RYNBENDE O DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. er naar KRACHT EN VLUGHEID. Een vlotte en geslaagde uitvoering. LITERKRUIK 1375 Glimlachje K.F.C.Xerxes 14. De verjongde ploeg van Xerxes heeft te Koog aan den Zaan een uitstekenden in druk gemaakt en vooral in de tweede helft, toen zij tegen den straffen wind in speel den, ontwikkelden de volgelingen van La- gendaal een pittig en goed spelletje, waar tegen K.F.C. maar weinig in te brengen had. Toch duurde het vrij lang, voordat Xer xes de leiding wist te nemen, 01, welke voorsprong kort voor de rust tot 02 werd vergroot. De Boer slaagde er in den achterstand te verkleinen. Ofschoon K.F.C. in de tweede helft het voordeel van den wind kreeg, kwam Xer xes in die periode zoo uitstekend opzetten, dat het geen verwondering baarde, dat zij weldra de score tot 13 opvoerde. De bezoekers bleven den toon aangeven en toen na twintig minuten de stand op 14 was gebracht, was het pleit beslecht. Sparta—H.B.S. 5—2. De thuisclub was dadelijk in de meer derheid en na zeventien minuten wist den Boer uit een hoekschop Sparta de leiding te geven (10). Drie minuten later slaagde van der Vegt er in de partijen op gelijken voet te bren gen (11). Sparta ondernam toen eenige goede aan vallen en het duurde niet lang of ze had weer een voorsprong (21) en nog voor dat de strijd een half uur oud was, maakte Voormolen er 31 van. Kort voor de rust was het de Korver, die den voorsprong vergrootte (41). In de tweede helft ging het zoo nu en dan nogal fel toe, zoodat de scheidsrechter het spel herhaaldelijk moest onderbreken. Tegen het einde trok den Boer er in zijn eentje op uit om met een hard schot den stand op 51 te brengen. H.B.S. gaf den moed nog niet op en na fraai aangeven van van Vliet was het van Kesteren, die den achterstand tot 52 verkleinde. A.D.O.Hermes-D.V.S. 51. Oogenblikkelijk na het beginsignaal kreeg AD.O. een kans, welke beantwoord werd door een snellen aanval van de Schiedam mers, die iets beter combineerden. Het eer ste succes kwam toch aan Haagsche zijde. Van der Brugge, de Haagsche linksbuiten, gaf een keurigen voorzet, welke door West hoven in een doelpunt werd omgezet. Her mes werd hierna sterker, doch de voor hoedespelers schenen niet te willen schie ten op het juiste moment. Toch slaagde Borrani er tenslotte in den gelijkmaker achter Koek te deponeeren. De aanvallen van de Hagenaars bleven gevaarlijk en nog voor de rust wisten de Heer en van de Beu kei den stand op 31 te brengen. In de tweede helft was Hermes uitge speeld. A.D.O. spande zich niet bijster meer in, maar Westhoven en Berg fabriceerden toch nog ieder een doelpunt, zoodat A.D.O. met 51 den wedstrijd won. StormvogelsC.V.V. 22. Ongeveer tien minuten voor de rust werd het eerste doelpunt gescoord door No- teboom, die na een serie aanvallen van Stormvogels, onverwacht doorbrak en door de achterhoede wist te glippen. Zonder Hollenberg een schijn van kans te geven, gaf hij zijn club de leiding. Na de rust was het Opbergen, die den gelijkmaker in het doel werkte. C.V.V., dat nu den wind mee had, zag zich op eigen helft teruggedrongen door een positief ster ker spelende Stormvogelsploeg. Toch was het wederom een snelle aanval van de Rot terdammers, die het eerste succes zou op leveren. Wederom was het Noteboom, die den bal fraai opbracht om hem met een scherpen throughpass aan den rechtsbui ten te geven, die hard en zuiver in het doel plaatste (12). In de laatste minuten wist Opbergen ten slotte nog met een keurig diagonaal schot de partijen op gelijken voet te brengen. D.O.S.—R.F.C. 2—0. Er haperde in dezen wedstrijd veel in het Utrechtsche elftal, zoodat vooral in de eerste helft R.F.C. met weinig moeite een zwaren druk op het Utrechtsche doel uit oefende. Keeper Bouts zorgde voor de eerste ver rassing door een penalty van Dumortier uit zijn doel te houden. Bij een doorbraak van Dumortier stomp te, nadat ongeveer 'n half uur met wisselen de kansen was gestreden, keeper Bouts den bal uit zijn doel. Van den Brink ving het leder op en stelde vervolgens Schreuder in de gelegenheid de score te openen (10). In de tweede helft werd er niet veel be ter gespeeld. Een goede voorzet van Schreuder bracht den bal voor het R.F.C.- doel, waar G. van Leur met een hard schot keeper Bouts passeerde (20), waar mee het einde kwam. Feijenoord't Gooi 51. Feijenoord heeft Zondag in het stadion een klinkende zege op 't Gooi bevochten. Met een 51-overwinning kwam zij uit den strijd naar voren, een overwinning, die aan duidelijkheid niets, te wenschen over laat. Zelfs het eenige doelpunt dat 't Gooi dezen middag scoorde, was niet eens het directe resultaat van een goed doorgevoer- den aanval. Het kwam reeds in de eerste minuut na de hervatting, toen Feijenoord al met 20 voorstond, tot stand en het was een gevolg van een aanvechtbare beslissing van scheidsrechter F. Kotte, die een straf schop toekende, welke door Winthorst niet onbenut werd gelaten. Het antwoord van Feijenoord liet niet op zich wachten. Het was Vente, die uit een prachtigen aanval met een hard schot Co- hen het nakijken gaf. Hij scoorde ook het vierde doelpunt. Het vijfde doelpunt ont stond op eenigszins eigenaardige, doch niet minder fraaie wijze. Cohen had het leder niet ver genoeg uitgeschopt. Vrauwdeunt doorzag de situatie, retourneerde direct den bal met een boogschot en Cohen stond nog te ver voor zijn doel om het leder te kun nen houden!- AjaxD.F.C. 4—1. Toen Ajax in de eerste tien minuten een 2O-voorsprong had verkregen, verslapte het spel der Amsterdammers dermate, dat D.F.C. er in slaagde, ondanks^ een techni sche minderheid, den wedstrijd een niet al te eenzijdig verloop te geven. De Ajax- doelpunten waren ontstaan, toen een vrije schop van Anderiesen bij van Wijngaarden belandde, die in volle vaart keurig in schoot,, terwijl enkele minuten later ter Horst een voorzet van Bijl benutte. Een scherp schot van den Dordtschen linksbuiten, waar Keizer niet- eens naar greep, leverde het Dordtsche tegenpunt op. In de tweede helft bleek, dat de Dordte- naren in de eerste helft te veel van hun krachten hadden gevergd. Vrijwel voortdu rend zijn de Ajaxieden voor het doel van Jas geweest. De laatste moest tallooze ma len ingrijpen, maar kon niet verhinderen, dat hij nog twee maal gepasseerd werd, een maal door Fischer, na een kwartier en ten slotte door Bijl na een half uur spelen. vleugelspelers, die snel kunnen voorzetten en zelf kunnen schieten. Dit systeem, zoo als het tenminste gisteren werd toegepast, veroorzaakte een leeg middenveld met als gevolg daarvan een volkomen geisoleerde voorhoede, die met de enkele ballen, welke haar toegespeeld konden worden, boven dien nog geen raad wist. Een heel zwakke linksbuiten deed hee- lemaal niet gevaarlijk, een humoristische rechtsbuiten goochelde soms aardig, maar vergat al te vaak, om op tijd voor te zetten. Een Bleeker bleek na een kwartier al teekenen van vermoeidheid te geven en was na een half uur al volkomen uitge speeld en de restzat in de verdedi ging, tenminste, drie kwartier van -den wedstrijd. Daar zat natuurlijk ook de stopper-spil, die liefst nog achter de backs opereerde, en daar zaten ook de beide kanthalfs, die de Boys voorhoede mede trachtten lam te leggen. En tenslotte waren er de beide backs zelf, die over het algemeen een goe den wedstrijd speelden en die vooral het spel van Goudsblom snel door kregen. En de Boys? Ook hier was de verdedi ging goed en mag ook de middenlinie op een behoorlijken wedstrijd terug zien. Maar de voorhoede stelde danig teleur. Misschien lag het hem aan de ongeoefend heid, misschien aan het gladde veld, mis schien aan nog andere factoren, maar deze voorhoede bleek niet in staat, een aanval goed af te werken. Daar zit geen door tastendheid genoeg in. Meer zullen we er niet van zeggen. Straks, onder normaler omstandigheden zal het elftal der Boys ongetwijfeld wel weer gevaarlijker worden, en toonen, dat het de plaats, die het op de ranglijst in neemt, verdient. Intusschen mag toch niet verheeld worden, dat de Boys de kans om te winnen, voorbij hebben laten gaan, want in de tweede helft hadden zij zeker een veiligen voorsprong kunnen nemen. Maar eenige goede kansen werden gemist. Daaruit blijkt al, dat de Boys over het algemeen genomen, iets meer in den aan val zijn geweest. Dat v as ook inderdaad zoo, want na de eerste tien minuten van vrijwel gelijk op gaand spel, kwamen de Boys in den aan val, en weldra beleefde het publiek de eerste sensatie. Uit een aanval kwam de bal in het doelgebied, de doelman van W. F. C. greep mis en meteen was Indri er bij, om den bal netjes over het hoofd van den keeper in het net te schieten. Hij mikte zuiver en de bal kwam tegen de lat aan! Drie minuten later miste de doelman weer een bal; nu ontstond er een doei- worsteling, waarbij minstens tien spelers betrokken waren. Plotseling een fluitje en strafschop! Waarvoor dat was, kon den wij piet zien, maar even later leidde de thuisclub met 10. Toen dreigde het even mis te gaan, want W. F. C. kwam al te forsch opzetten. Doch weldra kalmeerden de spelers weer en op nieuw werden de Boys sterker. Wij no teerden nog een gemiste kans van de Grand en daarna konden we de bloc-note opbergen, want iets bizonders gebeurde er voor de rust niet meer. De tweede helft begon met een W. F. C.- offensief, maar de Boys-verdediging sloeg alle aanvallen af en reeds na enkele mi nuten verslapten de Wormerveerders en toen heeft de thuisclub langen tijd een duidelijk veldoverwicht gehad. Echter, ook W. F. C. verdedigde goed en al kwa men er eenige kansen, het Boys-binnentrio was niet snel genoeg, om er van te kunnen profiteeren, terwijl de Grand een paar keer te gehaast schoot en Mulders al te veel rekende op kopballen van Goudsblom en dus terzijde van het doel zijn voorzetten mikte. Maar Goudsblom kreeg de kans niet. Tegen het einde dacht W. F. C. blijkbaar: alles of niets en zij zette toen alles op den aanval. Met succes, want twee minuten voor tijd kon de rechtsbuiten goed voor zetten en de linksbinnen schoot van dichtbij onhoudbaar in. De resteerende tijd was te kort, om nog een Boys-zege te kunnen verwachten, zoodat de wedstrijd in een puntenverdee- ling eindigde. Biljarten BILJARTWEDSTRIJD. In het clublokaal van den heer A. J. de Wit speelt de Alkmaarsche biljartclub Z.E. K.Z.? haar laatsten competitiewedstrijd in dit seizoen. Op bezoek komt de B.C. Haarlem en be driegen de voorteekenen niet, dan mag een spannende ontmoeting verwacht worden. Z.E.K.Z.?, dat in haar eerste deelname aan de competitie nog niet zoo heel veel winst punten heeft weten te behalen, moet thans tegen de Haarlemmers een goede kans op de volle winst gegeven worden. Gymnastiek. De jaarlijksche uitvoering van de Alkmaarsche Turnclub „Kracht en Vlug heid" is" weer voorbij en wij kunnen niets anders zeggen, dan dat de volle zaal, in de intieme sfeer van tafeltjes met stoelen in de zaal van „Het Gulden Vlies, ten volle genoten moet hebben. Het zijn vooral de dames geweest, die kleine, doch selecte groep, die tot het welslagen van dezen avond veel hebben bijgedragen, maar daarnaast zijn toch ook weer de kleuters erin geslaagd, het dankbare publiek ter afv/isseling van het aesthetische element, op komische wijze, ook door hun kinderlijke natuurlijkheid, te boeien. De directeur D. Boot kan zeer zeker met voldoening op het succes van het vele voorbereidende werk terug zien. Dat hij danook bij het begin der pauze een bloemenhulde van de adspirant- leden en aan het eind van den avond een hartelijk woord van dank van den voorzitter in ontvangst had te nemen, was volkomen begrijpelijk en verdiend. Inderdaad, deze uitvoering had een vlot verloop en toch hebben wij niets van eenige gejaagdheid kunnen bemerken; slechts wie tusschen de bedrijven een blik achter de schermen durfde te werpen, kon zien met welk een koortsachtigen ijver daar gewerkt werd om de pauzen tusschen de nummers zoo klem mogelijk te houden, maar, ging het doek weer open dan was er de rust, die het werken der leden wel ten goede moest ko men. Hierdoor verkreeg men een vlot, doch waardig verloop van deze uitvoering, het geen door de toeschouwers zeer zeker ge waardeerd werd. Na het openingswoord van den voorzitter, den heer G. Waalewijn, waarbij het gebrui kelijke welkom uitgesproken werd, met deelneming gewag werd gemaakt van de roodvonk, die Liesje Blaauw kort voor de uitvoering (waarvan zij zich zooveel voorge steld had) gekregen had en herinnerd werd a&n de eerste prijzen, die de damesafdeeling op de verschillende wedstrijden in het afge- loopen jaar veroverd heeft, evenals aan de perscampagne voor de noodzaak van goed geleide en van regeeringswege. geregelde lichamelijke opvoeding, werd begonnen met een openbare les aan jongens. Dit was na tuurlijk geen volledige les, doch een stukje, bestaande uit een verkorten rondgang en eenig'e orde- en vrije oefeningen. Een echte lessfeer was het toch ook niet, want dan hadden we wat meer correctie moeten zien; immers het lesgeven bestaat niet alleen uit doceering van oefenstof, maar voornamelijk uit het onderwijzen van oefeningen, uit al- gemeene en individueele houdings- en be wegingscorrectie en een opgewekte stem ming. Dezelfde jongens gaven ook oefenin gen aan brug te zien; zoowel van dit num mer, als van het paardbreedtespringen van de meisjes A, het brugwerken van de dames en jongens B, tremplin-paard van jongens B en de oefeningen aan Zweedsche bank van de kleuters, willen wij opmerken, dat, hoe wel de aardige oefenstof de toeschouwers moest boeien, het vele helpen en steunen van den leider, niet zoo prettig aandeed; men krijgt den indruk, dat de oefenstof iets te moeilijk is en dat mag toch niet; terwijl juist vooral bij kleuters en kinderen de groote waarde van de gymnastiek ligt in het zelf doen en het zelfstandig beleven van de te overwinnen moeilijkheden. Maar, eere, wien eere toekomt, het was aardig werk en men proefde er de toewijding uit van leider en leerlingen. Vooral de kleuters waren ver makelijk en wekten veler bewondering op. Nog meer kwam dit tot uiting bij het Kleu tersprookje van Kockx, eenigszins bewerkt en op verdienstelijke wijze voorgedragen door den heer K. Suzenaar. Bij dit naboot- singspel werden de verschillende bewegin gen van menschen en dieren, die in de ge wone les door de kinderen verbeeld moeten worden, dit maal door verkleede kinderen voorgedaan, hetgeen een zeer levendig en voor het publiek begrijpelijk lesbeeld gaf. Het meeleven van de toeschouwers, vooral met de kleinste kleuter, voor wie die bees ten wat al te echt waren, was groot. In de vrije oefeningen gaven zoowel de meisjes A als de meisjes B te zien, dat zij waardige opvolgsters zullen worden van de huidige damesafdeeling. Qua samenstelling liet de oefening van de meisjes A, wat te veel eenzijdig arm werk zien. De meisjes B gaven met hun ringoefening net werk te zien, met goede oefening en veel correctie kunnen dit aardige turnstertjes worden. Hun nummer Reidans, een vroolijke boerendans, waarbij de meisjes verkleed waren als boe renjongens en -meisjes, sloeg ook goed in: een vlot, goed uitgevoerd nummer, met pas sende begeleiding. Trouwens wat dit laatste betreft, muziek en oefening, of dit nu vrije oefeningen of balletten waren, vormden steeds een harrponjsch. gejieel. Tusschen al deze nummers van vroolijke jeugd en vrouwelijke charme, traden plotse ling de Heeren senioren op. Na de jeugd, nu de gevorderde volwassenheid en waar deze afdeeling tevens onder eenandere lei ding staat, immers de heer B. Bruinvis is hier directeur van, was het te verwachten, dat dit nummer een ander aspect zou geven. „Vrije oefeningen" waren aangekondigd en het bleek, dat deze in lesvorm gegeven wer den. Onder aanvoering yan het jeugdig enthousiasme van den leider, waarby het corrigeerende werk niet vergeten werd, werd er stevig gezwoegd en kreeg het heele lichaam der heeren een goede beurt; na het aesthetische nummer rhythmische oefenin gen der dames, was dit een echt „werknum- mer", doch het bleek, dat de heeren, hoe gevorderd in jaren, dank zij regelmatige trai ning nog fit en jong van lichaam waren. Onwillekeurig moesten wy hierbij denken aan de woorden van den voorzitter bij de opening, dat ook de leider van deze afdee- I" ling animo en toewijding bij de leden wist te wekken. Het zal danook niet nalaten, zijn nuttig effect, immers bedoeld als propagan distisch nummer voor deze afdeeling, af te werpen. Tenslotte rest ons de aangename taak het werk der dames te bespreken. Zij hebben zich uitstekend geweerd, vooral door niet minder dan 5 van de 19 nummers voor haar rekening te nemen. Verwend als wij door hen zijn, viel ons hun werken aan brug en ringen tegen. Vooral bij de brug bespeurden we by de niet moeilijke oefenstof, een on zekerheid van werken en daardoor ook een slechtere afwerking. Maar het steunen aan brug (evenals aan paard en rek) blijft nu eenmaal een niet specifiek vrouwelijke oefenvorm; zoodat wij danook hun mindere kunnen in deze, de dames zeer zeker niet aanrekenen, te meer, waar zij in hun dan sen, vrije oefeningen en balletten, door hun aesthetisch aanvoelen, hun rhythmisch en sierlijk bewegen de ware richting van de vrouwengymnastiek onweerlegbaar aantoo- nen. Een hiertoe zijn zij in staat, doordat zij in hun leider, den heer D. Boot, den man hebben, die door zijn zuiver muzikaal gevoel een heerlijke harmonie tusschen muziek en beweging weet te scheppen. Zoowel hun rhythmische oefening als hun knotsoefe ning, welke laatste, fraai en moeilijk van opbouw, veel van de dames vergde, vonden danook een geboeiden aandacht, bij het slot overgaande in een spontaan en krachtig applaus. Als waardig slot, als apotheose van deze uitvoering en speciaal van het hoofdken merk: eenheid tusschen muziek en beweging, kwam het Donau-ballet. Toen het doek openging, zagen wij de dames, gehuld in een passend, blauw gewaad aan den oever van den golvenden Donau zitten. Begeleid door mej. N. Leijen aan de vleugel, werd door de dames N. Wijn en N. Schagen als voorspel een lied van Donau en Weensche liefde ge zongen, waardoor wij, mede door het vloeiende water in de juiste sfeer gebracht werden, terwijl dit ook het stille groepje in spireerde. Toen danook vervolgens de Donau-wals weerklonk, kwam er beweging in en begonnen de dames met hun ballet, dat in zijn eenvoud met de schoone, stem mingsvolle bewegingen en de kleurige be lichting eengroot succes had. Hoe ruim en forsch was de Schwung bij de blijde verlos sing, na het afwerpen van den druk, die bij het begin op hen rustte, hoe fraai uitgebeeld het afstooten van het stuwende water en den invloed op hen van den eeuwig, rusteloos, golvenden stroom. Met weemoed bedenken wij, dat wij deze groep voortaan alleen nog maar op de jaar lijksche uitvoering zullen zien en niet meer op de Korenbeurs- en de Kringwedstrijden, nu Kracht en Vlugheid-, om overigens begrij pelijke redenen, uit het K.N.G.V.-verband is getreden. Ieder kent natuurlijk het embleem van Kracht en Vlugheid: de beide trekkende olifanten, bééld van kracht, en de gracieuse kettingdanseres. Welnu, het gracieuse, het sierlijke en het vlugge, daar hebben wij op dezen avond ten volle van kunnen genieten, maar waar is de kracht gebleven? Gedachtig hieraan missen wij weer een afdeeling jonge mannen, die een toonbeeld van kracht, door pittige vrije oefeningen, door mannelijk toe- stelturnen, zou kunnen zijn. Natuurlijk volgde op de eigenlijke uitvoe ring een bal. Onder leiding van den heer W. van der Pol, begeleid door den Band van Johnny Black, was er al spoedig een vroo lijke stemming en deze prettige, intieme sfeer ging niet meer verloren, voordat het sluitingsuur, natuurlijk veel te vroeg, ge slagen had. Paarden JACHTRIT KENNEMER RIJSOCIETEIT. Nu de vorst uit den grond is en de sneeuw verdwenen, is het ook het einde van de wekenlange gedwongen stilstand in de ruitersport en het was dan ook geen wonder, dat de jachtrit, die de K.R. gister liet rijden een groote deelname trok. Hoe wel er geen dames aan de meet waren, ze zagen wellicht een beetje tegen al te vroo lijke paarden op, bleef er toch geen vier voeter bij z'n voerbak en een opgewekt ge zelschap toog tegen wind en regen in naar de Bakkummer duinen. Op den Zanddijk werd de jacht al geopend, toen een hoofd deksel afwoei en heel snel de weilanden opgeblazen werd en een paar koene lieden er in een stevigen galop een achtervolging op inzetten. Toen de „vos" gevangen was, ging het in vlotten draf verder en nauwe lijks was het gezelschap in het terrein of de jagermeester gaf het sein. Om even weer te wennen was het tempo van de eerste run niet te snel, toen de leider in de gaten kieeg dat het veld zonder bezwaren hem goed bijhield, gooide hij er een schepje op. De paarden, die na het wekenlange rusten allen - ook goed gedisponeerd waren, hadden er net zoo veel plezier in als hun berijders en in een zeer. vlot tempo werd anderhalf uur lang heerlijk gereden, waarbij bleek, a hy, die de_ jacht had uitgezocht, niet bang was van ruw terrein en verschillende terremobstakels. Zonder incidenten werd het een heerlijke rit *en de "stortregen, die en mo regen langzamerhand had vervan gen korr het enthousiasme niet dooven. j T ur°eR,r den zin der deelnemers ■werd-Johannas-Hof bereikt waar de „three ]aeer™esteb' het einde aan kondigden <yi waar vele trouwe supporters en suppor sters al dra bij de koffie sterke jachtverhalen te hooren kregen. Bridge. BRIDGE DRIVE TE OTERLEEK. Zaterdagavond vond in café de Vries te Oterleek een bridge drivé plaats, waar van door 68 bridgers werd deelgenomen De uitslag was als volgt. Groep A onevenlijn 1 mevr. Berkhouwer en mej. A. Elzas te Alkmaar met 15 pun. ten'2 de heeren Slot en Zwaan te Oterleek met 17 punten; 3 de heeren Wolf en Ma- sereeuw te Alkmaar met 20 punten. Evenlijn: 1 de heeren Marsch en Buren te Oudorp met 14 punten; 2 de heeren Smit en Wiedehof te Alkmaar met 16 y, pnt. 3 de heeren Plugboer en van Ginkel te Schermerhorn en Alkmaar met 17 H pnt Groep B onevenlijn: 1 mej. D. Jonker en de heer W. de Boorder te Schermerhorn met 10'A pnt.; 2 mej. S. Klippel en de heer S. Kan te Schermerhorn met 20y, pnt.; 3 de heeren Smit en Velzeboer te Beemster met 21A pnt. Evenlijn: 1 de heeren Leegwater en Dantuma te Stompetoren met 14^ pnt; 2 de heeren K. Smit en P. de Wit te Beem ster met 20 pnt.; 3 de heeren S. Heringa en B. Appel te Stompetoren en Alkmaar met 22 'A P^. Groep C. onevenlijn: 1 de heeren J. Deckwitz en W. de Boer te Schermerhorn met 12 pnt. 2 mevr. W. de Boer en de heer K. Ak kerman te Schermerhorn met 13 pnt.; 3 de heeren C. Hes en C. Groenland te Oudorp met 15 pnt. Evenlijn: 1 de heeren J. Leegwater en A. de Vries te Ursem met 13 pnt.; 2 de hee ren M. Michels en Jb. de Moei te Alkmaar 13 pnt.; 3 de heeren K. Govers en Jb. Kor ver te Oterleek met 15 pnt. Automobilisme DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. Stavanger-route spiegelglad. De Stavangerroute van den sterrit naar Monte Carlo blijkt, evenals de Athene- route, niet zoo eenvoudig te berijden te zijn. Onze landgenooten, K. Ton en B. J. T. van der Hoek met Ford, die met de boot naar Stavanger zijn gegaan, hebben in den loop van vandaag een tocht gemaakt om den weg naar Kristiansand te verkennen. De kennismaking met dit gedeelte van de route is niet meegevallen. De wegen waren spiegelglad, doordat de regen, welke op het met ijs bedekte wegdek viel, onmiddellijk bevroor. Het gevolg was, dat onze landge* no'oten het vereischte gemiddelde van 40 K.M. niet hebben kunnen halen. Zij bereik ten op de route van Stavanger naar Kris tiansand over 290 K.M. nauwelijks een ge middelde uursnelheid van 20 K.M. De start van de Stavangerrijders vindt Dinsdag 17 Jan. a.s. plaats. Wielrennen R.V. ALCMARIA. Zondag is de vierde rit van de hometrai nercompetitie verreden en wel over een afstand van 2 x 500 M. voor A-, B- en C- klasse en voor de Junioren 2 x 250 M., al les met geheimen tijd. De tijd, die er voor gesteld was, kan door een elk gemaakt worden, maar het ging er juist om wie er het dichtst bjj kwam. Zoo was het in de A-klasse Een hoorn, in de B-klasse Jn. Glas, in de C- klasse Boekei en bij de junioren Koene die de eerste plaatsen wisten te bezetten. Schil- te, die als gewoonlijk één is by de C-klasse, had nu zijn wedstrijd niet goed bekeken, omdat hij weer alles gaf wat hy kon. Jan Pronk heeft niet meegereden omdat hy aan een wedstrijd in Amsterdam deelnam. De tijd die voor de 2 x 500 M. gesteld was, be droeg 46 sec. Voor de 2 x 250 M. voor de Junioren was hij 30 sec. Deze race is bij de renners zeer in den smaak gevallen, zoodat de laatste rit der competitie eveneens op dezelfde wijze zal worden verreden. De uitslagen luiden: A-klasse 2 x 500 M.: 1. K. Eenhoorn 42.8 sec.; 2. C. Kuilboer 41.8 sec. B-klasse 2 x 500 M.: 1. Jn. Glas 42.9 sec.; 2. C. Bos 38.4 sec.; C-klasse 2 x 500 M.: 1. Boekei 47.7 sec.; 2. L. Holtes 43.1 sec.; 3. Struijs 42.2 sec.; 4. Schilte 41.1 sec. Junioren 2 x 250 M.: 1. Koene 29.9 sec.! 2. Groot en Wayering dezelfde tijd 28.1 sec. DE RONDE VAN PURMEREND. Op Woensdag 19 April a.s. zal voor de vierde maal, behoudens goedkeuring der autoriteiten, door de A. R. en T. C. le Champion de ronde van Purmerend wor den georganiseerd. De wedstrijd staf open voor beroepsrenners, onafhankelü- ken, amateurs, nieuwelingen en begin nelingen. „Je moet een beetje voortmaken met het houtkappen, het vuur gaat uit!"

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10