8 i PAM'S WONDERLIJKE AVONTUREN. £ucfituaact foceoeogjltwfmptO^rflWWM 9oo@9oo$ Jeugdcongres 1939. Een natuurlijk middel tegen 75° per flesch. GEMENGD NIEUWS. Vliegtuig in Brazilië ver ongelukt. Tien dooden. TWEEDE BLAD. Dinsdag 17 Januari. HILVERSUM, 1875 en 301,5 M. (AVRO-uitz.) 8.—Gr.pl. (8.15 Ber.) 8.55 Cabaretprogr. (Opn.) 9.55 Gr. pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Causerie over het dienstbodenvraagstuk. 10.35 Orgel spel. 11.Wenken voor de huis houding. 11.30 Omroeporkest. 12.15 Ber., gr.pl. 12.30 Omroeporkest. 1. Avro-Amus.-orkest. 1.30 Ensemble J. Cantor en gr.pl. 2.45 Kniples. 3.45 Gr.pl. 4.30 Kinderkoor. 5.Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest en Hawaiïan Serenaders. (6.25 Ber.) 7.Voor de kinderen. 7.05 Piano- voordr. 7.30 Engnlsche les. 8. ANP-ber., radiojournaal, mededee- lingen. 8.20 Gr.pl. 8.30 Bonte Dins- dagavondtrein. 10.Radiotooneel. 10.20 Disconieuws. 11.ANP-ber., hierna 't Ensemble Arno Lewitsch. 11.40—12.— Gr.pl. HILVERSUM, 415,5 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 Gr.pL (8.15 Ber.) 10.— Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12. Ber. 12.15 KRO-orkest. (1.—1.20 Gr.pl.) 2.Vrouwenuurtje. 3. Modecursus. (4.HIRO: Gr.pL 4.05 Natuurgeneeswijze en natuurlijke leefwijze, causerie. 4.30 Gr.pl. 4.35 Ber. 4.40 Gr.pl. 4.45 Lezing: Wat beteekent Rudolf SteineFs Anthro- posophie voor de moderne mensch- heid?). 5.10 KRO-melodisten en solist. (5.456.05 Felicitatiebezoek) 6.30 Ber., gr.pl. 6.35 Sportpr. 7. Ber. 7.15 Cyclus: Naar de nieuwe gemeenschap. 7.45 ANP-ber., me- dedeelingen. 8.Revue-uitz. 10.30 ANP-ber. 10.40 Russisch koor en balalaika-orkest. (11.11.15 Gr.pl.) 11.35—12.— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gr.pl. 12.Het Clifford-kwintet. 12.35 Gr.pl. 1.Zang. 1.20 Gr.pl. 2.25 Voor de scholen. 2.45 Pianovoordr. 3.20 Orgelspel. 3.50 Een sectie van 't BBC-Northern-Ireland-orkest en soliste. 4.154.35 Rep. 4.40 Gr.pl. 5.05 Causerie over Roemenië. 5.20 Gr.pl. 5.50 De BBC-zangers. 6.20 6.45 Ber. 6.50 Tina, operette. 7.50 Towns new and old, discussie. 8.20 Radiotooneel njet muziek. 8.50 Dis cussie: Professional football. 9.20 Ber. 9.45 Foreign correspondent, 10.05 Orgelspel. 10.35 BBC-Harmo- nie-orkest en soliste. 11.20 De Grosvenor House Dance Band. 11.50 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 9—, 10.—, 10.25 en 11.20 Gr.pl. 12.35 Zang. 1.05 Stafmuziek van de Garde Républicaine. 2.35 Zang. 2.50 Gr.pl. 5.25 Bailly-orkest. 6.35 Pianovoordr. 7.20 Derveaux-orkest. 8.35 Kamer muziek. 9.50—11.50 Radiotooneel. KEULEN, 456 M. 5.50 en 6.30 Gr.pl. 7.50 Omroepschrammelensemble en instr. kwintet. 11.20 en 12.35 Om roeporkest. 1.30—2.20 Populair con cert. 3.20 Omroeporkest. 5.40 Gr.pl. 6.30 Winterhulp-progr. 7.5011.20 Omroepdansorkest, solisten en in strumentaal kwintet. (9.35 Gr.pl.) BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroep orkest en gr.pl. 1.50—2.20 Gr.pl. 5.20 Omroepdansorkest en gr.pl. 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 en 9.20 Bont progr. 10.30—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr. pl. 12.50 en 1-.30 Omroeporkest. 1.50 —2.20 Gr.pl. 5.20 Zang. 5.40 Gr.pl. 6.35 Instr. kwartet van Hecke. 8.20 en 9.35 Omroeporkest en solisten. 10.30—11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M 7.20 Omroeporkest en solist. 8.01 Politiek dagbladoverzicht. 8.20 Om roeporkest. 9.20 Ber. 9.50 Triocon cert. 10.05 Ber. 10.20—11.20 Dres densch orkest en -koor en soliste, (opn.) GEMEENTELIJKE RADIODISXRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.20, Radio PTTN 10.20—11.20, Parijs Radio 11.2012.35, Brussel VI. 12.35— 13.50, Fr. 13.50—14.20, Lond. Reg. 14.2016.20, Luxemburg 16.20 16.35, Keulen 16.3517.20, Brussel VI. 17.20—18.50, Keulen 18.50 19.30, Brussel VI. 19.3019.50, Straatsburg 19.5021.20, Brussel VI. 21.2023.20, Danmarks Radio 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Nor- mandië 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35 —13.20, Droitwich 13.20—19.50, Lond. Reg. 19.5020.20, Droitwich 20.20—20.50, Keulen 20.50—21.20, Droitwich 21.2021.45, Brussel Fr. 21.45—22.05, Droitwich 22.05—24.—, Lijn 5: Diversen. Jeugdbescherming; beter onderwijs; werk voor de jeugd. In de groote zaal van Bellevue te Am sterdam werd gister het jeugdcongres- 1939 gehouden, georganiseerd door den Jeugdraad van het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen, de arbeiders- jeugdcentrale en den Nederlandschen ar beiderssportbond, onder leiding van den heer H. Lindeman, voorzitter van den jeugdraad. Talrijke vertegenwoordigers van ar beiders-jeugdorganisaties uit het geheele land waren bijeen toen het congres geopend werd met de opvoering van „Introductie" van Willem van Iependaal. Aanwezig wa ren o.a. vertegenwoordigers van het de partement van sociale zaken, van de sociaal-democratische fracties der Staten- Generaal, van de r.-k. jeugdbeweging, van het Nederlandsch jeugdleiders instituut, van het partijbestuur der S.D.A.P. e. a. De heer Jan Peters, voorzitter van de A..C., voerde ter inleiding het woord over het onderwerp „jeugdbescherming." Spr. betoogde, dat het de taak is van de overheid de jeugd te beschermen. Dit moet geschieden door vakopleiding, arbeidsbe schermende maatregelen en algemeene vorming. De jeugd heeft dat zelf door vrije jeugdvorming ter hand genomen. Dit moet door de overheid gesteund en bevor derd worden, o.a. door de stichting van jeugdtehuizen en vrije speelterreinen. Spr. drong aan op dt instelling van een depar tement voor ontspanning en cultureele vorming. De volgende inleider was de heer F. Stier, jeugdgroepbestuurder van den Al- gemeenen Nederlandschen bond van han dels- en kantoorbedienden. Hij sprak over het onderwerp „De positie van de jonge hoofdarbeiders." Hij concludeerde, dat verbetering van arbeidsvoorwaarden, re geling van arbeidstijd, o.a. door vervroeg de winkelsluiting, werkverruiming op groote schaal en verbetering van het vak onderwijs, noodzakelijk zijn. Als laatste inleider van het eerste deel van het congres sprak de heer H. Kaper, bondsjeugdleider van den Algemeenen Nederlandschen bouwarbeidersbond, over het onderwerp: „Wettelijke arbeidersbe scherming." Zich bepalende tot de eischen voor de arbeidende jeugd noemde spr. noodzake lijk: verkorting van de arbeidsweek tot veertig uur, herstel van de driejarige ambachtsschool, verplicht vakonderwijs tot en met het achttiende levensjaar, wettelijke regeling van een aaneengesloten vacantie van minstens veertien dagen per jaar met doorbetaling van loon, medische keuring voor de intrede in het bedrijfsleven, op richting van arbeidsbeurzen en bureaux voor beroepskeuze door het geheele land en verbod van nacht- en Zondagsarbeid. De middagzitting van het congres werd begonnen met eer. inleiding van den heer W. Thomassen, secretaris van de A. J. C., over het onderwerp: „Beter onderwijs." Vermindering van het aantal leerlingen per klas en betere mogelijkheden voor de kweekelingen met acte, o.a. door leer plichtverlenging, achtte hij noodzakelijk. Ook overheidszorg voor de kleuterscholen is een vereischte. De heer Tjerk van der Zee, bondsbe- stuurder van den N.A.S.B., leidde vervol gens het onderwerp: Hoe staat het met de lichamelijke opvoeding? in. Veertig pro cent van de lotelingen voor den militairen I dienst zijn ongeschikt bevonden, aldus de heer van dei Zee. Lichamelijke ontwikke ling op school blijkt dus zeer noodzakelijk. Overheidszorg, vooral ook op het platte land, achtte spr. hoogst noodzakelijk. Als laatste inleider sprak de heer A. de Ruyter, secretaris van den Jeugdraad van het N.V.V., over het onderwerp: „De be strijding der jeugdwerkloosheid." Spr. gaf een overzicht van hetgeen er reeds gedaan is voor de jeugdige werkloo- zen en bepleitte o.a. het instellen van werkkampen. De landelijke verplichte jeugdregistratie en het instellen van een socialen jeugddienst, zooals door minister Romme is voorgesteld, achtte spr. zeer juist. Belangrijker vond hij echter het nemen van dusdanige maatregelen, dat het vraag stuk der jeugdwerkloosheid wordt opge heven. Op de inleidingen volgde een drukke en belangwekkende discussie, waaraan o.m. werd deelgenomen door den heer Setiadj'it, afgevaardigde van de Indonesische Stu dentenorganisatie in Nederland, die het vraagstuk der jeugdbescherming in Indië in het kort uiteenzette. SPOORWEGONGELUK TE ZAANDAM. Geen persoonlijke ongelukken. Zaterdag omstreeks 12 uur heeft te Zaandam een spoorwegongeluk plaats ge had, dat geen persoonlijke ongelukken ten gevolge heeft gehad. Even buiten het station ligt een brug in het baanvak, welke de verbinding vormt tusschen de vaart en de Papenpadsluis, waarvan door den houthandel gebruik wordt gemaakt om de met hout geladen dekschuiten naar de Zaan te vervoeren. Kort vóór twaalf uur heeft de brug wachter Dolleman de brug opengedraaid, om aan een schuit, geladen met hout, door gang te verleenen Op het oogenblik dat de schuit onder de brug voer, is het achterste rijtuig van een achteruit rangeerenden ledigen personentrein tusschen de brug- hoofden gevallen. De schuitenvoerder A. Geene, die toevalligerwijze op het voorste gedeelte van de schuit stond, wist zich, door direct op den wal te springen, in vei ligheid te stellen. Het opruimingswerk is in belangrijke mate vergemakkelijkt, doordat de schuit het truckstel van het rijtuig heeft opge vangen. Tengevolge van het ongeval moest het verkeer in de richting Alkmaar en Hoorn worden omgelegd. De stationschef, de heer J. M. ten Napel, heeft direct de ongeval lenwagens uit Alkmaar en Amsterdam gerequireerd. Om 5 uur verkeer hersteld. Des middags te vijf uur was het perso neel van de werktreinen uit Amsterdam en Alkmaar onder deskundige leiding er in geslaagd de belemmeringen voor het herstel van het spoorwegverkeer uit den weg te ruimen. Van dat uur af konden de treinen in beide richtingen hun normalen loop hervatten. Heel wat werk is er verzet moeten wor den om dit resultaat te bereiken. Toen het verongelukte spoorwegrijtuig uit zijn be narde positie tusschen de twee brughoofden was bevrijd, moest nog het zware onder stel, dat van den wagen was losgeraakt en op den bodem van den Papenpadsloot lag, worden opgevischt. Eerst toen dit was geschied, kon de brug worden neergelaten. Gelukkig was deze niet entwricht en klop ten ook de verbindingen van de rails. Tijdens de stagnatie werd de verbinding tusschen de stations Zaandam en Koog en Zaandam en Purmerend door autobussen onderhouden. TRAP VAN EEN PAARD GEKREGEN. Dood opgenomen. Te Hattemerbreok op den weg naar Wezep (.veiuwe) is Za.eruagmiaaag een ernsag ongeluk gebeurd, dat aan den pl.m. 55-jangen F. bprokholt uit eerstgenoemd dorp h.t leven heelt gekost. Sproknolt reed met een paard en een wagen op den weg naar Wezep, toen het dier plotseling senrok van een passeerende auto. Sprok- hoit traentte het paard nog in toom te nouden, doch net sroeg op nol. Hierdoor viel de man /ar. den wagen, kreeg een trap van het paard teger uen buik en was daardoor oyna op stag dood. HET Ij» OP HET IJSELMEER. Gistermorgen om Kwart voor zeven is de rnesianu ae Oranjesluizen gepasseeru en tezamen met ae lueppel 2 uitgevaren. De e riesiano wuae traenten Lemmer te bereiKen, ae iviepper 2 moest naar Meppel. oes miaaags zijn beiae schepen onver- ricnterzaKe teruggeKeerd. ue friesland was tot Dij urk gekomen, «.on toen echter niet veraer tengevolge van ae dikke ijs massa's. ue Mepper z naa net tot aan uen ivetei georacm, aoch moest toen ook terugkecien, aangezien ook hier het ijs zoo aiK zat, uai net voor het schip ondoor- aringoaar was. ue Meppel z zal nu binnendoor over het Merweue^anaal, ae Lek en den IJsel traenten ivreppei te bereiken. De f riesland oiijit wacnten tot het iJseimeer weer be vaarbaar is. V eroinuing MonnikendamMar ken iieisve.d. Werd ae veromumg Monnikendam Marken Lateraagmorgen nog met een ijs- viet ondemouaen, aes miaaags hebben de booten van ae iNoord-Zuia-rioiianascne rramwegmaatschappij getracht het ijs te breken en een vaargeul te maken, hetgeen is gerukt. De bootverbinding van aeze maatscnappij tusschen Monnikendam en Marken is aaarmede hersteld. Dat het ijs in het Iüselmeer op diverse plaatsen anaers nog zeer dik is, bemerkte vanmorgen de kapnein van een sleepboot, die opuracht nad het ijs voor de naven van Lemmer te breken. Aanvankelijk werd in de nabijheid der haven open wa ter aangetroffen, daarna kwam de boot in een ijsveld, dat de eerste twaalfhonderd meter weinig weerstand bood, doch het in het toekomstige poldergebied liggende ijs veld had een aikte van twintig centimeter. Maar ook deze dikte bleek voor de sterke nrotorsleepboot geen beletsel te zijn. Zij- voer ongeveer drie kilometer in de rich ting van Urk. Op den terugweg werd een andere route gevolgd. PRINS BERNHARD BEZOEKT DE FOKKERFABRIEKEN. Speciale belangstelling voor de D-23. Prins Bernhard bracht Zaterdagmiddag een bezoek aan de Fokkerfabrieken te Amsterdam, speciaal om het nieuwe twee- motorige jachtvliegtuig, de Fokker D-23, dat op le in December te Parijs gehouden internationale luchtvaart-tentoonstelling sterk ae aandacht der militaire deskundi gen trok, te bezichtigen Hij werd ontvan gen door den onderdirecteur der N.V. Nederlandsche Fokkerfabrieken, den heer J. E. van Tijen, en liet zich door den hoofd constructeur, ir. M. Beeling, uitvoerig in lichten omtrent de overwegingen, welke tot den bouw van dit, volgens geheel nieuwe principes geconstrueerd vliegtuig hebben geleid. Na de thee te hebben gebruikt, vertrok de prins laat in den middag van de Fok kerfabrieken. DR. COLIJN IN ZWITSERLAND. Zaterdagmorgen te elf uur heeft dr. H. Colijn het Nederlandsche sanatorium te Davos bezocht, waar hij werd begroet dooi de luid juichende patiënten, die van bal- cons en terrassen den minister-president begroetten en hem bij het betreden der gebouwen met het Wilhelmus verwel komden. Na te zijn ontvangen door den directeur-geneesheer dr. Gugelot, sprak i zijne exc. eenige vriendelijke woorden voor den microfoon van de huisradio. De mi nister gebruikte daarna de koffie te mid den der patiënten. Na een rondgang door het-sanatorium vertrok hij weer naar Klosters, wederom luide toegejuicht door de patiënten die de attentie van den mi nister-president zeer op prijs stelden. I NEDERLANDSCHE ARBEIDERS IN DUITSCHE GRENSGEMEENTEN. Moeilijkheden terzake uitbetaling van loon. Aan 250 in Nederland wonende arbei ders van de spinnerij Eilermark, welke even over de grens te Glanerbrug op Duitsch grondgebied is gelegen, is met ingang van 28 Januari a.s. ontslag aange zegd. De Nederlandsche directie van deze fabriek heeft bekend gemaakt, genoodzaakt te zijn alle in Nederland wonende arbeiders te ontslaan, tenzij nog een oplossing kan worden verkregen. Tot nu toe gold namelijk een regeling voor deze zoogenaamde grensgangers, die hun loon, dat voor tweederde in Neder landsch geld naar den deviezenkoers werd uitbetaald, en de rest in Duitsche munt ontvingen, vrij naar Nederland mochten meenemen. De Duitsche regeering heeft deze op 1 Februari a.s. afloopende regeling niet wil len verlengen. Ook in de Duitsche textielfabrieken in Gronau, waar veel Nederlandsche arbei ders werken, zullen moeilijkheden ont staan. In totaal zijn zeven tot achthonderd arbeiders uit de gemeenten Enschede en Losser hierbij betrokken. Men hoopt, dat de besprekingen, welke op het oogenblik te Berlijn worden ge voerd, nog tot een oplossing zullen leiden. De regeling gold tot nu toe voor het ge heele Nederlandsch-Duitsche grensgebied. AANVARING IN HET KANAAL. Italiaansch schip met opvarenden van gezonken Engelsch schip in Vlissingen aangekomen. Gistermiddag omstreeks vier uur is op de reede van Vlissingen aangekomen het Italiaansche s.s. Montesanto, dat, uitgaande van Rotterdam naar Savona, in het Kanaal in aanvaring is gekomen met het Engélsche s.s. Conifer. Dit schip is gezonken en de Montesanto, wiens boeg boven de waterlijn versplinterd werd is met de opvarenden van de Conifer aan boord teruggekeerd en op de reede van Vlissingen voor anker gaan liggen in afwachting van nadere in structies. Het Engelsche s.s. Conifer was 218 ton netto, en was in 1936 gebouwd. De Monte santo heeft een inhoud van 3699 ton netto en behoort thuis in Genua. De aanvaring had plaats, terwijl de bemanning sliep. Zondagavond om ruim half elf zijn de negen leden van de bemanning van het Engelsche s.s. Conifer te Vlissingen aan wal gezet en in hotel Goes opgenomen. Hun schip was Zondagochtend om on geveer vier uur bij slecht zicht ter hoogte van het Engelsche vuurschip Sandeti aangevaren door de Montesanto. Wij waren, aldus de schipbreukelingen, op weg van Londen naar Duinkerken en de meesten onzer sliepen toen de aanvaring geschiedde. Ons schip werd in het midden geraakt en het bleef aan de Montesanto hangen. In haast hebben wij de hoogst noo- dige kleedingstukken aangetrokken en het gelukte ons om zonder verdere ongeluk ken aan boord van het Italiaansche schip over te gaan. Korten tijd later is de Coni fer gezonken. BABY VAN VIER MAANDEN TERNAUWERNOOD GERED. Zaterdagavond omstreeks vier uur brak brand uit in de boven de limonadefabriek Lobel gelegen woning aan de Oudegracht te Utrecht. Doordat een kat in de keuken een petroleumstel omver wierp, vatte de omge ving vlam. Het vuur breidde zich snel uit. In de woning bevonaen zich het dienst meisje en twee kinderen van de familie Staphorst, resp. vier jaar en vier maanden oud. Het meisje vluchtte het huis uit met het oudste kind in haar armen. Zij waar schuwde de buren, die onmiddellijk de brandweer alarmeerden. Burgers hadden inmiddels een vrachtauto op het trottoir ge reden, zoodat toen de brandweer arri veerde een brandwacht over het dak van de auto kon klimmen om zich op deze wijze toegang tot he' brandende perceel te verschaffen. De baby van vier maanden, die in een slaapkamer naast de brandende keu ken in een wieg lag te slapen, werd onge- 'eerd aangetroffen en aan de inmiddels ge arriveerde ouders overgegeven. De brandweer was het vuur spoedig mees- 'er. De keuken en een deel van de aangren zende slaapkamer brandden uit. ZFEMEF.TTW FN GFUSATJ TE URK. De motorsleepboot Zeemeeuw die Zaterdag oir twaalf uur uit de haven van Urk vertrok naar de Geusau, is om twee uur bij dat schip aangekomen. De beide booten zijn om 3.30 Urk binnengekomen. Onder de dertig passagiers bevond zich ook de burgemeester van Urk en zijn ge zin. Oök voor ouderen, dus niet alleen voor kinderen, is «roede levertraan, rijk aan vitaminen, een uit stekende bescherming tegen griep en verkoudheid^ Maar neemt vooral de beste levertraan, neemt Jecovitol. Nieuwsjaarsreceptie van den commis saris der koningin. - De commissaris der koningin in de provincie Noordholland, mr. dr. A. baron Röell en baronesse Röellde Vos van Steenwijk, hebben Vrijdagavond te hunner huize een nieuwjaarsreceptie ge houden, welke door ongeveer 360 gasten bezocht werd. Visscher verdronken. - In een afvoer kanaal in den polder Breede watering bewes ten Ierseke is Zaterdagmiddag het lijk ge vonden van den visscher A. van Lob, die des morgens ongeveer half elf van huis was ge gaan. De omstandigheden, waaronder de man in het water is geraakt, zijn nog niet bekend. Aan misdaad behoeft echter niet te worden gedacht. Armenraad te Amsterdam 25 jaar. - In tgenwoordigheid van eenige honderden afge vaardigden van instellingen van weldadig heid en andere lichamen op het gebied van het maatschappelijk hulpbetoon, is heden in de aula der universiteit te Amsterdam her dacht, dat 25 jaren geleden een georganiseer de samenwerking tusschen deze instellingen tot stand is gebracht in het instituut van den Armenraad te Amsterdam. De „gaatjes". - De voorloopige resul taten van het justitieele onderzoek naar de gaten in de werkkamer van den Duitschen gezantschapsraad te Den Haag en de woning van den kanselier van het Duitsche consu laat te Amsterdam gevonden, zijn ook aan den Duitschen gezant te Den Haag medege deeld. 101-jarige overleden. - Te Zaandam is de oudste ingezetene, de wed. G. van Zaane- Heitgeert, ten huize van haar dochter over leden. Zij bereikte den leeftijd van 101 jaar en 6 maanden. Onderzoek bakkersbedrijf. - Naar wij vernemen, is de minister van economische zaken voornemens in overleg met den mi nister van sociale zaken een commissie in te stellen, welke opdracht zal ontvangen een onderzoek in te stellen naar den toestand in het bakkersbedrijf. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitr. arriveerde de Uil te Rangoon, de Nandoe te Basra en de Emoe te Napels. Op de thuisreis landde de Zilverreiger te Athene, de Buizerd te Rangoon en de Valk te Medan. JACHTVLIEGTUIG NEERGESTORT. Bij Wamberton in Sussex (Eng.) is een jachtvliegtuig neergestort. Een officier en een sergeant kwamen om het leven. Een toestel van de verkeersmaatschappij „Condor" is in Brazilië, komende van Recife, op weg naar Rio de Janeiro, bij Rio Bonito verongelukt. Het vliegtuig de „Marimba", is verbrand. Alle tien inzittenden hebben den dood in de vlammen gevonden. 19 JAAR COLLECTIEVE RECLAME. Reeds negentien jaar achtereen, zonder onderbreking, maken de Canadeesche levensverzekeringsmaatschappijen collectief reclame voor haar bedrijf; vnl. met courantenreclame. De Cana- dian Life Insurance Officers Associa- tion, die door haar langdurige campagne zeker over rijke ervaring op reclamegebied beschikt, verklaarde bij den aanvang van haar laatste campagne, dat zij couranlenreclame het krachtigste reclamemedium achtte. 69. „Thans is het zaak zo spoedig mogelijk hier van daan te komen. Ik weet een uitweg". „Ja zegt Pam. „Maar zonder mijn fluitje ga ik hier niet vandaan". „Top", zegt Groenjas, „ik ben je man". 70. Op goed geluk stappen zij verder. Nadat zij zo eenige tijd hebben rondgedwaald, staan zij eensklaps voor een afgrond. Slechts door middel van een soort glijbaan is de overkant te bereiken. Zouden ze het wagen? I-

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7