QenteetUetaden Stad m Omgeving. Ruwe hal Staatslotecii ZUIDSCHARWOUDE SCHAGEN 2 DERDE BLAD. Tallinnryders op tijd te Riga. De Stavangerroute blijkt dit jaar buiten gewoon zwaar te zijn: van de acht equipes, welke Dinsdagavond laat uit Stavanger voor den rit naar Monte Carlo zijn ver trokken, heeft slechts één team de eerste controle, het op 294 K. M. verder gelegen Kristiansand op tijd kunnen bereiken. Dit team was de Nederlandsche equipe B. J. T. van der Hoek en K. Ton met Ford die overgelukkig met dit resultaat hun pa pieren te Kristiansand lieten afteekenen. Helaas is het met de tweede Neder landsche ploeg, welke uit Stavanger vertrok, minder goed afgeloopen. De equipe H. A. PolakA. van Hall en een medepassagier met Ford heeft op 60 K. M. vóór Kristiansand een onge val gehad, dat nog goed is afgeloopen doch waardoor onze landgenooten van verdere deelneming werden uitgescha keld. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak geraakte de wagen bij het plaatsje Mandal plotseling van den weg af. De auto maakte een val van 6 me ter en werd zwaar beschadigd. Geluk kig bleven de drie inzittenden onge deerd, doch de equipe was door dit ongeval uitgeschakeld. Dezer dagen maakten wij reeds melding van een proefit, die van der Hoek en Ton op het traject StavangerKristiansand maakten, waarbij de wegen zoo spiegelglad bleken te zijn, dat men onmogelijk het ge- middelde van 40 K. M. had kunnen halen. In de laatste etmalen is daar nog versche sneeuw bijgekomen, zoodat de Stavanger- rijders in den afgeloopen nacht voor bijna onoverkomelijke moeilijkheden kwamen te staan. Het pleit voor de rijkunde van Van der Hoek en Ton, dat zij in deze omstan digheden toch nog op tijd aan de controle te Kristiansand zijn aangekomen, waar men groote bewondering toonde voor de presta ties onzer landgenooten. De andere deel nemende equipes kwamen te laat en liepen strafpunten op. Twee damesteams bevon den zich hierbij, n.1. mevr. Grete Molander (Noorwegen) met D. K. W., de winnares van den damesprijs in 1937, en mevr. E. M. Wisdom (Engeland) met Vauxhall, ook al in de kleine klasse. Van der HoekTon bevinden zich thans op weg naar Oslo. Riga alles op tijd. De Tallinroute bleek minder zwaar te zijn dan Bakker Schut c.s. Dinsdagvond in de Estlandsche hoofdstad wel dachten. Verschillende berichten, welke mede door bemiddeling van de Koninklijke Neder landsche automobiel club uit Riga bij ons binnenkwamen, maakten er melding van, dat alle 17 deelnemers op tijd de controle aldaar waren gepasseerd. De controle ging open om 6.50 uur in den morgen, doch reeds om 2.30 uur vannacht kwamen Bak ker Schut en Nortier zich te Riga melden. Over de etappe TallinnRiga van 440 K.M. hadden onze landgenooten, met Ford rijdend, 7 uur gedaan, d.w.z. zij bereikten op dit toch niet gemakkelijke traject een gemiddelde van meer dan 60 K.M. Natuur- ijlk waren Bakker Schut en Nortier de eer sten in de Letlandsche hoofdstad. Waar de andere deelnemers uit Neder land verrichtte de equipe Stemerdink Keizer met Ford Junior een uitstekende prestatie. Zij arriveerden een uur later dan „Bud" te Riga en kwamen dus nog boven het gemiddelde van 50 K.M. uit. Overigens meldden zij zich als vijfde aan de controle te Riga. Na hen volgden C. Kruit en A. C. van Kampen met Fiat (kleine klasse). Een uur voor de openstelling der controle reden zij de Letlandsche hoofdstad binnen. Ongeveer tegelijkertijd kwam de Neder landsche damesequipe jkvr. A. van Vreden- burch en mej. C. A. van Stockum met Ford zich aan de controle melden. De volgende etappe van de Tallinnrijders voert hen van Riga naar Kaunas over 320 K.M. Maandagavond vergaderde de raad. De burgemeester sprak de beste wenschen uit voor het jaar 1939. De rekening 1937 voor den dienst voor maatschappelijk hulpbetoon werd op verzoek van Ged. Staten eenigszins gewijzigd. Daar de gemeentebegrooting 1938 goedge keurd van Ged. Staten is terugontvangen, kan de begrooting voor den dienst van Maat schappelijk Hulpbetoon 1938 eveneens wor den vastgesteld. Men besloot eenige perceelen water te ruilen met de Provincie N.Holland. Een en ander in verband met den aanleg van het ka naal Huigendijk-Oudkarspel. Bij de behandeling van eenige suppletoire begrootingen deelde de voorzitter mede, dat men eenige raamkozijnen in het ge meentehuis heeft moeten herstellen. Doordat er vocht naar binnen kwam, heeft men kort geleden kortsluiting in het gemeentehuis gehad. Hierna kwamen de begrootingen voor den dienst 1939 aan de orde. Die van het Maatsch. Hulpbetoon sloot op een totaal bedrag van 9045.44. Als gemeen telijk subsidie is 8600 geraamd. In de com missievergadering is de wenschelijkheid naar voren gekomen, dat degenen, die op het M.H. zijn aangewezen, verplicht worden zich tegen de gevolgen van ziekte te verzeke ren, door lid te worden van doktersfonds en ziekenhuisverpleging. De vergoedingen, welke aan de leden van het M.H. worden gegeven, werden zeer gering genoemd. De administrateur heeft een „jaarwedde" van f 25. Aangedrongen werd deze vergoedingen te verhoogen. De voorzitter zeide, dat dit laatste reeds de aandacht van B. en W. heeft. Ten aanzien van de begrooting van het gasbedrijf deelde de heer De Geus als rap porteur der commissie mede, dat de direc teur de mogelijkheid ziet, om in de naaste toekomst den prijs van het gas met één cent te verlagen. Den heer Weel was het opgevallen, dat steeds geringe bedragen worden besteed aan het onderhoud van de fabri'ek. Spr. dacht, dat hoe ouder het bedrijf werd, hoe grooter het onderhoud zijn zou. Nu wordt ongeveer de helft minder uitgegeven dan zes jaar ge leden. De heer D. de Geus merkte op, dat de directeur heeft medegedeeld, dat de toestand van het bedrijf uitstekend is. De heer Bakker had het beter gevonden, dat het rapport over den toestand van het bedrijf door iemand buiten het bedrijf was opgemaakt. Deze begrooting werd vastge steld. Aan de orde was hierna de begrooting voor de gemeente. Alvorens tot de artikelsgewijze behandeling over te gaan, werd door den heer P. de Geus de geschiedenis van December 1937,, over de publicatie van de vertrouwelijke stukken over de overdracht van het G.E.B. aan het P.E.N., ter sprake gebracht. Hij diende een motie van afkeuring in over de houding van den heer Bakker, die aan de raadsleden be loofd had, in openbare raadsvergadering te zullen verklaren, dat hij er spijt van had, in de raadsvergadering, waar gevraagd werd, wie de stukken had verstrekt, neen te heb ben gezegd, i.p.v. ja. Deze motie werd ondersteund door den heer Weel. De heer Bakker zeide, dat het hem zeer speet, dat deze onverkwikkelijke geschiede nis ter sprake werd gebracht. Spr. vond het vreemd, dat men zoo lang met deze zaak had gewacht. Als hij werkelijk iets had gedaan, dat in strijd was met Gemeentewet of Straf wet, zou hij zeer zeker zijn verontschuldi ging hebben aangeboden. Spr. heeft steeds verklaard, dat het hem spijt, dat hij in de vergadering van eind December geen ja heeft gezegd; het was hem toen echter niet bekend, dat het de stukken betrof, welke hij afgegeven had. Bovendien was er geen aan duiding op de enveloppe gezet, dat het hier vertrouwelijke stukken betrof. Hij had de stukken reeds 's morgens ontvangen, toen 's middags daarop werd besloten tot geheim houding. De voorzitter zeide, dat het hier alleen ging over de belofte van de raadsleden, niet over de zaak der publicatie. Nadat nog verscheidene heeren over dit onderwerp hadden gesproken, stelde de hee; Kramer voor, genoegen te nemen met de be tuiging van spijt, welke door den heer Bak ker is afgelegd en de motie in te trekken. De heer de Geus ging hiermede accoord. De heer Bakker hield een korte algemeene beschouwing over de gemeentebegrooting. Spr. dankte B. en W. voor de betoonde mede werking aan het adres van den bestuurs- dersbond tot verhooging van het uurloon in de werkverschaffing, al zal het practisch weinig beteekenen. Van een begrooting kan men moeilijk meer spreken. Het heeft meer van een dictée. Het speet spr. zeer, dat de kweekeling met akte niet op de begrooting voorkomt. Bij de artikelsgewijze behandeling van de begrooting zeide de voorzitter, n.a.v. een op merking van den heer Weel, dat niet meer op de z.g. eilanden mag worden gebouwd. De commissie stelde voor op korten ter mijn een ophaaldienst voor vuilnis in het leven te roepen. De voorzitter vond dit ook zeer ge- wenscht, maar wil men een goeden dienst hebben, dan zal er een gemeentewerkman voor moeten worden aangesteld. Dat zal te veel kosten. Voor een vrijwilligen dienst ge voelde spr.'weinig. De heer D. de Geus noemde den dienst te Broek op Langendijk als voorbeeld. Nadat nog eenige heeren het woord had den gevoerd, stapte men van dit onderwerp af. Men besloot een nieuwe brug tusschen Broek op Langendijk en Zuidscharwoude te maken. De brug zal l]/o meter breeder wor den en dit zal 900 kosten, waarvan de helft voor deze gemeente komt. Naar aanleiding van het verzoek van de oudercommissie van de O.L. school alhier besloot men een post van f 150 op de ge meentebegrooting te plaatsen voor subsidie aan de oudercommissie voor de aanstelling van een kweekeling met akte. Ook is op de begrooting een post geplaatst voor de huis- en straatcontrole voor werk- loozen. Het is de bedoeling, dat een contro leur voor een drietal gemeenten gezamenlijk wordt aangesteld. De voorzitter deelde mede, dat de ge meente formeel niet meer noodlijdend is, daar men geen bijdrage meer vraagt in de kosten van de gemeentehuishouding. In de begrooting is alleen opgenomen een extra bijdrage uit het Werkloosheidssubsi- diefonds en een belastingbijdrage. De be grooting werd aldus vastgesteld. In de rondvraag werd door den heer Bakker de event. bouw van een Tehuis voor Ouden van dagen te Oudkarspel in de be langstelling der raadsleden aanbevolen. Weth. Du Burck wenschte den voorzitter namens den raad het allerbeste toe in 1939. Gister vergaderde de raad. Bericht van aanneming zijner benoeming was ingekomen van den heer J. J. Bots- man als bezoldigd gemeente-veldwachter. Er was een schrijven van den minister van binnenlandsche zaken, dat het aan- vangsuur van de kermis op Zondag ge handhaafd blijft op 7 uur der avonds. Ingekomen was tevens een schrijven van den inspecteur van den landbouw en het landbouwonderwijs inzake den bouw van een nieuwe landbouwschool, een school met 4 leslokalen. Benoemd is tot lid der commissie tot we ring van schoolverzuim de heer K. Pater (92 stemmen). De wijziging van het ambtenaren- en werkliedenreglement en de verordening op de veldwachters is goedgevonden. Even eens de wijziging van een geldleeningsbe- sluit aangegaan met de Eerste Nederland sche Verzekeringmaatschappij op het leven en tegen invaliditeit te Den Haag. Vastgesteld werd het kostenbedrag van artikel 55 bis der L. O. Wet 1920 voor 1939 op 12.37 per leerling. Begrooting. Van algemeene beschouwingen werd af gezien. De commissie welke de begrooting had nagezien had enkele opmerkingen, post 15 presentiegelden raadsleden werd terugge bracht van 275 tot 225. Post 70 de kosten politiebureau, alsmede licht en brandstoffen werd verlaagd met 60. Post 153 onderhoud markten, beurzen en hallen werd verlaagd met 140 en ge bracht op 500. Betreffende de oude gemeentereinigings- auto werd besloten deze wel te gebruiken voor diverse werkzaamheden, doch geen groote uitgave er aan te besteden. Betreffende post 430, kosten van het af breken van hek en muur rondom de kerk en het opzetten van een nieuwen muur met ezelsrug welke 2800 zou moeten kosten, werd na discussie verworpen met 65 stemmen. Besloten werd het gevonden bedrag a 347 te voeger^ bij onvoorzien. Enkele straten zullen opnieuw worden bestraat. Een voorstel van de minderheid in de commissie om den post 300 subsidie voor bereidend bijzonder onderwijs te brengen op 1200 werd verworpen met 74 stem men. Aan den conciërge, O. L. S., den heer Winkel, werd voor 1939 een gratificatie van 156 verleend. Het voorstel om zijn salaris en pensioen grondslag daarmee te verhoogen, werd ver worpen. Betreffende opmerkingen over bovental lige onderwijzers en haven-onderhoud wenschte de voorzitter in openbare verga dering niets te zeggen. Na de comité-vergadering werden de diverse begrootingen goedgekeurd VERLAGING VAN RENTE EN INTREKKING GARANTIEBESLUIT INZAKE N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING VAN LAND- EN TUINBOUWPRODUCTEN. In bijlage no. 7 schrijven B. en W.: Ten aanzien van het in Uwe vergade ring van 15 December j.1. om bericht en raad in onze handen gestelde verzoek schrift van de N.V. Alkmaarsche Export- veiling van Land- en Tuinbouwproducten, om de rente van haar schuld aan de gemeente groot per resto 2000.— te verlagen van 6 tot 4 berichten wij U het volgende. Bij raadsbesluit van 16 Februari 1928 zijn de financieele verplichtingen van genoemde N.V. tegenover de gemeente herzien en is de schuld, te rekenen met ingang van 1 Januari 1928, bepaald op 24.000.en de rente daarvan op 6 per jaar. Sindsdien heeft de N.V. die schuld door aflossing verminderd tot 2000.het rentepercentage is echter ongewijzigd ge bleven. Nu inmiddels de gemeente er in geslaagd is haar leeningen voor een zeer groot deel aan den lageren rentestand aan te passen, komt ons inwilliging van het verzoek der N.V. billijk voor. Wij maken van deze gelegenheid gebruik tevens een andere aangelegenheid onder Uw aandacht te brengen. Bij overeenkomst van 31 December 1935, aangegaan krachtens raadsbesluit van 31 October/28 November 1935 heeft de gemeente zich verbonden tot waarbor ging van de betaling van renten en aflos sing van door de N.V. bij eenbankinstel ling alhier in rekening-courant op te nemen gelden tot een maximum van 15.000.—. Blijkens een van de N.V. ontvangen brief van 29 December 1938 kan deze overeenkomst vervallen. In verband hiermede kan tot intrekking van genoemd raadsbesluit en tot ontbin ding van de op grond daarvan opgemaakte overeenkomsten worden overgegaan. B. en W. stellen voor: a. de rente van het ingevolge overeen komst van 7 Mei 1928 door de N.V. Alkmaarsche Exportveiling van Land en Tuinbouwproducten aan de ge meente nog verschuldigde bedrag te rekenen met ingang van 1 Januari 1939 te bepalen op 4 b. het raadsbesluit van 31 October/28 November 1935 voor zooveel noodig in te trekken, in verband waarmede ook tot ontbinding van de desbetref fende overeenkomsten van 31 Decem ber 1935 en 4 Januari 1936 kan worden overgegaan. INSTELLING OUDERRAAD OPENBARE LAGERE SCHOLEN. In bijlage no. 3 schrijven B. en W.: Artikel 20 der Lager-Onderwijswet 1920 is bij de wet van 22 Mei 1937, St'bl. nr. 323, aldus gewijzigd, dat naast de bestaande oudercommissiën een nieuw instituut is ingevoerd, n.m.1. den ouderraad. De in stelling van een ouderraad door den ge meenteraad is niet gebiedend voorgeschre ven, doch facultatief gesteld en wel voor gemeenten, waar meer dan één ouder commissie bestaat. Wij zijn van oordeel, dat de instelling van een ouderraad, die een band zal vor men tusschen de verschillende oudercom missiën, er toe kan bijdragen, dat ook de oudercommissiën meer dan tot dusver, aan haar doel zullen beantwoorden, temeer waar de bevoegdheden van laatstgenoem de commissiën thans verruimd zijn. Wij hebben hieromtrent het advies inge wonnen van de commisie van toezicht op het lager onderwijs, die zich voor het in stellen van een ouderraad uitspreekt. Ook de commissie van bijstand voor het on derwijs kan zich met de instelling van een ouderraad voor de openbare lagere scholen vereenigen. Bovenstaande adviezen zullen wij voor u ter inzage leggen. Hoewel volgens de bepalingen c Lager-Onderwijswet 1920 voor de School voor Buitengewoon lager onderwijs geen oudercommissie behoeft te worden inge steld, ligt het in ons voornemen ook aan deze school, evenals tot dusver, een derge lijke commissie te verbinden en die com missie in de samenstelling van den ouder raad te betrekken. B. en W. stellen dus voor om voor openbare lagere scholen in deze gemeente een ouderraad in te stellen. VOORSCHOT GEMEENTELIJKE VERGOEDING 1939 KOSTEN VAN INSTANDHOUDING LAGER ONDERWIJS EN VAN VAKONDERWIJS. Het gemiddelde aantal leerlingen der open bare U.L. school bedroeg over 1938 256. Het gemiddeld bedrag per leerling ex artikel lOlbis, le lid, der Lager-Onderwijswet 1920 (vakonderwijs) is alzoo 1205.18 256 4.707 of afgerond 4.71. B. en W. geven in bijlage nr. 2 den raad in overweging te besluiten: Gezien de aanvragen van de besturen der hier gevestigde bijzondere scholen voor lager onderwijs, om een voorschot op de gemeente lijke vergoeding in de kosten van instand houding, als bedoeld in artikel 103, 6e lid, der Lager-Onderwijswet 1920, voor het jaar 1939; aan de besturen der daarvoor in aanmer king komende bijzondere scholen voor lager onderwijs voor 1939 toe te kennen de in de bijlage nader aangegeven voorschotten op de gemeentelijke vergoeding in de kosten van instandhouding, als bedoeld in artikel 103, 6e lid, der Lager-Onderwijswet 1920. Tevens wordt voorgesteld te besluiten aan de besturen der daarvoor in aanmerking komende bijzondere scholen voor lager on derwijs voor 1939 toe te kennen de in de bij lage vermelde voorschotten op de gemeente lijke vergoeding in de kosten van vakonder wijzers, als bedoeld in artikel 101 bis, 7e lid, der Lager-Onderwijswet 1920. BENOEMING ONDERWIJZER LINDENSCHOOL. B. en W. schrijven in bijlage nr. 8: Ter vervulling van de vacature van onder- wijzer(es) aan de Lindenschool, welke zal ontstaan bij inwilliging door uwe vergade ring van het verzoek van mej. A. W. Stins om ontslag als onderwijzeres aan deze school, stellen wij, met overlegging van het desbetreffend met redenen omkleed bericht van het hoofd der school en van het daar omtrent door den Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alkmaar uitge bracht advies, uwe vergadering vóór met ingang van 1 Februari 1939 tot onderwijzer aan deze school te benoemen den heer G. C. van Gulik, gewezen onderwijzer, thans wachtgelder, van deze gemeente. RENTEVERLAGING VOORSCHOTTEN PREMIEBOUW. B. en W. stellen in bijlage nr. 6 voor te be sluiten de rente van de bij Raadsbesluit van 2 Februari 1922, nr. 7, aan wijlen den heer P. J. Kessel en aan den heer J. Hazes ver leende hypothecaire bouwvoorschotten te verminderen van 4 3/4 tot 4 1/4 onder voorbehoud, dat het verschil tusschen de thans geldende en de nieuwe rente wordt aangewend voor extra-aflossing der voor schotten, zulks te rekenen met ingang van den dag, waarp de rente van de terzake door het Rijk aan de gemeente toegekende voor schotten op gelijken voet wordt verminderd. BIJDRAGE VERBETERING ARBEIDERS WONINGEN. In bijlage nr. 5 schrijven B. en W.: De N.V. Handelmaatschappij „Thima", v.h. Spanjaard, alhier, heeft bij haar adres van 10 September 1938 (10 Januari 1939) de medewerking van de gemeente verzocht voor- het verkrijgen van een bijdrage in de kosten van verbouw van het perceel Omval 5, over eenkomstig de circulaire van dén min. van binnenl. zaken. Blijkens genoemde circulaire is de regee ring van oordeel, dat er in den lande groote behoefte bestaat aan behoorlijke kleine wo ningen. Aan den anderen kant zijn er vele woningen, welke, doordat zij niet aan eischen van bewoonbaarheid voldoen, geen huurders kunnen vinden. Van economisch standpunt bezien zou het onjuist zijn tot nieuwbouw over te gaan, indien, met geringe offers, door verbetering van laatstgenoemd woningbezit in de bestaande behoefte zou kunnen wor den voorzien. Ten einde de verbetering van de moeilijk verhuurbare woningen tot be hoorlijke arbeiderswoningen te bevorderen heeft het Rijk gelden beschikbaar gesteld voor het verleenen van bijdragen in de kos ten daarvan. Aan de verhuurders kan een overheidsbij drage a fonds perdu worden toegekend tot een bedrag gelijk aan 1/3 van de kosten der verbetering met een maximum van 165 per woning; ingeval van zeer ingrijpende ver betering kan de bijdrage verhooging onder gaan tot maximaal 240. Van de bijdrage komt 2/3 deel ten laste van het Rijk en 1/3 deel ten laste van de gemeente. De bijdrage wordt slechts verleend, indien, in de geval len, waarin zulks redelijk is te achten, ook van de zijde van het hypothecair crediet een tegemoetkomende houding wordt aange nomen. Het perc. Omval 5 verkeert in bouwvalligen staat. Het ligt in de bedoeling van adressante het perceel te doen verbouwen tot drie arbei derswoningen met een huurprijs van onge veer 4 per week. Volgens laatstgemeld stuk worden de kosten geraamd op rond 2160 in totaal, of per woning 720. De overheidsbij drage zou derhalve moeten worden bepaald op 1/3 x 720 of 240 per woning, waarvan ten hoogste 80 per woning ten laste der gemeente komt. Aangezien hier sprake is van een ingrijpende verbouwing, is er naar ons voorkomt geen bezwaar tegen toekenning van een bijdrage tot het hoogste bedrag. Door deze verbouwing zullen een drietal goede arbeiderswoningen ontstaan, zonder dat de gemeente daarmee in de toekomst financieele bemoeiingen zal hebben. Doos 30-60ct.Bij Apottwn Drogist** B. en W. stellen dan ook voor de gevraagde medewerking te verleenen. Hoewel elk geval op zichzelf zal moeten worden beoordeeld, is het van belang, dat men weet, op de mede werking van den raad, in de daarvoor in aan merking komende gevallen, te kunnen reke nen. VERHUUR PERCEEL LAAT 169. B. en W. stellen den raad voor te besluiten B. en W. met ingang van 1 Februari 1939 voor den duur van 5 jaren te machtigen het perceel Laat 169 te verhuren aan den door hen aan te wijzen huurder voor een huur prijs van tenminste 637 per jaar en voorts op de door hen te stellen voorwaarden. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling gehouden bij opbod op Maandag 16 Januari 1939 ten overstaan van den notaris mr. C. J. de Lange, van de vol- gende perceelen te Alkmaar: 1. Huis en erf, Geestersingel 47 met 1/3 steeg, uitk. Stuartstraat, gr. 83 c.A. 4050 2. Huis, erf en steeg, St. Antonius- straat 14, gr. 76 c.A. 2470 3. Huis, erf en steeg, Verdronken- oord no. 5, uitk. aan de Limmer- hoek, gr. 142 c.A. 3400 4. Woon- en winkelhuis, steeg, pakhuis, stal en erf, Kooltuin no. 11, gr. 264 c.A. 1570 5. Woon- en winkelhuis, waarin vleeschhouwerij, met erf, Fnidsen no. 121, gr. 115 c.A. 4160 De afslag en eind toewijzing blijft 'bepaald op Maandag 23 Januari a.s. des avonds 6 uur (beginnen 7 uur precies) in het Koffiehuis „Het Wapen van Haarlem" aan de Nieuwe- sloot te Alkmaar. VERFRAAI UW BIBLIOTHEEK. Onze binderij maakt Uw oude boeken als nieuw! BINDERIJ COSTER, ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320 (Niet officieel) 5de klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 18 Januari 1939 Hooge Prijzen 400.— 2616 200— 4041 12998 17214 19538 f 100.— 3548 10733 14041 14107 16506 17734 18746 Prijzen van 70. 1048 1068 1159 1181 1324 1748 1856 1900 2111 2420 2437 2492 2607 2631 2656 2738 2936 3016 3049 3304 3502 3520 3599 3727 3796 4013 4458 4519 4905 4943 4960 5021 5069 5167 5242 5249 5305 5349 5530 5858 5929 5931 5988 5991 6126 6286 6379 6458 6620 6639 6735 6865 6892 6977 7074 7085 7202 7276 7288 7318 7382 7484 7691 7723 7757 7861 7968 8168 8310 8642 8687 8692 8794 8854 9008 9037 9173 9388 9493 9567 9759 9827 9979 10044 10120 10414 10428 10708 10780 10795 10800 10916 11089 11261 11269 11392 11415 11591 11888 11907 11982 11994 12037 12060 12215 12361 12403 12530 12692 12763 12977 13030 13079 13155 13274 13511 13616 13652 13733 14044 14181 14191 14232 14262 14432 14454 14540 14603 14641 14857 14893 14934 151G9 15306 15506 15632 15633 15854 15903 16234 16369 16430 16443 16537 16629 16646 16733 16791 16962 17137 17181 17217 17344 17428 17456 17506 17748 17809 17860 17949 18031 181C4 18197 18435 18514 18539 18690 18759 18872 18885 18894 19152 19231 19398 19460 19470 19543 19557 19716 19735 19765 19785 19869 19921 19970 20082 20201 20408 20580 20719 20948 21075 21079 21170 21254 21282 21305 21309 21311 21324 21521 21739 21887 21946 Nieten 1070 1117 1122 1148 1219 1342 1362 1463 1489 1535 1551 1563 1595 1605 1611 1646 1671 1705 1769 1798 1812 1936 1945 1968 2066 2122 2196 2222 2249 2384 2390 2470 2502 2517 2523 2524 2528 2556 2610 2686 2692 2711 2740 2759 2874 2894 2941 2949 2954 2990 3181 3205 3268 3534 3598 3633 3642 3719 3738 3795 3903 3988 3994 4012 4022 4044 4056 4185 4276 4285 4315 4328 4334 4368 4370 4394 4569 4587 4650 4712 4799 4803 4908 4939 5001 5078 5089 5184 5276 5314 5324 5367 5394 5433 5512 5585 5593 5646 5748 5756 5762 5763 5768 5892 5913 5943 5966 6016 6143 6293 6330 6343 6350 6353 6470 6497 6536 6560 6618 6629 6838 6851 6964 6982 7007 7072 7088 7114 7122 7240 7252 7311 7355 7356 7456 7553 7605 7619 7683 7692 7717 7724 7729 7784 7790 7801 7829 7864 7910 7918 7961 7988 8039 8045 8050 8062 8078 8085 8106 8143 8146 8183 8214 8223 8306 8369 8394 8421 8449 8521 8546 8566 8622 8637 8746 8757 8784 8792 8812 8815 8840 8918 9003 9004 9063 9101 9137 9221 9265 9267 9276 9295 9359 9373 9457 9480 9502 9563 9564 9581 9627 9654 9667 9689 9730 9784 9788 9817 9832 9873 9884 9885 9894 9903 9922 9990 9992 10000 10061 10163 10164 10279 10289 1029» 10310 10367 10415 10425 10436 10437 10465 104" 10558 10585 10618 10650 10668 10683 10705 1070» 10744 10868 10907 10943 11021 11151 11160 1127» 11295 11337 11372 11466 11557 11564 11608 1«4» 11670 11679 11736 11739 11749 11796 11882 119" 12026 12069 12087 12112 12165 12200 12240 1230" 12319 12383 12426 12463 12472 12499 12579 1262* 12626 12651 12710 12775 12776 12821 12848 1290J 12905 13054 13068 13073 13129 13245 13297 1332J 13329 13351 13393 13394 13461 13507 13545 13611 13647 13695 13772 13774 13792 13900 13915 1399* 14034 14060 14070 14158 14230 14315 14357 143'» 14462 14508 14528 14558 14694 14702 14712 147»J 14754 14916 14928 14943 14944 14973 15038 1507» 15077 15094 15153 15189 15206 152li 15215 15270 15272 15280 15291 15296 15383 15391 15406 15*4» 15484 15587 15639 15665 15695 15790 15811 16139 16224 16260 16273 16315 16326 16422 16487 1651= 16518 16522 16595 16608 16654 16676 16690 1671» 16760 16879 16901 16954 17012 17053 17083 l7^ 17310 17412 17427 17464 17482 17534 17567 1761* 17648 17650 17751 17808 17822 17869 17904 l797 17921 17928 17982 17991 18077 18091 18111 18J?, 18161 18212 18287 18296 18347 18363 18448 18657 18717 18729 18744 18753 18815 18871 18914 18927 18932 18969 18986 19040 19049 19063 19097 191°* 19302 19405 19439 19449 19456 19622 19649 l977* 19996 20071 20089 20098 20129 20192 20257 20269 20401 20470 20483 20509 20531 20688 20781 20829 20844 20899 20965 20992 21040 21101 21126 21138 21389 21395 21418 21500 21502 21516 21630 21634 2163C 21753 21778 21816 21859 21892 21919 21928 21971 21978 2Ï989 21994 Verbetering 5e klasse, 2e lijst: 19749 m. 19748.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10