2E005 et raadsel iBummland feuilleton. Riverside Drive. Voorloopig verslag over Suriname's begrooting. Werkloosheid eind Dec. sterk gestegen Invloed der vorstperiode. De verkoop van regeerings- tomatensoep. Een groot succes. De nasleep van de vorstperiode. van 2 TWEEDE BLAD. Uit het voorloopig verslag over de Suri- naamsche begrooting over 1939 ontleenen wii het volgende: Werd verleden jaar in de memorie van toelichting gewag gemaakt van een geringe verbetering in den economischen toestand van Suriname, thans spreekt de minister in de memorie van toelichting van een lichte verbetering. Het kwam velen leden voor, dat deze mededeeling niet door de feiten en zeker niet door de begrotingscijfers wordt bevestigd. Immers de tekorten op de Suri- naamsche begrooting vertoonen een stijgen de lijn. Weliswaar bedroeg in 1937 de waarde van den uitvier meer dan in 1936, doch deze stijging droeg een zeer eenzijdig karakter; zij was voor het overgroote deel (bijna 2 van de 2y, millioen gulden) een gevolg van ver meerdering van den uitvoer van bauxiet, en verder voor ruim f 160.000 van toeneming van den suikerexport, die evenwel naar het gewicht met meer dan 5 millioen kilogram verminderde. De verhoogde uitvoer van bauxiet kwam ten gevolge van het weinig arbeidsintensieve karakter van dit bedrijf en ook ten gevolge van het feit, dat het bedrijf in handen is van een buitenlandsche maat schappij, die op zeer gunstige voorwaarden werkt, slechts in geringe mate aan de bevol king van Suriname ten goede. Deze leden vreesden, dat de gesignaleerde lichte ver betering reeds weer voor een achteruitgang heeft plaats gemaakt. De economische toe stand der bevolking is ook nog steeds slecht, gaat. zelfs sterk achteruit. Dit werd door anderen ontkend. Van andere zijde werd naar aanleiding van deze beschouwingen opgemerkt, dat de rijksbijdrage wel is waar weer hooger is ge raamd, doch dat méér is uitgetrokken voor welvaartsdoeleinden; bovendien konden ook de inkomsten hooger worden geraamd. Als een verheugend verschijnsel beschouw den verscheidene leden het toenemen van de belangstelling, welke in Nederland ten aan zien van Suriname kan worden geconsta teerd. - Van de mededeeling, dat de Surinaafn'sche bauxiet maatschappij plannen koestert tot uitbreiding van haar bedrijf door ook op an dere terreinen in Suriname tot ontginning bauxiet-maatschappij plannen koestert tot met genoegen kennis genomen, al achtten zij de economische verbetering voor land en volk van Suriname niet van groote beteeke- nis. Bovendien betreft het hier immers een onderneming met overwegend Amerikaansch kapitaal. De leden, hier aan het woord, achtten het beschamend voor dén Neder- landschen ondernemingsgeest, dat dit bedrijf, vrijwel het eenige moderne bedrijf, dat mét succes in Suriname werkzaam is, niet' van Nederlanders uitgaat. Verscheidene leden drongen ér hij de regèering op aan, zooveel mogelijk te bevor deren, dat de exploitatie van de bodem schatten van Suriname geschiedt doof het gouvernement. Verscheidene leden meenden, dat het thans eindelijk mogelijk moet zijn, een uitvoerbaar welvaartsplan te ontwerpen. Zulk een plan zou in de eerste plaats gericht moeten zijn op bevordering van den landbouw, en wel in het bijzonder van den kleinen landbouw. Daarnaast zouden ook andere bedrijfstakken tot hoogere ontwikkeling gebracht kunnen worden. Van verschillende zijden werd betoogd, dat het onverdedigbaar is de korting op de Surinaamsche pensioenen te handhaven. Eindelijk stelden eenige leden de vraag, of het juist is, dat de directeur van 's lands hospitaal openlijk zijn sympathie heeft doen blijken voor de nationaal-socialistische be weging. Zoo ja, acht de minister dit dan ver-, eenigbaar met de omstandigheid, dat het lid maatschap van genoemde beweging voor ambtenaren verboden is? Verscheidene leden waren van oordeel, dat de persvrijheid in de laatste jaren steeds meer in het gedrang gekomen is als gevolg van de toepassing van de persverordening van 1933, krachtens welke het gouvernement tegen persorganen en journalisten maat regelen kan nemen zonder dat gelegenheid tot hooger beroep bestaat. De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling deelt mede, dat blijkens door het centraal bureau voor de statistiek ver strekte voorloopige gegevens in de week 26 t/m. 31 December 1938 bij gesubsi dieerde vereenigingen met werkloozenkas waren aangesloten 569.923 personen (waaronder 74.932 landarbeiders). Van de 494.991 verzekerden, buiten de landarbeiders, was het werkloos heidspercentage 32.5 (in de vorige verslagweek, 5 t/m. 10 December 1938, was dit percentage 25.2). Van de 569.923 verzekerden, met inbegrip van de landarbeiders, was het werkloosheidspercentage 35.8. Hierbjj moet worden opgemerkt, dat, de thans in beschouwing genomen week viel in een periode van strenge vorst. In de overeenkomstige verslagweek van December was het werkloosheidspercen tage voor alle verzekerden in de laatste jaren als volgt (tusschen haakjes zijn ver meld de percentages, indien de landarbei ders buiten beschouwing worden gelaten): 1932: 33.5 (32.4), 1933: 37.4 (32.7); 1934: 33.8 (32.4); 1935: 39.5 (36.7); 1936: 33.7 (32.3); 1937: 32.2 (29.9); 1038: 35.8 (32.5). Op 31 December 1938 waren bij de or ganen der openbare arbeidsbemiddeling ingeschreven 450.577 werkzoekenden, waarvan er 431.181 werkloos waren (n.1. 416.345 mannen en 14.836 vrouwen). Van de geheel werklooze verzekerden ontvingen er in de verslagweek 91.307 ui'c- keering uit hun werkloozenkas. Van den directeur-generaal voor de werkverschaffing en steunverleening is een voorloopige opgave ontvangen, be trekking hebbende op den datum 17 De cember 1938, omdat gegevens van een la-teren, datum in het jaar 1938 een onjuist beeld zouden geven in verband met het feit, dat na genoemden datum de werkver schaffingen gesloten waren. Op genoem den datum bedroeg het aantal tewerkge stelde werkloozen 65.553 en het aantal gesteunde werkloozen 153.135, tezamen 218.688 verzorgden. (Hierin begrepen een aantal verzekerden, wier steun bestaat uit een aanvulling van de uitkeering uit hun werkloozenkas.) Voorts was éen aantal werkloozen in cultureele zorg (cursussen en kampen). Hun aantal bedroeg in October 17.976. Het verschil tusschen het aantal bij de organen der arbeidsbemiddeling ingeschre ven werkloozen en het aantal personen, door verzekering, steun èh werkverschaf fing geholpen, wordt mede hierdoor ver klaard,'dat onder'hèt aantal verzorgden (dit Zijn" in hoofdzaak kostwinners van gezinnen) werklooze gezinsleden niet worden medegeteld; deze zijn echter wel als werkzoekende bij een arbeidsbeurs in geschreven Toen in het afgeloopen jaar 13 H millioen tomaten op de veilingen door draaiden, zon men op middelen om deze vruchten toch op een of andere wijze nuttig te maken voor dén Ne- derlandschen consument. Het departement van sociale zaken stelde vóór dien tijd reeds tomatensoep in blik voor werkloozen beschikbaar. Het plan werd opgevat om het afzetgebied van to matensoep te vergrooten. Het centraal bureau van de tuinbouwveilingen in Ne derland stelde aan de regeering voor om van de tomaten, welke op de veilingen den vastgestelden minimum-prijs niet zouden opbrengen en derhalve zouden doordraaien, soep te maken en dit nieuwe product bij den Nederlandschen consument te introdu- ceeren. Volledig succes. Op 19 November begon de tomaten soep-campagne, waarvoor 4 y2 millioen blikken beschikbaar waren. Thans zijn reeds bereids 1.814.746 blikken afgele verd, zoodat zonder twijfel van een volledig succes gesproken kan worden. Want eerst op het eihde van Juli ko men de versche tomaten aan de veiling en voordien heeft men volop gelegen heid de blikken, welke thans nog over- zijn, te verkoopen. Het spreekt vanzelf, dat de kwaliteit van de soep de beste reclame is, geweest, zoo dat vele afnemers herhaaldelijk nabestel lingen hebben gedaan. De vraag is gewet tigd of de verkoop in de eerstvolgende maanden even vlot zal gaan. De vorstpe riode, waarvan de tuinbouw in de laatste weken van het vorig jaar ontzaglijke scha de heeft ondervonden, zal in de komende maanden een tekort aan groen .en brengen. In September 1938 heeft het centraal bu reau van de veilingen ook pronk- en snij- boonen laten inmaken. Deze producten zul len in Februari, Maart en April grage koo- pers vinden, omdat de versche groenten in geringe hoeveelheid aan de markt zullen komen. Geen concurrentie. Aanvankelijk vreesde men, dat de regee ring de fabrikanten van tomatenpuré zou beconcurreeren. Bij onderzoek is evenwel gebleken zoo deelde men ons op een pers conferentie mede dat ook zij grootere hoeveelheden van hun product hebben omgezet. Het succes van den verkoop van tomaten soep is er een bewijs voor, dat de tuinbouw een oplossing voor zijn moeilijkheden moet zoeken in de mogelijkheden op eigen bodem in de eerste plaats en daarna het oog moet richten op export. Voor de tomatensoep is hieraan niet gedacht, hoewel aanvragen in overvloed zijn binnengekomen. Naar Neder- landsch Oost-Indië zijn enkele proefzendin gen uitgegaan. Over de plannen voor dit jaar kon men ons nog geen definitieve mededeelingen verstrekken. Men weet nog niet of alle con servenfabrikanten gelegenheid zullen krijgen tomatensoep te fabriceeren, doch het is zeer wel mogelijk, dat zij hiertoe, aan gemoedigd door het succes van de „regee- ringssoep", spoedig zullen overgaan. Een gevolg hiervan zal dan zijn, dat aan de veilingen grootere hoeveelheden tomaten worden verkocht, zoodat het voor de re geering niet meer noodig is in te grijpen, zooals zij thans heeft gedaan, teneinde ver nietiging van deze heerlijke vrucht tegen te gaan. Men overweegt echter om, indien alle fabrikanten worden ingeschakeld, kwa- liteitseischen aan de producten te stellen, zooals dit- ook- nu het geval is - met de waren, wélke aan de veilingen -voor verkoop worden! aangebracht. De fabricage van de regeerings-tomaten- soep geschiedde hij dé Hero-fabrieken, bij de Beverwijksche conservenfabriek en bij de fabrieken van Zwanenberg, terwijl de Bond van conservenfabrikanten met zijn verkoopsapparaten de actie ten volle ge steund heeft. DE TROMP TE LISSABON. Gister heeft de president der Portu- geesche republiek in het Belempaleis te Lissabon een noenmaal aangericht ter eere van kapitein-ter-zee L A. C. M. Doorman, commandant van de Tromp en de officie ren van het schip. Vóór den maaltijd over handigde president Carmona kolonel Doorman de versierseleh van grootoffi cier van de militaire orde van St. Bene- dictus van Aviz. Aan het noenmaal zaten aan minister president Salazar. de ministers van bui tenlandsche zaken en van marine, de Nederlandsche gezant, mr. J. G. Sillem, en admiraal Oliveira, vlootvoogd van de Portugtesche marine. Aan het einde van den maaltijd brachten president Jarmona en de Nederlandsche gezant hartelijke toasten uit, waarin zij den nadruk legden op de vriendschap tus schen beide landen. President Carmona verklaarde, dat ,,de orde en de vrede onze voornaamste zorgen behooren te zijn. Zoowel de een als de andere is voor een ieder noodig, maar vooral voor landen als Nederland en Portugal, die een groot be schavingswerk hebben te volbrengen in hun koloniale rijken." Mr. Sillem antwoordde, dat „de banden, welke beide volken en beide vloten binden, zeer talrijk en zeer oud zijn. Nog heden ten dage herinnert de Nederlandsche marine zich met trots de eerste te zijn geweest om de traditie van de groote Portugeesche zeevaarders te volgen" Des namiddags werd aan boord van de „Tromp" gerecipieerd. Als gevolg van den zwaren ijsgang op de Schipbeek en de Buurserbeek zijn op ver schillende plaatsen de kaden dezer pas ge normaliseerde beken zwaar beschadigd en op sommige plaatsen bijna geheel wegge slagen. De beschadigingen, die vooral daar zijn voorgekomen, waar de verbeterings- werken pas waren uitgevoerd, zullen 'naar een opgemaakte begrooting 68.000 gulden moeten kosten aan herstel. Toestand langzamerhand weer normaal. Op het eiland Schokland is sedert 29 De cember geen post ontvangen. Thans is het ijs zoo ver verdwenen, dat postverzending mogelijk is en de scheepvaart voortgang kan vinden. Ten noorden van Schokland komt nog veel ijs voor. Vannacht is aan de noordzijde van Urk als gevolg van den zuidwestelijken wind 't ijs afgedreven. Gistermorgen is de postboot Von Geusau met het motorschip Idonea met twee uur vertraging uit Kampen te Urk aangeko men. De reis had een vlot verloop. De „Von Geusau" vertrok daarop met de „Sirene" van Urk naar Enkhuizen, waar zij gistermiddag om drie uur aankwamen. Urk is aan de westzijde nog grootendeels door een ijsrand omgeven. De schepen hadden nog groote moeite om zich daardoor heen een weg te banen. Op het verdere gedeelte van het traject werd veel drijfijs ontmoet. P. T. T. maakt radioverbinding met Urk. In verband met de gestoorde telefoongè- meenschap met Urk heeft de P, T. T. dade lijk gepoogd de verbinding "met het eiland langs radiotelegrafischen weg te herstel len. SW Dit is gelukt. Maandagavond vertrokken twee P. T. T.-ambtenaren naar Kampen met een paar 5 meter zendinstallaties, waarvan er een in den vroegen ochtend van Dinsdag naar Urk werd overgebracht. Enkele uren na de aankomst aldaar had men reeds verbindingen met Kampen, zoo dat Urk althans radiotelegrafisch, van gis teren af weer gemeenschap heeft met den wal. ONVOORZICHTIG OVERGESTOKEN. Gistermorgen wilde te Amsterdam een 66-jarige loodgieter per fiets op den Over toom den rijweg oversteken. Hij had daar toe een teeken gegeven en sloeg meteen linksaf. Hierop was de bestuurder van een Kaar het Engelich van Stanley Hart Page 3) „U weet wel beter inspecteur", viel Hand hem scherp in de rede. „Als Garrison de schuldige is, dan zal ik zijn schuld bewij zen. Maar we verteuten onzen tijd. We hebben al een aantal merkwaardige bij zonderheden geleerd uit ons onderzoek hier. U hebt er al op één gewezen. Maar de voornaamste is wel, dat het pistool, waar mee dit meisje doodgeschoten is, zich nog in dit vertrek bevindt". Gerrity staarde met wijd-verwonderde oogen het vertrek rond. „Waar dan?" Hand liep naar een der vensters, dat het verste van de plaats, waar het meisje lag verwijderd was. Aan weerskanten van de ramen hingen zware fluweelen gordijnen tot op den grond. Terstond zag ik, wat hy ontdekt had. Onder een gordijn van het linker venster stak de glimmende loop van een pistool uit. Omzichtig schoof Hand het gordijn weg. Het pistool, een vernik keld wapen met parelmoeren handvat, lag op den gladgewreven vloer. Alle drie buk ten we ons en bekeken het aandachtig. De maker had er een echt kunststukje van ge maakt. Ik vond het ongerijmd, dat een zoo fraai werkstukje zooveel ellende veroor zaakt kon hebben. Blijkbaar gingen de gedachten van Hand een heel anderen kant uit. „Kaliber twee en dertig", bromde hij. „Overdekt met vingerafdrukken", merk te de inspecteur voldaan op. Hand haalde zijn handschoenen te voor schijn trok ze aan en nam het pistool om zichtig bij den loop van den grond op. Met zijn vingertoppen maakte hij het open. Er was één patroon uit verschoten" „Dat is dus de revolver", zei de inspec teur', toen Hand haar op de tafel legde. Daarna bukte hij zich aandachtig over het wapen. „Wie is Constance Abbington?" vroeg hij heel gewoon. „Nooit van gehoord", zei de inspecteur „Hoe dat zoo?" „Haar naam staat op de kolf gegra veerd", antwoordde Hand bedaard. Hij hield het wapen vlak onder het licht. Gerrity en ik konden toen den naam ge makkelijk lezen. „Het is een vrij nieuw pistool", merkte de inspecteur op. „Ik ken het merk. Het werd voor het eerst een jaar geleden ge fabriceerd. Is het niet een redelijke ver onderstelling, dat die Constance Abbing ton er nog de eigenares van is?" „Dat ben ik met je eens", gaf Hand toe. „En het kleurt de zaak heel anders. Wat zou Robert Garrison met de revolver van Constance Abbington te maken hebben? Garrison is een der beste revolverschut- E1M MOOIT ZEEP VAM OMBEKENDE HERKOMST achterop rijdende auto niet verdacht en of schoon deze op het laatste moment nog- een aanrijding trachtte te voorkomen werd de wielrijder aangereden en tegen den grond gesmakt. De man werd ernstig gewond naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. VRIJWILLIGE BURGERWACHT TE AMSTERDAM ROYEERT DRIE LEDEN. Ongemotiveerde beschuldigingen. De vereeniging „Vrijwillige Burgerwacht Amsterdam" heeft gisteravond in haar al- gemeene vergadering, gehouden in het ge bouw van de burgerwacht na het schor singsbesluit t. a. v. een drietal leden van de V B A thans deze leden met algemeene stemmen geroyeerd. De afgetreden be stuursleden, waartegen de geroyeerde le den ongegronde beschuldigingen geuit had den Fuld en Rahussen, zijn uitgenoodigd weer zitting te nemen. De heer Fuld werd door het H. B. herkozen, de heer Rahussen heeft zijn herintrede in het bestuur nog in beraad gehouden. ONDEROFFICIER DOOR AUTO AANGEREDEN. Ernstig gewond. Gisteravond is te Groningen de dienst plichtige sergeant H. de Groot te Uithuizen, toen hij den weg overstak, ten einde de Rabenhauptkazerne binnen te gaan, door een auto gegrepen. Het slachtoffer liep een schedelbasisfrac- tuur en verscheidene verwondingen op en werd na door een geneesheer te zyn ver bonden, naar het academisch ziekenhuis te Groningen overgebracht. BESCHERMING VAN CULTUREEL BEZIT IN OORLOGSTIJD. Verleden jaar hebben de ministers van onderwijs, kunsten en wetenschappen en van binnenlandsche zaken gezamenlijk inge steld een contact-commissie voor de be scherming van schatten van geschiedenis, kunst en wetenschap in oorlogstijd. Zij bestaat (alphabetisch) uit de heeren dr. Jan Kalf, directeur van het rijksbureau voor de monumentenzorg, P. H. A. de Rid der, luitenant-generaal b./b., inspecteur voor de bescherming van de bevolking te gen luchtaanvallen, J. J. D. H. Verschoor, hoofd van den luchtbeschermingsdienst der gemeente Amsterdam, en P. Visser, hoofd der afdeeling kunsten en wetenschappen. Dezer dagen kwam zy wederom bijeen in het departement van onderwijs, kunstenen wetenschappen, ditmaal onder leiding van minister Slotemaker de Bruine, die met haar de maatregelen besproken heeft, wel ke getroffen moeten worden om althans 'n selectie uit ons nationaal cultureel bezit in het bijzonder tegen het in oorlogstijd drei gend luchtgevaar te beschermen. Dit ge schiedde voornamelijk aan de hand van 'n rapport, dat ingevolge opdracht van den minister van O., K. en W. omtrent dit vraagstuk door dr. Kalf is opgemaakt en door de- 'rijkscommissie voor ds monumen tenzorg aan dien minister is aangeboden.; Het rapport, dat eenige dagen geleden dé algemeene landsdrukkerij heeft verlaten, zal spoedig openbaar worden gemaakt. MUSSERT DIENT AANKLACHT IN TEGEN MR. T. J. VERSCHUUR. Op een te Amsterdam gehouden ver gadering van de N. S. B. heeft Mus- sert in zijn rede o.m. medegedeeld, dat hij gisteren zyn juridischen ad viseur opdracht heeft gegeven een aan klacht in te dienen tegen den voorzitter der r. k. Staatspartij, mr. T. J. Verschuur, die volgens Mussert op een op kosten der regeering gemaakte reis naar Nederlandseh Indië in een rede gezegd zou hebben, d»t de financiën der N. S. B. uit het buiten land komen. VERSTERKING VAN HET BUREAU VOOR DEN VREEMDELINGENDIENST. In verband met de groote drukte op het bureau voor den vreemdelingendienst, heeft de minister van justitie maatregelen getroffen, ten einde opstopping der werk zaamheden te voorkomen. Daartoe in staat gesteld door de mede werking van den burgemeester van Rotter dam, heeft de minister te dien einde met ingang van 18 Januari bij dit bureau gede tacheerd den' Rotterdamschen hoofdinspec teur van politie J. Grevelink, thans hoofd van den vreemdelingendienst te Rotterdam. ters van het heele land. Die heeft natuur lijk zijn eigen wapens wel". Met een ruk trok hij een tafellade open. En met een gedempten kreet haalde hij daaruit een zwaar automatisch pistool te voorschijn. Met zijn handschoenen aan trok hij het magazijn eruit. Het was nog vol. Hij liet het mechanisme werken. En viel een gevulde patroon in de lade. Daar na keek hij door den loop van het wapen naar het licht. „Deze is niet afgeschoten", zei hij. „Dus nog meer verwikkelingen, inspecteur. Waar om zou Garrison dat meisje hebben dood geschoten met het pistool van een vrouw en dat wapen op den grond laten liggen? Natuurlijk kan het een list zijn. Maar Garrison heeft reeds erkend, dat hij alleen met dat meisje hier in de kamer was, toen ze werd neergeschoten. Dus ligt het voor de hand, dat hij de verdenking niet op een ander tracht te laden". Hand laadde den revolver weer en over handigde hem aan Gerrity, die hem bij zich stak. De inspecteur legde een zakdoek over het pistool met parelmoeren kolf, dat nog op tafel lag. Dan wendde hij zich onge durig tot Hand. „We moesten nu dadelijk maar eens vragen, hoe Garrison die schiet partij verklaart!" zei hij. „Uitstekend, inspecteur", antwoordde mijn vriend. „Dat vind ik ook". Nogmaals keek ik naar de droeve ge stalte op den grond naast den stoel. Voor het groote publiek was de moord op dit meisje niet meer dan een krantensensatie gedurende enkele dagen. Voor ons was het 't begin van een avontuur, dat ons 't won derbaarlijkste complot, dat ooit door ons was meegemaakt, zou openbaren. HOOFDSTUK II. Robert Garrison. Inspecteur Gerrity liep naar de deur en wierp die open. Hij stapte de gang op en riep Robert Garrison. Ik zag den bankier uit de ontvangstzaal komen. Hy was een man van tegen de vijftig, niet dik, maar toch stoer gebouwd. Zijn grove trekken en fel blauwe oogen wezen op een heftig ka rakter. Hij was lang in den geldhandel. Toen hij de bibliotheek binnenstapte, was het hem aan te zien, dat hij iets vreese- lijks had meegemaakt. Zijn bewegingen waren jachterig en zijn gezicht doodsbleek. Gerrity sloot de deur achter hem. Garrison wendde zich om en keek den inspecteur aan. „Ik veronderstel, dat u van zins bent, me een en ander te vragen", zei h ijbruusk, „maar voordat ik iets zeg, wil ik de zaak eerst met mijnheer Hand bespreken". „Ik geloof niet, dat dit noodig is, mijn heer Garrison", zei mijn vriend. „Ik ben een goede kennis van inspecteur Gerrity. Ik kan u de verzekering geven, dat hij een moord niet den eersten den besten zal trachten aan te wrijven. Daarvoor gaat hij te grondig te werk. Hij is er net zoo goed als ik op uit, den moordenaar van dat ar- me meisje te vinden en dat bent u immers „Natuurlijk!" brulde Garrison Het is gewoonweg verschrikkelijk! Wat een idee dat een van mijn gasten, een vrouw nog wel, in mijn eigen huis vermoord is'" „Juist! zei Hand. „En nu wil de inspec teur u een en ander vragen. U zult me echt ved?>0n' er ron(^u't antwoord op te ge- De oogen afwendend van den stoel, waarachter de doode lag, ging Garrison p een anderen stoel bij de deur zitten. Hand leunde by het venster tegen den muur De inspecteur zat half op een hoek van de tafel. „Nu goed, inspecteur", zei Garrison. „Ik en van plan, uw vragen zoo juist moge- lyk te beantwoorden". dacht ee" oogenblik na. „U hebt gezegd, dat u in deze kamer waa) toen dat meisje neergeschoten werd?" vroeg hy. „Ja, dat is zoo". denr16 W3S Cr anders no« buiten u bei- w^rvi*'wie er anders hier ik WOU, dat ik het wist". "E" zooeven vertelde u, dat u hier alleen met naar was „Heb ik dat gezegd? Ik kan me bijna niet ^.™e.rw' w3t ik gezegd heb. Maar er ler noS iemand anders zyn geweest" „Waarom denkt u dat?" ™°™dat iemand haar neergeschoten heeft. geweest? dUS n°6 iemand hier sloeg zi>'n °°gen neer, maar maakte geen enkele toespelling. zii'n nmri °M Predes. hoe dit U» zyn werk is gegaan, mijnheer Garrison". (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6