TRIUMPH SMAAKT U EN IS JUchtsaaken jCeck School 1 CENT VIRGINIA 'N TRIOMF VAN SMAAK Zoojnist verschenen Kath&I>oodeheef ver EERSTE BLAD. Alkmaar, Vrijdag. AUTOBOTSING TE KOEDIJK. Donderdagmiddag 12 uur kwam de tim merman P. Oostwouder de Kerkelaan uit rijden, terwijl van het Zuideinde een auto met een flinken gang kwam. Een ernstige botsing volgde. De heer Oostwouder kwam er, naar bij onderzoek door dr. den Hartog bleek, met eenige ontvellingen af. De fiets werd beschadigd en de voorruit der auto was gebroken. De gemeeenteveldwachter Slooten maakte proces-verbaal op. OPHALEN VAN HUISVUIL. De directeur van de gemeente-reiniging verzoekt ons mede te deelen, dat op Dinsdag 31 Januari a.s., den verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix, het ophalen van huisvuil zal geschieden in den voormiddag. Men wordt verzocht tijdig de bakken bui ten te zetten. IN HET HUIS VAN BEWARING INGESLOTEN. Naar wij vernemen, is de pl.m. 20-ja- rige G. T. te Zuidscharwoude, Donderdag in het Huis van Bewaring te Alkmaar in gesloten als verdacht van brandstichting Kort achter elkaar is driemaal achtereen onder verdachte omstandigheden brand uitgebroken bij zijn ouders. GESLAAGD. Voor het in Januari 1939 te Amsterdam gehouden examen slaagde voor het prac- tijkdiploma boekhouden van het Ned. Han delsinstituut mej. Anny Leijen te Egmond aan den Hoef. GROSLIJST S.D.A.P. In de gisteravond gehouden vervolg-ver- gadering van de afd. der S.D.A.P. werd de groslijst voor de gemeenteraadsverkiezing als volgt samengesteld: 1. W. v. d. Vall, 2. C. Couwenhoven, 3. M. Coerts, 4. P. Dekker, 5. Mevr. Fischer Mulder, 6. H. Habiecht, 7. Mevr. Koot Kramer, 8. N. Schats Sr., 9. A. Singeling, 10 J. Meijer, 11. A. Steenis, 12, P. Hartenberg, 13. S. Tump, 14. D. Jupijn, 15. J. ter Haar. Door een referendum-stemming zal de lijst definitief worden vastgesteld. DE HEER APPEL NAAR DE S.D.A.P. De heer B. Appel is aangenomen als lid van de afdeeling Alkmaar der S.D.A.P. DE RAADSVACATURE-APPEL. De heer J. van Berkum heeft bericht, dat hij zijn benoeming tot raadslid dezer ge meente niet zal aannemen. Thans is aan de beurt de heer W. van der Wal, die, naar hij ons mededeelde, de be noeming aanvaard heeft. MUZIEKAVOND IN HET ST. ELISABETH-ZIEKENHUIS. Dinsdagavond gaf het dameskoortje onder leiding van den heer Oushoorn, met Netty Wijn sopraan, J. H. Oushoorn alt viool, en mej. Truus Tuijn piano, een con cert in het St. Elisabethziekenhuis voor de zusters en verpleegden. Met groote aandacht werden de verschil lende koor-, solozang en alt-viool stukken aangehoord en een overweldigend applaus getuigde hoe deze muziekavond in de smaak viel. Aan het slot van den avond bedankte rector Vis in een gloedvolle toespraak alle uitvoerenden, waarop de heer Oushoorn de belofte deed gaarne voor zoo'n dank baar publiek te willen terugkeeren. NEDERLANDSCHE REISVEREENIGING. De actieve afdeeling Alkmaar van de Nederlandsche Reisvereen. hield Woens dagavond weer een van haar bekende film- en voordrachtbijeenkomsten. Dezen keer trad de heer A. I. C. A. van Nijnanten uit Breda op, die al meer keeren in Alk maar een lezing heeft gehouden. De heer van Nijnanten, die een tamelijk talrijk gehoor had, sprak niet over een speciaal onderwerp, maar zoo over koetjes en kalfjes ten aanzien van het reizen. Hij vertelde hoe je op reis veel schoone en aardige dingen kunt zien, als je maar oogen in je hoofd hebt en ze gebruikt. Veel aan dacht wijdde hy aan het fotografeeren op reis, daarbij met grootendeels zelf opgeno men foto's en films toonende, hoe zijns in ziens op reis met de camera moet worden omgegaan. Hij gaf ook nog een aantal wel heel oppervlakkige - wenken en beval, wat hij niet had moeten doen en wat mis verstand geeft, een bepaald merk fotogra fisch materiaal aan. Zezer juist was zijn opmerking, dat men niet met het aller goedkoopste spul moet trachten goede fo to's te maken; zooiets lukt maar heel zel den en het baart ontzettend veel teleurstel ling. De lichtbeelden en de films deels in kleur gaven kijkjes in Nederland, en het buitenland, zooals Duitschland, Zwitser land, Italië en Noorwegen. Het auditorium volgde met aandacht het geen de heer van Nijnanten, die een zeer bereisd man is, alzoo vertelde en liet zien. ONDERHOUD VAN RIJKSWERKEN. De Wieringermeerdirectie heeft bij overeenkomst volgens bestek no. W 24 het onderhouden gedurende 1939 van de Rijks werken in het Oostelijk en Zuidelijk ge deelte van de Wieringermeer, alsmede van enkele werken te Medemblik en Andijk opgedragen aan N. V. P. Daalder's aan- neembedrijf, alhier voor 37700. EEN GOEDE KLANT. Een der caféhouders te Zuidscharwoude had een dezer dagen een klant in zijn café, die vertelde, met de autobus weg te moe ten. Op het oogenblik dat de bus aankwam, pakte de klant van onder het biljart een mand met koppen en schotels beet en ging er mede naar de deur. De caféhouder was zijn bezoeker behulpzaam bij het instappen en wenschte hem een goede reis met z'n zware vracht. 's Avonds echter kwam een collega van den kastelein om een aantal koppen en schotels ter leen. Wel, zeide de vrouw des huizes, die staan al klaar. Ik heb ze in het café neergezet onder het biljart. Maar hoe zij ook keek, nergens waren de koppen en schotels te vinden. Even later, toen de kastelein thuis kwam en hem gevraagd werd, of hij den mand met inhoud misschien gezien had, ging hem een lichtje op. Hij had zelf den dief hand- langersdiensten bewezen. De politie stelt een onderzoek in naar den dader van dezen brutalen diefstal. TURNLUST-UITVOERING. Het bestuur der gymnastiekvereeniging Turnlust verzocht ons er op deze plaats op te wijzen, dat de uitvoering Zaterdagavond om precies half acht begint en dat de zaal vanaf kwart voor zeven geopend zal zijn. Men zorge dus op tijd te zijn! ONVEILIG LIMMEN. Nader is thans gebleken, dat bij de dezer dagen gepleegde inbraak bij den heer Koets nog een horloge is gestolen, alsmede een broche en een slotje van een granaten ketting en een horloge van den heer K. zelf. Gisteravond is weer een diefstal gepleegd. Thans gold het een fiets, welke door den heer van der Velde, wonende aan den Westerweg, voor een korten tijd tegen het huis van den heer Koets aan den Rijks straatweg (dezelfde als bovengenoemd) was geplaatst. DE BRANDWEER BIJEEN. De jaarlijksche bijeenkomst van de brandweer-familie, welke Woensdagavond in Huize London gehouden werd, werd o.m. bijgewoond door burgemeester van Kin schot, commissaris Walraven, inspecteur Stienstra, verschillende oud-gedienden en als wij ons niet vergissen voor het eerst den heer Goetsch, hoofd van den lucht beschermingsdienst. Commandant Ringers was ook thans weer de leidende figuur, die in zijn openings woord al reeds wees op het komende 60- jarig bestaan van de brandweer en daarna bovengenoemde autoriteiten welkom heette. Spr. dankte de brandweer voor de laatste eer, zijn broer, het eere-lid J. Ringers, be wezen en tenslotte richtte spr. zich tot allen en verklaarde toen de vergadering voor geopend. Het jaarverslag, als steeds buitengewoon goed verzorgd door den heer Lutjeharms, secretaris, vermeldde o.a. het aantal bran den, welke in 1938 zijn uitgebroken: 34 branden werden genoteerd op het politie bureau, w.o. 3 uitslaande branden en 8 binnenbranden. Merkwaardig, dat voor deze 34 branden16 verschillende oorzaken werden opgegeven! Wij herinneren hier aan den brand in het café van Gijzen, aan den brand in het bootenhuis aan het Zeglis, waarbij een jacht verloren ging en aan den brand in het Fnidsen ir. de slagerij van der. heer J. de Wit. Tenslotte was de brandweer behulpzaam by het blusschen van den brand in het hotel „De Drie Egmonden" te Egmond aan den Hoef. Het jaarverslag besloot met de verzeke ring, dat Alkmaar en omgeving ten alle tijden kan rekenen op den steun van de Vrijwillige Alkmaarsche Brandweer. De commandant dankte den secretaris voor diens verslag, dat reeds door de vergadering met een applaus bekrachtigd was. Drie gasten. Toen werden drie gasten binnengeleid en welkom geheeten door burgemeester van Kinschot: mevr. Hamstra, mej. Hamstra en de heer Hamstra Jr. De burgemeester wees er daarna allereerst op, dat de brandweer in Alkmaar steeds ge reed is en dat de stad en haar bevolking trotsch op deze organisatie kunnen zijn. En waar de brandweer steeds spoed betracht, meende spr. dat het devies van onze brand weer zou kunnen luiden: „Steeds paraat op eersten druk!" Daarna richtte spr. zich tot den heer Hamstra, die 16 Maart e.k. 25 jaar lid zal zijn van de brandweer. Zoo'n jubileum is wel iets bijzonder en vooral in dit geval, waar de jubilaris de verzorger van het materiaal is. Het Alkmaarsch materiaal is in orde en kan elke toets der critiek doorstaan. Het ge meentebestuur is daar den jubilaris zeer, zeer dankbaar en erkentelijk voor en speldde hem den zilveren brandweer medaille op de borst onder langdurig ap plaus der vergadering. Aan mevr. Hamstra bood de burgemees ter persoonlijk een kleine bloemenhulde aan. Een afscheid. Vervolgens sprak de burgemeester woor den van afscheid tot den heer London, die als lid moest bedanken wegens het bereiken van den leeftijd,die tot bedanken dwingt. Spr. herinnerde er aan, dat de brandweer steeds in zijn huis een hartelijke ontvangst is bereid en dankte den heer London voor Hamstra de 18-jarigen dienst, bij de brandweer ver richt. De heer London werd het brandweer diploma overhandigd. Het tweede afscheidswoord werd ge sproken tot den heer Wiese en de burge meester dankte hem namens het gemeente bestuur den heer Wiese voor de vele dien sten, door hem als brandweerman verricht. De heer Hamstra dankte daarna voor de onderscheiding en de woorden, tot hem ge- r -vMMP/A Spr. stelde zich tot taak een geest van ver zet en opstandigheid te wekken tegen de orde van thans, welke hij „stinkend" noem de en die z.i. de sociale belangen der arbei ders grenzenloos verwaarloost. Deze kapita listische maatschappij is het, die het fascisme op den troon verhief, d.i. het systeem waar van Hitier het hoofd is en Göbbels, Göring en Co. de uitvoerders. Wat we rondom ons zien, n.1. een zieke lijke Oranje-vereering een wroeten van de kapitalisten en mooipraterij over orde ning en christelijke naastenliefde van ver schillende zijden, moet ons beducht doen zijn, zei spr., ook tegenover de steeds meer aftakelende sociaal-democratie. Het voor beeld van Marx, Engels, Liebknecht, Rosa Luxemburg, Herman Gorter en vele anderen moet gevolgd worden en alle overleg met kapitalisten dient te worden afgewezen. Spr. wees dan op de stakingen, welke reeds door den geest van het N.A.S. konden worden ontketend en wekte op tot versterking van de gelederen dezer organisatie en tot strijd voor de leuze: geen kanonnen, maar werk en brood Aan het einde van de rede werden de In ternationale en andere socialistische strijd liederen per gramofoon afgedraaid. Tot slot werd de film Massajustitie vertoond, die eenigen tijd geleden ter stede werd gegeven. \i ::v TRANSPORTCOLONNE ROODE KRUIS. Woensdagavond hield de Transportcolon ne van het Roode Kruis haar jaarvergade ring. Uit de diverse jaarverslagen bleek, dat het aantal leden regelmatig stijgende is en dat de medewerking van de colonne meer en meer gevraagd wordt. De aftre dende bestuursleden, de heeren Jimmink, Witziers en Bulens werden allen herkozen. Dit jaar bestaat de afdeeling 25 jaar en het ligt in de bedoeling dit feit te herdenken met het houden van een grootsche demon stratie, waartoe ook de colonnes van andere plaatsen zullen worden uitgenoodigd. Naar voren werd gebracht in verband met deze viering, dat het materiaal niet meer aan de eischen van den tegenwoordigen tijd vol doet en dat vernieuwing dringend noodza kelijk wordt. Ook in verband met den tegenwoordig dreigenden politieken toe stand is het onverantwoord, dat het mate riaal hier in Alkmaar nog niet op moderne leest is geschoeid. Allereerst zijn moderne brancards met toebehooren en een zuur stofkoffer noodig. Edoch ontbreken de noo- richt en hieruit bleek wel heel duidelijk, dat de jubilaris volkomen verrast was! Ook de heer London bracht dank voor de woorden, tot hem gericht en den heer Wiese deed hetzelfde. De commandant feliciteerde daarna na mens het geheele corps den heer Hamstra met diens onderscheiding, die meer dan ver diend is en nadat spr. ook mevr. Hamstra dank had gebracht voor haar medewerking, richtte hij zich tot den heer London, die een verrassing voor de vergadering 25 jaar lang branden bestreden heeft. Daarvoor kon spr. hem de medaille overhandigen. Installatie nieuwe leden. De commandant richtte zich na een korte pauze tot de nieuwe leden der brandweer, de heeren A. Lind (Quick), Schot, Kreb en Tromp (allen Burgerplicht en Obdam Jr. (Laddercorps). Spr. wees nog eens op de plichten van den brandweerman en hoopte, dat zij goede brandweerlieden zullen zijn en blijven van de Alkmaarsche Brandweer. Mededeelingen. Op 19 September e.k. zal zoo deelde de heer Ringers tenslotte mede de brandweer en met haar geheel Alkmaar haar 60-jarig bestaan herdenken. Reeds zijn eenige plannen besproken en spr. riep de mede werking van allen in. En nadat de commandant dank had ge bracht aan burgemeester van Kinschot voor diens hartelijke woorden, in deze vergade ring gesproken, en sloot daarna de ver gadering. FILM EN POLITIEK. De heer Sneevliet houdt een rede, waaraan als attractie een filmvoor stelling verbonden is. De opzet is geslaagd: er was gisteravond heel wat publiek opgekomen om den heer Sneevliet te hooren, die in het Roxy-theater sprak voor het P.A.S.: het theater was ge heel gevuld. De heer W. van der Wal, de voorzitter, besprak in zijn openingswoord o.a. den brief van het (pas afgeti-eden) raadslid den heer B. Appel in ons no. van gister en zegde toe, dat de afd. Alkmaar van de R.S.A.P. het antwoord daarop niet schul dig zal blijven. De heer Sneevliet ving zijn rede aan met zijn gevoel van bevrediging namens de arbeidsbeweging uit te drukken over de invrijheidstelling van Tem Mooney, die 22 jaren onschuldig in gevangenschap door bracht. Spr. wekte op het door dezen on schuldige gegeven voorbeeld van trouw aan de arbeidersbeweging te volgen, wat hij te meer noodig vond nu Barcelona gevallen is. wat spr. aanleiding gaf als zijn vrees uit te spreken, dat in Catalonië dingen staan te gebeuren, die zullen herjnneren aan hetgeen geschiedde na de nederlaag van de Commune van Parijs. Komende tot zijn eigenlijke betoog, zei spr., dat tijdens de crisis, „waarvan de lasten op de schouders der minst-kapitaalkrachti gen werden gelegd, in de brandkasten der bourgeoisie zich het goud meer en meer op stapelde en het leger der werkloozen steeds groeiende bleef, als een aanklacht tegen de heerschende orde". Aanhalende het woord van prof. Huizinga, dat we leven in „een bezeten wereld", erken de spr. de waarheid hiervan, want, zei hij, het gerestaureerde paleis Soestdijk is een schrille tegenstelling met de plaggenhutten in Drente en Overijsel; bloemkool enz. wordt vernietigd, hoewel er bij velen gebrek is aan voedingsmiddelen; de levende mensch telt niet meer mee, het is slechts goud dat waar de heeft en in een stroom van millioencn wegvloeit naar den moordkuil van het mili tairisme. En dan concludeerde spr., dat de wereld van nu verdoemd is en vérdient te verdwijnen. dige contanten daarvoor en zal getracht worden een fonds te vormen om een en ander te kunnen aanschaffen. Verder werden nog enkele huishoudelijke zaken besproken, waarna sluiting volgde. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten afd. Jeugdbibliotheek. 810 jaar. A 44m Asperen van der Velde, C. P. van. Miekie's eerste vacantie. H 64.lm Hildebrand, A, D. Makkie Piep- mans, de muis. R 63.3da Roggeveen, L. Daantje helpt een handje. R 63.3hj -. Hier is Jan-Jaap! R 63.3j Jan-Jaap is jarig! 1012 jaar. H 21.71k Hamsun, Marie. De Langerud- kinderen in de winter. Verv. op: De Lange- rud-kinderen in het dal en op de zomerwei. L lljh Labberton, Mien. Jonge harten. Verv. op: Een jaar bij de fam. de Bloeme. V 85.5 Vosma, Emmy. Hoe Els in won derland kwam. 1214 jaar. G 22.7 Geerstma-Allema, T. Als de grim mige noordooster waait. G 88.2 Groot, Th. J. de. De zwarte zee rover. P 56 Plaut, R. De kist met de grote S. V 47e Verne, J. Eldorado en het mon sterkanon van Staalstad. 1416 jaar. B 79.8 Boylston, H. D. Leerling-verpleeg ster I. B 79.8v Boylston, H. D. Verpleegster. II. B 93 Bugbee, Emma. Peggy ontdekt nieuws. H 55.3 Hertog. Machteld den. Kampeer- tocht naar de Mont-Blanc. J 42.1 Jong, Dola de. Tussen huis en ho rizon. L 92s Lütken, Viva. De storm. N 45 Nowee, J. Arendsoog. S 34v Schieker-Ebe, Sofie. 4 2 aan de Noordzee. S 90 Stone, Amy Wentworth. Debby vindt haar weg. I. S 90p Laat Polly het doen. II. T 48.2w Tijmes-Jonkman, Ada. Wisse lende luchten. Voor ontwikkeling, 57 H 87 Huy, E. G. De dierenwereld in een notedop. 62 M 24.4 Marée, Piet en Bert Prinsen Geerlings. Wij vliegen. 65 S 87 Sluys Jr., W. N. v. d. 1000 K M op een grone Jumbo. 65 Z 44 Zwart, P. Het boek van P. T. T, POSTDIENST VERJAARDAG VAN PRINSES BEATRIX. De Directeur van het pJst- en Telegraaf kantoor te Alkmaar maakt bekend, dat vol gens de algomeene landelijke regeling op 31 Januari, den verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix zyn kantoor, voor zooveel den post dienst betreft voor het publiek des middags om 12 uur gesloten zal worden. Gedurende de openstelling worden alle onderdeelen van den postdienst behandeld als op andere werkdagen. De tweede briefpostbestelling wordt opge heven. In de buitenwyken «1 slechts éénmaal worden besteld en wel des ochtends Postquitantiesq zullen worden geind doch niet na 12 uur. Een serie boeken, reven in getal. U kunt re gratis op Uw gemak „uit lezen" ze rijn te verkrijgen bij Uw behanger zoolang als U ze noodig hebt. Als U er kennis van genomen hebt, dan zult U gewonnen zijn voor het voorstel, om eens wat te ver- anderen in Uw huis. Want het zijn de nieuwe stalenboeken van R&D. Serie 16: Rustige Wand behangsels; Serie 47, 48 en 49: de drie parallel- boeken der lage prijzen; Serie 50: de Kernverzameling; Serie 51: de architectenserieSerie 52Bijzondere Wandbekleedingen. Verander eens wat, kies nieuw R&D behang voor huis- of slaapkamer! Neem eens een lichter behang! Om de kosten hoeft U het niet te laten! DE UITGEVER MUZIEK OP DEN VERJAARDAG VAN PRINSES BEATRIX. Naar wij vernemen, waren gister door den secretaris van het Oranje-comité, mr. Schen- keveld, een vijftal muziekcorpsen uitgenoo digd om een bespreking te houden, waarvan de bedoeling was, op 31 Januari een muzi kale wandeling door de stad te maken. Aanwezig waren de Postfanfare en Soli Deo Gloria. Excelsior had bericht hiervoor geen interesse te hebben, St. Caecilia en Alcmaria Victrix waren zonder nadere moti veering weggebleven. Besloten werd, dat de Postfanfare een tocht door de stad zal maken van twee uur tot half vier en dat Soli Deo Gloria 's avonds om 8 uur haar muzikale wandeling zal ma- ken. WEGENS DOODSLAG VIER JAAR GEEISCHT. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft vanmorgen behandeld de strafzaak tegen den thans gedetineerden J, van der V. uit Eindhoven, die terecht stond, verdacht van het feit, dat hij in den nacht van 17 op 18 October van het vorige jaar te Eindhoven opzettelijk L. S. met een mes zou hebben doodgestoken. Subsidiair was hem ten laste gelegd: zware mishandeling, den dood ten gevolge hebbende. Na een zeer uitvoerig getuigenverhoor heeft de officier van justitie tegen den ver dachte wegens doodslag vier jaar gevange nisstraf geëischt. Uitspraak 9 Februari. KERKELIJK ONTVANGER BENOEMD. Door kerkvoogden en notabelen der herv. gem. werd de heer F. Zwaag be noemd tot kerkelijke ontvanger. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 29 JANUARI 1939. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Klein Wassink (jeugddag). Kapelkerk, 10 uur (H. Doop), ds. van Dop; 5 uur, ds. Warners. Remonstrantsch Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold (jeugddag door de ge meente met catechisanten en ouderen). Ev. Luth. Kerk (Oudegracht), 10.30 uur, ds. v. d. Woude (extra coll. Syn. fonds verb. pred.-tractem.). Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kui per (jeugddag, coll). Geref. Kerk, 10 en 5 uur, ds. von Meyen- feldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagavond, 8 u., dienst. Ned. Chr. Gemeenschapsbond (in Waakt en Bidt), 3 uur, jongeliedensamenkomst. Consistoriekamer Groote Kerk, Woens- dagav. 8.15 uur, bijbellezing, ds. van Dop. Vrij Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 en 7 uur, ds. Ruys; onderwerp: „De raadselen van het Godsbestuur"; Woensdag 2.30 uur, kindersamenkomst. Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek no. 40, Zaterdagavond 8 uur openluchtmeeting op de Steenenbrug; Zon dag 10 uur heiligingsdienst, 8 uur openbare verlossingssamenkomst; Dinsdagavond 8 uur soldatensamenkomst; Woensdagavond 7.30 uur straatzang; Donderdagavond 8 uur heiligingsdienst. Alle diensten staan onder leiding van kapitein P. Dijkmans. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat no. 9, heden Vrijdagavond 8 uur heiligingsdienst; Zaterdagavond half negen openluchtsa- menkomst op het Vlaanderhof; Zondag 10 uur wijdingsdienst, 5 uur kindersamen komst, 7.30 uur openbare verlossingssa menkomst; Maandagavond 8 uur vrouwen bond; Dinsdagavond 8 uur verblijdingssa- menkomst; Donderdagavond 8 uur man nenbond. Alle diensten staan onder leiding van kl.-luitenant P. Elzinga. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. van Mullem. BARSINGERHORN, 10 uur, de heer Korndörffer. PRODUCTIVITEIT VAN COURANTENRECLAME. Ook voor de allerkleinste zaken blijf! verstandig toegepaste couranten- ïeclame het meest productieve ver- koops-hulpmlddel. In een onzer pro vinciale hoofdsteden belegde een rijwielhandelaar onlangs 21.— in courantenreclame. Het directe resul taat daarvan was, dat hij voor onge veer 350 gulden fietsen verkocht. Daarbij leverde deze doelmatige courantenreclame natuurlijk een ruime winst aan „good-will" voor zijn zaak.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2