laatste berichten. AMSTERDAMSCHE BEURS Weec&ecicftt ÜSucQediike Stand JiacktBecichten JiheepsüidUiqen eerste blad. maandagmarkt. politie-berichten. boerderij te blokker uitgebrand. het jubileumfonds van den armenraad. noodlottig schot hagel. Wat Mussolini in Span;e wil. Gazèta del Popoio: Tegen Frankrijk! een „gewichtig" zeedier. de alkmaarsche windhonden winnen prijzen. feestavond speeltuin- vereeniging d.e.s. het royement van stafford cripps. duitsche propagandacentrum in ecuador? beslag persen nationale dagblad opgeheven. Verwachtingen omtrent de rede van hitier. Geen sensaties op komst? Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. Anti-communistische maatregelen te Praag. Mandaten van senatoren ongeldig verklaard. OTERLEEK ZUIDSCHARWOUDE NIEUWE NIEDORP alkmaar. 3 nu te at Laat, Boterstraat, Langestraat, Pay- str8 Laat Schoutenstraat, Langestraat, Kerkplein- Gasthuisstraat Soii Deo Gloria „start" morgenavond om half acht voor den volgenden muzikalen ^Doelenstraat, Hoogstraat, Langestraat, vraanbuurt, Huigbrouwerstraat, Laat, Rid- a -straat, Zilverstraat, Emmabrug, Nieuw- dersingel, Kennemerstraatweg, Varne- Jfroek Lindelaan, v. d. Meijstraat, Nassau- lein (Oost), Egmonderstraat, Westerweg, reesterweg, Berger weg, Zevenhuizen, Gast huisstraat, Kerkplein, Koorstraat, Laat, Zoutstraat, St. Annastraat, Fnidsen, Mient (Westzijde), Langestraat, v. d. Boschstraat, Nieuwesloot, Doelenstraat. Men verzoekt ons nog te willen mede deelen, dat St. Ceacilia niet meedoet aan den muzikalen rondgang. Hier is geen onwil of d in het spel, maar door een misverstand kreeg het korps geen uitnoodiging en de fout ontdekt was bleek helaas de tijd kort om het korps te laten deelnemen. De belangstelling op de markt ging hedenmorgen wel het meest uit naar de varkens. Het courantenbericht dat de veehouderijcentrale zware varkens in ontvangst zal nemen had een zeker opti misme doen ontstaan. Hierdoor werd van daag op levering in Amsterdam, Schagen en Hoorn nog al eens tevergeefs 24 cent geboden. Algemeen verwachtte men, dat de varkenshouders een .afwachtende hou ding zouden aannemen en dat er heden daardoor weinig aangevoerd zou zijn, zoo wel hier als elders. Toch zijn er blijkbaar nog velen ge weest, die, in de verwachting door den kleineren aanvoer heteren prijs te maken, toch gingen markten. De 3 voornaamste varkensmarkten op Maandag: Amster dam, Rotterdam en Alkmaar, waren ruim voorzien, zoodat, op een enkele uitzonde ring na van 24 cent per pond, het gros met een cent minder tevreden moest zijn. De markt sloot zeer weinig geanimeerd. Wanneer wij daarentegen de eerste bacon- uitbetalingen nemen, die hier heden ge daan werden, men was hierover met 26 cent als gemiddelden prijs veel beter voldaan. Het rundvee nam de stemming van het slot der vorige week geheel over, m. a. w. de handel was traag, de prijzen waren lager. Hoewel de kwaliteit in het alge meen niet bepaald te roemen was, toch mag de prijs van 30 cent of even daar bo ven voor de vrij goede dieren zeer onbe vredigend genoemd worden. Dit was eveneens het geval met de weinig talrijk aangevoerde schapen, ter wijl de nuchtere kalveren door den rui meren aanvoer minder opbrachten dan de vorige week. Toen Zaterdagmorgen de bestuurder van een zeswielig vrachtmotorrijtuig over de Laat reed, brak plotseling de stuur stang van zijn auto, waardoor hij de macht over het stuur kwijt raakte, met het gevolg dat het motorrijtuig naar links reed. Een aan die zijde van den weg ge parkeerd staande auto werd aangereden. De aanrijding liep echter betrekkelijk goed af doordat de bestuurder van de vracht auto krachtig remde. Door een bewoner van de Compag niestraat is een hond opgenomen, die bij hem kwam aanloopen en waarvan de eige naar onbekend is. Het is een zwart-grijze hond, een soort Duitsche herder. Gisteravond werd door een bewoon ster van de Oudegracht een jong hondje aan het bureau gebracht. Het is een ruw harig, geelgrijs gekleurd smoushondje. Inlichtingen omtrent beide honden zijn aan het bureau van politie te bekomen. Gisteravond is door de politie een beschonken persoon vanaf den Konings weg ter ontnuchtering naar het bureau van politie overgebracht. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. De kapitale boerderij van den heer P. Bak ker te Blokker, onder Hoorn, is vanmiddag omstreeks één uur door brand geheel ver- Woest. Het vuur, dat was ontstaan in den schoor steen, greep snel om zich heen, maar deson danks vond men gelegenheid om het vee uit de stallen naar buiten te drijven. De geheele inboedel, de aanwezige land bouwwerktuigen en de hooivoorraad wer den een prooi der vlammen. De brandweer kon voorkomen, dat het vuur zich aan de belendende perceelen me dedeelde. Verzekering dekt de schade. De secretaris van den Armenraad heeft vernomen, dat verschillende stadgenooten niet het envelopje hebben ontvangen waarin men een bijdrage kan doen voor het Jubi leumfonds van den Armenraad. De brochure met enveloppe is huis aan huis bezorgd, maar de mogelijkheid blijft natuurlijk, dat er hier en daar een abuis is gemaakt. Evenwel zullen zij, die de bijdra gen ophalen brochures en envelopjes bij zich hebben, zoodat men desgewenscht daar dan nog gebruik van zal kunnen maken. Toen Zaterdagmiddag de ongeveer 45- jarige R. Noot, veehouder, wonende aan den Rijksweg in de Koegras (onder Den Helder) in gezelschap van zijn zevenjarig zoontje op zijn erf op jacht was naar een hunzing, ging opeens het geladen geweer af. De lading hagel kwam in het lichaam van den knaap terecht. In hoogst emstigen toestand werd de jongen met een brancard van het vlieg kamp „de Kooy" naar het St. Liduina zie kenhuis te Den Helder overgebracht, waar terstond operatief werd ingegrepen. Dit mocht echter niet meer baten. Korten tijd later is de jongen overleden. De tragiek van het noodlottig gebeuren Wordt nog verhoogd door het feit, dat de veehouder kort geleden zijn vrouw heeft verloren. (ONGECORRIGEERD). Italië is in Spanje om redenen van stra- egischen aard in Spanje tusschenbeidé gekomen en niet zoozeer uit overwegingen van ideologischen aard. Met het steunen van de door Franco ontketende beweging beoogde het mede te werken aan de instel ling in Spanje van een politiek regieme, dat ingeval van een Europeeschen oorlog vijandig zal staan tegenover een eventu- eelen doortocht door het Iberisch Schier eiland van Afrikaansche contingenten van het Fransche leger. Dit alles blijkt uit een artikel van An- saldo in de „Gazetta Del Popoio", die Frankrijk vergelykt met het Carthago uit de Phoenicische oorlogen en uiteenzet dat Mussolini, om Rome te behoeden voor een zelfden aanval als die van Hannibal, d. w. z. van overweldiging door Frankrijk met de hulp van door Spanje aangevoerde ge kleurde troepen uit Afrika, in 1936 zijn toevlucht heeft genomen tot een soortge lijke oplossing als die welke Scipio in 208 v. Chr. heeft gebruikt, vandaar de ontsche ping van Italiaansche legionnaires in Spanje, teneinde, naar de officieuze publi cist verklaart, den nieuwen Middellandsche Zee-kringloop „Noord Afrika—Spanje— Frankrijk" waardoor zich eens zooveel bar- baarschheid over Rome verspreid heeft, te verbreken. Na betoogd te hebben, dat het doel van De heer A. C. Meijer, vischhandelaar in de Langestraat heeft hedenmorgen een zee paling van niet minder dan 48 pond aan gekregen. Het dier zal in de étalage ter bezichti ging worden gelegd. Zondag werd er door de Nèderlandsche Kennel Club Gynophilia afdeeling Zaan streek te Wormerveer een club-match ge houden, waarvoor 49 honden waren inge schreven. Door de Alkmaarsche windhonden (gry- hound's) werden in hunne klasse de na volgende prijzen behaald. lste prijs „Slamat", eigenaar J. Wortel te Alkmaar; 2de prijs „Beatrice v. d. Kaas stad", eigenaar B. Blokker te Alkmaar. In den eindstrijd werd „Slamat" aange wezen als op een na beste hond van de match. De keurmeester merkte op, dat als „Bea trice van de Kaasstad" wat meer zal wor den getraind, en zich met wat harder spie ren laat voorbrengen, zij een ernstig con currente zal worden van haar moeder „Slamat". Beatrice is nu nog geen twee jaar oud en toont een zeldzaam mooi type, alleen haar te slappen spieren deden haar nu van Slamat" verliezen. Een stampvolle zaal van het „Gulden Vlies" en een opgewekte stemming waren de indrukken van den tweeden D.E.S. avond, welke Zaterdagavond werd ge houden. Wel heel duidelijk bleek de grootte van de D.E.S. familie, want twee avonden een stampvolle zaal is een bewijs dat de ver- eeniging, die zulke avonden organiseert, veler sympathie heeft. En voor het werk dat D.E.S. voor het kind verricht is dat medelev n een ge lukkig leeken.' Dat er veel medewerking is mocht wei blijken bij de verloting die gehouden is en waarvoor een groot aantal winkeliers prijzen (en goede) beschikbaar hadden ge steld. Precies op tijd opende de heer Th. Schouten den avond. Spr. merkte op dat er reeds veel gedaan voor 't kind den financieelen steun der ge daan kunnen worden indien de speeltuin- vereenigingen zonder uitzondering, zich aaneen sloten door toe te treden tot de Centrale en derhalve tot de Ned. Unie. Enkele jaren heeft D.E.S. bij haar werk voor het kind de financieele steun d r ge meente gehad. Helaas heeft de crisis hier aan een einde gemaakt, waardoor D. E. S. aangewezen is op de contributie c bijdra gen van hen die voor het werk iets voelen. De ellende der werkloosheid heeft, evenals de oorlogsgeest die over de wereld gaat, den geest der menschen dof gemaakt. De eerste die hiervan de gevolgen onder vindt is de jeugd die alles moet ontberen. Hier ligt een groote taak der ouderen en men mag niet rusten eer verbetering is verkregen. Van welke gezindte men ook is, wat ook de overtuiging mag zijn, men sla de handen inéén omdat het gaat voor het kind. Ondanks alle ellende rondom ons, dienen we de hersens te gebruiken om mede te helpen verbetering te verkrijgen. De jeugd dient ontrukt te worden aan den greep der werkloosheid. Deze rede werd met een kiachtig ap plaus beloond, waarna mevr. van Vegten wederom de jubilarissen Schouten en Brandt complimenteerde en het bestuur een enveloppe aanbod. Ook de heer Mus man bood weer bloemen aan. De heer A. van Laar namens den speel tuin Rochdale en de heer F. Nieman na mens T. O. G. boden bloemen aan. Hierna kwam Loevens' gezelschap met „Muggen om de kaars." Met zoo mogelijk nog grooter succes heeft dit gezelschap zich van zijn taak gekweten. Alle speel sters en spelers gaven zich ten volle en het dankbaar applaus aan het slot bewees dat de aanwezigen het gebodene op prijs stel den. Ook thans besloot een gezellig bal den avond. Frankrijk is, de Rijngrens te verdedigen en Rome bij de eerste de beste gelegenheid te verpletteren, vervolgt Ansaldo: Daarom werft de Fransche generale staf op inten sieve wijze strijdkrachten in Afrika, zooals eertijds Hannibal deed, en om het vervoer dezer contingenten naar Frankrijk te ver zekeren, tracht dit land Spanje aan zich dienstbaar te maken. De journalist ver klaart, dat dit „imperialistische plan" van de derde republiek geslaagd zou zijn, als er geen Italiaansche inmenging ware geweest, en dat de val van Barcelona derhalve iets meer beteekent dan een aan de interna tionale bolsjewistische propaganda toege brachte slag. Protest van 7 Lagerhuisleden. Zeven tot de Labour-partij behoorende Lagerhuisleden en 27 Labourcandidaten hebben een aan den secretaris der partij, Middleton, gezonden brief onderteekend, waarin zij protesteeren tegen het royement van sir Stafford Cripps uit de Labour- partij. (Cripps is geroyeerd omdat hij de vorming van een volksfront in Groot- Britannië bepleit. Hij is inmiddels tegen deze beslissing in beroep gegaan. Red.) De New York Times meldt uit Guayaquil (Ecuador)' dat een Amerikaansche maat schappij met de regeering van Ecuador on derhandelt over de inrichting van een radio station. Vertegenwoordigers der Duitsche propa- ganda-organisatie ,Trans-Ocean" stellen zich voor een zender van zeer groote energie te laten bouwen. Deze Duitsche agenten bieden den bladen ten deele kostelooze nieuws diensten aan met het doel van de pers den steun te verkrijgen voor toekomstige radio contracten. De Haagsche rechtbank heeft in haar be schikking op het bezwaarschrift, dat door mr. van Vessem voor de N.V. Boekdrukkerij voorheen L. van Niftrik Azn. op Januari tegen de inbeslagneming van de persen van het Nationale Dagblad was ingediend, de op heffing van het beslag en de onverwijlde teruggave der inktbakken, welke van de persen waren genomen, bevolen. Volgens de „Danziger Vorposten" zal de vergadering van den Rijksdag heden avond door de aanwezigheid van een of meer Italiaansche persoonlijkheden wor den opgeluisterd. Waarschijnlijk zal Hitier in zijn rede het bezoek aankondigen van den koning van Italië, fïet blad meent voorts, dat Hitier den internationalen toestand zal beschouwen in het licht van de jongste be sprekingen, van den strijd in Spanje, en van de verhouding tusschen Italië en Duitsch- land. Het blad waarschuwt tegen de ver wachting van „sensaties" in Hitler's rede voering, en wijst de in het buitenland ge vormde combinaties over agressieve bedoe lingen van Hitier in Afrika, Spanje of West- Europa van de hand. Havas meldt uit Berlijn, dat de rede, die Hitier hedenavond voor den Rijksdag zal uitspreken, ongeveer twee uur zal duren. Men meent te weten, dat het geheele eerste gedeelte der redevoering gewijd zal zijn aan cijfers en statistieken over de eerste zes jaren van het Derde rijk. De buitenland- sche politiek zal in ongeveer een half uur behandeld worden. In Berlijn wordt gezorgd voor installaties om de rede door een zoo groot mogelijk aantal personen te laten volgen. Voor Friesland, Groningen, Drente en Overijsel: Lichte vorst des nachts, tempera tuur om het vriespunt overdag, gedeeltelijk bewolkt, droog weer, zwakke veranderlijke wind. Voor de overige provincies: Lichte vorst des nachts, temperatuur om het vriespunt overdag, gedeeltelijk bewolkt droog weer, matige tot zwakke oostelijke wind. Het gebied van hoogen luchtdruk tus schen IJsland en Schotland nam nog in be- teekenis toe, een uitlooper van dit gebied reikt over de Noordzee, Duitschland, mid den-Europa tot over Roemenië. Over de Poolzee ligt een zeer diepe depressie, langs de zuidzijde hiervan passeeren verschillende storingen over Scandinavië en Finland. Ook over zuid-Europa is de luchtdruk laag, een kern ligt over de Golf van Biscaye deze vult zich echter thans op een tweede kern ligt over de Middellandsche zee. In de omgeving van het Engelsche Kanaal waait het nog krachtig uit het oosten, overigens zijn in west-Europa de luchtdrukverschillen over het algemeen afgenomen en ook de wind is tot matig of zwak teruggeloopen. Neerslag van beteekenis valt er nergens meer, wel is in oost- en zuid-Duitschland, in zuid-Frankrijk en op de Britsche eilanden de bewolking nog vrij zwaar. In Duitsch land en onze omgeving daalde de tempera tuur tot onder het vriespunt, op de Britsche eilanden en in Scandinavië is de tempera tuur over het algemeen iets gestegen, in Scandinavië komt niet meer dan matige vorst voor, de temperatuur is hier vrij aanzienlijk boven normaal. Ook in Duitsch land en zuid-Frankrijk is de temperatuur boven normaal, in noord-Frankrijk en onze omgeving is de temperatuur echter iets onder normaal, voor ons land gemiddeld twee graden. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.11 tot 7.15 uur licht op! Het hooge administratieve gerechts hof van Tsjecho-Slowakije heeft in een arrest vastgesteld, dat de mandaten van alle communistische senatoren en afge vaardigden op 28 December 1938 hun geldigheid hebben verloren. Dit arrest treft 25 afgevaardigden en 14 senatoren. Donderdag vergaderde in café de Vries de afd. Oterleek-Stompetoren van den Bond voor Staatspensionneering. Van de 200 leden waren er tien aanwezig. We kunnen dus veilig aannemen, dat men met het be leid van het bestuur kan meegaan. Dr. Heringa was voorzitter. Heel wat ingekomen stukken gingen onder den hamer door. Hierna bracht de heer S. Heringa verslag uit van de Federatie Alkmaar en van de jaarvergadering, waarvoor hem dank werd gezegd. De hoofdschotel vormde wel de bespreking van den propagandaavond, die gehouden zal worden begin Maart. De heer J. Dekker stelde voor, gezien de berooide kas, om een avond te vullen met eigen krachten. Ook vier jaar geleden is een der gelijke avond bijzonder goed geslaagd. Ook wenschte hij ter aanmoediging eenige prijzen daarvoor beschikbaar te stellen, waarbij het publiek als jury fungeert. De heer Slot stemde hiermede in, doch meende dat men dien avond de propaganda niet mocht verwaarloozen en er een spreker moest zijn. Na eenige gedachtenwisseling ging de vergadering hiermede accoord. Nadat nog gememoreerd was, dat de secretaris dit jaar 25 jaar als zoodanig werkzaam is in deze afdeeling, volgde sluiting. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer K. Govers, slaagde dezer dagen te 's-Gravenhage voor het machinisten-diploma A. Opbrengst rondgang. Het resultaat van den rondgang, welke door een commissie, bestaande uit bestuurs leden van de vereeniging Nut en Genoegen en eenige leden van het Crisiscomité is ge daan, heeft 250 opgebracht. Aan 'n 120-tal gezinnen konden hierdoor brandstoffen en vleeschwaren worden uit gereikt. Uitvoering Excelsior. Zondagavond gaf het fanfarecorps Ex celsior onder leiding van den directeur, den heer Koolhaas, een uitvoering in de zaal Kossen, met medewerking van den heer Larette van Amsterdam. Een welkomstwoord werd gesproken door den heer P. Strijder. 1 Een zevental nummers werd door Excel sior op zeer goede en aantrekkelijke wijze ten gehoore gebracht. Het optreden van den heer Larette was een reuze-succes. Hij is inderdaad een groot kunstenaar op het gebied van goochelen. GEBOREN: Femmigje A., d. van Klaas Dekker en G. Schimmel. Leendert en Arie, zoons van Johannes Vliegenthart en A. Monster. OVERLEDEN: Elisabeth de Haas, wed. van A. Jorna, 83 jaar. Johannes H. Roodenberg, wed. van J. P. van der Pol. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 30 Jan. 1939. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 1 Paard, prijs niet genoteerd; 90 Vette koeien 130270, handel matig; 8 Graskalveren 4060; 107 Nuchtere kalveren (slacht) 616; 30 Vette scha pen 2127; 346 Vette varkens 4448 ct. per K.G. Handel kalm. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 30 Jan. 1939. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: bintjes 2.20 2.40, Bevelanders 2.102.30, blauwen 3.30—3.60, bonten 3.103.40, eigen heimers 2.102.30 en poters 2.10 2.40; Friesche: bintjes 2.102.40, bor- gers 2.252.40 en redstar 2.803.10; NoordholL Bevelanders 1.90f 2.10; An dijker blauwe en bonte 2.803; Duin zandaardappelen 3.75f 4; Anna Pau- lowna zandaardappelen 3.503.75; Drentsche zandaardappelen 2.502.80. Alles per H.L. Aanvoer 254.000 K.G. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 30 Jan. 1939. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 447 Vette koeien, le kw. 6876 cent, 2e kw. 5666 cent en 3e kw. 4854 cent per K.G. slachtgew.; 77 Melk en kalfkoeien 180260; 52 Vette kalve ren, 2e kw. 5866 cent en 3e kw. 5056 cent per K.G. leverdgew.; 110 Nuchtere kalveren 610; 33 Schapen 1628. 491 Varkens, wegende van 90110 K.G. 56 57 cent, zware varkens 5556 cent en vette varkens 5455 cent per K.G. slacht- gewicht. NOORDSCHARWOUDE, 30 Jan. 1939. (Noordermarktbond). 74200 K.G. Roodekool 4.40—5.90; 36400 K.G. Gele kool 4.90— 7; 78100 K.G. D. witte kool 4.70—5.70; 500 K.G. Uien 6.50, grove uien 6.70, drie ling uien 4.10; 2000 K.G. Peen 3.10 4.10, kleine peen 2.30. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Jan. 1939. (Langendijker Groenten veiling). 4200 K.G. Roode kool 5.50f 6.40; 8500 K.G. Gele kool 5.70—6 60; 9600 KG. D. witte kool 4—f 5.10; 5150 K.G. Uien f 6.80—f 7.20, grove uien 6.608.90, stek f 2.10f 3. WARMENHUIZEN, 28 Jan. 1939. 98700 K.G. Roode kool 4.307.20; 29200 K.G. Gele kool 4.80—6.50; 29200 K.G. Gele kool 4.80—6.50; 38200 K.G. D. witte kool 45.10; 6275 K.G. Uien: drielingen uien 3.704, uien 6.407.10 en grove uien 6—6.60. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomv. Mij. Nederland. Johan de Witt (uitr.) 27 Jan. v. Genua. Manoeran (S. J. P. L.) 27 Jan. van Le Gaspi. Saleier (thuisr.) 28 Jan. v. Batavia. Salabangka (J. N. L.) 28 Jan. v. Batavia. Mapia J. N. L., pass. Kaap de Goede Hoop 29 Jan. Johan v. Oldenbarnevelt uitr. 29 Jan. te Sabang. Poelau Roebiah 29 Jan. te A'dam. Enggano thuisr. 29 Jan. te Suez. Bintang uitr. 28 Jan. v. New York. Talisse J. N. L. 27 Jan. te Halifax. Tarakan thuisr. 28 Jan. te Suez. Tawali thuisr. 28 Jan. te A'dam. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Achilles 28 Jan. 5 u. Ouessant gepass. Agamemnon 30 Jan. te Istanboul. Ajax 29 Jan. te Stettin. Boskoop 29 Jan. te Hamburg. Colombia 27 Jan. v. Curagao n. Pto. Cabello. Deucalion 30 Jan. te Alexandrië. Fauna 29 Jan. te Spezzia. Ganymedes 28 Jan. v. Rotterdam n. Tunis. Hebe 28 Jan. te Lissabon. Hermes 29 Jan. v. Tunis n. Piraeus. Irene 28 Jan. v. Rotterdam n. Pasajes. Iris 28 Jan. v. Vigo n. A'dgm. Juno 28 Jan. v. Tanger n. Malta. Mars 28 Jan. te Fiume. Nereus 29 Jan. 12 u. Holtenau gepass. Odeysseus 28 Jan. v. A'dam n. Bordeaux. Orestes 28 Jan. te A'dam. Orpheus 28 Jan. 24 u. v. Danzig n. A'dam. Perseus 30 Jan. te A'dam. Pluto 29 Jan. 23 u. Brunsbusttel gepass. Poseidon 29 Jan. 19.30 u. te Hamburg. Pygmalion 29 Jan. v. Chios n. Antwerpen. Rhea 29 Jan. te Gibraltar. Saturnus 28 Jan. n.m. Gebraltar gepass. Simon Bolivar 29 Jan. te A'dam. Socrates 29 Jan. 14 u. v. Plyymouth n. Havre Theseus 9 Jan. 12 u. Brunsbuettel gepass. Tiberius 29 Jan. v. Thessalonica n. Kimassi. Titus 28 Jan. v. Candia n. Patras. Triton 29 Jan. 15 u. v. Hamburg n. A'dam. Venus 29 Jan. te Constanta. Vesta 88 Jan. v. Rotterdam n. Lissabon. Vulcanus 28 Jan. v. Rotterdam n. Algiers. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Maandag 30 Januari 1939. Vorig< koers STAATSLEENINGEN. 3—3H NederL 1938 999/16 3 Ned-tndië 1937 965/s 5H DuitscbL '30 m. verkl. 21% BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank 124% Handel Mi) Cert, v. 250 134% Koloniale Bank14 11/4 Ned. Ind. Handelsbank 114 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 33»/g Calvé Delft Cert. 78 Lever Bros 124»/8 Nederl. Ford314% Philips Gloeil. Gem. Bezit 193 INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda /ia Bethleh. Steel 47°/ig Cities Service53/s Generaal Motors 335/io Kennecott Copper 26»/w Republic Steel 14'/i» Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur N'4 Ind Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij... Redjaog Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Phillips Oil 2b% Shell Union 9% Tide Water 9%# RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia i Oude Deli i Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka Southern Pacific Southero Railw. Cert.. Union Pacific Canadian Pac. i t a 5 3B/8 403 170 183% 753/8 55% 140 284 299% 62% 190% 130 Hl% 147 89 29/,, 107 71 107% 105'/. 187% 213% 198 26 128/ie l^V. 69% 3% laatste 2.45-3.00 99% 237/s-4 125 134 145% 118 35% 80% Ii0%-1 315 196-7. 32% 21'/4-7/8 47%-'/. 57:« 33|-*/u 27-7» 14H/1» 5 427.-7. 3716 4C9-10 174 193 76-7. 5571 140 304%-7. 627. 29% 9%-Wis 97.^/u 193-7. 132-4 110»/. 93 2% 110 74'/. 110-% 109-% 195 228 206 257. 12 13 69»/. 4 §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaun. *Exdividend. Prolongatie vorige koers Ya, heden U pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. New-York Londen Berlijn Parij9 Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen. Stockholm Oslo Vorige koers heden 1.867» 1.86'% 8.70 K 8.707. 74.70 74.70 4.92 4.92 31.49 31.49 42.05 42.05 38.87 K 38.85 44.87 Yi 44.82 fc? 43.75 43.75

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3