor het fonds tot steun Volksonderwijs was de opbrengst 181. Dank wordt gebracht aan alle medewer kers. DE BENOEMDE NOTARIS. Wy hebben reeds gemeld, dat by kon. besluit van 30 December 1938 benoemd is tot notaris binnen het arrondissement Alkmaar, ter standplaats de gemeente Hoorn (vacature C. G. van Houweninge), mr. C. D. Breebaart, candidaat-notaris te Oosterblokker. De N. H. Ct. meldt nog de volgende bij zonderheden: Toen notaris G. Leeuw te Blokker in Juni tot notaris te Den Helder werd be noemd, werd de heer Breebaart, die ge durende eenige jaren werkzaam was op 't kantoor van notaris Leeuw met de lei- ding van 't kantoor aldaar belast. Hij heeft zich in dien korten tijd doen kennen als iemand met wien prettig zaken was te doen en die veler sympathie reeds had gewonnen door zijn uiterst eenvoudigen omgang. Velen hadden den heer Breebaart dan ook gaarne in Blokker behouden en gehoopt, dat hij zou worden benoemd tot notaris te Blokker. DE DUITSCHERS IN HOORN. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Drie kameraden (rom.-dram.); hoofdrollen Robert Taylor, Margaret Sullivan, Franchot Tone e.a. Toegang boven 18 jaar. (Geprolon geerd). Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 8 uur, Sneeuwwitje (de eer ste geteekende hoofdfilm, Nederlandsche taal). Toegang boven 14 jaar. (Geprolon geerd). Woensdagmiddag, half drie, matinee. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer De burcht der stilte (dram.); hoofdrollen Annabella, Pierre Renoir e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. VRIJZINNIG HERVORMD ZANGKOOR. Men verzoekt ons, ook in deze rubriek er de aandacht op te vestigen, dat het Vrijzinnig Hervormd Zangkoor deze week in de Unie repeteert. VEREENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand December 92 patiënten en legden 1482 bezoeken af, waarvan 403 betalende, 788 voor 't A.Z.A. en 291 gratis. Er werd zes maal de laatste hulp verleend bij het af leggen. De wijkkraamverpleegster verpleegde 7 patiënten, legde 110 bezoeken af en heeft 3 maal den dokter geassisteerd. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 28 DEC. 1938—3 JAN. 1939. Nieuwe zaken: Alkmaar: A. Mienis, Boezemsingel 41, re paratie-inrichting voor rijwielen. Heerhugowaard: Jan de Wit, Middenweg B 108, rijwielhandel. Wijzigingen: Alkmaar: Noorderbank N.V., Langestraat 95, statuten gewijzigd. Chemische fabriek „Burg", Spanjaard straat, chemische producten enz., rechts vorm gewijzigd. Handelsonderneming „Broualk", Koor straat 27, fabricatie in chemicaliën; rechts vorm gewijzigd. „Het Moderne Binnenhuis", Nieuwesloot 36, timmerfabriek enz.; rechtsvorm gewij zigd. Anna Paulowna: J. Blom, Zandvaart 39, winkelier in huishoudelijke artikelen; over gegaan aan: P. H. Blom. Callantsoog: Jan Brouwer, Dorpsstraat A 35, manüfacturenhandel; overgegaan aan de wed. J. H. C. Brouwer-Meijer. Heerhugowaard: J. Zijp, Middenweg 107, Er wordt in het algemeen over geklaagd dat er zeer weinig aanbod is van meisjes en vrouwen die in betrekking willen gaan als dienstbode of als werkster. De oorzaak daarvan is niet ver te zoeken, waar de regeering bepaald heeft, dat het loon, dat zij verdienen grootendeels zal worden afgetrokken van den steun, welken het hoofd van het gezin geniet. De meisjes en vrouwen missen dus den prikkel om aan den arbeid te gaan ter verlichting van de gezinslasten, om de eenvoudige reden, dat er na den aftrek van wat zij verdienden zoo weinig overblijft, dat zij hun arbeidskracht 'beter voor het eigen gezin kunnen gebruiken. In Alkmaar moest rekening worden gehouden met een regeeringsvoorschrift, waarbij bepaald werd, dat het gezinsin komen en de steun tesamen niet meer mogen bedragen dan anderhalf maal het theoretische steunbedrag. Werd b.v. voor man en vrouw 10 steun gegeven en voor 5 kinderen nog 6, dan bedroeg de steun in totaal 16. Anderhalf maal dit bedrag is 24 en dus werd er aan bijverdiensten voor het geheele gezin niet meer dan 8 vrijgegeven. Men gevoelt wel, dat dit voor inwonen de dochters, b.v. in een gezin met veel meisjes, van remmenden invloed was om ziph als dagmeisje te gaan verhuren. De aftrek welke thans van toepassing is. In het algemeen bestaat er hier deze regeling, dat van de verdiensten van minderjarige meisjes 2 wordt vrij ge geven en van de verdiensten van meerder jarige meisjes een bedrag van 4. Van wat deze meisjes méér verdienen wordt het tweederde gedeelte van den steun van het gezinshoofd afgetrokken. Wanneer dus een minderjarig meisje, b.v. een meisje van 20 jaar, 5 verdient, komt daarvan direct een bedrag van 2 aan het gezin ten goede. Van de overblij vende 3 wordt 2/3 van den steun afge trokken, zoodat er nog 1 over blijft. Practisch komt het er dus op neer, dat het meisje 5 verdient en het gezin waarin het woont daarvan 3 krijgt, ter wijl het meisje zelf niets krijgt, tenzij het dat geld of een gedeelte daarvan voor zich zelf mag behouden, wat natuurlijk wel het geval zal zijn. Inwonende dienstboden, dus meisjes, die het ondersteunde gezin hebben verlaten, café enz.; overgegaan aan de wed. C. Zijp- Koning. Heiloo: IJ. K. M. Kops Zonen Sta tionsweg K 14, timmerlieden; uittreding vennoot. Den Helder: H. de Wit, Brouwerstraat 65-67, schoenmakerij enz.; benoeming ge volmachtigde. Gebr. Steeman, van Galenstraat 18, tim merbedrijf enz.; overgegaan aan: mw. de wed. J. SteemanMahieu. Winkel: KL Bakker, Westeinde 106, schil dersbedrijf; overgegaan aan J. Bijlstra. Opheffingen: Den Helder: Th. C. Lugtenburg, Begonia straat 26, bouwbedrijf. INGEKOMEN PERSONEN. C. Dijkland, N.H., machine-bankwerker, van der Lijnstraat 6, van Ede. H. M. B. van Woerden, R.K., onderwijzeres, Koor straat 24, van Amsterdam. A. van Veen, echtgen. van T. Tas, N.H., zonder beroep, Westerweeg 104, van Haarlemmermeer. P. van der Werf, D.G., vertegenwoordiger, en echtgen., N.H., en kinderen, D.G., Kre- lagestraat 2, van Breukelen. J. A. Klijn, geen, dienstbode, Oudorperdijkje 16, van Broek op Langendijk. A. de Kraker, Ger., dienstbode, Oudegracht 72, van An- dijk. P. Jongkind, R.K., boerenknecht, Wogmimschebuurt 8, van Schoorl. H. van de Ven, R.K., kermisreiziger, en echt- genoote en dochter, Woonwagenkamp Noorderkade, van Heerlen. M. E. Groot, R.K., dienstbode, Snaarmanslaan 78, van Amsterdam. A. Niederlander, R.K., dienstbode, Kennemerstraatweg 55, van Salzburg (Duitschland). J. Burger, R.K., transportarbeider, Toussaintstraat 9, van Luttelbracht (Duitschland). L. Hagenaar, N.H., schilder, en echtgenoote, Tienenwal 46, van Heiloo. J. J. Rands- huizen, R.K., broodbakker, Nieuwpoorts- laan 92, van Laren. P. H. Remmen, geen, los arbeider, en echtgenoote, Boe zemsingel 48, van Rotterdam. W. H. Stam, R.K., zonder beroep, Nieuwstraat 13, van Spanbroek. Z. H. L. F. P. C. Heymanns, geen, fotograaf, Lamoraal- straat 3, van Amsterdam. Sj. Pander, echtgenoote van H. Kaptein, zonder be roep, Visscherslaan 7, van Groningen. M. C. Punt, R.K., dienstb., Luttik Oudorp 35a, van Eindhoven. VERTROKKEN PERSONEN. H. Baan, geen, zonder beroep, van Nieuwpoortslaan 98 naar Amsterdam. M. de Wit, R.K., dienstbode, van 2e Kabel straat 21 naar Zaandam. T. van Etten, wed. van H. Slot, R.K., zonder beroep, van Nassauplein 11 naar Den Helder. P. IJ. Hop, D.G., kapper, van Heul 3a, naar Eibergen. S. Vijselaar, Hazea, voetspe cialist, en echtgen. en kinderen, van Ken- nemerpark 16, naar Enkhuizen. A. J. Bloothoofd, R.K., dienstbode, van Snaar manslaan 78 naar Heerhugowaard. G. Lebbing, Ger. k., chocoladebewerker, van Turfmarkt la, naar Oudorp (N.H.) M. E. Groen, Rem., winkeljuffrouw, van Nieuwpoortslaan 66, naar Arnhem. W. M. Ruiter, N.H., naaister, van Eikelen bergstraat 43a, n. Nieuwer-Amstel. A. Koning, R.K., echtgen. van A. M. J. Vugts, zonder beroep, van Hofdijkstraat 5, naar mogen wat zij verdienen voor zich zelf behouden. Evenwel gaat men hier van dit stand punt uit, dat het niet meer dan billijk is, dat deze meisjes die soms in de vacan- tieoorden tijdens de zomermaanden 10 per week verdienen daarvan iets af staan ten behoeve van het ondersteunde gezin waaruit zij voortkomen. Practisch komt dit evenwel niet het gezin maar het rijk of de gemeente ten goede, daar het van den steun werd afgetrokken. Wat het Rijk thans doet voor verbetering van het dienstboden- vraagstuk. Zooals men weet heeft de minister van Sociale Zaken op Oudejaarsdag beslo ten, dat voortaan de verdiensten van ge zinsleden van ondersteunden, verkregen uit huishoudelyken arbeid, niet meer van den steun zullen worden afgetrokken. De bedoeling daarvan is het verrichten van gezinsarbeid van huishoudelyken aard door Nederlandsche meisjes te bevorderen. Het gevolg daarvan zal natuurlijk zijnj dat er heel wat meer animo zal zyn om zich als dagmeisje te verhuren, omdat thans de verdiensten van deze meisjes in veel ruimere mate het gezin van den werklooze ten goede zullen komen. Waar duizenden Duitsche meisjes het land verlaten, zal er meer dan vroeger van dienstbodennood sprake zijn, maar men bedenke daarbij wel, dat dit inwonen de meisjes waren en dat de verdiensten daarvan soms met 'n kleinen aftrek al buiten beschouwing werden gelaten. Bovenal is de thans getroffen maatregel dus van toepassing op de zoogenaamde dagmeisjes, waarvan het aanbod ongetwij feld grooter zal worden. Wat zullen de gevolgen daarvan zijn? Niet alleen, dat het aanbod daarvan grooter zal worden, er is nog een ander vraagstuk, dat daarmede ten nauwste ver band houdt. Immers, winkelmeisjes of winkeljuffrou wen, zooals er hier'ter stede zoo vele in de groote magazijnen werken, vallen ook on der de bepalingen, dat door hun loon een gedeelte van den steun van het gezin wordt afgetrokken. Dit geldt niet alleen voor meisjes in winkels maar ook voor meisjes in fabrieken en werkplaatsen b.v. in de Ringersfabriek, op de wasscherij van den heer Krom enz. Wanneer nu voortaan het geld, dat meis jes kunnen verdienen met huishoudelijke bezigheden, niet meer van den steun wordt 2 Leende. M. H. Leussink, echtgen. van H. J. van den Berg, geen, zonder beroep, van Langestraat 21 naar Winkel. Tomassen, R.K., leerl. mach. N.S., van Stationsweg 150 naar Rotterdam. p_ Walter, Ger. k., zonder beroep, van Prins Hendrikstraat 40, naar Noordwyk. a. Blom, D.G., kleermaker en echtgenoote, van Verdronkenoord 87 naar Bergen. A. M. Modder, N.H., ass. i. d. huish., van verdronken oord 87, naar Bergen. Voor de kuststrook: Afnemend buiig, ge. deeltelijk bewolkt, weinig verandering in temperatuur, aanvankelijk tijdelijk nog krachtige, overigens meest matige noord westelijke tot zuidwestelijke wind. Voor het binnenland: Geen neerslag van beteekenis, tijdens den nacht vrijwel geheel opklarend met daling van temperatuur tot om het vriespunt, overdag weer toenemen de bewolking, matige tot zwakke westelijke tot zuidelijke wind. De kern van de Noordzee-depressie be vindt zich thans over de Duitsche bocht, en zij trekt langzaam in noordoostelijke rich ting. Intusschen veroorzaakt het lagedruk gebied over de Noordzee, onze omgeving en het oosten der Britsche eilanden nog buiig weer met plaatselijk krachtigen wind. (Den Helder had hedennacht 15 m.m. neerslag). Over midden-Zweden en Finland brengt de depressie nog vrij zwaren sneeuwval. Het hooge drukgebied over de Poolzee nam voorts verder in beteekenis toe, in verband hiermede bleef de noordelijke luchttoevoer over de Britsche eilanden nog aanhouden, en werd het aldaar en over onze omgeving iets kouder. Over den oceaan neemt de depressie-activiteit weer toe, een nieuwe kern nadert op 1400 K.M. ten westen van Ierland. Directe invloed zal deze storing op het weer ten onzent nog niet hebben, doch wel zal zij weer een terugloopen van den wind naar het zuidwesten of zuiden veroorzaken. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.27 tot 7.40 uur licht op. afgetrokken, ontstaat de toestand, dat het voor een gesteund gezin voordeeliger kan zijn wanneer de dochter des huizes zich als dagmeisje verhuurt dan wanneer zij naar winkel of fabriek gaat. In dat geval zal men in diverse zaken en bedrijven dus het loon moeten verhoogen om dit financieel verschil weer weg te wer ken. Verdient b.v. een fabrieks- of winkel meisje 5, dan wordt daarvan 2 voor het meisje afgetrokken en van de overblijvende 3 nog het één-derde gedeelte, zoodat het meisje practisch 3 verdient. Maar een dagmeisje dat zich nu voor 4 per week gaat verhuren, mag deze 4 vol ledig behouden en krijgt dus hoewel het 1 minder verdient dan het winkelmeisje practisch 1 meer in handen, terwijl het bovendien nog den kost verdient, wat wij nu nog maar buiten beschouwing zullen laten. Wil het winkelmeisje in dezelfde gunsti ge conditie komen, dan zou het 8 per week moeten verdienen en dus zullen voor zoover wy het thans beoordeelen kunnen winkels en fabrieken het loon niet on belangrijk moeten verhoogen om de meis jes te kunnen behouden. Het spreekt van zelf dat wij het vraagstuk thans alleen van den financieelen kant bekijken en hierbij geen rekening houden met de vraag of men al dan niet graag dienstbode wenscht te zyn. Wanneer er en dat gevaar dreigt al lereerst voor werkplaatsen en fabrieken meisjes weggaan, zullen waarschijnlijk haar plaatsen door jongens worden ingenomen en zoo komt men natuurlijk weer op een geheel ander terrein en komt de kwestie naar voren, dat men hier niet alleen met een dienstboden-vraagstuk heeft te maken, maar ook met de vraag in hoeven*', bet goed en nuttig is dat vrouwelijke krachten aan fabriekswerk worden onttrokken en door mannelijke worden vervangen, wat. met het oog op de vele werklooze jongens. ook deze categorie weer ten goede kan ko men. Wij willen op dezen kant van het vraag stuk op het oogenblik niet verder ingaan cn ons alleen tot het dienstboden-vvarptuk bepalen. Hoe een en ander nader geregeld 7a' worden is op het oogenblik nog niet precies te bekijken, daar de inhoud der desbetref fende voorschriften nog niet bekend is- Dat de nieuwe maatregelen wellicht voor velen nog onvoorziene gevolgen kunnen hebben, zal uit het bovenstaande wel dui' delijk worden. BADHUIS WITTE KRUIS. In het badhuis van Het Witte Kruis werden in de maand December de navol gende baden genomen: Kuipbaden 124 stuks; douche's le klas 122 stuks; douche's 2e klas 461; douché's 3e klas 750 stuks. Werkloozen en hun gezin kunnen aan het badhuis Witte Kruis, een douche beko men a 5 cent op vertoon van stempelkaart doch alleen de eerste vier dagen der week. DIERENBEULEN. Twee jongens van 13 en 14 jaar hebben te Akersloot een zwervenden hond te wa ter gegooid en toen het beest niet zonk met een ijzeren pan op zijn kop gegooid waar door de dood intrad. De politie heeft zich in deze zaak ge moeid, zoodat de dierenbeulen hier wel meer van zullen hooren. BINNENBRAND TE CASTRICUM. Gisteravond ontstond in de garage van den heer P. Eikel een binnenbrandje ten gevolge van een brandend primus-toestel. Door het snel ingrijpen van den heer Eikel werd de brand beperkt tot het verloren gaan van eenige autobanden. Verzekering dekt de schade. UITDEELING IJSCLUB OMVAL. Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat ook door de IJsclub Omval een hard rijderij en daarop volgende uitdeeling van levensmiddelen is gehouden. Voor 21 Om- valbewoners bleken er levensmiddelen en brandstoffen aanwezig te zijn. CENTRAAL GENOOTSCHAP. Er zijn nog eenige prijzen, gevallen in de loterij van het Centraal Genootschap, niet afgehaald. Tot 15 Januari blijven de prij zen beschikbaar; zy kunnen worden afge haald in het Alkmaarsch Warenhuis. VOLKSUNIVERSITEIT. De Volksuniversiteit opent het nieuwe jaar met een cursus van dr. A. Vloemans, 's-Gravenhage, over Oostersche Levenswijs heid en Wijsbegeerte, waarover wy voor na dere bijzonderheden verwijzen naar elders in dit nummer. Dr. Vloemans zal behandelen de wereld beschouwing van Lao-tse: de verwerping van alle uiterlijke beschaving. De typische Chineesche levensopvatting: niet geweld doch de zwakheid zal zegevieren. Het tao als levens- en wereldbeginsel. De levensleer van Confucius. Het Confucianisme als staatsreligie. De beteekenis van de Chi neesche levenswijsheid voor het Westen. De leer van Boeddha. De verlossing van het levenslijden. Het leven als eeuwige kring loop. Het einde in het Nirwana; en tenslotte waarin de Oostersche wijsheid van de Wes- tersche verschilt en waarin zij met elkaar overeenstemmen. Naar het bestuur ons mededeelde, zijn de inschrijvingen, waarschijnlijk door den ge spannen internationalen toestand in de af- geloopen maanden, beneden de verwachting gebleven en wordt van harte gehoopt, dat de belangstelling voor hetgeen het V.U. pro gramma biedt in de komende maanden wederom stijgende moge zijn. VOOR DE MICROFOON. Op 6 Januari te 16 uur 55 zal een leer linge van den toonkunstenaar Jan Couvéa alhier, mej. Willy Groen uit IJmuiden, voor de K.R.O. werken van Mozart, Haydn en Mendelssohn ten gehoore brengen. Een mooi succes voor de 18-jarige pianiste. Voormalig Russisch generaal wegens bedelarij veroordeeld. - De rechtbank te Lodz heeft den voormaligen Russischen ge neraal Iwan Englit wegens bedelarij tot vier maanden dwangarbeid veroordeeld. Englit, die eertijds tot den Koerlandschen adel behoorde en aan het keizerlijke hof te St. Petersburg een graag gezien gast was, spreekt vier talen. Na de bolsjewistische revolutie was hij naar Tsjecho-Slowakije uitgeweken. Wij hebben gister reeds meegedeeld dat een gedeelte van de voormalige Rijks werkinrichting te Hoorn zal worden be- stemd voor de onderbrenging van een aantal vluchtelingen. In verband hiermede zal aan enkele vereenigingen, die locali- teiten van de inrichting in huur hebben, op korten termijn het contract worden opgezegd. Met den Rijksgebouwendienst zijn on derhandelingen aangeknoopt nopens het treffen van voorzieningen ten einde het verblijf aan redeiijke eischen van huis vesting te doen beantwoorden. Wij ontleenen aan de N. H. Crt. de vol gende bijzonderheden: Het vreemde bij dat bericht is de mede- deeling, dat het Duitschers uit Engeland zullen zijn; bij het kantoor van de registra tie wist men dat niet. Het Volk-bericht sprak van Duitschers uit Veenhuizen, maar dat schijnt in elk geval onjuist te zijn, omdat de inrichting aldaar ook geheel dienstbaar voor dit werk wordt gemaakt. De vestiging te Hoorn zal men moeten opvatten als indertijd die der Belgische vluchtelingen; het ligt in de beuoeling de rnenschen in de R. W. I. te houden en ze daar aan den arbeid te brengen. Daarvoor zal mogelijk de groote betonloods nog wel in te richten zijn als werkplaats. In geen geval zal iemand zich in Hoorn mogen vestigen. Het zal van den aard der R. W. I.-bevolking zelf afhangen of men ze later meerdere bewegingsvrijheid zal kunnen verleenen. De bedoeling is om met de werkzaam heden allereerst te beginnen met het ach terste gebouw, dat thans leeg staat. De vereenigingen, die in de voorste gebouwen huisvesting hebben, konden pas tegen 1 Maart worden opgezegd, zoodat voor dien tijd zeker de a.s. bevolking niet kan wor den verwacht. Het Rijk zal het gebouw in den hoogst noodigen staat van verbetering brengen, er het z.g. gevangeniskarakter aan ontnemen, waarna de rnenschen dan naderhand zelf voor vroolijker aanklee ding van hun home kunnen zorgen. Nu zullen de toiletten moeten worden verbe terd, de gas-, water- en electrische leiding in orde moeten worden gebracht, want in de zes jaar, dat het gebouw nu leeg staat, begint het wel hier en daar te haperen. De financiering der kosten, verbonden aan de vestiging der rnenschen, zal ge schieden uit het onlangs bijeen gebrachte fonds (de collecte voor ras en geloof), welke vier ton heeft opgebracht;' alles wordt uitgevoerd via het Departement van Binnenlandsche zaken, maar buiten be zwaar van de Nederlandsche schatkist. Het z.g. Vluchtelingenbureau te Den Haag heeft de directie hieraan in handen. Het is te verwachten, dat men ten op zichte van voeding en kleeding zooveel mogelijk door de rnenschen zelf zal laten doen, maar regelen hiervoor zijn nog niet gesteld, omdat men ook rekening zal moe ten houden met de bekwaamheden van de a.s. bewoners. Het is echter wel te ver wachten, dat Hoorn er geen schade bij zal lijden. Ook in Hellevoetsluis komt een derge lijke inrichting, maar waar dat 'n vesting stad is en men de poorten nog kan gaan sluiten, zal men de bewegingsvrijheid daar wellicht iets beter kunnen maken. Het is te verwachten, dat aanstonds de Hoornsche bevolking wel belang zal gaan stellen in de „nieuwe burgerij" en er mogelijk iets uit de gemeente zal worden gedaan om het eentonige leven op ons schiereiland iets te veraangenamen, zooals vroeger ook wel met de Belgen is gedaan. Vóór 1 Maart echter zal wel niemand kunnen worden verwacht. De geruchten, dat weder 6 woningen van het z.g. blok aan het Achter op 't Zand zouden zijn opgezegd zijn onjuist; men wist te vertellen, dat daarin de „politietroepen" kwamen, die het toezicht over de R.W.I.-ers zouden hebben. Natuurlijk bestaat de mo gelijkheid, dat het alsnog zal gebeuren, want toezicht zal er moeten zijn. Aan het hoofd van de vestiging zal aan stonds iemand komen die zeker zijn in trek in de oude directeurswoning zal ne men, maar welken titel deze zal hebben is nog onbekend.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2