3$MHenland Oude vrouw dood gevonden Door haar kleinzoon vermoord. Doodslag te Losser. Koninklijk Nederlandsch Landbouw-Comité. TWEEDE BLAD. Een afschuwelijk misdrijf is Zaterdag te Amsterdam in het hartje van den Jordaan gepleegd. Een 82-jarige vrouw is op vreeselijke wijze in haar woning aan de Lindengracht no. 148, eerste etage, vermoord. In verband hiermede is haar 19-jarige kleinzoon gearresteerd Na langdurig verhoor heeft hij gister morgen toegegeven de misdaad te heb ben bedreven. De vrouw, die reeds jarenlang weduwe is, woonde ruim acht maanden op de kleine etage boven den grutterswinkel van J. Wil- deboer. Zij was een eenzelvige vrouw, die met heel weinig menschen omging. Zij heeft één gehuwde dochter, een 42-jarige vrouw, die met haar gezin op de Palmgracht woont. Deze vrouw, de moeder van den gearres teerden jongen, heeft Zaterdagmiddag om ruim half drie het afgrijselijk misdrijf ont dekt. Zij wilde haar moeder een bezoek brengen en belde, doch er werd niet openge daan. Zij begreep er niets van en belde toen bij de buren op twee hoog. De weduwe Polder opende de deur en de dochter liep naar de achterkamer, waar zij tot haar ver bazing haar hoogbejaarde moeder gekleed op bed zag liggen. Op haar vraag of zij ziek was, kreeg zij geen antwoord. Tot haar ont zetting zag zij, dat de oude vrouw dood was. Op haar gezicht lag een handdoek en daaroverheen had de moordenaar want het was direct duidelijk, dat hier een mis' daad was gepleegd eeri kussen gelegd. De voeten van de vrouw waren met een touw gebonden. Luil gillende riep de dochter om hulp. De buurvrouw, die haar binnengelaten had en haar zoon kwamen op het geroep: „help, help, ze hebben m'n moeder vermoord" naar beneden. Direct waarschuwde de jongen Polder een politie-agent, die op de gewone Zaterdagmarkt, die op de Lindengracht wordt gehouden, surveilleerde. Na een kort onderzoek waarschuwde deze het bureau Marnixstraat en eenige oogenblikken later was het geheele politie- en justitieapparaat in volle werking om den moordenaar van de oude vrouw op te sporen. Weldra verschenen in de woning de com missaris van het bureau Marnixstraat, com missaris W. Schreuder, alsmede twee inspec teurs, vergezeld van eenige rechercheurs, en voorts de fotografische dienst eri dacty- loscopen. Ook de G.G.D. was even later ge arriveerd. Een dokter, die een onderzoek instelde, kon slechts den dood constateeren, die reeds geruimen tijd geleden was ingetre den. De subst.-officier van justitie mr. C. J. van Arkel en de rechtercommissaris mr. B de Gaay Fortman verschenen te ruim 4 uur op de plaats van het misdrijf. De kamer, die netjes gemeubileerd is, ver toonde geen spoor van een worsteling. De bovenbewoners hadden geen. enkel gerucljt gehoord. Ook hadden'zij de huisbel van' de oude vrouw niet hooren overgaan, zoodat z'jj niet konden zeggen of er des morgens be zoek is geweest. Wel meenen verschillende menschen haar des morgens omstreeks elf uur nog op de markt te hebben gezien. Ook ging in de buurt het verhaal, dat de oude vrouw, die getrouwd is geweest met een ge meente-arbeider, haar pensioen, 240 per drie maanden, had gehaald. Ook naar deze inlichtingen stelde de recherche een uitvoe rig onderzoek in. Twee kleinzoons van de oude vrouw kinderen van de dochter, die het misdrijf ontdekte werden op het politiebureau aan een scherp verhoor onderworpen. De oudste is een twintigjarige jongen, die eeni- gen tijd bij zijn grootmoeder heeft inge woond, doch die thans op een kamer in de Boomstraat woont. De jongste, een 14-jarige knaap, woont in de buurt, doch hy schijnt Zaterdagmorgen nog op de Lindengracht te zijn gezien. Wat de dochter van haar moeder getuigde. De dochter van de vermoorde vrouw was hevig overstuur, toen zij na het ontdekken van het misdrijf de vreeselijke geschiedenis vertelde. Gierig noemde de dochter haar moe der. „Zij wilde me zelfs liever niet uit de moeilijkheden helpen. Ik leende wel eens voor een paar dagen geld van haar, maar dan moest ik, om vier gulden te krijgen, een pak van m'n zoon of mijn man in onderpand geven. En ze wees op een. pak, dat ze by zich droeg. Dat heb ik vanmiddag meegebracht om bij mijn eigen moeder te beleenen". In de woning van de oude vrouw werden aanteekeningen en boekjes gevonden, waar uit blijkt, dat zij in den Jordaan vele klantjes had, wien zij geld leende tegen in terest. De oudste kleinzoon gearresteerd. Vele getuigen werden door de recherche naar de woning van de vermoorde vrouw gebracht, om door justitie en politie te wor den gehoord. Tegen half zes arriveerde de justitiedeskundige, dr. Hulst uit Leiden, om de schouwing op het lijk te verrichten. De oudste kleinzoon werd, na op het poli tiebureau uitvoerig verhoord te zijn, per auto naar de woning aan de Lindengracht teruggebracht ter confrontatie met het lijk. Hij hield echter vol onschuldig te zijn. Tegen zeven uur werd de kleinzoon, in zijn jas gedoken, naar de wachtende politie auto teruggebracht, om weer naar het poli- tie-bureau te worden vervoerd. Korten tijd later bracht de G.G.D. het lijk van de oude vrouw naar het Binnengasthuis. De gearresteerde kleinzoon staat niet gun- onverschillige, In de buurt gaat het praatje, dat de jongen zijn grootmoeder .herhaaldelijk heeft be dreigd. De bekentenis van den moordenaar. De jongen, die na herhaaldelijke betuiging van zijn onschuld, Zondagmorgen eindelijk bekende, gaf de volgende lezing van het geval: Hij was Vrijdagavond aan de woning van zijn grootmoeder gekomen met de bedoeling bij haar te eten, wat hij meermalen deed. Op zijn bellen kreeg hij echter geen gehoor. Hy liep een straatje om en kwam korten tijd later terug. Hij vond toen de deur naar de bovenwoning open en hij trof zijn groot moeder in de keuken aan. Deze deed haar kleinzoon felle verwijten, dat hij haar geld had ontstolen. De jongen gaf dit toe, doch de oude vrouw was met deze bekentenis niet tevreden en zij zeide hem, dat zij aangifte bij de politie zou doen, Tijdens de woordenwisseling legde hij zijn hand op haar mond. Zij raakte half bewus teloos. Vervolgens heeft hij haar op het bed neergelegd en hij duwde haar een sok, die hy toevallig in zijn zak zou hebben gehad, in den mond. Daaroverheen snoerde hij een handdoek, waarop hij een kussen legde. Hierop heeft hij de kleeren van de vrouw onderzocht en naar zijn zeggen heeft hij uit een geldzak, dien zij op het lichaam droeg, een som van tweehonderd gulden gestolen. De politie vermoedt echter, dat het ge stolen bedrag grooter is. Direct na den moord is hij de woning ontvlucht en hij zegt verder uit de woning geen geld te hebben weggenomen. Een nadere verklaring van den kleinzoon. Het was een laag hartige moord. De hoofddader, de 19-jarige klein zoon, is in den loop van den Zondag op zijn verklaringen van des morgens te ruggekomen. Het blijkt nu, dat hy niet naar zijn grootmoeder is gegaan om daar rustig te eten, maar hij heeft wel degelijk de bedoeling gehad om haar te berooven. Samen met een vriend, een 25-jarige werklooze man, die in de Houtrijkstraat woont, is hij naar de woning gegaan. Toen hij boven was, heeft de kleinzoon zijn grootmoeder na 'n woordenwisseling over meesterd en zijn hand op haar mond ge legd. Toen heeft hij zijn 25-jarigen vriend, die beneden aan de trap was blijven staan, een seintje gegeven, dat deze ook boven kon komen. Samen hebben zij toen het af schuwelijk misdrijf .voltooid. Zij heboen de vrouw een prop in den mond geduwd en gebonden op het bed gelegd. De moordënaars hébben in totaal 400 buitgemaakt. liet geld hebben zij samen ge deeld. - Nog drie arrestaties- De vriend is gistermiddag in zy.i woning gearresteerd. Maar het aantal menschen, dat voordeel uit dezen roofmoord heeft ge trokken, bleek nog grooter te zijn. De klein zoon had n.1. 100 aan een anderen vriend gegeven. Welke rol deze in het drama heeft gespeeld en of hij precies op de hoogte van de misdaad was, staat nog niet vast. Ook deze jongen, die. een baantje als loopknecht had, is gearresteerd. Hij had zijn aandeel in den buit grootendeels in veiligheid ge bracht bij een kennis te Rotterdam. Ook deze laatste is opgespoord en in zijn woon plaats gearresteerd. De beide hoofdverdachten zullen waar schijnlijk worden vervolgd wegens dood slag en diefstal. De beide anderen zullen zich te verantwoorden hebben wegens heling. stig bekend. Hij moet een ruwe jongen zyn, die liever lui dan moe "is! Hij heeft geruimen tijd by zijn grootmoeder ingewoond. Bij zijn arrestatie had hij onge veer 40 in zyn zak, hoewel hij werkloos is. Voorts had hij pas 's morgens een jas uit de bank van leening gehaald. In het huis van de vrouw is nog een be drag van tachtig gulden gevonden. Oude vrouw gedood, haar man levensgevaarlijk gewond. Zaterdagmiddag om ongeveer half twee is te Losser (Overijsel) een aan slag gepleegd op het reeds bejaarde echtpaar de Boer, in de Oldenzaal schestraat. Toen men het drama ont dekte, bleek de vrouw tengevolge van messteken reeds te zijn overleden. De .man is in levensgevaarlijken toestand per brancard overgebracht naar het ziekenhuis te Losser. In verband met deze misdaad is in zijn woning gearresteerd de echtge noot van een pleegdochter der slacht offers, een zekere W. Wiebier, wo nende te Voswinkel. Omtrent dit drama vernemen wij nader, dat er tusschen het reeds bejaarde echt paar en genoemden W. reeds langen tijd oneenigheid bestond. Ook had deze man voortdurend ruzie met zijn 17-jarige doch ter, die volgens verklaringen van buren het huis was uitgejaagd en bij raar groot ouders onderdak vond. Haar vader be weerde tegen buitenstaanders echter steeds, dat zijn dochter was weggeloopen. Zaterdagmiddag ongeveer éeo uur begaf de^vader zich naar de woning van de twee oudjes 'met het doel zijn dochter terug te halen. Het meisje was evenwel niet thuis. Er ontstond een woordenwisse ling tusschen den vader en den 74-jarigen ouden man, wiens echtgenoote, die 71 jaar is, op dat moment niet in de kamer was, maar die op het rumoer naar binnen ging. De oude man sommeerde zijn schoonzoon het huis te verlaten, doch inplaats hieraan te voldoen, greep deze een op de tafel liggend broodmes, waarmede hy als een wildeman in het rond sloeg. De gevolgen varen verschrikkelijk. De oude vrouw kreeg een diepe, gapende wonde in den rug even onder het schouderblad en een haal over het gezicht. Zij had nog de kracht m een stoel te gaan zitten. Haar echtgenoot kreeg eveneens een lange, diepe rug. Hevig bloedend vluchtte de oude man het huis uit om te trachten hulp te halen. Hij werd opge merkt door een overbuurman, den ryks- commies P. Bakker, die op dat moment zijn huis verliet en die oogenblikkelyk naar binnen ging, waar hij de oude vrouw stervende aantrof. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Haar echtgenoot werd per brancard naar hét ziekenhuis in Losser vervoerd en hoewel zyn toestand aanvankelijk ernstig leek, was deze later in. den middag redelijk wel. De politie heeft den dader, die naar zijn woning was teruggekeerd, gearresteerd. Belangrijke punten besproken. Onder leiding van den heer H. D. Louwes te Ulrum werd dezer dagen de maandelijk- sche vergadering der eerste afdeeling te 's-Gravenhage gehouden. Aangaande de in deze vergadering gedane mededeelingen of genomen besluiten valt het volgende te vermelden. Compensatie-transacties op het gebied van den uitvoer. Door een der aangesloten organisaties werd de vraag gesteld of wel steeds alle mo gelijkheden om door middel van ruiltrans- acties den export van onze landbouwpro ducten speciaal naar Duitschland te verrui men, worden uitgebuit. Men meende, dat dit vraagstuk, dat grondige kennis van andere bedrijfstakken-vordert, door den georgani- seerden landbouw in studie moet worden genomen. De vergadering kon met de strek king van dit advies instemmen. Besloten werd dit punt bij de andere een trale landbouw-organisaties aanhangig te maken en dezen voor te stellen zich geza menlijk te wenden tot den Nat. coöp. raad Prijzen zware varkens en rundvee. Aan de hand van eenige voorbeelden werd aangetoond hoe onbevredigend het prijspeil der zware varkens momenteel is. Nu de regeering nog steeds aarzelt om in te grijpen oordeelde men het officieele perscommuni- gué aangaande de overname van varkens in het bacon-gewicht weinig tactvol. Besloten werd een en ander met het col lege van regeeringscommissarissen te be spreken. Voorts werd geklaagd over het systeem dat wordt gevolgd bij het uit de markt nemen van ongeschikt gebruiksvee. Naar het schijnt is het de bedoeling het vee tegen den laagst mogelijken prijs in handen te krijgen, althans de wijze van aankoopen is daarop geheel ingesteld/ Van een zoodanig ingrijpen kan geenerlei stjmuleerende wer king op do rundveeprijzep uitgaan. Besloten werd by, het college van regeeringscommissarissen aan te dringen s pp- het opvoeren der. minimumprij zen. Landbouwonderwijs Mede in verband met het feit, dat voor het vervullen van bepaalde betrekkingen en bij sollicitatie naar pachtbedrijven, bijv. in de Wieringermeer, het bezit van een diploma rijkslandbouwwinterschool of -cursus als een aanbeveling geldt, is de belangstelling voor het landbouwonderwijs groeiende. Zelfs is wel eens de vraag gerezen, of het geen aanbeveling zou verdienen toekomstige landbouwers te verplichten landbouwonder wijs te volgen. Algemeen was men van oordeel, dat voor een dergelijke verplichting, welke zou neer komen op het stellen van een vestigings eisch, voorshands de geesten nog niet rijp zijn. Echter is de vraag gerezen of gezien de groote belangstelling voor landbouwonder wijs in allerlei vorm, de bestaande inrich tingen van onderwijs voldoende zijn voor de behoefte en of met name de personeelsvoor ziening aan scholen en cursussen niet te wenschen overlaat. Besloten werd zich dienaangaande te be- voegder plaatse te informeeren. messteek in den NEDERLANDSCH VRACHTSCHIP IN MOEILIJKHEDEN. Er is een radiogram opgevangen waarin Wordt medegedeeld, dat het Nederlandsche vrachtschip Parklaan zich in moeilijkheden bevindt. Het schip, dat een bemanning van twintig koppen aan boord heeft, gaf als po sitie op 36 gr. 45 min. n. b. en 49 gr. 14 min. w. 1., d. i. op 2000 K.M. van kaap Hatteras. Het Engelsche vrachtschip Deerpool, dat zich op 100 K. M. van het Nederlandsche schip bevond, toen de noodseinen werden uitgezonden, gaf direct bericht te hulp te komen, terwijl de Engelsche vrachtboot Carare mededeelde, binnen vier uur ter plaatse te kunnen zijn om de Parklaan te assisteeren. Volgens een door de Engelseh vrachtboot Masheer opgevangen radiogram deelde de Parklaan mede een lek in den romp t.e hebben en langzaam in de richting der Azoren te varen. De kapitein vroeg slechts begeleiding tot de Azoren, voor het geval het noodig zou zijn, dat de bemanning de Praklaan zou verlaten. De Parklaan, toebehoorende aan de firma F. W. Uitenbogaart te Rotterdam, is met 'r. lading metaalafval van Boston op wegnaar Hamburg. Het schip was den 15 Januari uit Boston vertrokken. DOODELIJKE AANRIJDING. Motor tegen wagen gebotst. Zaterdagavond is de motorrijder J. Stiijbos uit Best, die zich met een duo passagier in de richting Eindhoven begaf, tegen een vierwieligen met paard bespan nen wagen, welke vóór hem uit reed, ge botst. De motor kwam met beide personen in een sloot links van den weg terecht. S. was op slag dood. Zijn reisgenoot bleef ongedeerd. Vermoe'delijk heeft S. den wagen, welke het voorgeschreven achter licht voerde, te laat opgemerkt. GEMEENTEONTVANGER GEARRESTEERD. Onderzoek naar gepleegde mal versaties nog in gang. De gemeenteontvanger van Tegelen (Limburg), die Maandag 16 Jan. spoorloos verdween en wiens aanhouding was ver zocht, is gisterochtend gearresteerd. Het onderzoek naar de gepleegde malversaties is nog in vollen gang. De gemeenteraad van Tegelen, welke Donderdagavond jl. in spoedeischende ver gadering bijeen was geroepen, heeft den ontvanger in zijn f'mctie geschorst. De gemeente is n fraude verzekerd. Zich zelf aangemeld. In verband met deze arrestatie wordt nader vernomen, dat de arrestant zich zelf ter beschikking is komen stellen van den burgemeester. Hy had dit, zoo verklaarde, hij, aan stonds na de ontdekking van de onregel matigheden willen doen, doch uit een ge voel van schaamte heeft hij zulks niet ge durfd. Met medeneming van een betrek kelijk klein bedrag is hij toen aan het zwerven gegaan. Na eenige dagen in Bel gië te hebben rond getrokken, heeft hij zijn familie telefonisch verzocht hem op te halen. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. Naar het zich voorloopig laat aanzien zal het verduisterde bedrag de vier dui zend gulden niet te boven gaan. Het aan gevangen accountantsonderzoek zal nog een week in beslag nemen. De oorzaak van 's mans handelingen, aldus deelde de burgemeestex ons nog mede, zou in hoofdzaak- gezocht moeten worden in de zware financieele lasten, welke hij gedurende vele jaren had te dragen o.a. door te duren bouw van een huis en niet in zijn levenswijze. Hij zal vandaag voor den officier van justitie te Roermond worden geleid. DIEVEN EN HELERS. Goederen voor 10 procent der waarde opgekocht. In November j.1. werd in de va.. Olden- barneveldtstraat te Amsterdam een bak fiets met manufacturen ontvreemd. Thans heeft de politie een man, verdaeht van dezen diefstal, aangehouden. Men blijkt hier met een complot te doen te hebben, dat zich ook nog aan andere feiten heeft schuldig gemaakt. Behalve deze man en een, die reeds in het huis van bewaring zit, zijn nog twee andere mannen voor dezen diefstal ingesloten n.1. een opkooper die de manufacturen ter waarde ,van 240 voor twintig gulden had opgekocht, en een man, die in de „winst" had gedeeld. Tèv'éhs" zijn nog tvee vrouwen in deze zaak ge hoord, doch deze zijn later weer op vrije voeten gesteld. TWEE VROUWEN VOCHTEN OM EEN HOND. Keukenmes als wapen. In de buurtschap „De Heideonder Didam heeft een ernstige vechtpartij plaats gehad tusschen twee vrouwen, waarbij één van haar zoodanig werd gewond, dat zy in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De Crt. vertelt hiervan: Een woonwagenbewoner, J. D., die meer malen in deze gemeente verblyft, had voor eenigen tyd geleden een hond verkocht aan M te Didam. De trouwe viervoeter nam evenwel elke gelegenheid te baat om weer naar den woonwagen terug te keeren. De nieuwe eigenaar kon zich hierjpede niet vereenigen en zijn echtgenoote, die meende, dat men den hond weglokte en moedwillig vasthield, zou eens voorgoed een einde maken aan de uitstapjes van den hori l naar den woonwagen. Zij begaf zich daartoe naar dezen wagen, waar zij al spoedig in een hevige woordenwisseling kwam met de echt genoote van den woonwagenbewoner. Na een heftige scheldpartij meende de tegenwoordige eigenares een oogenblik, dat zij het pleit had gewonnen, toen de 21-jarige vrouw D. zich in den woonwagen terugtrok. Maar spoedig bleek het tegendeel. De woon wagenbewoonster kwam met een keukenmes naar buiten en ging haar scheldende tegen standster daarmede te lyf. Deze vrouw liep verschillende ernstige snij wonden op aan armen en gezicht. De oorzaak der ruzie en vechtpartij, de hond, wierp zich nu in het strijdperk en beet de reeds deerlijk toegetakelde vrouw M. in het bovenbeen, waardoor deze niet meer tot loopen in staat bleek. Per auto werd zij naar het r.k. ziekenhuis overge bracht. De gemeentepolitie maakte proces verbaal op. HANDEL IN GESTOLEN AUTO'S. Belgische aujtodief gepakt. De Belgische gendarmerie te Waereghem heeft een goede vangst gedaan met de ar restatie van een zekeren Van der Moere, afkomstig uit Gent, aldus de Crt. Eenigen tijd geleden werd op de drukke Zaterdagsche markt te Axel een auto ge stolen van den heer K. uit Hulst. Ondanks alle nasporingen bleef de brutale dief zoek. Wel had men verdenking tegen v. d. M., dat hij trachtte in Zeeuwsch-Vlaanderen gestolen auto's op te koopen. Dezer dagen werd hij gearresteerd wegens een gepleeg- den diefstal in België en bij het verdere onderzoek is toen ook gebleken, dat hij op de markt te Axel de auto van den heer K. gestolen had en deze te Brussel van de hand gedaan had. Men is er nog niet in ge slaagd de auto of de koopers op te sporen. Gebleken is ook, dat v. d. M. in contact stond met een bende beruchte Belgische autodieven, die inmiddels ook in de valge- loopen zijn. Vroeger was v. d. M. in het Zeeuwsch- Vlaamsche grensgebied een berucht type. Het was bekend, dat hij zich met allerlei smokkëlzaakjes bezighield. DE DEVIEZENREGELING. Voor arbeiders in het Duitsche grensgebied. Zooals reeds is medegedeeld, was de de- viezenregeling ten aanzien van de in Neder land wonende arbeiders, die in het Duitsche grensgebied werken, welke regeling 1 Fe bruari afloopt, niet verlengd. In verband hiermede was op sommige Duitsche fabrie ken aan de Nederlandsche arbeiders ontslag aangezegd. In totaal werken pl.m. 1500 tex tielarbeiders uit Twente in het Duitsche grensgebied. Op enkele fabrieken was er reeds op aan gedrongen, dat de Nederlandsche arbeiders in Duitschland zouden gaan wonen, maar de belangstelling hiervoor bleek gering te zijn. Op een der Duitsche fabrieken ont stonden reeds moeilijkheden, omdat een gedeelte van het vrouwelijk personeel, waaraan in de Twentsche textielfabrieken een groote behoefte Bestaat, in Enschede werk had gevonden. Thans is bekend geworden, dat in af wachting van een nader te treffen regeling, de op het oogenblik geldende deviezen- regeling door de Duitsche regeering met een maand, dus tot 1 Maart a.s. is verlengd. ZOMERPOSTZEGELS 1939. Ook dit jaar zullen er weer zomerpost- zegels uitgegeven worden, waarvan de extra-opbrengst besteed zal worden voor cultureele en sociale doeleinden. De eene helft is bestemd voor cultureel werk ter tegemoetkoming in den huidigen nood der cultureele werkers; van de andere helft komt 50 procent ten goede aan de tuber- culose-bestrijding, 30 procent aan het werk van de A. V. O. (arbeid voor onvol- waardigen) en 20 procent aan de kanker- bestrijding. van 8i MStzfg.els Tzullen verkrijgbaar zijn dra JL XT- ^ul' en zullen de beeltenis dragen van Nicolaas Beets, Mathijs Maris mrd°nva^aUW ^tuyvesandt en Ge- 1 frankeerwaarden zyn. IA 3, 4, 5 en 12K cent, de prijzen met toeriag 3, 5. 6, 8 en 16 cent. Welke de juiste verdeeling van de por- ften over de verschillende postzegels «Ja» I» "°e «ftt met zekerheid vÏÏtge- Er is een j u^gebreid centraal-proioa- ganda-comite gevormd, dat reeds met zijn werkzaamheden begonnen is. Het Seta- st^aatTden Cf g6VeStigd: Riouw" DUITSCHE DIENSTBODEN NAAR HUIS. 1... Duitsche consulaat-generaal Am sterdam bericht ons dat nn i v. m" bij voldoende deelname een uit Amsterdam naar Dusseldorp zijver trekken voor het vervoer van Duitsche dienstboden, die naar huis terug keeren PRINS BERNHARD NEEMT DEEL AAN JACHTRIT. Prins Bernhard heeft Zaterdagmiddag deelgenomen aan een jachtrit, georgani seerd door de Kon. Ned. Jachtvereeniging, in samenwerking met de Noordhollandsche jachtvereeniging. Te ongeveer half drie verscheen de prins, in gezelschap van prinses Jujiana, aan de meet nabij de Hollartdsche Rading, vanwaar de ongeveer vijftig deelnemers vertrokken. Via Rustenhove, Nieuwe We tering, Beukenburg en Groeneican bereik te het gezelschap na vijf kwartier de „Kill" nabij het station Bilthoven. Prinses Juliana heeft per auto hier en daar den rit gadegeslagen en zich vervol gens ook naar de „Kill" begeven. Aan de „Kill" sprak prins Bernhard een woord van dank tot de aanwezigen, voor het groote genoegen, hem met dezen rit verschaft en bracht een hoera uit op den jagermeester, jhr. Schorer. Luit.-kolonel D. A. Camerling Helmolt, directeur van de rijschool te Amersfooit, complimenteerde den prins voor de vlotte wijze, waarop hij het parcours had gevolgd en bracht dan een hoera uit op het prinse lijke paar, waarmede allen hartelijk in stemden. VELDWACHTER AANGEVALLEN. Een wraakneming? Zondagavond, toen de veldwachter te Hoog-Blokland (Z.-H.) om tien minuten vóór half elf de ronde door de gemeente deed en in de nabijheid van het café van den heer Vos was gekomen, kwam een viertal jonge mannen in luidruchtige stemming naar buiten. Vóór de veldwach ter wist wat er gebeurde, werd hij door een der personen aangevallen, die hem de keel dicht kneep. De aangevallene wist zijn revolver te grijpen en door waar schuwingsschoten te lossen de aanvallers te verdrijven. Iemand in de buurt, die de schoten hoorde, ging hierop direct met een auto den veldwachter van Hoornaar halen, waarna deze er in samenwerking met den. aangevallen veldwachter in slaagde van nacht de personen, die van den overval werden verdacht, aan te houden. Het zijn een 40-jarige arbeider uit Gorinchem en drie jongere mannen uit Aricel. Alle vier zijn aan een uitvoerig verhoor onderwor pen. De oudste is in het politiebureau te Gorinchem in arrest gehouden. De drie overigen zijn voorloopig op vrije voeten gesteld, doch zullen vandaag weer ver hoord worden. Omtrent de beweegredenen van de da ders tast men voorloopig nog in het duis ter. Wel is de vastgehouder.e eenige malea door den veldwachter wegens strooperij aangehouden. TWEEDE HANDSCH-GOEDEREN? WOENSDAGS ei. ZATERDAGS. Vraag er Aanbod. 35 cent per 5 regels 4 contant.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6