DEMONSTRATIE MELITTA SNELFILTER DAGBLAD-RECLAME IS AC1UEEL FH.v.d.KAMER SPAANDER&C VOLKS LEVERTRAAN JAN DE VRIES E TRAGEDIE MAYERLING Af$l£k0 Lamsvleesch Kalfsvleesch Joh. Lauwers SeuMelcm BRILLEN Voor een dubbeltje, weer keuze uit 101 verschillende SIMON DE WITS-artikelen. U BEZOEKT TOCH ZEKER OOK ONZE JAN METZ AFD. TOILETARTIKELEN: Ddverteeren in de krant, Brengt II nader let den klant Vet Kalisvleesch tegen concurreerenden prijs. Langestr., Achterstr., houttil. Tel. 4170. Vrapgt in onze winkels een formulier, waarop ook de verdere artikelen vermeld worden. Langestraat 24, Achterstraat 47—49. ONZE Hoeden-reclame slaat in. Bij aankoop van eiken hoed, een gulden terug. ïdverteeren doet verkoopen. per l/l flesch, bijna I Liter 70 ct. per V2 flesch 40 ct. N.V. DROGISTERIJ EN CHEMICALIENHANDEL TELEE. 2875 - ALKMAAR mag millioenen onderdanen hebben U hebt er maar twee. Weest er zuinig op. Als U spa taderen hebt, wacht dan niet tot U er last van Krijgt. Ga liever direct naar Lauwers. Wij hebben de bekendste merken elastieken kousen. De merken met een wereldreputatie. Onze prijzen zijn billijk. PAYGLOP 3, ALKMAAR, TEL. 2606. VAN Bout 45 ct. per pond. Rollade 40 ct. m Gehakt 35 ct. Voor betere kwaliteit DE MODELSLAGERIJ HUIGBROU WERSTRAAT 12. Telefoon 2783. Wij demonstreren voortdurend met de Melitta Koffie-filter. Komt U eens kijken en overtuigt U van de vele voordelen van het Melitta-systeem. U kunt geheel vrijblijvend een proef nemen van de gefilterde koffie. HEUSEVELDTu ons gebraden gehakt blik leverpastei pond Goudsche/Edammer kaas 20+ pond Leidsche kaas Zwitsersche kaasjes blikje zalm I 1 IV? ons Haagsche leverworst 1 Geldersch Rookworstje VÏ Vt 2 1 2 1 1 1 10 1 3 4 2 3 Vi 3 ons choco-coco (voor de boterham), potje bijenhoning pak vermicelli (grofte naar keuze) flacon Aroma bouillonblokjes groote bus tafelzout colombijntjes plumcakes ons cocoskoekjes Amsterdamsche korstjes pondspak cacao anijstabletten 1ons Salmiak pastilles. 1 ons rumboonen 2 ons tofiees IV: ons zwarte kandij l1/2ons sucade 1 pondspak zelfrijzend bakmeel. pondspak paneermeel pak kindermeel pak macaroni pondspak custardpoeder doosjes saccharinetabletjes pond pruimen pond tutti-frutti Va 1 1 Vï 3 1 V2 1 pond Wijker Capucijners l1/2pond groene erwten 11/2 pond spliterwten 1 ons kaneel 1V2 ons gember 2 ons zwarte peper Vi 2 3 2 1 2 4 2 tubes kachelpasta l1/2pond zachte zeep pond koffiestroop flesch gesteriliseerde gele aztjn stukken huishoudzeep stukken lavendel toiletzeep pak zelfwerkend waschmiddel. halfpondspakken chloor, zakjes blauw DAMES met de zeer practische op Donderdag 5, Vrijdag 6 en Zaterdag 7 Januari des morgens vanaf 10Vs uur, in onze Huishoud-afdeling landgoed te Pardubitz terug. De gravin deelde den commissaris den uitslag van haar bevindingen mee en vertelde hem, dat zij aanvankelijk geen waarde had ge hecht aan de belangstelling van haar doch ter voor den kroonprins, nu echter, nu haar dochter verdwenen was, kreeg de zaak een geheel ander aanzien en volgens het vermoeden van de barones kon deze verdwijning alleen in verband met den kroonprins staan. Op welke wijze wist zij echter niet. De commissaris scheen niet veel waarde te hechten aan hetgeen de barones gezegd had en zeide tenslotte: „Wij hebben den koetsier van de gravin ondervraagd, en al leen om het geheim te houden, heb ik er nog geen protocol van laten opmaken, maar hier zijn de aanteekeningen, waarin alles wat hij wist" en hij overhandigde het de barones „maar er staat eigenlijk niets in. De man moet er echter meer van weten, dan hij voorgeeft; er steekt toch iets achter, die koetsiers zijn allemaal van het zelfde slag, waarschijnlijk heeft men hem voor zijn zwijgen betaald! Is U wel geheel zeker van de gravin?" merkte de commis saris vragen^ op. Waarop de barones zei- de, dat zij geen reden had, de gravin er gens van te verdenken, aangezien zij haar reeds vijftien jaar kende. Tenslotte zeide de commissaris, dat wan neer er officieel aangifte gedaan werd, hij waarschijnlijk binnen drie of vier dagen in staat zou zijn nadere inlichtingen te geven, voorzoover de zaak tenminste niet in ver band met den kroonprins stond. Zoo gauw de nasporingen echter dien kant uitgingen, moest hij zich terugtrekken. De barones deed daarop aangifte, maar smeekte den commissaris het voorloopig nog zooveel mogelijk geheim te houden; ook liet zij een foto van haar dochter achter. Vervuld door een stijgende onrust en angst, besloot de barones, op raad van een vriend, die haar geraden had, naar den minister-president of naar den keizer zelf te gaan, zich eerst tot den minister-presi dent te wenden, daar zij voorloopig geen enkel bewijs had, op grond waarvan zij naar den keizer zou kunnen gaan. Graaf Taaffe ontving haar met de mededeeling, dat hij door den politiecommissaris reeds van alles op de hoogte was, doch zeide, dat men moest wachten tot de kroonprins he denavond aan het aangekondigde familie diner zou verschijnen. Het zou dan niet moeilijk zijn de zaak verder te onderzoe ken. Alleen wanneer dè kroonprins niet zou verschijnen, zou het een reden zijn, het onderzoek in die richting voort te zetten, merkte de graaf Taaffe op. Hierop nam hij de aanteekeningen van het verhoor van den koetsier en maakte dezelfde opmer king als de commissaris. Het in kennis stellen van den keizer van deze voorloopige vermoedens verklaarde graaf Taaffe voor uitgesloten, daar de barones, zooals ze zelf zeide, geen enkel bewijs bezat. „Stelt U zich eens voor", zei de graaf, „wat een figuur U zoudt slaan, wanneer er van die vermoedens niets waar bleek te zijn". Op de vraag van de barones of graaf Taaffe niet direct met den kroonprins kon spreken, om misschien zoo iets te weten te komen, antwoordde de graaf, dat hij niet op zoo'n goeden voet met den kroonprins stond, dat hij met dien over privé-aange- legenheden kon praten. Hierop verzocht hij de barones nogmaals de zaak zooveel mo gelijk geheim te hóuden, aangezien dat de hoofdzaak was. Toen de barones nog opmerkte, dat de commissaris de gravin verdacht had, zeide graaf Taaffe, dat dat geheel buiten de zaak stond. „Maar zij had", zoo voegde hij er aan toe, „direct naar de keizerin moeten gaan, waar zij toch familierelaties mee heeft; de keizerin is de eenige persoon, die eenigen invloed op haar zoon zou kunnen uitoefenen, aangenomen dan, dat de ge schiedenis waar is, en de keizerin is de eenige, aan wie hij dat zou bekennen". Dan ging hij verder: „In elk geval zal ik van avond wel iets te weten komen. Of hij nu heelemaal niet op het diner komt, of na af loop direct weer weggaat, het zou allebei eenigszins verdacht zijn. Dan moet er wel iets aan de hand zijn en dan zal ik mijn chef-detective er op afsturen, hoewel het vervelend is hem dit alles te moeten ver tellen". Eerst den volgenden morgen bracht de ba rones een zeker bewijs van een verstand houding tusschen haar dochter en den kroonprins, zeer kort voordat zij het ont zettende einde van deze tragedie zou ver nemen. Op 30 Jan. kreeg de barones 's mor gens vroeg een briefje van gravin Larisch, die weggereisd was zonder zich verder om iets te bekommeren. Het had den volgen den inhoud. „De stalen sigarettenkoker was niet de mijne. Ik heb eerst hier ge merkt, dat het slot een saffier is. Verder is het precies de mijne!" De barones aarzelde nu geen oogenblik meer, om dat te doen wat zij haar plicht achtte. Daar zij nu eindelijk een bewijs in handen had en er van graaf Taaffe nog geen bericht was gekomen, ging zij oogen- blikkelijk naar den Hofburcht en verzocht mevrouw von Ferenczi, die reeds van het onderhoud met graaf Taaffe afwist bij de keizerin toegelaten te worden". De weinige woorden waren genoeg ge weest, om het moederhart absolute zeker» heid te geven, nu voelde, nu wist zij zeker, dat er iets gebeurd moest zijn. Op den ochtend van den 30sten Januari ging Mary Vetsera's moeder naar keizerin Elisabeth, om haar dochter van Rudolf's moeder terug te vragen. Helena Vetsera vraagt haar dochter van de keizerin terug. De tragische ontmoeting tusschen kei zerin Elisabeth en Helena Vetsera op dien gedenkwaardigen ochtend van den 30sten Januari is ontelbare malen een onderwerp voor historici en literatoren geweest. Even zoovele malen is deze duistere scène be schreven, zoowel in treinromannetjes als m ernstige studies. In het boekje van He lena Vetsera staan er slechts eenige regels over. Doch hoeveel smart ligt er niet in deze spaarzame woorden Het is boven eiken twijfel verheven, dat Helena Vetsera, toen zij naar den Hof burcht ging om Elisabeth's hulp in te roe pen van de tragedie van Mayerling nog mets wist ja, dat zij zelfs geen idee had, vaar zij haar dochter moest zoeken. (Wordt vervolgd.) Inlevering van een ouden hoed is niet noodig. 0. voldoet aan alle eischen flesschen inbegrepen ZIEKENFONDSLEVERANCIER. NIEUWESLOOT 95 TEL. 3254 Tandenborstels keuze uit meer dan 40 soorten, vanaf 0.15 1.25. Vraagt de nieuwste soort, de Fransche borstel van Dr. Le Clerc in rubber gezet, de meest veer krachtige borstel. Haarborstels voor dames, heeren en kinderen. Rugborstels. Kunstgebitborstels. Hand- en Nagelborstels. Toiletsponsen. Haarkammen. - Haarnetjes, Toiletspiegels. Birkenwasser. - Shampoon's. Odol Mondwater. Tandpasta's Odol - Kolynos Pepsodent Ivorol Solvolith Prodent Cblorodont. Boldoot's Pastol en Glazurol. Steradent. Gebitbakjes. Toiletzeepen Scheerzeepen Kinder zeepen: Sanders - Vergulde Hand - Vinolia. Brillantines. Poeders en Crême's. de memoires van de moeder van ;Maria Vetséra, over den liefdesroman van Kroonprins Rudoil. 8) Toen de barones zich geen raad wist en zich-afvroeg, hoe zij te weten kon komen, waar de kroonprins zich ophield, beloofde de gravin te zullen trachten, iets te weten te komen. Zij kwam terug met de mede deeling, dat zij haar kamermeisje met een boodschap naar den Hofburcht had ge zonden, om daar eens rond te neuzen en dat deze terug was gekomen met het be richt, dat kroonprins Rudolf met zijn ge- heele hofhouding op het jachtslot Mayer ling vertoefde. Daarbij had de gravin, die zich blijkbaar van den domme wilde hou den, nog gevraagd, waar dat Mayerling eigenlijk lag". Ja, dat heeft gravin Larisch ge vraagd en op dien avond van den 28sten Januari wist niemand in het paleis Vet sera, waar Mayerling eigenlijk lag.. „Den volgenden dag, Dinsdag 29 Januari, reed de barones met haar broeder naar den politiecommissarisDe gravin reis de denzelfden morgen plotseling naar haar Per 5 ons. Biefstuk 60 ct. Oesters 60 ct. Fricandeau 50 ct. Lappen 40 ct.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 4