PAM'S WONDERLIJKE AVONTUREN. SANOSTOL ^Buitenland ®&&^©&©®JladiopcOQCÜ(fUttQ Sanostol verdrijft *„ihangerigheid7 Rechtszaken GEMENGD NIEUWS. Thorez de niet- inmenging. „Spanje niet helpen beteekent Rublee zal de besprekingen voortzetten. Tsjang Kai Sjek in Tsjing Wel's plaats. Itagaki over het Chineesche avontuur, verraad." Mussolini hoont zijn tegenstanders. „Te dom om gevaarlijk te zijn." De twee Vlaamsche academies geïnstalleerd. Nieuws in 't kort. TWEEDE BLAD. Hoog water in Nijmegen. - Zaterdag middag was het verkeer langs de Waalkade tusschen Grootestraat en Lage Markt te Nij megen gestremd. Het water stond tegen de huizen. Het verkeer werd langs een anderen weg geleid en ondervond weinig last. Scholier als inbreker. - Te Renkum is gearresteerd een negentienjarige leerling van de Ambachtsschool te Wageningen als verdacht van een serie inbraken in de om geving van Renkum. In zijn woning is een groote hoeveelheid gouden en zilveren siera den gevonden, afkomstig van deze inbraken Motorbotters te Urk aangekomen. - Van de groote Urker Noordzeevloot, welke door de vorst sedert 12 December niet meer thuis is geweest en in de havens van IJmuiden en Scheveningen verblijf hield, zijn Zaterdag eenige motorbotters te Urk aangekomen. Vooral vóór de haven hadden zij veel moeite om door het ijs heen te komen. Een nationale tentoonstelling te Rotter dam. - B. en W. van Rotterdam hebben den raad een voorstel gedaan om medewerking te verleenen tot de oprichting van een N.V., welke op terreinen in het Westen van Rot terdam ter gelegenheid van de opening van de tunnel onder de Maas in 1941 een groote nationale tentoonstelling zal exploiteeren, in daartoe te stichten blijvende en tijdelijke gebouwen. Nederlands kolenproductie. - De netto productie der gezamenlijke Limburgsche steenkolenmijnen was gedurende het afgeloo- pen jaar ruim 830.000 ton lager dan in het recordjaar 1937, n.1. 13.487.525 ton, tegen 14.321.269 ton in 1937. Het prinselijk paar naar Zwitserland. - Naar gemeld wordt zal het prinselijk ge zin in het begin van Februari voor een paar weken naar Zwitserland vertrekken om te skiën. Vijf inbraken in één nacht. - Zaterdag nacht heeft een dievenbende Soest als werkterrein gekozen. Gistermorgen werd bij de politie aangifte gedaan van een viertal inbraken, terwijl ook by de rijkspolitie nog aangifte van een geval van inbraak werd gedaan. Deze vijf inbraken zijn gepleegd in villa's in het Vosseveld, een wijk in het Zuidelijke deel van Soest. Doodelijke val. - Op het station werd hedenochtend omstreeks elf uur de 56-jarige slager A. Kooy, wonende in de Hendrik straat te Dordrecht, toen hij hard het perron opliep, vermoedelijk door de groote inspan ning, onwel. De man viel voorover en kwam ongelukkig juist met de slaap op een op het perron staande handle van een wissel te recht. Hij werd zwaar gewond opgenomen en overleed kort daarop. De Genua-express. - De speciale trein met passagiers en post, in aansluiting op het d.d. 27 Januari a.s. van Genua vertrekkend s.s. Johan de Witt, zal Donderdagmorgen te 10.27 vn Den Haag vertrekken. Vertrek van den aansluitenden trein naar Utrecht: van Amsterdam C.S. 10.00 of 10.33. de Britsche regeering te verstrekken tot steun van de Chineesche valuta en de sta- biliseering van de munt. Heropening van het Japansche hoogerhuis. Baron Hiranoema, de Japansche mi nister-president, zeide in de redevoe ring, waarmede hy het parlement heeft heropend, dat de toestand, v/aarvoor het land zich geplaatst ziet, ernstige: is dan ooit. Na n aanval op het communisme te heb ben gedaan vervolgde de premier met te zeggen, dat „de uitroeiing van het commu nisme absoluut noodzakelijk is en dat daar om overeenstemming met andere landen, die ons volledig begrijpen, moet worden bevorderd". „Het is buitengewoon verheugend dat de betrekkingen van Japan met Duitschland gn Italië van dag tot dag hartelijker wor den De minister van oorlog, Itagaki, gaf een overzicht van de Japansche militaire ver richtingen in China gedurende het afgeloo- pen jaar. Hy zeide hierbij o.a., dat het aantal Chineesche slachtoffers de twee millioen man heeft bereikt. Itagaki gaf voorts een opsomming van de verliezen aan menschenlevens en materiaal, welke de Chineezen in de verschillende groote gevechten geleden hebben, vóór de inne ming van belangrijke steden als Hscetsjau, Kanton, Hankau e.d. Aan Japansche zijde zijn hierbij 51.000 man gesneuveld. Rublee heeft Zaterdag een onder houd met Göring gehad en een rege ling getroffen voor de voortzetting der besprekingen over de Joodsche emi gratie. Na dit onderhoud deeide Rublee mede, dat hij verdere besprekingen zou hebben met „ministerialdirektor" Wohlthat, die daartoe speciaal is aangewezen. Rublee is Zaterdagavond naar Parijs vertrokken, waar hy geconfereerd heeft net voorzitter en ondervoorzitter van de intergouverne- menteele commissie. Hedenmorgen keert hy terug om met Wohlthat te onderhande len. Naar het Chineesche Telegraaf-agent- schap mededeelt, is maarschalk Tsjang Kai Sjek benoemd tot voorzitter van den politieken Volksraad, ter vervan ging van Wang Tsjing Wei. In zijn nieuwe functie heeft Tsjang Kai Sjek de raadsleden uitgenoodigd voor 10 Febr. in Tsjoengking aanwezig te zijn voor de derde algemeene zitting. Dat zal dan de eerste zitting zyn, waar in Tsjang Kai Sjek als voorzitter optreedt. Leening van 3 millioen pond? Volgens de „Daily Herald" zyn reeds bijna alle schikkingen getroffen voor een leening van drie millioen pond sterling door Op de nationale conferentie der Fran- sche communistische partij, die Zaterdag geopend is, heeft Thorez gesproken over de binnen- en buitenlandsche politiek T. a. v. den strijd in Spanje zeide hij dat in Spanje de derde grens en de verbindings wegen met de koloniën in gevaar brengt en betoogde, dat de niet-inmenging een dwaling is, waarvoor hij Chamberlain en Bonnet verantwoordelijk stelde. Voor de communisten is een entente tusschen Engeland en Frankrijk een ge wichtige factor voor de veiligheid van Frankrijk, doch die entente moet er een zijn op voet van gelijkheid. De communisten moeten tot de regeering zeggen :„Wij keuren noch München, noch de aanslagen op de sociale wetten, noch de beperking der vakvereenigingsrechten, noch de aanslagen tegen de arbeiders klasse goed, doch wij zijn bereid u te steu nen, indien gij Spanje redt en de grens opent. Spanje niet helpen beteekent ver raad. Wij zullen dat verraad bestrijden met alle gevolgen daarvan." Andere sprekers. Gistermorgen hebben Marcel Cachin en Jacques Duclos het woord gevoerd. Cachin bepleitte organische éénheid tusschen de communistische partyen en een gemeenschappelijke actie met de so cialisten met het doel om het republikein- sche Spanje te redden. Voorts stelde hij voor de Fransche parlementsleden, die zich hebben uitgesproken ten gunste van hulp aan het republikeinsche Spanje, en de Engeische lagerhuisleden der labourpartij bijeen te brengen in een conferentie, wel ker doel zou zijn druk uit te oefenen op de Fransche en Engeische regeeringen, teneinde deze te verplichten zonder ver wijl de Spaansche regeeringstroepen te hulp te komen. Hij vreog redding van het republikeinsche Spanje. In de gistermiddag gehouden bijeen komst is het woord gevoerd door mevrouw Margarita Nelken, gedelegeerde der Spaansche communistische partij, die be toogde, dat Spanje geen interventie van Fransche troepen verlangt, doch dat wel aan de wettige regeering weer het recht moet worden gegeven, wapens en munitie te koopen. lezen, wat de tegenstanders van het fas cisme in het buitenland tegen het Italiaan- sche volk en tegen spr. schreven, men zoo hard zou lachen, dat „niettegenstaande de Alpen, de ruiten der hoofdsteden in stukken zouden springen". „Wilt ge het laatste weten", vroeg Mus- solini, „dit is van vanochtend. Volgens een Fransch prelaat zou het Vatikaan Frank rijk den raad hebben gegeven, standvastig te blijven. (Gelach). „Ik ben overtuigd, dat wij voor een groote dwaasheid staan. Doch wanneer morgen een Italiaan tot Italianen zou zeggen nog meer standvastig te zyn „Het anti-fascisme in het buitenland is ongeneeslijk onwetend in Italiaansche aan gelegenheden. Dat hindert ons niet. Boven dien is het niet kwaad, niet zoo bekend te zijn, de verrassing is dan des te grooter". Vervolgens zeide Mussolini, dat zij, die meenden, dat het fascisme zou worden ver nield door den honger van het volk, ver baasd staan over de cijfers van den oogst van 1938". Tenslotte kondigde hy, onder het gejuich van zijn toehoorders aan, dat de graanprijs voor 1939 onveranderd zal blijven. „Dit stemt overeen met de fascistische politiek van te voren de prijzen van de meest noodzakelijke levensbehoeften van een land vast te stellen." Verder zeide Mussolini nog, dat de fas cistische politiek erop is gericht „een groote landbouwende bevolking te houden, welke in Italië en Afrika den grond zal bewer ken, het ras zal bewaren en welke bereid is met de wapenen den grond te verdedigen". Tijdens het uitreiken van de beloo ningen voor den „Graan-Slag" te Rome heeft Mussolini een rede gehouden, waarin hy herinnerde aan zijn woorden van September j.L over de „vijanden, welke te dom zijn om gevaarlijk te zijn". Hij zeide, dat hij deze woorden heeft gericht tot de „vijanden van het fascisme", dit bevestig ik vandaag na drukkelijk", zoo zeide hy. Vervolgens besprak hij op ironische wijs de perscampagne in het buitenland als ant woord op de campagne in de Italiaansche pers. Hy zeide, dat indien men alles zou Zaterdagmiddag zijn op plechtige wijze de twee nieuwe Vlaamsche academies, n.1. de Koninklijke Vlaamsche Academie voor Wetenschappen, Letteren en Kunst en de Koninklijke Vlaamsche Academie voor Geneeskunde van België geopend in te genwoordigheid van koning Leopold, eersten minister Spaak, de ministers Marck, de Vleeschauwer, Janson, Merlot en Baltahazar, den voorzitter van den senaat, Moyersoen, verschillende oud ministers, senatoren en afgevaardigden, leden van het corps diplomatique, geleer den enz. benevens ruim twintig Neder- landsche professoren. Als eerste spreker voerde de minister van openbaar onderwijs, de heer Dierckx, het woord. In zijn redevoering zeide hij o. m. dat hij, de groote beteekenis van de opening dezer acamedies erkennend, er echter de voorkeur aan zou hebben gege ven, vandaag één enkele Belgische acade mie, samengesteld uit een Fransche en een Vlaamsche afdeeling, te hebben geopend. Laat ons hopen, aldus minister Dierckx, dat de toekomst hat mogelijk zal maken dit plan ten uitvoer te leggen. De volgende spreker, Frans van Cauwe- laert, minister van staat en voorzitter van de Koninklijke Vlaamsche Academie van Wetenschappen, Letteren en Schoone Kunsten van België, hield vervolgens een toespraak, waarin hij, de redenen uiteen zette waarom Vlaanderen een eigen zelf standige academie heeft gewenscht. Dinsdag 24 Januari. HILVERSUM, 1875 en 301,5 M. (AVRO-uitz.) 8.— Gr.pL (8.15 Ber.) 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensem ble Rentmeester. 11.Wenken voor de huish. 11.30 Ensemble Rentmeester. 12.30 Het Omroep orkest en gr.pl. 2.'t Avro-Amus.- orkest (opn.) 2.45 Knipcursus. 3.45 Pianovoordr. en gr.pl. 4.30 Kinder koor. 5.Voor de kinderen. 5.30 Het Omroeporkest en soliste. (In de pauze gr.pl. en ber.) 6.45 Gr.pL 7.Voor de kinderen. 7.05 Orgel spel. 7.30 Engeische les. 8.ANP- ber., radiojournaal, mededeelingen. 8.20 Gr.pl. 8.30 Bonte Dinsdag- avondtrein. 10.Radiotooneel. 10.20 De Twilight Serenaders. 11. ANP-ber. Hierna het Avro-dans- orkest (opn.) 11.4012.Gr.pl. HILVERSUM, 415,5 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.— Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12. Ber. 12.15 De KRO-melodisten en solist. (1.1.20 Gr.pl.) 2.Voor de vrouw. 3.Modecursus. 4.Het KRO-orkest. (4.455.Gr.pl.) 5.45 Felicitaties. 6.05 De KRO-boys en solist. (6.30 Ber.) 6.35 Sportpr. 7. Ber. 7.15 Naar de nieuwe gemeen schap, cyclus. 7.45 Gr.pl. 8.ANP- ber., mededeelingen. 8.15 HetKRO- Symph.-orkest en soliste. 9.15 Sportrep. (opn.) 9 45 Inleiding vol gende uitz. 10.Derde acte van de opera „Le donne cuiiose". 10.45 ANP-ber. 10.55 Gr.pl. 11.Otero Backer's orkest. 11.2512.Gr.pL DROITWICH, 1500 M. 11.40—11.45 Gr.pl. 12.20 Lit. muz. progr. 12.40 H. Fryer en zijn orkest. 1.352.20 Gr.pl. 4.15 Sportrep. 4.30 Voordr. 4.45 Zang en harp. 5.20 John Reyn- ders met zyn orkest. 6.20 Ber. 6.45 Protection for water pipes, causerie. 7,Het BBC-orkest. 7.50 Country into town. 8.20 Toespraken. 9.Het New Georgian Trio. 9.20 Ber. 9.45 Theditor's job, causerie. 10.05 Sportrep. 10.20 Radiotooneel met muziek. 11.20 Oscar Rabin en zijn Band en. solisten. 11.5012.20 Dans muziek (gramofoonplaten). RADIO PARIS, 1648 M. 9—, 10.—, 10.25 en 11.20 Gr.pl. 12.30 Zang. 1.05 Gr.pl. 1.25 Het Giardino- orkest. 2.Gr.pl. 2.35 Zang. 2.50 Gr.pl. 4.40 Zang. 5.25 Gr.pl. 5.35 Pianovoordr. 6.35 Viool en piano. 7.20 Het Ellis-orkest. 8.35 Radio tooneel. 10.3511.50 Kamermuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 en 6.30 Gr.pl. 7.50 Het Omroepschrammelensem- ble. 11.20 en 12.35 Het Omroep orkest en solisten. 1.302.20 Popu lair concert. 3.20 Het Omroep- Amus.-orkest. 5.35 Gr.pl. 6.30 Win- terhulp-progr. 7.30 H. Hagestedt met zijn dansorkest m. m. v. solist. 9.35 Gr.pL 9.5011.30 Het Omroep orkest, een koor en soliste. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroep orkest en gr.pl. 1.502.20, 5.20, 6.50 eh 7.20 Gr.pL 8.20 Revue-progr. 10.30—11.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 en 1.30 Omroepdans- orkest. 1.50—2.20 Gr.pL 5.20 Het Omroepdansorkest. 6.35 Gr.pl. 6.50 en 7.05 Zang. 7.40 Gr.pL 8.20 Om- roepsymph.-orkest, solisten en rep. 9.05 Gr.pl. 9.30 Omroepkoor en gr. pl. 9.50 Omroepsymph.-orkest. 10.30 —11.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Ravel-concert (opn.) 8.05 Poli tiek dagbladoverzicht. 8.20 Uit Na pels Omroeporkest en -koor. 9.20 Ber. 9.35 Sportrep. 9.50 Viool en piano. 10.05 Ber. 10.2011.20 Otto Dobrindt's orkest (opn.) GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.20, Parijs R. 9.20—9.30, Radio PTT Nord 9.30— 11.20, Parijs R. 11.20—12.30, Brussel VI. 12.30—14.20, Motala 14.20—14.40, Radio PTT Nord 14.40—15.20, Keu len 15.20—17.20, Brussel VI. 17.20— 18.50, London Reg. 18.5019.20, Brussel VI. 19.20—19.50, Keulen 19.5021.50, Brussel Fr. 21.50 22.20, VI. 22.20—23.20, Danmarks Radio 23.2024. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Nor- mandië 9.2010.35, London Reg. 10.35—12.40, Droitwich 12.40—14.20, Lond. Reg. 14.2016.25, Normandië 16.2516.45, Droitwich 16.4518.35, Brussel Fr. 18.3519.Droitwich 19.19.50, Straatsburg 19.5020.20, Droitwich 20.2021.45, Praag 21.45 —22.20, Droitwich 22.20—24.—. Lijn 5: Diversen. Visschersvaartuig met 14 opvarenden vergaan. - Een visschersvaartuig met veer tien man aan boord is na een afwezigheid van tien dagen nog steeds niet te Douarne- nez (Fr.) teruggekeerd en men neemt aan, dat het met man en muis vergaan is. Visschersvaartuig vergaan. - Tenge volge van den storm is een visschersvaartuig met twaalf opvarenden, waarvan de helft Europeanen, ter hoogte van Fedala (Marok ko) vergaan. Van de opvarenden heeft men slechts een inboorling kunnen redden. Ontplofbare stoffen te Manchester ont dekt. - Detectives hebben Zaterdagmiddag een onderzoek ingesteld in onbewoonde panden in een buitenwijk van Manchester (Eng.) Zij hebben groote hoeveelheden ont plofbare stoffen in beslag genomen en een man in verhoor genomen. De stad werd Za terdag extra bewaakt. Terwijl gedurende het geheele weekeinde sterke afdeelingen politie op de belangrijke punten dienst zul len doen. De geheimzinnige aanslagen. - Twee ruiten van den electrischen trein van Ormskirk naar Liverpool (Eng.) zijn ge sprongen bij het passeeren van de rivier Alt nabij Aintree, niet ver van de plek, waar in het begin van de week een electrische paal beschadigd is. Het schijnt, dat op den trein geschoten is, of zelfs, dat de beschadiging afkomstig is van bomscherven. Niemand werd gedeerd. Het terrorisme in Palestina. - Een onbe kende heeft gistermiddag sjeik Said Na- boelsa, een poortwachter van de Moskee in de oude stad van Jeruzalem, doodgeschoten. Gisterochtend is te Jeruzalem een voor aanstaand Joodsch koopman, Behor Moerasj, door Arabieren doodgeschoten. Het deze week weer opgelaaide terro risme had tot gevolg, dat vier personen zijn gedood en zes gewond, van wie verscheide- nen zeer ernstig. Troepenverplaatsingen in Oostenrijk? - Er zijn in Zwitserland oncontroleerbare geruchten in omloop over den toestand in Oostenrijk, waar men voorbereidingen zou hebben vastgesteld voor troepenbewegingen op groote schaal. Deze geruchten hebben bij de grensbevol king een zekere ongerustheid gewekt, wes halve de autoriteiten van het kanton St, Gallen met als eenig doel de bevolking ge rust te stellen, de grensbewakingstroepen met 100 man hebben versterkt. In gezaghebbende kringen draagt men geen kennis van eenigen buitengewonen maatregel van militairen aard, welke in Zwitserland zou zijn genomen. Te Bern heeft men trouwens geen bevesti ging van de geruchten, welke in omloop zijn, over den toestand in Oostenrijk. DE MOORD OP TETJE HOF. Behandeling in hooger beroep. Het gerechtshof te Arnhem zal op Februari a.s. in hooger beroep behandelen de strafzaak tegen den 25-jarigen J. P van der W., koopman te Almelo, die op 25 Mei 1938 de 14-jarige Tetje H. te Almelo gedood zou hebben. De rechtbank te Almelo veroordeelde hem op 29 November j.L wegens doodslag tot 10 jaar gevangenisstraf. De officier van justitie had wegens moord levenslange gevangenisstraf geëischt en téekende tegen het vonnis van de rechtbank hooger be roep aan. 81- De nachtwaker, die iets gehoord *evrtencten keek in het lege vertrek rond en de ^lde hoorden hem mompelen: „alles m orde,dan kan ik wel even gaan zitten om m'n PUP te stoppen 82. Nog vóór hij gelegenheid heeft om te gaan zitten, voelt hij zich eensklaps vastgegrepen en in een oogwenk zit hij goed vastgebonden in de koffer. ONBEVOEGD UITOEFENEN VAN DE GENEESKUNDE. Leider van Instituut tot geldboete veroordeeld. Voor den kantonrechter te Den Haag is Zaterdag de behandeling voortgezet van een zaak tegen den eigenaar van het Insti tuut voor physische therapie, den heer C. J. V., die in dat instituut patiënten met elec trische apparaten (hoogtezon en diathermie- toestellen) heeft behandeld. Hij was vervolgd wegens overtreding van de wet op de geneeskunde en heeft des wege reeds in het begin van het vorig jaar terecht gestaan. De zaak werd toen even wel uitgesteld om de uitspraak van het medisch tuchtcollege af te wachten, voor welk college de dokter, die controle op het instituut uitoefende, zich heeft moeten ver antwoorden. De uitspraak van het medisch tuchtcollege is geheim, doch ter terechtzitting bleek, dat het college het beneden de waardigheid van een arts vond, dat deze een magnetiseur als broodheer had. De ambtenaar van het O. M. volhardde bij zijn requisitoir, waarbij hy indertijd een geldboete van 100 subs. 30 dagen hechte nis had gevorderd. Spr. achtte de controle van den dokter een wassen neus. Nederlandsche kinderen komen stééds zon tekort. In den donkeren winter doet zich dit extra gevoelen. Sanostol vergoedt dit gemis aan zon, dat kinderen vaak zoo „moei lijk" maakt. Sanostol nemen ze graag in, omdat het sinaasappelsap er zulk een heerlijken smaak aan geeft. Sanostol met zijn vitaminen- rijkdom A, B, C en D is ook voor volwassenen een weldaad! Per flacon f. 1.40; voordeeliger is de „familie-verpakking", die 2'A maal zooveel bevat en f. 2.75 kost. „Het lekkere levertraan-product BROCADESSTHEEMAN PHARMACIA Mr. H. P. Marchant, de verdediging voor den niet verschenen verdachte voerend, zeide, dat men den tijd, met het uitstel ge wonnen goed had besteed. Het Instituut was nu omgezet in een stichting met aan het hoofd een geneesheer, zoodat een regel matige toestand was geschapen. Mr. Marchant wees er voorts nog op, dat, hoewel de arts niet bij elke behandeling aanwezig was, hij toch de volle verant woordelijkheid droeg voor alles, wat er zich in het Instituut afspeelde. De kantonrechter deed daarna onmiddel lijk uitspraak. In het geval, dat een pa tiënte zonder medisch onderzoek was be handeld, achtte hij de overtreding bewezen tn in verband met het feit, dat nu een re gulaire toestand is geschapen, legde hij. een boete van 25 op. Nog een geval van onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. Nog een tweede geval van onbevoegd uit oefenen van de geneeskunde werd voor den Haagschen kantonrechter behandeld. De 54-jarige P. van S. had een ouden man behandeld, die reeds eenmaal door een be roerte was getroffen. Hij had dezen man gemagnetiseerd en hem pillen en druppels voorgeschreven. De behandeling had evenwel niet gehol pen, want de man was eenigen tyd later gestorven. Er werd op de terechtzitting een dochtei' van den ouden man gehoord. Uit dit verhoor bleek, dat de familie een gedeelte van het betaalde geld had teruggevorderd en toen daarbij geschillen rezen, gedreigd had, de. zaak bij de justitie aan te geven.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7