Stad en Omgeving. Enorme boschbranden in Australië. 2 millioen pond schade door hittegolf. Tsjoengking gebombardeerd. 400 dooden en gewonden. Nieuws in 't kort. 2 EERSTE BLAD. Volgens de „Sydney Sun" bedraagt de schade in het geheele gemeenebest Australië ingevolge de hittegolf, welke de ergste genoemd wordt in de ge schiedenis van Australië, twee millioen pond sterling, het westen van Austra lië wordt thans geteisterd door cycloons en stortregens, welke enorme schade aanrichten en stagnatie brengen in de verbindingswegen. Boschbranden. Onvermoeid wordt de strijd tegen de boschbranden, welke reeds 63 slachtoffers hebben geëischt, en een schade hebben aangericht van 500.000 pond sterling, voort gezet. De blusschers staan evenwel voorde hopelooze zekerheid, dat hun pogingen te- vergeefsch zijn, aangezien er geen regen in het vooruitzicht is en de branden dus zullen voortwoeden. Een enorm gebied van vruchtbaar land is deze week tot een rookende woestenij ge maakt en tientallen dorpjes zijn verwoest. Een der meest tragische verhalen welke de ronde doen is dat van een man, die trachtte zijn vrouw en acht kinderen te redden. Vier kinderen, angstig geworden door het vuur, liepen in de vlammen en kwamen om, doch de vrouw en de vier andere kin deren wisten, hoewel deerlijk verbrand, te ontsnappen. In een ander geval zochten veertien' mannen beschutting in de bos- schen onder een berg zaagsel. Niettemin zijn allen omgekomen. De tijdelijke hoofdstad van China, Tsjoengking, is gistermiddag door Japansche vliegtuigen gebombardeerd. Zeven en twintig toestellen waren de stad genaderd en eenige hunner slaagden er in door de afweerzone heen te dringen en dertig tot veertig bommen neer te werpen. Volgens de eerste berichten, zoo meldt het Chineesche telegraafagentschap, bedraagt het aantal dooden en gewonden 400. Tijdens den afweerstrijd zou een Japansch toestel neergehaald zijn. Ook Wanhsien is door Japansche toestellen gebombardeerd. Ruim 20 bommen wer den neergeworpen, waardoor 50 personen gedood en ruim 80 gewond werden. Een bom kwam neer op een lagere school, 30 leer lingen werden hiervan het slachtoffer. Voorts hebben de Japansche luchtstrijd krachten gistermorgen Itsjang bestookt. Bij' zonderheden omtrent dit bombardement zijn nog niet bekend. Neef van Johann Strauss overleden. - Op 73-jarigen leeftijd, is te Berlijn gestorven de musicus Johann Strauss, een neef van den grooten Johann Strauss, den walskoning en componist van „An der schonen blauen Donau". Deze Johann is een zoon van Eduard Strauss, den leider van de bals aan het Weensche hof. Zelfs heeft hij ook eenigen tijd deze functie bekleed. Noorsche souvereiniteit over Zuidpool gebied. - In een kabinetsraad heeft de Noor sche regeering besloten naar souvereini teit over een deel van het vasteland van den Zuidpool, zich uitstrekkende in het Westen van de Falklandeilanden tot de Australi sche eilanden in het Oosten, uit te breiden tot aan de 45ste lengtegraad, derhalve tot over de eilandjes welke hiertusschen ge legen zijn. De Hongaarsche-Tsjecho-Slowaaksche gemengde commissie. - De Hongaarsch-Tsje- cho-Slowaaksche gemengde militaire com missie heeft Vrijdagavond haar werkzaam heden met betrekking tot het incident bij Munkacs geëindigd. Er zullen onderteekende protocollen worden voorgelegd aan de regeeringen. Sneeuwval belemmert het verkeer. - Een zware sneeuwval heeft bij New York het veerkeer zoozeer gestagneerd, dat de Ameri- kaansche politie alle radiostations heeft verzocht de automobilisten te waarschu wen, de stad op het oogenblik te mijden. Een leger van 32.000 sneeuwruimers is in de straten bezig. Ook in de straten ten Oosten van de Rocky Mountains heerscht zulk zwaar winterweer. Reeds zijn 12 menschen van de koude omgekomen. In Montana zijn vier personen gedood, toen een verkeersvlieg tuig tijdens een storm neerstortte, waar schijnlijk nadat aan boord een ontploffing was ontstaan. Joodsche vluchtelingen niet in het land toegelaten. - Driehonderd Joodsche vluchtelingen, die in het bezit waren van visa voor Paraguay, hebben bij hun aan komst te Montevideo moeten vernemen, dat de Paraguayaansche regeering plotseling de toelating van alle vluchtelingen heeft stop gezet. Het kabinet van Uruguay komt heden bijeen om den toestand te bestudeeren. De meeste der vluchtelingen hebben ruim schoots geld bij zich. Brody in vrijheid gesteld. - De Tsjecho- Slowaaksche regeering heeft besloten Brody, den oud-minister-president van Roethenië, die 26 October was gearresteerd onder be schuldiging van hoogverraad, in vrijheid te stellen. Alle tegen hem ingebrachte beschul digingen zijn ingetrokken. De wapenuitvoer der Vereenigde Staten. -Het ministerie van buitenlandsche zaken der Ver. Staten heeft Zaterdagavond mede gedeeld, dat de United Aircraft Corporation te East Hartford (Connecticut) de eenige vliegtuig-fabriek in de Vereenigde Staten, welke geweigerd heeft gevolg te geven aaii den oproep van minister Huil; om geen te leveren aan mogendheden, burgerbevolking met bommen Alkmaar, Maandag. DE MAANDAGMARKT. Hoewel de markt in haar geheel een zeer levendig beeld te zien gaf, was er toch niet zoo'n grooten aanvoer als in de laatste we ken het geval nogal eens was. Waarschijnlijk daardoor was de handel vlotter om niet te zeggen „vlot". Omstreeks 9 uur waren de varkens practisch verkocht voor gemiddeld 1 cent hooger dan de vorige week. Hoewel heel wat verkocht was vóór 24 cent, moet de marktbasis op 24 ct. gesteld worden. Eenige trage verkoopers liepen schade op, toen Rotterdam overvoerd bleek en belangrijk lager af kwam. Het slot was derhalve iets lager, hoewel het niveau der vorige week niet bereikt werd. De schapen waren eveneens snel ver kocht, waarschijnlijk waren er meer te plaatsen geweest. Voor de goede dieren, welke schaarsch zijn, werd 55 ets. per K.G. besteed, door den winter gesleten dieren 1 a 2 ets. minder. In de nuchtere kalveren gaat de kwaliteit (vaak naast gewicht) een rol spelen. Kalve ren met 35 K.G. slachtgewicht brengen vlotter 25 ets. per pond dan die van bene den 25 K.G. geslacht 22 ets. Ook hier was de handel vlugger. Van de graskalveren was een ruim'' aanvoer en dientengevolge was de hande wat traag. De prijs was ongeveer 45 cent per K.G. geslacht gewicht. Op de vette koeienmarkt was de aanvoer voldoende, doch ook weer niet overdreven. De betere kwaliteit werd goed gevraagd met 36 ets. per pond geslacht als topprijs. De minste soorten waren vrij schaarsch en baseerden zich op dén regeeringsprijs wel ke ongeveer 24 ets. schijnt te zijn. OUDE DAME AANGEREDEN. Hedenmorgen, ongeveer half tien werd op den Kennemersingel ter hoogte van de Sint Jozefkerk een oude dame, die wilde oversteken, door een van den kant van de Bergerbrug komende auto gegrepen. De dame kwam te vallen en kreeg een bloe dende hoofdwonde. Door omwonenden werd het ziekenhuis telefonisch gewaarschuwd, waarna de directeur van den G. G. D. zich met een auto, welke toevallig voor het ziekenhuis stond, direct naar de plaats des onheils begaf. Dadelijk werd de ziekenauto gewaar schuwd, waarmede het slachtoffer naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht werd, waar zij vermoedelijk een paar dagen zou moeten blijven. Daar de oude dame door het ongeval begrijpelijkerwijze zeer van streek was, duurde het geruimen tijd, eer men te Weten kon komen, wie het slachtoffer was. Later is gebleken, dat zij mejuffrouw T. uit de Akerslaan was en daar zij katholiek bleek te zijn, gaf zij den wensch te kennen naar het St. Elisabeth-ziekenhuis te worden overgebracht, aan welken wensch zoo spoedig mogelijk gevolg is gegeven. Daar te voren in het Centraal ziekenhuis een inzinking werd geconstateerd, is mej. T. daar bediend, maar zij kwam spoedig weer bij en de verwachting is, dat zij van het on geluk geen ernstige gevolgen zal onder vinden. ONDERHOUD NOORDHOLLANDSCH KANAAL. De Rijkswaterstaat heeft na aanbesteding per 23 December waarbij de gunning was aangehouden thans perceel 2 van bestek no. 39 gegund aan N.V. P. Daalder's Aan- neembedrijf te Alkmaar, welke had inge schreven voor een bedrag van 15479 per jaar. Dit bestek bevat het onderhoud van het Noordhollandsch Kanaal gedurende de ja ren 1939 en 1940. GUNNING GED. STATEN. Ged. Staten van Noordholland hebben na aanbesteding te Haarlem per 29 December van het onderhoud van de wegen en vaar ten tusschen de zes Noordhollandsche ste den, gedurende het jaar 1939, in 4 percee- len, thans de volgende gunningen toegewe zen: Perceel 1 aan Valentijn en Mol, Monni kendam, voor 15666; perceel 2 J. Bruin, Bobeldijk 4095; perceelen 3 en 4 J. Ooms Pz., Avenhorn, respectievelijk 4974 en 25334. GESLAAGD. Aan de universiteit te Amsterdam slaagde voor het doctoraal examen in de genees kunde onze stadgenoot de heer J. Degenaar. AUTOBOTSING. Zaterdagmiddag ongeveer twee uur botste een autobus van den dienst Alkmaar Uitgeest 'op den Limmerhoek tegen een auto uit Bergen. De autobus werd daarbij ernstig beschadigd. materieel welke een bestoken. PLANTSOEN-AFRASTERING. Men wijst er ons op, hoe hinderlijk het is, dat de hekjes voor de plantsoen-afscheidin gen in onze gemeente wit geverfd zijn en daardoor storend werken. Onder meer is dit het geval bij het ivoorkleurige monu ment van dr. van Dam. Wanneer men bij het borstbeeld van mevr. Bosboom Toussaint kijkt, waar deze afscheiding in groene kleur is gehouden, kan men constateeren, dat daardoor een veel rustiger geheel wordt verkregen. VERKEER AFGESLOTEN. De directeur der gemeentewerken van Alkmaar maakt bekend, dat de St. Anna- brug over het Luttik Oudorp vanaf Dins dag 17 Januari 1939 tot nadere aankondi ging voor alle verkeer zal zijn afgesloten. POLITIENIEUWS. Aan het bureau van politie zijn inlich tingen te bekomen over een enkele dagen geleden hier ter stede opgevangen bouvier, waarvan de eigenaar nog niet is komen op dagen. Ook eventueele liefhebbers kunnen zich melden. EEN LEZING VAN DE VENTERS. Men schrijft ons: De tijden zijn moeilijk en de omstandig heden der ventersgezinnen diep treurig. De belangen der venters komen meer en meer op den achtergrond en langs allerlei wegen wordt deze groep terneer gedrukt. Terwijl alle groepen van arbeiders sterk georga niseerd zijn en door middel van hun vak bond verschillende verbeteringen wisten tot stand te brengen, zijn de venters alleen blijven staan. Men moet gezamenlijk pro- beeren de toestanden te verbeteren, door een sterke vakorganisatie. Het bestuur van den Alg, venters-, markt- en standplaatshoudersbond heeft daarom een openbare vergadering uitge schreven uitsluitend voor straatkooplieden op Dinsdagavond 8 uur in gebouw Centraal Hofplein. Spreker is de heer S. Presser, voorzitter van den bond die zal spreken over het on derwerp: „Hoe wil de minister den straat handel ordenen?" DE EERSTELINGEN. Wij verheugen ons altijd over de telefo nische berichten van de Alkmaarsche Ex portveiling, waarbij de eerstelingen worden aangekondigd, omdat dergelijke mededee- lingen min of meer een soort „Frühlings- boten" zyn. Heden werd de eerste rabarber aangevoerd en wel door den heer P. Vogelaar uit Warmenhuizen. Geval van pest. - De jeugdige koning van Siam heeft te Singapore den nacht in quarantaine doorgebracht in verband met de ontdekking van een geval van pest op de nieuwe Deensche mailboot Selandia, waal mede hij naar Europa reist. Gevangenen ontvlucht en weer gegre pen. - Gisteren zijn vijf gedetineerden ont vlucht uit de gevangenis op den Alcatraz- rots bij San Francisco (Ver. Staten). Onmid dellijk werd door cipiers en politie een on derzoek ingesteld, hetwelk eindigde met den dood van een der vluchtelingen, een bekend bandiet uit de staten van het Middenwesten, ••Doe Barker, terwijl de vier overigen wer den gegrepen. ABONNEMENTSVOORSTELLING. De tweede abonnementsvoorstelling in het Gulden Vlies zal plaats hebben op Vrijdag 27 Januari a.s. Opgevoerd zal wor den: „Het sprookje der rechtvaardigheid" door het gezelschap Saalborn. WARMENHUIZEN—ALKMAAR. Actie tot behoud van de tram. Op initiatief van eenige ingezetenen van Warmenhuizen had Vrijdagavond in café Slikker een vergadering plaats ter be spreking van het behoud van de tram, War menhuizenAlkmaar. Aanwezig waren o.a. B. en W., pastoor G. Jongejan, de heeren dr. van Hesteren, Klant, Donia, W. Dekker en anderen. In zijn openingswoord wees dr. van Hesteren, die de bijeenkomst leidde, op het gevaar, van het verdwijnen van de tram. Zou dat toch het geval zijn dan beteekent dat momenteel voor deze omgeving een ramp, vooral voor de tuinders, de veiling en niet minder voor het verkeer met Alk maar en verdere plaatsen. Getracht moet worden de ingezetenen op dat groote belang te wijzen en ze tevens aan te sporen zooveel mogelijk van de tram gebruik te maken, aangezien het al of niet voortbestaan van de lijn WarmenhuizenAlkmaar hoofdzake lijk zal afhangen van de exploitatie gedu rende het jaar 1939. Men heeft zich reeds in verbinding ge steld met het Kamerlid Groen, die deze kwestie reeds in de afdeelingen der Tweede Kamer met klem verdedigd heeft. Met cijfers werd aangetoond, dat de exploitatie in de laatste jaren hard is achteruit gegaan. Men zal een verzoekschrift richten aan de regeering en Nederlandsche Spoorwegen. Contact zal worden gezocht met gemeente bestuur en V.V.V. van Schoorl. Het plan is onder de bevolking een intensieve propa ganda te voeren ten einde het reizen per spoor zooveel mogelijk te bevorderen. Ten slotte werd vanuit de vergadering een comité van vier heeren bereid gevon den deze actie verder uit te werken, waarna dr. van Hesteren de bijeenkomst sloot. (Het wil ons voorkomen, dat een comité van actie zich allereerst van de medewer king der pers dient te verzekeren. Dat voor deze vergadering geen enkele correspondent was uitgenoodigd doet ons vermoeden dat de algemeene leiding heel wat beter had kunnen zijn. Voor ditmaal zullen wij met het opnemen van het bovenstaande com muniqué genoegen nemen. Red. Alkm. Crt.) MET ORPHEUS NAAR AMSTERDAM! Het mannenkoor Orpheus trekt Zondag 28 Januari naar Amsterdam, om daar mede te werken aan een concert, dat in het Concertgebouw gegeven zal worden, onder leiding van Karei Böhne. Behalve Orpheus werken aan dit concert mede de mannen koren Zang en Vriendschap, Euterpe en de IJzangers, alsmede het kinderkoor der IJzangers, alle vereenigingen, die onder leiding staan van Karei Böhne, terwijl het muziekkorps Wester's Harmonie het in strumentale gedeelte van den avond zal vervullen. Het bestuur van Orpheus heeft te recht gemeend, dat deze eerste uitvoe ring in Amsterdam in deze formatie iets bizonders moet worden. Allereerst kreeg het de toestemming, om het openingsnum mer alleen door Orpheus te laten zingen! Dat is op zich zelf reeds iets bizonders, doch zeer verheugend is het, dat van de negen solisten voor dien avond er acht Orpheus-leden zijn! Echter, dit is niet alles. Orpheus maakt van de gelegenheid gebruik, om een dag uit te zijn en het bestuur heeft dus een compleet programma samengesteld. Om 9 uur vertrekt het gezelschap dames en heeren (leden, donateurs en belangstellen den) en direct na aankomst wordt er een slöt-repetitie gehouden. Daarna volgt een gemeenschappelijke lunch, waarna door al len de middagvoorstelling van de thans in Carré loopende revue wordt bezocht. Na afloop daarvan wordt een gemeenschappe lijk diner genuttigd en dan volgt het hoofdnummer de uitvoering in het Con certgebouw. Na afloop daarvan zal men nog 'ft uurtje in de hoofdstad blijven en tegen 1 uur zal Alkmaar weer bereikt worden. Men ziet, het is een flink programma en het is verheugend, dat hu reeds 160 deel nemers zich hebben opgegeven voor dezen dag. Hen, die dit nog niet deden, verwij zen wij naar het bestuur, dat alle inlich tingen zal verstrekken f INGEKOMEN PERSONEN N. Punt, R.K., zonder beroep, Bergerweg 72, van Bergen. J. T. Haakman, R.K., scheikundige, Krelagestraat 39a, van CaS' tricum. R. M. Joinking, N.H., zonder be roep, en echtgenoote, Tienenwal 50, van Callantsoog. H. Majoor, R.K., vischventer, en echtgenoote, Van der Woudestraat 58, van Oudorp. A. M. Gunter, R.K., dienstbode, Eikelenbergstraat 20, van Bloemendaal. J. van den Hof, G.K., hulp in de huishou ding, Stationsweg 168, van Zoetermeer. J. P. Brasser, R.K., zonder beroep, Brouwer straat 2, van Bergen. A. M. Nieuwendijk, R.K.. ass. i. d. huish., Nassauplein 5, van Amersfoort. A. J. Knol, N.H., ass. i. d. huish., Wilhelminalaan 4, van Amsterdam. H. M. Blommesteijn, R.K., dienstbode, Koor- straat 15, van Bergen. J. J. van den Aakster, R.K., Overdiepad 14, van Ouden bosch. T. Allebrandi, HEvL., zonder be roep, Costerstraat 22, van Bussum. J. van van der Weide, N.H., zonder beroep, Land- straat 64, van Uitgeest. L. F. van Stip- riaan, N.H., autohandelaar, en echtgenoote, Boezemsingel 84, van St. Pancras. A. Michels, geen, zonder beroep, Uitenbosch- straat 32, van Spanje. L. Jordaan, N.H., ass. accountant, Brouwerstraat 7, van 's-Gra' venhage. A. M. Taselaar, N.H., waker Rijkswaterstaat, Spoorstraat 11, van Heiloo. B. Veenstra, N.H., wed. van W. Fosthuma, zonder beroep, Rochdalestraat 13, van Smal- lingerland, Drachten. J. Schoen, N.H zonder beroep, Veerstraat 1, van Oudorp. J. van Zandvoort, geen, echtgenoote van B. Janzen, zonder beroep, Voormeer 35, van Enkhuizen. M. J. Berghuis, geen, kapper, Mient 27, van Utrecht. C. A. Bergen,. R.K., weduwe van J. J. C. M. Leinarts, R.K., winkelierster, en kinderen, Hekelstraat 23, van Sittard. A. Moeijes, geen, automon teur, en echtgen., Kanaalkade 4a, van Krom menie. N. F. Brands, N.H., echtgen. van C. Kloosterboer, zonder beroep, en dochter, Heilooërdijk 7, van Ned. Oost-Indië. J, Slijkerman, R.K., zonder beroep, en echtge noote, Rembrandtstraat 43, van Heiloo. T. Sombroek, geen, musicus, en echtgen. en kinderen, Rembrandtstraat 43, van Heiloo. J. Plomp, N.H., echtgen. van D. J. Gouds waard, zonder beroep, Forestusstraat 20, van Westmaas. G. J. H. Meijer, N.H., leerl. verpleegster, Fontein Verschuirstraat 3, van 's-Gravenhage. J. M. P. A. Oele, geen, apoth. ass., Koorstraat 47, van Goes. P. Speets, N.H., zonder beroep, Houtweg 12, van Hoogwoud. R. A. van Wel, geen, ambtenaar tech. dienst Ned. Heide Mij., Spoorstraat 11, van Apeldoorn. J. B. H. Willems, R.K., kellner, Langestraat 55, van Tilburg. G. H. P. van de Graaf, geen, schipper, en echtgen. en kinderen, Station straat 39, van Oudorp. A. Vroegop, N.H., Stationsstraat 79, van Broek op Langendijk. A. Smelena, geen, echtgenoote van J. Dekker, Landstraat 35, van Bergen. HET RAADSEL VAN RIVERSIDE DRIVE. Wij beginnen in dit nummer ons nieuwe feuilleton, „Het raadsel van Riverside Drive", een spannend detective-verhaal. In een woonhuis op Riverside Drive in New-York, een van de defstigste buurten van de wereldstad, is een klein gezelschap bijeen. Er is gepraat, gedanst, gedronken en het partijtje loopt «ten einde. Sommigen denken er reeds over om naar huis te gaan, als het gezelschap plotseling wordt opge-' schrikt door een schot Het geluid kwam uit de bibliotheek, waar zich de gastheer bevond met een dei- dames uit het gezelschap. Ze hadden eeni ge zakelijke dingen te bespreken, doch het gesprek werd wreed gestoord door een kogel uit een revolver, die een einde maak te aan het leven van de jonge vrouw, een veelbeloovende artiste, wier optreden, zooals dat in Amerika gebruikelijk is, door den gastheer een rijken bankier werd ge financierd. Wie heeft dezen moord gepleegd' Oogenschijnlijk was de gastheer alleen met het slachtoffer in de kamer. Was hij even wel de dader of had een der andere gasten kans gezien ongemerkt binnen te i noodlottige schot te lossen? Of was de dader iemand van buiten? Twee detectives, een inspecteur der recherche en een particuliere speurder, trachten het kensSnn°Pt te,lossen' Daarbij stuiten ze tel kens op steeds verrassender situaties en de lezer van ons nieuwe feuilleton, die den gang van het onderzoek in al zijn stadia volledig meemaakt, wordt voortdurend ij verwikkel irfgen! dieïh bf/ onverwachte van dit aanvankelijk zoo eenvoud™"? nende raadsel voordoen. De spanning stijgt nog meer, als blijkt eI:5!le™niSe «en in het spel zijn, die met dit drama worden gebracht. En in verband moeten komt de ontknooping va" dit drïma ^dat met ten onrechte in de annalen der' New Yorksche politie bekend is als van Riverside Drive. Het raadsel OPBRENGST COLLECTE TYPOGRAFEN. De collecte ten bate van de Ver. tot Bev. v d Gez. in de Graf. Vakken in Nederland, Zaterdag j.L alhier gehouden, heeft opge bracht 149.61 bruto. (Vorig jaar f 175.13*). GEVCNDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Kerkplein alhier, en aldaar te bevragen op alle Woensdagen en Zaterdagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven op 29 December 1988 tot en met 7 Januari 1939: kinderhandschoen, motorhandschoen, heerenhandschoenen, sleuteis, 1 rol zijde, melkbussleutel, alpinomuts, want, benzine dop van auto, bruine kindermuts, motor handschoen, riem, rozenkrans. Aanwezig en te bevragen onderstaande voorwerpen bij de navolgende ingezetenen, als gevonden aangegeven op: 29 December 1938 tot en met 7 Januari 1939: Heerenhandschoen, G. Kaandorp, Nieuw- poortslaan 126; zwart schaatsfoudraal, Zwetser, Stationsweg 2; njwielbelasting- merk J Spijker, Druivenlaan 34; kinder handschoen, J. Janse, Verdronkenoord 78a; 2 sleutels en melkbus, J. Roskam, Egmon- dermeer 12; rijwielbelastingmerk, A. Ko ning, Breedstraat 2; sportportemonnaie, D. Blom, Uitenboschstraat 21; handschoen, T. van Maarssen, St. Josephstraat 25; l paar nappa handschoenen, Boots, Popel- manslaan 31; vulpen, Jan van Nek, Nieuwlandersingel 71; kinderportémonnaie met inhoud, C, Louter, Zocherstraat 25; vaatkwast, F. M. Hooijer, Westerweg; regenpijp, P. Keesen, Blaeustraat 21; motorhandschoen, J. Swager, Nieuw- poortslaan 50; dameshandschoen, E. Kwast, Huize Westerlicht, kamer no. 292; cein tuur, Bongers, Boezemsingel 23; portemon- naie met inhoud, F. de Groot, Hofstraat 16; parapluie, H. Bosch, Ruilerweg 37a, Cas- tricum; muziekstukken, J. Koopal, Brou werstraat 19; bruine portemonnaie met inhoud, slager Oly, Hofplein; handschoen, G. Dekker, Hofstraat 3; schakelarmband, W. van de Leygraaf, Hofplein 47b; hon denhalsband, J. Roodlieb, 1ste Landdwars- straat 21; 1 paar dameshandschoenen, Porck, Nieuwpoortslaan 132; vulpen, J. Spaans, Snaarmanslaan 89; wit bont, H. Rijks, Cabeljaustraat 5; zilveren ketting, Vermeulen, Kennemerstraatweg 178; 1 paar wollen dameshandschoenen, J. Swa ger, Nieuwesl. 81; rozenkrans., T. Huisman, 2e Tuindwarsstraat 2; huissleutel, Runder kamp, Voormeer 4; eierenmand, T. Pep ping, Hoe/erweg 4; duimstok, J. Witsen, Uitenboschstraat 80; duimstok, A. V. El lenburg, Vogelenzang 12; wantje, mej. A. de Jong, Leliestraat 6; portemonnaie met inhoud, bureau van politie alhier; bril in beschadigd etui, N. van de Steen, Boe zemsingel 51; bril in etui, S. P. Kaptéin, Nieuwpoortslaan 112; schaatsfoudraal, C. Pastoor, N. G. Piersonstraat 7; glazen vulpen, R. Rol, Van Leeuwenhoekstraat 14; portemonnaie met inhoud, bureau van politie alhier; overjas. H. Godijn, Nieuw- straat 23. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp wordt men ver zocht hiervan kennis te geven aan het bureau van politie alhier. PROPAGANDA-AVOND „NAZORG". Men schrijft ons: Er is reeds drie jaar voorbij gegaan, sedert de vereeniging „Zorg voor de leerlingen en oud-leerlingen der school voor Buitenge woon L.O. te Alkmaar" haar laatsten propa- ganda-avond heeft gehouden. En nu is het bestuur druk bezig aan de voorbereiding van den volgenden, die om verschillende rede nen noodzakelijk is geworden. In de eerste plaats hebben de tijdsomstandigheden tot uitbreiding van het werkterrein der vereeni ging genoopt. Over de „Nazorg" sprekende, denkt men onwillekeurig aan de arbeidsin- richting en den wagen met bezems, borstels en matten. „O ja", zegt men, „natuurlijk, die misdeelde kinderen moeten geholpen wor den". Inderdaad is dit een belangrijk onder deel van het werk der vereeniging. Maar er is meer! Volgens haar naam zorgt de ver eeniging niet alleen voor de oud-leerlingen, maar ook voor de leerlingen der school voor B.L.O. En deze laatste zorg vraagt ieder jaar meer geld en moeite. Het aantal zwakke leerlingetjes, dat hoognoodig naar onze vacantiekolonie „Zonne-oord" moet, wordt ieder jaar grooter. Het bestuur heeft steeds meer moeite de hiervoor vereischte gelden bij elkaar te krijgen. Tot nu toe is dit won derwel gelukt, maar straks in Mei, bij de uit zending 1939, moeten een paar zwakke stum- perdjes door gebrek aan financiën teleurge steld worden tenzij de propaganda-avond hierin een gunstige wending brengt. Wij zijn de strenge koude van de vorige maand nog niet vergeten. In die dagen kwamen som mige kindertjes door dien ijselijken wind naar school met geheel onvoldoende lichaamsbeschutting. Denkt u, dat de leer krachten zooiets met onverschilligheid kun nen aanzien? Zij hebben gedaan, wat zü konden. Ook de vereenigingskas heeft gehol pen, maar onvoldoende, onvoldoend®) door gebrek aan middelen. Ziet u, deze uit breiding van haar werk, zorgen voor de allernoodigste kleeren, zal in de naaste toe komst extra geld vorderen. Vandaar de Pr^" paganda-avond. Het bestuur is zoo gelukkig geweest een gezelschap meevoelende stad- genooten bereid gevonden te hebben zijn b®* langelooze medewerking te willen verleenen tot het organiseeren van een gevariëerden kunstavond op hoog plan. Deze week zullen de programma's aan huis worden aang®" boden. Wij hopen op uw medegevoel e° medewerking ten bate van het misdeelde kind. De propaganda-avond zal plaats vinden ®P Maandag 23 Januari des avonds 8 uur „Het Gulden Vlies". Elders in dit blad vindt men nadere bijzonderheden. De Pastoor wordt tijdelÜ'' vervangen. Pastoor J. W. M. Klumper, van R1"' negom, is reeds een paar weken ongesteld- Gelukkig vernemen we, dat hij thans her stellende is. Als assistent is aanwcz'ë Pater Montfortaan Buggcnum.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2